Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Screwball

Strony: [1] 2 3 ... 497
1
Po godzinach... / Odp: Jaki film dzisiaj widziałeś?
« dnia: Październik 17, 2018, 11:57:50 »
3/5 brzmi jak syf. No ale ja nie umiem w cyferki.

pozdr

2
Po godzinach... / Odp: Jaki film dzisiaj widziałeś?
« dnia: Październik 17, 2018, 11:00:21 »
Nie rozumiem tej oceny.

pozdr

3
Dyskusje / Odp: Battlefield V
« dnia: Październik 17, 2018, 10:58:29 »
sprawne chłopy z Wehrmachtu

Skąd wiesz, że to wehrmacht? ;)

pozdr

4
Po godzinach... / Odp: Seriale - temat ogólny
« dnia: Październik 17, 2018, 09:40:03 »
No to dalej jest mniej adwokackiego bełkotu (w ostatnim sezonie w zasadzie bardzo mało) i zdecydowanie więcej Mike'a, no ale cały czas mogłoby go być więcej, a Saul mógłby być już Saulem.

pozdr

5
Dyskusje / Odp: Battlefield V
« dnia: Październik 17, 2018, 09:37:26 »
Już wybuchła kolejna drama o mudżina i babe?

pozdr

6
Dyskusje / Odp: Assassin's Creed Odyssey
« dnia: Październik 17, 2018, 09:35:07 »
TakSwoją drogą odpaliłem z ciekawości ten tryb eksploracji (no bo jak mi napisali, że tak była projektowana ta gra, to ja chcę zagrać tak, jak mi wymyślili) i powiem wam, że to mi się to podoba i może jeszcze odszczekam swoje słowa o braku mapy i wskazówkach w RDR2.

pozdr

7
Po godzinach... / Odp: Seriale - temat ogólny
« dnia: Październik 17, 2018, 09:28:56 »
Dokończyłem czwarty sezon Better Call Saul i chyba piszę to za każdym razem, ale ten serial powinien nazywać się Better Call Mike. To znaczy część o Jimmim jest spoko, ale ja cały czas chcę serial Saulu, a nie o tym, jak się w niego przemienia, bo trwa to już wieki (konkretnie 4 lata). Do tego ta przemiana wydaje mi się jakaś mało wiarygodna, za bardzo pokazują tego bohatera w pozytywnym świetle, żebym mógł uwierzyć że teraz staje się tak bardzo cyniczną gnidą. Natomiast rozwój Ehrmantrauta przebiegł bezboleśnie i w sumie od 2 sezonów jest Mikem, jakiego znamy z Breaking Bad. No i w ogóle jego story to jest po prostu prequel BB, tam pojawiają się inne postacie z tego serialu i myślę, że więcej osób by to oglądało, gdyby serial był jednak głównie o brejkingbedowym półświatku, a Jimmy/Saul jako postać drugoplanowa, czyli jak w BB.

pozdr

8
Dyskusje / Odp: Call of Duty: Black Ops 4
« dnia: Październik 17, 2018, 08:59:44 »
Chwilke pograłem w tego blackouta, całkiem spoko, taki fortnite na koksie z fajnym strzelaniem (w przeciwieństwie do fn).

pozdr

9
Dyskusje / Odp: Assassin's Creed Odyssey
« dnia: Październik 17, 2018, 08:57:41 »
Dopiero zacząłem grać i pewnie ten temat był już poruszany, więc nie bijcie za to pytanie - czy questy i postacie skalują się do mojego obecnego levelu?

pozdr

10
Po godzinach... / Odp: R.I.P
« dnia: Październik 16, 2018, 14:48:01 »
Paul Allen - jeden z założycieli Microsoftu. RIP.
https://www.newsweek.pl/biznes/nie-zyje-paul-allen-tak-wspominal-poczatki-microsoftu/f3z2mxw

Cytuj
?Latem 1972 r., kiedy wróciłem ze studiów do domu w Seattle, a Bill Gates zdał do klasy maturalnej w liceum Lakeside, szykowaliśmy nasz pierwszy wspólny biznes. Bill podpisał umowę z firmą, która mierzyła natężenie ruchu ulicznego, licząc, ile razy koła aut przejadą po gumowych rurkach wrażliwych na ciśnienie. Co kwadrans maszyna robiła serię dziurek w papierowej taśmie, a każdy taki wzorek oznaczał pewną liczbę samochodów. Taśmy trzeba było ręcznie odczytywać i dane dziurkować ponownie na kartach komputerowych.

Zastanawiałem się, czy nie wykorzystać do tego celu minikomputera. Intel wypuścił właśnie nowy ośmiobitowy mikroprocesor 8008, który moim zdaniem mógłby przetwarzać te dane. Znaleźliśmy studenta wydziału elektrycznego na politechnice i wkrótce mieliśmy gotowy schemat systemu Traf-O-?-Data, jak nazwał go Bill. Dzięki naszym wykresom prezentującym godzinowy rozkład ruchu dowolna gmina mogła się dowiedzieć, gdzie zainstalować światła albo gdzie trzeba wyremontować drogę. Bill i ja wyskrobaliśmy 360 dol. i w miejscowym sklepie z elektroniką kupiliśmy procesor 8008.

Dwa lata później mieliśmy działający prototyp maszyny (budżet na jej budowę sięgnął 1500 dol.). Był tylko jeden problem ? nie byliśmy w stanie sprzedać naszego rozwiązania dosłownie nikomu, ani w Ameryce Północnej, ani nawet Południowej. System Traf-O-Data był świetnym sprzętem opartym na kiepskim pomyśle biznesowym. W latach 1974-1980 Traf-O-Data przyniósł łączne straty netto 3494 dol. Wkrótce potem zlikwidowaliśmy tę firmę.

Od tamtego czasu popełniłem wiele biznesowych błędów, ale Traf-O-Data jest moim ulubionym, bo stanowi dowód, że każda porażka niesie w sobie ziarno kolejnego sukcesu. Upewniłem się wtedy, że na mikroprocesorach wkrótce będą działać te same programy co na większych komputerach, tyle że niższym kosztem. To był krok w stronę komputera osobistego dla każdego. I kamień węgielny, na którym powstał Microsoft."

pozdr

11
Dyskusje / Odp: Shadow of the Tomb Raider
« dnia: Październik 16, 2018, 14:01:23 »
Far Cry 3 ;)

pozdr

12
Dyskusje / Odp: Cyberpunk 2077 (Nowa gra od CDP)
« dnia: Październik 16, 2018, 11:37:06 »
Taka ciekawostka, europejskim dystrybutorem (w 24 krajach, bez Polski) CP będzie NAMCO/BANDAI.

pozdr

13
Dyskusje / Odp: Shadow of the Tomb Raider
« dnia: Październik 16, 2018, 11:16:04 »
Podpisuję się pod tymi opiniami. Wynudziła mnie ta gra strasznie i była jakaś taka drewniana w walkach w zwarciu np. z dzikimi zwierzętami. Grałem ją zaraz po Spider-man i niestety srogo się rozczarowałem.

U mnie podobnie. Tzn. nie że byłem jakoś mocno rozczarowany, ale przy dwójce i jedynce znacznie lepiej się bawiłem.

pozdr

14
Dyskusje / Odp: Red Dead Redemption 2
« dnia: Październik 16, 2018, 09:33:27 »
Jak ktoś chodzi po Poznaniu i chciałby zobaczyć jeszcze większą reklamę RDR2, niż te, które wkleiliście (tak mi się przynajmniej wydaje) to sprawdźcie róg Hetmańskiej i Głogowskiej. Jak będę wracał z robo to postaram się pstryknąć fotę.

pozdr

15
Po godzinach... / Odp: Dziwne/ładne/kwaśne/nietypowe/fajne GIFy
« dnia: Październik 15, 2018, 20:14:00 »
Nie do końca gif, ale rusza się! (Sialala powinien docenić)pozdr

16
Cmentarz / Odp: Polityczne pierdololo
« dnia: Październik 15, 2018, 14:10:39 »
Szczerze podziwiam opanowanie operatora i dziennikarza zadającego pytanie. Ja bym nie dał rady.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/lotnisko-w-radomiu-w-rekach-skarbu-panstwa,875884.html

No tak, bo przecież z Modlina ciężko lecieć na południe, tyle korków w Warszawie ;)

pzodr

17
Po godzinach... / Odp: Jaki film dzisiaj widziałeś?
« dnia: Październik 15, 2018, 11:57:10 »
Yep - nie oglądać zwiastuna, zdecydowanie za dużo pokazuje.

pozdr

18
Po godzinach... / Odp: Netflix
« dnia: Październik 15, 2018, 10:42:42 »
Ale czemu Ci nie pasuje? Przy wszystkich portach książek na filmy/seriale/gry oczekujesz pełnej zgodności ze źródłami? Nie pytam złośliwie czy coś, znam kilka osób co mają jak Ty. U mnie odwrotnie, jak znam materiał źródłowy to lepiej się bawię przy wyłapywaniu róźnic i wolę odstępstwa od źródła czy też zupełny odjazd i lekkie bazowanie. Bardziej mnie interesuje czy ta czarnoskóra aktorka jest dobra aktorką i pociągnie postać niz to że w książce była białasem.

+1, dodam jeszcze, że bawi mnie ta banda internetowych znawców aktorstwa, którzy komentują role na podstawie headshotów.

Czy w ekranizacji Tolkiena również wszystkie postaci zostaly stuprocentowo wiernie oddane?

Gdzieś w internetach ktoś pokazał, jak powinni wyglądać bohaterowie Gry o Tron, gdyby odwzorować ich w serialu w 100% zgodnie z książkowym oryginałem. Wyglądali jak idioci.

pozdr

19
Po godzinach... / Odp: Jaki film dzisiaj widziałeś?
« dnia: Październik 15, 2018, 10:31:29 »
pozbawiony charakterystycznego dla Tarantino poczucia humoru i błyskotliwości dialogów.

Prawda. Ale ogląda się i tak fajnie. W sumie teraz jeszcze bardziej jestem ciekawy nowego filmu Tarantino, bo to będzie miało podobny klimat - te same czasy, nawiązania do Mansona.

pozdr

20
Cmentarz / Odp: Polityka na wesoło.
« dnia: Październik 15, 2018, 10:24:49 »
To nie jest specjalnie wesołe, ale ten bohater chyba tutaj najbardziej pasuje:

! No longer available

pozdr

21
Po godzinach... / Odp: Jaki film dzisiaj widziałeś?
« dnia: Październik 15, 2018, 10:03:29 »
Troche szkoda, ze dawno nie bylo dobrego kryminalu trzymajacego w napieciu pomimo `wolnego tempa`.

Może to nie jest do końca kryminał, jakiego szukasz, ale Źle się dzieje w El Royale na pewno spełnia warunek filmu trzymającego w napięciu pomimo wolnego tempa. Początek lat 70., kilka osób w tajemniczym hotelu na granicy Kalifornii i Nevady. Dosłownie na granicy - przebiega przez środek hotelu. Film powinien się spodobać miłośnikom Tarantino, "pulpy" oraz kina noir. Początkowo przypomina sztukę teatralną, ale w pewnym momencie, zamienia się w klasyczny film z kilkoma fajnymi zabiegami w stylu wspomnianego reżysera (różne punkty widzenia tej samej sceny, lekkie zamieszanie chronologii). Jest bardzo ładny wizualnie oraz wypełniony świetną muzyką z epoki. Głównym punktem są tu jednak postacie, oraz tajemnice jakie skrywają, chociaż ważny jest też sam hotel. El Royale mogłoby być nieco krótsze (144 minuty!), szczególnie pod koniec, ale ogólnie bawiłem się całkiem nieźle, polecam.pozdr

22
Po godzinach... / Odp: Netflix
« dnia: Październik 11, 2018, 23:05:05 »
Chętnie zbadam, fex.

pozdr

23
Dyskusje / Odp: Battlefield V
« dnia: Październik 11, 2018, 19:06:40 »
angh będzie z tym walczył jak prezes Solbetu z Klerem ;)

pozdr

Jakie walczyl. Po prostu mowie, ze mi to nie pasuje, i ze generalnie oczekuje czegos wiecej od gier w tym okresie historycznym.

Oho, koledze chyba trzeba jakąś specjalną ikonkę wrzucać z oznaczeniem żartu.

No chyba, ze uslysze:
"zgodny historycznie". I czy kiedyś pojmiesz różnicę między tym terminem, a realizmem.

Bo dla mnie zgodnosc historyczna w ktorej ilosc czarnoskorych niemieckich zolnierzy w ww1 w europie nie przekracza powiedzmy procenta, i - zadziwiajaco - realizm to tez ta sama ilosc tych zolnierzy w tym rejonie, a BF1 obie te rzeczy totalnie olal.

Nie. Realizm to będzie jak żołnierze będą musieli suszyć skarpety w okopach. Tobie cały czas zależy jedynie na zgodności historycznej. A przynajmniej to wynika z tego co piszesz.

I tak, nie zamierzam kupowac tej gry z tych powodow, tak samo, jak nie kupilem BF: SW 2 z powodu mikrotranzakcji.

Aha, czyli nie kupiłeś BF:SW2 z powodu czegoś, czego nie było (przynajmniej przez pół roku od premiery).

A ze chcialbym dobrego bf z nieco lepsza 'zgodnoscia historyczna' -> realiami, no to chyba nie specjalnie jakis dramat.

I teraz usiądź, weź parę wdechów i czytaj uważnie. No bo wiesz, realia mogą być różne. A wiesz z jakimi realiami chciałbyś bfa? No... no...? Tak, dokładnie, z realiami ZGODNYMI HISTORYCZNIE :)

pozdr

24
Po godzinach... / Odp: Sapkowski kontra CDP, czyli pojedynek świętych krów
« dnia: Październik 11, 2018, 16:49:50 »
Hmm... to prawie ja (wszystko się zgadza, poza tym, że serialu nie widziałem).

pozdr

25
Po godzinach... / Odp: Poplakalem sie :D
« dnia: Październik 11, 2018, 16:48:40 »
Jutro urlop, więc łapcie już dzisiaj klasyczny cios na weekend.pozdr

26
Po godzinach... / Odp: Sapkowski kontra CDP, czyli pojedynek świętych krów
« dnia: Październik 11, 2018, 16:38:09 »
o to to! a póżniej dziwota, że Skrubol skruboluje!pozdr

27
Po godzinach... / Odp: Sapkowski kontra CDP, czyli pojedynek świętych krów
« dnia: Październik 11, 2018, 16:28:42 »
https://www.youtube.com/watch?v=b52c2bMiQAU

Przy takich linkach przydałby się chociaż krótki opis co to za typ i dlaczego mam go przez godzinę słuchać.

pozdr

28
Dyskusje / Odp: Battlefield V
« dnia: Październik 11, 2018, 16:26:02 »
angh będzie z tym walczył jak prezes Solbetu z Klerem ;)

pozdr

29
Dyskusje / Odp: God Of War
« dnia: Październik 11, 2018, 16:23:27 »
Najbardziej nie wiedzieć czemu hałasowało mi w menu głównym, już w kilku grach tak miałem. Ktoś wie czemu tak się dzieje?

Największa wiertara to chyba mapa, na której nic się nie dzieje. W sumie nie pierwszy raz z tym się spotkałem (wiem, że ten temat był przerabiany na forunie).

pozdr

30
Dyskusje / Odp: Newsy (temat zbiorczy)
« dnia: Październik 11, 2018, 14:16:44 »
No właśnie nie bardzo. Przespałem moment, w którym powinienem w to zagrać, teraz nie chce się niepotrzebnie rozczarować, a skoro to jest R* to na pewno bym nie przebolał pływającego sterowania i pewnie innych archaizmów, które już w GTAV mnie denerwowały. Ale jak wyjdzie dwójka to na bank zagram.

pozdr

31
Dyskusje / Odp: Newsy (temat zbiorczy)
« dnia: Październik 11, 2018, 13:40:58 »
Jedna z niewielu gier, w które zawsze chciałem zagrać, a nigdy nie zagrałem :|
A ja ukończylem na PS2!

No ja właśnie za tych czasów byłem xbotem i mnie ta gra ominęła :( Jeżeli później wyszła na małomiękkich, to już przespałem.

pozdr

32
Dyskusje / Odp: Battlefield V
« dnia: Październik 11, 2018, 13:39:13 »
wciaz traktuje to jako bal przebierancow, a nie jako cokolwiek powiazanego z 'zgodnoscia historyczna'.

Ciekawe czy kiedyś odkryjesz, że nikt tu nie uważa bfv za "zgodny historycznie". I czy kiedyś pojmiesz różnicę między tym terminem, a realizmem.

pozdr

33
Dyskusje / Odp: Newsy (temat zbiorczy)
« dnia: Październik 11, 2018, 13:34:50 »


pozdr

34
Dyskusje / Odp: Newsy (temat zbiorczy)
« dnia: Październik 11, 2018, 13:18:42 »
Jedna z niewielu gier, w które zawsze chciałem zagrać, a nigdy nie zagrałem :|

pozdr

35
Dyskusje / Odp: Battlefield V
« dnia: Październik 11, 2018, 13:00:59 »
Nie wiem co za proces myślowy zachodził w twojej głowie, jak wywnioskowałeś z tego posta, że "bf5 jest świetny bo jest zgodny historycznie", ale nie był to niestety proces logiczny.

pozdr

36
Dyskusje / Odp: Battlefield V
« dnia: Październik 11, 2018, 12:34:16 »
gadanie o zgodnosci historycznej, a nie realizmie (gdzie to jest cholera jakas roznica?? )

Jak nie dostrzegasz różnicy to chyba faktycznie nie ma o czym dyskutować.

pozdr

37
Dyskusje / Odp: Battlefield V
« dnia: Październik 11, 2018, 11:37:32 »
Myślałem, że zrozumiesz, że "kobiety w mundurze" nie należy odczytywać dosłownie, tylko jako symbol i metaforę bolączek ludzi rozczarowanych wizją artystyczną DICE. No ale zapomniałem, że to internet.

pozdr

38
Dyskusje / Odp: Red Dead Redemption 2
« dnia: Październik 11, 2018, 10:38:09 »

Morgan będzie mógł usiąść na każdym krześle w grze.
pozdr

39
Dyskusje / Odp: Battlefield V
« dnia: Październik 11, 2018, 10:13:07 »
Ja w becie 90% meczy grałem jako baba lub murzyn, realizm.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Realistyczny to jest może symulator Dreamlinera w fabryce Boeinga. W grach typu Battlefield nigdy o realizm nie chodziło, co najwyżej o zgodność historyczną (oczywiście domniemaną przez graczy, bo nie przypominam sobie, żeby DICE kiedykolwiek promowało swoją grę jako podręcznik do historii).

pozdr

Argument taki sam jak za czarnym wiedzminem w serialu netflixa. W sumie on moze byc czarny, Yenefer hinduska, a Ciri mloda aktorka z Japonii.
Za to cala reszta bedzie luzno nawiazywala do ksiazek, wiec jest super;)

I tak, ja nie kupie bf5 ze wzgledu na kijowe nawiazanie do realiow ww2. Na szczescie mam tytuly, ktore bardziej mi pasuja, jak red storm chociazby.

Ja też bym wolał, żeby to przypominało bardziej poważną wizję WWII, ale nikt mi tego nie obiecywał. Nie jest to jednak dla mnie dealbreaker, bo dla mnie jednak przede wszystkim liczy się gameplay. Fantasy nie cierpię, a jednak W3 to jedna z lepszych gier, w jakie miałem przyjemność grać. No ale jak tobie kobieta w mundurze kasuje całą grę, to jest oczywiście twój wybór i nikomu nic do tego.

pozdr

40
Po godzinach... / Odp: Newsy filmowe
« dnia: Październik 11, 2018, 09:28:10 »
Nie przesadzałbym z tym motorem napędowym MCU. Lubię Guardiansów, Gunn zrobił dobrą robotę, ale jakby ich w ogóle nie było w MCU to pewnie nikt by nie zauważył.

pozdr

Tak można napisać o każdym filmie - jakby go nie było to nikt by nie zauważył.

Nie wiem czy można. Ja obejrzałem pierwszych Avengersów bez oglądania wcześniejszych filmów i nie wiedziałem o co chodzi. Potem nadrobiłem i dużo się wyjaśniło.

W zeszłym roku oglądałem nowego Spider-Mana i tam też wszystkiego nie ogarniałem.

Guardiansy to moje pierwsze filmy z MCU, ale w samych Guardiansach nie kojarzę jakichkolwiek nawiązań do wcześniejszych filmów, ale może zapomniałem. Tyle że postacie chyba pojawiają się w ostatnich Avengersach.pozdr

Strony: [1] 2 3 ... 497