Autor Wątek: PSP Street E1004 co to jest?  (Przeczytany 64611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blazej

• I Am Robot
PSP Street E1004 co to jest?
« dnia: Styczeń 08, 2012, 23:31:20 »
Zauważyłem, że pojawiła się nowa wersja PSP. Pierwsze co rzuca się w oczy to matowa obudowa. Dla mnie ekstra. Podobno nie ma wifi i stereo. Cena - za 400 można spokojnie na Allegro nówkę kupić. Warto ją kupić czy raczej porozglądać się za innymi modelami?

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
Odp: PSP Street E1004 co to jest?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2012, 00:02:32 »
hmmm, ktos reaktywowal trupa? troche bez sensu zwlaszcza jak wchodzi psv.
Steam/Origin/UPlay: Toriniasty

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2012, 08:01:49 »
PSV kosztuje 3 razy drozej i nie wchodza do niego uzywane UMDki z alegro za grosze ;)
Wiec jak najbardziej warto jak ktos nie mial.

Zamiast E1000 mialbys uzywke innego modelu - wiec to zalezy jak bardzo chcesz miec gwarancje - Wi-fi uzywa sie sporadycznie w zasadzie tylko do przegladania sklepiku co mozna zrobic z poziomu PS3 , wbudowany glosnik to tez rzadkosc jak uzywasz jej w trasie bo wtedy jedziesz na sluchawkach.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2012, 19:31:56 »
Też uważam, że kupno w tej chwili PSP jest bardziej sensowne. Konsola dużo tańsza, duża biblioteka gier i są tańsze. Tak kombinuję na co by tu wydać kasę, ale nie wiem czy zamiast PSP nie skończy się na Iphone 4. Jeszcze więcej gier i jeszcze tańsze. No i często lepsze  8)

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2012, 20:36:19 »
Ale konsola do grania za 2400 ;)

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2012, 22:49:33 »
Ajfona kupiłbym głównie do lansu, gry to taki ficzer  8)

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2012, 09:28:35 »
jeśli psp to najlepiej 3004, używki na gwarancji schodzą za grosze. od 250 pln nawet widziałem. za 350-400 dorwiesz juz ideał. tym E1000 to bym głowy sobie nie zawracał.

Offline mark24

• Badass
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2012, 14:07:29 »
Ajfona kupiłbym głównie do lansu, gry to taki ficzer  8)

te lepsze gry znudzą się po dwóch tygodniach. Przynajmniej mi się znudziły. Proste "celowniczki" w stylu angry birds, jakieś tower defence i masa jewelsów - masz grywalny komplet na sterowaniu dodykowym, czyli takim jaki oferuje Iphone. Jest owszem kilka konwersji np. z PSX - sam grałem w FF - ale sterowanie już się znacznie gorzej sprawdza. Od pół roku gram na Iphonie w Texas Holdem - tylko i wyłącznie niestety. Badziewia za 69p jest zatrzęsienie, ale 99.99% z tego to maksymalnie popierdułkowate pozycje z których kopiowanie w kółko utartych pomysłow (samych kopii Angry Birds są setki, rzuca się piłkami, granatami, krzesłami, kulami, etc. etc. - problem, w tym, że jak się znudzi jedna to znudziły się wszystkie...)

Offline raggnarok

• Super Badass
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 19, 2012, 00:36:38 »
Zamiast E1000 lepiej kupic najlepsza imho wersje PSP, czyli 200x. Najlepszy ekranik, cena przyzwoita. Za cene nowego E1000 mozna kupic PSP 200x w IDEALNYM stanie, sam takiego nabylem i jestem happy :)

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 22, 2012, 11:48:18 »
Odkopię trupa (1 miesiąc - jeszcze ciepły :) )
Kusi mnie, żeby łyknąć PSP. Po premierze Vity powinno mocno stanieć, a jest parę gierek, które mnie interesują. Są Fajnale, Persony, jakieś Luminesy i inne Patapony...

Poczytałem stronę o PSP na Wiki i mam kilka pytań.
- Jak rozumiem, blokada regionalna jest tylko na filmy - gry mogę sprowadzać z USA albo KKW i zadziałają?
- Czy gry dostępne z PSStore zależą od tego, jaką kupię wersję regionalną? Czy jak kupię europejską, będę miał dostęp do tych wszystkich japońskich pachinku i innych dziwactw?
- Nie zamierzam przerabiać - najlepsza chyba będzie 3004? Raggnarok - w czym lepsza jest 200x?

Odczuwam gadżetowy głód, ale na Vitę na razie się nie szarpnę. PSP brzmi całkiem sensownie...

Online tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 22, 2012, 12:03:30 »

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 22, 2012, 12:20:45 »
- Jak rozumiem, blokada regionalna jest tylko na filmy - gry mogę sprowadzać z USA albo KKW i zadziałają?

// Filmy nie wiem nigdy nie probowalem,
// gry na UMD chodza z dowolnego regionu z dowolnym kontem
// gry z PSNu wymagaja uaktywnienia konta z ktorego byly kupowane (najproscie to zrobic zrzucajac plik gry z ps3 i wtedy samo sie pyta czy zmienic konto jak masz niewlasciwe)

- Czy gry dostępne z PSStore zależą od tego, jaką kupię wersję regionalną? Czy jak kupię europejską, będę miał dostęp do tych wszystkich japońskich pachinku i innych dziwactw?
// musisz zalozyc japonskie konto PSN i wtedy mozesz tam wejsc i kupowac normalnie (jak kupilem karte psn z yenami skads), demka zazwyczaj da sie sciagnac i grac na nich z europejskiego konta

- Nie zamierzam przerabiać - najlepsza chyba będzie 3004? Raggnarok - w czym lepsza jest 200x?
// niektorym przeszkadzaja takie jakby powidoki na ekranie 3004. Ja tego na swojej nie zauwazam. Z wersja 2k jest ten problem, ze sa znacznie starsze.

Odczuwam gadżetowy głód, ale na Vitę na razie się nie szarpnę. PSP brzmi całkiem sensownie...
// jak lubisz japonszczyzne to fajnych gier na psp bedziesz mial na najblizsze kilka lat :)

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 22, 2012, 12:49:27 »
A co tracę na PSP nie mając PS3? Poza tym, że gry 'downloadable' muszę pobrać bezpośrednio na PSP?

Mogę mieć na PSP trzy konta (EU, US, JP)?

(Jeszcze dla wyjaśnienia - filmy na UMD mnie nie interesują, wolałbym móc zripować z DVD i obejrzeć na PSP, bo mam sporo nieobejrzanych płyt).

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 22, 2012, 13:11:48 »
Nic nie tracisz - tylko wygodniej zakolejkowac gry do sciagania na PS3 niz ciagnac bezposrednio przez PSP.

Na PSP w jednej chwili mozesz miec tylko jedno konto - natomiast mozna je bezkarnie przelaczac tylko wymaga to kazdorazowo wpisania loginow hasel itp na nowo.

Optymalnie jest miec jedno glowne konto na ktorym robisz zakupy cyfrowe (albo polskie albo usa/kanada) i z reszty regionow importowac gry na UMDkach.

Jest tez jakis soft do komunikacji PSP-PC ale dla mnie to terra-incognita bo zawsze uzywalem ps3 do tego.

Offline Asinus

• Stały bywalec
  • asinus asinorum in saecula saeculorum
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 22, 2012, 14:49:10 »
Nic nie tracisz - tylko wygodniej zakolejkowac gry do sciagania na PS3 niz ciagnac bezposrednio przez PSP.

Można ciągnąć bardzo wygodnie przez Media Go z PC a potem przenieść na PSP. W sumie chyba szybciej idzie niż bezpośrednio na PSP, przynajmniej u mnie. No i zawsze gdy usunie się z kieszonsolki pozostaje kopia na dysku.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 23, 2012, 15:11:58 »
No dobra, to jeszcze jedno pytanie. Na Allegro oczywiście dominują koeszonsolki przerabiane. Na jednej z aukcji ktoś napisał:
Gdy chcemy powrócić do oryginalnego oprogramowania wystarczy wyciągnąć baterie i po ponownym uruchomieniu z powrotem mamy oryginalny soft.
Prawda to? Nie chcę się bujać z dziwnym nieautoryzowanym softem, zwłaszcza że interesuje mnie parę tytułów z PSN (niedostępnych na UMD). Czy przywrócenie oryginalnego softu zawsze jest możliwe? Czy może PSP przerabiali też hardware'owo i może się okazać, że z przywrócenia oryginalnego firmware'u dupa zbita?

Offline draker

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 23, 2012, 15:50:00 »
Jeśli jest przerobione tzw. baterią pandory, to wtedy właśnie wystarczy wyjąć baterie, wcisnąć jakiśtam przycisk przy włączaniu i w specjalnym menu jest opcja powrotu do official firmware.

Offline Asinus

• Stały bywalec
  • asinus asinorum in saecula saeculorum
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 23, 2012, 17:04:59 »
Jeśli kieszonsolka jest przerobiona w sposób nietrwały (soft jest w ramie tak jakby) to tak. Wystarczy wyłączyć i włączyć. Jeśli trwale (soft wgrany do pamięci trwałej konsolki) to wystarczy wgrać po prostu oficjalne oprogramowanie ze strony Sony  (A pandora w nowszych 3k już nie działa).

Offline Ver

• Aktywny forumowicz
  • Yeah, well, that's just, like, your opinion, man.
    • Polygamia - najlepszy serwis o grach
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 28, 2012, 11:04:45 »
A ja się zastanawiam nad E1000 - nie mam za dużo wolnej gotówki, a E mógłbym dostać za 1 zł w sieci komórkowej.
Tylko pytanie - co tak naprawdę stracę nie mając WiFi? PS3 mam więc, PS Store to nie problem. W multi raczej nie zamierzam grać.
Remote Play jest wart uwagi?
pozdrawiam, Paweł
@pawelk_

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 28, 2012, 12:50:06 »
Nie - jak nie zlamiesz konsolki to prawie nic nie dziala, a jak dziala to z lagiem.

Offline Ver

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 28, 2012, 13:38:23 »
Nie chcę jej łamać. A jest jakiś legalny sposób na granie w gry z PSX - konkretnie Final Fantasy VII kupione w PSS?
pozdrawiam, Paweł
@pawelk_

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 28, 2012, 13:44:10 »
Nie chcę jej łamać. A jest jakiś legalny sposób na granie w gry z PSX - konkretnie Final Fantasy VII kupione w PSS?

No podłączasz PSP do PS3 i wybierasz opcję kopiuj.

Ewentualnie instalujesz w systemie Media Go i podłączasz PSP do kompa.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 28, 2012, 13:46:45 »

Remote play jest ci potrzebny tylko jakbys chcial odpalic gry PS1 na cd-romach.

Offline Ver

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 28, 2012, 14:17:33 »
Dobra, już chyba wiem wszystko. Dziękuję. Mogę spokojnie sobie wersję E wziąć. I do tego Monster Huntera.  ;D
pozdrawiam, Paweł
@pawelk_

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 29, 2012, 09:27:41 »
Dzięki wszystkim za porady i informacje. Ostatecznie udało mi się kupić 3004 w bardzo dobrym stanie i w jeszcze lepszej cenie :-)
Na razie mam tylko Patapony, ale na wishliście już z 10 pozycji - fajnie, że gry takie tanie, zwłaszcza w porównaniu z DSem.

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 15, 2012, 09:51:29 »
Odkopię  ;D

Też chciałem kupić wersję street dla syna na wakacje.
W ostatni weekend zobaczył grę ben10 w markecie i się zainteresował.

Nie mam PS3. Brak wifi to będzie duży problem ?? Może u znajomego na PS3 coś da się pociągnąć.

Jak kwestia baterii ?? O przeróbce myślałem jedynie pod kątem oszczędności baterii.
Co daje mi przejściówka MemoryStick na microSD ??
(kliknij)

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 15, 2012, 09:56:16 »
Brak wifi nie jest problemem. Ściągasz program Media Go i przy jego pomocy kupujesz gry z PSS, ściągasz i za pomocą kabla USB przerzucasz na PSP.

Offline Jeti

• Stały bywalec
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 15, 2012, 21:07:20 »
Nie ma się co bać braku wifi, bo zrzuca się wszystko przez ps3 albo media go (jeśli masz ps3, to polecam pierwszą opcję). Miałem kiedyś PSP-2000, a teraz to i nie czuję wielkiej różnicy. Jeden głośniczek też nie przeszkadza, bo z dźwiękiem i tak gra się tylko na słuchawkach. Bateria trzyma 4,5-5 godzin grania na UMD, ale to zależy od jasności i głośności. Wersje cyfrowe dodają jeszcze z godzinkę. Fajna jest za to matowa obudowa, bo nie widać śladów po paluchach i małych rysek.

Co do karty, to nie wiem czy jest sens bawić się w przejściówki. Memory stick 8 GB kupiłem za 35 złotych pół roku temu (Goodram).

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 22, 2012, 10:04:05 »
Dzięki za porady.
PSP w wersji street fizycznie kupione, ale niestety znajduje się u babci mojego syna w tzw. Reichu.
Będzie na początku lipca. Chciałem odzyskać hasło z mojego konta PSN (SEN). Sony twierdzi, że takiego nie ma. Możliwe, że się zlikwidowało ?? Zakładałem daaaawno temu jak kupiłem PS2, żeby sieciówkę dostać.
Minisy widzę to same wersje gier z mojego iPoda :) Coś wyjątkowego warto z minisów zakupić ??
Macie jakieś gry do sprzedania ?? Dużo pozycji po polsku ??
To MediaGO to kobyła na miarę iTunes.
(kliknij)

Offline Jeti

• Stały bywalec
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 22, 2012, 12:22:27 »
Po polsku są piratów tylko gry od sony z ostatnich 3 lat. Polecam szczególnie Patapony (1 i 2, niestety po polsku jest tylko średnia trójka), bo świetna i oryginalna gra, która powinna spodobać się każdemu, niezależnie od wieku, religii i preferencji seksualnych. Minisy to niestety generalnie bieda i szkoda na nie czasu. Z tych, w które grałem, warte uwagi jest tylko Where is.my heart?

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 22, 2012, 12:41:38 »
Fajny Minis to Monsters (Probably) Stole My Princess. Krótki (da się przejść za jednym posiedzeniem), ale jak chcesz maksować, to już gra na godziny. Miodna, ładna i zabawna.

Offline aZiss

• Super Badass
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 03, 2012, 13:19:04 »
Idiotyczne zapytanie :)
Czy na PSP są patche ?? W wersji konsoli okrojonej z wifi jak to wygląda przy grach pudełkowych ??
(kliknij)

Offline lasarus

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 13, 2012, 21:21:08 »
Może ktoś odpowiedzieć na pytanie @aZiss? jak są to jak je zainstalować bez wifi :D.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 13, 2012, 21:39:07 »
Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek patchował grę na PSP.
Na dyskach UMD czasami znajduje się aktualizacja firmware konsoli, jeżeli gra wymaga określonej wersji softu.
Poza tym nie spotkałem się z patchami.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 13, 2012, 21:42:08 »
Do Wipeouta były swoiste darmowe DLC, zgrywało się zip na komputerze i wrzucało na kartę pamięci ;) Nie pamiętam nic innego.
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Offline lasarus

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 13, 2012, 22:02:00 »
Ok dzięki za informację, mama jeszcze dwa pytania trochę niezwiązane z tematem(mam nadzieję że się nikt nie obrazi). Kupiłem używaną grę, wszystko niby fajnie hula, ale mam dwa ale:
  • Często słychać odgłosy tarcia z napędu podczas grania, normalne to?
  • Kawałek plastikowej osłonki dysku umd(tej przezroczystej tuż nad płytą) nie jest przyklejone do tego białego plastiku, tak ma być?

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 13, 2012, 22:18:30 »
Ok dzięki za informację, mama jeszcze dwa pytania trochę niezwiązane z tematem(mam nadzieję że się nikt nie obrazi). Kupiłem używaną grę, wszystko niby fajnie hula, ale mam dwa ale:
  • Często słychać odgłosy tarcia z napędu podczas grania, normalne to?
  • Kawałek plastikowej osłonki dysku umd(tej przezroczystej tuż nad płytą) nie jest przyklejone do tego białego plastiku, tak ma być?

1. Normalne jest, ze słychać pracę napędu, ale nie wiem czy normalne są tarcia. 
2. Nie, nie ma tak być, masz uszkodzoną obudowę dysku umd. To nic takiego i nie powinno sie nic zlego stac, ale mozliwe, ze te tarcia to własnie stad. Na allegro można kupić takie obudowy i je sobie wymienić. Albo spróbować skleić jakąś kropelką, tylko dysku optycznego nie upapraj :)