Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Tomek Andruszkiewicz

Strony: [1]
1
Po godzinach... / Tematy ogólne - temat ogólny
« dnia: Luty 06, 2014, 16:57:22 »
Ponieważ w obszarze tematów ogólnych zapanował bałagan, proponuję żeby zapotrzebowanie na kolejne zgłaszać tutaj. Dzięki rozsądnej dyskusji i planowaniu okiełznamy chaos, a odrobina samokontroli zaowocuje satysfakcjonującym porządkiem w tej najważniejszej części naszego forum. Udzielanie się w tym wątku będzie również wskazówką dla moderatorów, gdy będą szukać kandydatów na prowadzących nowego, lepszego działu "Tematy ogólne", tego zwieńczenia Kreacji, ucieleśnienia najważniejszego, pierwszego węzła rozumowania dedukcyjnego (prowadzonego, jak każdy przedszkolak wie, od ogółu do szczegółu). Dziękuję, dobranoc.

2
PLAYSTATION 3 / [S] Testament Sherlocka Holmesa
« dnia: Grudzień 15, 2013, 15:02:56 »
Egzemplarz używany, bez poważniejszych wad. Polonizacja kinowa - tylko napisy. Wyłącznie odbiór osobisty w Warszawie (Śródmieście, Mokotów). Jeśli transakcja z ręki do ręki na ulicy, to żądam 21 zł. Dopuszczam możliwość oddania w knajpie, wtedy oczekuję zasponsorowania mi ilości piwa wartej co najmniej 16 zł. Mile widziane oferty obiecujące, że w następnej iteracji tytuł trafi do kolejnych forumowiczów (na liście chętnych co najmniej Xian i SzczwanyGapa).

Ta gra ma problemy, szczególnie w oferowanej wersji PS3. Zanim wyślesz mi PW, przeczytaj mój  rant http://forum.polygamia.pl/dyskusje/trofea-watek-ogolny/msg541117/#msg541117. Nie chcę nikogo naciągać na kasę - zastanów się, czy chcesz fajną przygodówkę, w której popsuto prawie wszystko inne.

3
Dyskusje / Jak and Daxter: Zaginiona Granica
« dnia: Grudzień 27, 2009, 22:22:38 »
Łyknięte (musiałem grać nocami, gdy potomstwo odklejało się od PSP). Gra bardzo ok, jestem zszokowany faktem, że zgarnęła tak złe recenzje. Poprzednia pozycja cyklu (Daxter na PSP) sprzed 3,5 roku miała niemal we wszystkich dużych serwisach znacznie lepsze noty, choć właściwie w każdej warstwie jest gorsza: scenariusz, różnorodność rozgrywki, rozległość świata, misje poboczne. Rozumiem, że z czasem wymagania wobec każdej platformy rosną, ale taki skok jest niczym nieuzasadniony. Ostatnio czułem tak duży rozziew między recenzjami a własnymi odczuciami przy Silent Hill 2 :D

Spolszczenie ogólnie na plus, choć niestety wygląda tak jak tytuł gry - połowa po angielsku, połowa po polsku. Dubbingowane są tylko filmiki, a w całości są polskie napisy. Ponieważ w trakcie normalnej rozgrywki jednak postacie trochę mówią, pojawiają się głosowe podpowiedzi itp., czuć pewien dysonans. Cezary Pazura (Daxter) jest świetny, inni różni. Tłumaczenie miejscami zgrzyta, choć ogólnie jest przyzwoite i żadne wielkie błędy głowy mi nie urwały. Dorośli mogą jechać na ang. (choć Pazury szkoda), dla dzieci napisy i dubbingowane filmiki są nieocenione.

Ogólnie mówiąc, polecam.

4
Dyskusje / Gry w mediach masowych
« dnia: Sierpień 08, 2008, 06:26:34 »
Bieżący numer tygodnika "Polityka" (32/2008) opublikował w dziale "Kultura" notkę o Civilization: Revolution. Nie wspominam o tym, bo ocena była świetna (5/6), nawet nie dlatego, że w tych 150 czy 200 słowach Piotr Stasiak zmieścił przystępny dla laika opis tytułu. Mnie cieszy, że od czasu do czasu wysokonakładowy tygodnik potrafi w dziale recenzji wydrukować coś takiego. Poprzednio pamiętam pochlebną opinię o Mass Effect, oczywiście z zastrzeżeniem że to tytuł dla dorosłych. O ileż to lepsze od taniej sensacji z tvn24 (http://www.tvn24.pl/1,1560054,druk.html) o nastolatku z Bangkoku, GTA4 i morderstwie taksówkarza (Polygamia również o tym wspomniała) opatrzonej - a jakże - "bardzo inteligentnym" komentarzem pana psychiatry.

Jak myślicie, warto w ogóle walczyć z łatkami przypinanymi grom video, mówić o PEGI lub ESRB,  czy lepiej przeczekać, aż media rzucą się na kolejną "sensację"?

5
Dyskusje / Konferencja MS na E3
« dnia: Lipiec 14, 2008, 23:00:27 »
Co sądzicie o konferencji?

Dla mnie: hit to news o ff13, a zawiedziona nadzieja - re5 (które powinno nazywać się najwyżej re4.1)

Strony: [1]