Autor Wątek: Sprawa Spojlerów  (Przeczytany 4343 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kokodzambo

• Nowy Forumowicz
  • *
Sprawa Spojlerów
« dnia: Luty 25, 2010, 14:01:39 »
Witam chciałbym poruszyć temat spojlerów pod newsami (Zakończenie Heavy Rain) przecież nie może tak być że przeczytając komentarze pod newsami fanatyki xboxa i być może ps3 znamy zakończenie gier na ps3.Moderatorzy na polygamii nic nie robią na stronie,Ban na ip odpada bo ponoć nie da rady, Jakieś sugestie i inne propozycje pisać tu nie zaniżajmy reputacji polygamii.Pozdro

Offline mrtoPL

• Badass
Odp: Sprawa Spojlerów
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2010, 14:31:15 »
Jest jedno wyjście, wyłączyć możliwość komentowania. Z uwagi na model biznesowy portalu pewnie nie do przejścia.

Offline KuFeL

• Mieszkaniec tego forum
    • blog.ku-fel.com
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2010, 15:15:55 »
wiesz, zapomnij o polygamii jak stronie miłośników tematu. Teraz to Agora i słupki się liczą. Tu nie ma miejsca na sentymenty. Dlatego ja tu już rzadziej zaglądam na rzecz pewnego nowego forum i strony. Ci co wiedzą o co chodzi to wiedzą, a Ci co nie to przynajmniej nie będą tam spoilować ;)

Offline KB

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2010, 15:57:08 »
Moderacja działa, ale gdy troll produkuje 8 postów na minutę, ogarnięcie powstałego przez to bałaganu nie jest łatwe.

Po szczegóły odsyłam tutaj: http://forum.polygamia.pl/index.php/topic,4057.msg89863.html .

Offline dzikq

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2010, 16:20:11 »
Dodać komentarze do adblocka i po problemie.

Offline mariosprinter

• Junior
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2010, 16:30:44 »
Nie czytaj komentarzy. Naprawdę, nie wiele na tym stracisz.

gurafikku

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2010, 16:41:07 »
Teraz to Agora i słupki się liczą. Tu nie ma miejsca na sentymenty.

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2010, 20:59:32 »
HAhahahahha

Offline marvelous

• Prezes
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2010, 21:19:11 »
Widzę pewne przekłamania w powyższym charcie. Konrad z pewnością generuje więcej słupków.

Prosiłbym o podanie źródła. Pozdrawiam.

CoZaBzdura

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2010, 21:26:57 »
Teraz to Agora i słupki się liczą. Tu nie ma miejsca na sentymenty.

jaka grafika taka publika...

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 25, 2010, 22:43:35 »
jaka grafika taka publika...

Jako jeden z niewielu wykopanych z e3-pl na pewno wiesz, co mówisz.

rafi5451

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2010, 15:20:09 »
Ja chciałbym natomiast zaproponować sposób na zniknięcie tego typu spamu.Kontrola komentarzy przez administratora.Przed publikacją moderator musiałby zatwierdzić post.Fakt jak na taki serwis jest to sporo roboty, ale jednak zostaną na nim normalni ludzie, a nie same "dzieci neo".

Offline Toread

• Badass
    • http://discordia.pl/~toread
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 01, 2010, 18:36:49 »
Naprawdę uważasz, że to realne rozwiązanie?
[url=http://pl.playstation.com/psn/profile/Toread

Offline c00ler

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 01, 2010, 19:05:35 »

Jak się nie ma w głowie, trzeba mieć w nogach?

Dobrze, trochę bardziej konstruktywnie. Jak wygląda "od środka" narzędzie usuwania komentarzy? Czy istnieje wyszukiwarka kont? Czy informacje o koncie zawierają także datę aktywacji? Czy da się śledzić chronologicznie wpisy pod wszystkimi artykułami na raz? Przy sprzyjającym wietrze zdolny programista napisałby Wam narzędzie działające w ramach systemu komentarzy Agory, ale jednocześnie obchodzące jego ewidentne ograniczenia. Można by np. automatycznie kasować wszystkie komentarze z nowych kont, symulując działanie postulowanej przeze mnie (i nie tylko) odroczonej aktywacji konta, a więc możliwości pisania dopiero po jakimś czasie od chwili założenia nowego konta. Chcieć to móc.

Offline radek.zaleski

• Stały bywalec
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 01, 2010, 20:17:35 »

Jak się nie ma w głowie, trzeba mieć w nogach?

Dobrze, trochę bardziej konstruktywnie. Jak wygląda "od środka" narzędzie usuwania komentarzy? Czy istnieje wyszukiwarka kont? Czy informacje o koncie zawierają także datę aktywacji? Czy da się śledzić chronologicznie wpisy pod wszystkimi artykułami na raz? Przy sprzyjającym wietrze zdolny programista napisałby Wam narzędzie działające w ramach systemu komentarzy Agory, ale jednocześnie obchodzące jego ewidentne ograniczenia. Można by np. automatycznie kasować wszystkie komentarze z nowych kont, symulując działanie postulowanej przeze mnie (i nie tylko) odroczonej aktywacji konta, a więc możliwości pisania dopiero po jakimś czasie od chwili założenia nowego konta. Chcieć to móc.

Chciec to móc. Dlaczego więc Youtube sobie z tym nie radzi? Dlaczego nie radzi sobie z tym n4g.com? Dlaczego nie radzi sobie z tym Gamespot/IGN/Gametrailers?

Problemem nie są rozwiązania techniczne. Problemem są ludzie. Czego dowodem spoilowanie na tym forum za pomocą wysyłania PMów z kluczową frazą w tytule. Przed zmasowanym atakiem głupoty nie w internecie obrony - poza jedną, wyłączniem komentarzy w ogóle.

[edit]

Ja spoila dostalem na Facebooku. Facebook sobie nie radzi?
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2010, 20:22:59 wysłana przez radek.zaleski »

Offline marvelous

• Prezes
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 01, 2010, 20:39:49 »
Problemem nie są rozwiązania techniczne. Problemem są ludzie.

Zgadzam się, że ta cała afera spoilerowa nie jest pochodną niedociągnięć systemowych, a po prostu skutkiem pewnych braków w procesie myślenia takiego osobnika. Jak ktoś chce zepsuć komuś zabawę, to możliwości ma do tego nieskończone, tak, jak nieskończone jest jego głupota.

Offline Abdel

• Mieszkaniec tego forum
    • dubscore.pl - Nie "dzwonimy" po windę
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 01, 2010, 20:44:55 »
Problemem nie są rozwiązania techniczne. Problemem są ludzie. Czego dowodem spoilowanie na tym forum za pomocą wysyłania PMów z kluczową frazą w tytule. Przed zmasowanym atakiem głupoty nie w internecie obrony - poza jedną, wyłączniem komentarzy w ogóle.

Nic dodać, nic ująć.

http://dubscore.pl - Nie "dzwonimy" po windę

Offline c00ler

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 01, 2010, 21:13:45 »

Czego innego można było się spodziewać po Złotych Ustach Polygamii, jak krągłego, ale po głębszej analizie nic nie znaczącego ogólnika? Otóż *wszelkie* rozwiązania techniczne są po to, by przezwyciężać słabości tzw. czynnika ludzkiego. Skoro w tym przypadku problemem są ludzie, to powinno się zrobić wszystko, by rozwiązaniami technicznymi uniemożliwić ludziom sprawianie problemów innym ludziom. Pytanie: czy odroczona aktywacja kont przyczyniłaby się do zminimalizowania problemu? Odpowiedź: tak, ponieważ po pierwszym banie osobnik trollujący czy spoilujący musiałby odczekać dobę, dwie lub nawet tydzień, by móc ponownie publikować swoje komentarze. Czy system odnawialnej puli punktów "wydawanych" na komentarze przyczyniłby się do zminimalizowania problemu? Tak, ponieważ praktycznie uniemożliwiłby tzw. floodowanie. Wystarczy przykładów? Myślę, że tak. CBDO

Offline radek.zaleski

• Stały bywalec
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 01, 2010, 22:09:47 »

Czego innego można było się spodziewać po Złotych Ustach Polygamii, jak krągłego, ale po głębszej analizie nic nie znaczącego ogólnika? Otóż *wszelkie* rozwiązania techniczne są po to, by przezwyciężać słabości tzw. czynnika ludzkiego. Skoro w tym przypadku problemem są ludzie, to powinno się zrobić wszystko, by rozwiązaniami technicznymi uniemożliwić ludziom sprawianie problemów innym ludziom. Pytanie: czy odroczona aktywacja kont przyczyniłaby się do zminimalizowania problemu? Odpowiedź: tak, ponieważ po pierwszym banie osobnik trollujący czy spoilujący musiałby odczekać dobę, dwie lub nawet tydzień, by móc ponownie publikować swoje komentarze. Czy system odnawialnej puli punktów "wydawanych" na komentarze przyczyniłby się do zminimalizowania problemu? Tak, ponieważ praktycznie uniemożliwiłby tzw. floodowanie. Wystarczy przykładów? Myślę, że tak. CBDO

Na n4g.com jest odroczony system aktywacji konta. Jest także zaawansowany system ankiet podczas tworzenia konta. Jest także problem spoilowania Heavy Rain.

Chcę jeszcze raz podkreślić - nie dyskutujemy tutaj o silniku komentarzy na Poly (który wybitny nie jest), tylko o idiotach, którzy spoilują i sposobach walki z nimi.

Od dobrych kilku dni siedzę prawie nonstop przy kompie i moderuję, banuję, upominam, podobnie jak redakcja Polygamii. Podczas tych kilku dni zostały wdrożone pewne rozwiązania, które trochę utrudniają działalność chamów.

Personalne przytyki z Twojej strony zostawię bez komentarza.

Offline Silencioso

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 02, 2010, 19:24:02 »
Rano wpadłem na pewien pomysł (spałem 5h, więc może się okazać głupi ;)) otóż, na czas gdy redakcja nie znajdzie sposobu na spojlowanie HR, użytkownicy którzy już tą grę skończyli  od czasu do czasu sami napiszą "spojler" różny od prawdziwego. Stworzyło by to pewne zamieszanie i osoba nie znająca Heavy Raina przeczyta jedną, drugą, trzecią wersje wydarzeń i tak będzie musiała zagrać, by dowiedzieć się prawdy.
Oczywiście wymagało by to trochę czasu i pisanie z nowo założonych kont, gdyż widząc np. spojler napisany przez Macia, od razu wiadomo, że jest to kłamstwo ;)
Nie wiem na ile użytkownicy forum są zgrani, ale myślę, że mogłoby to wypalić.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 03, 2010, 00:22:19 »
tak - bardzo chciałbym nadziać się na taki spoiler zupełnie sprzeczny z tym, który już widziałem
wtedy oba spoilery po równo stracą na wiarygodności
teraz przede wszystkim staram się uniknąć ponownego spoilera, który mi tylko potwierdzi to co raz niestety widziałem
może jest to jakaś szansa na przywrócenie zagadki paru osobom, którym zepsuto grę
nie wiem tylko czy nie jest za późno

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 03, 2010, 08:57:01 »
Zabójcą z origami jest Marcus Fenix. Sorry.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 25, 2010, 10:37:49 »
Wiecie Panowie, że następny ciul (kRystian) wysyła PM'ki ze spoilerem dot. Alan Wake'a? To samo przewija się w komentarzach na głównej (np. news o Wiedźminie 2).

Offline h4n5

• Super Badass
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 25, 2010, 10:48:27 »
Ta, też mi przysłał, niech który wywali te ścierwo http://forum.polygamia.pl/index.php?action=profile;u=5397 albo dodajcie możliwość wstawiania ignora.

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 25, 2010, 11:01:22 »
Spoiler Alana Wake? :) Ale gra wychodzi w maju!? Kto niby miałby znać zakończenie? :)

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 25, 2010, 11:14:07 »
Też dostałem takiego mejla, mam nadzieję, że głupi żart.

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 25, 2010, 11:37:17 »
Jakby sie ktos martwil o spoilery to: http://www.vg247.com/2010/03/25/remedy-alan-wake-spoilers-are-bull/#more-87169

I nauka na przyszlosc. Nie czytac zadnych prywatnych wiadomosci dopoki nie zajrzy sie najpierw do tego typu tematow.

Troche mnie w gruncie rzeczy martwi, ze Remedy na to zareagowało. Nic bardziej nie jara tych masturbujacych sie przy spoilerach gnojkach bardziej niz szum wokol tego co robia. Do tego mozemy byc pewni, ze w okolicach premiery AW nastapi zalew tego shitu podobny albo jeszcze wiekszy niz w przypadku Heavy Rain.

I jeszcze pomysl na ograniczenie spoilerow na PW. Moze dalo by rade wprowadzic blokade pisania PW dla nowych userow powiedzmy przez 2 tyg. od daty rejestracji?
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2010, 11:41:16 wysłana przez lutoslav »

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 25, 2010, 11:37:48 »
http://img20.imageshack.us/img20/4484/krystian.jpg

Co do spoilera to nie wydaje mi się prawdziwy. Remedy akurat mocno zastanawiało sie czy w revkach będzie zakonczenie, wiec obstawiam raczej atak idiotów, którzy już nie mogli wytrzymać.

Offline Maciej Kowalik

• Polygamia Team
  • Mieszkaniec tego forum
    • Polygamia.pl
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 25, 2010, 11:43:32 »
Co do PM, to zależy, czy w silniku forum jest taka opcja. Machne  maila do bardziej technicznych ludzi.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 25, 2010, 11:45:37 »
Oby Maciu było, jak piszesz. Faktycznie, może zakończenia jeszcze nie zna, ale profilaktyczny ban za głupotę dobrze zrobi.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 25, 2010, 11:49:20 »
I nauka na przyszlosc. Nie czytac zadnych prywatnych wiadomosci dopoki nie zajrzy sie najpierw do tego typu tematow.

Raczej ciężko, gdy spoiler jest w temacie.
Tak więc czy z poziomu forum czy z notyfikacji mejlowej nie sposób takie gówno ominąć.

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 25, 2010, 11:59:32 »
Chodzilo mi o tematy takie jak ten w ktorym piszemy, a nie o tematy wiadomosci ;) A notyfikacje mailowa wylaczylem po ostatnim "ataku" z Heavy Rain.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 25, 2010, 12:04:32 »
ja w momencie, gdy dowiedzialem sie, ze po sieci kraza spoilery o Heavy Rain odlaczylem sie od sieci do czasu, az gry nie skonczylem. najgorsze bylo to, ze akurat zdazylo sie ApocalyPS3 i musialem zajrzec na google, zeby sie dowiedziec co sie stalo. ale cudem spoilerow udalo mi sie uniknac.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 25, 2010, 12:09:52 »
Nie no, ale bez popadania w paranoje z powodu jakichś sieciowych masturbantów.

Natomiast wyłączenie notyfikacji mejlowych to chyba dobry pomysł. Bo znając życie, to dziecko już na stałe się do Polygamii przyczepi, a każdorazowy ban tylko będzie mu nakręcał sprężynkę.