Autor Wątek: Planszówki  (Przeczytany 137609 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Blue__

• Żywa Legenda
Odp: Planszówki
« Odpowiedź #840 dnia: Listopad 07, 2016, 19:50:24 »
AFAIR ja to puściłem za jakieś 300-350zł. Ale to było z 5 lat temu,teraz to nie wiem, 2 zakończone aukcje pokazują 350zł i jakieś chore ponad 9 stów za wersję z dodatkiem, tyle że żadna z tych aukcji nie zakończyła się sprzedażą, przynajmniej nie przez allegro.

Offline regisek

• Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #841 dnia: Grudzień 23, 2016, 11:46:59 »
Przypadkiem znalazłem fanowskie rozszerzenie do TTR :)

Gra w to rozszerzenie to byłaby rzeź (chociaż chętnie bym zobaczył). Złamana jedna z zasad - wagoniki jednego koloru są tylko do jednej trasy a nie do wielu. Więc albo sobie grzecznie zbieracie swoje kolorki i liczycie na łaskę RNG albo... podwalacie sobie świnie i podbieracie karty komuś, kto zbiera. Ciekawy były mechanizm licytacji w takiej wersji.

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #842 dnia: Luty 08, 2017, 02:21:27 »
Ja z nowości ograłem ostatnio dwukrotnie z małżonką Pola Arle, które dostaliśmy na święta. Bardzo, bardzo fajna gra. Na 2 osoby numer jeden z pośród gier Rosenbega. Bardzo fajny mechanizm pór roku i ulepszania narzędzi. Brak "ścisku" związanego z żywieniem. Naprawdę fajne, z dziesiątkami możliwych dróg do uzyskania dużej liczby punktów. Obawiam się tylko o regrywalność po kilkunastu rozgrywkach ponieważ w zasadzie jedyny zmienny element w każdej rozgrywce to 1/2 budynków. Trochę mało.

No a poza tym złamałem się i kupiłem najdroższą grę w swojej planszówkowej karierze trwającej dobre 6 lat. Do tej pory nigdy nie kupiłem pojedynczej gry za ponad 200 zł a tu od razu za jednym zamachem 300 pękło. Posiadłość Szaleństwa Druga Edycja - tak się mój wybraniec zwie. Jestem zajarany :).

Offline Alexej

• I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #843 dnia: Luty 08, 2017, 08:48:17 »
podziel sie wrażeniami z posiadłości jak pograsz :)
GamerTag: Alexej PL
PSN ID: AlexejPL
Steam: Alexej
Origin: Alexejpl
Uplay: AlexejPL
showup: basia14

Offline mierniczek

• Prezes
« Odpowiedź #844 dnia: Luty 08, 2017, 08:58:35 »
Male pytanko, bo chyba powoli zaczynam chorowac na wszelkie gry karciane z wiekszym naciskiem na planszowki.
Wlasnie nabylem "cos na start" (patrz watek - co ciekawego nabyles), ale po przeczytaniu calego tego tematu jedno mi siedzi w glowie.

Wiekszosc z was polecala Robinsona Cruzoe.
Bedac wczoraj w sklepie ogladalem pudelka z ta gra, ale gdy spytalem sprzedawce czy polecil by mi ja, odpowiedzial, ze gra jest super, ale ma - tak to ujal - wysoki prog wejscia.
Zrozumialem skoro ja dopiero poznaje ten swiat gier to "nie dla psa kielbasa" i jeszcze to nie ten poziom wtajemniczenia :(

Co polecicie jeszcze na start?
Na razie w domu mam tylko Carcassone (pewnie przekrecilem nazwe), a wczoraj zanabylem Magia i Miecz Talisman plus Manchckin

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #845 dnia: Luty 08, 2017, 09:35:13 »
Pomyliłeś nazwę, ale inną - munchkin :)

Offline mierniczek

• Prezes
« Odpowiedź #846 dnia: Luty 08, 2017, 09:58:24 »
Pomyliłeś nazwę, ale inną - munchkin :)

... przepraszam :-(
Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #847 dnia: Luty 08, 2017, 22:02:22 »
Wiekszosc z was polecala Robinsona Cruzoe.
Bedac wczoraj w sklepie ogladalem pudelka z ta gra, ale gdy spytalem sprzedawce czy polecil by mi ja, odpowiedzial, ze gra jest super, ale ma - tak to ujal - wysoki prog wejscia.
Zrozumialem skoro ja dopiero poznaje ten swiat gier to "nie dla psa kielbasa" i jeszcze to nie ten poziom wtajemniczenia :(

I dobrze ci powiedział sprzedawca. Bardzo dobrze. Ja mam ogranych pewnie ok. 70-80 nowoczesnych planszówek (przynajmniej tak mi BGG mówi :P) i Robinson mnie odrzucił właśnie swoją złożonością. Graliśmy dwa razy i u kolegi i podziękowaliśmy. Instrukcja z tego co pamiętam trudna do przebrnięcia, gra strasznie złożona, w wielu miejscach nieintuicyjna. Daruj sobie na razie bo sie zrazisz, serio. Poza tym to co-op a to też specyficzne gry zwłaszcza na początek. Zakładam że zagrasz z osobami, które tak jak ty nie grały wcześniej w inny planszówki. Jeśli tak to tylko ty się będziesz dobrze bawił bo zapoznasz się z instrukcją. Reszta nie będzie zapewne ogarniała o co chodzi.

Ja na początek mogę polecić:
- Puerto Rico
- Caverna (wydaje się złożona ale tak naprawdę zasady są banalne)
- 7 Cudów (to się chyba każdemu podoba)
- Splendor (to tym bardziej :P)
- Five Tribes
- Wsiąść do Pociągu (testowane na wielu osobach które wcześniej w nic nie grały i nie znalazłem osoby, której by się nie podobało)
- Small World

Wszystkie bardzo fajne, z niskim lub nawet bardzo niskim progiem wejścia. Najbardziej złożone z nich to Puerto Rico i Caverna ale tak naprawde zasady można ogarnąć w 5 minut. W pozostałych nawet szybciej.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2017, 22:08:12 wysłana przez Jabol »

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #848 dnia: Luty 08, 2017, 23:13:08 »
Też Wsiąść do pociągu Europa polecam. Nie lubiałem nigdy Catana ani Carcassonne, które w dawnych czasach polecali na początek, a TTR wszystkim zawsze siadał. Do tego gra się dość szybko.

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #849 dnia: Luty 09, 2017, 00:15:03 »
Plus jak się spodoba to można dokupić dodatkowe mapy. Mi się TTR: Europa przejadł już parę lat temu ale nowa mapa Szwajcaria/Indie, którą kupiłem jakiś czas temu trochę zmienia zasady i jest naprawdę fajna.

Offline mierniczek

• Prezes
« Odpowiedź #850 dnia: Luty 09, 2017, 08:11:54 »
Piszecie o tej grze gdzie sie "buduje" linie kolejowe (stawia wagoniki)?
Przy nastepnej wizycie w tym sklepie zagram w to, bo tez w tym watku wielokrotnie padlo haslo o grze o pociagach

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #851 dnia: Luty 09, 2017, 09:54:30 »
Też Wsiąść do pociągu Europa polecam. Nie lubiłem nigdy Catana ani Carcassonne, które w dawnych czasach polecali na początek, a TTR wszystkim zawsze siadał. Do tego gra się dość szybko.
Fixed ;).

Online ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #852 dnia: Luty 09, 2017, 11:27:06 »
Robinsona tak naprawdę jedna osoba musi rozumieć, ta co obsługuje fazy automatyczne. Reszta po prostu gra robiąc akcje, można im jeszcze dodawać wstawki klimatyczne. Generalnie bazowa mechanika jest bardzo prosta - masz dwa pionki i stawiasz je na akcjach. Jeden pionek = do zrobienia akcji potrzebny jest rzut kośćmi żeby sprawdzić, czy nie zaszły komplikacje. Dwa pionki (mogą być różnych graczy) - akcja automatycznie udana. Koniec zasad. Jeśli się zagra partię z kimś ogarniającym to naprawdę jest proste wszystko, tylko w pierwszej edycji było fatalnie opisane. W kolejnych instrukcja została poprawiona.

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #853 dnia: Luty 09, 2017, 14:35:35 »
U mnie Robinson sprawdza się jako jednoosobówka. Nie mam odwagi zaproponować grania komuś, kto nie zna zasad, bo wtedy czułbym się właśnie jakbym grał sam. A z drugiej strony ciągłe przegrywanie przez pogodę, albo wydarzenia, czasami pomimo stawania na głowie i optymalizowania ruchów, może początkującego gracza frustrować. Zgadzam się, że w szerszym ujęciu zasady są proste. Ale zasady szczegółowe, odnoszące się do konkretnych kart, czy wydarzeń zmuszają do wertowania instrukcji, albo szukania odpowiedzi w FAQ.

@mierniczek
Nie napisałeś w ile osób planujesz grać, ale jak trzy lub więcej, to moim zdaniem warto sprawdzić Colt Express. Rewelacyjny klimat napadania na pociąg. Tłumaczy się dziesięć minut, a po pierwszej rundzie wszyscy nowi wiedzą już o co chodzi. I można grać z dziećmi bez konieczności podkładania się. :)

@Blue
Ja z kolei Carcassonne uwielbiam, a z dwoma pierwszymi dodatkami i "rzeką" gra mi się rewelacyjnie. Jest sporo kombinowania, sporo miejsca na strategię i wcale nie taka duża losowość, jak niektórzy uważają. A TTR USA szybko mi się znudził.
(kliknij)

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #854 dnia: Luty 09, 2017, 14:41:00 »
Za usa nie przepadam, marklina sprzedalem po dwoch rozgrywkach. Europa jest najmniej konfliktowa, ale fakt ze jak ktos duzo gra to przydalyby sie jakies dodatki. Dlugie bilety sie nudza i sa wykrywane najszybciej.

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #855 dnia: Luty 09, 2017, 17:52:32 »
Nie napisałeś w ile osób planujesz grać, ale jak trzy lub więcej, to moim zdaniem warto sprawdzić Colt Express. Rewelacyjny klimat napadania na pociąg. Tłumaczy się dziesięć minut, a po pierwszej rundzie wszyscy nowi wiedzą już o co chodzi. I można grać z dziećmi bez konieczności podkładania się. :)

Colt Express jest super ale moim zdaniem kiepski na pierwszą czy drugą grę. Wydaje mi się, że swoją prostotą i bardzo zabawowym klimatem może trochę odrzucić nowe osoby, które w nic wcześniej nie gra, bo grę mogą skwitować stwierdzeniem "no fajne, fajne, ale te gry to jednak takie głupawe trochę". Według mnie warto pokazać coś nieco chociaż bardziej złożonego co sprawi, że nabierze się ochotę na więcej :).

Piszecie o tej grze gdzie sie "buduje" linie kolejowe (stawia wagoniki)?

Tak :)

Offline mierniczek

• Prezes
« Odpowiedź #856 dnia: Luty 13, 2017, 09:28:46 »
Jestem po kilku sesjach gry z zona i synem w Magie i Miecz Talisman.
Moge napisac krotko - dawno sie tak wspolnie z rodzinka nie bawilismy.
Smiechu, nadasana, fochow i placzu (hehehehe) byla cala masa. Super gra.

Jedyny minus to ze chyba nigdy nie ukonczymy tej gry - a na podelku jest napis ze sesje moga potrwac i godzine.
Na razie gralismy kilka rozgrywek po 2 godziny (zawsze od poczatku) i nawet z zewnetrznego swiata nie wychylalem nosa.

Online Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #857 dnia: Luty 13, 2017, 10:34:46 »
To zawsze był problem tej gry i dlatego nie jest ona dobrze skonstruowana, ale jeśli bawi to najważniejsze :).
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #858 dnia: Luty 13, 2017, 11:09:30 »
Jestem po kilku sesjach gry z zona i synem w Magie i Miecz Talisman.
Moge napisac krotko - dawno sie tak wspolnie z rodzinka nie bawilismy.
Smiechu, nadasana, fochow i placzu (hehehehe) byla cala masa. Super gra.

Jedyny minus to ze chyba nigdy nie ukonczymy tej gry - a na podelku jest napis ze sesje moga potrwac i godzine.
Na razie gralismy kilka rozgrywek po 2 godziny (zawsze od poczatku) i nawet z zewnetrznego swiata nie wychylalem nosa.
Oj tak. U nas leci za fochem, siekiera w plecy za siekierą :-) mamy nieoficjalne motto 'co było w talizmanie zostaje w talizmanie'.

Co do długości gry to średnio u nas idzie na 2 wieczory :-)
To zawsze był problem tej gry i dlatego nie jest ona dobrze skonstruowana, ale jeśli bawi to najważniejsze :).
Dla jednych wada, dla drugich zaleta a innym nie przeszkadza. :-)
Steam/Origin/UPlay: Toriniasty

Offline mierniczek

• Prezes
« Odpowiedź #859 dnia: Luty 20, 2017, 10:35:40 »
Jestem juz po wielu rozgrywkach w Talismana i mam male pytanko.

Zaczynam "chorowac" na jakis dodatek do tej gry (w sensie kupic). Chce kupic na razie jeden dodatek taki, ktory w szczegolnosci doda troche kart przygod, czary itp.
Rozumiem , ze wszystkie dodatki to oferuja, ale wiem ze niektore rozbudowuja takze plansze (kurcze juz mam za maly stol :) )

Zaczalem szperac w internecie i niektorzy proponuja jako pierwszy dodatek Zniwiarza lub Wilkolaka (ewentualnie Smoki).
Z dodatkiem Podziemia - zdania sa rozne.

Co Wy byscie doradzili?

Offline aZiss

• Badass
« Odpowiedź #860 dnia: Luty 20, 2017, 11:08:24 »
Żniwiarz i Pani Jeziora. Takie mam :-)
(kliknij)

Offline mierniczek

• Prezes
« Odpowiedź #861 dnia: Luty 20, 2017, 11:24:04 »
Czyli kolejna wypowiedz za Zniwiarzem :) i chyba sie na niego zdecyduje

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #862 dnia: Luty 20, 2017, 11:28:28 »
Ja mam wszystko co nie dodaje kolejnych 'rogów'. Więcej interakcji na mapie i nie ma tak, że do nikogo nie możesz dojść bo za daleko albo coś...
Z nowości, kataklizm jest ciekawy, ale to sobie zostaw na później jak już spokojnie ograsz cała planszę.

Offline mierniczek

• Prezes
« Odpowiedź #863 dnia: Luty 21, 2017, 08:04:55 »
No i kupilem Zniwiarza, ale .... alez ja mialem dylemat co wybrac.
Powiedzialem Panu w sklepie, ze interesuja mnie te male dodatki, ktore nie dodaja nstepnych elementow do planszy.

Myslalem, ze bede mial do wyboru ze trzy (Zniwiarz, Wilkolak i Pani Jeziora), a okazalo sie ze Pan dal mi 6 pudelek (byl tam jeszcze Zwiastun, Kraina Lodu i ... cholera zapomnialem jaki byl trzeci).
No i wybieraj :) hehehe

Na pierwszy dodatek wzialem jednak Zniwiarza, bo dodaja on najwiecej kart i za bardzo nie "wywraca do gory nogami" mechaniki gry.
Jak zagram kilka partyjek z rodzina to nastepny bedzie ...  Wilkolak???? (to bedzie ciezki wybor)

Offline mierniczek

• Prezes
« Odpowiedź #864 dnia: Luty 27, 2017, 10:36:25 »
Kilkanascie rozgrywek (talisman) ze Zniwiarzem za mna. Cos ostatnio z rodzinka mamy pecha, bo co siadzamy do rozgrwki, to co chwila ktoras osoba umiera. A to los chce ze co chwila wrogowie wygrywaja, albo wyrzucam "1" na zniwiarzu i ... hehehe
Wczoraj gralismy tylko godzine tylko przez to ze powiedzialem, ze jak jeszcze raz umre to juz nie zmieniam postaci i nie gram ... 5 min pozniej zostalem zamieniony w zabe, a pozniej przyszla po mnie smierc :)

BAWIMY SIE JEDNAK CALY CZAS ZNAKOMIECIE

Do tego stopnia, ze podczas nastepnej wizyty w "graczowym sklepie" na 100% kupie teraz nastepny "maly" dodatek i bedze to ... chyba wilkolak.
No chyba ze zamiast wilkolaka polecicie ktorys inny (tych malych dodatkow do talismana jest bodajze 6, wiec jest z czego wybierac).
Nie chce duzych dodatkow bo nie mam miejsca na stole na dodatkowa plansze :) (wiem ze smoki sie naklada na podstawke - ale to jeszcze nie moj level "wtajemniczenia")

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #865 dnia: Luty 27, 2017, 15:15:16 »
Kilkanascie rozgrywek (talisman) ze Zniwiarzem za mna. Cos ostatnio z rodzinka mamy pecha, bo co siadzamy do rozgrwki, to co chwila ktoras osoba umiera. A to los chce ze co chwila wrogowie wygrywaja, albo wyrzucam "1" na zniwiarzu i ... hehehe
Wczoraj gralismy tylko godzine tylko przez to ze powiedzialem, ze jak jeszcze raz umre to juz nie zmieniam postaci i nie gram ... 5 min pozniej zostalem zamieniony w zabe, a pozniej przyszla po mnie smierc :)

BAWIMY SIE JEDNAK CALY CZAS ZNAKOMIECIE

Do tego stopnia, ze podczas nastepnej wizyty w "graczowym sklepie" na 100% kupie teraz nastepny "maly" dodatek i bedze to ... chyba wilkolak.
No chyba ze zamiast wilkolaka polecicie ktorys inny (tych malych dodatkow do talismana jest bodajze 6, wiec jest z czego wybierac).
Nie chce duzych dodatkow bo nie mam miejsca na stole na dodatkowa plansze :) (wiem ze smoki sie naklada na podstawke - ale to jeszcze nie moj level "wtajemniczenia")
O to chodzi w Talizmanie. Smierc, kosa w plecy, i jeszcze raz smierc.

My w weekend tez zagralismy partie, standardowo jak to u nas sie rozciagnelo na dwa dni, Sobota jakies 8 godzin i niedziela kolejne 7. Ja zginalem dwa razy, zona dwa, bratowa raz, i dwie postaci nie ruszone. Jak tak mysle to moglem byc chujem i na koniec dobic jednego co nie zginal poprzez toadify i bad luck na ta sama postac, ale juz nie mialo sensu bo i tak polecialem po wygrana i krolowa zrobila mi loda :)

Co do dodatkow to Warewolf i Harbinger to dodatkowe NPC.

Offline mierniczek

• Prezes
« Odpowiedź #866 dnia: Luty 28, 2017, 10:20:25 »
OOoo nie wiedzialem ze Zwiastun (o ile to ten Harbinger) dodaje nastepna figurke NPC.
O wilkolaku przeczytalem sporo i wiem ze moze ten dodatek duzo namieszac w rozgrywce.
O Zwiastunie nie wiem nic. Musze przeczytac jakas recenzje.

Offline mierniczek

• Prezes
« Odpowiedź #867 dnia: Marzec 01, 2017, 10:31:18 »
Ludziska kochane poradzcie ... bo im wiecej czytam o "malych" dodatkach do talismana to tym bardziej nie wiem ktory kupic :)
Najlepiej wszystkie ... hehehe.
W tym momencie mam zniwiarza.

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #868 dnia: Marzec 01, 2017, 17:48:03 »
Ludziska kochane poradzcie ... bo im wiecej czytam o "malych" dodatkach do talismana to tym bardziej nie wiem ktory kupic :)
Najlepiej wszystkie ... hehehe.
W tym momencie mam zniwiarza.

Tak. Kupuj wszystkie male zanim ludzie Ci wykupa. FFG skonczylo wspolprace z GW i moze byc pozniej problem. Ja ostatecznie sprowadzlem swoje(zapas na przyszlosc) z 3 roznych krajow. :D

Offline mierniczek

• Prezes
« Odpowiedź #869 dnia: Marzec 02, 2017, 10:04:38 »
Na poczatku myslalem ze sie ze mnie nabijasz :)
Przeczytalem dalej i ... zmienilem zdanie.

Dzis ide po wilkolaka :), a pozniej sie zobaczy. Dobrze miec sklep w poblizu, gdzie zawsze siedzi "banda nerdow" :) i mozna wyprobowac rozgrywke "na zywo"

Offline mierniczek

• Prezes
« Odpowiedź #870 dnia: Marzec 03, 2017, 11:25:49 »
Wilkolak zakupiony - specjalnie jade w weekend "do rodzinki" by pograc w 5+ osob.
Przejrzalem (nie wszystkie) karty i juz widze ze podczas rozgrywki bedzie sie dzialo :)

Chyba grajac jednoczesnie ze Zniwiarzem i Wilkolakiem musze troche "nagiac" zasady i np smiercia ruszac na "1", a wilczkiem na "6"

Kurcze po przeczytaniu instrukcji (i przejrzeniu kart) mialem Was o cos zapytac ... a teraz zapomnialem.

Online ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #871 dnia: Marzec 03, 2017, 11:27:31 »
O sens życia?

Offline mierniczek

• Prezes
« Odpowiedź #872 dnia: Marzec 03, 2017, 11:32:35 »
Ogladalem "Sens Zycia" Monty Pytona  - o to juz  nie chce pytac

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #873 dnia: Marzec 03, 2017, 11:41:27 »
Wilkolak zakupiony - specjalnie jade w weekend "do rodzinki" by pograc w 5+ osob.
Przejrzalem (nie wszystkie) karty i juz widze ze podczas rozgrywki bedzie sie dzialo :)

Chyba grajac jednoczesnie ze Zniwiarzem i Wilkolakiem musze troche "nagiac" zasady i np smiercia ruszac na "1", a wilczkiem na "6"

Kurcze po przeczytaniu instrukcji (i przejrzeniu kart) mialem Was o cos zapytac ... a teraz zapomnialem.

U nas nieparzyste smierc, parzyste wilkor, Harbinger czeka do nastepnej partii :)
Aczkolwiek teoretycznie obydwa powinny isc naraz bo zasada jest jak rzucasz jeden jako ruch :)

Offline mierniczek

• Prezes
« Odpowiedź #874 dnia: Marzec 03, 2017, 11:52:54 »
Przypomnialem sobie ze przy kilku kartach (czytajac opisy) mialem wielkie WTF w oczach :)
Albo to wina tlumaczenia, albo byly te opisy tak "skonstuowane", ze za cholere nie wiedzialem jak je interpretowac.

Pamietam ze jedna z tych kart byla karta jakiegos ducha/widma (z ktorym oczywiscie trzeba walczyc), ale dodatkowo w opisie bylo cos ze na tym obszarze trzeba zgromadzic wszytkie inne duchy z krainy. Nie bylem pewny czy chodzi o to ze mam wszystkie duchy zebrac z planszy i postawic je na tym terenie (a jesli tak to mam ze wszystkimi walczyc po kolei?). A moze chodzilo o zupelnie cos innego.

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #875 dnia: Marzec 03, 2017, 12:22:54 »
Pamietam ze jedna z tych kart byla karta jakiegos ducha/widma (z ktorym oczywiscie trzeba walczyc), ale dodatkowo w opisie bylo cos ze na tym obszarze trzeba zgromadzic wszytkie inne duchy z krainy. Nie bylem pewny czy chodzi o to ze mam wszystkie duchy zebrac z planszy i postawic je na tym terenie (a jesli tak to mam ze wszystkimi walczyc po kolei?). A moze chodzilo o zupelnie cos innego.
Jest pare takich kart. Zasada jest taka:
1) Bierzesz wszystkie duchy/albo inny typ wroga z regionu/obszaru jaki masz napisane i kladziesz na pole gdzie stoisz.
2) Walczysz z nimi w zgodzie z zasadami walki i zdarzen(nei wiem jak to sie tlumaczy ladnie na pl) ale zasada ogolna mowi tak:
 a) na dole kart masz numerki, zaczynasz 'napotykac' od najnizszego do najwyzszego czyli od 1..5
 b) jezeli masz np 1,2,3 i zrobisz 1, ale nie zrobisz 2 to nie masz prawa robic 3 i konczysz po prostu ruch.
 c) jezeli masz 1,2,3 i 1 mowi ci ze robisz teleporta gdzies to juz nie robisz 2,3 bo ich tam nie ma, za to robisz miejsce nowy obszar.

Z kolei walka z wieloma wrogami wyglada tak, ze wrog o ile dobrze pamietam ma albo '2' albo '3' na kartach.
Grupujesz je numerkami i naraz walczysz najpierw z 2, jak je pokonasz to 3 itd.
Jak walczysz naraz to sumujesz ich sile i rzucasz dodatkowo tyloma kosciami ilu ich jest + jak jest noc to +1 za kazdego wroga. Z kolei ty rzucasz raz :)

Mam nadzieje, ze w miare jasne. Jak nie to pytaj.

Offline mierniczek

• Prezes
« Odpowiedź #876 dnia: Marzec 03, 2017, 12:30:11 »
Dzieki Torin
Oczywiscie zasady z Twoich punktow znam :)
Wydal mi sie tylko dziwny opis tej karty, bo jesli na planszy mam z 10 duchow, to zbierajac je wszystkie w jedno miejsce (gdzie akurat jestem) by z nimi po kolei walczyc robi sie .... niezly hardcor

... o ja glupi .... z tego co pamietam ta karta ma w nazwie "Sabat" czy "Zlot", czyli sama nazwa wskazuje ze te duchy maja sie zebrac razem :)

Niektore z tych kart sa na pierwszy rzut oka tak OP ze glowa mala. Pewnie podczas rozgrywki ich epickosc zostaje stonowana :)

Offline Marcin Szymański_

• I Am Robot
  • Verified by Żabka and Freshmarket
« Odpowiedź #877 dnia: Marzec 03, 2017, 12:50:59 »
Dojechal Munchkin Cthulhu i po poludniu bedzie sie dzialo. Wodeczka i piwka mroza sie, przekaski zaraz bede robil. :) Tylko musze modele LEGO zabrac z ewentualnego zasiegu dzieciecych rak. Sesje pewnie skonczymy nad ranem (dzieciaki  po 20 spac) w stanie mocno uchachanym. :)

Straaasznie mi brakowalo tych spotkan.

Offline mierniczek

• Prezes
« Odpowiedź #878 dnia: Marzec 03, 2017, 12:59:35 »
Munchkina takze ostatnio kupilem (pod wplywem chwili) plus jeden dodatek.
W sumie zagralem w niego moze z 5 razy, ale jakos tak .... nie ciagnie do niego :)

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #879 dnia: Marzec 03, 2017, 13:11:08 »

Wydal mi sie tylko dziwny opis tej karty, bo jesli na planszy mam z 10 duchow, to zbierajac je wszystkie w jedno miejsce (gdzie akurat jestem) by z nimi po kolei walczyc robi sie .... niezly hardcor

... o ja glupi .... z tego co pamietam ta karta ma w nazwie "Sabat" czy "Zlot", czyli sama nazwa wskazuje ze te duchy maja sie zebrac razem :)

hrhrhr
nie ma tak latwo. ale na pocieszenie powiem ci, ze rzadko u nas sie zdarzalo zeby wyszedl taki mocny kombos......

aleeeeee to talizman i wiadomo, wszystko jest mozliwe :D