Autor Wątek: Planszówki  (Przeczytany 168632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mierniczek

• I Am Robot
Odp: Planszówki
« Odpowiedź #960 dnia: Kwiecień 10, 2017, 21:02:09 »
Imperium Atakuje :)

Offline szpaqlec

• Aktywny forumowicz
  • lubię kotecki
« Odpowiedź #961 dnia: Kwiecień 10, 2017, 22:24:54 »
Mam zamowiona wypasiona wersje This War of Mine. W tym miesiacu maja rozsylac. Jaram sie jak opona na majdanie.
Chyba tez wezmę, bo zapowiada się na naprawdę dobrego coopa w klimacie gry wideo.

Jezeli nie wsparles na Kicku to bedziesz musial poczekac az wypuszcza wersje retail (no chyba, ze bedziesz polowal na odsprzedaze). Zasadniczo nie bedzie roznic poza paroma pierdolami i cena dodatkow.
Ja wzialem wszystko co bylo do wziecia bez malowanych figurek w zywicy (100 funciakow ekstra), kolekcjonerskich (45 funciakow) i extra mebli (kolejne 100 funciakow). Niedlugo sie przeprowadzam dalej od miasta wiec pewnie bedzie problem z partnerem do gry o ile nie uda mi sie zarazic dzony ;-) Tak samo mialem z gwintem. Lezy i sie kurzy :-(

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #962 dnia: Kwiecień 11, 2017, 08:33:05 »
Nie wiem czy od descenta się nie odbijesz. To jest duży kombajn.
Poziom wyjścia w droższa i klaustrofobii powinien być na tyle niski żebyście sobie wszystko szybko załapali.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Steam/Origin/UPlay: Toriniasty

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #963 dnia: Kwiecień 11, 2017, 09:58:12 »
Musze znalezc cos innego, bo nie moge przyniesc do domu i pokazac zonie nastepnej gry z figurkami gdzie wcielamy sie w jakis wojownikow czy magow.
Zona juz ma dosc tego typu gier :)
Teraz czas na cos nowego "z calkiem innej polki". Dzis ide po Robinsona i dam sobie spokoj z szukaniem nowych pozycji (do konca miesiaca), a pozniej znow wpadne w szal przeszukiwania internetu :)

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #964 dnia: Kwiecień 12, 2017, 08:40:50 »
Robinson Crusoe w wydaniu Gry Roku zakupiony.

Pierwsze wrazenie po otworzeniu pudelka - alez ta instrukcja jest wielka.
Toz to prawdziwa "mini" ksiazka (ze 30 stron?). Duzy format, kolorowa, nawet na koncu jest opisana przykladowa rozgrywka.

Ktos tu pisal ze Robinson ma instrukcje do kitu. To musialo byc chyba w innym wydaniu, bo po przeczytaniu kilku (zaledwie) stron wszystko wydawalo sie klarowne. Do tego dodano taka zakladke, ktora zawsze mozna miec pod reka z rozpiska faz.

Jak zobaczylem ze tworcy dodali do pudelka kilka woreczkow strunowych "na zapas" (np. na zetony) to sie niezle zdziwilem. Pierwszy raz sie z czyms takim spotykam, ze ktos dodaje do kompletu "cos extra". Popierdolka, ale jednak "cos" :)

Jeszcze nie gralem, ale jestem bardzo zadowolony z zakupu. 160zl, ale widac, ze nie kupilem wydmuszki :)

Offline jinofthelamp

• Super Badass
  • moczę nogi w musztardzie
« Odpowiedź #965 dnia: Kwiecień 12, 2017, 08:53:54 »
Również kupiłem sobie Robinsona. Dzisiaj jadę odebrać.
Na Gandalf.com.pl mają dobrą cenę na tę grę - 140 zł w edycji gry roku. 

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #966 dnia: Kwiecień 12, 2017, 09:16:39 »
Oczywiscie nie bylbym soba gdybym nie obejrzal w sklepie takze innych gier.
Wzialem do reki Cyklady i Kemet (o ile nie przekrecilem nazwy). Oj cos czuje ze to sa wlasnie "moje" klimaty :)

Offline jinofthelamp

• Super Badass
« Odpowiedź #967 dnia: Kwiecień 12, 2017, 09:36:25 »
W Cyklady grałem 2x. Bardzo polecam. Raz w 3, raz w 4 osoby. Za każdym razem było emocjonująco.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #968 dnia: Kwiecień 13, 2017, 09:18:09 »
Robinson Crusoe - pytanie o morale

Jesli w "fazie morale" mam zeton wskazujacy na -2 to oczywiscie musze odrzucic dwa zetony determinacji.
Jesli do konca calej tury nic sie nie wydazy i zacznie sie wszystko od nowa to czy przy fazie morale znow musze odrzucic dwa zetony determinacji?
Tak by mi wynikalo z instrukcji (w sensie musze zrobic wszystko by do nastepnej fazy podniesc sobie morale).
Mysle sie?

Offline aZiss

• Badass
« Odpowiedź #969 dnia: Kwiecień 13, 2017, 09:55:33 »
@mierniczek
Jak się gra w trzecią edycję Runebound? Czytam, że o wiele lepiej od poprzednich.
(kliknij)

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #970 dnia: Kwiecień 13, 2017, 10:30:28 »
@mierniczek
Jak się gra w trzecią edycję Runebound? Czytam, że o wiele lepiej od poprzednich.

Szczerze napisze ze do tej pory rozegralem 3 partie z czego wszystkie 3 zakonczylismy po ok. godzinie gry (nie dlatego ze ukonczylismy, tylko dlatego ze nie chcialo nam sie dalej grac). Przez chwila pomyslalem nawet, ze ta gra to moj "nieudany zakup".
Wyplulem jednak szybko te slowa, bo gra ma potencjal i na 100% w pozniejszym etapie rozgrywki rozkreca sie. Dam jej szanse :)

Zarzut zony byl taki, ze na samym poczatku gry tak naprawde nie wiedziala co ma zrobic (ale ten problem powinien zniknac po kilku rozgrywkach, jak juz sie wyczuje co powinno robic sie w pierwszej kolejnosci - na pewno nie jest to "atakowanie" kart potworow :) )

System walki jest swietny. To juz nie prostu rzut koscmi i patrzenie kto ma wiecej oczek. Te zetony walki to dla mnie wielka innowacja.
Kazda potyczka jest naprawde "emocjonująca" i daje duzo satysfakcji. Szczegolne ze na poczatku kazdy bohater rzuca tylko 3ma zetonami, a potwory 6cioma :) Jest sporo kombinacji i .... myslenia nad kazdym ruchem ... takie "mini szachy" - nie chce obrazac szachow :)

Nie wiem takze czy to "przemeczenie materialu" - zona wprost powiedziala, ze dosc ma gier typu "jestes rycerzem i masz przezywac przygode".
Chce zagrac w cos z inna "mechanika", dlatego teraz "rozgryzamy" Robinsona :)

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2017, 10:34:51 wysłana przez mierniczek »

Offline aZiss

• Badass
« Odpowiedź #971 dnia: Kwiecień 13, 2017, 10:44:02 »
Dziękuję. Pytam, bo FFG zapowiedziało kooperacyjny dodatek. Zorientowałem się, że jest już trzecia edycja tej gry z żetonami w walce właśnie.
(kliknij)

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #972 dnia: Kwiecień 18, 2017, 08:27:49 »
Jakos tak czasu mniej (zaluje ze nie wzialem z soba jakiejs planszowki na swieta) to rozegralem z synem tylko jedna partie Robinsona.
Mam mieszane uczucia, bo cos za latwo nam poszlo.
Gralismy pierwszy scenariusz "rozbitkowie".
Ja ciesla, syn odkrywca plus pietaszek i pies (jak pisalem - to byla nasza pierwsza rozgrywka wiec wcielismy tych "wirtualnych" kompanow by ulatwic sobie zycie).

Co prawda, gdy pod koniec rozgrywki zimowe i deszczowe chmury zaczely dawac sie we znaki, ale i tak na dwie tury przed koncem mielismy juz caly stos drzewa (i ogien), wiec szczesliwie odplynelismy. Mam jednak takie uczucie ze gra za malo dala nam w kosc.
Powinnismy ledwo zywi dotrwac, a to troche byl jak biwak, a nie walka o przetrwanie.

Musze jeszcze przewertowac instrukcje i obejrzec jakis "profesjonalny" gameplay, by wychwycic w czym nasza rozgrywka roznila sie od innych.

Edit
Juz widze gdzie popelnilismy blad.
Podczas budowy dachu i palisady - poprostu odkladalismy potrzebne skladniki, ale nie przydzielalismy do tego zadania odpowiedniego pionka postaci (czyli np nie rzucalismy koscmi przy przydzieleniu jednego pionka).
Duzy blad i duze ulatwienie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2017, 08:57:27 wysłana przez mierniczek »

Offline jinofthelamp

• Super Badass
« Odpowiedź #973 dnia: Kwiecień 18, 2017, 13:03:09 »
A ja jeszcze przez instrukcje się nie przebiłem bo mnie cały czas coś odciąga, ale moze do konca tygodnia w koncu zagram ;)

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #974 dnia: Kwiecień 24, 2017, 08:30:41 »
Zonie bardzo Robinson sie spodobal. Do tego stopnia, ze wczoraj po "naszej" nastepnej smierci na wyspie od razu chciala grac drugi raz.
Mi w to graj, wiec nie opieralem sie i ... udalo sie. Oczywiscie pozniej w instrukcji znalazlem, ze troche zle interpretowalismy naczynia (garnek). "Gotowalismy" w nim wszystkie banany, ktore i tak by sie zapsuly w fazie nocy i dzieki temu leczylismy rany (tyle ile mielismy tych bananow).  W instrukcji znalazlem, ze dzieki garnkowi mozna uleczyc tylko jedna rane w jednej turze.
No trudno - puscilismy do siebie z zona oczko i wytlumaczylismy sobie ze mielismy wiekszy garnek :)
Pewnie popelnilismy jeszcze kilka pomniejszych bledow, ktore bedziemy eliminowac podczas nastepnych rozgrywek, ale zabawy i co najwazniejsze smiechu byla masa.
Nie ma to jak do zony powiedziec w fazie nocy - Ty nie jesz, bo i tak jestes gruba - hehehehe - Ja sie smialem, zona ... tez :)
Teraz czas na nowy scenariusz pt. Egzorcyzmy ... ooo juz sie boje, bo tam trzeba jakies krzyze strugac :)

Polecam Robinsona na przekletej wyspie

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #975 dnia: Kwiecień 24, 2017, 09:50:07 »
Takiemu to dobrze... Moja zona odmawia grania w to, a z zona najlepiej, bo staly sklad jest wazny. Potem hms beagle kampania, dr livingstone scenariusz z gra paragrafowa - oj, jest co w Robinsonie robic :)

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #976 dnia: Kwiecień 24, 2017, 10:02:57 »
Będąc w tym moim sklepie z planszowkami pogadalem trochę z właścicielem i od słowa do słowa jakoś tak wyszło ze umówiłem się na rozgrywkę w RuneWars.
Wielkie i bardzo ciezkie pudło. Tam chyba jest ze 200 figurek.
Nie mogę się doczekać, bo wszyscy którzy akurat byli w tym sklepie (tam zawsze jest masa ludzi) i znali te grę bardzo ja polecali.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #977 dnia: Kwiecień 25, 2017, 10:30:45 »
Przypomniało mi sie jedno pytanie o Robinsona

Jesli morale mam na minimum skali (-3) to co w przypadku jesli jakies zdarzenie znow karze mi zmniejszyc morale?
Dostaje wtedy rane czy juz nic sie ne dzieje (bo nie da sie dalej zmniejszac)?

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #978 dnia: Kwiecień 25, 2017, 10:59:39 »
"Za każdym razem, kiedy znacznik ran minie symbol obniżenia morale, należy obniżyć poziom Morale o 1, o ile jest to możliwe" - czyli jeśli się nie da, to się nie da, za morale nie ma ran z tego co pamiętam.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #979 dnia: Kwiecień 25, 2017, 11:24:00 »
To dobrze gralismy z zona.
Gra na tyle jest trudna, ze jesli mielibysmy byc "karani" ranami za nie mozliwosc obniania morale to na pewno nie przezylibysmy do konca tej przygody.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #980 dnia: Kwiecień 25, 2017, 19:01:59 »
Robinsona kupiłem półtora roku temu, jeszcze nie rozpakowałem do końca. :D Przeczytałem, że trudne, potem zobaczyłem instrukcję i uciekłem krzycząc "nope, nope, nope!" jak ten borsuk z gifa. ;) Dzisiaj pomyślałem, że pogoda na majówkę średnio-słaba, to może Robinsona wyciągnę i zagramy. Wchodzę na forum, a tu właśnie o nim mowa. To znak!

Tapatalkin'

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #981 dnia: Kwiecień 25, 2017, 21:13:25 »
DarkStar, zagraj w Robinsona, bo warto. Jest na początku trudno, ale jak nie zależy Ci na ścisłym analizowaniu każdej najmniejszej zasady, to ostatecznie da się grać bez ciągłego zerkania do FAQ. Istnieje niewielka szansa, że będę w czasie majówki w Krakowie, jak wyrobię się z pracą, więc w razie czego mogę wytłumaczyć, w rewanżu za GoT. ;)

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #982 dnia: Kwiecień 25, 2017, 22:07:27 »
Dzis z zona rozegralismy drugi scenariusz. Ten gdzie trzeba strugac krzyze, a glowna przeciwnoscia losu jest wszechobecna mgla.
Mamy chyba juz "lekka" wprawe, bo przezylismy bez problemu.
Czas na scenariusz gdzie trzeba uratowac Jenny - wydaje sie bardzo fajny :P

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #983 dnia: Kwiecień 26, 2017, 09:41:26 »
Troche zmienie temat, bo mam pytanie o dodatek do Talismana - Zwiastun

W instrukcji jest napisane:

Prorok jest powiernikiem starożytnej przepowiedni, której treść głosi, że nadchodzi koniec świata.
Na początku gry umieść figurkę Proroka na jego arkuszu. Kiedy Poszukiwacz (znajdujący się poza Wewnętrzną Krainą)
wylosuje Zdarzenie, figurkę Proroka należy umieścić na obszarze tego Poszukiwacza.

Czy figurkę Proroka umieszczamy na polu na którym stoi figurka Poszukiwacza?
Czy rozpatrujemy wtedy spotkanie Proroka z Poszukiwaczem?
Co w momencie gdy nastepny gracz wyciagnie nastepne zdarzenie - czy Proroka przesówamy na jego pole?

Za każdym razem, gdy polecenie obszaru nakazuje Poszukiwaczowi, znajdującemu się w tej samej Krainie co
Prorok, wylosować karty, musi wylosować karty Proroka.

Jesli obszar nakazuje wyciagnac np 2 karty to losujemy tylko z tali kart Proroka?

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #984 dnia: Maj 08, 2017, 13:00:10 »
Wrocilem z rozgrywki RuneWars i mi chec na te gre przeszla :)
Rozkladania z godzine (bylo nas 4 osoby gdzie tylko jedna chyba raz grala i musiala co chwila spogladac w instrukcje), a pozniej i tak co chwile przegladanie instrukcji.
3 godziny, ktorych 2 zamiast cieszyc sie rozgrywka to spogladalem na zegarek by raczej uciec od stolu :)

Hehe kupilem sobie za to dodatek do talismana - Zwiastun (dodatek maly, ale juz widze ze fajny).

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #985 dnia: Maj 08, 2017, 13:19:55 »
My jestesmy po drugiej partii Tzolkin.
Bardzo ciekawa, fajna i przyjemna gra z interesujaca mechanika.

Instrukcja w miare prosta, w ciagu jednej partii da sie wszystko obcykac, limitowany czas gry, tak z 2h na gre. Bardzo fajnie.

No i w koncu ruszylismy New Angeles.
Mam mieszane opinie, bede musial zagrac jeszcze raz. Gra mocno nastawiona na negocjacje, blefy i rozmowy, co jest fajne. Jednak jest cos co mi nie do konca lezy, nie wiem tylko co.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #986 dnia: Maj 08, 2017, 14:55:24 »
Ja musze sie rozejrzec gdzies gdzie mozna tanio kupic dodatek do eldritch horror - zaginiona wiedza.
Wiem ze ten dodatek nie zmienia nic w mechanice rozgrywki i tylko dodaje bodajze jednego przedwiecznego plus karty, ale wlasnie tych dodatkowych kart brakuje w podstawce.
To tak jakby ktos z podstawki wyciagnal je z zamyslem, ze sprzeda je jako dodatek (zarobimy podwojnie - hehehe) i niech sie naiwniacy ciesza.
W tym momencie ten dodatek kosztuje 100zl. Wydawalem juz wieksze kwoty na mniejsze glupoty, ale ... bez przesady :)

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #987 dnia: Maj 10, 2017, 11:34:45 »
Wyglada na to ze pisze do siebie, ale co tam :)

Ma ktos do Robinsona dodatek HMS Beagle?
Kusi mnie bardzo, ale nie wiem czy watro

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #988 dnia: Maj 10, 2017, 11:43:07 »
Jeżeli Robinson Ci się podoba to każdy dodatkowy scenariusz warto. Beagle to cała kampania, gra się ją inaczej niż scenariusze podstawowe.

No a o Talismanie czy Relicu to raczej będziesz pisał do siebie lub do drugiego miłośnika na forum, nie ma się co obruszać na naturalną kolej rzeczy :)

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #989 dnia: Maj 10, 2017, 11:49:30 »
Sie melduje!

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #990 dnia: Maj 10, 2017, 12:09:19 »
OOO dzien dobry inny milosniku Talismana :)

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #991 dnia: Maj 10, 2017, 12:11:27 »
I ja rowniez! Dobra, lekka i przystepna gra. Nawet kilka dodatkow kupilem, wszystko prawilnie zakoszulkowane :)

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #992 dnia: Maj 10, 2017, 12:57:07 »
Ja mam 3 dodatki do Talismana (male, ale jare: Zniwiarz, Wilkolak i Zwiastun) i nie planuje zakupu wiecej (przynajmniej na razie).
Z drugiej strony Zwiastun az prosi by do niego dokupic te wieksze dodatki rozbudowujace plansze o nowe lokacje.
W tym momencie (gdy mamy tylko podstawowa plansze) jak sie pojawi Prorok, to w zasadzie jest tylko jedna lokacja by od niego uciec (i nie ciagnac kart Proroka). Gdyby miec jeszcze gory, miasto, las czy co tam jest jeszcze, to mamy wieksze pole do popisu.

W moim planach zakupowych jest na 100% dodatek do Eldritch Horror (te gre bede kazdemu polecal) plus zaczynam myslec o tym statku HMS Beagle (i Darwinie) do Robinsona oraz o kosciance Znak Starszych Bogow.
A jak kiedykolwiek w jakimkolwiek sklepie ujrze 7 Cudow Pojedynek - to nie wytrzymam i tez wezme :)

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #993 dnia: Maj 10, 2017, 13:14:49 »
Poleci ktoś jakaś grę planszową czy karciankę na domówki w stylu dixit? Tak żeby było łatwo i przystępnie dla kilku kilkunastu osób?

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #994 dnia: Maj 10, 2017, 13:27:21 »
Rebel wydał świetny rysowany chiński telefon, czyli "podaj dalej". Punktowanie sensu za dużo nie ma, ale zabawa jest przewspaniała, tylko po kilku partiach trzeba zacząć używać trudniejszych haseł.
Tajniacy są przewspaniałą grą, ale też na 6-8 osób bym powiedział.
Dla kilkunastu to raczej problem, do 10 masz Wilkołaki - coś jak mafia, ale na 10 minut jedna partia bez eliminacji graczy (nie wilkołaki ze srebrnej góry, po prostu wilkołaki).

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #995 dnia: Maj 10, 2017, 13:39:15 »
Ja mam 3 dodatki do Talismana (male, ale jare: Zniwiarz, Wilkolak i Zwiastun) i nie planuje zakupu wiecej (przynajmniej na razie).
Z drugiej strony Zwiastun az prosi by do niego dokupic te wieksze dodatki rozbudowujace plansze o nowe lokacje.
W tym momencie (gdy mamy tylko podstawowa plansze) jak sie pojawi Prorok, to w zasadzie jest tylko jedna lokacja by od niego uciec (i nie ciagnac kart Proroka). Gdyby miec jeszcze gory, miasto, las czy co tam jest jeszcze, to mamy wieksze pole do popisu.
Ja mam trzy male rozszerzenia m.in. Zniwiarza, i jedno duze - Gory, i te mi w zupelnosci wystarczaly.

W moim planach zakupowych jest na 100% dodatek do Eldritch Horror (te gre bede kazdemu polecal)[...]
Mam zarowno Horror w Arkham z dodatkiem Dunwich, jak i EH z pierwszym dodatkiem Wiedza tajemna(?). Bez niego karty szybko sie powtarzaja. Obie gry polecam dla lubiacych, skomplikowane, zlozone gry. Niestety AH ma wysoki prog wejscia, poprawili to w EH, ale uwazam AH za gre lepsza jako taka, tylko wymaga wiecej pracy, samozaparcia, aby sie nia nacieszyc. Instrukcja to byla zdecydowanie pisana przez kogos, kto juz byl na granicy poczytalnosci. Zdecydowanie nie jest to gra dla kazdego i na kazda okazje.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #996 dnia: Maj 10, 2017, 14:31:46 »
Mam zarowno Horror w Arkham z dodatkiem Dunwich, jak i EH z pierwszym dodatkiem Wiedza tajemna(?). Bez niego karty szybko sie powtarzaja. Obie gry polecam dla lubiacych, skomplikowane, zlozone gry. Niestety AH ma wysoki prog wejscia, poprawili to w EH, ale uwazam AH za gre lepsza jako taka, tylko wymaga wiecej pracy, samozaparcia, aby sie nia nacieszyc. Instrukcja to byla zdecydowanie pisana przez kogos, kto juz byl na granicy poczytalnosci. Zdecydowanie nie jest to gra dla kazdego i na kazda okazje.

Dokladnie dlatego chce dokupic Zaginiona Wiedze do EH. Dodatek nie wprowadza zadnych udziwnien w mechanice, tylko dodaje wiecej kart (ktore tak poprawdzie powinny byc od razy w podstawce gry).
Co do Arkham Horror to takze ostrzylem sobie na te gre zeby, tylko odstraszaja mnie te "suwaki" na karcie postaci.
W sensie gdyby to byly jakies suwaki (takie ktore sie nie przestawia gdy np ktos szturchnie reka stol) to byloby OK.
A tak mamy papierowe znaczniki, ktore poprostu kladziemy na karcie i jak ktos dmuchnie to wszystko leci :) A pozniej sie zastanawiam jak to bylo ulozone.
Uwielbiam Robinsona, ale tam mam to samo ze znacznikami ran u moich ludkow. Kladzie sie tam kosteczke na odpowiednie pole, a ze ja jestem nerwowy/ruchliwy to zaraz potrace i pozniej sie zastanawiam ile kto mial tych ran.

Kiedys jednak AH kupie, bo klimat mi odpowiada.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #997 dnia: Maj 10, 2017, 14:35:27 »
Nie wiem w jakich warunkach grasz, ale sam nie mialem wiekszych problemow ze znacznikami. Nawet jesli, to znajac zycie ktos juz o tym pomyslal i mozna dokupic jakies systemowe podstawki, aby temu zapobiec ;)

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #998 dnia: Maj 10, 2017, 14:43:23 »
Ano mozna.
Ewentualnie tworcy mogli pomyslec o "nerwowych" graczach (albo o takich ktorzy maja synow z ADHD i co chwile "szturchaja" stol :) )

W takim RuneWars np problem znacznikow na karcie wyeliminowalo poprzez swietnie sprawujace sie strzaleczki, ktore trzeba zamontowac na samej karcie pastikowym pinem. Nic sie nie przesowa, nic nie "ucieka" :)

W AH mozna bylo zamontowac jakis mechanizm (ewentualnie jakas szczeline) dzieki ktorej przesuwaly by sie te znaczniki. Tak wiem - marudze dla samego marudzenia, a i tak pewnie kupie te gre bo choc nie gralem to wiem ze jest swietna :)

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #999 dnia: Maj 10, 2017, 15:10:54 »
@ekiera
Dzięki, sprawdzę.