Autor Wątek: Planszówki  (Przeczytany 171882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
Odp: Planszówki
« Odpowiedź #920 dnia: Marzec 20, 2017, 10:13:46 »
Piekne te figurki. Juz sobie wyobrazam, jak one pomalowane wygladaja :)

Tutaj jest caly watek goscia co robi te wzory + sa tez pomalowane wersje:
https://community.fantasyflightgames.com/topic/231244-3d-printed-talisman-miniaturesterrain/

Z innych gier, to jestem po 3ch rozgrywkach (w 3 osoby) w Eldritch Horror.
Musze napisac ze gra jest ... ciekawa i ... trudna.
Przy pierwszej rozgrywce zona byla zla, bo ja zamiast grac jak czlowiek, to co chwila siegalem po instrukcje, bo czegos tam nie pamietalem - wiec przestoje byly dlugie.
Jak juz sie troche ogarnalem, to zona przyznala ze to dobry zakup i gra sie fajnie.
Oczywiscie wszystkie 3 rozgrywki wtopilismy i ziemia zostala zniszczona :)

Ano... Gra nie wybacza, po prostu trzeba byc skupionym caly czas i miec troche szczescia.

Wraz z nowym miesiacem kupuje Runebound :) i kusi mnie Elder Sign (kosciana gra w klimatach EH).

Znasz moja opinie na temat podobnych gier.
Runebound - podobny do Talismana, ale nie az tak i w sumie nawet mi sie dobrze gra. Pomimo tego ze mamy, jakos nigdy nie udalo nam sie skonczyc calej partii.
Elder Sign - szczerze mowiac, to bym odpuscil jak juz grales w Eldritch Horror. Nie powiem, ze jest podobne az tak, ale po Eldritchu jakos jest tak meeehhh nie kupie sobie tego.
Steam/Origin/UPlay: Toriniasty

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #921 dnia: Marzec 20, 2017, 10:48:40 »
Obejrzalem kilka rozgrywek Runebounda i nie wiem dlaczego ludzie pisza, ze to taki drugi Talisman.
Ja tam podobienstw nie widze wiecej niz w jakiejkolwiek innej grze :)
Bardzo podoba mi sie system walki (na tych zetonach). Jedyny minus jest taki ze w zasadzie nie ma zadnej interakcji pomiedzy graczami.

Btw polecisz jakas gre dla 3ch (lub 2ch) graczy, ale z negatywna interakcja? Hehe nie ma to jak wbic noz zonce w plecy (w przenosni oczywiscie).
Zreszta sama zona juz mi mowi ze zagralaby w cos takiego zebysmy nie byli partnerami (jak no w Eldritch Horror) tylko smiertelnymi wrogami - oczywiscie fajnie jakby gra byla "z klimatem"

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #922 dnia: Marzec 20, 2017, 13:32:30 »
Ryzyko? Jest tyle odmian ze klimatycznie napewno cos dobierzesz. Typowe PvP, zasady nie jakies straszne, kolo 3h na gre. Klasyka po prostu.
A jak tylko 1v1 to Twilight Struggle.

oO i jeszcze Heroscape! Ale to z tego co pamietam teoretyzcnie jest 1v1, na sile sie da w 3 i wiecej ale musicie jakies sojusze zawiazac....
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2017, 13:34:48 wysłana przez Torin »

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #923 dnia: Marzec 20, 2017, 13:47:30 »
Pytanie odnosnie Eldritch Horror.

Chodzi mi o faze spotkan z wrogami.
Gdy na danym obszarze jest jeden potwor to wszystko rozumiem. Ubijam potwora (lub nie) i koniec. Moge ewentualnie jeszcze sprobowac zamknac brame o ile taka tam jest i wszystkie potwory sa ubite - chyba sie nie myle.

Co w przypadku gdy na jednej lokacji jest kilka potworow?
Bije sie z jednym. Powiedzmy ze go ubijam i nastepuje koniec mojej tury?
Zeby zaczac sie bic z nastepnym musze odbyc te faze mitow, pozniej znow faze akcji (nie chce uciekac z tego pola, wiec zazwyczaj odpuszczam runde, bo odpoczywac i robic zakupow nie moge - bo sa przeciez potwory) i dopiero po tym bic sie z kolejnym potworem na lokacji?
A moze po wygranej walce od razu moge prac po ryju nastepnego potwora?
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2017, 13:49:32 wysłana przez mierniczek »

Offline Alexej

• I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #924 dnia: Marzec 20, 2017, 14:13:34 »
Walczysz w jednej fazie spotkań z wszystkimi potworami na polu, w wybranej kolejności. Z potężnymi potworami możesz walczyć dopiero jak pokonasz wszystkie potwory. Jak pokonasz wszystkie potwory i potężne potwory na polu to możesz zrobić w tej samej fazie spotkanie z tego pola (każde możliwe, a nie tylko zamknięcie bramy).
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2017, 14:15:18 wysłana przez Alexej »

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #925 dnia: Marzec 20, 2017, 14:34:49 »
No to jest to niezle ulatwienie, bo ja gralem tak, ze bilem sie z jednym potworem i jak z nim wygralem to traktowalem to jak koniec mojej tury.
Sugerowalem sie tym ze w instrukcji jest napisane ze moge podczas swojej tury zrobic jedno spotkanie - potraktowalem to jako jedna walke.
Niejednokrotnie przez to ze pozostale potwory nie zostaly zabite i co za tym idzie brama nie zostala zamknieta podczas fazy mitow znow "rodzil" mi sie tam nastepny potwor.
Teraz wszystko jasne.

Offline Alexej

• I Am Robot
« Odpowiedź #926 dnia: Marzec 20, 2017, 14:38:07 »
W razie wątpliwości:

Instrukcja, str. 9

Spotkania Walki
Jeśli na polu badacza znajduje się jeden lub więcej Potworów, badacz musi rozpatrzyć po jednym Spotkaniu Walki z każdym z nich, w wybranej przez siebie kolejności. Spotkania Walki opisano szczegółowo na stronie 14. Jeśli badacz rozpatrzył Spotkania Walki i usunął wszystkie potwory ze swojego pola, może rozpatrzyć dodatkowe spotkanie.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #927 dnia: Marzec 20, 2017, 14:44:34 »
Faza 2: Faza Spotkań
Podczas tej fazy każdy z badaczy rozpatruje po jednym spotkaniu.

I tak jak napisalem wyzej trzy ostatnie slowa sa nawet pogrubione.
Dlatego przyjalem ze moge rozpoczac tylko jedna walke - czyli jedno spotkanie.
Wiedac mylilem sie

Offline Alexej

• I Am Robot
« Odpowiedź #928 dnia: Marzec 20, 2017, 14:52:03 »
Tak, ale na tej samej stronie jest też wytłuszczone, że po pokonaniu potwora robi się kolejne spotkanie ;)

Wiadomo, w ferworze gry takie elementy potrafią umknąć. Ogólnie Eldritch ma jedną z lepiej napisanych instrukcji, zwłaszcza biorąc pod uwagę skomplikowanie gry (a np. taki twórca instrukcji do pierwszej edycji Robinsona Cruzoe powinnien na wieczność stracić prawo do pisania czegokolwiek), więc co do zasady będę jej bronił gdyż stosując podstawowe zasady wykładni, a w razie wątpliwości rozstrzygając na korzyść gry a nie gracza, da się rozwiązać praktycznie każą wątpliwość. Ale faktycznie, w pierwszym zdaniu (które przytoczyłeś) powinna być wprost adnotacja, że to nie dotyczy Spotkań Walki. W almanachu jest to już napisane tak, że od razu to widać.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2017, 14:53:38 wysłana przez Alexej »

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #929 dnia: Marzec 20, 2017, 15:05:45 »
Teraz mam jasnosc :) Uprosci mi to mocno rozgrywke (i moze uda sie wreszcie wygrac)

Co do Robinsona to zgadzam sie z Toba w 100%. Do tego stopnia ze dzis ide na "nauczanie" gry.
Instrukcja byla tak pomocna ze nic nie zrozumialem - no moze troche przesadzam. Zostalem zaproszony przez graczy na rozgrywke, by nauczyc sie zasad samemu grajac.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2017, 15:07:37 wysłana przez mierniczek »

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #930 dnia: Marzec 20, 2017, 20:45:16 »
Ostatnie pytanie o Eldritch Horror

Przyklad 1
W Tokyo mam otwarty portal i 3 potwory.
Zaczyna sie faza spotkan. W tej samej turze: walcze z kazdym potworem po kolei, wszystkie pokonuje i probuje zamknac portal.
Wszystko jasne.

Przyklad 2
W Tokyo mam otwarty portal i 3 potwory.
Zaczyna sie faza spotkan. W tej samej turze: walcze z kazdym potworem po kolei, ale juz nie daje rade zabic drugiego potwora (zostaje mu 1 punkt zycia).
I teraz co dalej?
Walcze z trzecim potworem? A moze od razu konczy sie moja tura?

Naprawde przeczytalem i instrukcje i almanach i nie znalazlem odpowiedzi
W instrukcji jest tylko przyklad walki Lily, ktora nie pokonala potwora - cytuje z pamieci "potwor nie zostal pokonany, a Lily konczy swoje spotkanie".
Jak mam to traktowac?
Ze konczy swoje spotkanie czyli swoja ture w fazie spotkan (raz przegrala to juz dalej nie walczy), czy moze konczy swoje spotkanie z tym potworem i w tej samej turze moze rozpoczac z nowym.

Instrukcja naprawde jest super napisana, ale ja zawsze musze sobie znalezc jakas "niejasnosc"

Edit
Po napisaniu tego posta i chwilowym zastanowieniu chyba bardziej pasuje opcja, ze po przegranej z jednym potworem (czy go zabije czy nie i tak konczy sie to spotkanie), mozna zaczac spotkanie (walke) z nastepnym (na tym samym polu).
Jesli tak jest, to znow sobie utudnialem rozgrywke :) Hehe to dlatego ciagle u mnie porazki i swiat zostaje zniszczony :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2017, 20:54:05 wysłana przez mierniczek »

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #931 dnia: Marzec 20, 2017, 21:38:47 »
Po przegranej walce kończysz spotkanie.

Offline Alexej

• I Am Robot
« Odpowiedź #932 dnia: Marzec 20, 2017, 22:11:07 »
Heh, moim zdaniem instrukcja jest dość jednoznaczna Torin

Instrukcja str. 9

Jeśli w Fazie Spotkań na polu badacza znajduje się jeden lub więcej Potworów, badacz musi rozpatrzyć po jednym Spotkaniu Walki z każdym potworem na swoim polu, w wybranej przez siebie kolejności. Jeśli na polu badacza nie ma Potworów, rozpatruje on wybrane Spotkanie z Obszaru albo Spotkanie z Żetonu, jak opisano poniżej.
(...)

Jeśli na polu badacza znajduje się jeden lub więcej Potworów, badacz musi rozpatrzyć po jednym Spotkaniu Walki z każdym z nich, w wybranej przez siebie kolejności.

Almanach str. 8
Jeśli na polu badacza znajduje się jeden lub więcej Potworów, badacz musi rozpatrzyć po jednym Spotkaniu Walki z każdym potworem, w wybranej przez siebie kolejności.

str. 9
Jeśli podczas Fazy Spotkań na polu badacza znajduje się jeden lub więcej Potworów, badacz musi spotkać każdego z nich, po jednym naraz, w wybranej kolejności. Badacz rozpatruje Spotkania Walki, wykonując poniższe kroki (...)

I teraz mój komentarz ;)
Moim zdaniem powyższe niespecjalnie pozostawia pole do interpretacji, w fazie spotkań przeprowadza się Spotkanie Walki z każdym potworem na polu. Nie ma czegoś takiego jak "przegrane" Spotkanie Walki, po prostu może nie udać się zabić danego potwora. Co więcej, możliwość zaprzestania walk z potworami z powodu niezabicia któregoś pozwalałoby bardzo łatwo manipulować grą, wybierając w trudnej sytuacji walkę z tym potworem, którego aktualnie nie mamy szans zabić. Nie musielibyśmy wtedy walczyć z np. wszystkimi 6 potworami na polu, co mocno zwiększałoby nasze szanse przeżycia.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2017, 22:13:50 wysłana przez Alexej »

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #933 dnia: Marzec 20, 2017, 23:02:14 »
Haha moj blad!
Tak Cie tylko sprawdzalem.

W EH wszystkie, w Talizmanie przerywasz :)

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #934 dnia: Marzec 21, 2017, 08:08:36 »
A wystarczylo by napisac w instrukcji, ze jesli na polu jest wiecej potworow rozpatrujemy spotkanie/walke z kazdnym z potworow po kolei (przegrana walka nie oznacza zakonczenia tury spotkan gracza).

Wielkie dzieki za wytlumaczenie - teraz mam juz 100% jasnosci.

btw
Wczoraj 2 godziny gralem z ludzmi, ktorzy naprwde wiedzieli "o co kaman" w Robinsonie.
Do tego jeden z nich naprawde cierpliwie odpowiadal na moje (i syna) pytania i ... podczas tej jednej rozgrywki gra nie wydala sie az tak "zakrecona" jak pokazuje to instrukcja :)
Jedyny problem z ta gra jest taki, ze nie wiem czy chce grac w cos takiego gdzie podczas rozgrywki bedziemy sie (zona plus syn) klocic jaki ruch mamy wykonac (czy idziemy tu czy tam, czy wyprodukowac to i tamto, a moze jeszcze cos innego) :)
Wczoraj prowadzilismy naprawde "burzliwe" dyskusje :), ktore pewnie i tak doprowadzily by do tego ze zaden z nas nie odplynalby statkiem zywy - hehehe.
Musze zastanowic sie nad ta gra.

Offline Alexej

• I Am Robot
« Odpowiedź #935 dnia: Marzec 21, 2017, 08:15:34 »
Mierniczek, po prostu trzeba zaufać instrukcji. Jeżeli czegoś nie napisali, to  należy uznać że tego nie ma ;). Mi się taki syntetyczny sposób pisania podoba, skoro napisali że walczymy z każdym i tyle, to znaczy że nic tego nie może zmienić. Instrukcja też musi być krótka, żeby nie odstraszać graczy.

Akurat zazwyczaj w eldritch gram w towarzystwie prawników, i w razie wątpliwości po przeczytaniu o danej kwestii w instrukcji praktycznie zawsze jesteśmy zgodni co do wykładni, co jest bardzo niezwykłe - bo gdzie dwóch prawników tam trzy opinie ;).

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #936 dnia: Marzec 21, 2017, 08:33:26 »
Fakt - ja zawsze musze sobie utrudniac :)

W nawiazanu jeszcze do mojej wczorajszej rozgrywki w Robinsona, to na dwoch oddzielnych stolach byla grupka graczy grajacych w "Teramorfowanie Marsa" (chyba tak to sie nazywalo) oraz "Blood Rage".
Na te druga pozycje juz wczesniej mialem oko - ehhh te figurki (szczegolnie ze wczoraj mieli je pieknie pomalowane).
Juz sie umowilem z tymi ludzmi na rozgrywke :)

Ehhh a zaczelo sie od tego ze podczas Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy syn zaciagnal mnie do swojej szkoly i akurat w jednej z klas swoje gry pokazywal wlasciciel tego sklepu.
Wejdzcie choc na chwile - mowil. To nic nie kosztuje - mowi. ... Taaaaa i skad ja mam miec pieniadze na te wszystkie gry? hehehehe

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #937 dnia: Marzec 21, 2017, 13:50:05 »
podczas Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy syn zaciagnal mnie do swojej szkoly i akurat w jednej z klas swoje gry pokazywal wlasciciel tego sklepu.
Wejdzcie choc na chwile - mowil. To nic nie kosztuje - mowi. ... Taaaaa i skad ja mam miec pieniadze na te wszystkie gry? hehehehe

Jak nie ma WOŚP, ten koleżka też zaciąga dzieci do klasy i pokazuje swojego Robinsona. 'To nic nie kosztuje'.

« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2017, 14:12:54 wysłana przez MsbS »

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #938 dnia: Marzec 21, 2017, 13:54:29 »
Zastanawiam sie jak ludzie graja w Carcassone z dodatkami w formie fizycznej :D W chwilach wolnych gramy sobie ostatnio w biurze w JCloisterZone, czyli taki PCtowy klon tej gry i gra pokazuje Ci gdzie mozesz ustawic dany klocek, etc., ale momentami to ciezko ogarnac gdzie klocki pasuja, czy w tej rundzie idzie smok, jaka jest punktacja farm, klasztorow, etc.

tl;dr Podziwiam ludzi grajacy w klasyczne, fizyczne Carcassone :D

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #939 dnia: Marzec 21, 2017, 14:59:58 »
podczas Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy syn zaciagnal mnie do swojej szkoly i akurat w jednej z klas swoje gry pokazywal wlasciciel tego sklepu.

Jak nie ma WOŚP, ten koleżka też zaciąga dzieci do klasy i pokazuje swojego Robinsona. 'To nic nie kosztuje'.

ejjjj bez takich ...

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #940 dnia: Marzec 21, 2017, 15:08:19 »
Racja. Głupawy tekst, bardziej na piątek niż wtorek. Przepraszam.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #941 dnia: Marzec 22, 2017, 11:03:54 »
W piatek mozna wiele rzeczy wybaczyc, bo to piatek :)

Wczoraj rozegralem moja nastepna rozgrywke 3 osobowa w Eldritch Horror.
3 godziny uplynelo jak z bicza strzelil :) NIestety nie ukonczylismy gry, ale standardowo swiat juz chylil sie ku koncowi.
Mi osobiscie zginela jedna osoba, a druga ... ledwo co uniknela smierci.
Gra jest MEGA.
Czy przegrywwamy (w zasadzie zawsze) czy wygrywamy (w zasadzie nigdy) to zabawa jest rewelacyjna.

A tak zapytam z ciekawosci.
Czy jesli zna sie juz "dosc" dobrze zasady w EH, to czy Arkham Horror nie jest juz takim ciosem w twarz (w sensie czytalem , ze tam jest tyle zasad, ze przez pierwsze kilkanascie rozgrywek to siedzi sie z nosem w  instrukcji)?
Na pewnie nie kupie (jeszcze AH), bo mam na celowniku jeszcze tyle planszowek, ze musialbym fortune wydac.
Ot pytam z ciekawosci

Offline Alexej

• I Am Robot
« Odpowiedź #942 dnia: Marzec 22, 2017, 11:47:25 »
Jako jedna z osób, która polecała Ci EH cieszę się, że pykło.

Zacznij zbierać na dodatki do Eldritcha, a nie myśl o Arkham. Tam mechanika jest w swych założeniach zepsuta. Zanim zacznie się właściwą grę to trzeba przez kilka pierwszych tur rozwijać postacie i zbierać sprzęt, bo często testy wymagają np. trzech sukcesów przy testach umiejętności, o co trudno jak ma się np. możliwość rzucenia w teście tylko dwoma koścmi. Trudność AH oprócz przekombinowanej mechaniki wynika również ze zbytniej losowości, w Eldritchu często trudno o 1 sukces rzucając 5 koścmi, a w AH na porządku dziennym był wymóg tych 2-3 sukcesów przy prawie KAŻDYM teście.

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #943 dnia: Marzec 22, 2017, 13:32:55 »
.... w Eldritchu często trudno o 1 sukces rzucając 5 koścmi, a w AH na porządku dziennym był wymóg tych 2-3 sukcesów przy prawie KAŻDYM teście.

Ehh u nas jest modny wewnetrzny zart 'policzmy sukcesy' po tym jak jeden z graczy rzucal 12 kostkami i nie mial zadnego sukcesu.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #944 dnia: Marzec 22, 2017, 14:35:28 »
Oj Eldritch Horror jak najbardziej "pyknal".

Wciagnalem sie w swiat planszowek na maksa (a jeszcze niedawno jedyna planszowke jaka mialem to "stary" Eurobusiness).
Tak jak pisalem Akrhama nie kupie (choc nigdy nie mow nigdy), bo jest jeszcze tyle pozycji ze on bardzo daleko na liscie.

Za to zamowilem juz Runebound, a Robinson juz zaczyna mi "kielkowac" w glowie (a Relic Tajemnica Sektora Antian - nie chce mi z glowy wyleciec :) ) Pewnie zagram w tym sklepie w Blood Rage i bede musial nastepna pozycje dopisac do listy przyszlych zakupow :)

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #945 dnia: Marzec 27, 2017, 11:42:26 »
Ha wreszcie udalo sie wygrac z Azetohem (czy jak mu tam w Eldritch Horror).
Syn co prawda "umarl" (tak troche z wlasnej checi, bo juz mial dosc i chcial pograc na kompie :) ), ale z zona dalismy rade wykonac te 3 misje glowne i uratowalismy swiat od zaglady.
Chyba teraz EH odejdzie na chwile w odstawke na rzecz Runebound - musimy wreszcie choc raz zagrac :)

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #946 dnia: Marzec 27, 2017, 13:16:16 »
Ha wreszcie udalo sie wygrac z Azetohem (czy jak mu tam w Eldritch Horror).
Syn co prawda "umarl" (tak troche z wlasnej checi, bo juz mial dosc i chcial pograc na kompie :) ), ale z zona dalismy rade wykonac te 3 misje glowne i uratowalismy swiat od zaglady.
Chyba teraz EH odejdzie na chwile w odstawke na rzecz Runebound - musimy wreszcie choc raz zagrac :)
Gratki to teraz nastepni bogowie, kozojebca jest swietny :)

Offline Alexej

• I Am Robot
« Odpowiedź #947 dnia: Marzec 27, 2017, 14:33:35 »
o widzę, że nie tylko moja grupa graczy tak nazywa tego przedwiecznego

Offline tomciom1987

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #948 dnia: Marzec 27, 2017, 14:35:53 »
planszówki na pewno wyciszają, nie cierpią podczas wielogodzinnej zabawy oczy, mamy kontakt z ludźmi na żywo :)

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #949 dnia: Marzec 29, 2017, 08:14:07 »
Tak sie troszeczke pochwale - choc pewnie ameryki nie odkrylem i wszyscy tak zrobiliscie

Ponizej moje zetony do Runebounda :)
Po wlozeniu ich do "kapsli numizmatycznych" (srednica wewnetrzna 2,95) calkiem inaczej sie prezentuja.
Teraz maja "ten wlasciwy" ciezar przy rzucaniu.

http://imgur.com/a/RbHXp

Jezdem glupi i nie wiem jak zrobic by pokazalo zdjecie a nie linka :(

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #950 dnia: Marzec 29, 2017, 13:06:40 »

Nauczylem sie :)

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #951 dnia: Marzec 29, 2017, 13:08:05 »
Ta, sam...  ;D

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #952 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:10:04 »
Słyszał ktoś o Gloomhaven ? Widzę, że Rysław wsparł kickstartera, wchodzę na BGG i tak ogromny hype i gra dziesięciolecia. Ale... kosztuje 110 dolarów :( Ktoś coś wie i może się wypowiedzieć?

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #953 dnia: Kwiecień 10, 2017, 10:10:58 »
Z opinii zasłyszanych, to dungeon crawl z bardzo fajnym systemem rozwoju postaci, włączający możliwość spotkania na przykład poprzednich bohaterów. Modyfikowanie efektów i możliwości walki za pomocą rozbudowy talii to to, na co wielbiciele dungeon crawlerów czekali od dawna. Jeśli nie wiesz czy lubisz dungeon crawlery to raczej bym nie zaczynał od tego. No i dostawa to z jakiś rok pewnie, znają kampanie.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #954 dnia: Kwiecień 10, 2017, 12:23:25 »
A co polecisz z dostepnych dungeon crawlerow (ale takich z polskim tlumaczeniem)?

Btw
Strasznie napalilem sie na Robinsona. Taki jestem najarany, ze chyba nie wytrzymam i w najblizszej przyszlosci dokonam zakupu.

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #955 dnia: Kwiecień 10, 2017, 13:33:43 »
Legends of drizzt jest calkiem spoko(tudziez z tej samej serii sa chyba 3 albo 4 inne(i one sie moga laczyc/uzupelniac)).
Claustrophobia  tez daje rade.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #956 dnia: Kwiecień 10, 2017, 13:59:16 »
Czy Legends of drizzt jest po polsku? Chyba nie (a moze zle szukam)

Za to znalazlem Descent 2 Wędrówki w Mroku. Nie nie nie musze przestac szukac "nowych" planszowek :)
Na razie zostane przy Robinsonie :)

Offline szpaqlec

• Aktywny forumowicz
  • lubię kotecki
« Odpowiedź #957 dnia: Kwiecień 10, 2017, 16:16:35 »
Mam zamowiona wypasiona wersje This War of Mine. W tym miesiacu maja rozsylac. Jaram sie jak opona na majdanie.

Offline Marcin Szymański_

• I Am Robot
  • Verified by Żabka and Freshmarket
« Odpowiedź #958 dnia: Kwiecień 10, 2017, 17:29:47 »
Mam zamowiona wypasiona wersje This War of Mine. W tym miesiacu maja rozsylac. Jaram sie jak opona na majdanie.
Chyba tez wezmę, bo zapowiada się na naprawdę dobrego coopa w klimacie gry wideo.

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #959 dnia: Kwiecień 10, 2017, 18:47:11 »
Descent, star warsowe cos (imperial assault, nie pamietam jak po polsku), Doom - takie 3 podobne dungeon crawle sa po polsku, zaleznie jaki klimat lubisz.