Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Alexej

Strony: [1] 2 3 ... 185
1
Dyskusje / Odp: Gry dla posiadaczy Live - Games with Gold i promocje
« dnia: Kwiecień 21, 2018, 15:16:21 »
To nie było w game passie?

2
Po godzinach... / Odp: Jedzonko
« dnia: Kwiecień 20, 2018, 07:35:17 »
Czym jest spód kuchenny?

3
Po godzinach... / Odp: Co cię dzisiaj wk... zdenerwowało?
« dnia: Kwiecień 19, 2018, 10:34:37 »
Pikacz, no ale tak właściwie tajemnica zawodowa ma chronić klienta księgowego, więc taki klient nagrywając rozmowę ze swoim księgowym nie narusza tej tajemnicy.

4
TV, Audio, Peryferia... / Odp: Kino domowe w przystępnej cenie
« dnia: Kwiecień 14, 2018, 07:10:11 »
Ja kupowałem kilka lat temu jakoś w tej cenie Denona x1100w i 2.0 pylon Pearl bodajże i jestem zadowolony. Obecny odpowiednik tego Denona obsługuje 4k i HDR więc jest pozbawiony wad mojej wersji.

5
Dyskusje / Odp: Wiedźmin 3 - Dziki Gon (Witcher 3)
« dnia: Kwiecień 10, 2018, 07:13:08 »
W wiedźminie system save działa, więc imho to gra na 10/10

6
Cmentarz / Odp: Polityka na wesoło.
« dnia: Kwiecień 09, 2018, 12:31:03 »
Prawda w oczy kole!

7
Dyskusje / Odp: Far Cry 5
« dnia: Kwiecień 06, 2018, 13:50:15 »
Pomogę Ci. Brzmi jak gra 1/10.

8
tylko niemieccy i rosyjscy okupanci mogą być modami i adminami

9
Dyskusje / Odp: Kingdom Come: Deliverance
« dnia: Kwiecień 03, 2018, 14:35:59 »
Po prostu mój sposób oceniania źródeł rozrywki jest bliższy skupieniu się na całościowym wrażeniu, niż na analizie sumy ich elementów i wyciągania średniej. To nie jest tak, że grafika 7/10, gameplay 10/10, muzyka 7/10 i technikalia 1/10, więc w sumie 5,5/10. Jeśli najsłabszy element wpływa na percepcję każdej innej sfery, to nie można ocenić produktu wyżej, niż wskazuje na to najsłabszy element.

Tak samo oceniamy wszystko, tylko z jakiegoś powodu nie gry. Co z tego, że wiadukt kolejowy jest piękny i jedno przęsło spełnia wymagania normy techniczne, skoro z powodu wady drugiego na wiadukt może wjechać co najwyżej drezyna. Tort jest dobry i smaczny, jeśli wszystko w nim jest dobre i smaczne. Jeśli biszkopt jest wykonany z betonu, to i najwspanialszy frosting na zewnątrz i najlepsza frużelina w środku nie ratuje sytuacji.

Podział tworu na elementy składowe i indywidualna ewaluacja każdego elementu mają znaczenie badawcze. Dla odbiorcy końcowego liczy się całościowy efekt, który jest czymś innym niż sumą wartości składowych.

10
Dyskusje / Odp: Kingdom Come: Deliverance
« dnia: Kwiecień 03, 2018, 11:54:22 »
To nie jest jeden błąd, to jest suma wielu błędów technicznych i zignorowania ich istnienia w założeniach gameplayu.

Biorąc pod uwagę konstrukcję gry, tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie żeby doprowadziły one do straty 2-3h gameplayu. Zdarzają się elementy, gdy nie zdążysz zapisać gry po długim okresie posuwania akcji do przodu, bo od razu zacznie się wczytywać dialog/scenka, które się po prostu niewczytają.

Każdy save manualny kosztuje około 80-140 groszy (bardzo dobry miecz kosztuje koło 1000 groszy), jeden z najlepszych sposobów na zarabianie (oprócz kradzieży, która jest ryzykowna) to zbieranie ziół, z których jedno można sprzedać za 0,1 grosza, a zbiera się ich za jednym razem koło 3-5. Za questy nagroda praktycznie nigdy nie wynosi więcej niż 100 groszy.

Można też zrobić samemu napój zapisujący grę, ale trwa to około 2-4 minut za jeden.

Nie można napojów zapisujących grę wypijać za często, ponieważ to alkohol, który w większych ilościach obniża statystyki i prowadzi do uzależnienia od alkoholu.

Zapis jest też jak pójdziemy spać w swoim łóżku/w oberży, lub gdy przyjmiemy nowego questa (a nie kiedy zamkniemy starego!). Od święta zdarza się sytuacja, gdzie save jest pomiędzy jednym a drugim etapem questa, ale to jest arbitralna decyzja developerów i nigdy nie wiesz kiedy to jest.

Stworzenie takiego systemu w normalnym rpgu byłoby mocno kontrowersyjne, a co dopiero w tak niestabilnym tytule. Zauważ, że mod na nielimitowane savy to pierwsza rzecz, jaką zroibli gracze na PC, a tam gra chodzi stabilniej.

Gram, ponieważ lubię takie gry, ale rozwiązanie jest skrajnie kuriozalne i zasługuje na najwyższy poziom dezaprobaty. Czyli 1/10. Sam fakt, że stanowi to najbardziej opisywany przeze mnie element gry, która mi się podoba, świadczy o niej na wskroś negatywnie, ponieważ jest to element przysłaniający wszystko inne. Przede wszystkim dlatego, że system savów to jest umyślna i świadoma decyzja developera, więc nie można go traktować tak jak po prostu sumę glitchy w dobrym tytule. Jeżeli świadomie wprowadzasz na rynek grę w takim stanie technicznym i z takim systemem zapisów, to znaczy że jako lead designer obwieszczasz całemu światu, że projekt cię przerósł i jesteś bufonem, który nie umie przyznać się do błędu. I pal licho, jeżeli wpływa to jedynie na hostile workplace environment. Jeżeli mocno uderza to w produkt, to zasługujesz na krytykę zarówno ty, jak i twój produkt.

Jestem zwolennikiem stosowania pełnej skali ocen. W obecnej formie Deliverance to nie jest gra na 5,6,7/10 - ponieważ jaka gra wtedy by zasługiwała na 1/10? Taka, która się nie uruchamia? Wtedy w ogóle nie podlega ocenie.

IMHO to jest właśnie gra do wyboru między 1/10 a 2/10, jest sprzedawana w pełnej cenie, więc stawiam jej wymagania jak każdej innej grze AAA. Gdyby to była gra sprzedawana za 10$ na Live, w formie early access albo coś, to mógłbym myśleć o 5/10.

Myślałem też o 2/10, ale fakt że dodali save and quit w ostatnim patchu świadczy, że nawet na 2/10 nie zasługują, bo nie rozumieją sprzętu na jakim pracują. Save and quit pozbawia ta grę jednej z najlepszych funkcji tej generacji - możliwości włączenia konsoli i grania od razu w ostatnią partię, bez loadingu. Gra jest niestabilna, więc jak kończę grę to robię save and quit, bo to racjonalne. Co przy kolejnej partii kosztuje mnie kolejne minuty oglądania loadingu - więc nawet ten save nie jest "darmowy".


11
Dyskusje / Odp: Kingdom Come: Deliverance
« dnia: Kwiecień 03, 2018, 10:01:07 »
No ja gram jakoś od dwóch tygodni w wersję na XOX, a więc już od wersji 1.3

Mam może koło 20h.

Co do technikaliów, gra chodzi dobrze i wygląda dobrze (ale wiadomo, AC:O to to nie jest), aczkolwiek przy szybkiej jeździe konnej, zwłaszcza w miastach, rwanie jest bardzo duże.

No i gra jest niestabilna, co przy ograniczeniach dotyczących zapisu gry jest krytycznym błędem projektowym. Grze zdarza się wpaść w niekończący się loading, NPC może przestać mówić, ew. gra potrafi wysypać się do dashboarda.

Każda z tych rzeczy w ciągu 20h zdarzyła mi się więcej niż raz, za każdym razem było to cofnięcie o ok. 30 minut. Raz zdarzyły mi się raz po raz, gdy nadrabiałem pierwsze cofnięcie. Grałem więc ponad godzinę i byłem w punkcie w którym zacząłem granie. Nie mam już 13 lat, więc i na granie mam mniej czasu. Gra nie może więc tak ostentacyjnie, z samych założeń projektowych, ignorować czasu, który gracz w daną grę inwestuje.

Mimo wszystko gram dalej, co oznacza że gra jest dobra, podobają mi się realia, gameplay i fabuła i ogólnie to to mogła by być porządna produkcja. Ale gra z tak koszmarnym błędem projektowym, znacznie zwiększającym negatywne dla gracza skutki nieporadności technicznej dewelopera, to jest gra 1/10, choćby gameplay ociekał złotem.

P.S. Po ogarnięciu mechaniki po patchu otwieranie zamków na padzie jest spoko.

 

12
Po godzinach... / Odp: R.I.P
« dnia: Marzec 26, 2018, 15:17:06 »
coś mnie ominęło?

13
Po godzinach... / Odp: Watek komunijny - maj nadchodzi
« dnia: Marzec 22, 2018, 15:40:15 »
@Blue
No przecież ;)

14
Po godzinach... / Odp: Watek komunijny - maj nadchodzi
« dnia: Marzec 22, 2018, 15:31:23 »
Te surfacy są tak drogie, że żonie bym nie kupił - a co dopiero dziecku.

15
Cmentarz / Odp: Polityczne pierdololo
« dnia: Marzec 22, 2018, 07:23:42 »
Ja się pytam, czy Rolek jest piątą kolumną?

16
Dyskusje / Odp: Co dzisiaj ciekawego nabyles/as?
« dnia: Marzec 21, 2018, 23:29:05 »
Koty!

Przygarnieta zimą ze schroniska. Panna Cotta!

18
Xbox One / Odp: [S] Assassin's Creed: Origins PL
« dnia: Marzec 19, 2018, 07:24:15 »
Dzięki :)

To 120 zł z wysyłką.

19
Xbox One / [S] Assassin's Creed: Origins PL
« dnia: Marzec 18, 2018, 08:58:23 »
Polska dystrybucja.

Nie wiem ile to to chodzi, rynek wtórny na XOX nie istnieje ;f.

140 zł z wysyłką.

Zastrzegam wysyłkę w ciągu 7 dni, nie mam poczty po drodze do pracy i będę musiał się jakoś ogarnąć z tym.

20
Dyskusje / Odp: V-Rally 4
« dnia: Marzec 13, 2018, 22:46:11 »
V-rally (nie pamiętam już czy 1 czy 2) to był mój pierwszy (i chyba ostatni) oryginał na PSX.

21
Dyskusje / Odp: Northgard
« dnia: Marzec 13, 2018, 10:13:01 »
No to jest tak naprawdę podstawowy zarzut też mój, który wskazałem w którymś z pierwszych postów. Kampania jest zrobiona tak, że trzeba po prostu grać tak, jak trzeba grać, a nie tak, jak się chce. Nie mówię, ze mnie to jara, bo w ogóle nie lubię elementów bitewnych w strategiach (sprawdzić, czy nie total war). Właśnie z tego powodu, że nie lubię rtsowej walki, staram się po prostu nie kombinować w tej materii.

Jak pisałem, wobec tego zarzutu od 6 lvl gram na easy, na którym jest większa swoboda.

22
Dyskusje / Odp: Northgard
« dnia: Marzec 13, 2018, 10:03:16 »
Sorry, już nie pamiętam dokładnie o co chodziło w konkretnym chapterze bez dodatkowego opisu. Myślałem, że rozmawiamy o trzecim.

Faktycznie, 5 chapter jest tylko do walki. Tam tych wilków się nie zajmowało po to, aby mieć z nich jedzenie.

Wilki wychodzą z terenu z legowiskiem, gdy się w pełni zrespawnują, tj. gdy są ich cztery. Szczerze to trochę to trwa.

Nie miałem z tą misją żadnego problemu, a standardowo latałem całą armią. Pozajmowałem jedynie wszystkie pobliskie tereny z owcami. Dwóch robotników łupiło na statkach zbierając wiedzę, kilku zbiera żarcie w głównej prowincji by się jakoś bilansowało, jeden do hilera, dwóch na zwiadowców by jak najszybciej odkryć miejsce do ataku, a całą reszta do armii. Drewno nie jest potrzebne, bo i tak niczego nie budujesz.

Wobec tego nie masz problemu z wilkami atakującymi pobliskie tereny, bo tylko jeden teren z legowiskiem sąsiaduje z główną bazą, a jeden z healerem. Czyścisz je raz na jakiś czas, wracając wojskiem do leczenia, zbierając przy tym żarcie z wilków.

W trakcie wypraw armią kontrolujesz co jakiś czas, czy przy bazie nie ma już 3 wilków w którymś legowisku, wtedy wracasz na leczenie, czyszczenie z wilków i zdobycie dodatkowego żarcia.

I jak najszybciej próbujesz dostać się do terenów, które masz zdobyć.


23
Po godzinach... / Odp: Co cię dzisiaj wk... zdenerwowało?
« dnia: Marzec 13, 2018, 09:47:56 »
Tak na marginesie, warto zauważyć 38,5 to lekka gorączka. Nie powinno się nic z nią robić, bo to pozwala organizmowi walczyć z infekcją. Ja zaczynam brać leki zbijające temperaturę, jak widocznie przekroczę 39 i trwa to dłużej niż kilka h.

A wracając do tematu, to zdrowia Pikacz!

24
Dyskusje / Odp: Northgard
« dnia: Marzec 13, 2018, 09:42:35 »
Tak właśnie robiłem. Postawione wieże wraz z robotnikami pracującymi na danym terenie radziły sobie u mnie z dużą częścią mniejszych najazdów najemników, zanim w ogóle moja "armia" tam dotarła.

Ta gra nie wymaga tyle mikrozarządzania wojownikami, jak Ci się wydaje - przynajmniej na normalu. Możliwe, że po prostu za dużo energii poświęcasz, żeby dostosować grę do Twojego sposobu grania, zamiast dostosować się do reguł gry. Tu armie mają zazwyczaj 3-6 wojowników, nie ma pola na mikromanagement. Tyle, ze ja praktycznie nigdy nie grałem długo w AoE, CoH, Starcrafty i Warfcrafty, nie mam przyzwyczajeń z tamtych gier.

Zawsze wysyłam całą ekipę do walki, to sprawia ze dostają mniejsze obrażenia całościowo bo szybciej zabijają przeciwników. Więc leczenie trwa szybciej.

Tereny z wilkami, które mają jamy respawnujące wilki i sąsiadują z Twoimi terenami musisz po prostu zlikwidować i skolonizować.

25
Dyskusje / Odp: Northgard
« dnia: Marzec 13, 2018, 09:10:24 »
Nie mam takich problemów jak Blue. Wszystkich wojaków trzyma się razem, a żeby ich szybko wybrać wciska się E. W prowincjach narażonych na ataki buduje się wieże strażnicze, które trzymają przeciwnika dopóki nie dobiegnie wojsko. I tyle.

Z kolei naczytałem się, że 6 misja jest - obok 3 najtrudniejsza, więc asekuracyjnie od 6 misji zacząłem grać na easy. Przeszedłem tak 6 i 7. I teraz wreszcie tempo gry jest przyjemne :)

26
Dyskusje / Odp: Northgard
« dnia: Marzec 10, 2018, 13:10:51 »
Damn, miliony disclaimerów trzeba robić, żeby ktoś się tu nie przyczepił. Konnicy też nie ma, więc to nie jest AoE!

Istnieją strategie z naciskiem na rozbudowę i balans gospodarki i strategie z naciskiem na zapierdalanie.
Jakby to rozłożyć tempo rozgrywki na osi, to upraszaczając postawiłbym to tak:

Citybuildery - Anno - Settlers - środek - Company of Heroes - Age of Empires - Starcraft

Kampania w Northgard jest zbudowana tak, że bliżej jej AoE niż Settlers, jest pozbawiona najmilszego dla mnie waloru strategii - spokojnego tempa rozbudowy gospodarki i eksploracji.


27
Dyskusje / Odp: Sea of Thieves
« dnia: Marzec 10, 2018, 13:02:55 »
L2P

28
Dyskusje / Odp: Northgard
« dnia: Marzec 10, 2018, 12:57:34 »
Gram na razie tylko w kampanię (zrobiłem cztery misje)no i to tak średnio są Settlersy. Settlersy pozwalały na spokojny rozwój gospodarki, a tutaj trzeba (nawet na poziomie normal) lecieć szybko z rzeczami wymaganymi dla danej misji. Oznacza to, że nie ma czasu na eksplorację i rozwój innych gałęzi niż niezbędne do przetrwania.

Gra się spoko, ale oczekiwałem bardziej Settlersów, a to (w kampanii) jest bardziej Age of Empires, więc nie dajcie się nabrać, to nie jest gra której szukacie ;)

29
Po godzinach... / Odp: Poplakalem sie :D
« dnia: Marzec 10, 2018, 07:59:10 »
Bez czytania przepisów w całości, a opierając się na tym co wklejacie, (jest sobota, imieniny kota!) wychodzi na to, że jak ktoś prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą Janusz Cebula PPUH Detalex to będzie mógł w niedzielę siedzieć w swoim sklepie Detalex i sprzedawać.

Jak to będzie ajent żabki, to nie będzie mógł raczej, bo może stać temu na przeciw przeslanka działania we własnym imieniu i na własny rachunek, ale to może być kontrowersyjne.

Spółka w której wspolnikami, akcjonariuszami lub udzialowcami są pracownicy nie wchodzi w zwolnienie, bo ono dotyczy wyłącznie osób fizycznych a nie prawnych

30
Po godzinach... / Odp: Co interesującego dzisiaj znalazłeś?
« dnia: Luty 20, 2018, 12:47:06 »
Ekiera, Może i można, i pewnie w koszt też można, ale jak znam życie to pracownicy powinni wtedy płacić podatek dochodowy od wzbogacenia, a zaliczki na to powinien wypłacić pracodawca ;).

A stałe i regularne generowanie kosztów na kolacjach biznesowych to szaleństwo, ryzyko zakwestionowania właśnie jako reprezentacji jest olbrzymie.

31
Po godzinach... / Odp: Co interesującego dzisiaj znalazłeś?
« dnia: Luty 20, 2018, 12:31:59 »
Wiem za to, że wśród znajomych mojej żony(adwokaci/radcowie) duża część dochodu nie wykazuje.
Prawnicy to (z tego co czytałem) wolny zawód podpadający pod rozliczanie ryczałtem (20% od dochodu) lub kartą podatkową. W obu przypadkach nie wykazuje się kosztów - one de facto nie stanowią o uzyskaniu przychodu, więc nie są brane pod uwagę.
Jeśli są wolnym zawodem i są na ryczałcie (na przykład) to jakim cudem nic nie płacą? A jak są na karcie podatkowej, to nie wierzę w to, ze zarabiają poniżej 5000 miesięcznie.


Niedoczekanie. Jak najbardziej wolny zawód, ale nie w kontekście prawa podatkowego. Radcowie prawni i adwokaci nie mogą opodatkować się ryczałtem, wszyscy lecą na skali i KPiR.

32
Dyskusje / Odp: Kingdom Come: Deliverance
« dnia: Luty 15, 2018, 12:23:30 »
Pikacz, nie masz ty aby jakiś magicznych programów po to aby np. ten arcade stick działał? W teorii mogą utrudniać działanie padów.

33
Cmentarz / Odp: Polityczne pierdololo
« dnia: Luty 13, 2018, 11:36:34 »
Bo widzisz, nieprzychylnym okiem paczymy na wnioski budowane na małej próbce. Matematyka pilnuje i nie pozwala.

Tyle tylko, że istotą mojej wypowiedzi nie było to, że 43% mieszkańców Bremen, których przodkowie posiadali obywatelstwo trzeciej Rzeszy twierdzi, że ich przodkowie pomiędzy 39 a 45 rokiem twierdzi, że pracowali oni na kolei, 51%, że ich przodkowie pracowali na poczcie, 4% że byli kucharzami w Wehrmachcie, a 2%, że zabijali Żydów i Polaków, a to co jest cechą charakterystyczną dla Polaków, a co po prostu jest cechą ludzkości.

Ponadto jakoś nie domagasz się badań statystycznych dla twierdzenia Turbogada o negowaniu polskiego udziału we wskazanych wydarzeniach przez odpowiedni % Polaków bądź też odpowiedni % członków władz PiS. Domaganie się twardych dowodów wyłącznie dla tez z którymi się nie zgadzamy, zaniechując takiej staranności przy tezach z którymi się zgadzamy tworzy pole do fortyfikowania się w swoich poglądach, co chyba nie sprzyja nauce i rozwojowi intelektualnemu, nie sądzisz?

34
Cmentarz / Odp: Polityczne pierdololo
« dnia: Luty 13, 2018, 11:21:04 »
Z racji anegdotyczności oczywiście, że nie mam.

35
Dyskusje / Odp: Kingdom Come: Deliverance
« dnia: Luty 13, 2018, 11:12:18 »
Ja się pytam gdzie jest opinia Digital Foundry czy da się grać na XOX?

36
Cmentarz / Odp: Polityczne pierdololo
« dnia: Luty 13, 2018, 11:10:50 »
@Simplex
Nie, nie chcę abyś przeklejał artykuły. To jest ostatnie czego chcę.

Chciałbym po prostu aby rozmowa była twórcza, kształtująca i intelektualnie stymulująca. Do tego potrzeba aktywności obydwu stron, inaczej zamiast dyskusji i wymiany poglądów będziemy mieli rzucanie w siebie hasłami. Wobec tego przede wszystkim chciałbym po prostu byś spędzał więcej czasu na czytaniu postów współrozmówców, niż na wyszukiwaniu w internecie odpowiedzi na ich posty.

Strasznie dziwne, że tak mocno udzielasz się na forum dyskusyjnym, a sprawiasz wrażenie jakbyś nie łapał sensu dyskusji między ludźmi.

37
Cmentarz / Odp: Polityczne pierdololo
« dnia: Luty 13, 2018, 10:58:01 »
http://m.dw.com/en/sigmar-gabriel-underscores-german-responsibility-for-holocaust/a-42444282


No Jezus Maria, gdzie napisałem że władze niemieckie marginalizują rolę Niemiec w Holokauście?

Proszę nie wtykaj mi swoich wyobrażeń o tym, co napisałem, tylko jak chcesz dyskusji to proszę, mogę dyskutować o tym co faktycznie napisałem.

I po raz kolejny proszę Cię, byś nie kierował do mnie samych linków jako substytutu rozmowy. Rozmawiam z ludźmi, a nie z odnośnikami.

Edit:
O widzę, że zedytowałeś. Miło, choć wciąż Twojej myśli w poście niewiele ;).

Edit2:
Upraszczając, bo widzę że może być ciężko z samodzielnym wyciąganiem wniosków. W poprzednim poście piłem do powszechnej w moich osobistych doświadczeniach postawy indywidualnych Niemców, którzy praktycznie nigdy nie przyznają, że ich przodkowie mieli jakikolwiek udział w działaniach Wehrmachtu, Waffen SS lub innych formacji wojskowych, albo też że mieli jakikolwiek udział w "maszynie zagłady". A obecność w Niemczech między 39-45 samych listonoszy i kolejarzy ma wręcz anegdotyczny charakter.

38
Po godzinach... / Odp: Czasopisma o grach (polskie i zagraniczne)
« dnia: Luty 13, 2018, 10:36:17 »
Właśnie Panowie, apeluję by trzymać pewien standard wypowiedzi. Naprawdę nie wypada tak pisać na publicznym forum o osobie wymienionej z imienia i nazwiska.

39
Cmentarz / Odp: Polityczne pierdololo
« dnia: Luty 13, 2018, 09:53:30 »
Damage control idealnie wpisujące się w zarzuty, że z polaczka możesz pasy drzeć, a ten w zaparte będzie szedł i udawał, że pogromów w Jedwabne, Szczuczynie, Radziłowie i wielu innych miejscach nie było.

... z Żyda możesz pasy drzeć, a ten w zaparte będzie szedł i udawał, że żaden Żyd nie brał udziału w Holokauście...
... z Niemca możesz pasy drzeć, a ten w zaparte będzie szedł i udawał, że wszyscy jego dziadkowie w trakcie wojny pracowali na poczcie lub na kolei...
... z Francuza możesz pasy drzeć, a ten w zaparte będzie szedł i udawał, że rząd Vichy nie istniał i Francja nigdy systemowo nie wspierała Holokaustu...
... z Belga możesz pasy drzeć, a w ten zaparte będzie szedł i udawał, że ich kraj nie wymordował całego Kongo...

Ach te polaczki i ich wybiórcze patrzenie na historię!

Naprawdę czasem jak Was czytam to po prostu nie mogę się nadziwić jaką co poniektórzy mają wszczepioną skalę kompleksów narodowych, w których widzą przywary ludzkości jako wyłączne przywary Polaków.

40
Po godzinach... / Odp: Porady prawne czyli co w przepisach piszczy
« dnia: Luty 13, 2018, 09:41:59 »
Tylko jaki jest wtedy sens umowy na czas oznaczony, jeżeli każdy może ją rozwiązać w każdym czasie bez powodu?
Ale tak, jeżeli jest tak jak mówisz to bez zgody drugiej strony najmu nie rozwiążesz.

Strony: [1] 2 3 ... 185