Autor Wątek: Planszówki  (Przeczytany 240978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
Odp: Planszówki
« Odpowiedź #1160 dnia: Marzec 15, 2018, 15:14:42 »
Ale ty pewnie chcesz po pl, a my mamy po angielsku.
Dwa, ze sa dwa dodatki ktore pocisniemy(jeden juz lezy i czeka) i taki posredni pomiedzy podstawka i pierwszym dodatkiem.

Pewnie bedzie ci szybciej/prosciej wziac od kogos innego.
Steam/Origin/UPlay: Toriniasty

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1161 dnia: Marzec 15, 2018, 17:36:41 »
Nom - chce PL, wiec Twoja odpada :(

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1162 dnia: Marzec 20, 2018, 08:59:36 »
Zagralem - w zasadzie to probowalismy zagrac w "This War of Mine" z zona i synem.
Pierwsze rozgrywka inaczej powinna wygladac. Zonie sie wogole nie podobalo, bo to nie byla gra tylko moja walka (z synem) z instrukcja (dziennikiem), niejesnymi zasadami, FAQu itp. Szybciej zlozylismy niz rozkladalismy te gre.

Wczoraj na spokojnie (tylko z synem) rozlozylismy plansze i bez pospiechu zaczelismy sie wdrazac (nie wyrywalismy sobie dziennika jak dzien wczesniej  hehehe)
I napisze Wam, ze ... gra daje rade.

Czy znacie ksiazki, ktore czyta sie tak ze "skacze sie" po roznych rozdzialach w zaleznosci jaka odpowiedz sie wybierze?
Kiedys mialem taka serie ksiazek gdzie bohater mial zawsze do wyboru kilka opcji. W zaleznosci ktora czytelnik wybral przewracalo sie kilka, kilkanascie stron i czytalo dana historie dalej.

W This War of Mine jest podobnie. Dam przyklad.
Jednym z bohaterow w nocy wyszlismy ze swojego schronienia na poszukiwanie przydatnych przedmiotow (jedzenia, broni, czesci itp)
Oczywiscie rozne karty wyznaczaja nam rozne wydarzenia, ktore moga nas spotkac w takiej wyprawie.
Powiedzmy ze spotkalismy inna grupe poszukiwaczy. W tym momencie gra karze przeczytac nam skrypt numer 157.
W danym skrypcie czytamy tekst fabularny, ze grupa ktora spotkalismy to wedrowcy/zolnierze lub poprostu wygladniali ludzie, z ktorymi mozemy a - porozmawiac (wybierz skrypt 257), b - handlowac (wybierz skrypt - 476), c - walczyc (wybierz skrypt - 328).
Po chwili namyslu wybieramy walke, kierujemy sie na dany skrypt i mamy opis, ze tamtym ludziom zle z oczy patrzylo, ze probowalismy odejsc, ale jakis obdartus nie wytrzymal wyciagnal noz i sie zaczelo ...

Napisze szczerze ze te opisy fabularnie naprawde wprowadzja w klimat. Nie sa takie "puste" i "bezplociowe". 

Gra jest trudna jak jasna cholera. Jak nie glod to depresja, jak nie depresja to choroba, jak nie choroba to sniper strzelil do nas przez okno (plansza gry jest dwustronna - latwiejsza - caly dom ma sciany - w sensie jest zabudowany, trudniejsza - gorna czesc budynku jest "otwarta" i moze nas "stuknac" sniper z za krzaka).
Wczoraj po jednej wyprawie moi bohaterowie wrocili do schronienia zmeczeni (to takze jest wazne) i powaznie ranni (wlasnie zachcialo mi sie walczyc z zolnierzami - oni mieli pistolety, a ja gole piesci  hehehe)
Po dociagnieciu kart losu polowa druzyny umarla od ran (nie znalazlem niestety opatrunkow) i dalej nie widzialem sensu brnac w to jedna osoba :) Krotka pilka :)

Musze zmusic zone do gry, bo lepiej sie gra gdy w kilka osob podejmuje decyzje niz to robie sam.
Jak gram sam to za szybko gine :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2018, 09:02:23 wysłana przez mierniczek »

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1163 dnia: Grudzień 06, 2018, 09:14:38 »
Będzie planszowy metal gear, robi go pan od Specter Ops, wcale przyzwoitej skradanki.

Online blazej

• I Am Robot
Planszówki
« Odpowiedź #1164 dnia: Grudzień 28, 2018, 19:20:36 »
Byłem we Lidlu po parówki i przy okazji kupiłem Labyrinth za 40zł. Bardzo dobry klasyk, pierwszy raz gram. Wcześniej w podobnej mechanice chociaż kotobirynt, ale mi nie podszedł. W tej cenie nie ma się co zastanawiać.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2018, 19:48:17 wysłana przez blazej »

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #1165 dnia: Grudzień 30, 2018, 15:58:27 »
Temat pewnie będzie niszowy, ale ktoś może interesował się grami figurkowymi ze Star Wars? Ostatnio mi się rzuciło w oczy takie pudełeczko X-Wing z modelami statków. Trochę zgłębiłem temat i nawet fajne mi się to wydawało, zwłaszcza, że w razie co można sobie figurki stateczków postawić :) Ktoś coś może ?   

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1166 dnia: Grudzień 30, 2018, 22:45:27 »
X wing Akurat druga edycja wystartowała, dobry moment żeby zacząć się bawić. Bardzo fajny, przyjazny model latania i jest miejsce żeby pokombinować. Teraz przejął to Rebel, duża szansa, ze sceną będzie jeszcze lepsza (o ile to ma dla Ciebie znaczenie).

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #1167 dnia: Grudzień 31, 2018, 06:44:10 »
O to miło słyszeć. Nie ukrywam , że jak to zobaczyłem to trochę się nakręciłem jak dziecko. Fajnie, że te figurki już pomalowane i poskładane, bo jak widziałem inne gry to tam jeszcze trzeba to wszystko malować, a na to nie mam już czasu i miejsca. Myślę, że sobie sprezentuje ten zestawik podstawowy i zobaczymy co dalej.

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #1168 dnia: Styczeń 29, 2019, 11:35:15 »
"Zagralismy" a raczej odpalilismy Roota w niedziele. Nie udalo nam sie skonczyc bo zaczelismy dosc pozno a wszyscy mieli wstawac.

Na poczatek jest ciezko, nikt z nas nie odpalil wczesniej, zadnego how to play, tudziez innego materialu pomocniczego. Wiec zaczelismy po prostu czysto z instrukcja.

Jezeli chodzi o instrukcje to posciagalismy nowe wersje Law of root z nowym balansem. Jest duzo, ale tez jest troszke niedopowiedzianych rzeczy i ciezko cos miejscami znalezc wiec musielismy sie posilkowac dodatkowa osoba z instrukcja i dodatkowa ktora probowala cos doszukac w internetach. Nie zdarzalo sie to czesto, ale pare razy mielismy srogiego mindfucka.

Gameplay przecudny. Kazda frakcja jest zupelnie inna, ma zupelnie inna charakterystyke, a dodatkowa otoczka lasu i wyderek, myszy, kotow, jaszczurow dodaje czadowego efektu. Hasla jakie padaly miejscami powodowaly, ze sie srogo usmialismy.
Z racji tego, ze kazda frakcja jest inna trzeba sie nauczyc nia grac, wiec pewnie zejdzie z 2-3 sesje, zeby zrozumiec co i jak i obczaic jakas taktyke. Co jest in-plus bo gra nie odejdzie tak szybko w zapomnienie.

Zdecydowanie bedziemy grali dalej i moge smialo polecic jezeli macie jeszcze mozliwosc gdzies kupienia(jest reprint wlasnie i w paru miejscach jeszcze w zeszlym tygodniu byl na stanie).

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1169 dnia: Styczeń 29, 2019, 12:25:54 »
Portal wypuszcza po polsku też.

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #1170 dnia: Styczeń 29, 2019, 15:04:16 »
Ryslaw ostatnio wrzucal na Twittera, ze jest juz Gloomheaven w pelni PL. Dobre to?
Bo, ze drogie to podejrzewam po gabarytach pudla. :)

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #1171 dnia: Styczeń 29, 2019, 15:07:51 »
Ja sie tej gry boje. Samo rozpakowanie jej pewnie zajmie pol dnia....

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1172 dnia: Styczeń 29, 2019, 15:20:29 »
Ponoc dobre, pierwsze miejsce w rankingu BGG, bo mechanicznie daje rade. Ja nie kupilem, bo ja rzadko gram wiecej niz raz w gre.

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #1173 dnia: Styczeń 29, 2019, 15:32:41 »
Z tego co widziałem na recenzji, to rozłożenie trwa jakieś 20 minut i gra ma około 100 scenariuszy, które mają jeszcze jakieś warianty.
A to tłumaczenie jest fanowskie i robione m.in. przez Rysława. Chyba się skuszę.

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #1174 dnia: Styczeń 29, 2019, 15:38:48 »
To tłumaczenie Rysława z fanowskiego przeszło chyba w profesjonalne. W sensie takie że wydawca zapłacił i będzie można kupić w sklepach.

Generalnie gra jest moloch, można grać samemu, ale wiadomo że lepiej w grupie.

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #1175 dnia: Styczeń 29, 2019, 15:44:05 »
No własnie na to mam nadzieję, bo Rysław wrzucał zdjęcie całego pudełka. Na razie nigdzie tego nie widzę w wersji PL.

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #1176 dnia: Styczeń 29, 2019, 16:09:54 »
Pare dni temu dopiero Ryslaw się chwalił ze skończyli, musisz poczekać.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #1177 dnia: Styczeń 31, 2019, 10:54:10 »
"Zagralismy" a raczej odpalilismy Roota w niedziele. Nie udalo nam sie skonczyc bo zaczelismy dosc pozno a wszyscy mieli wstawac.

Na poczatek jest ciezko, nikt z nas nie odpalil wczesniej, zadnego how to play, tudziez innego materialu pomocniczego. Wiec zaczelismy po prostu czysto z instrukcja.

Jezeli chodzi o instrukcje to posciagalismy nowe wersje Law of root z nowym balansem. Jest duzo, ale tez jest troszke niedopowiedzianych rzeczy i ciezko cos miejscami znalezc wiec musielismy sie posilkowac dodatkowa osoba z instrukcja i dodatkowa ktora probowala cos doszukac w internetach. Nie zdarzalo sie to czesto, ale pare razy mielismy srogiego mindfucka.

Gameplay przecudny. Kazda frakcja jest zupelnie inna, ma zupelnie inna charakterystyke, a dodatkowa otoczka lasu i wyderek, myszy, kotow, jaszczurow dodaje czadowego efektu. Hasla jakie padaly miejscami powodowaly, ze sie srogo usmialismy.
Z racji tego, ze kazda frakcja jest inna trzeba sie nauczyc nia grac, wiec pewnie zejdzie z 2-3 sesje, zeby zrozumiec co i jak i obczaic jakas taktyke. Co jest in-plus bo gra nie odejdzie tak szybko w zapomnienie.

Zdecydowanie bedziemy grali dalej i moge smialo polecic jezeli macie jeszcze mozliwosc gdzies kupienia(jest reprint wlasnie i w paru miejscach jeszcze w zeszlym tygodniu byl na stanie).

Dzięki za reckę! Będę pilnować tematu.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #1178 dnia: Kwiecień 18, 2019, 14:04:01 »
Olas, prosiles o Azula - witraze sintry;

Jestem juz po kilku partiach, wiec moge napisac slow kilka i przemyslen.

Komponenty i wykonanie jest na dobrym poziomie. Mam tylko drobne zastrzezenia do wiezy, w ktorej sie gromadzu odrzucone/wykonane tafle szkla. Cienki kartonik, latwo naderwac szczegolnie ze nie lezy idealnie w pudelku. Rowniez 'stanowiska' producentow szkla (na nich kladziemy kafelki) powinny byc zrobione z grubego kartonu. Moglbym wspomniec jeszcze o tym, iz elementy z wyprasek tekturowych nie wychodzily idealnie.
Powyzsze jednak to drobnostki, w pudelku wszystko ma swoje miejsce i dzieki temu nic nie lata. Same tafle szkla (choc niestety nie szklane) sa fajnie wykonane i dobrze sie nimi obraca w dloni.
Uwaga, nie pomylic z cukierkami halls ;)

Sama gra jest szalenie prosta, abstrakcyjny temat zacheca osoby zwykle nie grajace w planszowki do zabawy.
Wszystkie akcje ograniczaja sie do latwego wyboru, ktore okno chcesz zbudowac, jaki kolor potrzebujesz i nastepnie sciagnij kafelki ze straganu.
Owszem, jest system karnych punktow za 'niewykorzystane' tafle szkla... ale to dodaje glowkowania i stanowi clue gry. Gra sama w sobie jest losowa - ulozenie kafelkow na straganach jest zawsze powiazane z wyciaganiem na slepo z woreczka - jednakze, w tym wszystkim to juz decyzje gracza wplywaja na finalna punktacje. Mozna skupiac sie na budowaniu za wszelka cene lub ominac kolejke resetujac pionka - budowniczy, moze budowac tylko na oknie na ktorym sie znajduje lub na prawo. Resetowanie, to powrot do pierwszego okna. Ta akcja zastepuje akcje wykupienia szkla. Wazne jest to, ze w kazdej turze wszystkie tafle musza byc zebrane!

Innymi slowy rozgrywka jest dosc szybka, kazdy moze planowac ruchy z wyprzedzeniem oraz zastanawiac sie nad alternatywami (plany moga ulec zmianie, w zwiazku z ruchem innych graczy). Kazda tura ma jakis maly bonus (specjalny kolor szkla), a ilosc akcji (jedna na osobe) do wykonania zalezy tylko od wyczyszczenia szkla ze stolu. Dopiero wtedy rozpoczynamy kolejna ture - znowu rozkladajac szkla na wszystkich straganach. Osoba, ktora jako pierwsza zabierze tafle ze srodka rozpocznie kolejna ture - wiaze sie to z kara w postaci punktow ujemnych za zniszczenie szkla.

Warto nadmienic, ze sama gra sie skaluje. W zaleznosci od graczy straganow bedzie odpowiednio wiecej lub mniej.
Punktacja na samym poczatku wydaje sie dosc dziwna, ale po pierwszej rozgrywce wszystko staje sie intuicyjne.

Gralismy z maluchem oraz z znajomymi.
Zadna z osob nie czula sie zagubiona, zadna z osob nie miala nic przeciwko by zagrac raz jeszcze. Polecam jako fajna, rodzinna gra.

Komentarz z cyklu dziwnych, bez wplywu na gre.
Budujesz witraze i zaraz je niszczysz ;)
Ja wiem, ze usuwanie raz zbudowanych okien ma na celu wyrownanie dostepnych kolorow w obiegu (cala pula szkla musi wejsc do gry zanim wykorzystujemy odrzuty ponownie dobierajac tafle) oraz ogranicza koszt gry (dodatkowych kilkadziesiat elementow), ale jednak cos w tym jest dziwnego ze zbudujesz witraz i od razu usuwasz go z gry. Gra zacheca do obcowania z ladnymi kafelkami... a potem Ci je odbiera. Takie spostrzezenie mialo kilka osob (w tym ja). Pierdola, ale... mowie ze takie dziwne odczucie moze sie pojawic.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1179 dnia: Kwiecień 18, 2019, 14:05:26 »
Bo Ty te witraże robisz na sprzedaż (chyba).

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #1180 dnia: Kwiecień 18, 2019, 14:11:58 »
Bo Ty te witraże robisz na sprzedaż (chyba).
Podoba mi się ta interpretacja!
Może gdzieś nie doczytałem, była presja by już grać ;)

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1181 dnia: Kwiecień 18, 2019, 14:19:46 »
Pytanie "rozpoznawcze"

Leza mi od 100 lat na polce i od dawna nikt tego kijem nie rusza:

Talizman PL plus dodatki: zniwiarz, wilkolak, zwiastun (wszystko PL)
Eldrith Horror PL plus dodatek Zaginiona Wiedza PL
Robinson PL

Ktos bylby zainteresowany kupnem/wymiana? Nawet nie wiem ile i czy wogole jest to cos warte, by bawic sie w sprzedaz (leza na polce i pudelka ciesza oczy :) )

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1182 dnia: Kwiecień 18, 2019, 17:45:50 »
Uuu, przegapiłeś rynek, z tysiąc złotych za mały dodatek do talizmanu można było wyrwać niedawno, ale ogłosili, że jednak udało się zdobyć na licencję na dodruk. Wystawiaj na allegro, dodruk ma być pod koniec roku chyba.

Pozostałe w normalnych cenach chodzą, czyli odzyskasz przynajmniej 70 procent kasy.