Autor Wątek: Nowe forum  (Przeczytany 20706 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Youzeg

• Aktywny forumowicz
Odp: Nowe forum
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 08, 2009, 16:50:13 »
Jakiego teamu?

Redaktorów ?

No fakt, trochę to dziwnie wygląda. Co drugi post napisany przez RZ albo Toro. W końcu ktoś musi generować tam ruch :)

Offline Exef

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 08, 2009, 16:52:33 »
O cotygodniowym informowaniu na głównej "Co nowego na (starym) forum" też możemy zapomnieć? Teraz będą lansowane wątki na nowym forum?

Tych wpisów nikt nie czytał. Teraz będą raz w miesiącu. O ile będzie coś faktycznie ciekawego.

Ja czytałem!

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 08, 2009, 17:01:36 »
Mam w obowiązkach wrzucanie wpisów z ciekawymi postami, to to robie. Nie do mnie pretensje.
:D  :D  :D  :D  :D  :D Umarłem. Wystarczyłoby napisać nam tutaj, szczerze po co to i dlaczego.
I tak polecą głowy, bo nowe nie będzie potrzebowało takiej obsady i redukcja będzie. No to teraz redaktorzy walczą o kość.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2009, 17:14:34 wysłana przez szpynda »
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 08, 2009, 18:34:04 »
tak na marginesie, to ciekaw jestem statystyk odwiedzania tego nowego forum.

do redakcji Polygamii - nic nie mam do was, bo zwyczajnie robicie to, co do was nalezy (musicie?). vide wlasnie ten wpis o Deamons Soul na  glownej Polygamii. chcialbym jedynie zapytac, dlaczego tego wpisu o tym watku na Forum nie mozna komentowac? zawsze byla mozliwosc komentowania wszelkich wpisow, takze tych o watkach na tym (starym) Forum. w tym przypadku "czytaj dalej" odeslalo do tego nieszczesnego watku na tym nowym Forum. skad ta zmiana? bo wyglada to na probe promowania tego nowego tworu na sile. jak jakis prikaz z gory.

sorki, ze to pisze, ale tak to wyglada.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 08, 2009, 18:37:54 »
Tak wygląda i pewnie tak jest :(

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 08, 2009, 18:57:00 »
O ludzie, czujność znowu rewolucyjna. Te wpisy wywaliłem ja, bo było offtopiczne. A że wygląda to tak, jak wygląda no to cóż :]

wydaje mi się że jest tam opcja "usuń", a Ty użyłeś cenzurowania
faktycznie wszystkie były OT :)

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 08, 2009, 19:16:30 »
O cotygodniowym informowaniu na głównej "Co nowego na (starym) forum" też możemy zapomnieć? Teraz będą lansowane wątki na nowym forum?

Tych wpisów nikt nie czytał. Teraz będą raz w miesiącu. O ile będzie coś faktycznie ciekawego.

Ja czytałem!

ja też :)

Offline DoubleR

• Super Badass
  • Gamer Since 1993
    • Twitter
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 08, 2009, 19:21:59 »

Ja czytałem!

ja też czytałem  >:(

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 08, 2009, 19:30:13 »

Ja czytałem!

Nie przegapiłem żadnego odcinka!

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 08, 2009, 19:44:23 »

Ja czytałem!

Jak większość "starego forum". Pewnikiem chodzi o to, że nie generowało żadnych wejść przez motłoch(nie było o co się spierać najczęściej pod tymi wpisami). Z resztą wydaje mi się, że to właśnie brak wojenek i względny spokój na tym forum właśnie powstrzymuje krzykaczy z głównej. Oczywiście + dla moderacji.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 08, 2009, 20:16:01 »

Ja również czytałem wszystkie "z zycia forum", bo był mi to temat bardzo bliski. Kilka wzruszeń, kilka usmiechów wywołał. Nigdy nie przechodziłem koło niego obojętnie, a Maciu wykonywał tam super pracę pomijając wątki o grach, a wydobywając te ciekawe okołogrowe ... Szkoda tego fajnego, cyklicznego tematu.

Offline skylight

• Mieszkaniec tego forum
  • A felon, a father, sleeping pill addict...
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 08, 2009, 21:46:03 »

Jakiekolwiek by nie były będą zafałszowane bo Zaleski działa w ten sposób, że najpierw odpala nowe, LEPSZE forum a potem produkuje się tam jak wściekły, żeby pokazać, że nowe forum jest potrzebne. Zupełnie jak CBA, które najpierw preparuje aferę a później ją wykrywa ;). Niestety Toread, który gdzieś tam pisał, że na forum nie ma czasu, również się tam udziela choć nas nie zaszczycił choćby jedną poważną wypowiedzią w ostatnim czasie a przynajmniej część z pojawiających się pytań dotyczyła zwłaszcza Jego. Być może słuszna zatem jest teza, że stare forum przetrwało tylko ze względu na groźbę rozłamu w redakcji ?

do redakcji Polygamii - nic nie mam do was, bo zwyczajnie robicie to, co do was nalezy (musicie?). vide wlasnie ten wpis o Deamons Soul na  glownej Polygamii. chcialbym jedynie zapytac, dlaczego tego wpisu o tym watku na Forum nie mozna komentowac? zawsze byla mozliwosc komentowania wszelkich wpisow, takze tych o watkach na tym (starym) Forum. w tym przypadku "czytaj dalej" odeslalo do tego nieszczesnego watku na tym nowym Forum. skad ta zmiana? bo wyglada to na probe promowania tego nowego tworu na sile. jak jakis prikaz z gory.

sorki, ze to pisze, ale tak to wyglada.

Wygląda to dokładnie tak jak piszesz. Linkowanie do tego tematu w momencie kiedy tutaj jest kilkunastostronicowe kompendium o DS to śmiech na sali. Brak możliwości komentowania tego wpisu, cóż, będę kolejny raz wredny ale czy to nie Zaleski oskarżał m.in Ciebie o próbę wprowadzenia "cenzury prewencyjnej" kiedy postulowaliśmy domyślne blokowanie obraźliwych słów w komentarzach ? Vir natomiast domagał się możliwości całkowitego wyłączenia komentów pod "drażliwymi" wpisami, czego podobno miało nie dać się zrobić. Szkoda słów.

Offline Verminaard

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 09, 2009, 17:53:53 »

Jakiekolwiek by nie były będą zafałszowane bo Zaleski działa w ten sposób, że najpierw odpala nowe, LEPSZE forum a potem produkuje się tam jak wściekły, żeby pokazać, że nowe forum jest potrzebne. Zupełnie jak CBA, które najpierw preparuje aferę a później ją wykrywa ;). Niestety Toread, który gdzieś tam pisał, że na forum nie ma czasu, również się tam udziela choć nas nie zaszczycił choćby jedną poważną wypowiedzią w ostatnim czasie a przynajmniej część z pojawiających się pytań dotyczyła zwłaszcza Jego. Być może słuszna zatem jest teza, że stare forum przetrwało tylko ze względu na groźbę rozłamu w redakcji ?

Hello,

Jest to powód całkiem logiczny i jak sądzę, bardzo prawdopodobny. Standardy prezentowane przez tzw. nową falę, są oględnie mówiąc nędzne i muszą szczególnie razić ludzi, którzy traktują swoją pracę ideowo/poważnie.

Vv

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 09, 2009, 20:28:51 »
Vir natomiast domagał się możliwości całkowitego wyłączenia komentów pod "drażliwymi" wpisami, czego podobno miało nie dać się zrobić. Szkoda słów.
Za tym opowiadało się pół forum. I zawsze padała odpowiedź, że silnik Agory nie pozwala.
leukemia, schizophrenia, polyethylene.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 09, 2009, 21:04:28 »
Vir natomiast domagał się możliwości całkowitego wyłączenia komentów pod "drażliwymi" wpisami, czego podobno miało nie dać się zrobić. Szkoda słów.
Za tym opowiadało się pół forum. I zawsze padała odpowiedź, że silnik Agory nie pozwala.

Hail Jesus! It's a miracle !  ;D
(kliknij)

Offline Kraven

• Badass
« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 10, 2009, 10:12:23 »
Toread od miesięcy nie miał czasu by podzielić się jakimikolwiek przemyśleniami na tym forum, a teraz dziwnym trafem z wielką radością dzieli się wrażeniami z Dragon Age... 

Za 6,7 miesięcy okaże się, że ilość wejść na "starym" forum jest tak niesatysfakcjonująca, że nie ma sensu dalej podtrzymywać go przy życiu. Kto idzie o zakład? :)
W końcu jak pokazała statystyka Baribala używano już nieprawdziwych danych statystycznych (vide: "forum nie zaliczyło wzrostu ilości wejść pomimo wzrostu popularności Polygamii", którym Radek wybitnie mi podpadł mimo tego, że w dużej mierze starałem się zrozumieć jego argumentację i niewdzięczną rolę w starciu z rozsierdzoną społecznością).

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #96 dnia: Listopad 10, 2009, 11:15:19 »
Jeśli się tak stanie, to przejdziemy na inne forum i tyle, albo stworzymy sobie własne :) Gdyby nie fanbojstwo massca, to fajnie by było na zagraceni.pl ;)

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 10, 2009, 11:18:56 »
Jeśli się tak stanie, to przejdziemy na inne forum i tyle, albo stworzymy sobie własne :) Gdyby nie fanbojstwo massca, to fajnie by było na zagraceni.pl ;)

Które równie szybko zdechnie i wrócimy na to agorowe... Każdy kto myśli inaczej jest w błędzie.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 10, 2009, 11:20:31 »
Uważasz, że to nowe agorowe to jedyna alternatywa? I tak wszyscy trafimy tam prędzej czy później? Bardzo smiała teza, ale kto wie, może tak być.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 10, 2009, 11:23:21 »
Jeśli Toro je skazuje to tak, zapewne spora część uda się w poszukiwanie innych stron ale większość jednak wybierze mniejsze zło czyli agorową namiastkę.

Mithos

• Gość
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 10, 2009, 11:26:08 »
Back to basic = prgk :)

Czemu ?
- nie ma moderacji (brak cenzury, obecnej np. na tym forum),
- grupy dyskusyjne są zbyt trudne dla dzieci neostrady,
- możliwość ignorowania kogo się chce (PLONK).

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 10, 2009, 11:29:25 »
Mnie to forum bardzo rozpieściło i nie bardzo chce mi się wracac na prgk.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 10, 2009, 11:40:17 »
ja jestem generalnie dobrej myśli
nie wyobrażam sobie, że to nowe forum się nie zmieni
myślę, że zamim (jeżeli w ogóle) to forum umrze, tamto będzie miało cytowanie i edytowanie
ustawić domyślny wygląd na płaski a nie drzewkowy, to też nie problem - tylko trzeba to zrobić

zresztą toro mówił w polygadce, że wszystko będzie ewoluować
co mnie zdziwiło, wspomniał też o wprowadzeniu edycji komentarzy :)

ważniejsza w sumie jest sama społeczność, niż silnik forum

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 10, 2009, 11:48:37 »
Też jestem dobrej myśli i liczę, że tamto forum ma szansę się zmienić z drzewkowego, na normalne.

Mithos

• Gość
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 10, 2009, 11:49:35 »
ważniejsza w sumie jest sama społeczność, niż silnik forum

Oczywiście tym niemniej to będzie krok wstecz. Można się przesiadać na nowe forum ale bez propagandowej gadki, że nowe jest lepsze niż stare choć w zasadzie jest gorsze pod każdym względem  :)

Mnie to forum bardzo rozpieściło i nie bardzo chce mi się wracac na prgk.

Tym niemniej IMO nowe forum jest gorsze w obsłudze niż czytnik grup dyskusyjnych.

Najgorszy jest ten "drzewkowy" wygląd. Po prostu jest to kompletnie nieczytelne. Inne rzeczy jak edycja i cytowanie pewnie znacznie łatwiej dodać. Aczkolwiek uważam, że nie po to ktoś zamienia normalne forum na "drzewko" żeby później z tego rezygnować. Zresztą inne fora agorowe to też "drzewka" więc pewnie nie ma możliwości z tego aby z takiej formy zrezygnować.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2009, 11:53:34 wysłana przez Mithos »

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 10, 2009, 11:59:12 »
zresztą toro mówił w polygadce, że wszystko będzie ewoluować
co mnie zdziwiło, wspomniał też o wprowadzeniu edycji komentarzy :)

W tej sprawie kompletnie mu nie wierze.

Offline skylight

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 10, 2009, 12:17:58 »
Zaleski pisał raz, że edytowanie komentarzy nie będzie możliwe ze względów organizacyjno-prawnych. Z powodu przepisów, których nie zna, trzeba archiwizować wszystkie wypowiedzi i byłoby wielkim problem robić archiwum zawartości, która może ulegać ciągłym zmianom (co akurat jestem w stanie zrozumieć).

Mithos

• Gość
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 10, 2009, 12:22:12 »
Zaleski pisał raz, że edytowanie komentarzy nie będzie możliwe ze względów organizacyjno-prawnych. Z powodu przepisów, których nie zna.

Przypomina mi to bełkot różnych decydentów, którzy niepopularne (debilne?) rozwiązania tłumaczą "bo UE nam tak kazała" pomimo, że nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością.

Offline skylight

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 10, 2009, 12:40:48 »
Jak napisałem, jestem w stanie zrozumieć, że archiwizowanie zawartości "dynamicznej" może stwarzać jakieś tam kłopoty (choć pewno zaraz pojawi się Vir i napisze, że to załatwia się 1 linijką kodu  ;D ), natomiast powody, dla których trzeba to robić są dla mnie zupełnie niejasne. Nie, żebym twierdził, że takowych w ogóle nie ma, po prostu, jak napisałeś, w zakresie nadbudowy wszelkiej biurokracji nad "komórkami wykonawczymi" bywamy w Polsce bardziej papiescy niż papież.

Offline Verminaard

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 10, 2009, 13:54:03 »
Hello,

Panowie, sytuacja jest dość prosta.

Jakiś czas temu duża firma Agora kupiła malutki, ale cieszący się uznaniem serwis/blog o nazwie Polygamia.

Była to typowa decyzja przyszłościowa - wejdźmy bo teraz jest tanio, a wygląda na to, że kiedyś mogą być z tego pieniądze.

W Agorze nie ma ani jednej osoby, która ma jakie takie pojęcie o grach, a osoby odpowiedzialne za serwisy growe są pikusiami. Brak im nie tylko wpływów w samej Agorze, ale przede wszystkim doświadczenia, wiedzy oraz umiejętności, żeby prowadzić autonomiczny biznes w ramach korporacji.

Wygląda na to, że powoli zaczął się okres rozliczania - nowe inicjatywy w postaci Polygamii, czy Gamecornera muszą uzasadnić swoje istnienie. W skrócie - prawdopodobnie jeden z szefów wszystkich szefów dostał raport finansowy i zadał pytanie dlaczego Agora finansuje deficytowy biznes. Po drugiej stronie stołu siedział pikuś pokroju R. Zaleskiego i nie potrafił udzielić żadnej poważnej odpowiedzi (powiedzmy to sobie jasno - jaką odpowiedź może wykrztusić z siebie w takiej sytuacji chłopak, który ma 28 lat, któremu się wydaje, że Gol to dobry model biznesowy i który kłamie na forum publicznym, bo jest tak dociśnięty, że nie potrafi wymyślić nic innego).

W rezultacie ktoś podjął decyzje za niego i postawił na integrację (z punktu widzenia szefa wszystkich szefów jest to ruch właściwy, bo tnie on koszty, zachowując otwarcie na przyszłość). Integracja obejmuje zapewne wspólną podstawę techniczną oraz połączenie Polygamii oraz Gamecornera (co oznacza również połączenie redakcji).

Oznacza to oczywiście bardzo poważne zmiany. Jeśli chodzi o funkcjonalność, to będzie ona taka, jak na głównych serwisach Agory. Support będzie znikomy, bo serwisy growe są na końcu łańcucha dziobania. Poziom redakcji będzie się obniżał, skręcając w stronę klienta o niskim IQ (klasyczna wręcz oznaka klęski).

Powstaje pytanie, dlaczego to forum nie zostało zamknięte, dlaczego redakcja Polygamii jest jeszcze w pracy oraz dlaczego istnieje możliwość pisania takich postów jak mój.

Ano zapewne dlatego, że właścicielem tego forum jest osoba prywatna. Dodatkowo Zaleski, czy też grupka, której akcje firmuje, jest na tyle szczeniacka, że nie wie, co należy zrobić w takiej sytuacji.

Bunt redakcji i odejście grupki inicjatywnej forumowiczów, może dość łatwo doprowadzić do otwarcia Polygamii 2. A wtedy R. Zaleski (który, jak sam pisze, odpowiada za stronę biznesową serwisów growych), leży i kwiczy. Zostanie mu w ręku nędzny serwisik skierowany do klientów Gola, ale nie oferujący nawet ułamka tego, co jest na Golu.

Sprawę trzeba więc rozwodnić, tak żeby najwięksi buntownicy i krzykacze wykruszali się sami, ale nie organizowali się oraz nie odchodzili grupowo (zarówno po stronie forumowiczów, jak i redakcji). Fachowo się to nazywa damage control ;).

W pewnym sensie jesteśmy więc obserwatorami walki o władzę. Grupa Zaleskiego jest zmotywowana interesem własnym, bo szczury zawsze ocenia się po tym, które są na mecie. Oni muszą dobiec na dobrych pozycjach, albo stracą pracę. Grupa (hmm, redakcyjna?) może wydrzeć lepsze forum, komentarze itd. jeśli dobrze dociśnie. Ludzi kierujących się strachem, zawsze można docisnąć.

Dalsze perspektywy są niestety słabe. Dopóki nie pojawi się jakaś rozsądna osoba, to serwisy growe Agory będą sobie dryfowały, bo powiedzmy sobie szczerze, nie dostrzegam żadnej głębszej idei w tym, co do tej pory przedstawił R. Zaleski (uznaję, zgodnie z tym, co on sam powiedział, że jest głównym decydentem, jeśli chodzi o serwisy growe Agory).

Vv

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 10, 2009, 14:09:03 »
Ja natomiast mam inny pomysł na biznes, który udało mi sie uskutecznić i analogia powinna być trafna - butik dla właścicieli psów / polygamia (stara).

Są sobie sklepy/serwisy, które stawiają na psie marki pewne, na takie, które wszyscy kupują, na rzeczy znane i sprawdzone, nie koniecznie innowacyjne i najlepsze. Sklepy stawiają na masy klientów uczonymi reklamami w tv. Ja wyłamałem się, powiedziałem NIE. Obrałem nieco inną drogę - zajmuję się sprzedażą i promowaniem rzeczy tylko dla wybranych klientów, dla ludzi, którzy mają kasę, dla ludzi, którzy są świadomi - wybrałem produkty mało reklamowane, mało popularne wśród ogółu, ale najlepsze na rynku. Może nie robię takiej furory jak największy hipermarket psiarski "KrakVet", ale mam swoich bardzo zadowolonych klientów, dla których zawsze znajdę czas i którzy w kazdej chwili moga się do mnie zwrócić o pomoc. Nie robię nic wbrew sobie i własnym przekonaniom, stać mnie na powiedzenie prawdy i szczerość w stosunku do klienta.

Wydaje mi się, że Polygamia powinna iść w tym kierunku. Tylko czy teraz nie jest za późno? Taki kierunek nie przyniesie kokosów, ale będzie przyszościowy i pozwoli utrzymac wysoką pozycję na rynku. Ogólnie rzecz biorąc - nie ilość, a jakość.

Sorry, nie jestem dobrym mówcą i pisarzem, ale mam nadzieję, że część z Was zrozumiała o co mi chodzi. Strasznie zależy mi na mojej ukochanej Poly :)

Offline BaRiBaL

• Mieszkaniec tego forum
  • Hardcore casual gamer
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 10, 2009, 14:34:14 »
Nie wiem czy jest sens deliberowac w tej sprawie. OIDP forum jest zalozone przez Piotrka a lezy obecnie na serwerach Agory. Jesli ta sie wypnie to od Piotrka bedzie zalezec czy to forum bedzie dalej istniec gdzie indziej (no i pozostaje jeszcze wowczas kwestia dostepnosci do w miare aktualnego bekapu).

Offline Verminaard

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 10, 2009, 15:21:52 »
Ja natomiast mam inny pomysł na biznes, który udało mi sie uskutecznić i analogia powinna być trafna - butik dla właścicieli psów / polygamia (stara).

Są sobie sklepy/serwisy, które stawiają na psie marki pewne, na takie, które wszyscy kupują, na rzeczy znane i sprawdzone, nie koniecznie innowacyjne i najlepsze. Sklepy stawiają na masy klientów uczonymi reklamami w tv. Ja wyłamałem się, powiedziałem NIE. Obrałem nieco inną drogę - zajmuję się sprzedażą i promowaniem rzeczy tylko dla wybranych klientów, dla ludzi, którzy mają kasę, dla ludzi, którzy są świadomi - wybrałem produkty mało reklamowane, mało popularne wśród ogółu, ale najlepsze na rynku. Może nie robię takiej furory jak największy hipermarket psiarski "KrakVet", ale mam swoich bardzo zadowolonych klientów, dla których zawsze znajdę czas i którzy w kazdej chwili moga się do mnie zwrócić o pomoc. Nie robię nic wbrew sobie i własnym przekonaniom, stać mnie na powiedzenie prawdy i szczerość w stosunku do klienta.

Wydaje mi się, że Polygamia powinna iść w tym kierunku. Tylko czy teraz nie jest za późno? Taki kierunek nie przyniesie kokosów, ale będzie przyszościowy i pozwoli utrzymac wysoką pozycję na rynku. Ogólnie rzecz biorąc - nie ilość, a jakość.

Sorry, nie jestem dobrym mówcą i pisarzem, ale mam nadzieję, że część z Was zrozumiała o co mi chodzi. Strasznie zależy mi na mojej ukochanej Poly :)

Hello,

Bardzo fajna sprawa, jeśli chodzi o biznes rodzinny :).

Niestety trudno utrzymać serwis społecznościowy kierując się zasadami biznesu rodzinnego. Klient musi kupować, bezpośrednio lub pośrednio (np. reklamy). Żeby serwis był dochodowy, to trzeba zapewnić mu tak dużo możliwych źródeł przychodu, ile się da. A na to potrzeba czasu, pieniędzy i rozsądnych ludzi od kierowania takim serwisem. Jego zasadą jest właśnie masowość. Nawet jeśli wyciągniesz z kieszeni parę milionów dolków i powiesz, że teraz robisz serwis dla swojaków i masz w dupie, czy on kiedykolwiek będzie zarabiał, to jeśli będziesz to robił dobrze, to stanie się on masowy.

A wtedy polegniesz, jeśli nie będziesz miał w rękawie dobrego planu. Masowy serwis wymaga masowych nakładów finansowych i musi mieć jakieś źródła przychodu.  

Vv

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 10, 2009, 16:04:41 »
Z tego wszystkiego wynika tylko tyle, że stare forum powinno zostać podpięte pod NOWY portal growy założony przez redaktorów, którym zależy na jakości. W tym momencie ucieszyłyby się takie persony jak Z. bo wyglądałoby to na walkower i poddanie pozycji bez walki. Ale takie miernoctwo jakim stałaby się Poly po odejściu najwartościowszych zaraz obróciłoby się przeciw zadowolonym kacykom. Nowy Portal Growy (dobra nazwa? www.npg.pl? ) przejąłby nie tylko użytkowników ale i w miarę czasu - sponsorów. Stałby się masowy ale niezależny od kogoś kto handluje wszystkim. jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Takie właśnie jest Nowe ( z nazwy) forum Poly. Szczerze życzę sobie powstania Nowego portalu Growego. Po "Top Secret" było "Secret Service".
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2009, 16:41:08 wysłana przez szpynda »

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 10, 2009, 16:16:31 »
Ja bym tylko prosil o wstrzemiezliwosc w rzucaniu inwektyw ("gadzina" to gruba przesada).
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Ryszard Chojnowski

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 10, 2009, 16:36:57 »
któremu się wydaje, że Gol to dobry model biznesowy

Jedno pytanie w związku z powyższym - GoL to zły model biznesowy? Z tego co wiem, radzą sobie znakomicie.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 10, 2009, 16:42:15 »
Ja bym tylko prosil o wstrzemiezliwosc w rzucaniu inwektyw ("gadzina" to gruba przesada).
Poprawione przez szacunek do siebie samego.

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #117 dnia: Listopad 10, 2009, 16:49:46 »
Wygląda na to, że powoli zaczął się okres rozliczania - nowe inicjatywy w postaci Polygamii, czy Gamecornera muszą uzasadnić swoje istnienie. W skrócie - prawdopodobnie jeden z szefów wszystkich szefów dostał raport finansowy i zadał pytanie dlaczego Agora finansuje deficytowy biznes. Po drugiej stronie stołu siedział pikuś pokroju R. Zaleskiego i nie potrafił udzielić żadnej poważnej odpowiedzi (powiedzmy to sobie jasno - jaką odpowiedź może wykrztusić z siebie w takiej sytuacji chłopak, który ma 28 lat, któremu się wydaje, że Gol to dobry model biznesowy i który kłamie na forum publicznym, bo jest tak dociśnięty, że nie potrafi wymyślić nic innego).
Czekam na ciąg dalszy. Coś czuję, że ta opowieść kończy się wyrzuceniem delikwenta do Wisły(oczywiście w gustownych betonowych bucikach).  Początek najlepszy "zaczął się okres rozliczania"  hue hue hue.

Offline Verminaard

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #118 dnia: Listopad 10, 2009, 17:43:29 »
któremu się wydaje, że Gol to dobry model biznesowy

Jedno pytanie w związku z powyższym - GoL to zły model biznesowy? Z tego co wiem, radzą sobie znakomicie.

Hello,

Gol ma się dobrze, bo działa w świecie bez konkurencji i niewątpliwie jego model sprawdza się w obecnej sytuacji.

Jest to jednak model bardzo wrażliwy ze wględu na opieranie części dochodów na bezpośrednim sięganiu do kieszeni niewyrobionego klienta, który z założenia nie jest lojalny (bo to młode chłopaki, z małym zapasem gotówki i dużymi potrzebami). Mogę sobie całkiem łatwo wyobrazić przejęcie większości tej grupy przez udostępnienie za darmo części contentu Gola.

Wiarygodność Gola jest niejasna ze względu na zbyt bliskie związki z wydawcami lokalnymi. Pisanie poradników dla Cenegi, czy osławiona już obróbka prasowa dla EA są piękną tarczą, jeśli ktoś chciałby zacząć strzelać.

Gol znacznie też sobie ograniczył możliwości dywersyfikacji źródeł dochodu przez zbytnie skupienie się na graczach młodych. Doprowadził też do pojawienia się sporej grupy osób, które Gola nie lubią i będą zawsze chętne do wspierania wszelkich skierowanych przeciwko niemu inicjatyw.

To są aż cztery poważne luki, które można łatwo wykorzystać w celu przypuszczenia agresywnego ataku, a z pewnością jest ich więcej.

Wzorowanie się na tym modelu i postrzeganie go jako cel (co wydaje się być ideą decydenta biznesowego Polygamii), jest fatalnym wręcz błędem. Sytuacja Gola jest wyjątkowa, zakończy się wraz z pojawieniem się pierwszej poważnej konkurencji i nie będzie możliwa do odtworzenia, czy to przez samego Gola, czy też inny serwis.

Vv

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #119 dnia: Listopad 11, 2009, 09:20:15 »
z przyzwyczajenia kliknalem w link "Forum" na glownej Polygamii.
zaatakowal mnie lektor krzyczacy o super rewelacyjnym balsamie do golenia dla mezczyzn od Nivea.
z ciekawosci kliknalem w link "Gry" na tym forum.
zaatakowal mnie inny lektor zachwalajacy ubezpieczenie w jakiejs firmie.
ucieklem w poplochu.

przegladam fora sluchajac jednoczesnie czy to muzyki, czy jakichs podcastow. korzystanie z forum, ktore na kazdej stronie ma mowione reklamy mija sie z celem zupelnie.

chocby dorownali funkcjonalnoscia temu "forumowi", to i tak nigdy sie tam nie przeniose z wyzej wymienionych powodow.

juz predzej powrot na z gory upatrzone pozycje na PRGK. tam przynajmniej nie ma reklam.