Autor Wątek: Propozycja zmiany regulaminu  (Przeczytany 7184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kmh

• Stały bywalec
    • http://www.motywdrogi.pl
Odp: Propozycja zmiany regulaminu
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 07, 2010, 16:55:42 »
malinowysmok w cudowny sposób demaskuje zacietrzewienie i brak dystansu ludzi, którzy rozmawiają o grach w sposób jakby starali się rozstrzygnąć, kto jest odpowiedzialny za Jedwabne. Za każdym razem widzę gdy widzę oczywistą precyzję jego pułapek i sposób w jaki rozgorączkowani czytelnicy się na to łapią bo KTOŚ SIĘ MYLI W INTERNECIE uśmiecham się szeroko.

To są do cholery gry, zabawa, rozrywka, kultura, a nie trzecia wojna światowa.

Jeszcze kilka takich smoków, a może ludzie wreszcie to załapią. Taką mam nadzieję.

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 07, 2010, 17:43:47 »
marvelous: Nie jestem przesadnie wrazliwy i generalnie przeszkadza mi malo rzeczy:). Chcialem tylko powiedziec, ze poziomem wypowiedzi zblizasz sie do tych, z ktorymi nie chcesz miec nic wspolnego wlasnie z powodu tego co i jak pisza. Dziwisz sie frustracji c00lera i jego, powiedzmy, nieadekwatnej reakcji? Przypomnij sobie jak reagowales na to co mowilem o Twojej ulubionej sztuce walki po pojedynku Pudzianowski Najman:) Wyrazalem przeciez tylko swoje zdanie;-)

kmh: On nie demaskuje zacietrzewienia i braku dystansu. On je swiadomie powoduje i prowokuje. A to roznica. Zreszta prowokacja to sredni sposob na edukowanie kogokolwiek.
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline kmh

• Stały bywalec
    • http://www.motywdrogi.pl
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 07, 2010, 17:50:24 »
Bez Malinowegosmoka jest i tak to samo, a tak mam zawsze nadzieję, że może ktoś się przejrzy w tym lustrze i zobaczy siebie.

Offline marvelous

• Prezes
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 07, 2010, 18:13:35 »
marvelous: Nie jestem przesadnie wrazliwy i generalnie przeszkadza mi malo rzeczy:). Chcialem tylko powiedziec, ze poziomem wypowiedzi zblizasz sie do tych, z ktorymi nie chcesz miec nic wspolnego wlasnie z powodu tego co i jak pisza. Dziwisz sie frustracji c00lera i jego, powiedzmy, nieadekwatnej reakcji? Przypomnij sobie jak reagowales na to co mowilem o Twojej ulubionej sztuce walki po pojedynku Pudzianowski Najman:) Wyrazalem przeciez tylko swoje zdanie;-)

kmh: On nie demaskuje zacietrzewienia i braku dystansu. On je swiadomie powoduje i prowokuje. A to roznica. Zreszta prowokacja to sredni sposob na edukowanie kogokolwiek.

Co do poziomu wypowiedzi, no cóż - jestem prosty chłop i zamiast klepać się wzajemnie po dupach, wolę w paru twardych słowach wyjaśnić, co mi na sercu leży. Przykład rozmowy o mma jest nie do końca właściwy - mimo, że początkowo dałem się nabrać na twoją prowokację, to jednak nie latałem po forum krzycząc i wierzgając nóżkami i nie wzywałem moderatorów do banowania ludzi z 'niewygodnymi' poglądami.

Offline Cube822

• Stały bywalec
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 07, 2010, 22:34:27 »
Smieszy mnie to, jak w co drugim poscie ludzie narzekali na chamstwo w komentarzach ,a teraz dokladnie taki sam poziom prezentuja sami w tym watku  ::)
Cooler rada dla Ciebie , ignoruj tego calego smoka. Przeciez to jest oczywiste,ze jak ludzie nie beda nabierac sie na jego tanie prowokacje to w koncu mu sie znudzi , bo na chwile obecna Twoje dzialanie to woda na mlyn dla takich ludzi.

Peace out

kemiru

• Gość
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 08, 2010, 00:22:08 »
malinowysmok w cudowny sposób demaskuje zacietrzewienie i brak dystansu ludzi, którzy rozmawiają o grach w sposób jakby starali się rozstrzygnąć, kto jest odpowiedzialny za Jedwabne. Za każdym razem widzę gdy widzę oczywistą precyzję jego pułapek i sposób w jaki rozgorączkowani czytelnicy się na to łapią bo KTOŚ SIĘ MYLI W INTERNECIE uśmiecham się szeroko.

Jeszcze kilka takich smoków, a może ludzie wreszcie to załapią. Taką mam nadzieję.

Urocze, cieszy mnie Twoja radość  ::). A możecie przynajmniej wprowadzić opcję "ignorowania" dla użytkowników, którzy nie chcą się przekopywać przez setki śmieciowych komentarzy, portalowych pokemonów?

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 08, 2010, 01:55:45 »

Urocze, cieszy mnie Twoja radość  ::). A możecie przynajmniej wprowadzić opcję "ignorowania" dla użytkowników, którzy nie chcą się przekopywać przez setki śmieciowych komentarzy, portalowych pokemonów?
Wałkowane 1000 razy, ztcp opcje są dwie: albo jest to na liście "do zrobienia", bądź "silnik agory na to nie pozwala".

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 08, 2010, 10:11:29 »
Nie daje się tego (opcji ignore) zainstalować na tym forum, co jest dla mnie co najmniej śmieszne.
Gregys out.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 08, 2010, 10:41:39 »
Na marginesie chciałbym zauważyć, że działania moderatorów związane z osobą malinowegosmoka (...)

sluchaj Misiu Kolorowy.
nie bylo MalinowegoSmoka, to byli inni. to nie jest tak, ze do niedawna byla tutaj piekna kraina po ktorej hasaly radosnie dzieci, trzymajac sie za raczki i tanczac w kolo, cieszac sie ze wspolnego szczescia, ktoremu bylo na imie "mamy konsole do grania w gry video i niewazne jakiej sa firmy, wazne ze dzielimy wspolne hooby". to nie jest tak, ze ktoregos pieknego dnia nad ta kraine nadlecial brzydki i spocnoy Malinowy Smok, ktory zionac ogniem i pozerajac dziewice spowodowal pozoge i zamet. to nie jest tak, ze nagle pod wplywem ognia z pyska Smoka zrobilo sie bloto, bo dym ktory powstal po spaleniu tych pieknych lak spowodowal powstanie chmur, z ktorych spadl deszcz i wszyscy sie pobrudzili. oj nie. to wcale tak nie bylo.
bylo to tak:
kiedys, gdy jeszcze byles radosnym, nieswiadomym istnienia krainy zwanej Polygamia dzieckiem, na grupie dyskusyjnej spotkalo sie kilka osob, ktore stwierdzily, ze warto te wszystkie "niusy", ktore pojawialy sie w formie wpsisow kilka razy dziennie wrzucac w jednym miejscu w sieci. no i jak sie dogadaly, tak zrobily - powstala strona, na ktorej ladowaly niusy, ktore na grupie dyskusyjnej czesto uznawane by byly za spam, za to od czasu do czasu warto bylo je przejrzec i poczytac - czasami komentujac, czasami wdajac sie w dyskusje na tematy odlegle od tresciu niusa, uprawiajac radosne lanie wody. nie bylo zadnych regulaminow, osoby nielubiane po prostu sie wykruszaly, bo nikt z nimi nie dyskutowal. dzialala naturalna selekcja.
taka fajna piaskownica. jednak w pewnym momencie o tej piaskownicy zrobilo sie glosno w calej okolicy. zaczely przychodzic nowe dzieciaki. niektore z nich obrazaly sie na stalych bywalcow, ze ci nie chca z nimi dyskutowac i nawet potrafily nasikac do piaskownicy. na szczescie tych stalych bywalcow ciagle bylo wiecej i jakos sobie z tymi niechcianymi potrafili radzic - szczegolnie ze oprocz tych chamskich pojawialy sie tez dzieciaki, ktore duzo wnosily do wspolnej zabawy. przynosily nowe foremki, zalatwialy skads nowy piasek, wiec te siki nie smierdzialy az tak bardzo.
jednak w pewnym momencie o piaskownicy zaczelo byc na tyle glosno w calej okolicy, ze caly teren wykupila pewna firma developerska, ktora wynejala okoliczne domy roznym nowobogackim, ktorych dzieci nie byly za dobrze wychowane, za to strasznie je ciagnelo do tej piaskownicy. mialy kolorowe zabawki, ale tez i brzydki zwyczaj sikania pod siebie. zatem pakowaly sie z tymi swoimi kolorowymi zabawkami, zagluszajac stalych bywalcow, a ze przy okazji sikaly pod siebie (a czasami i robily co innego w spodnie), to dzieci, ktore byly w tej piaskownicy od poczatku - nieprzyzwyczajone do smrodu - zaczely z niej uciekac. woliy bawic sie w okolicznym ogrodzie, gdzie trzeba bylo wdrapac sie na drzewo, zeby miec spokoj, ale za to jak juz sie udalo - mozna bylo z gory patrzec na piaskownice, ktora byla coraz bardziej zasikana i zasrana, ale dziwnym trafem - nadal cholernie popularna. do tego stopnia, ze schodzili sie tam nawet zule, ktorzy zostawiali butelki po tanich winach, ktore z kolei nastepnego dnia byly oprozniane do cna przez dzieciaki, ktore w rezultacie szczaly coraz wiecej. fetor nad piaskownica zrobil sie tak nieznosny, ze zaczal dokuczac nawet dzieciom siedzacym na drzewie. czesc z nich zaczela wiec strzelac z procy do tych najbardziej zasmradzajacych ich stara piaskownice gowniarzy. ale jak to z proca bywa - dziala przez moment, a potem gowniarz zapomina o tym, ze cos go ukasilo i smrodzi dalej. ale smrod nieco zelzal.
w pewnym momencie nad piaskownice przylecial Malinowy Smok. zional ogniem i opary sikow sie zapalily. czesc gownazerii wybiegla z piaskownicy w panice. zobaczly ze kilkoro dzieci siedzi na drzewach, wiec pobiegly w tamtym kierunku, szukajac ratunku przed Malinowym Smokiem, ktory bedac poza ich zasiegiem psul im ich radosnie zasikana piaskownice, bo swym ogniem sprawial, ze siki sie zajmowaly ogniem, co przeszkadzalo im w radosnej zabawie.
jednak krzyki tych dzieciakow strasznie draznily dzieci, ktore siedzialy na drzewie. dzieci te, chcac miec swiety spokoj, postanowily nie dopuscic do tego, zeby te nietrzymajace moczu dranie, ktore zasikaly ich piaskownice wlazly na ich drzewka. zatem w obronie wlasnej zaczely obrzucac tych, ktorzy probowali wdrapac sie do nich gruszkami, jablkami i co tam bylo pod reka. tak na wszelki wypadek obrzucaja tymi owocami wszystkich, ktorzy przychodza z piaskownicy - nigdy nie wiadomo, ktory tylko mowi, ze ma pampersa, albo wrecz nauczyl sie zalatwiac swe potrzeby na kibelku, a ktory tylku udaje.
Malinowy Smok dalej sobie lata i zieje ogniem nad piaskownica, ale ze nie jest durny, wiec zauwazyl, ze dzieciaki na drzewie maja proce, wiec na wszelki wypadek omija je z daleka, bo z podziurawionymi skrzydlami trudno latac - a boi sie, ze jak mu podziurawia skrzydla, to go te gowniarze z piaskownicy zglanuja i zadusza.
jak sie ta bajka skonczy? nie wiem, mam tylko nadzieje, ze dzieciaki z piaskownicy nie wpadna ktoregos dnia na mysl, ze przeciez drzewo mozna sciac jakas siekiera czy cos...

Offline r4v

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 08, 2010, 10:59:09 »

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 08, 2010, 11:06:54 »
Pulitzera bym dał :D
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2010, 11:26:22 wysłana przez lutoslav »

Offline c00ler

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 08, 2010, 11:40:50 »
sluchaj Misiu Kolorowy (...)

Ptysiu z kremem, wbrew temu, co sobie o mnie ubzdurałeś (nie tylko Ty zresztą, patrząc na inne komentarze), mam na karku tyle krzyżyków, że swoją aktywną bytność w Sieci zaczynałem od mailowych list dyskusyjnych, a potem Usenetu, i to w czasach, gdy dostęp do niego miały głównie środowiska akademickie, co było zresztą widoczne w ówczesnym poziomie prowadzonych tam dyskusji. Wasze forum nie jest pępkiem sieciowego wszechświata, a Wy - być może ciężko jest w to uwierzyć - nie jesteście jakimiś wyjątkowymi weteranami, tym bardziej więc śmieszy mnie ton niektórych wypowiedzi w tym wątku. Wracając do meritum: jako, że byłem naocznym świadkiem dosłownego zrównania z ziemią przez kilku raptem (ale fakt, że niezwykle zdeterminowanych w swoich działaniach) trolli pewnej grupy dyskusyjnej, z którą czułem się bardzo związany emocjonalnie (m.in. tam poznałem swoją przyszłą, choć teraz już byłą, żonę), śmiem uważać, że tolerowanie trollowania jest postawą niezwykle niebezpieczną, szczególnie w przypadku, gdy troll nie jest zwykłym dzieckiem neostrady, a kimś inteligentnym, metodycznym i skupionym na swojej destrukcyjnej działalności. Wszystko działa na prostej zasadzie: zły pieniądz wypiera dobry; w tym konkretnym przypadku osoby rzeczywiście mające coś sensownego do powiedzenia będą sukcesywnie rezygnować z przysługującego im prawa do wypowiedzi pod natłokiem powiększającej się liczby wpisów tych, którzy do powiedzenia mają niewiele lub zgoła nic, ale za to lubią pisać dużo i często. I o ile w przypadku Usenetu istnieje mechanizm, który w sposób, nazwijmy go, organiczny, pozwala ograniczać dryfowanie dyskusji w stronę pyskówek i flejmów, a mianowicie K-F, tak system komentarzy na Poly jest go pozbawiony. Natury ludzkiej nie da się przeskoczyć: jeśli coś widać, zawsze część populacji będzie reagować - dlatego obecne tu nawoływanie do ignorowania trolla uważam za wybitnie śmieszne. Nie śmiałbym się, gdyby istniała opcja "ignore". Kończę te przydługą, i być może nie do końca ustrukturalizowaną wypowiedź, bo i tak mam świadomość, że jestem tu ze swoimi przekonaniami w mniejszości. Chciałbym jedynie podziękować tym osobom, które zdecydowały się również wystąpić w obronie tego, czego sam próbuję bronić - doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że mój temperament nie zawsze zachęca do stawania po tej samej stronie :)

CoZaBzdura

• Gość
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 08, 2010, 11:46:53 »
[...]

Ale super mi sie to czytało. Przeciez to na główna sie nalezy :D :) deusz by z tego zrobił komiks. Ukryty potencjał :)

Sialala skad ty bierzesz te pomysły ;) ?

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 08, 2010, 11:49:27 »
Sialala skad ty bierzesz te pomysły ;) ?

Z zycia panie, z zycia :P

Kończę te przydługą, i być może nie do końca ustrukturalizowaną wypowiedź, bo i tak mam świadomość, że jestem tu ze swoimi przekonaniami w mniejszości. Chciałbym jedynie podziękować tym osobom, które zdecydowały się również wystąpić w obronie tego, czego sam próbuję bronić - doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że mój temperament nie zawsze zachęca do stawania po tej samej stronie :)

Nie jestes w mniejszosci, ale urzadzasz sobie jakas krucjate w obronie "wyzszych" wartosci. Rownie dobrze mozesz isc nawolywac w komentarzach na onecie do zaprzestania tego procederu. Taka kolej rzeczy. W momencie kiedy poly wyplynelo na szerokie wody Internetu, zyskalo popularnosc, zleciala sie tu masa ludzi ktorzy netykiete maja gdzies, a ich jedynym zajeciem jest jechanie sie wzajemnie w komentarzach. Powolujac sie na swoje doswiadczenie powinienes byc tego swiadom, ze Wisly kijem nie zawrocisz. Chcesz dyskutowac na poziomie to pisz na tym forum (chociaz z tym nickem bedziesz mial raczej ciezko :P), a komentarze olej, bo to jest poki co spalona ziemia i skoro interesuje Cie sensowna wymiana pogladow to nie wiem czego szukasz w tych komentarzach.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2010, 11:57:53 wysłana przez lutoslav »

CoZaBzdura

• Gość
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 08, 2010, 11:52:16 »
no to teraz trzeba odpowiedziec na to pytanie.
Sialala był:

a) sikającym
b) broniącym
c) ziejącym ogniem

heh

Offline c00ler

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 08, 2010, 12:04:13 »
Chcesz dyskutowac na poziomie to pisz na tym forum (chociaz z tym nickem bedziesz mial raczej ciezko :P), a komentarze olej, bo to jest poki co spalona ziemia i skoro interesuje Cie sensowna wymiana pogladow to nie wiem czego szukasz w tych komentarzach.
A to dobre... Część z Was - wliczając Ciebie - przecież niezbicie udowodniła, że poziom forum nie różni się od poziomu komentarzy - za odmienne poglądy należy się ostracyzm, bluzgi i/lub próby ośmieszenia. Grunt to wysokie mniemanie o sobie, prawda?

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 08, 2010, 12:06:51 »
Grunt to wysokie mniemanie o sobie, prawda?

Czytam dopiero drugiego Twojego posta i widzę, że znakomicie się wpisujesz w nasze towarzystwo. ;)
Gregys out.

Offline Tomek Andruszkiewicz

• Badass
  • Pan Spinacz
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 08, 2010, 12:14:47 »
Ptysiu z kremem, wbrew temu, co sobie o mnie ubzdurałeś (nie tylko Ty zresztą, patrząc na inne komentarze), mam na karku tyle krzyżyków, że swoją aktywną bytność w Sieci zaczynałem od mailowych list dyskusyjnych [...]

No to mam złą wiadomość - nie widać tych krzyżyków. Władowałeś się na forum z krucjatą, zaś na nas wrażenia nie robi ani Malinowy ani Ty. Nam te lata netowych doświadczeń dały dystans, a Tobie chyba tylko nabrzmiałe żyłki. Zrobisz co zechcesz, ale jeśli oczekujesz poważnego traktowania, to przestań pszemolować.

Sialala: riskepta, ładny tekst.

Offline c00ler

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 08, 2010, 12:28:02 »
No to mam złą wiadomość - nie widać tych krzyżyków. Władowałeś się na forum z krucjatą, zaś na nas wrażenia nie robi ani Malinowy ani Ty. Nam te lata netowych doświadczeń dały dystans, a Tobie chyba tylko nabrzmiałe żyłki. Zrobisz co zechcesz, ale jeśli oczekujesz poważnego traktowania, to przestań pszemolować.

Termin "pszemolowanie" znasz zapewne jedynie ze słyszenia (z ciekawości: czy On wciąż udziela się w pl.*?), w każdym razie udało Ci się mnie obrazić, gratuluję.

Offline skylight

• Mieszkaniec tego forum
  • A felon, a father, sleeping pill addict...
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 08, 2010, 12:29:33 »
Chcesz dyskutowac na poziomie to pisz na tym forum (chociaz z tym nickem bedziesz mial raczej ciezko :P), a komentarze olej, bo to jest poki co spalona ziemia i skoro interesuje Cie sensowna wymiana pogladow to nie wiem czego szukasz w tych komentarzach.

+1

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 08, 2010, 12:35:02 »
(...) za odmienne poglądy należy się ostracyzm, bluzgi i/lub próby ośmieszenia. Grunt to wysokie mniemanie o sobie, prawda?

prawda.

zrozum takze, ze przez to, co sie wydarzylo z komentarzami na glownej (gdzie naprawde prowadzone bylo 90% dyskusji przed naplywem trolli), wyrobil sie w ludziach odruch obronny. kazdy, kto dryfuje z komentarzy napotyka tutaj duzy odpor. bo tak.

bo malo komu chce sie jeszcze w komentarzach na glownej pisac. bo malo kto ma sile czytac te brednie tam wypisywane. zatem wolimy, zeby towarzystwo kisilo sie we wlasnym sosie - a sposobem na to jest miedzy innymi dosc ostre traktowanie kazdego, kto stamtad przybywa tutaj. i tak nie zostales potraktowany najgorzej.

po drugie primo ;) - ja naprawde nie uwazam dzialalnosci Smoka za jakas bardzo szkodliwa - wystarczy, ze zamiast wdawac sie z nim w pyskowki kilka osob bedzie metodycznie obalac jego argumenty. zauwazylem, ze wystarczy podac kilka konkretow, ktore obalaja jego tezy i Malinowy sie zamyka w temacie. ewentualnie zwyczajnie go ignorowac, bo jak nie bedzie jego - beda tacy sami, albo gorsi (przed przesiadka na nowy, ulepszony silnik Poly mialem w komentarzach nicka GlupotaMnieDrazni - zgadnij, jak na niego wpadlem i pod wplywem czego). tego sie wyplenic nie da. i nie - nie oznacza to, ze nie nalezy probowac czegos z tym zrobic. stad nasze blagania o lepsze narzedzia do moderacji. chcielibysmy strzelby snajperskie, ale mamy tylko proce parafrazujac.

z perspektywy tego, co sie dzialo na Poly jeszcze 2 lata temu, a tego, co sie tam dzieje teraz - wszyscy uczestnicy komentarzy na stronie glownej to trolle (tak, mi tez zdarza sie trollowac, znaczy napisac jakis komentarz tamze).

powaznie: jesli masz ochote podyskutowac, to zapraszam chocby do mojego watku Komentarze w dziale Po Godzinach, ewentualnie do pisania w watkach o konkretnych grach.

bo jak do tej pory, to wybacz, ale na temat ktory nas tutaj interesuje najbardziej - czyli o grach video - do powiedzenia nie miales absolutnie nic.

jesli jestes zaitneresowany dyskusja - pokaz to i zacznij sie udzielac w odpowiednich watkach, zamiast spamowac forum gadaniem o zbanowaniu Malinowego Smoka.

wiecej mi na ten temat dyskutowac sie nie chce - jak masz ochote gadac sam ze soba i toczyc swoja walke z wiatrakami - powodzenia, Don Kichocie!

• Badass
  • Pan Spinacz
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 08, 2010, 12:59:26 »

Termin "pszemolowanie" znasz zapewne jedynie ze słyszenia (z ciekawości: czy On wciąż udziela się w pl.*?), w każdym razie udało Ci się mnie obrazić, gratuluję.

Wyłącznie ze słyszenia, panie doktorze inżynierze.

Offline c00ler

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 08, 2010, 15:38:07 »

Z jednej strony powinien połechtać moje próżne ego fakt, że próbujesz mnie "prześwietlać", z drugiej jednak powyższe obnaża jedynie nieprawdziwość tego, co napisałeś wcześniej: wiele nie nauczyłeś się przez te lata netowych doświadczeń, skoro wciąż od tego, co ktoś próbuje przekazać, ważniejsze jest dla Ciebie to, kim jest ta osoba, a szczególnie, czy należy do kółka wzajemnej adoracji, w którym sam się udzielasz, czy też może przyszła z zewnątrz...

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 08, 2010, 17:24:01 »
uwielbiam teorie spiskowe, ale litosci...
na tym forum chyba nie sa nam one potrzebne. :|

Offline r4v

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 08, 2010, 17:38:35 »
wiele nie nauczyłeś się przez te lata netowych doświadczeń, skoro wciąż od tego, co ktoś próbuje przekazać, ważniejsze jest dla Ciebie to, kim jest ta osoba, a szczególnie, czy należy do kółka wzajemnej adoracji, w którym sam się udzielasz, czy też może przyszła z zewnątrz...

Widzisz, tylko po tylu latach każdy doskonale wie, że społeczności sieciowe, zwłaszcza istniejące trochę dłużej, to są właśnie takie TWA. I albo przyjdziesz ze swoją ekipą, albo przyjmiesz zasady panujące w grupie. A jak nie to pozstaje trollowanie.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 09, 2010, 10:23:32 »
A to dobre... Część z Was - wliczając Ciebie - przecież niezbicie udowodniła, że poziom forum nie różni się od poziomu komentarzy - za odmienne poglądy należy się ostracyzm, bluzgi i/lub próby ośmieszenia. Grunt to wysokie mniemanie o sobie, prawda?

A miales okazje poczytac troche forum?

Bo sytuacja wyglada tak: wpadles i robisz dym o malinowego. Pomijajac juz fakt, czy powinien zostac zbanowany, czy nie (co i tak nic nie da na dluzsza mete) to moderacja robi co moze (a moze niewiele), jak moze (a narzedzia ma kiepskie), mimo ze tak naprawde chyba nikt z moderacji za bardzo sie nie wczuwa w komentarze, nie uzywa i nie powaza. Ale probujemy.

I teraz wpadasz, zadasz jakis zmian, usuwania, banowania itp. i sie dziwisz, ze ludzie nie widza w Tobie zbyt "pozytecznego" uzytkownika forum.

Popisz w innych watkach to nie bedziesz widziany jako bojownik o czystosc komentarzy. Wierz mi, ze probowalismy. Ale sie nie da.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 09, 2010, 10:41:48 »
ja tam widzę poprawę w zachowaniu niektórych - przestali się wyzywać, zaczęli dyskutować, bo doprowadziliśmy do sytuacji, że wiadomo, że za bluzgi poleci ban
i to jest taki nasz mały sukces - przy środkach jakimi dysponujemy, to może nawet nie taki mały :)
a wojenki będą chyba zawsze - pokażcie mi miejesce w necie, gdzie ich nie ma

• Badass
  • Pan Spinacz
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 09, 2010, 13:26:15 »

Z jednej strony powinien połechtać moje próżne ego fakt, że próbujesz mnie "prześwietlać", z drugiej jednak powyższe obnaża jedynie nieprawdziwość tego, co napisałeś wcześniej: wiele nie nauczyłeś się przez te lata netowych doświadczeń, skoro wciąż od tego, co ktoś próbuje przekazać, ważniejsze jest dla Ciebie to, kim jest ta osoba, a szczególnie, czy należy do kółka wzajemnej adoracji, w którym sam się udzielasz, czy też może przyszła z zewnątrz...

Nie próbuję cię prześwietlać - po prostu przygotowałem podstawę pod to, co chcę napisać. Pochwaliłeś się własną netową historią, a mnie zarzuciłeś znanie terminu "pszemolowanie" wyłącznie ze słyszenia. Ja szybko przypomniałem sobie kim jesteś, choć mam tylko nicka, ty nie zadałeś sobie trudu sprawdzenia z kim rozmawiasz, mimo że imienia i nazwiska nie zmieniłem. Jeśli masz archiwum własnych postów, to nawet znalazłbyś takie, w których odpowiadasz na moje. Furda lurkowanie, furda poznanie specyfiki grupy do której się zwracasz. Masz rację i koniec, Malinowy musi odejść, a Kartagina zostać zburzona.

Kończąc: przyszedłeś do nie swojego ogródka, rozpętujesz nagonkę na trolla, który ani nas grzeje ani ziębi, stawiasz się w pozycji guru internetu i to w twojej opinii jest wystarczające uzasadnienie robienia dymu. Otóż nie jest. Przybyło ci lat, literek w tytułach naukowych, ale nawet jeśli rozumiesz jak działa internet i na czym polega dobra w nim dyskusja, to z tej wiedzy nie korzystasz.

Offline c00ler

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 10, 2010, 14:34:43 »
Nie próbuję cię prześwietlać - po prostu przygotowałem podstawę pod to, co chcę napisać. Pochwaliłeś się własną netową historią, a mnie zarzuciłeś znanie terminu "pszemolowanie" wyłącznie ze słyszenia. Ja szybko przypomniałem sobie kim jesteś, choć mam tylko nicka, ty nie zadałeś sobie trudu sprawdzenia z kim rozmawiasz, mimo że imienia i nazwiska nie zmieniłem. Jeśli masz archiwum własnych postów, to nawet znalazłbyś takie, w których odpowiadasz na moje. Furda lurkowanie, furda poznanie specyfiki grupy do której się zwracasz. Masz rację i koniec, Malinowy musi odejść, a Kartagina zostać zburzona.

Moment. Chronologię wydarzeń przeinaczasz/pomijasz świadomie, czy po prostu przyłączasz się do chóru dziobiących kurczaka, potwierdzając to, co napisałem wcześniej? Tu, na forum, odesłany zostałem przez jednego z moderatorów prosto z dyskusji o poziomie moderacji, prowadzonej w komentarzach pod jednym z newsów:
http://polygamia.pl/Polygamia/1,101109,7522547,Plotka__Do_konca_roku_Mass_Effect_2_wyjdzie_na_PS3.html

W odpowiednim wątku grzecznie przedstawiłem sytuację:
http://forum.polygamia.pl/index.php/topic,3904.msg84842.html#msg84842

Dopiero wobec totalnego "olania" tematu przez modów i samego Naczelnego postanowiłem założyć nowy wątek i pociągnąć sprawę bardziej globalnie, i dodatkowo z drugiej mańki - ale oczywiście w natłoku świętego oburzenia stałych bywalców temat zgodności lub nie regulaminu komentowania na Poly z regulaminem serwisów podlegających gazeta.pl zwyczajnie się zagubił, jednak mimo wszystko polecam Twojej uwadze post otwierający niniejszy wątek.

Kończąc: przyszedłeś do nie swojego ogródka, rozpętujesz nagonkę na trolla, który ani nas grzeje ani ziębi, stawiasz się w pozycji guru internetu i to w twojej opinii jest wystarczające uzasadnienie robienia dymu.

Przyjmij do wiadomości kilka faktów:
- nie jest moim celem nagonka na malinowego, tylko bardziej systemowe rozwiązanie problemu, który z pewnością będzie się zaostrzał w sytuacji, gdy trolle widzą, na jak wiele im się pozwala; z samym malinowym nie dyskutuję, jedynie kilka razy tryknąłem go patyczkiem w nadziei, że się opamięta, ale wiadomo, że tego nie zrobił (a jakie słodkie listy pisuje do mnie na priv! :) )
- do dyskusji zaprosiłem osoby zainteresowane, tymczasem w większości udzielają się w niej ludzie, którzy jawnie przyznają, że sytuacja w komentarzach, przepraszam za kolokwializm, zwisa im i powiewa. Proste pytanie: po co?
- nie pisałem o swoich doświadczeniach internetowych ot tak, by się czymś pochwalić - zauważ, że najpierw próbowano mnie rozstawiać po kątach, negować moje intencje czy wręcz zwyczajnie obrażać (nieuzasadnione niczym cenzurowanie litościwie pominę) - wszystko z pozycji jaśniepaństwa bywalców...

Co do tego, że kiedyś się w Sieci spotkaliśmy: rzeczywiście, moje archiwum zwróciło jeden wynik. Albo Ty masz znacznie lepszą pamięć, albo ja widuję w pracy znacznie więcej nazwisk :) Tylko jeszcze raz: po co miałbym Cię prześwietlać czy cokolwiek sobie przypominać, skoro ważniejsze od osoby są dla mnie jednak rzeczy, o których ona mówi? A jeśli "pszemolowaniem" rzuciłeś we mnie z premedytacją, to... nie, nie chce mi się kończyć tej myśli.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2010, 14:39:22 wysłana przez c00ler »

• Badass
  • Pan Spinacz
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 10, 2010, 19:04:21 »

Moment. Chronologię wydarzeń przeinaczasz/pomijasz świadomie, czy po prostu przyłączasz się do chóru dziobiących kurczaka, potwierdzając to, co napisałem wcześniej? Tu, na forum, odesłany zostałem przez jednego z moderatorów prosto z dyskusji o poziomie moderacji, prowadzonej w komentarzach pod jednym z newsów:
http://polygamia.pl/Polygamia/1,101109,7522547,Plotka__Do_konca_roku_Mass_Effect_2_wyjdzie_na_PS3.html

W odpowiednim wątku grzecznie przedstawiłem sytuację:
http://forum.polygamia.pl/index.php/topic,3904.msg84842.html#msg84842

I bardzo dobrze. Do tego momentu, zauważ, nikt nie miał nic przeciwko. Obowiązek spełniłeś, zgłosiłeś w odpowiednim wątku własne zdanie, chwała ci za to. Reszta to praca moderatorów. Gdybyś na tym poprzestał, nikt by raczej pretensji nie miał.

Dopiero wobec totalnego "olania" tematu przez modów i samego Naczelnego postanowiłem założyć nowy wątek i pociągnąć sprawę bardziej globalnie, i dodatkowo z drugiej mańki [...]

O to, to. Masz tu jakiś olewometr, że tak łatwo sprawdziłeś? Moderatorzy nie dyskutują z czytelnikami o banach. Zgłoszenia przyjmują, banują albo i nie, czasem o banie informują w tym wątku. Właśnie twoja dalsza w nim dyskusja podpada dla mnie pod pokrzykiwanie "malinowysmok musi odejść". Bo to już zupełnie nie twoja sprawa, czy go zbanują, a jeśli tak to kiedy.

Przyjmij do wiadomości kilka faktów:
- nie jest moim celem nagonka na malinowego, tylko bardziej systemowe rozwiązanie problemu [...]

Przyjmuję, acz z niechęcią wynikającą z faktu, że w mojej opinii to była nagonka. No ale skoro nie była, to zrzucam wszystko na karb takiej a nie innej twojej retoryki, która mi nie odpowiadała.

- do dyskusji zaprosiłem osoby zainteresowane, tymczasem w większości udzielają się w niej ludzie, którzy jawnie przyznają, że sytuacja w komentarzach, przepraszam za kolokwializm, zwisa im i powiewa. Proste pytanie: po co?

A to sprawa, którą powinieneś zrozumieć. To forum nie jest bezpośrednio sprzężone z serwisem Polygamia - znaczy jakoś tam jest, ale to raczej nisza użytkowników sprzed dealu z Agorą, spokojny atol na wzburzonym oceanie fanbojowskich wojenek z komentarzy na głównej. Trochę jak z pl.soc.seks.moderowana - niby interesuje nas temat nadgrupy (Polygamia), ale już niekoniecznie walki w komentarzach.

- nie pisałem o swoich doświadczeniach internetowych ot tak, by się czymś pochwalić - zauważ, że najpierw próbowano mnie rozstawiać po kątach, negować moje intencje czy wręcz zwyczajnie obrażać (nieuzasadnione niczym cenzurowanie litościwie pominę) - wszystko z pozycji jaśniepaństwa bywalców...

No rzeczywiście dziwne. Przeczytaj swoje wypowiedzi, na przykład tę zaczynającą się od "Ptysiu z kremem". Jest całkiem agresywna w formie, a wymowę ma taką, że masz wieloletnie doświadczenie, a my nie jesteśmy pępkiem świata. Wiesz, popatrz z naszej strony - wchodzi jakiś newbie (w sensie wyprodukowanych tu treści oczywiście), kategorycznie oczekuje jakichś działań i to nas - lokalne TWA - próbuje stawiać do pionu. No wybacz, jeśli oczekiwałeś innych reakcji, to byłeś po prostu naiwny (co stoi w sprzeczności z doświadczeniem sieciowym).

Co do tego, że kiedyś się w Sieci spotkaliśmy: rzeczywiście, moje archiwum zwróciło jeden wynik. Albo Ty masz znacznie lepszą pamięć, albo ja widuję w pracy znacznie więcej nazwisk :) Tylko jeszcze raz: po co miałbym Cię prześwietlać czy cokolwiek sobie przypominać, skoro ważniejsze od osoby są dla mnie jednak rzeczy, o których ona mówi? A jeśli "pszemolowaniem" rzuciłeś we mnie z premedytacją, to... nie, nie chce mi się kończyć tej myśli.

To nie tak. Gdy odwołałeś się do własnej historii, to strasznie mi to zgrzytnęło z tym co pisałeś. No to sprawdziłem. Znalazłem 'coolera' z usenetu, przypomniałem sobie jego udział w świętej wojnie opty vs wege. Wypadło, że to ty, więc tym bardziej się zdziwiłem, że w nowym sieciowym towarzystwie zachowujesz się tak a nie inaczej - znaczy, agresywnie prezentujesz tezy, nie zadajesz sobie trudu spawdzenia specyfiki miejsca, stylu dyskusji i bywalców, prezentujesz postawę roszczeniową. "Pszemolowaniem" strzeliłem, bo nie wiem jak ty, ale ja tego osobnika zapamiętałem właśnie najbardziej z tego, że wchodził na dowolną grupę i z wyższością graniczącą z arogancją (jestem doświadczony, jestem specjalistą) próbował wszystkim wmówić że ma rację. Tak odebrałem twoją działalność na tym forum i tak właśnie ją podsumowałem.

To chyba wyczerpuje dla mnie temat. Jeśli oczywiście oczekujesz jakiegoś ode mnie komentarza, to daj znać. Wracając gigantyczną pętlą do tematu - nie widzę ani potrzeby ani możliwości zmieniania regulaminu w trybie wysyłania tutaj postów. Trollowanie umyka ścisłemu zdefiniowaniu, więc ostatnią instancją zawsze są moderatorzy i od ich osądu zależy rozdawanie banów czy ostrzeżeń za to przewinienie. Zaś dyskusję o tym, czy moderatorzy są leniwi, zbyt pobłażliwi, olewają, czy jakie tam jeszcze grzechy mogą popełniać, uważam za niekonstruktywną (bo i tak nie mam żadnego wpływu na ich obsadzanie i pracę).

Offline c00ler

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 15, 2010, 15:11:33 »

No rzeczywiście dziwne. Przeczytaj swoje wypowiedzi, na przykład tę zaczynającą się od "Ptysiu z kremem".

A nie zauważyłeś, że ta akurat była skierowana do osoby, która wcześniej zwróciła się do mnie per "misiu kolorowy"? Chronologia i związki przyczynowo-skutkowe jednak wyraźnie Ci umykają.

To chyba wyczerpuje dla mnie temat. Jeśli oczywiście oczekujesz jakiegoś ode mnie komentarza, to daj znać.

Dla mnie również temat na chwilę obecną jest wyczerpany: w tzw. międzyczasie malinowy dostał bana. Po cichu, bez wcześniejszego ostrzeżenia oraz późniejszego wskazania przyczyny, choć na nowym forum R. Zaleski założył specjalny wątek, w którym takie informacje miały być umieszczane, a moderatorzy mieli wyraźnie przykazane publicznie ostrzegać i napominać, żeby system kar był dla wszystkich przejrzysty. Nie, nie jestem miłośnikiem teorii spiskowych, tak, bardzo dziwi mnie ten konkretny przypadek...

Offline Youzeg

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 15, 2010, 16:15:22 »
Jesus !!! Co się stało z wpisem miesiąca?? Wpis Sialali co najmniej zasługuje na tytuł wpisu miesiąca, ba roku!!! Cudo! Jakżeż mi on humor poprawił!! Dzieki bogu za ten temat, wniósł jedną wartościową rzecz do forum - Opowieść jak to z polygamią było