Autor Wątek: Stosowanie skrótów - sugestia dla forumowiczów  (Przeczytany 1878 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MsbS

• I Am Robot
Stosowanie skrótów - sugestia dla forumowiczów
« dnia: Sierpień 20, 2009, 11:35:00 »
Moja sugestia (a w zasadzie prośba) do forumowiczów - starajmy się ograniczać użycie skrótów (zwłaszcza chodzi mi o skróty nazw gier).

Bo czytając rozmaite wpisy, czasami nie od razu potrafię zajarzyć, czy GoW to Gears of War, czy God of War, albo czy ME to Mass Effect, czy Mirror's Edge.

Przypadek z rozmysłem przejaskrawiony: AC. Assassin's Creed, czy Animal Crossing? :P

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
Odp: Stosowanie skrótów - sugestia dla forumowiczów
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2009, 11:44:36 »
W sumie praktycznie nigdy nie miałem z tym problemu, zawsze można wyczytać z kontekstu. Inna sprawa, że nigdy nie używam skrótu do dwóch gier - jak piszę ME to zawsze mówiąc o Mass Effect, podobnie GoW to Gyrosy.

Dla mnie może zostać tak jak jest.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2009, 14:12:45 »
Tak jak powiedział Alexej, z kontekstu zawsze widać, czy mówimy o jednej, czy drugiej grze. W temacie o slasherach raczej mało kto poruszy Gears of War, a w topicu o rpg nikt nie będzie dyskutować o Mirror's Edge.
leukemia, schizophrenia, polyethylene.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2009, 15:06:06 »
OK, mój zarzut dotyczył bardziej tytułów wątków. Jeśli widzę wątek "GoW - Wasze wrażenia", to nie wiem, czy mnie interesuje, czy nie.

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2009, 18:13:12 »
W tytułach wątków nie widziałem nic takiego. Skróty MGS, GTA, czy SW: TFU są łatwe do rozszyfrowania. W "Spotkaniach" jest temat "GoW - gry multiplayer", czy jakoś tak, ale God of War nie ma takiego trybu :]
leukemia, schizophrenia, polyethylene.

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2009, 18:38:21 »
O ile ME i GoW moze sie pomylic to reszta nie bardzo.

Zawsze to lepsze niz teksty na forum polskiego battlenetu w stylu "...graj goonami + speed zety, teraz masz kilka opcji do wyboru: bomb-dropy albo imho lepiej techowac do reaverow..." albo "...szybko rozprawia sie z rinami no i mozesz nimi harashowac mineral-line terka..." :D

Offline Gibon

• Stały bywalec
  • Monkey
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2009, 20:46:03 »
Zawsze to lepsze niz teksty na forum polskiego battlenetu w stylu "...graj goonami + speed zety, teraz masz kilka opcji do wyboru: bomb-dropy albo imho lepiej techowac do reaverow..." albo "...szybko rozprawia sie z rinami no i mozesz nimi harashowac mineral-line terka..." :D

To jest język prawdziwych profesjonalistów. Nie do pojęcia dla zwykłego człowieka. Dzięki niemu Baal lub Płonący Legion i jego sługi nie mogą rozszyfrować planów partyzantów! :D

Skróty mi osobiście nie przeszkadzają (oczywiście o ile nie są stosowane w sposób pokazany powyżej ;))