Autor Wątek: IEM Katowice  (Przeczytany 1821 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
IEM Katowice
« dnia: Luty 28, 2019, 13:44:52 »
Ktoś się wybiera w tym roku?
Będę w sobotę z dziedzicem (lvl 5) i w niedzielę sam.

Offline cezar

• Badass
Odp: IEM Katowice
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2019, 15:01:15 »
Ty chyba masz wejściówki. Nawet myślałem o tym, ale kolejka mnie przeraża.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2019, 16:02:09 »
No niestety kolejki są koszmarne. Z doświadczenia wiem, że popołudniami jest luźniej ale nigdy nie mam tej 100% pewności.

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2019, 20:52:21 »
Ależ przed chwilą była piękna runda podczas turnieju SC2 na IEM Katowice 2019 :o
Solar vs Dark (3 runda z best of 5). Coś niesamowitego!!! :o

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2019, 20:54:57 »
A oglądał ktoś Onward? ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2019, 16:49:08 »
Wygląda na to że regisek  ;D

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2019, 17:03:56 »
Wygląda na to że regisek  ;D

Ha! W rzeczy samej. Później dokładnie opiszę :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 05, 2019, 17:20:31 »
OK lecimy, relacja z IEM niezwiązana z nagrodą.

W tym roku byłem z synem w sobotę i sam w niedzielę.

Sobota 11.00 - przed 13.00

Na pierwszy rzut oka - bardziej zaostrzona ochrona, trzepanie plecaków i kurtek. Na samym IEM policjanci z psami i nieoznakowani policjanci z bronią. Nie wiem czy dlatego, że premier miał być czy w ogóle.
Przeszliśmy z synem po Spodku i po MCK, niestety w Spodku w tych godzinach żadnych gier nie było. Stoiska go nie interesowały (może poza tym z Asteriksem i Mario) zresztą w Spodku było parę kameralnych za to MCK poza paroma mniejszymi sklepami zostało totalnie rozdzielone między wielkich graczy i stoiska po kilkanaście PC / rzadziej konsol. W MCK 1/3 sali to Fortnite. Było też dużo Apex Legends (wydrukowane standy na profesjonalnym materiale, nic na szybko flamastrem ;)  - widać jak ta gra przyciąga ludzi).
Co było bardzo słabe - między Spodkiem a MCK można było przejść na dwa sposoby - ubrać kurtkę i wyjść na zewnątrz między food trucki. Albo jeśli byłeś prasą, VIPem lub opłaciłeś najdroższy pakiet mogłeś jak człowiek na luzie przejść szerokim, zadaszonym i ogrzewanym korytarzem. Bardzo to słabe  było.

VR League
Jak już wiecie, spędziłem sporo niedzieli na sali z VR League. Było dość mało ludzi i żal mi było organizatorów, którzy bardzo starali się wywołać wrażenie, że jest to wielkie wow i ludzi masa. Ludzie foto / video mocno się gimnastykowali.
A same gry. Kurde, czuję potencjał i może to być fajne, ale jakoś źle to opakowują.
Pierwsza gra to było Echo Arena - w teorii wygląda super, rodem z filmów z Hollywood z lat 80tych i 90tych. I rozumiem ideę (tak samo jak w Onward), że gracze muszą skakać, ruszać się itd.
Ale... nie kumałem jak się w to gra. Jakie są zasady. Kto przejmuje ring w środku. Który dokładnie gracz jest kim. Wszystko to niebieskie i czerwone ludki latające po wirtualnej arenie w nieważkości. Słabe to było.

Lepsze było Onward (choć grafika baaaardzo słaba) tutaj można było poczuć emocje i skumać mniej więcej kto jest kim (choć z trudem). Ale nadal nie wiedziałem ilu np. graczy zostało. I ciut pogmatwane było. Ale było śmiesznie, jak jeden z graczy obrócił się tyłem do publiki, kucnął i wyszły typowe "niskie plecy hydraulika" ;)
Ogólnie było to zabawne i ciekawe doświadczenie. I ja wiem, że to gdzieś tam leży. Ale na żywo wygląda to gorzej niż pokazywane na YT (gdzie ze Starcraftem czy CS:GO mam inaczej - nie lubię streamów ale na żywo w Spodku to ciary przechodzą).

To tyle.