Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - kmh

Strony: 1 ... 6 7 [8]
281
Dyskusje / Odp: Mass Effect 2 - koncert życzeń [bez spoilerów]
« dnia: Luty 01, 2010, 16:13:06 »
xiem, lutoslav:

No właśnie, Sentinele i Terminatory. To były moje skojarzenia jak go zobaczyłem, a nie "coś związanego ze światem ME". Widzę jak leci przez kosmos: wziiiiium wziiuuuuum i strzela laserami z oczu: pił pił pił, albo jak King Kong wspina się po cytadeli i łapami odtrąca statki.

Słabe!

Na szczęście potem był ciekawy wybór z Cerberusem, że na serio się zastanawiałem przez chwilkę, którą opcję wybrać.


Jestem bardzo ciekaw, jak z tego wybrną w trójce :)

282
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Luty 01, 2010, 15:03:07 »
Wiem, że to forum jest prywatne ale jest miło jak redaktorzy piszą po polsku. Po raz pierwszy mam ochotę użyć opcji ignoruj na kimś z redakcji. Niestety nie ma takiej opcji, bo nie. ;D

:(

283
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Luty 01, 2010, 14:27:17 »
dziękujeeee już sie zabieram do poprawko-mobilu

284
Dyskusje / Odp: Mass Effect 2 - koncert życzeń [bez spoilerów]
« dnia: Luty 01, 2010, 13:23:26 »
Finałowy boss w ME2 to straszny śmiech, rozbija klimat.

Budowali wielkiego latającego robota w kształcie człowieka, bo lubią powielać kształty ras, które chcą zabić? Dżizaz.Za każdym razem jak wyobrażam sobie jak to coś mogłoby latać, to się śmieje.

285
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Luty 01, 2010, 00:29:25 »
 - To tylko plotki. Na chwilę obecną nie planujemy zamknięcia starego forum...
 - Czyli to prawda!!!!
 - ...

286
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Styczeń 31, 2010, 13:18:25 »
Ale fakt poza Ausirem to nikt z ekipy poly nie zna się na PC. ;)
Hej! Ja potrafię swój włączyć!

287
Dyskusje / Odp: Mass Effect 2 - koncert życzeń [bez spoilerów]
« dnia: Styczeń 29, 2010, 14:35:15 »
Pytanie do tych co juz nieco dalej zaleźli, a graja zolnierzem.W jakie umiejetnosci, generalnie w co warto najlepiej inwestowac grajac ta klasa?Nie chcialbym sie w pewnym momencie obudzic z reka w muszli klozetowej, jak dojdzie do jakiejs trudnej rozpieruchy...
Tutaj nie ma za wiele do wyboru: najpierw pakujesz w umiejętność pasywną, potem w Adrenaline Rush, a potem juz wg własnego widzimisię. Moim zdaniem pod koniec najbardziej przydają się pociski zapalające.

Możesz też ewentualnie od Grunta wziąć Fortification.

288
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Problemy z wyświetlaniem
« dnia: Styczeń 25, 2010, 16:26:34 »
Już powinno wszystko działać.

290
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Styczeń 13, 2010, 15:33:27 »
Po co zaznaczać PC, skoro to serwis o GRACH NA KONSOLE?

 :o :o :o :o :o :o :o :o :o

291
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Styczeń 13, 2010, 11:45:43 »
Cytat: Mariusz  link=topic=1176.msg77824#msg77824 date=1263379293
Pierwszy "odcinek" gry na poranek kliknąłem tylko po to, by potwierdzić swoje przypuszczenia, że to dzieło "nowego" redaktora. No i z ciekawości. Drugi przeczytałem tylko z grubsza, nawet nie klikając na niego. Z dzisiejszego przeczytałem tylko tytuł myśląc sobie "ile można?". Moim zdaniem wpisy są raczej zbędne, a już na pewno zbyt częste ;)

Spoko, postaram się wygrzebywać naprawdę fajne rzeczy. Jeszcze dzieciom będziesz je pokazywać!

292
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Styczeń 13, 2010, 11:17:02 »
No i stosunek nadal jest zachowany przecież. Jeden tekst dziennie o grze, która nie jest dużą zabawką dla dużych chłopców. Tylko małą dla małych.

Dla mnie gra to gra, bez względu na platformę, silnik czy długość.

293
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Styczeń 13, 2010, 10:26:06 »
Wybaczcie, ale jeśli na kilkadziesiąt twardych niusów dziennie znajdziecie jeden z linkiem do fajnej krótkiej gry w którą można rano popykać - bo o grach jest chyba Polygamia w końcu - to chyba nikomu korona z głowy nie spadnie. Zawsze jest wiele innych tekstów nad i po.

294
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Styczeń 10, 2010, 18:11:55 »
Trzeba było zrobić zrzut ekranu!

PolyPlotek coraz bliżej!

295
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Polygadka - pytania i sugestie
« dnia: Styczeń 09, 2010, 22:28:59 »

ps. Sadzisz, ze Biedronka T.V. podpisalo stosowna umowe z kazdym tworca na swiecie, z bracmi Lumiere wlacznie? :)

Myślę, że po prostu opierają się na paczkach z gotowymi materiałami promocyjnymi  dostarczanych przez same telewizje i operatorów, wątpię, aby co tydzień chciało im się przeszukiwać sieć i wklejać zdjęcia z Klanu czy jakiegoś programu o gotowaniu na niszowym kanale. Pewnie i tak robi im to firma zajmująca się przygotowywaniem programów telewizyjnych dla dziesiątek tego rodzaju gazetek. A ta ma już podpisane umowy z różnymi szatańskimi agencjami posiadającymi prawa do obrazków.

296
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Polygadka - pytania i sugestie
« dnia: Styczeń 09, 2010, 20:53:05 »
Cytat: Mariusz  link=topic=1479.msg76805#msg76805 date=1262893880
Nie wiem, ja nie widzę nic nadzwyczajnego w tym, że jakiś przedmiot jest "sygnowany" nazwiskiem znanej osoby (tym bardziej legendy). Dobra, mniejsza o to.

Czekam na PS w pudełku z twarzą księżnej Diany, akurat na którąś tam rocznicę śmierci będzie.

Vir, myślę, że magazyny z programem telewizyjnym mają odpowiednie umowy podpisane na wykorzystywanie tego typu zdjęć i materiałów. /Kapitan Oczywistość Mode

297
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Styczeń 08, 2010, 09:22:40 »
No to już kwestia wiary w moją rzetelność i rzetelność osób, które dopuściły mój tekst do publikacji. Mogę dać linka do mojego GT, ale zawsze można stwierdzić, że przecież to nie ja grałem :)

To nie jest tak, że miałem problem z "rozgryzaniem" Shadow Complex i w tym akapicie wołałem czytelnika o pomoc, bo biedny nie zrozumiałem, o co im chodziło w tej grze. Wadą tej fabuły jest właśnie to, że nie przejmuje się graczem, bo twórcy założyli, że on i tak po pas brodzi w tej kliszy, więc niczego nie trzeba mu wyjaśniać.


298
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Styczeń 08, 2010, 08:35:04 »
Wybacz, ale konstruowanie opowieści na zasadzie "każdą mieliznę scenariusza wyjaśnimy po finałowej walce" to nie jest dobre rozwiązanie. Jeszcze żeby szło za tym podtrzymywanie klimatu tajemnicy przez resztę gry. Ale powiedzmy, że to kwestia już osobistych odczuć.

Cytuj
Niemniej jak sie o czyms pisze, to warto to znac, a nie zadawac pytania, na ktore odpowiedzi sa albo bezposrednio w kontekscie gry albo tez mozna bardzo latwo wydedukowac po prostu znajac sie na grach i mediach siostrzanych i sposobie kreowania opowiesci w nich.

Zabieg retoryczny.

299
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Styczeń 07, 2010, 13:55:05 »
To w takiej sytuacji w mojej opini ta dziesiata osoba nie powinna recenzowac tego tytulu.

Bez sensu. To doprowadza do sytuacji, gdy autorami recenzji są jedynie osoby, którym się dany tytuł podobał, a recenzję są wyłącznie pozytywne. Skoro wszystkie recenzje są pozytywne, to po co w ogóle pisać recenzje?

Jasne, że trzeba brać pod uwagę argumenty innych recenzentów i z nimi polemizować w miarę możliwości, ale bez przesady.

No i też wiadomo, że w sytuacji gdy nie lubię jakiegoś gatunku gier, to nie będę pisał recenzji po to aby jakiejś grze dosrać tylko za to, że nie jest tym co lubię.

300
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Styczeń 07, 2010, 13:42:09 »
Xiem: recenzje i oceny to jest naprawdę tak obszerny temat, że na pewno jeszcze nie raz będziemy do niego wracać :) Ale musisz też pamiętać, że liczy się subiektywna opinia recenzenta. Jasne, że w pisaniu recenzji nie można kierować się jakimiś osobistymi animozjami względem autora czy autorów (komiksu, gier, filmu, czegokolwiek), ale reszta to już powinny być jego własne odczucia.

Jeżeli dziewięć osób mówi mi, że gra jest świetna, a ja, jako ta dziesiąta nie jestem nią do końca zachwycony, to przecież nie wystawię jej wyższej oceny bo tak wypada i przecież to jest "naprawdę dobra gra". Może być dobrą grą dla kogoś i ok, ale dla mnie co innego może być dobre. A czasami nasze gusty mogą się spotkać.

Z mojego punktu widzenia, gry są sztuką, więc każdy odbiera je bardzo indywidualnie i nie można ich oceniać jakby były samochodem, gdzie można wyznaczyć jakieś sztywne fizyczne ramy sprawowania się na torze, wytrzymałości podwozia czy ilości zużytego paliwa z którego można łatwo rozliczyć. Jasne, że można zauważyć takie rzeczy jak kiepskie jak na dzisiejsze standardy tekstury, źle podłożone głosy, spadek animacji, bugi, ale na odbiór gry składa się tyle różnych elementów, że nie da się tego prosto ogarnąc. Nie jestem w stanie jako autor tekstu zmierzyć frajdy jaką daje dany tytuł. Ty jako czytelnik możesz szukać autorów o gustach podobnych do Twojego, ale nie da się nigdzie znaleźć growej prawdy absolutnej.

No i przede wszystkim, Shadow Complex jest dobrą grą :) Gdyby był złą, toby dostał 1/10

301
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Styczeń 07, 2010, 12:36:26 »
Na ten moment dysponuje trzyletnią 360tką, która jeszcze działa i laptopem, na którym gram od czasu do czasu w Team Fortress 2 na najniższych detalach. PS3 nie mam, jeśli o to chodzi :)

Jakby ktoś chciał mnie poszpiegować na Live, to szukajcie taga konradhi

302
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Styczeń 07, 2010, 12:27:59 »
O matko.
To jeszcze dla pelnego obrazu napisz jakie gry oceniasz wysoko, zeby mozna bylo jakos Twoj gust odniesc do swojego. 8)

Wiesz co, to jest tak, że od dłuższego czasu nie zagrałem w nic, coby mi się podobało od A do Z. Zawsze jest coś, co mi przeszkadza. Batman był bardzo dobry w skradaniu, okładaniu się piąchami z bandziorami czy szukaniu ukrytych rzeczy, ale przyzwyczajony do komiksów brakowało mi jakiejś bardziej interesującej fabuły. Bioshock miał świetny pomysł na świat, fajnie było móc mieć tyle broni i zdolności, ale brakowało mi większej swobody poruszania się po świecie i możliwości podejmowania wyborów bardziej interesujących niż decyzja w sprawie zabicia Siostrzyczek. Borderlands zawiodło mnie brakiem interesującej fabuły i gra w pojedynkę byłą mordęgą, choć te kilka chwil które spędziłem na dzielonym ekranie, były ok. Z ostatnich demek to Bayonetta mi się spodobała, bo jest tak absurdalnie przerysowana, że jestem strasznie ciekawy, jak to wygląda jako całość.

Patrząc bardziej wstecz, to lubię Half Life 2 (zwłaszcza za to co zrobili w epizodach) i Splinter Cell: Chaos Theory. Double Agent już mniej, choć było tam kilka patentów interesujących.


303
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Styczeń 07, 2010, 11:18:11 »
Batman:AA to jedna z gier roku.

To jeszcze uprzedzę fakty i napiszę, że w recenzji BAA na Technopolis dałem mu 7/10, żeby już nie było przykrych niespodzianek :)

Jak już mówiłem, nie bardzo lubię liczbowych systemów ocen i kiepsko się z nimi czuję, więc wierzę, że bardziej liczy się to co o danej grze się napisze, niż cyferka wystawiona na końcu.

304
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Styczeń 07, 2010, 11:06:46 »
Kraven: Głupio jest trochę dyskutować na takim poziomie czepiania się za słówka, zwłaszcza w sytuacji, gdy sam jak napisałeś, w SC nie grałeś, ale uważam, że tak, na poziomie mechaniki eksploracji gry, otrzymywania przedmiotów dających dostęp do wcześniej zamkniętych obszarów świata i znajdowania różnych ukrytych bonusów - Shadow Complex jest podobny do Batmana AA. Co oczywiście nie oznacza, że te gry są dla mnie takie same. Choć myślę, że parę rzeczy pod tym względem SC robi nawet od BAA lepiej i mam nadzieję, że będą one w nadchodzącym BAA2. Czy jak on tam będzie się nazywał. I wydaje mi się, że gdyby nie premiera Batmana, to znacznie więcej osób by na ten aspekt SC zwróciło uwagę. Dla Ciebie np. jest to "arcadowy shooter". Dla mnie nie tylko.

Demko Shadow Complex dostępne na XBLA jest całkiem obszerne, ściągnij i sam się przekonaj.

305
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Styczeń 07, 2010, 10:07:14 »
Abstrahując od subiektywnej ogólnej opinii o grze (Shadow Complex nie kupiłem i nie mam zdania), z przerażeniem należy niestety zwrócić uwagę na porównywanie dwuwymiarowego arcade shootera w retro sosie z Batmanem: AA.
Oj, to było bardzo, bardzo słabe...  

No no to zagraj może w SC to zobaczysz, że poza arkadowym shooterem, jest tam cała masa eksploracji i stopniowo zdobywanych gadżetów, które otwierają dostęp do nowych części mapy. Brzmi znajomo?

cmon.

Don Simon: nie jestem autorem z Gamecornera, mój tekst pojawił się tam w ramach współpracy GC z Technopolis, gdzie pojawił się nieco wcześniej. Choć gdzieś w głębokim 2008 roku na GC pojawił się mój tekst o grach typu Tower Defence.

306
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Styczeń 07, 2010, 09:40:35 »
Cytuj
Dla mnie to za mało aby uznać, że to ma ręce i nogi.

A dla mnie to za mało, żebym się źle bawił przy shadow complex. Na szczęście przy zakupie kierowałem się wrażeniami z wersji demo i opiniami graczy, a nie recenzjami.

Ale przecież nikt Ci nie broni się źle bawić:) Ja sam się bawiłem całkiem nieźle, ale padania na kolana przed tą gierką.

307
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Styczeń 07, 2010, 08:54:43 »
Ta recenzja należy do nowego redaktora?
Recenzja, w której autor ma rozdwojenie jaźni? Najpierw pisze, że fabuła nie ma sensu i nie wie, skąd główny bohater, nauczył się posługiwać bronią. Po czym kilka linijek niżej, już doskonale wie...
Śmieszna ocena, dla jednej z najlepszych gier na live oraz jedna z najgorszych recenzji, jakie kiedykolwiek czytałem.

Och Chryste Panie, teraz do końca życia będę naprostowywał ten bernardowski mem.

Zgadzam się, że wstęp sformułowem zbyt entuzjastycznie i może wywoływać dysonans z końcową oceną, i przez to niedostatecznie uargumentowałem swoje zdanie - recenzja mogłaby by być więc lepsza, ale tak czy siak, na tyle tę grę oceniam i dziś. (pomijając już w ogóle fakt, że ocena pochodzi z Technopolis, gdzie jest inna skala ocen i 6/10 oznacza "dobrą grę w którą można zagrać, ale jeśli się tego nie zrobi, to świat się nie skończy"- sam najchętniej bym w ogóle nie wystawiał cyferkowych ocen, bo każdy ma w głowie swoją matematykę i wiecznie są lamenty, że nie 8/10 a przynajmniej 8,5/10 itd)

Co do mojego rozdwojenia jaźni, to nigdzie nie napisałem, że "nie wiem, skąd główny bohater, nauczył się posługiwać bronią. Po czym kilka linijek niżej, już doskonale wiem..."

Przeczytaj jeszcze raz, napisałem tak:

Cytuj
nie wiadomo, jakie są motywacje złowrogiej, zagrażającej Stanom Zjednoczonym organizacji; dlaczego Jason, główny bohater, tak dobrze radzi sobie z bronią; skąd wziął się na wycieczce razem z Claire; i kim właściwie są Jason i Claire? Intrydze brak suspensu i zwrotów akcji, rozgrywa się jakby na drugim planie. Co dziwne większość z urwanych dialogów nie razi sztucznością i jest całkiem zgrabna, a przynajmniej wybija się ponad standard kina akcji klasy B z lat 90., do których zdają się odwoływać autorzy.

a potem:

Cytuj
Wychowany przez ojca-wojskowego Jason nie chce być taki jak on i wybiera własną drogę. Przeznaczenie jednak go dogania. Musi pośpieszyć na ratunek swojej księżniczce. Podczas podróży przez kolejne sektory bazy Jason kolekcjonować będzie coraz potężniejsze elementy uzbrojenia, poddając kolejne reduty swojej iluzorycznej niezależności, aby na końcu stać się super-żołnierzem.

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie posiadanie ojca, który jest wojskowym nie jest równoznaczne z tym, że jest się cholernym komandosem. Gdyby jeszcze w grze były pokazane sceny, jak ojciec go wychowuje czy coś, ale nie. Jest tylko jego rozmowa, gdy mówi mu, że nie chce się bawić w wojsko, a potem jest jedna całkiem symboliczna scena kiedy znajdujemy przedostatni karabin i Jason mówi "ulubiony model ojca".

Dla mnie to za mało aby uznać, że to ma ręce i nogi.

308
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Styczeń 06, 2010, 20:10:12 »
MotywDrogi jest spoko szczególnie pod względem oprawy graficznej zjada Nowa Polygamie.

Dzięki, teraz to już nigdy nie dostanę tej pracy

 ;)

309
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Styczeń 06, 2010, 19:35:03 »
Jest co liczyć na bardziej twórcze wpisy jak publicystyka, felieton, czy tak jak dotychczas - tłumaczenie co ciekawszych newsów z zachodnich serwisów?

Tak, jest co liczyć :)

310
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Styczeń 06, 2010, 19:24:15 »
Ten sam, choć od czasów "Ke?" realizowałem się głównie w pisaniu o komiksach i poboczach na Motywdrogi.pl

311
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Styczeń 06, 2010, 17:51:43 »
To ja się jeszcze przywitam oficjalnie,
jako autor, choć już parę razy można było czytać moje teksty na łamach Poly.
Tak jak napisał Piotrek, jestem na okresie próbnym i obwąchujemy się wzajemnie. Jeśli będzie ze mnie pociecha to zostanę na dłużej.


312
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nazwy miesięcy w dopełniaczu
« dnia: Listopad 06, 2008, 22:39:13 »
Dzięki, tam się udam.

313
Pytania, propozycje i sugestie / Nazwy miesięcy w dopełniaczu
« dnia: Listopad 06, 2008, 17:04:59 »
Witam,
ja mam pytanie techniczne do osoby, która zajmowała się polonizacją wordpressowej skórki na której stoi Polygamia. W którym miejscu trzeba było zmienić angielskie nazwy miesięcy, aby pokazywały się w dopełniaczu? Gmeram i gmeram i nie mogę znaleźć :)

(sobota, 25 października 2008, 19:15)


Pozdrawiam,
konrad

314
Konkursy / Odp: polygadka #30
« dnia: Listopad 17, 2007, 13:50:39 »
Eh, zanim się ten czas znajdzie, to poproszę jednak o przesłanie paczki na adres, który mailem podesłałem :)

315
Konkursy / Odp: polygadka #30
« dnia: Listopad 16, 2007, 18:39:00 »
zdecydowanie na całe  ;D

316
Konkursy / Odp: polygadka #30
« dnia: Listopad 16, 2007, 07:02:14 »
Niestety, muszę Was zawieść, piwa nie piję, ale pogadać, owszem, zawsze :)

317
Konkursy / Odp: polygadka #30
« dnia: Listopad 15, 2007, 22:08:04 »
Wysłałem wczoraj maila z adresem na kontakt polygamia pl, mam nadzieję że doszedł.

ewentualnie, mogę się jakoś na mieście, warszawie, umówić.

318
Konkursy / Odp: polygadka #30
« dnia: Listopad 08, 2007, 21:06:39 »
Oki, dzięki, poszedł mail :)

319
Konkursy / Odp: polygadka #30
« dnia: Listopad 08, 2007, 20:18:06 »
Wysłałem to pytanie na maila, ale może tutaj będzie szybciej.

Gdzie słać odpowiedź? :)

do tego tematu a potem losowanie wśród osób, które się zgłosiły?

czy też kto pierwszy ten lepszy i już dawno po ptakach? :)

Strony: 1 ... 6 7 [8]