Autor Wątek: A320 Dingoo - konsola do gier ... multimedialny player  (Przeczytany 22509 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robbo2k

• Mieszkaniec tego forum
A320 Dingoo - konsola do gier ... multimedialny player
« dnia: Maj 13, 2009, 09:19:31 »
Bez watpienia hit chinskiej mysli technicznej. Konsola ukochana przez posiadaczy GameParków. Malutka 110gramowa zabaweczka z ekranem 240x320 2,8 cala. We wnetrzu znajdziemy Ingenica JZ4732 taktowanego zegarem 336MHz. SoC znany z Labergow Visio, BigBoy, Pentragama ICER czy Ondy 747.

Prawdziowa jednak moc tego sprzetu tkwi gdzie indziej a mianowiciu w posiadaniu 6 przyciskow i krzyzaka czyniaca z tej zabaweczki pelnoprawna konsole do gier. W odroznieniu od dotychczasowego szajsu ten 32bitowy procek uciagnie bez problemu GameboyaAdvance czy czesciowo SNESa i Sega Megadriva (genesis). Za urządzeniem stoi tez potezna juz teraz scena hombrew bo urzadzeniu obsluguje zewnetrzne aplikacje. Na dzis sa to głownie emulatory konsol ale mamy tez "oveclockera na 430MHz".

Co do obsługi muzyki i video niczym sie nie rozni od standardowego sprzetu tej klasy czyli obsluga Xvida,Divixa5 (tego nie obsluguje taki Rockchip 2706) , FLV RMVB i RM z dzwieku radzi sobie z FLAC czy WAV. Do ciekawych rozwiązan zaliczyc mozna wspaniałe radio (W warszawie 28 stacji na autostrojeniu) które działa i to niespodzianka BEZ ANTENY w postaci słuchawek, poprostu działa i już (choć ksy mowi ze niemozliwe by działało)

Urzadzenie ma dyktafon i mozliwosc nagrywania radia bezposrednio do mp3, Co ciekawe i nie wiem czemu te urzadzenie ma 4GB pamieci i slot na karty
MINI SD (a nie mniejsze mikro). Bez watpienia jakosc podnosi TVout wtedy granie przenosi sie w inny wymiar.

Kolejnym hitem ... jest .... dostepny SDK co oznacza ni mniej nic wiecej .... swietlana przyszlosc tej konsoli-grajka.

To naprawde udane urzadzenie a jego cena z bezplatna przesylka z HongKongu to 82USD jest wersja biała i czarna.
Urzadzenie posiadam fizycznie wiec jak cos to moge wrzucic i cos przetestowac

Konsole do gier ....

Ipod vs Dingoo

Nintedo DS vs Dingoo

i menu

odtwarzacz MP3

Radio

Video

Offline dziki

• Ultimate Badass
Odp: A320 Dingoo - konsola do gier ... multimedialny player
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2009, 10:54:12 »
Podoba mi sie sprzecik. Sam juz mialem na niego chrapke. Jak jest z jakoscia wykonczenia i plastikow, ten ekranik nie jest jakos szczegolnie podatny na zarysowania? Na ile wystarcza bateria i czy jest mozliwosc ustawienia jasnosci ekranu? Czy mozna robic instant savy jak w emu? Chyba tyle na razie :)
gram w gry, a nie polygony! :P

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2009, 11:16:32 »
ok, zadam moze głupie pytanie - skąd się bierze na to gry, ile ich jest, jakie to gry, czy i ile kosztuja?

Offline robbo2k

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2009, 11:45:44 »
Tak Instant save sa we wszystkich emulatorach a na pewno GBA,NESA,SNES, SMD.  Jakość plastików jest naprawdę dobra a przedni panel czego nie widać na zdjęciu ma nałożone plastikowe "cos przezroczyste" obejmujące de facto polowe tego sprzetu
"zachodzi na boki i wygląda na zdejmowalne" Sam plastik obudowy biały jest matowy.   

Tak ekran ma 5 stopni jasnosci ekranu i wyglada niezle.  Gry np na GBA moga byc w fullscreenie z interpolacja do 240x320 lub w natywnym formacie GBA z czarnymi ramkami jak poniżej

Trzeba jednak pamietac iz nie wszystkie gry działaja idealnie.   Np NFS Carbon na GBA nawet na oveclokowanym procku działa 50-70%  wolniej (pozostałe NFSy sa ok) a na replaye w FIFA07 trzeba chwilke poczekać chodz sama gra jest płynna.
Reszta działa super nawet takie "V-Rally" moje ulubione wyscigi na GBA.

O grach z "prockami w kartridgach" na SNESa nalezy  zapomnieć. Ogólnie fajna rzecz nie jest moze idealna ale ujdzie w tłoku.

A skad gry .... hmmm z internetu ...  raczej nikt o piractwo NESa czepiac sie nie bedzie a i GBA to juz wyszlo ze sprzedazy wiec moze to i niezbyt legalne ale nie ma juz kogo okradac  gdyz gier w sprzedazy na te platformy nie ma.

Co prawda i Advanced Wars i Mario mam akurat w domu na GBA,  ale nawet gdyby ktos chcial i miec ROMy legalnie  to z kupnem oryginała w Polsce nie bedzie łatwo.   

Co do baterii to nie wiem jeszcze.... narazie trwa videotest ... odtwarza poki co nonstop 2:20h (jeszcze sa 2/3 kreski) wiec za 4h pewnie sie okaze ile

« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2009, 11:50:07 wysłana przez robbo2k »

Offline jurget

• Junior
  • *
    • http://jurget.com
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2009, 12:59:45 »
Gry z NES / SNES itp. są sprzedawane via Virtual Store. Nintendo ma nieco inny pogląd na ściąganie (kradzież) ich z internetu niż przedmówca.

ps. Prawa autorskie na gry obowiązują 50 lat od stworzenia dzieła.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2009, 13:04:13 wysłana przez jurget »

gurafikku

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2009, 13:06:03 »
(...) nie ma juz kogo okradac  gdyz gier w sprzedazy na te platformy nie ma.

Wiesz, obiektów muzealnych np. samochodów też nie ma w sprzedaży, co nie znaczy, że możesz je kraść. Kojarzysz takie słowo jak drugi właściciel, czy odsprzedaż? Dzięki temu, że ich nie ma w normalnym obrocie to właśnie zyskują na cenie.

ps. pozdrawiam osoby porównujące gry do aut ;D

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2009, 13:08:01 »
wedle polskiego prawa kupujesz oryginał takiej gry z nes/gbc/gba i robisz sobie "kopię bezpieczeństwa" na karcie sd lub czymkolwiek i potem kopiujesz przez usb do tego czegoś :)

Offline robbo2k

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 13, 2009, 13:27:34 »
Jurget  granie z ROMu nie narusza praw autorskich wiec twoje 50 lat  to z czapki jest ? co najwyzej praw majatkowych w drodze pozwu cywilnego.  Nigdy nie popierałem i nie bede popierał piractwa ale zrobienie kopii muzealnego obiektu nie jest specjalnie ... nagane.

Tak wyobraz sobie ze zrobiłem sobie kopie "grosz krakowskiego"  Kazimierza Wielkiego jestem pieprzonym fałszerzem pieniędzy.

Tak samo oceniam ROMy Atarii 2600 i NESa obie konsole posiadam nawet z oryginałami.  Ale formalnie jesli nie ma produktu w sprzedaży to niestety nie da sie przed sadem wykazać "straty poniesionej przez wydawce" a co za tym idzie wykazać w pozwie cywilnym w w tym wypadku jakiejkolwiek straty a wiec wyroku nie bedzie.  Dostepnosc gry przez WiiWare czy w ramach Classic Collection jak sprzedaje sie njp gry z NESa nie maja tu zastosowania gdyz te za "adaptowane" a nie sa obrazem pierwotnym.

Mowimy tu o korzystaniu prywatnym bo zuplenie inaczej jest gdyby ktos chcial uzyskac zarobek za pomoca tych ROMow lub zastrzeżonych postaci a to temat na inna dyskusje.

Inaczej jest z GBA które formalnie jest "supportowane" przez Nintendo a gry znajdują sie w obrocie.

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 13, 2009, 13:47:37 »
Gry z NES / SNES itp. są sprzedawane via Virtual Store. Nintendo ma nieco inny pogląd na ściąganie (kradzież) ich z internetu niż przedmówca.

Virtual co? Mi przychodzi tylko virtual console. Co prawda Nintendo oglasza sie, ze ma tam same "naj" hity, ale takiej "tales of phantasia" ze snesa jakos nie znalazlem, a spiewane intro i grafika musialo w tamtym czasie urywac glowe. Nie ma tez "Chrono Trigger"; no ale to w koncu zrozumiale; trzepia na nim teraz kase na DSa. A ja zagralem w jedno i drugie jakies ~10lat temu. Romy sciagnalem z netu. Zagralem na emu, ktory te gry bardziej upiekszyl. Jakbym mial sie gimnastykowac i polowac gdzies na oryginalne kartridze grubo przeplacajac w obiegu kolekcjonerskim to bym po prostu odpuscil; zabawa nie warta zachodu. I tak i tak by na mnie nie zarobili, a Nintendo juz na pewno, bo te gry mozna na kartridzu kupic, tak jak napisalem, tylko w obiegu wtornym. Dla mnie te gry i wiele innych to ciekawostki, ktore warto poznac, bo mimo czasu sa wciaz grywalne. Taki Chrono to wg metacritic jedna z najlepszych gier na DSa.
Podejrzewam tez, ze wiekszosc osob, ktore interesuja sie grami to predzej czy pozniej wychodza tez poza ramy mainstreamu. W koncu zaczyna sie zabawa z retro i emu i watpie, zeby ktos specjalnie kupil wii po to zeby sobie zagrac w "final fight", czy polowal na plyte arcade "1941" skoro przejscie tej gry na emu przy kontynuacjach to 1h. Nie bez znaczenia jest tez fakt, ze np taki oryginalny "final fight" z plyty (CPS 1 chyba) rozni sie od wersji na snesa, ktorej nawet bym nie tknal, bo to roznica tak jakby miec obraz i jego reprodukcje.
Co do konsoli to jest chinska, a w tym kraju cos takiego jak prawa autorskie nie istnieje (przynajmniej w praktyce).
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline robbo2k

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 14, 2009, 09:51:51 »
Test video

Xvid 576x320pixel czas odtwarzania .... 10:07h !!
a) 15 glosnosc and "3" jasnosc (połowa ustawień)
b) Słuchawki

Bitstream 7,27MB/min ca ... 800 kb/s video , 128kb/s audio (AC3)

10h odtwarzania video rewelacja :)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 14, 2009, 10:40:25 »
A jak z napisami?
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline robbo2k

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 14, 2009, 11:25:56 »
Napisy jak w każdym grajku nie działaja rzecz jasna, trzeba wgrać bezpośrednio w film.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 14, 2009, 11:38:47 »
A to stary X zostanie przy TV...
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline robbo2k

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 15, 2009, 08:20:50 »
Krótkie moje videopreview Dingoo

http://www.youtube.com/watch?v=M02o8maSjxU

Offline dziubin

• Nowy Forumowicz
  • *
    • NDStacja
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 18, 2009, 09:19:06 »
Nio ok, wszystko fajne... z pewnoscia zakupione z DX (ehh ... ileż tam się ciekawych po pierdółek nabyło) ale wracając do tematu.
Czy posiadając DS, PSP czy iPhona to urządzenie będzie mi do czegokolwiek przydatne??

robbo2k - proszę wypowiedz się w Tym temacie, czy sprzęt będzie w stanie wnieśc cokolwiek nowego, bo widzę już ładny stosik urządzeń u Ciebie, powiem szczerze, że również ciekawił mnie ten projekt, ale ... no właśnie. Jest to miła alternatywa dla osób nie posiadających żadnej z pełnoprawnych kieszonsolek. Bo chyba w kwestii ceny, to jednak taniej wyjdzie przerobić obecnie posiadany sprzęt by przeczytał emulator niż zakupować kolejne urządzenie?

Czekam na twoja subiektywne zdanie na temat zastosowania Dingoo na codzień

http://www.ndstacja.pl - NDStacja  - twoja strona homebrew dla DSa

Offline yanogore

• Super Badass
  • dyslektyk z zamilowania
    • something
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 18, 2009, 09:31:29 »
ladna zrzyna designu z gba micro...

Offline robbo2k

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 18, 2009, 10:46:53 »
Raczej to "pół DSa Lite"  od Mikro to on jest sporo większy,  ekran prawie jak w GBA tylko duzo wiecej pikseli.

Co do Dingoo najważniejsze ze zauważono go na scenie "OpenHandheld".   No i mamy wysyp.
I początek portowania. Jesli Craig i EvilDragon (tworcy OpenPandora ktora juz puka do drzwi,
handluja Dingoo w swoich sklepach   i cieplo o nim mówią to będzie dobrze dla Dingoo).

Dlatego wlasnie na Dingoo należny patrzeć pod katem "homebrew" i łatwości tworzenia softu. Jest to raczej konkurencja dla GP2x Wiz niz dla jakiekolwiek innej konsoli.  DS w kwestii emulacji czy programowania to "zabawka dla dzieci" przy Dingoo.  Z kolei PSP jest duzo mocniejszy ale poniewaz jest zamknietym rozwiazaniem i poki co nie zlamanym w wersji 3k to scena na nim jest słaba.

Na chinavision Dingoo jest najlepiej sprzedajacym sie playerem mp4 i nie zapominajmy o tym ze jest pełnoprawnym odtwarzaczem mp3 czy divixow czego konkurencja  nie oferuje.  Myślę ze za pol roku bedzie cos jasniej widac o przyszlosci calej tej firmy.
Podobno na dziś schodzi ponad 10tys sztuk tygodniowo (Rosja,Chiny, Japonia)

Dla Dingoo sa 3 gry homebrew (gowniane ale spokojnie sprzet istnieje 2 miesiace), do tego udało sie odpalic Linuxa :)

http://www.youtube.com/watch?v=CCGW4ZZMNmo&feature=player_embedded
i nawet z ładnym GUI.
http://www.youtube.com/watch?v=-z8Dq9f5-h8&feature=player_embedded

O pelnym SDK nie wspominam. Sa juz narzedzia i mozna zrobic cos takiego jak jezyk PL.

Pare linkow:
http://www.openpandora.pl  (Forum i portal o Dingoo,OpenPandora Gp2x Wiz  po polsku)
http://dl.openhandhelds.org/cgi-bin/dingoo.cgi  Repozytorium aplikacji i gier dla Dingoo  (sa screeny mozna podejrzec)
http://dingoo-scene.blogspot.com/   Zrodlo newsow dla Dingoo
http://a320.freeforums.org/  Glowne forum o Dingoo

« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2009, 10:57:38 wysłana przez robbo2k »

Offline yanogore

• Super Badass
  • dyslektyk z zamilowania
    • something
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 18, 2009, 10:52:37 »
wiem ze jest micro jest miejszy ale patrzac na a320 pierwsze co przychodzi mi na mysl to

Offline robbo2k

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 18, 2009, 10:59:39 »
Ale ma 4 guziki a "micro" dwa :)  Nie wiem czy pisałem Dingoo ma tez guziki na górnej krawędzi by byc zgodnym  z GBA.
Zasadniczo trzeba poczekac na "spolecznosciowy" soft.  Bo te emulatory co sa to "srednio jakosciowy porty".

Offline grz3siek

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 31, 2009, 15:54:46 »
W piątek zamówiłem to cacko z DealExtreme. Ciekawe jak długo będzie szło z Hong Kongu ;)

Offline robbo2k

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 01, 2009, 11:12:34 »
Na 10 czerwca jest szansa. Od "Item left HK"  5dni.

Offline grz3siek

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 01, 2009, 22:55:56 »
No zobaczymy. Jak na razie wciąż jest "Waiting for Supplier"  >:( Najgorsze, że na forach DX piszą, że niektórzy czekają nawet i miesiąc.

Offline robbo2k

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 03, 2009, 13:46:27 »
Zamowienie 21 maj  awizo  1 czerwca.   
Zamowienie 25 maj   "left Hong Kong for its destination on 2-Jun-2009"

Offline grz3siek

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 03, 2009, 22:24:09 »
A białe czy czarne zamawiałeś?

Dziś status się zmienił na "Order Received - in stock", więc raczej nie będzie tak źle :)

EDIT: Właśnie (15.06.09) dotarła konsolka. Jak dla mnie cudo :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2009, 17:28:06 wysłana przez grz3siek »

Offline orlano

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 21, 2010, 13:37:20 »
Jak się ta maszynka sprawdza w praktyce, czy nie rozlatuje się 5 minut po uruchomieniu i jak jest z kompatybilnością emulacji (nie liczę GBA bo do tego mam DS'a Lite). Wszystkie gry ze starszych maszyn działają?

Offline gamer360

• Stały bywalec
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 22, 2010, 19:51:21 »
Jak się ta maszynka sprawdza w praktyce, czy nie rozlatuje się 5 minut po uruchomieniu i jak jest z kompatybilnością emulacji (nie liczę GBA bo do tego mam DS'a Lite). Wszystkie gry ze starszych maszyn działają?

Z tego co bawiłem się tym urządzeniem to:

NES - idealnie
SNES - dobrze
MVS - da się grać
GB - idealnie
GBA - bardzo dobrze
CPS1 - bardzo dobrze
CPS2 - moze być - da się grać w niektóre gry
MAME - tylko bardzo stare gry
SEGA MegaDrive - słabo

Jaśli zainstalujesz Dingux (specjalna wersja linuxa) to dostajesz możliwośc sprawdzenia innych emulatorów np. Sega Mega Drive dostaje kopa i działa idealnie. Na podkręconym procku grywalne są gry z Amigi 500 i PSX, ale bez emulacji dźwięku. Na emu Playstation zagrałem na Command & Conquer i grało się całkiem przyjemnie.

Dyskusyjna jest tylko legalność korzystania z romów na tym urządzeniu.

Offline ping

• Badass
  • ntsc-j
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 31, 2010, 01:34:51 »
Jeśli posiada się oryginalny cartridge z grą to czemu nie? :) Ja tak robię w przypadku emulatorów na PSP - gram w gry, które mam na półce.