Autor Wątek: Domowy nadajnik FM  (Przeczytany 9091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MsbS

• I Am Robot
Domowy nadajnik FM
« dnia: Czerwiec 29, 2009, 12:07:47 »

Zacznijmy od opisu sytuacji. W salonie stoi sobie amplituner, konsole, odtwarzacz DVD/DivX oraz projektor. W innym pokoju komputer. Obecnie żeby posłuchać sobie muzy z komputera w salonie, mogę: a) Puścić długaśny kabel od komputera do amplitunera (ryzyko potknięcia się i ogólnie niekomfortowo), b) podkręcić mocno głośność (dyskomfort dla sąsiadów), c) nagrać płytkę i odtworzyć w DVD playerze (co wymaga dodatkowo włączenia projektora).

Pomyślałem, żeby kupić sobie nadajnik FM - ale nie takie samochodowe maleństwo na 12V, ale coś o nieco wyższej mocy. Dzięki temu mógłbym słuchać muzy z komputera nie tylko w salonie (przez amplituner), ale także w kuchni (gdzie mam małe radyjko podszafkowe, typowo kuchenne). Znalazłem takie oto cudo:

http://www.swistak.pl/a3649261,Nadajnik-FM-do-MP3-CD-komputera.html

Próbował ktoś z Was takich wynalazków? Jaka jakość sygnału? Nie musi być super - po pierwsze, będę słuchać z MP3, a po drugie - przeważnie w warunkach imprezowych (w ogólnym szumie i gwarze). Tym niemniej szumy i trzaski byłyby niewskazane. Czy komputer nie będzie interferował i ogólnie psuł jakości transmisji? Czy przez 2-3 ścianki karton-gips sygnał mocno się wytłumi?

Offline mozgu

• Ultimate Badass
    • Czasem coś tam skrobnę...
Odp: Domowy nadajnik FM
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2009, 14:35:30 »
Nie wiem po co tak kombinujesz... do tego celu świetnie sprawdzi się udostępnienie muzyki z komputera np. w Windows Media Playerze. Do tego możesz udostępnić pliki wideo, zdjęcia... jeśli masz w salonie PS3 to będzie to najlepsze rozwiązanie. Oczywiście warunek jest taki, że konsola musi być podpięta do sieci, do tej samej co komp.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2009, 14:37:47 wysłana przez Mariusz »

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2009, 14:42:30 »
A, zapomniałem wspomnieć, że mam PS2 i Wii (ani XBoxa, ani PS3). Ale odtwarzanie przez konsolę ma jeszcze jedną wadę. Żeby nawigować, przełączać kawałki, itepe musiałbym rozwijać ekran i włączać projektor (TV oddałem rodzicom). W warunkach imprezowych to niezbyt fajne.

Cezar

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2009, 14:52:22 »
Swego czasu zainteresowało mnie to: http://pclab.pl/art32906.html. Squeezebox on Logitech'a. Znajomy ma opartą o to muzykę w całym domu.

Offline mihn

• Badass
  • #e3-pl team
    • Polygamia
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2009, 16:02:25 »

Zacznijmy od opisu sytuacji. W salonie stoi sobie amplituner, konsole, odtwarzacz DVD/DivX oraz projektor. W innym pokoju komputer. Obecnie żeby posłuchać sobie muzy z komputera w salonie, mogę: a) Puścić długaśny kabel od komputera do amplitunera (ryzyko potknięcia się i ogólnie niekomfortowo), b) podkręcić mocno głośność (dyskomfort dla sąsiadów), c) nagrać płytkę i odtworzyć w DVD playerze (co wymaga dodatkowo włączenia projektora).

Pomyślałem, żeby kupić sobie nadajnik FM - ale nie takie samochodowe maleństwo na 12V, ale coś o nieco wyższej mocy. Dzięki temu mógłbym słuchać muzy z komputera nie tylko w salonie (przez amplituner), ale także w kuchni (gdzie mam małe radyjko podszafkowe, typowo kuchenne). Znalazłem takie oto cudo:

http://www.swistak.pl/a3649261,Nadajnik-FM-do-MP3-CD-komputera.html

Próbował ktoś z Was takich wynalazków? Jaka jakość sygnału? Nie musi być super - po pierwsze, będę słuchać z MP3, a po drugie - przeważnie w warunkach imprezowych (w ogólnym szumie i gwarze). Tym niemniej szumy i trzaski byłyby niewskazane. Czy komputer nie będzie interferował i ogólnie psuł jakości transmisji? Czy przez 2-3 ścianki karton-gips sygnał mocno się wytłumi?
Olej FM - przy takiej ilości urządzeń jaka masz w domu stracisz dużo na jakości - już lepiej poprostu kupić netbooka i go podłaczyć pod 5.1 :-)

GŁODZENIE TROLLI WSKAZANE