Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Wallhammer

Strony: 1 ... 6 7 [8]
281
Po godzinach... / Odp: Jaki film dzisiaj widziałeś?
« dnia: Wrzesień 16, 2016, 23:12:57 »
Jest już druga część Now You See Me, która wiele Ci wyjaśni, chociaż jest trochę bardziej zakręcona i mniej prawdopodobna niż pierwsza.

Generalnie bardzo mi się oba filmy podobają ponieważ jest dużo konkretnej akcji, zwrotów i niezła muzyka. Czysta rozrywka pierwszej klasy. Ale nie dla tych, co szukają w filmach czegoś więcej.

282
Po godzinach... / Odp: Pijacki wątek, taki po prostu
« dnia: Wrzesień 16, 2016, 23:08:34 »
Nie prościej wypłacić dwie stówy i zostawić kartę w domu...

Prościej, ale też i prościej wtedy też będąc najebanym wrócić po nią do domu taryfą i z powrotem na miasto.

Chujowo się czuję z tym, że pod tym względem nie potrafię się kontrolować i to nie jest tak, że za każdym razem rozkurwiałem pieniądze ponad limit. Ale trafiał się taki wieczór, gdy pięknie wchodzi i jest świetna zabawa, że mi odwalało z kasą.

283
Po godzinach... / Odp: Pijacki wątek, taki po prostu
« dnia: Wrzesień 16, 2016, 21:51:28 »
Ze dwa miesiące temu kolega z pracy tak zabalował, że mu 1k z konta zniknęło w jedną noc

Miałem identyczny problem. Przy wyjściu na miasto gdy zaszumiało w głowie, włączała mi się głupawka, picie drinków i szotów, stawianie, generalnie kasy rozpierdalanie. Do tysiąca nie dobiłem, ale byłem już w połowie.

Rozwiązanie jest dosyć proste - założyłem sobie konto oszczędnościowe bez karty w innym banku oraz zlikwidowałem debet na podstawowym koncie. Przed każdym weekendem przelewam tam wszystko, zostawiając sobie tyle, ile mi nie szkoda wydać w weekend. Pewien minus jest, nie mam w weekend dostępu do tych pieniędzy, no ale to małe uprzykrzenie. Gdy wiem, że będę potrzebował pieniędzy w poniedziałek, mogę w weekend zrobić przelew w drugą stronę albo w poniedziałek przejść się do banku.

Z całej tej operacji najbardziej pamiętam babę w banku, która nie potrafiła zrozumieć, dlaczego likwiduję debet, który mnie nic nie kosztuje. Nie specjalnie miałem ochotę chwalić się jej swoim problemem, więc nie byłem zbyt wylewny, a jej wywaliło bezpieczniki, że ktoś chce zrobić taką zmianę na koncie. Chyba z 10 minut rozmawialiśmy, pod koniec rozmowy osiągając zapętlenie w rodzaju "nie, po prostu poproszę o tę zmianę" "dobrze, ale czy mógłby mi pan wyjaśnić dlaczego". Ostatecznie zrobiła to gdy poprosiłem o przełączenie do innego konsultanta :)

284
Podcasty / Odp: Podcasty, podcasty, co się ostatnio pojawiło w eterze?
« dnia: Wrzesień 16, 2016, 16:05:46 »
Mówisz i masz:

Zombie vs Zwierz

#47 ? Terror spoilerów!
W tym tygodniu rozmawiamy o spoilerach ? a konkretniej o tym czym tak naprawdę jest spoiler, o tym czy każda informacja na temat filmu może być spoilerem i przede wszystkim o tym jak to wszystko wpływa na poziom szeroko rozumianej, publicznej dyskusji o kinie.

http://www.podtrac.com/pts/redirect.mp3/feeds.soundcloud.com/stream/283032201-zombie-vs-zwierz-47-terror-spoilerow.mp3

285
Podcasty / Odp: Podcasty, podcasty, co się ostatnio pojawiło w eterze?
« dnia: Wrzesień 15, 2016, 23:39:28 »
chociaż ten jeden film z Brucem Willisem, gdzie wszyscy wszędzie tego spoilera wsadzają, to już mam zajechany i jakoś nie mogę się wziąć, żeby go obejrzeć ;).

Możesz obejrzeć, to jeden z tych filmów, które ciekawie ogląda się dwa razy, za drugim razem właśnie wiedząc. Ty możesz zrobić sobie odwrotny eksperyment myślowy i zastanawiać się, jakbyś odebrał daną scenę nie wiedząc.

Cytuj
Brawo! Ile razy na to narzekam to jakieś ciecie bez wyobraźni ze mnie szydzą i wmawiaja, że to przecież nie spoiler.
Ten typ spoilera to klasyk forum.
To nie jest stricte spoiler, bo nie zdradza nic z fabuły. To jest problem z Waszym nastawieniem, które pojawia się podczas oglądania filmu, oczekiwania że zakończenie rzeczywiście będzie zaskakujące.

Problem z nastawieniem? A myślisz, że ja mam na to jakiś wpływ, że mój mózg korzysta z wiedzy, którą posiada? Być może jesteś nadczłowiekiem z kontrolą swojego mózgu, więc zrób pomyślnie taki eksperyment: poproś kelnera, żeby napluł Ci do zupy a później zjedz ją ze smakiem. Przecież od tego ani się nie otrujesz, ani nie wyczujesz różnicy w smaku, to tylko problem z nastawieniem...

286
Po godzinach... / Odp: Ameryka Mieć Talent
« dnia: Wrzesień 15, 2016, 22:14:12 »
Nie wierzę, że o wygraną otarła się, czyli drugie miejsce

(kliknij)

287
Podcasty / Odp: Podcasty, podcasty, co się ostatnio pojawiło w eterze?
« dnia: Wrzesień 15, 2016, 21:42:25 »
Masz rację, moja opinia nie była przemyślana. Poza tym przecież non stop w krąg odbiorców wchodzą nowi ludzie, dla dwunastolatka spoiler z Seven może być o tyle przykry, że być może kiedyś chciałby sobie obejrzeć ten film w wieku, gdy będzie miał ochotę lub go doceni.

Dla mnie osobiście najgorszym spoilerem jest stwierdzenie w rodzaju "ale zaskakująca końcówka!". I później człowiek mimowolnie myśli w trakcie oglądania/czytania co tam autor wymodził i kombinuje, a geniusze nie kapną się nawet, że to może komuś popsuć zabawę.

Co mi nasuwa myśl o zwiastunach. Oglądasz zwiastun i czujesz, że to film dla ciebie? Protip: natychmiast go wyłącz, żeby nie ryzykować sobie zepsucia zabawy. Ja z reguły po minucie zwiastuna jestem w stanie wyczuć, czy film mi się spodoba. A niektórzy producenci wciskają w zwiastuny prawie ile mogą, żeby napompować widza.

Pamiętam, jak oglądałem Odlot z dziewczyną, która nie widziała zwiastuna.

(kliknij)

288
Podcasty / Odp: Podcasty, podcasty, co się ostatnio pojawiło w eterze?
« dnia: Wrzesień 15, 2016, 16:26:20 »
Nie wiem dokładnie co tam zespoilowali Niezatapialni, ale uważam, że jeśli dzieło powstało dekadę temu lub dawniej, to chociaż trochę zainteresowani ludzie już się z nim zapoznali, a pozostałym zapewne nie zależy, więc im to nie powinno robić różnicy.

Swoją drogą Seven to kino pierwszej klasy.

289
Podcasty / Odp: Podcasty, podcasty, co się ostatnio pojawiło w eterze?
« dnia: Wrzesień 13, 2016, 15:40:05 »
polecam kilka komediowych z mojej kolekcji

Wielkie dzięki, na pewno sprawdzę, bo tych nie znam. Zaczynam powoli się rozeznawać w tych podcastach po angielsku. Jedynego, którego słucham regularnie od pewnego czasu to MMPC autora Bill Burr. Też specyficzny humor, ale ja po prostu bardzo lubię tego stand-upera.

290
Po godzinach... / Odp: Ameryka Mieć Talent
« dnia: Wrzesień 12, 2016, 19:10:31 »
The Clairvoyants znowu sprawiają, że mózg chce wybuchnąć. Świetne wykonanie, jakkolwiek to robią (nie chcę wiedzieć).

W porządku, powstrzymam się od komentarza, ale jeśli lubisz takie sztuczki, obejrzyj sobie Penn and Teller, zarówno ich własne sztuczki jak i w programie Fool Us, link do najpopularniejszych: https://www.youtube.com/results?sp=CAM%253D&q=penn+and+teller w szczególności ta powinna Ci się spodobać: https://www.youtube.com/watch?v=OpTOQGAfIPE

A tak poza tym świetna robota z tymi filmikami, czekam na kolejne :)

291
Podcasty / Odp: Podcasty, podcasty, co się ostatnio pojawiło w eterze?
« dnia: Wrzesień 12, 2016, 13:24:10 »
pisałem to kiedys, brawa dla Wojtka. Zwazywszy na to gdzie i ile mieszka, jest cholernym profesorem Bralczykiem

Jeszcze jedna osoba mi się przypomniała, jest taki koleś co się nazywa Sebastian Niegowski, prowadzi vloga o życiu w USA. No i od pewnego czasu zaczął prowadzić podcast z Jaokiem z (byłej) Pyty.

Nie wiem dokładnie, kiedy ten Sebastian wyjechał, jest koło trzydziestki. W każdym razie w jego polskim słychać wyraźny amerykański akcent, ale w podcaście on mówi po polsku i unika angielskich słówek, używa je celowo ze świadomością, chociaż zapewne cisną mu się na usta non stop. Mówi składnie i gramatycznie, jedynie taki jakby śpiewny akcent ma, coś jak Max Kolonko.

Podcast chyba się tutaj jeszcze nie pojawił, nazywa się to "Nietypowy Seba i nietypowy Janusz". Jest on dosyć nierówny, bo w siódmym odcinku zaliczyli solidną wpadkę z odgłosami odpaszczowymi Jaoka, w pierwszym czy drugim niezbyt dobrze się słyszeli, Jaok ma denerwującą manierę ciągłego wchodzenia w słowo. Mimo wszystko poruszają dosyć ciekawe tematy i przede wszystkim są to tematy poza growe, więc się nie powtarzają z innymi podcastami.

W podcaście panuje specyficzny humor Jaoka, panowie też przeklinają, nie jest to dla każdego. Ostatni odcinek: #8 - Hillary Clinton, kawa z wiagra i rakiety kosmiczne https://www.youtube.com/watch?v=T4iYrnM1V4g - uwaga, pierwsze 5 minut to komentarz do poprzedniego nagrania, w którym jak wspomniałem, Jaok żarł i nie wiedział, że to tak bardzo słychać.

292
Podcasty / Odp: Forumogadka
« dnia: Wrzesień 10, 2016, 22:15:05 »
Kląć i szastać kurwami proszę.

Ja też proszę! :)

Szkoda, że Qbar nie udzielił żadnej odpowiedzi na temat sądownictwa, czy jest tak samo teatralnie jak w serialach etc.

Obejrzyj sobie dokument "Making a Murderer", jest na Netflix. Nawet osoby niezainteresowane amerykańskim sądownictwem moim zdaniem powinny go obejrzeć, to jeden z najlepszych seriali jakie widziałem w życiu, a nie przepadam za dokumentami. Sama prawdziwa historia dostarcza tylu zwrotów akcji, że po dwóch odcinkach trudno ponieść szczękę z podłogi.

Odpowiedź: bywa teatralnie, ale rzadko. Teatralne momenty są przerywane długimi dniami lub tygodniami, kiedy mało się dzieje. Natomiast rzeczywiście, jedno przesłuchanie świadka może zmienić wiele. Ale podobnie jest i w polskich sądach, nawet pomimo tego, że u nas nie ma ławy przysięgłych. Anna Maria Wesołowska też jest solidnie podkoloryzowana.

293
Podcasty / Odp: Forumogadka
« dnia: Wrzesień 10, 2016, 21:19:56 »
Ja tylko jestem ciekawy co ten Krzysiek od przeklinania taki cnotliwy. Wiadomo, że podcast nie jest do słuchania przy dzieciach, bo przekleństwa rzadko bo rzadko, ale padają. Analogicznie byłoby gdyby chodziło o względy religijne. Zupełnie nie pamiętam, aby panowie w ostatnim odcinku jakoś dużo przeklinali.

Panowie, błagam, nie pilnujcie się, bo ja obawiam się utraty rozrywkowości podcastu, jeśli przed każdym przekleństwem macie się zastanawiać. Jak komuś więdną uszy, niech sobie słucha innych podcastów o grach (IIRC w Fantasmagierii i Padcaście nie przeklinają) albo włączy Radio Maryja.

Dla mnie przeklinanie jest jak przyprawa. Nietrudno przesolić ziemniaki, ale powodzenia w przyjemności jedzenia ziemniaków gotowanych bez soli i nieposolonych. Są sytuacje, gdy po prostu pasuje zakląć. Ja też rozumiem, że są ludzie w ogóle nietolerujący przeklinania, wtedy ten podcast nie jest dla nich i już.

Stwierdzenie, że w poprzedniej Forumogadce było za dużo przekleństw wydaje mi się wręcz dziecinne. Czyli jedna k***a na godzinę jest w porządku, ale dwie już nie? Idiotyzm.

No chyba, że jestem w mniejszości, ktoś podzieli się swoją opinią?

294
Podcasty / Odp: Forumogadka
« dnia: Wrzesień 09, 2016, 01:40:18 »
Dlaczego amerykanie jarają się bejsbolem?

Sam jestem ciekawy zdania Qbara.

Krótka odpowiedź: różnice kulturowe. Wiem, truizm. Ale zobacz na bejsbol, amerykański futbol oraz koszykówkę. Co wspólnego mają ze sobą te sporty? Szybka akcja i drużyna albo zdobywa punkt, albo go nie zdobywa, czyli jakby go straciła. Oni lubią punkty. Oglądasz 30 sekund i masz konkret: punkt. Dobra, wiem kto lepszy, bo jest punkt. Punkt oznacza emocje. A reklamodawcy lubią przerwy.

Piłka to dla nich abstrakcja, bo latają i latają po tym boisku, a punktów (goli) nie ma. Żeby ocenić, która drużyna jest lepsza gdy np. przedłuża się remis 0-0, należy wpatrywać się w grę, analizować zagrania. Mętna sprawa, trudno im ocenić sytuację, skoro nie ma punktu.

Ciebie mecz bejsbola znudził, ale podejrzewam, że po jednym meczu jesteś w stanie ocenić dobre i złe zagrania, bo zaraz po nich był zdobyty punkt albo nie. W piłce, żeby umieć to ocenić, należałoby obejrzeć o wiele więcej niż jeden mecz. I teraz posadź sobie takiego przeciętnego Amerykańca przyzwyczajonego, że co 2 minuty w jego ulubionym sporcie ktoś zdobywa punkt. Wynudzi się maksymalnie. Z drugiej strony analogicznie, sam widzisz po sobie, że jesteś przyzwyczajony do oglądania dłuższych akcji, a reklamy co minutę Cię drażnią.

Przykładowo dla mnie niezłą rozgrywką jest oglądanie meczy w LOLu, bo czasem zagram i wiem, z czym to się je. Ale gdybym miał obejrzeć mecz w SC2 to bym się wynudził, bo po prostu nie wiem, co się dzieje. I na odwrót, gracz w SC2 wynudziłby się oglądając grę w LOLa, bo też nie wie.

295
Podcasty / Odp: Podcasty, podcasty, co się ostatnio pojawiło w eterze?
« dnia: Wrzesień 09, 2016, 01:11:24 »
Czy w tym wątku mile widziane są także podcasty nie o grach? Bo słucham także na inne tematy a coś widzę, że strona podstacja.com padła, wobec czego uprzejmie proszę o wrzucanie nowych odcinków czego tylko macie, żeby było czego posłuchać...

296
Podcasty / Odp: Podcasty, podcasty, co się ostatnio pojawiło w eterze?
« dnia: Wrzesień 06, 2016, 16:47:11 »
posługujesz się językiem angielskim, to może warto poszukać interesujących Cię tematów po angielsku? Albo zacząć słuchać audiobooków? :>

Myślę o podejściu do angielskich podcastów podczas pracy i chyba zacznę nad tym pracować. Rzecz w tym, że nie poświęcając im pełnej uwagi, potrafię zgubić wątek. A podczas pracy część uwagi muszę jednak poświęcić zajęciu. Byłoby idealnie, gdy nie będę musiał poświęcać żadnego dodatkowego wysiłku na rozumienie angielskiego, tak jak teraz polskiego. Kwestia praktyki jak sądzę.

Dzięki za polecenie YesWas, myślałem, że to podcast o nauce angielskiego i omijałem :) Inny technologiczny podcast, którego słuchałem to ChybaMy, mam nadzieję, że wrócą po wakacjach.

Jeśli chodzi o naukę, to w RDC była GENIALNA audycja naukowa Science Friction z wywiadami z naukowcami, archiwum wciąż jest dostępne. Większość odcinków to prawdziwe perełki, wielu słuchałem po kilka razy. Audycja "oczywiście" została zdjęta z anteny, zapewne z powodu słuchalności i to jeszcze przed zeszłorocznymi wyborami. Brak słów.

297
Podcasty / Odp: Podcasty, podcasty, co się ostatnio pojawiło w eterze?
« dnia: Wrzesień 06, 2016, 14:51:41 »
Co rozumiesz przez grzeczny podcast? Brak wulgaryzmów i głupich niskiego lotu żartów o psach bez nóg?

Pomiędzy żartem o psie bez nóg (skąd to?) a grzecznością jest ogromna przepaść do zagospodarowania, w której znajduje się kilka podcastów. Nienadużywane wulgaryzmy nie przeszkadzają mi tak samo, jak nie przeszkadza mi ich brak. Po prostu dwa w/w przeze mnie podcasty kojarzą mi się z czytaniem rzetelnej recenzji. Są przede wszystkim informacyjne, mocno moderowane, żeby nie schodzić na manowce i to jest jak najbardziej w porządku, jeśli przyjąć ich cel jakim jest informowanie o grach.

Tak się akurat składa, że w pracy słucham dużo podcastów. Z braku laku słucham wielu podcastów o grach. Piszę z braku laku, bo w wielu z nich powtarzają się te same informacje, co jest zupełnie zrozumiałe. Ale przez to o wiele bardziej cenię sobie charakter prowadzących i ich dowcip, niż samą warstwę informacyjną. Z punktu widzenia dostarczania informacji Padcast i Fantasmagieria sprawują się znakomicie. Mnie po prostu brakuje w nich elementu rozrywkowego, jaki mają inne podcasty o grach.

Skoro już się rozpisałem. Brakuje mi bardzo podcastów o innych tematach niż gry i popkultura. Jest tyle świetnych tematów, jak chociażby technologia, nauka, historia, społeczeństwo, podróże. W tych tematach pozostają praktycznie wyłącznie audycje radiowe, które bywają interesujące, ale jest ich po prostu za mało. Tak jakby fanów w/w tematów brakowało. Rozumiem, że do opowiadania o historii czy nauce przydatna jest konkretna wiedza, wykształcenie. Ale że praktycznie nikt nie ma ochoty poopowiadać o nowinkach technicznych albo podróżach, tego nie rozumiem.

często powie jakieś słowo po angielsku i nie może znaleźć odpowiednika w polskim, aż jej chłopaki muszą podpowiadać.

To mi akurat nie przeszkadza, chodzi mi o takie wstawki, które można powiedzieć równie dobrze po polsku, przykład z pamięci "do you know what I mean", przecież to można normalnie powiedzieć po naszemu na kilka zgrabnych sposobów. Są słowa/wyrażenia trudno przetłumaczalne jak np. frontier albo cringe i wtedy bym się nie czepiał.

O dziwo jedna jak i druga, to kobieta.. Przypadek? Nie sądzę.   ;D Qbar jakoś potrafi się opanować, a przecież angielski, to jego główny język.

Może nie rozpędzajmy się z mizoginią? ;)

Właśnie przypadek Qbara jest dla mnie autorytetem w tej sprawie. Albo chociażby Archon z arhn.eu, który wyemigrował i zaczął pisać i nagrywać filmiki, żeby utrzymać żywy kontakt z językiem. Ja pracuję w IT, chłonę anglosaską kulturę i czasem muszę się wysilać, żeby nie posłużyć się angielską kalką, gdy nie dotyczy to mojej pracy. Uważam, że ten wysiłek jest warty zachodu. A mój wysiłek to zapewne nic w porównaniu z wysiłkiem Qbara czy Archona, bo mieszkam w kraju. Od angielskiego całkowicie już nie uciekniemy, ostatnio np. hejt się już zadomowił. Dla mnie Iga z Niezatapialnych ma odpowiadający mi balans pomiędzy językiem ojczystym i angielskimi wrzutkami. Mysza niestety nie.

298
Podcasty / Odp: Podcasty, podcasty, co się ostatnio pojawiło w eterze?
« dnia: Wrzesień 06, 2016, 12:07:23 »
Może Wam się po prostu nudzą Niezatapialni, ja ich słucham od niedawna, a w zasadzie od czasu ich zbiórki, która stałą się wiralem i wtedy dopiero o nich usłyszałem. A co do angielskich słówek, to spróbujcie posłuchać "Myszmasz", odpadniecie po kilku minutach. Tam dziewczyna po prostu wrzuca angielskie wyrażenia, które nawet nie są idiomami ot tak, z marszu, jakby musiała co piąte słowo powiedzieć po angielsku. Niby stoi za tym coś więcej, bo ona mieszkała w Ameryce i jest to dla niej "naturalne", ja tylko zastanawiam się, czy mówiąc po angielsku też ma kilkuwyrazowe wrzutki po polsku...

Tak czy inaczej Niezatapialni dostarczają wciąż solidnej porcji rozrywki, kilka odcinków temu miałem łzy w oczach ze śmiechu przy pożyczaniu "P", tego fragmentu słuchałem chyba 20 razy :D

Mnie Niezatapialni wciąż bawią, "ziomki z bejbe" dla mnie są w punkt bo doskonale obrazuje pewne zjawisko, chociaż rozumiem, że kogoś mogą oni odrzucać, tak ja mnie odrzuca Myszmasz. Jest to podcast z charakterem, a więc nie dla każdego. Podcasty dla każdego to PadCast albo Fantasmagieria, ale moim zdaniem one są tak grzeczne, że aż nudne.

299
Podcasty / Odp: Forumogadka
« dnia: Sierpień 27, 2016, 22:46:47 »
Zbastardzenie, buahahaha, w całym internecie jeden wynik w Google sprzed roku aktualnie, mam nadzieję, że wejdzie do wewnętrznego slangu. Nie mogę :D

Edit: Jak mam pisać ile ustrzeliłem, jak panowie od razu podsuwali pomysły.

Także uwaga: specjalnej niespodzianki na koniec kącika amerykańskiego słuchać z możliwością zapauzowania, żeby nie zbastardzić sobie zabawy :D

300
Podcasty / Odp: Forumogadka
« dnia: Sierpień 20, 2016, 13:25:00 »
No ale chyba właśnie cała idea Patronite polega na tym że oni zajmują sie logistyką "recurring payments" a wy zgarniacie profity? Czy nie?

Zgadza się. Mają jednak progi, nagrody, zobowiązania, wyższą prowizję, nie możemy tego mieć na własnej stronie, nie pomagają z podatkami itd. itd. Nie mówię, że to złe, po prostu nie pasuje nam to do koncepcji i zamyka zbyt wiele drzwi na potencjalną rozbudowę czy spontaniczne akcje :)


A moim zdaniem niekoniecznie. Moglibyście "strollować" swoje ogłoszenie tam. Każdą kwotę opisać tak samo "wsparcie ulubionego podcastu" i tyle, bez żadnych nagród. Wstawić jeden cel: 3 mercedesy, 10 milionów zł. Pewnie dodatkowo zrobiłby się z tego viral i nałapalibyście nowych słuchaczy, kto chce to by wpłacał, a Wy zachowalibyście pełną niezależność.

301
Po godzinach... / Odp: Ameryka Mieć Talent
« dnia: Sierpień 18, 2016, 12:15:09 »
Nie mam pojęcia jak takie akty działają, mój mózg zawsze wybucha.
https://www.youtube.com/watch?v=TAckiJJxgkI

Stawiam na elektronikę. W kostce ani w kartach nie musi być żadnych elementów aktywnych, wystarczy żeby były w nich zatopione metalowe kształty plus aktywny skaner pod marynarką. A co do liczb, to już w ogóle banał, bo on te liczby widział. Komunikacja z kobietą? Przycisk pod dużym palcem w bucie i u niej jakiś odbiornik, nie musi to być nawet słuchawka, może mieć urządzenie wibrujące w... kieszeni ;)

Nie wiem, czy tu można tak "psuć" w tym wątku, kolesia z kostką widziałem już wcześniej i wydaje mi się, że jestem w stanie wytłumaczyć każdą jego sztuczkę, ostatnia jest najbanalniejsza, ta z dużą kostką. Jak się przyjrzycie to zobaczycie, że łysy oddał mu kostkę z innym ułożeniem niż on później wyciągnął. W 4:02 widać wyraźnie układ 4 białych pól na jednej ściance, który później się nie powtarza, a widzimy wszystkie sześć ścian na końcu. Jakby ktoś bardzo chciał, to mogę porobić zrzuty ekranu i to udowodnić, ale wystarczy się przyjrzeć. Także jest to najbanalniejsza na świecie podmiana kostki w momencie, gdy on ją odbiera od łysego.

302
Podcasty / Odp: Forumogadka
« dnia: Sierpień 17, 2016, 12:22:29 »

Hmmm, od następnego podcastu będę zapisywał sobie co lepsze i jajcarskie. Kiedyś robiłem tak z Cyklem inkwizytorskim Piekary i wyszło naprawdę sporo tego. Jednak mój notes w telefonie nie przetrwał upadku do jeziora :(

To może trzymaj to gdzieś w chmurze, np w Google Docs, który byłby publiczny jako read-only? Ludzie tutaj słuchają czasem starszych odcinków, mogliby pisać na forum "timestampy" do danych sytuacji i wtedy byś je dodawał do dokumentu :)

303
Podcasty / Odp: Forumogadka
« dnia: Sierpień 15, 2016, 18:22:59 »
To jeszcze raz ja, nowy, z takim pytaniem, czy ktoś kiedyś próbował oszacować słuchalność Forumogadki?

304
Podcasty / Odp: Forumogadka
« dnia: Sierpień 15, 2016, 13:58:56 »
Teraz jeżeli czegoś ktoś nie ogarnia, to najlepszą opcją jest zapytanie w tym wątku.

Dzięki, ale nawet tej informacji nie ma, a wiecie jak to jest nie raz być nowym na forum, człowiek chciałby zapytać, ale boi się reakcji typu BYŁO PIERDYLIARD RAZY UŻYJ GOOGLE ZAMYKAM TEMAT KONTO ZAWIESZAM NA 2 TYGODNIE ZASILACZ SPOZA BIAŁEJ LISTY ;)

Ale korzystając z okazji, w najnowszym odcinku jest mowa o wymianie haseł na imprezie, ciepły żur, obalenie, niedźwiedź nie do zajebania. Czy ktoś mógłby przybliżyć mi kontekst tych sloganów? Nie chcę prosić o zbyt wiele, ale z numerami odcinków i czasem byłoby idealnie :)

Cytuj
FAQ jako takie już jest

Nie korzystam z fejsa na komputerze, na którym pracuję, a tam nie da się wejść bez zalogowania :(

SirMike mi odpowiedział, nie zasnę dziś w nocy... ;)

305
Podcasty / Odp: Forumogadka
« dnia: Sierpień 15, 2016, 13:32:03 »
Jak ktoś jest nowy i chcę lepiej poznać chłopaków, to polecam 60-tą forumogadkę

Dzięki, słuchałem już kilku archiwalnych, ale tę pominąłem.

Piszę o tym dlatego, że po tylu latach przydałoby się w końcu jakieś miejsce, gdzie byłyby zebrane wszystkie podstawowe informacje o forumogadce, czyli dwa zdania o tym, czym to jest, seria linków oraz jakieś FAQ. Forumogadka jest dosyć hermetyczna i jak ktoś zaczyna słuchać teraz, to może się odbić od takich określeń jak bajop i inne wewnętrzne. Myślę, że idealnym miejscem na to byłaby nowo uruchomiona strona. Żeby zarobiony Mike nie miał za dużo do roboty, może ktoś obeznany z historią podcastu pomógłby coś przygotować takiego?

Ciekawe by też było, gdyby np. na YouTube wrzucać jakieś najlepsze fragmenty forumogadki. Jest tego cała masa, jak np. mówili o cutscenkach z jakiejś gry wyścigowej, to ktoś tam prawie spadł z krzesła ze śmiechu, czapki i trawiaste łany (przekręciłem) z 20 pytań też były świetne, a to tylko kilka z mnóstwa podobnych sytuacji.  Wystarczy wtedy, żeby jeden taki "filmik" stał się wiralem.

Cytuj
Tu można posłuchać ten fragment - qbar VS Rakun:
https://www.youtube.com/watch?v=Tp2ryWUApCU
O dokładnie coś takiego mi chodzi, czy społeczność nie mogłaby wyprodukować więcej czegoś podobnego? Wiem, że "niech ktoś" ale to trochę nie moja broszka.

306
Podcasty / Odp: Forumogadka
« dnia: Sierpień 14, 2016, 21:06:32 »
ludzie chyba chcieli Skyrim w kosmosie, a to przecież od początku nie miało tak być.

Bo m.in. cena to sugerowała.

Swoją drogą ciekawie o hype na tę grę opowiada qbar. Ja tego zupełnie nie rozumiałem, bo widziałem gameplay przed premierą, zerknąłem na gameplay po premierze, wydał mi się podobny i zastanawiałem się, czy ci ludzie co czują się rozczarowani, mieli oczy. W każdym razie powtarza się znowu słynne no preorders.

Cała ta sytuacja moim zdaniem pokazuje jedno: ludzie naprawdę łakną nowości w grach. Te wszystkie serie AAA co wychodzą w cyklu rocznym po prostu wielu graczy nudzą.

307
Podcasty / Odp: Forumogadka
« dnia: Lipiec 27, 2016, 20:22:26 »
I czy ma wszystkie światła w domu pozapalane?

Tam prąd jest tani, a ludzie zostawiają pozapalane światła żeby odstraszyć potencjalnych złodziei. Każde programowalne gniazdko, nawet te dostępne w Polsce, ma funkcję włączania się i wyłączania w losowym czasie, żeby symulować domowników w pustym domu.

308
Podcasty / Odp: Forumogadka
« dnia: Lipiec 18, 2016, 19:31:17 »
A już w USA to naprawdę pasuje mieć broń, czułbym sie naprawde nie swojo życ w kraju gdzie kazdy ma giwere a ja nie.

1. Nie każdy ma, nie w każdym stanie można nosić bez zezwolenia (jak wyżej opisali).
2. Broń nie jest odpowiedzią na wszystko. Nawet jeśli w Texasie prawie każdy nosi ze sobą broń, to zdesperowany bandyta wyjmie z kieszeni broń, która jest już wycelowana i może nawet odbezpieczona. W takiej sytuacji nie masz szans wyjąc swojej broni z kabury i wycelować. Dodatkowo wiesz też, że bandyta nie chcę Cię zastrzelić, bo wtedy będzie o wiele intensywniej poszukiwany niż jak tylko ukradnie Ci portfel i telefon, więc sięgnięcie po broń może oznaczać śmierć za kilkaset dolarów.

Ja tam nie jestem jakimś wielkim przeciwnikiem broni, to nie jest prosty temat, ale z całą pewnością posiadanie broni nie rozwiązuje nagle wszystkich problemów.

309
To ja poprosze raz jeszcze o wersje audio w wygodny sposób do sciagniecia na tel :)

Google -> youtube to mp3

310
Podcasty / Odp: Forumogadka
« dnia: Lipiec 03, 2016, 13:27:05 »
Musiałem mieć duże szczęścia, bo nie miałem szkolenia z nie bekania przy stole, ale rodzice mnie nauczyli :)

311
Podcast technologiczny z humorem "Chyba my", tematy odcinka:

1. Aktualizacja systemu ? biurowy dowcip 2.0 http://fakeupdate.net
2. Robot Pillo ? domowy aptekarz
3. Google stworzy własny smartfon?
4. Szef Google ofiarą hakerów
5. YouTube z transmisją na żywo
6. Koniec Torrenty.org
7. Apple utrudni nagrywanie koncertów
8. Brexit i kwestia randkowania
9. Fanpage z dupy

Warto posłuchać, ciekawe przemyślenia i można się pośmiać.

http://www.chybamy.pl/14-sam-sie-rozgryza-orzech/

312
Podcasty / Odp: Forumogadka
« dnia: Lipiec 01, 2016, 19:14:04 »
Przecież u nas jest tak samo - otrzymaną wizytówkę ZAWSZE trzeba przeczytać przed schowaniem.

Jako właściciel firmy, który do dziś ma gdzieś duży wizytownik z ponad setką wizytówek, pierwsze słyszę. Być może wobec tego popełniłem wiele faux-pas przyjmując wizytówki bez czytania, ale gdy je wręczałem, nigdy nie zauważyłem, żeby większość odbiorców je uważnie czytała, ludzie po prostu zerkali i je chowali.

313
Podcasty / Odp: Forumogadka
« dnia: Lipiec 01, 2016, 10:36:51 »
Tak płaczecie nad tymi napiwkami, to się wybierzcie do Japonii. Tam jakbyście chcieli dać w restauracji napiwek, obsługa się na was obrazi. Oni mają płacone odpowiednio i wychodzą z założenia, że jak ktoś im zostawia napiwek, to uznaje ich za biedaków, więc się obrażają, a napiwku nie przyjmują.

314
Podcasty / Odp: Forumogadka
« dnia: Czerwiec 14, 2016, 10:19:37 »
Ciekawostka: quaz poinformował o swoim patronite wczoraj. Dziś, czyli w jeden dzień, uzbierał już prawie 5000 zł i prawie osiągnął swój najwyższy cel: https://patronite.pl/quaz

Swoją drogą pytanie, czy Sir Mike informował kiedyś o szacowanej słuchalności podcastu? Tak z ciekawości pytam, jaki zasięg ma forumogadka.

315
Podcasty / Odp: Forumogadka
« dnia: Czerwiec 13, 2016, 04:23:04 »
Serio ludzie płacą komuś kasę co miesiąc z własnej woli? 30k? Ja prdl... Świat się kończy.

Są ludzie, którzy nie biedują i doceniają, gdy ktoś tworzy coś ciekawego. Przykładowo setki tysięcy pecetowców kupiło Wieśka 3, choć mogli łatwo zassać wersję GOG bez DRM.

Sugeruję nie wnioskować o kondycji świata z zaglądania do czyichś portfeli.

316
Podcasty / Odp: Forumogadka
« dnia: Czerwiec 12, 2016, 03:28:30 »
Witam, jestem tu nowy, ale forumogadki słucham już od dłuższego czasu i specjalnie się zarejestrowałem w końcu, żeby skomentować.

Co do "patronów", szczególnie do qbara, to polega na tym, że Wy mi dajecie kilka godzin podcastów miesięcznie, co uznaję za dobrą rozrywkę. I ja w zamian za to na przykład daję Wam 10 zł miesięcznie, bo Was lubię. I teraz macie rację, że pewnie znajdą się użytkownicy, którzy będą "wymagali" czegoś za wsparcie, ale na to chyba nic nie można poradzić.

I teraz tak, macie moje 10 zł, co być może starczy na jedno tanie piwo na łebka (nie wiem jak ceny piwa w USA) i to jest mój cel, żebyście mieli ode mnie na piwo.

Tylko że takich ludzi jak ja może być tysiąc :) I z taką kwotą jak wspomniano w podcaście, możecie zmienić strategię, mniej pracować i na przykład nagrywać raz w tygodniu.

Qbar nie bądź taki skromny. To, że sobie "paplacie" o "giereczkach" dla kogoś może mieć konkretną wartość, bo po prostu miło się Was słucha.

SirMike, masz rację, że na Patronite dominują zera :) Ale koleś od codziennika rozgrywki zgarnia już pięć stówek :)

Ja Was nie namawiam, rozumiem, że byłaby to duża zmiana. Ale moim zdaniem spróbować można, a przecież możecie też zawsze zrezygnować, gdyby np. płacąca społeczność zaczęła wywierać jakieś naciski. Arhn.eu z patreonem zaczynał jeszcze zanim się pojawiło patronite i te 500 USD zgarnia dodatkowo, a jakość materiałów jest dobra, o naciskach nic nie wspomina.

***

Jeszcze chciałem o jedzeniu w USA. Nigdy nie byłem w USA, ale oglądałem dokument Making a Murderer na Netflix. Polecam z całego serca, pierwszy odcinek jest oparty na emocjach, ale każdy następny powoduje opad szczęki, nie jestem fanem dokumentów, ale to się oglądało lepiej, niż najlepszy kryminał.

Ale do rzeczy. Matka oskarżonego, oczywiście otyła, ma cukrzyce. W jednym momencie dokumentu ekipa filmowa jest w jej domu i pokazuje ją przygotowującą sobie posiłek.

Scena zaczyna się od tego, że ta kobieta otwiera przezroczystą paczkę z szesnastoma bułkami w środku.

Pomyślałem sobie, że zrobi kanapki... O ja naiwny! :)

Ona te bułki przekroiła na pół po czym... zaczęła je smażyć na patelni. Następnie na patelni usmażyła kotlety-hamburgery (też pewnie z paczki, nie było pokazane) i zaczęła jeść te smażone kotlety w smażonych bułkach...

Chociaż w Polsce różnice w warzywach także występują. Przykładowo teraz mamy pomidory i pomarańcze w cenach około 5 zł za kilogram w markecie. Ale gdyby się przejść do delikatesów i kupić pomidory lub pomarańcze za 10 lub więcej złotych, zauważalna różnica w smaku również występuje, na korzyść tych droższych.

***

Dygresja: od pewnego czasu mam nowe obowiązki, które powodują, że mam dużo czasu na słuchanie podcastów. Wybieram polskie, bo jednak jakąś tam uwagę muszę przykładać do tego co robię, a angielskie wciąż pochłaniają zbyt dużo mojej uwagi. Tak czy inaczej, od pewnego czasu słucham wszystkiego, co chociaż trochę mnie interesuje. W tym większości polskich podcastów o grach, a jak wiadomo, trochę tego jest. I nie chcę tutaj przesadnie słodzić, ale tworzycie naprawdę solidny kawał dobrej roboty. Tyle co się naśmieję przy Waszych podcastach, rzadko mi się zdarza przy słuchaniu :) Serdeczne dzięki i pozdrowienia.

Strony: 1 ... 6 7 [8]