Autor Wątek: Jak za starych, dobrych czasów :)  (Przeczytany 9037 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Katanka

• Gość
Jak za starych, dobrych czasów :)
« dnia: Luty 13, 2009, 18:19:36 »
Pamiętam te młodzieńcze lata szkoły średniej, kiedy to z kumplami organizowaliśmy turnieje w Tekkena lub w Soul Blade. Spotykaliśmy się w kilkanaście lub kilkadziesiąt osób u kogoś, gdy miał wolną chatę i przy napojach wyskokowych i tumanach siwego dymu graliśmy do białego rana. Praktycznie trzecia, czwarta i piata klasa technikum stała pod znakiem tego typu imprez. Wszystko skończyło się na studiach, kiedy kumple się rozjechali. Było to ponad 10 lat temu. Od tego czasu odbyło się kilka zlotów miłośników gier. PSX Extreme robił swoje party na których miałem okazję być, osobiście też zrobiłem dwa zloty dla bywalców pl.rec.gry.konsole, jeździłem na inne w różne miejsca w kraju. Jednak człowiek się starzeje i zaczyna mieć inne obowiązki, przez co tego typu spotkania odchodzą na drugi plan. A szkoda ...

Trzy miesiące temu padła na grupie newsowej luźna propozycja zrobienia lokalnego zlotu. Lokalnego, czyli Olkusz i okolice. Olkusz, gdyż Cezar i Diobeu w tamtych okolicach mieszkają. SimonX niedaleko, bo w Krakowie, ja również do Olkusza mam rzut beretem. Propozycja była luźna, ale udało się dopiąć termin, miejsce spotkania (u Cezara) i dokoptować do ekipy Dzikiego z grupy. Łącznie z Polygamistów zjechali się: Katanka, SimonX, Cezar. Z pl.rec.gry.konsole przybyli Diobeu oraz Dziki. Towarzyszyła nam też małżonka Cezara oraz trzech jego kupli (również gracze). Imprezka zapowiadała się zacnie, zaczęła się w sobotę przed południem i trwała do niedzieli :) Cel imprezki? Dobrze sie bawić przy grach oraz poznać wroga - czytaj Cezar chciał poznać X360, a Diobeu prosił, aby pokazac mu power PS3.

Sprzętu było sporo. W sumie mieliśmy do dyspozycji: PS3/X360/PSP/NDS/XBOX/ATARI65XE z magnetofonem. Główny telewizor plazmowy posłużył jako ekran dla PS3 i X360, natomiast crt 28? robił za ekran do past-gen kącika i podpięliśmy tam Xbox i Atarynę :) Mieliśmy tez oczywiście tony gier oraz innego sprzętu ? 2x kieorwnice, kamerę, pistolet, buzzery, 2x gitary.

Nieśmiało rozpoczęliśmy od sprawdzania gier na PS3. Chcieliśmy obadać nieco nowe tytuły, zobaczyć jak się gra na kierownicy, poszarpać na wiosłach, zobaczyć w akcji EoJ itd ... Gdy sprawdziliśmy większość głównych tytułów (niestety nie zabrałem sensorów LED do pistoletu i z Time Crisis 4 były nici), to wyszło, że wszyscy chcą grać albo w Gitar Hero 3, albo w Buzz :) Duży telewizor praktycznie non stop był zajęty przez jedną z tych gier. Diobeu nigdy wcześniej nie widział GH3 na oczy, a gra mu się tak spodobała, że już następnego dnia pobiegł sobie swoją kopię zakupić. Dziki natomiast okazał się mega-mózgiem i łoił wszystkich dupska w Buzza :) Miał wiedzę i był bardzo szybki.

Odpalaliśmy też wszystkie możliwe gry na kierownicę i zdecydowanie mogę stwierdzić, że najlepiej sprawdziła się na mini-party Sega Rally. Jest idealna, gdyż model jazdy jest na tyle prosty, że każdy gracz sobie z nim radził.

EoJ nie zainteresował, bo było zbyt mało czasu na tłumaczenie, do tego chłopcy inaczej sobie go wyobrażali. Ja tylko chętnie przejrzałem karty SimonX'a i postarałem się ułożyć z nich talię, którą uważam za najbardziej skuteczną.

Dobiegał wieczór, atmosfera zrobiła się dość gorąca, bo część chłopaków miała już fajne humorki. Przyjechała wreszcie obiecana Ataryna z magnetofonem oraz kasetami. Cezar próbował załadować jakąś grę i po chwili udało się odpalić Aztec Challenge. Nie myślałem, że się uda. Nie sądziłem, że po 15 latach kasety nie będą jeszcze rozmagnesowane. Szkoda, że joystick nie działał ;) No ale bezcenne było przypomnienie sobie tego dźwięku wczytywanych gier z Ataryny. Łza się w oku zakręciła.

Xbox pierwszy też był katowany. Głównie pod kątem Final Night round 2 oraz emulatorów MAME. Kumple Cezara, którzy wpadli tylko na chwilę, tak się dossali do pierwszego klocka, że praktyczni cały czas go okupowali i mieli gdzieś current-geny ;) Pograli tylko troszkę na kierownicach i znowu wracali się okładać w boks.

Nie można nie wspomnieć o przesympatycznej żonie Cezara, której to najbardziej spodobał się Guitar Hero 3 :) Dawała sobie dobrze radę dziewczyna i byłem w szoku, bo moja żoneczka nawet nie chciała spróbować. Cieszy, że są grające kobiety na tym świecie i bardzo dobrze.

Ludziska poszli spać około godziny 24:00, jedynie Dziki wytrzymał do 2:00, bo wybrał sobie ze sterty gier na plejaczka kilka tych, których nie widział wcześniej. W drodze powrotnej przyznał, że za kilka miesięcy kupuje PS3, a już teraz łyknie plazmę do niej ;)

No i tak to było na mini-zlocie pod Olkuszem. Było miło, przezabawnie, kolorowo i bardzo głośno (Cezar ma potężny sprzęt grający). Nie było jak za dawnych lat, gdyż ludziska są w innym, słuszniejszym wieku ;) Średnia była ponad 30-tkę. Nikt się nie upił, nikt nie siedział do białego rana, było spokojniej i kulturalnie. Wapna z nas już i tyle, ale nadal kochamy grać ;)

Z tego miejsca pragnę podziękować Cezarowi i jego małżonce za przyjęcie nas w swoje progi i wspaniałe ugoszczenie. Mam nadzieję, że nie sprawiliśmy kłopotu ;) Dziękuję też wszystkim, którzy tam zjechali, bo pozwoliło to przypomnieć stare, dobre czasy. Następny mini-zlocik planuję u siebie i z góry zapraszam chętnych :) Zdjęcia ?u Cezara? pod spodem :)

PS. Z Dzikim to mamy zawsze pod górkę jak gdzieś wspólnie jedziemy :) Pierwszym razem na party PSX Extreme Dziki miał wypadek i roztrzaskał auto. Drugim razem kiedy był zlocik u mnie, padł mu akumulator. Kiedy jechałem z nim do Wrocławia wbiliśmy na nową autostradę z małą ilością paliwa w baku, bo w życiu nie mogliśmy przewidzieć, że tam nie ma ani jednej stacji na odcinku 250km. Tym razem u Cezara znowu padł nam akumulator :) Jednym słowem, nie możemy razem nigdzie jeździć, bo zawsze spotka nas cos ?miłego?.

« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2009, 10:05:25 wysłana przez Katanka »

Offline Tartaq

• Forumogadka Team
  • Super Badass
  • recovering WoW addict
Odp: Jak za starych, dobrych czasów :)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2009, 18:30:58 »
Nic tylko pozazdrościć mile spędzonego czasu. Łezka w oku mi się zakręciła kiedy zobaczyłem atarynkę :) Moja niestety przestałą istnieć przy okazji małej powodzi, która nawiedziła mój dom jakieś 10 lat temu :(
Dobrze zobaczyć, że gdzieś tam są stare hopy, które lubią "grać w gry", wiem wtedy, że nie jestem sam :D

Swoją drogą przydało by się małe who's who pod zdjęciami.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2009, 18:36:48 wysłana przez Tartaq »

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2009, 18:38:25 »
Cezar - żółta bluza i niebieskie dzinsy (PS3/PSP/NDS)
Dziki - koszula flanelowa i brązowe sztruksy (NDS i niebawem PS3)
Katanka - cały na czarno z bluzą Opeth (PS3)
SimonX - koszula w pionowe pasy i niebieskie dzinsy (PS3)
Diobeu - ciemno-granatowa bluza i grafitowe spodnie (Xbox/X360)
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2009, 12:07:21 wysłana przez Katanka »

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2009, 20:49:04 »
Woow konkretny private event, pozazdrościć chłopaki :)

Cezar

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2009, 00:36:05 »
Chłopaki ! Jaki kłopot ! Było super i strasznie się oboje cieszyliśmy, że przyjechaliście. Dziękujemy, bo było fantastycznie.

Offline wachu

• Badass
  • Wassup?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2009, 10:48:28 »
Też bym z chęcią przyjechał (bo mieszkam w Częstochowie), szkoda, że po ptakach. Ale chyba nie pasuje wiekowo do towarzystwa (20lat).

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2009, 11:53:34 »
Za to ja wiekowo pasuje idealnie ;) hehe. Jeśli byłaby możliwość podpiąć się pod kolejne tego typu spotkanie w południowej Polsce to chętnie skorzystam.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2009, 11:58:35 »
Jeśli żonka pozwoli, to kolejne spotkanie zorganizuję u siebie na wiosnę. Mieszkam około 18km od Bielska-Białej, to jest 65km od Krakowa oraz 60km od Katowic i około 35km od Żywca.

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 14, 2009, 12:00:17 »
Ja w Katowicach więc rzut beretem :)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2009, 12:29:16 »
Faktycznie blisko, dwupasmówka do samego Bielska, lub w tychach na Oświęcim i juz u mnie :) Jak tylko się zrobi cieplej, natychmiast coś zmontuję na sobotę + niedzielę. Postaram sie ugościc ludzi tak wspaniale jak Cezar z żoną :)

Czezare

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 14, 2009, 16:01:05 »
Z kąd wyczasnąłeś koszulke Opeth Katanka? ;D Jedziesz na ich koncert do Wawy w Stodole 21-go marca?

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 14, 2009, 17:24:48 »
Od kilku lat kupuję koszulki, bluzy, paski, czapki Opeth na Allegro :) Na koncert oczywiście jadę, tylko muszę kogoś z południa do samochodu dookoptować, bo samemu trochę głupio :)

Offline spaceman

• Padawan
  • **
  • Don't fuck with Tony Montana
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 15, 2009, 09:00:49 »
Z kąd wyczasnąłeś koszulke Opeth Katanka? ;D Jedziesz na ich koncert do Wawy w Stodole 21-go marca?

To juz lepiej do Dubaju 6 marca.Pogoda fajniejsza;D

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 15, 2009, 11:56:45 »
Ładnie tam musi być, kiedyś sobie zrobimy konsole-event tam ;)

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 15, 2009, 14:29:08 »
Ta sterta gier robi wrazenie :)

Offline Yogi

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 15, 2009, 16:30:10 »
Witam serdecznie;
mam pytanko do wlaściciela domku:) Te panele na podłodze to z jakiej firmy?:-)
Poważnie pytam, gdzieś je kiedyś widziałem na necie, ale za cholerę nie mogę ich znaleźć  - wchodze na poly, patrze - a tu zonk, moje panele do pokoju komputerowego:-)

Cezar

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 15, 2009, 18:20:21 »
Witam serdecznie;
mam pytanko do wlaściciela domku:) Te panele na podłodze to z jakiej firmy?:-)
Poważnie pytam, gdzieś je kiedyś widziałem na necie, ale za cholerę nie mogę ich znaleźć  - wchodze na poly, patrze - a tu zonk, moje panele do pokoju komputerowego:-)

LOL... Classen. O ile dobrze pamiętam to było to zwane Morska trawa czy jakoś tak

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 16, 2009, 10:57:54 »
to ja bym tylko uscislil, ze oprocz PieCa mam jeszcze ps2 i muzealnego szaraka (ktorego ostatnio chyba popsulem przy czyszczeniu), nds tez juz jest. ps3 bedzie jakos po wakacjach. Na razie mam w co grac :)
gram w gry, a nie polygony! :P

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 16, 2009, 11:01:48 »
Dziki :) wreszcie zawitałeś w nasze skromne progi :) witaj i rozgośc się jak u siebie w domku :)

PS. Jak pzryjdzie plazma, to daj znać, bo chętnie zobaczę jakość Panasonica podpiętego do PS3.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2009, 11:53:40 wysłana przez Katanka »

Offline michal

• Badass
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 16, 2009, 11:21:23 »
Masz tutaj panasonica podpietego do ps3 :P (i do xboxa tez!)
:P
(zdjecie nie jest moje)

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 16, 2009, 13:58:23 »
jasna sprawa; jutro powinien byc do odbioru. Tu raczej za czesto bywal nie bede, bo by mi zycia braklo, a tyle gier do przejscia ;)
gram w gry, a nie polygony! :P

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 16, 2009, 14:03:23 »
Ja pl.rec.gry.konsole zmieniłem na forum Polygamii i nie żałuję. super ludziska, sielski klimat, średnia wieku około 30-tki :) Żyć nie umierać. No i ludzi przybywa, a na usenecie wręcz odwrotnie.

Offline wachu

• Badass
  • Wassup?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 16, 2009, 14:16:58 »
Ja pl.rec.gry.konsole zmieniłem na forum Polygamii i nie żałuję. super ludziska, sielski klimat, średnia wieku około 30-tki :) Żyć nie umierać. No i ludzi przybywa, a na usenecie wręcz odwrotnie.

Ja tak samo z ps3site.pl, najpierw nie sądziłem, że znajdę lepsze forum, a jednak:D

Offline Kradziej

• Junior
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 16, 2009, 16:04:09 »
Fajnie widzieć, jak takie stare dziady (przeszło dwa razy starsze ode mnie, zaniżam średnią forum :)) grają na konsolach ;)
gracz wiecznie młody!

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 16, 2009, 18:26:54 »
Hehe widzę Kacper, że jednak kupiłeś Jamo S 606 w kolorze grafitowym. Gratki bardzo dobry wybór.

PS. Kurde faktycznie ładne te panele ...  ;D
(kliknij)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 16, 2009, 18:36:38 »
To nie ja kupiłem, to sa głosniki Cezara :) Natomiast ja je dopiero zakupię, bo świetnie grają. Słuchałem u cezara koncertu Opeth i ciarki mnie po plecach przechodziły :)

Offline stripocean

• Stały bywalec
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 18, 2009, 04:24:15 »
Szkoda ze nie zauwazylem tematu o zjezdzie wczesniej, bo bym sie na 100% pokazal :( Licze na kazdy kolejny, jesli tylko bedzie mozna to na pewno sie pojawie ;D Wezme spiwor, tylko kawalek miejsca chocby w kuchni do przekimania i moze byc :)

Offline Kosiciel

• Padawan
  • **
  • Kosi kosi łapki ^_^
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 19, 2009, 06:27:38 »
Wow! Widzę, że impreza była świetna. Pogratulować organizatorowi i uczestnikom  :D

GG:659698