Autor Wątek: Planszówki  (Przeczytany 241128 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
Odp: Planszówki
« Odpowiedź #1000 dnia: Maj 10, 2017, 17:34:35 »
Wilkołaki spoko, jest jeszcze to takie ze zdrajcami  - Resistance. Proste, każdy zrozumie zasady i też się szybko gra, nawet jeśli grupa większa to można się zmieniać niż 10 osób, a akurat zawsze ktoś wyskoczy po napoje czy będzie chciał pogadać w kuchni :).
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1001 dnia: Maj 10, 2017, 20:52:35 »
Dla kilkunastu to raczej problem, do 10 masz Wilkołaki - coś jak mafia, ale na 10 minut jedna partia bez eliminacji graczy (nie wilkołaki ze srebrnej góry, po prostu wilkołaki).
Ciekawostka, jest VRowa wersja tej gry, zrobiona przez Ubi ponoć niezła (jak się ma z kim grać):
https://www.ubisoft.com/en-us/game/werewolves-within

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1002 dnia: Maj 10, 2017, 21:40:25 »
To jest wlasnie problem z tlumaczeniem gier... Wilkolaki po polsku to One Night Ultimate Werewolf po angielsku. Wilkolaki ze srebrnej gory to Werewolves po angielsku, a w pewnych wersjach Werewolves of Millers Hollow, po polsku w wersji bez wilkolakow mafia. Mi chodzilo o One Night Ultimate Werewolf.

Offline akumatomPL

• Stały bywalec
  • Chłop z Miasta
« Odpowiedź #1003 dnia: Maj 10, 2017, 22:49:13 »
Poleci ktoś jakaś grę planszową czy karciankę na domówki w stylu dixit? Tak żeby było łatwo i przystępnie dla kilku kilkunastu osób?

Zdecydowanie mogę polecić Tajniaków, sprawdzone w gronie 4-6 osób, super zabawa.

https://m.rebel.pl/product.php/2,1203/99136/Tajniacy.html

"To forum jest takie denne, ze moderator sie obrazil, a forumowicz roku nie lubi tu pisac, bo sie z nim kloca.
A wierni i aktywni nic nie dostaja i sa uciskani przez taboretowego grzyba..." Don Sim

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1004 dnia: Maj 11, 2017, 08:38:55 »
Jakby ktos potrzebowal gre imprezowa dla swoich dzieci lub innych "mlodzikow" w wieku szkolnym, to polecam gre pt.
Vudu

https://m.rebel.pl/product.php/2,1203/97545/Vudu-edycja-polska.html

Jak dzieciaki graja w te gre, to trzeba do nich wpadac z kijem i ich uspokajac, bo tak sie smieja i wyglupiaja ze nie da sie wytrzymac :)

Offline kikoshima

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1005 dnia: Maj 11, 2017, 22:27:36 »
My się ostatnio z Lubą zaraziliśmy Smash Up'em i gramy razem ze znajomymi praktycznie przy każdej okazji :D

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1006 dnia: Maj 16, 2017, 12:12:47 »
Kupilem sobie "cos na dwie osoby" - 68zł z kosztami wysylki na zaprzyjaznionym forum o grach planszowych

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #1007 dnia: Maj 18, 2017, 11:18:02 »
Sory za język, ale przygarnąłbym taką wersję Catana :)

http://youtu.be/Lqww2yZkeh0
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1008 dnia: Maj 18, 2017, 11:36:28 »
Myslalem ze beda przeklinac, a to tylko germanski oprawca gada :)

Osobiscie tylko jeden raz gralem w Catana (podstawowa wersje) - nie rzucilo mnie wogole na kolana. Jakos tak nie bylo emocji i wiecej do tej gry nie wracalem.

Dzis ide po odbior dodatku do Eldritch Horror - Zaginiona Wiedza, no i nadal czekam na 7 Cudow Pojedynek (zaciagne zone wołami by ze mna w to grala). Jak znam zycie to w tym sklepie znow sobie cos upatrze - a moze bedzie szansa zagrac w ten "statkowy" dodatek do Robinsona :)

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1009 dnia: Maj 18, 2017, 11:49:32 »

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #1010 dnia: Maj 18, 2017, 12:28:51 »

Kupilem sobie "cos na dwie osoby" - 68zł z kosztami wysylki na zaprzyjaznionym forum o grach planszowych

Trochę lag z odpisywaniem, ale mam od kliku dni i bardzo chwalę. Szybka gra, łatwa do nauczenia, a bardzo przyjemnie się kombinuje i chce się grać kolejną rundę.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1011 dnia: Maj 18, 2017, 14:09:11 »
Osobiscie tylko jeden raz gralem w Catana (podstawowa wersje) - nie rzucilo mnie wogole na kolana. Jakos tak nie bylo emocji i wiecej do tej gry nie wracalem.

Musiałes grać z jakimis kompletnymi smutasami albo planszówkowymi ultrasami, których Catan już obraża (to w sumie ten sam typ ludzi). Serio nie zdarzyło mi się, żeby jeszcze komus się nie spodobał Catan. A pewnie z kilkadziesiąt różnych osób w sumie ze mną grało na przestrzeni blisko dekady. Tyle, że 99% z nich to casuale. Bo to dla nich gra.

Natomiast co do innej, też bardzo fajnie spisującej się w lajtowych sytuacjach typu kobitka i popitka, to mega polecam Colt Express. Przy dobrej wczytce (koniecznie jakis country-western soundtrack) oraz fabularyzowaniu rozgrywki jest to po prostu super zabawa. I mówię to, chociaż nigdy nie udało mi się wygrać :P

pozdr

ps. - pizza catan wypas, tylko nie wiem czy by wytrzymała do końca gry ;)
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1012 dnia: Maj 18, 2017, 14:23:32 »
O wlasnie Cold Expres bardzo polecal mi "gosc ze sklepu". Nawet chcial od razu ze mna grac. Otworzylem pudelko, usmiechanlem sie i powiedzialem ze nie mam czasu :)

Ten jedyny raz w Catana gralem w 3 osoby, z ktorych ja i syn pierwszy raz widzielismy gre, a wlasciciel gral drugi raz. Dosc fajnie spedzony czas, ale tak jak pisalem wczesniej po rozgrywce nie mialem tego czegos co by mi mowilo - kup te gre :)

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #1013 dnia: Maj 18, 2017, 14:24:58 »
Potwierdzam, grałem w catana z wieloma osobami i każdemu się podobało.

Orientuje się ktoś kiedy będzie dodruk Teraformacji Marsa? Ostatnio graliśmy z kolegami i to będzie kolejna planszówka którą nabędę drogą kupna.p

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1014 dnia: Maj 19, 2017, 08:19:04 »
Nastepny tytul - karcianka do kolekcji (ale to bardziej dla syna i jego szalonych kolegow)

59zl w zaprzyjaznionym sklepie. Oczywiscie trzeba bedzie dokupic dodatek (co to za czasy ze gry planszowe bez dodatkow sa ... poobcinane z zawartosci)

Ogolnie smieszna gra i im wiecej ludzi tym lepiej.
Podczas rozgrywki rzucamy klatwy na innych graczy. Klatwy sa ... rozne. Dla przykladu: jedne nakazuja do konca rozgrywki mowic cieniutkim glosikiem, inne kazą skakac na jednej nodze czy caly czas trzymac glowe na stole.
Jak ktos zlamie klatwe to punkty dostaje rzucajacy.
Dzieciaki podczas rozgrywki sikaja ze smiechu :) (nawet ja stary kon sie usmiechnalem jak dostalem klatwe ze zanim rzuce kostkami to musze sie nimi przez chwile bawic "jak kot" - cokolwiek to znaczy)
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2017, 08:30:05 wysłana przez mierniczek »

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #1015 dnia: Maj 19, 2017, 08:49:32 »
Z tego typu gier to ostatnio poznałem Munchkina i jestem pod wrażeniem. Świetny pomysł i wykonanie.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1016 dnia: Maj 19, 2017, 09:08:57 »
Mam na wymiane Munchkina w edycji jubileuszowej plus jednym dodatkiem lowcy glow.
Calosc w stanie idealnym (gralismy moze ze 3 razy). Nie mam tylko pudelka od dodatku (bylo male - niepotrzebne, bo karty wlorzylem do pudelka z podstawki).
Gra jakos nie zaiskrzyla i lezy na polce "nie ruchana" :)
Moze ma ktos z Was coś na wymiane?

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1017 dnia: Maj 19, 2017, 09:27:34 »

Musiałes grać z jakimis kompletnymi smutasami albo planszówkowymi ultrasami, których Catan już obraża (to w sumie ten sam typ ludzi). Serio nie zdarzyło mi się, żeby jeszcze komus się nie spodobał Catan. A pewnie z kilkadziesiąt różnych osób w sumie ze mną grało na przestrzeni blisko dekady. Tyle, że 99% z nich to casuale. Bo to dla nich gra.
Mi się nie podoba, próbowali mnie tym zachęcić do grania, nienawidzę tak losowych gier, które trwają takie eony czasu. Chętnie pogram w losową gierkę na 10-30 minut, coś co trwa tyle czasu musi mieć lepsze zarządzanie ryzykiem i decyzyjność po stronie gracza.

Bez problemu grałm w np Machinę z portala i inne gierki z miejscem na od groma śmiechu i zabawy, lubię imprezówki, lubię euro gry nastawione mniej na losowość, lubię gry logiczne, lubię ameritrashe. Catan ssie, Ticket To Ride rulz, dziękuję :P.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2017, 09:30:26 wysłana przez Blue__ »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1018 dnia: Maj 19, 2017, 10:19:48 »
Oczywiscie losowosc jest najwiekszą wadą Catana. Ale też Blue jest smutnym facetem, więc wiadomo, że nie będzie mu się podobać ;) Ticket to Ride jest bardzo fajne, ale dla mnie ta gra jest trochę za bardzo schematyczna i mało interakcyjna. Farmić karty - budować trasę - farmić karty - budować trasę - farmić karty - budo... i tak praktycznie do końca. W Catanie fajne jest to, że jednak cały czas cos się dzieje, ale też to nie jest gra dla ludzi, którzy koniecznie muszą wygrywać, jednak zbyt dużo zależy od kostek. Czas gry też mi się nie wydaje jakis długi, to jednak nie Runebound czy inna niekończąca się opowiesc. No ale w pół godziny fakt, nie da rady raczej tego rozegrać.

O wlasnie Cold Expres bardzo polecal mi "gosc ze sklepu". Nawet chcial od razu ze mna grac. Otworzylem pudelko, usmiechanlem sie i powiedzialem ze nie mam czasu :)

Colt, nie Cold ;) Gorąco polecam. Gra nie trwa długo, a przy odpowiednich ludziach wkręcających się w story jest przesmieszna. No i super, że gra jest też wertykalna.

Orientuje się ktoś kiedy będzie dodruk Teraformacji Marsa? Ostatnio graliśmy z kolegami i to będzie kolejna planszówka którą nabędę drogą kupna.p

Sporo dobrego słyszałem o tej grze. Musze kiedys spróbować.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #1019 dnia: Maj 19, 2017, 10:22:47 »
Plus Teraformacji Marsa jest taki że można grać samemu, we dwoje a nawet w 7 osób.

No i opisy kart są bardzo ciekawe, jak kupię to będę czytać do snu sobie ;).

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1020 dnia: Maj 19, 2017, 10:43:21 »
Ja Catanu bronię często, to mogę i tu ;) Jest wariant, że zamiast kości są karty ograniczające losowanie. No ale moim zdaniem to bzdura - nie po to się kupuje taką grę, żeby z niej losowość wywalić. Sercem gry są negocjacje - a te są napędzane nierównomiernym rozdawaniem dóbr, które działa dzięki kościom właśnie. Warto dodać, że na trzy osoby Catan jest raczej pomyłką, 4 to jedyny sensowny w moim odczuciu skład.

Pamiętam, że to pierwsza gra która zachwyciła mnie solidnym przetestowaniem czasu rozrywki - na pudle stoi 75 minut i +-5 zawsze nam tak wypadało (zawsze=podczas tych partii, w których mierzyliśmy). Mimo wielotysięcznoróżnogrowego doświadczenia lubię do Catanu wracać, mechanizm handlu jest tym, co generuje heheszki, ale także co pozwala tchnąć życie w przesuwanie drewna po papierze.

Oczywiście zdarzają się partie zjebane, ale z mojego doświadczenia - sporadycznie. Półfinał mistrzostw Polski ze 2 czy 4 lata temu trwał 15 minut, bo wiele razy pod rząd wypadła jedna kombinacja kości, nie było handlu i szans. Ja w to grałem wiele partii i mi się to nie zdarzyło.

Sam handel ma jeszcze ten jeden fajny plus, że pozwala po cichu dawać fory. Dzieci nie wiedzą jak wyceniać wymiany. Dzięki temu można z nimi się tak wymieniać, żeby im nieco pomóc - co może nie do końca jest sportowe, no ale stosowane nawet w Go, więc nie ma się co oburzać.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2017, 10:45:10 wysłana przez ekiera »

Offline kikoshima

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1021 dnia: Maj 19, 2017, 12:28:29 »
Grał ktoś w Eldritch Horror? Polecacie? Odradzacie? Poszukuje kooperacyjnej gry, takiej żeby pograć we dwójkę z żoną jak i w więcej osób gdy zlecą się znajomi, no i właśnie Eldritch rzucił mi się w oczy :D

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #1022 dnia: Maj 19, 2017, 12:31:59 »
przeczytaj ostatnie kilka stron, ale ogólny kompromis jest, że bardzo polecamy

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1023 dnia: Maj 19, 2017, 12:33:46 »
Kompromis fanów jest, że polecają. Ja odradzam, są wyraźnie lepsze przygodówki do pogrania z żoną. No ale nie jest to aż tak złe jak Arkham Horror, bo jest krótsze.

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #1024 dnia: Maj 19, 2017, 12:41:51 »
Szczerze mówiąc mnie z ziomeczkiem Arkham Horror np. przerósł. W tym sensie, że usiedliśmy jednego dnia zagraliśmy ze dwie partie, ale ilość wątpliwości nas przytłoczyła ;( I trochę szkoda nam było czasu na upewnianie się.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1025 dnia: Maj 19, 2017, 13:07:26 »
Grał ktoś w Eldritch Horror? Polecacie? Odradzacie? Poszukuje kooperacyjnej gry, takiej żeby pograć we dwójkę z żoną jak i w więcej osób gdy zlecą się znajomi, no i właśnie Eldritch rzucił mi się w oczy :D

Polecam, bo gra jest bardzo przystepna.
Ja zeby "nauczyc sie" grac obejrzalem jeden gameplay (chyba nawet ten ponizej) i raz przeczytalem instrukcje. Wystarczylo by zagrac pierwszy raz z jednoczesnym tlumaczeniem zasad zonie.
Z ta gra jest jednak maly problem. Po kilku rozgrywkach zacznie "brakowac" kart - w sensie jest ich malo i trzeba dokupic "maly" dodatek Zagubioona Wiedza (on nie zmienia mechaniki tylko dodaje karty).

! No longer available
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2017, 13:11:34 wysłana przez mierniczek »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1026 dnia: Maj 19, 2017, 16:39:04 »
Ja Catanu bronię często, to mogę i tu ;) Jest wariant, że zamiast kości są karty ograniczające losowanie. No ale moim zdaniem to bzdura - nie po to się kupuje taką grę, żeby z niej losowość wywalić. Sercem gry są negocjacje - a te są napędzane nierównomiernym rozdawaniem dóbr, które działa dzięki kościom właśnie. Warto dodać, że na trzy osoby Catan jest raczej pomyłką, 4 to jedyny sensowny w moim odczuciu skład.

Pamiętam, że to pierwsza gra która zachwyciła mnie solidnym przetestowaniem czasu rozrywki - na pudle stoi 75 minut i +-5 zawsze nam tak wypadało (zawsze=podczas tych partii, w których mierzyliśmy). Mimo wielotysięcznoróżnogrowego doświadczenia lubię do Catanu wracać, mechanizm handlu jest tym, co generuje heheszki, ale także co pozwala tchnąć życie w przesuwanie drewna po papierze.

Oczywiście zdarzają się partie zjebane, ale z mojego doświadczenia - sporadycznie. Półfinał mistrzostw Polski ze 2 czy 4 lata temu trwał 15 minut, bo wiele razy pod rząd wypadła jedna kombinacja kości, nie było handlu i szans. Ja w to grałem wiele partii i mi się to nie zdarzyło.

Sam handel ma jeszcze ten jeden fajny plus, że pozwala po cichu dawać fory. Dzieci nie wiedzą jak wyceniać wymiany. Dzięki temu można z nimi się tak wymieniać, żeby im nieco pomóc - co może nie do końca jest sportowe, no ale stosowane nawet w Go, więc nie ma się co oburzać.

Pełna zgoda. Tutaj fun siedzi własnie w interakcji, a nie w samym pędzie do zwycięstwa. Fajne jest też to, że sam finał potrafi być często zaskakujący, jednym ruchem ktos moze całkowicie wywrócić "tabelę" zrzucając pewniaków w otchłań porażki.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1027 dnia: Maj 19, 2017, 19:52:41 »
Wracajac do Eldritch Horror wlasnie nabylem dodatek:

96zl za kilka (w sumien dosc sporo) kart i pare kartonikowych potworow - zlodziejstwo w bialy dzien, ale co poradzisz :)

Offline Qaz

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #1028 dnia: Maj 21, 2017, 23:48:38 »
Lata temu gralem całymi nocami w Zimną Wojnę. W czasie studiów zostawiłem ja u kolegi na jakiejś imprezie, potem zapomniałem odebrać, lata minęły a gra przepadła na dobre. Ostatnio znowu wróciłem do planszówek i po godzinach grania w jakieś popierdolki zachciało mi się powrotu do mojej dawnej ulubionej gry. I tu jest problem, bo nigdzie nie mogę jej kupić. Ma ktoś namiar na jakiś sklep, lub ktoś chce odsprzedać powyższa grę?

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #1029 dnia: Maj 22, 2017, 00:20:07 »
Już nie ma nawet tej reedycji?
Steam/Origin/UPlay: Toriniasty

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1030 dnia: Maj 22, 2017, 10:20:36 »
Jesli chodzi o zimna wojne to czy to to?:

https://archiwum.allegro.pl/szukaj/zimna%20wojna/planszowe-6051

Kilka slow o "7 Cudów Pojedynek"
Jak ktos szuka "dosc taniej" gry (ja kupilem uzywke za 60 zl plus 8 zl za przesylke) do pogrania z partnerka/partnerem na ok. 20-30 min to goraco polecam.
Gra jest tak skomplikowana (w sensie nie jest), ze wystarczylo wytlumaczyc wspolgraczowi w 5 min zasady i mozna bylo cieszyc sie plynna rozgrywka.
Niby prosta, a podczas gry jest troche "kombinowania". Trzeba wybierac dobra karty dla siebie i robic to tak, by przeciwnik na tym nie skorzystal :) Wystarczy jeden "maly blad" i przegrana gotowa.
Wczoraj z synem wydawalo mi sie ze wygram z nim na punkty z gruba przewaga. Nie przejmowalem sie tym ze syn powoli zdobywa przewage militarna i ... przeoczylem. Syn zbudowal jeden Cud, zdobyl drugi ruch w swojej turze, zgarnal najmocniejsza karte z tarczami i bummm koniec wygral.
Zostalo mi w nagrode zbierac karty i wkladac do pudelka :)

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049

Offline Qaz

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #1032 dnia: Maj 22, 2017, 10:54:11 »
No niestety, nakład już dawno się wyczerpał wiec pozostaje polowanie na używkę.
Podobnie jak inni polecam 7 cudów Świata Pojedynek. Kupiliśmy z dziewczyna grę w piątek na targach książki i bawimy się rewelacyjne. Prosta, szybka rozgrywka, do tego gra jest niewielka i mozna w nią grać dosłownie wszędzie.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1033 dnia: Maj 22, 2017, 11:28:33 »
Dokladnie - 7 Cudow w wersji Pojedynek to gra, ktora mozna sobie zabrac ze soba (bo wiele miejsca nie zajmuje), a jak sie nie chce grac w jakiegos wielogodzinnego kolosa to jest w sam raz.

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1035 dnia: Maj 31, 2017, 11:25:38 »
Wiem ze jest osobny watek sprzedazowy, ale do planszowek zagladaja ci "sa w temacie", wiec moje ogloszenie dam tu:

Mam na wymiane lub sprzedaz Munchkina w edycji jubileuszowej plus jednym dodatkiem lowcy glow.
Calosc w stanie idealnym (gralismy moze ze 3 razy). Nie mam tylko pudelka od dodatku (bylo male - niepotrzebne, bo karty wlozylem do pudelka z podstawki).
Gra jakos nie zaiskrzyla i lezy na polce "nie ruchana" :)
Moze ma ktos z Was coś na wymiane?

Gry za które wymieniłbym zestaw Munchkina:

Osadnicy Narodziny Imperium
Colt Express
Neuroshima Hex 3.0
Dodatek do Robinsona - HMS Beagle
Ewentualnie kazda inna w podobnej cenie (lub z doplatami w obie strony)

Jesli chodzi o sprzedaz za caly komplet to powiedzmy - 100zl (z moimi kosztami przesylki kurierem DPD)

Pogladowe pudelka:

Offline Qaz

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #1036 dnia: Czerwiec 04, 2017, 11:53:05 »
Mam być może głupie pytanie.
Czy gra Cywilizacja: Poprzez Wieki i Cywilizacja: Gra Planszowa to to samo, czy dwie różne gry o podobnej mechanice?
I którą z nich wybrać, jeśli planuję zakup?

Offline Lupus

• Badass
« Odpowiedź #1037 dnia: Czerwiec 04, 2017, 11:59:57 »
To są dwie różne gry, o zupełnie innej mechanice. Cywilizacja: Poprzez Wieki jest lepsza moim zdaniem, chociaż ma prostszą oprawę i jest bardziej abstrakcyjna w swojej mechanice (układanie kosteczek symbolizujących workerów na karcie twojej cywilizacji, nie ma planszy jako takiej, a wszystko, łącznie z walką, eksploracją itp. odgrywa się poprzez karty). Ta druga ma już bardziej standardową planszę i rozgrywkę, bliższą growemu pierwowzorowi, ale tak jak mówiłem, z tych dwóch gier wolałbym teraz zagrać w Civ: Poprzez Wieki.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1038 dnia: Czerwiec 04, 2017, 12:21:52 »
Ta druga ma dodatki przez wielu uwazane za naprawiajace wygrywajace drogi podstawki. Obie maja fanatycznych wyznawcow, pierwsza jest mocno liczarska, ale zadziwiajaco klimatyczna, druga jest bardziej jak komputerowe dudes on map.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1039 dnia: Czerwiec 05, 2017, 12:56:49 »
Wczoraj siedzimy w domu z zona i padlo zapytanie: Moze bysmy w cos zagrali?

No to wyciagnalem Eldrith Horror z tym malym dodatkiem.

Godzina rozgrywki za nami ... cos czuje ze dlugo nie pociagniemy i za chwile zbudzi sie przedwieczny, ale jeszcze nie dajemy za wygrana.
Zona wyciaga karte mitow, na ktorej jest napisane ze bohaterowie traca po 3 zycia. Akurat gralem Panem Dypomata (ten co ma sekretarke). Ta postac ogolnie ma tylko 4 punkty zycia, a ze bylem akurat "po walce" to sie mi zginelo.
Przewracam wiec portret postaci i zaczynam nowa. Nagle zona decyduje sie na zawarcie mrocznego paktu. Runde dalej musi go rozpatrzec (rzucila 1 na kosci). W opisie jest , ze dostaje od kultystow noz i musi zabic innego bohatera .... czyli mnie.
Mowie do zony, ze oszukajmy troche i rzuc koscia jeszcze raz, bo glupio tak od razu umrzec. Wypada znow 1.
To jej mowie rzuc jeszcze raz bo ... zle ci sie rzucilo. Wypada znow 1.
Spakowalismy gre w cholere do pudelka i ... poszlismy na lody.