Autor Wątek: Głosniki do ps3  (Przeczytany 11210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lubiemajonez

• Junior
  • *
Głosniki do ps3
« dnia: Luty 20, 2010, 11:47:57 »
Witam! mam problem bo dzisiaj wybieram się do Media kupić jakieś fajne głośniki do kina domowego i chciałbym je podłaczyć do ps3. Mam tylko pytanie, wejście audio jest jakieś dziwne, nie widzia;em nigdy takiego, nie będzie problemu w znalezieniu głośników pod ps3? Czy jest w ogóle możliwość podłączenia systemu kina domowego? Zupełnie nic nie wiem na ten temat, proszę o pomoc!

Cezar

• Gość
Odp: Głosniki do ps3
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2010, 13:16:14 »
Hmmmm. Dziwne ? Przecież to najbardziej standardowe i powszechne wyjście optyczne. Samych głośników jako tako więc nie podłączysz, tylko musisz mieć przy okazji do nich coś, co przetworzy sygnał Dolby Digital/DTS, który podaje konsola (jeżeli chcesz mieć dźwięk 5.1, ale inaczej to lepiej już zostać przy dźwięku z TV). Są zestawy które to potrafią, najlepiej jednak kupić osobny amplituner - Dolby Digital i DTS to w sumie standard aktualnie, więc jesteś ograniczony wyłącznie ceną. Do niego dopiero podłączysz głośniki.

Część z osób tutaj również kupowała głośniki Logitecha, które mają wbudowany amplituner/dekoder DD i przyjmują sygnał na kablu optycznym - niech one się jednak wypowiedzą.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2010, 07:36:40 wysłana przez Cezar »

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2010, 13:26:20 »
Bez dobrego ampli za daleko nie pojedziesz. Podałeś za mało danych, m.in. jaki sprzęt już masz, czy masz ampli, jaką kwotę możesz przeznaczyć, interesują Cię głośniki 2.0/2.1/5.1/7.1. Więcej danych kolego :)

PS3 podłączasz optykiem do ampli, a ampli z TV, głośniki też podłączasz do ampli i hula.

Offline lubiemajonez

• Junior
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2010, 13:50:51 »
Więc tak, nie mam ampli, jadę na standardzie wbudowanym do TV ;p. Mogę przeznaczyć 1000 na wszystko.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2010, 14:00:59 wysłana przez lubiemajonez »

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2010, 14:03:33 »
A jaki masz TV? Szukasz 2.0/2.1/5.1/7.1?

Jeśli masz mały pokój, i chcesz podłączyć głośniki bezpośrednio do TV to dobry zestaw 2.0 spełni swoje zadanie, a w przyszłości, będziesz mógł podłączyć je do jakiegoś ampli i zrobić z nich np głośniki tylne.

Mam mały pokój, więc ostatnio brałem głośniki z   tej serii , ale połowę mniejsze [6C a nie 7C], spełniają swoje zadanie, bas jest czysty i głęboki, a nie pierdzący jak w np głośnikach Logitecha [wiem, bo miałem Z-2300], więc większy brat powinien być jeszcze lepszy. Nie sugeruj się ceną, Microlaby 6C to znane i cenione głośniki, które jakością dźwięku wyprzedzają niejeden droższy zestaw. Z podłączeniem bezpośrednio pod TV nie ma problemu. Głośniki posiadają własny wzmacniacz i sterowanie głosem, bassem i sopranem za pomocą pilota.

Moja rada - wystrzegaj się głośników typowo komputerowych.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2010, 14:05:23 wysłana przez TrueMatt »

Offline lubiemajonez

• Junior
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2010, 14:13:38 »
Mój telewizorek wygląda tak:

http://www.allegro.pl/item889400211_lcd_32_cale_relisys.html

podałem link z allegro bo jest tam specyfikacja.

-----------
Nadal czekam na kolejne propozycje, chciałbym kupić jak najlepszy sprzęt, z góry dziękuję za odpowiedzi!
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2010, 14:55:50 wysłana przez lubiemajonez »

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2010, 15:23:34 »
Tych które ja Ci podałem w media możesz nie znaleźć, a tak poza tym, to nie możemy przewidywać jakie głośniki akurat będą w media [mówię o typowym sprzęcie audio]. Jeśli naprawdę wisi Ci co kupujesz, tylko chcesz mieć na już i na teraz, to zastanów się nad Logitech Z-5500 [nie wierzę, że to napisałem :/]

Offline lubiemajonez

• Junior
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2010, 15:40:11 »
A co z nimi nie tak? Opinie są dość pozytywne
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2010, 15:46:07 wysłana przez lubiemajonez »

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2010, 16:18:42 »
Plastik to raz, dwa to to, że to wciąż głośniki komputerowe, trzy - kabel z suba ma tendencję do odklejania się wewnątrz suba  - mój brat to przeżył i reklamacja nie przebiegała tak bezproblemowo jak go informował sprzedawca. Jeżeli nie masz dużych wymagań odnośnie dźwięku, to możesz je brać, jednak w porównaniu do choćby do Microlab Solo 7C wypadają blado. Mam mały pokój i po zamianie na Microlaby z Z-2300 poczułem dużą różnicę. Jednak co do Z-5500 musiałby się wypowiedzieć ktoś inny.

Offline lubiemajonez

• Junior
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2010, 17:10:46 »
''Ja mam. Kupiłem Z-5500 Logitecha i jestem bardzo zadowolony. W sensie, jakoś drastycznie od z-680 się nie różnią brzmieniem (może chcesz kupić lekko strzelony zestaw? ;>) ale to poziom cenowy i jakościowy, który mnie zadowala.'' napisał toread, najlepiej będzie jak wybiorę się do sklepu i  wypróbuję sam, bo widzę że zdania są podzielone. Twój zestaw byłby lepszy (i o wiele tańszy), zobaczę czy będą mieli. Wielkie dzięki, że zaangażowałeś się tak w mój temat :)

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2010, 22:28:36 »
Spytaj, czy możesz np sprawdzić sprzęt w domu i ewentualnie w ciągu 4-5 dni zwrócić. Sprawdzanie w sklepie gdzie jest duża hala mija się z celem. W pokoju o określonym metrażu dźwięk roznosi się inaczej i o ile bas w media wyda Ci się pusty i bez brzmienia, tak w pokoju może być czysty i głęboki.

Offline mihn

• Badass
  • #e3-pl team
    • Polygamia
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2010, 09:48:19 »
Spytaj, czy możesz np sprawdzić sprzęt w domu i ewentualnie w ciągu 4-5 dni zwrócić. Sprawdzanie w sklepie gdzie jest duża hala mija się z celem. W pokoju o określonym metrażu dźwięk roznosi się inaczej i o ile bas w media wyda Ci się pusty i bez brzmienia, tak w pokoju może być czysty i głęboki.
albo kup przez internet i odnieś/odeślij ;]

GŁODZENIE TROLLI WSKAZANE

Offline lubiemajonez

• Junior
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2010, 12:10:31 »
Jeszcze mam takie pytania, te logitechy z 5500 da się podłączyć pod ps3? Bo mam zamiar kupić tez monitor na którym będę grać i dobrze by było mieć dźwięk ;) i czy jest jakaś przejściówka z jack'a do tego co ma ps3? sory że jestem taki upierdliwy ale chce wyjść na tych zakupach po prostu jak najlepiej a dość mało o tym wiem ^^.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2010, 12:38:48 wysłana przez lubiemajonez »

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2010, 12:58:49 »
Jeżeli chcesz wyjść jak najlepiej, to nie spiesz się z zakupami. Poczekasz tydzień, dwa dłużej, ale kupisz coś, co rzeczywiście będzie dobrze grało. Z-5500 ma wejście na optyka, więc podłączysz PS3 bezpośrednio z głośnikami. Co do tych microlabów które polecam, wystarczy że monitor będzie miał wejście słuchawkowe, a podłączysz je bezproblemowo [tylko, że wtedy musiałbyś kupić monitor, który ma nominalnie wbudowane głośniki, bo nie wiem, czy monitory bez głośników mają takie wejście]

Offline Mr.P.

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 24, 2010, 21:01:18 »
Co do reklamacji Logitecha to chyba ostatnia rzecz do jakiej można się u nich przyczepić. Bardzo chwalony jest przez użytkowników. Chociaż sam jeszcze nie miałem okazji doświadczyć. Mają dość jak by to ująć ciekawe metody serwisowania.

Dużo osób właśnie z Z-5500 w przypadku usterki dzwoniąc do Logitecha uzyskuje odpowiedź by zrobili zdjęcia obecnego stanu wzięli poprzecinali membrany, kable ogólnie zniszczyli i wysłali do nich zdjęcia. Po kilku dniach masz nowy komplet. Z tego co wyczytałem to praktykują to również w przypadku innych sprzętów. Jest to zrozumiałe bo odchodzą im koszta transportu i utylizacji. Nie mniej jednak dość nie typowa metoda. Chociaż z tego co czytałem to również Lexmark ma podobny serwis:)

Co do zestawów plastikowych. Jest przecież sporo zestawów kin domowych, które również masz w plastiku. Moim zdaniem jest to fajna propozycja jak się nie chcę wydawać sporo pieniędzy, a ma się pokój np. do 15m2. Tym bardziej jak ktoś wcześniej nie używał żadnego zestawu i nie jest jakimś audiofilem. Nie oszukujmy się ale porządne kina to się zaczynają od dużo wyższego pułapu cenowego.

Powodzenia:)

Offline mark24

• Badass
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 24, 2010, 08:16:58 »
Tak podbiję temat bo mam kilka pytań.
Aktualnie słucham dźwięku przez głośniki telewizora i chcę zrobić jakiś upgrade. Zależy mi na dźwięku 5.1. Generalnie po przeczytaniu wątku, byłem skłonny kupić tego logitecha z-5500, ale doczytałem, że nie obsługuje on standardowych formatów dźwięków w ktorych nagrywane są filmy na BD (dolby true HD i dts HD) - a generalnie mam małą kolekcję filmów na BD.

Co kupić? Mam mętlik w głowie, bo w ogóle się na tym nie znam. Przeglądam aukcje na ebay-u amplifierów i generalnie 80% z nich nie ma opisanych standardów dźwięku który obsługuje. Z drugiej strony nie chcę wydawać fortuny bo żadnych audiofilem nie jestem - po prostu chcę poczuć cyfrowe 5.1.

Offline mihn

• Badass
  • #e3-pl team
    • Polygamia
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 24, 2010, 08:32:37 »
moze jakaś yamaha 465 + jamo s606 hcs? :) podobno jest dobrze i tanio oraz jest wałkowane w temacie: http://forum.polygamia.pl/index.php/topic,723.200.html ;)

GŁODZENIE TROLLI WSKAZANE

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 24, 2010, 09:18:33 »
Fakt, Z-5500 nie obsługuje DTS-MA i DD TrueHD, ale jestem ciekaw czy bylbys w stanie wychwycić w ślepym teście różnicę między ścieżką DTS/DD a MA/THD ;) Każda płyta BD obowiazkowo zawiera też ścieżkę dźwiękową w tych starszych formatach i dla nie-audiofili, na sprzecie ze średniej pólki różnica jest raczej niezauważalna. Oczywiscie jesli zalezy ci na obsludze tych nowych formatów i mozesz wydac 2-3 razy tyle co na Logi, to jak najbardziej bierz zestaw ampli + glosniki. Tylko licz się z wydatkiem rzędu 2-3 tys zl.
Ja mam Z-5500 podłączone jednocześnie do kompa (przez jack i coax [spdif out] w celu uzyskania passthrough do dekodera w glosnikach) i do PS3 (przez kabel optyczny) i jestem z nich bardzo zadowolony, z tym ze udalo mi sie okazyjnie kupic glosniki na allegro z gwarancją za 700zl. W tym przedziale cenowym [do 1000zl] trudno kupić coś lepszego. To bardzo dobre glosniki, jak na glosniki komputerowe.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2010, 09:20:46 wysłana przez Simplex »

Offline mark24

• Badass
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 24, 2010, 09:47:18 »
dziękuję za odpowiedzi. Właśnie to mnie gryzło, czy na BD są jakieś gorszej jakości ścieżki audio, w przypadku gdy mój sprzęt nie będzie obsługiwał DTS MA etc. czy będę wtedy zdany na jakieś stereo.
W takim razie będę szukał Z-5500, a tą yamahę 465 z głośnikami zostawię sobie do czasu przeprowadzki do nowego mieszkania :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 24, 2010, 10:43:52 »
Są, bo muszą, w ścieżce DTS-Master Audio jest zaszyty tzw. "DTS Core" czyli po prostu scieżka DTS, która odtwarza starszy sprzęt, natomiast w przypadku filmu z dźwiękiem w standardzie Dolby True HD na plycie obowiazkowo musi sie też znaleźć ścieżka w starym i dobrze znanym Dolby Digital 5.1 (AC-3). Z tego co wiem jest to przestrzegane przez wydawców plyt, z korzyscią dla posiadaczy starszych sprzętów.

Offline h4n5

• Super Badass
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 24, 2010, 11:15:13 »
moze jakaś yamaha 465 + jamo s606 hcs? :) podobno jest dobrze i tanio oraz jest wałkowane w temacie: http://forum.polygamia.pl/index.php/topic,723.200.html ;)
Też polecam tą yamahę (tą http://www.audioklan.com.pl/www-produkt.php?id=1936 ) jako niezły kompromis cena/jakość, taką właśnie posiadam tylko z głośnikami Yamahy NS-8900 http://www.av.com.pl/index.php?art=466 i gra to świetnie. Nie ma sensu wywalać kasy w Z-5500 jak chcesz coś więcej niż gry, ja posiadałem Z5500 jakiś rok temu i musiałem je odłączyć, bo kaleczyły muzykę i video muzyczne na których mi bardziej zależało niż na grach.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 24, 2010, 11:46:02 »
Nie ma sensu wywalać kasy w Z-5500 jak chcesz coś więcej niż gry
Parafrazujac ;) Nie ma sensu wywalać kasy na ampli i glosniki jeśli ma to służyć do gier i filmów. Ja osobiście muzyki z komputera w ogole nie słucham (jesli już to na słuchawkach), natomiast w 99% przypadków Z-5500 wykorzystywane są do gier i filmów, gdzie sprawują się bardzo przyzwoicie (jak na swoją cenę, 3 razy niższą od zestawu ampli + głośniki).

Offline mark24

• Badass
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 24, 2010, 19:59:02 »
Kilka wrażeń z użytkowania Z-5500. Sprzęt ma już prawie miesiąc :) Różnica kolosalna, basy przepotężne, pilot super sprawa (możliwość ustawienia głośności oddzielnie na każdej parze głośników - super). Bardzo polecam - niebo a ziemia. Szkoda tylko, ze nie wszystkie gry wykorzystują w pełni DTsy i inne takie :)
z wad: ciężar i wielkość - nawet się nie spodziewałem (sprzęt kupowałem online), że ten subwoofer jest tak wielki i waży chyba z tonę. No i padający bezpiecznik 2A w subwooferze, ktoś wie może czy można go podmienić na coś większego? Na razie padł mi raz (przy pierwszym odpaleniu) ale podobno to standard.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 25, 2010, 11:12:23 »
Wiedzialem, ze bedziesz zadowolony z Z-5500 ;)
Szkoda tylko, ze nie wszystkie gry wykorzystują w pełni DTsy i inne takie :)
Z tego co zauwazylem, exclusivy PS3 grają w DTS (Uncharted, GoWIII, Heavy Rain). Na Xbox360 nawet exclusivy są w DD 5.1 ;)

Chomiczówka

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 03, 2010, 19:32:34 »
cześć. Gdyby ktoś z Was szukał naprawdę porządnych głośników o czystym brzmieniu za naprawdę niskie pieniądze to polecam modecom 2110/microlab FC-330. Odbywając praktyki w komputroniku miałem styczność z nimi na codzień, więc zakup był tylko kwestią czasu. Jeśli się dobrze zakręcicie to możecie wyrwać je za 169zł. Za tą cenę lepszych głośników nie znajdziecie.