Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Świt

Strony: [1]
1
PLAYSTATION 3 / Sporo gier [wymiana/sprzedaż]
« dnia: Wrzesień 14, 2009, 20:17:23 »
Cześć. Mam do wymiany/sprzedaży 12 gier na PS3. Oto one:

Enchanted Arms
Call of Duty 3
Bladestorm
Lost Planet
Condamned 2
Stranglehold
Virtua Fighter 5
Battlefield: Bad Company
Devil May Cry 4
Viking
Mirror's Edge
Prince of Persia

Cen nie podaję - zawsze można się dogadać, zresztą preferuję wymianę (do ewentualnej sprzedaży zapraszam na pw). Lost Planet, Condamned 2 i Viking są praktycznie nowe - kupiłem, trochę pograłem i odłożyłem na półkę. Inne na dłużejz agościły w czytniku PS3 (co nie znaczy, że tamte tytuły są złe, wręcz przeciwnie). :-)

Jakie gry mnie interesują - ciężko mi podać konkretne tytuły, hm. Z gatunków to na pewno RPG (Fallout 3 odpada, bo mam, Obliviona też), shootery fpp i tpp... Bioshock, Resistance 2, Killzone 2, Street Fighter 4, Army of Two, Marvel: Ultimate Alliance, Infamous. Ale jestem otwarty na propozycje. Wymienię się również na gry na PSP, Wii oraz planszówki. :-)

2
PC, MAC / Bot dla kanału IRC - pomocy :-)
« dnia: Czerwiec 02, 2009, 21:07:16 »
Potrzebuję pomocy. Założyłem ostatnio (czyli dziś) kanał irc dla gry, w której jestem jednym z mistrzów, czyli www.dynasteia.pl . Problem polega na tym, że nie potrafię zrobić dla kanału bota. Posługując się poradami z mirc.pl, stworzyłem takiego uber-prymitywnego bota dla Windropa:

set help-path "help/"

loadmodule dns
loadmodule channels
loadmodule ctcp
loadmodule irc
loadmodule server
loadmodule blowfish
loadmodule uptime

set net-type 1
set nick "imię"
set altnick "imię2"

listen 3838 all
set owner "Wehr"
set userfile "${nick}.user"
set chanfile "${nick}.chan"

set servers {
krakow.irc.pl:6661
}

Bot wskakuje spoko do telnetu, ale stamtąd przejście na poziom serwera irc jest niemożliwe. Wpisuję komendę .jump krakow.irc.pl po zcym wyskakuje informacja "jumping" i tyle. Wklepując ".status" dowiaduję się tylko, że bot na serwer się nie dostał, więc samo "/whois imiębota" i dalsze kombinowanie w kliencie irc nic nie daje (no bo jak mogłoby coś dawać?). Co jeszcze... No chyba tyle, jest ktoś w stanie mi pomóc, wskazać, gdzie błąd popełniam? Może są jakieś prostsze sposoby na instalację bota? Da się go pozbyć z telnetu?

3
Dyskusje / Muzyka w grach
« dnia: Maj 25, 2009, 22:21:43 »
Kwestia poruszona przez Toreada w serwisie wydała mi się baaardzo ciekawa i warta poruszenia, ale nie tylko w kwestii staroci. Jakie gry, według Was, miały najlepsze ścieżki dźwiękowe, jakie konkretne utwory uważacie za najlepsze?

Moim zdaniem prawdziwym arcydziełem jest utwór zespołu Yes, "Homeworld (The Ladder)" (niestety MV z tym utworem zostały z serwerów youtube usunięte, a szkoda, bo się świetnie scenki z gry komponują z piosenką), broniący się samodzielnie i zasługujący w pełni na miano piosenki idealnej, przy której mój umysł osiąga inne stany świadomości (mam 130 odsłuchań na last.fm, ale naprawdę słuchałem jej wiele razy więcej).

Wysoko w moim rankingu jest też muzyka z Jade Empire, skomponowana przez Jacka Walla: tutaj przykład, main theme. Symfonia, do tego orientalne instrumenty - wszystko to wzmaga niesamowity klimat gry i świetnie pasuje do prowadzenia sesji RPG w klimatach Dalekiego Wschodu lub grania w grę planszową w takich realiach osadzoną. Słuchanie jej dla odprężenia też jest dobrym pomysłem i często to robię. :-)

Mówiąc o muzyce w grach trzeba oczywiście wspomnieć o Nobuo Uematsu. Cała seria Final Fantasy to arcydzieło muzyczne, o czym świadczą kawałki takie jak To Zanarkand czy Theme of lvoe. Koniecznie trzeba słuchać wersji koncertowych z pełną orkiestrą, kolejna szansa na niesłychane przeżycia duchowe - piękno w czystej postaci. Ale jeżeli mowa o FF, to muszę podrzucić, moim zdaniem cudowną, piosenkę z tej serii - Roaming sheep. Aż się ciepło robi na sercu, jak jej słucham.

Wykorzystując ostatni hype (moim zdaniem słuszny) na "Heavy Rain", wypada przypomnieć muzykę do "Fahrenheita", skomponowaną przez bezbłędnego Angelo Badalamenti, tutaj próbka. Niestety, z uwagi na ostatnie zabiegi cenzorskie ekipy YT, ciężko o dłuższy kawałek. :-(

Z takich bardziej luźnych propozycji, to cały czas mi po głowie chodzi piosenka Schweine zespołu Glukoza z Vladivostok FM z GTA 4. :-D Bomba. :-D

4
Po godzinach... / Matura 2009
« dnia: Maj 03, 2009, 17:18:34 »
Jutro zaczynają się matury, ktoś poza mną pisze? :P

5
Po godzinach... / Powiedz NIE internetowej cenzurze
« dnia: Kwiecień 28, 2009, 14:43:52 »
http://stopcenzurze.wikidot.com/

Cytuj
Już 5 maja odbędzie się jakże ważne dla nas głosowanie w Parlamencie Europejskim, a dotyczące tak zwanego Pakietu Telekomunikacyjnego. Brukselscy oficjele postanowili ograniczyć nam dostęp do Internetu i podzielić go na tak zwane "pakiety". Co to oznacza w praktyce? Daje to prawo dostawcom usług internetowych na ograniczony dostęp do zasobów światowej sieci. Przykładowo w najtańszym pakiecie dostaniesz dostęp do jednych, a do innych witryn już nie - zależy to od zasobności portfela właściciela portalu. Może się zdarzyć, że dostęp do niszowych, ale jakże ważnych dla Ciebie witryn będzie zablokowany. Winne są korporacje, które lobbują na rzecz tych zmian pod pretekstem obrony przed piractwem. Jest prawie pewne, że dostęp do sieci p2p zostanie zablokowany, bo żadnemu usługodawcy nie będzie się to opłacać.

Co możemy zatem zrobić? Musimy zareagować, zaprotestować przeciw takim praktykom. Służy do tego ta właśnie witryna, którą oddaliśmy do Państwa dyspozycji. Najgorsza jest niewiedza i na to liczą urzędnicy brukselscy. Bo czy wcześniej słyszeli Państwo o Pakiecie Telekomunikacyjnym, bądź prawie do odcinania użytkownikom Internetu?

Poniżej, po lewej stronie znajduje się list otwarty. Z kolei po prawej, lista wszystkich polskich europarlamentarzystów, z podziałem na frakcje. Naszym celem jest zebranie jak największej liczby podpisów i wysłania ich wraz z listem otwartym do wspomnianych osób. Jeżeli zatem zgadzasz się z nami i postanowiłeś zaprotestować, wypełnij proszę poniższy formularz. Bardzo prosimy o podanie prawdziwych i pełnych danych osobowych (imię i nazwisko) oraz adresu e-mail. Na adres ten zostanie wysłana prośba o potwierdzenie oddania głosu - dokonaj i tego kroku. Adres e-mail jest wykorzystywany tylko do potwierdzenia oddania głosu. Ewentualnie zostanie wysłana na niego informacja o zakończeniu akcji. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie przez oddawaniem kilka razy tego samego głosu.

Co jeszcze można zrobić? Przekaż adres tej strony swoim znajomym, poinformuj ich o akcji. Sprawa jest naprawdę poważna i dotyczy nas wszystkich!

Cytuj
Drogi Panie Pośle/Droga Pani Posłanko

Chciałbym zwrócić uwagę na Telecoms Package, który będzie poddany pod głosowanie w Parlamencie Europejskim. Mam uzasadnione obawy, że zmiany, które proponuje Parlament, poważnie utrudnią życie w Unii Europejskiej. Mam pełną świadomość, że propozycja Parlamentu wpłynie na mój dostęp do Internetu, ograniczy go, a także nałoży ograniczenia na mój dostęp do serwisów internetowych i usług.

Używam Internetu do pracy, do robienia zakupów, komunikowania się z innymi ludźmi, dokonywania rezerwacji, pozyskiwania wiedzy. Za jego pośrednictwem poznaję kulturę, rozmawiam ze znajomymi i rodziną, zamawiam bilety, wybieram oferty na wakacje, rozwijam zainteresowania i moje hobby? i wiele więcej.

Zmiany w prawie, które proponuje Parlament Europejski, nakażą mojemu dostawcy usług Internetowych dostarczenie limitowanych, ograniczonych lub warunkowych usług. Obawiam się, że takie zmiany zabiją internetowe życie, które znamy, oraz będą miały poważny i krzywdzący wpływ na rynek europejski.

Piszę do Pana/Pani, jako mojego reprezentanta w Parlamencie Europejskim, by zagłosował/a Pan/Pani za ochroną naszego prawa do handlu i usług w Internecie.
Ponieważ żyjemy w społeczeństwie demokratycznym, musimy otwarcie debatować nad tymi kwestiami, a także ustalić zasady internetowego społeczeństwa.

Proszę o wsparcie poprawek, które zapewnią moje prawo do dostępu i dystrybucji treści i usług, a odrzucą każdy tekst mówiący o ?prawnej zawartości? lub ograniczeniach i warunkowym dostępie do Internetu. Szczególnie chciałbym, by zapewnił/a mi Pan/Pani swobodne prawo do używania Internetu, tak aby wszystkie strony internetowe i usługi były dostępne dla nas wszystkich.

Myślę, że warto się w tę akcję zaangażować - dotyczy ona nas wszystkich. I to w naszym interesie jest, by reguły dostępu do Sieci się nie zmieniły.

Strony: [1]