Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - skylight

Strony: [1] 2 3 ... 17
1
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Lipiec 01, 2010, 07:55:02 »
U mnie pojawia się coś takiego:
Serwer:  dns2.tpsa.pl
Address:  194.204.152.34

Nazwa:   polygamia.pl
Address:  80.252.0.195

Dalej przerzuca mnie na główna gazety. Dziś z boku jest link do "20 najlepszych gier na PS3" i po kliknięciu również ładuje się ponownie główna.
Aha, wpisanie do przeglądarki IP 80.252.0.195 skutkuje pojawieniem się strony groszki.pl

W domu mam radiówkę, która na 100% nie korzysta ani z DSLa ani z Neo i wszystko działa prawidłowo.

2
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Czerwiec 30, 2010, 10:34:37 »
Przerzuca nawet z głównej gazety z powrotem na główną gazety. Mam DSLa.

3
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Luty 17, 2010, 14:45:49 »
Konstytucja to jedno, wyczucie i dobry smak to drugie.

4
Dyskusje / Odp: HEAVY RAIN
« dnia: Luty 16, 2010, 14:45:51 »
W pełnej wersji mamy mieć wpływ na dalszy przebieg wydarzeń, bo jakieś tam sceny mają oddziaływać na dalszą część gry (podobno kierowany bohater może nawet zginąć, czy to prawda, to się okaże po zagraniu w pełniaka).

Jeden z nielicznych jawnych pucharków w HR to:
Four Heroes (Silver Trophy)
Complete the story with four characters alive

więc na bank któryś z bohaterów może nam wyzionąć ducha.

5
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Luty 16, 2010, 14:02:39 »
Czytamy i przeglądamy oczywiście, słuchamy sugestii, chociaż bardziej pomocne od "kiedyś było lepiej", "to se ne wrati" itd są bardziej konkretne pomysły/uwagi i sugestie ;>

Załatwcie kogoś kto choć w części uzupełni brak Emiela jeśli chodzi o platformę Sony.

6
Dyskusje / Odp: W co obecnie gracie?
« dnia: Luty 15, 2010, 08:00:55 »
Bardzo zaległa zaległość czyli CoD4:MW (tylko single).

7
Dyskusje / Odp: Trofea: wątek ogólny
« dnia: Luty 15, 2010, 07:55:25 »
Blad. Nie wiem jaki to koszt dodac te trofea, ale wiem, ze na pewno sprzedaz kilku tytulow odzylaby na bank. Nawet jesli nieznacznie i "na chwile" to chyba skorka warta wyprawki.

Z tego co kojarzę jedynie w przypadku MGS4 temat pucharków wraca co jakiś czas. W zeszłym roku poszło jeszcze 650tys nowych egzemplarzy tej gry więc sądzę, że Konami zwyczajnie nie widzi powodu, żeby robić sobie dodatkowe koszty.
Co do innych tytułów, szczególnie tych od firm trzecich, marne szanse. Przecież Activision nie chciało się nawet ruszyć palcem, żeby załatać multi do CoD4, w którym roiło się od oszustów.

8
Po godzinach... / Odp: Niezgrani.pl - wątek ogólny
« dnia: Luty 12, 2010, 20:19:02 »
W kwestii formalnej - wydaje mi się, że Rysław przyjął zaproszenie do nagrania na podobnych zasadach co do nagrywania polygadki. Sam zresztą nie wykluczył swojego ponownego udziału w tej ostatniej więc wydaje mi się, że Niezgrani to Tap-chan i Emiel.
Co do bloga, podzielam tu pogląd gurafikku - super, że osoby z taką wiedzą nie znikną z horyzontu. Mam też cichą nadzieję, że pojawią się tam również wpisy o samych grach. Nie musi to być koniecznie mainstream, ale np. perełki z XBLA/PSN.

9
Dyskusje / Odp: Trofea: wątek ogólny
« dnia: Luty 12, 2010, 12:48:08 »
Powtórzę po raz wtóry: granie w MGS4 dla samych trophies to marna motywacja. W tej grze chłonie się historię w czym zdobywanie pucharów może jedynie przeszkadzać.

10
Dyskusje / Odp: Trofea: wątek ogólny
« dnia: Luty 12, 2010, 11:53:47 »
Trzeba powtórnie zakupić MGS4 bo jak dostanie patcha to wartość tego tytułu wzrośnie ;)

11
@ last! :)

12
Dyskusje / Odp: Battlefield: Bad Company 2
« dnia: Luty 11, 2010, 14:21:37 »
Nikt Cię nie zmusza żebyś przejmował się całym światem. Prezii miał zapewne na myśli sformułowania typu "po co komu polska wersja, mi wystarczy angielska"

13
Dyskusje / Odp: Battlefield: Bad Company 2
« dnia: Luty 11, 2010, 13:28:43 »
Dobra, możemy* się spierać czy polska lokalizacja wpływa na klimat gry, ale przestańcie pieprzyć jeden z drugim, że polskie wersję są nikomu niepotrzebne.

+1

Ludzie, którzy przedkładają wersje angielskie nad te zlokalizowane to margines. Podobnie jak ci, którzy zaopatrują się w gry w UK. Tylko im się wszystkim wydaje, że są w przeważającej większości.

Patrzcie na Allegro. Używka w wersji PL jest z reguły droższa od wersji angielskiej. To chyba świadczy o tym, które wersje cieszą sie większym zainteresowaniem.

Ale to nie tylko gier dotyczy. To samo już raz przerabiałem na pewnym forum "filmowym". Zagorzała grupka fanatyków z etykietką "napisy only". Lektor be, w ogóle jego istnienie to profanacja, czerwony pasek na okładce z informacją o lektorze szpeci do tego stopnia, że opakowania płyt trzeba ukrywać przed znajomymi. Zupełnie nie rozumiem dlaczego do niektórych ludzi nie dociera, że nie tędy droga, że lepiej skierować WSPÓLNE działania w stronę wydawców i dystrybutorów tak aby ludzie MIELI DO CHOLERY WYBÓR. Po to istnieją technologie umieszczania kilku ścieżek dialogowych na płycie, kilku wersji napisów, po to mamy pojemne płytki żeby taki zajebiście wysublimowany fajerwerk techniczny jak wybór oryginalnej czy zlokalizowanej wersji był możliwy.

14
Dyskusje / Odp: Battlefield: Bad Company 2
« dnia: Luty 11, 2010, 11:51:38 »
Wszystko fajnie ale pomijacie istotny szczegół - każdy użytkownik PC lub Xbox360 może sobie kupić wersję angielską jeśli nie podoba mu się polska. Właściciele ps3 są takiego wyboru pozbawieni. A czy są chętni na wersję pl ? Spytajcie dowolnego wydawcę filmów o różnicę w sprzedaży tytułów z nadrukiem "film z polskim lektorem" i bez niego.

15
Z tego co kojarzę Maciu mieszka we Wrocławiu a polygadka nagrywana jest na mikserze Kennera w Warszawie.

16
Dyskusje / Odp: Battlefield: Bad Company 2
« dnia: Luty 11, 2010, 09:18:43 »
Spoko, tylko utyskiwać na jakość dubbingu czy dobór aktorów to sobie można mając wybór, którego posiadacze ps3 zostaną pozbawieni. Jest jakieś oficjalne oświadczenie EA w tej sprawie ?

17
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Luty 10, 2010, 12:50:55 »
Mam cichą nadzieję, że chłopakom się choć nieco rozwiążą języki podczas nagrania podcastu całkowicie już niezwiązanego z Poly.

18
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Luty 10, 2010, 12:17:53 »
Z czasem gracze to wymuszą, bo ilośc Ps3 w Polsce gwałtownie rosnie. Zreszta wątpię, aby Piotrek o tym nie myślał. Założę się, że ktoś do zespołu dojdzie i będzie się zajmował głównie tematem PS3. Mnie interesuje teraz bardzo gdzie Emiel wypłynie. Może cos w najnowszym podcaście opowie :)

Wymuszą albo zaczną czytać inne strony, na dwoje babka wróżyła :)

19
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Luty 10, 2010, 12:00:56 »
Ilość redaktorów nie ma znaczenia bo wpisów jest sporo ale jak na mój gust Poly dryfuje gdzieś w kierunku PC a nie ma w tej chwili osoby do zastąpienia Emiela w sprawach Sony a to przecież marka nr 1 w Polsce, także w tej generacji. Jasne, że informacje z innych serwisów można odgapić ale Emiel ma naprawdę spore rozeznanie w tym segmencie rynku i zdolność do całkiem trafnych analiz sytuacji (czy to we wpisach czy w podcastach). Dodatkowo odejście Kuby jeszcze bardziej osłabia team redakcyjny i z czasem luki po tych osobach mogą zionąć coraz większą pustką.

20
Po godzinach... / Odp: Jaki film dzisiaj widziałeś?
« dnia: Luty 10, 2010, 08:30:47 »
Inglourious Basterds i Tarantino powraca do dawnej formy, świetny film :)

Muszę to zobaczyć - mój brat widział i bardzo mu się podobało. Pokazywał mi na youtube scenę z "Włochami" :)

Z przykrością stwierdzam, że mnie nie powaliło. Taki wojenny odpowiednik Jackie Brown.

21
PlayStation 3 / Odp: Ps3 SLIM + nbox recorder
« dnia: Luty 10, 2010, 08:12:10 »
Wybrałem IMHO mniejsze zło i ustawiłem recordera na centralu. Był taki okres, że miałem ten głośnik postawiony bezpośrednio na tv kineskopowym więc zakładam, że ekranowanie jest wystarczające. Dzięki wszystkim za rady.

22
Kenner o wewantlive.com - "sabotaż się udał" pfff...

Jestem dopiero przy 116 odcinku, kiedy usłyszałem to stwierdzenie pomyślałem jedynie WTF ??? Niech się lepiej chłopak swoimi iPadami i iPhone'ami bawi  ::)

23
Dyskusje / Odp: HEAVY RAIN
« dnia: Luty 09, 2010, 09:05:12 »
Dopiero wczoraj znalazłem spokojną chwilę żeby pochylić się nad demem. Jak dla mnie masakra. Filmowy, ciężki klimat, który wylewa się z ekranu znakomicie mi odpowiada. Wspominane tutaj porównania do "Se7en" jak najbardziej na miejscu. Jeśli Cage ma być Fincherem wśród developerów to ja jestem jak najbardziej za i przybiję mu piątkę kupując HR w momencie premiery.
Jest też oczywiście naparstek dziegciu w tej cysternie miodu - można domyślać się dlaczego Cage powiedział, że chciałby aby każdy przeszedł HR tylko raz. Powtarzanie gry tylko po to żeby sprawdzić "co by było gdyby" będzie zapewne bardzo nużące bo sporo rzeczy będzie się robić mechanicznie czekając na punkt zwrotny a tym samym gra zostanie obdarta ze swojej magii. Jeśli jednak wrócimy do filmowych porównań to oczywiste staje się, że "Se7en" to "Fight Club" to też nie są tytuły, które "łyka się" 3 razy z rzędu. Za to fajnie jest wrócić do takiego filmu co jakiś czas i odkryć nowe smaczki. I zapewne podobnie będzie z "Heavy Rain"

24
Dyskusje / Odp: Promocyjne ceny gier... i innych rzeczy
« dnia: Luty 08, 2010, 14:26:06 »
Jak u nich wygląda płatność i koszty wysyłki przy preorderze ?

25
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Propozycja zmiany regulaminu
« dnia: Luty 08, 2010, 12:29:33 »
Chcesz dyskutowac na poziomie to pisz na tym forum (chociaz z tym nickem bedziesz mial raczej ciezko :P), a komentarze olej, bo to jest poki co spalona ziemia i skoro interesuje Cie sensowna wymiana pogladow to nie wiem czego szukasz w tych komentarzach.

+1

26
malinowysmok

Wypowiedź pod felietonem Zygmunta

Microsoft to geniusze jeśli chodzi o taktykę, dlatego doskonale rozumiem ich retorykę. Nie popełnili jak dotąd żadnego błędu ani kroku w złą stronę, dlatego teraz mogą zbierać mamonę. Drugie miejsce w sprzedaży gier i konsol robi kolosalne wrażenie i wybiło z głowy Sony jakiekolwiek się z nim mierzenie.

Złamany pkt. 4 regulaminu. Pomijając oczywiście kolejna próbę rozpętania flejma.

27
PlayStation 3 / Odp: Wyświetlanie obrazu, mała pomoc
« dnia: Luty 08, 2010, 11:16:40 »
Niektóre starsze tv nie akceptowały 1080p na wejściu i wtedy tryb 1080i jest przydatny. Osobiście uważam, że najlepiej korzystać z trybów ze skanowanie progresywnym jeśli tylko istnieje taka możliwość (np. 720p zamiast 1080i).

28
PlayStation 3 / Odp: Ps3 SLIM + nbox recorder
« dnia: Luty 08, 2010, 11:06:52 »
ja mam tak z lewej nbox ; z prawej slimka

wszystko pod komodą 1cm luzu moze jest. Gdy nagrywasz cos to nbox strasznie sie grzeje wiec raczej nie sprzyja posadzenie slimki. Ale jak masz jakas zalegającą ksiązke tak na oko 400-500 stron to przez taki swistek papieru nie przejdzie zadne cieplo do slimki :) czyli patrząc od dołu nbox + ksiazka/i + slimka :)

Ok, tylko czy nbox nie wyzionie ducha jak mu otwory wentylacyjne taką cegłą przytkam :) ?
Mam jeszcze opcję żeby ustawić nboxa na głośniku centralnym ale wolałbym tego uniknąć bo raz, nie chcę uszkodzić okleiny na głośniku, dwa, nie wiem czy jest wystarczająco dobrze ekranowany żeby nie uwalić dysku w tunerze.

29
Dyskusje / Odp: Assassin's Creed II
« dnia: Luty 08, 2010, 10:56:36 »
Grobowce Asasynów, szczególnie te, w których trzeba zmieścić się w czasie działania mechanizmu faktycznie potrafią być upierdliwe ale ich eksploracja nie jest wymagana do ukończenia gry - chyba tylko jeden jest w wątku fabularnym i to taki bez czasówek.

30
Dyskusje / Odp: Assassin's Creed II
« dnia: Luty 08, 2010, 10:17:40 »
Jak dla mnie jedyną wadą ACII jest zbyt mała ilość mechanizmów pozwalających faktycznie pozostać w ukryciu. Niby kierujemy poczynaniami skrytobójcy a i tak sporo wyzwań załatwiamy metodą na Rambo.

31
Dyskusje / Odp: Trofea: wątek ogólny
« dnia: Luty 08, 2010, 09:04:37 »
Wpadła platyna za Assassin's Creed II. Jak na mój amatorski gust bardzo fajnie zbalansowany calak  ;D

32
Dyskusje / Odp: L.A. Noire
« dnia: Luty 07, 2010, 19:21:34 »
Więc gra to już nie ex?

Czytałem gdzieś plotki, że Rockstar jest w posiadaniu 20 milionów zielonych od Sony, które pierwotnie miały być "zadośćuczynieniem" za ekskluzywność LA Noire lecz później zdecydowano o przesunięciu tej kasy na Agenta a LA Noire stał się tytułem multiplatformowym.

33
PlayStation 3 / Ps3 SLIM + nbox recorder
« dnia: Luty 06, 2010, 15:51:19 »
Muszę zrobić małe przemeblowanie w szafce pod tv i jedyne miejsce gdzie mogę upchnąć nbox recordera to bezpośrednio pod SLIMką. Wiadomo, że w tunerze jest dysk, który non stop się kręci. Pytanie: ma ktoś takie ustawienie w domu? Czy pracujący tuner lub wydzielające się ciepło nie zakłócą pracy konsoli?

34
Dyskusje / Odp: HEAVY RAIN
« dnia: Luty 05, 2010, 15:57:41 »
nie wiem czy jeszcze będzie działać, proszę nie zmieniać hasła:
hr123456789@gmail.com
dupa123

podobno nie ma ograniczeń na ilość slotów.

Dzięki wielkie dobry człowieku! Oby Bóg Ci szczodrość w platynach wynagrodził :)

35
Dyskusje / Odp: HEAVY RAIN
« dnia: Luty 05, 2010, 14:44:11 »
Strona wykoleiła się totalnie. Chciałbym żeby szturm na sklepy w dniu premiery HR był porównywalny do stopnia oblężenia strony z kodem do dema :)

36
PlayStation 3 / Odp: Wyświetlanie obrazu, mała pomoc
« dnia: Luty 05, 2010, 14:41:05 »
3. Na obrazku nr "3". Mam takie oto rozdziałki ustawione. Martwi mnie jedna rzecz. Mianowicie to, iż ta najmniejsza rozdziałka (576p) jest ustawiona na sztywno i nie mogę jej zmienić/odhaczyć. Może to ma coś do rzeczy? Jak coś, to już próbowałem wracać do ustawień domyślnych.

odhacz 1080i i 720p i wszystko bedzie skalowane do 1080p. choc czasami bedzie to gorzej wygladac niz w natywnym 720p - ostrzegam ;)

Dokładnie tak. Jak za pierwszym razem odpaliłem MS: Pacific Rift to się przeraziłem. Dopiero jak jak dołożyłem 720p w ustawieniach to gra zaczęła wyglądać normalnie. Ja bym z tych ustawień wywalił tylko 1080i.

37
to kiedy bedzie opcja "ignoruj" na forum? :)

Zważywszy na to, że ostatnią osobą która cokolwiek w tym temacie obiecywała był Emiel sądzę, że nieprędko  ;D

38
Pytania, propozycje i sugestie / Odp: Nowa Polygamia
« dnia: Luty 05, 2010, 10:51:59 »
Kariera, karierą ale fajnie byłoby gdyby Emiel po prostu nie zniknął. A czy to będzie PPE czy Niezgrani to inna sprawa. Osobiście mam nadzieję, że zapowiedzi Tap-chana o audycji w starym składzie nie są jedynie pobożnymi życzeniami ;).

39
Alez ten temat podupadł. Zrobila sie niestety ksiega skarg i zazalen. Ja gdybym byl modem i musial tu rozstrzygac wszelkie spory czy ban byl zasadny czy nie, to bym sie chyba załamał. Dlatego wazne jest zeby mogli reagowac od razu widzac jakis durny komentarz.

Ale zauważ, że te wszystkie komentarzowe harcerzyki nie miały jakoś ochoty rejestrować się na forum, żeby podjąć dyskusję a w momencie wzmożonych wysiłków moderacji zaczynają się pojawiać i wypłakiwać. To oznacza, że widmo bana wreszcie zagląda im w oczy. Radek, Toro + reszta modów - dobra robota! :>

40
Czy zwrot "dzieciaki playstation" nie służy obrażaniu adwersarzy? Czy nie jest wyrazem tzw. fanbojstwa?

W moim odczuciu: nie (od kiedy "dzieciak" to obraźliwe słowo?)

Wiem, że to nie temat na takie dywagacje ale zwrot "dziecko neostrady" to zwrot jak najbardziej pejoratywny mimo, że ani dziecko ani neostrada nie są słowami obraźliwymi. Podobnie w tym przypadku "dzieciak playstation" jest IMHO tak samo obliczony na obrażenie adwersarza. Takie trollowanie w białych rękawiczkach.

Strony: [1] 2 3 ... 17