Autor Wątek: Forumogadka  (Przeczytany 1905044 razy)

Offline Dropout Boogie

• I Am Robot
  • God Bless Sony!
Odp: Forumogadka
« Odpowiedź #14120 dnia: Wrzesień 03, 2014, 19:35:43 »

Offline Naked Blaze

• Badass
  • When I Play I'm Naked
« Odpowiedź #14121 dnia: Wrzesień 03, 2014, 19:51:50 »

Offline Dropout Boogie

• I Am Robot
  • God Bless Sony!
« Odpowiedź #14122 dnia: Wrzesień 03, 2014, 19:53:41 »
Próbuje się włamać na Tartaqa konto i ukraść a później opublikować foty z nagrania.

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #14123 dnia: Wrzesień 03, 2014, 19:54:10 »

Forumogadka #109

Sąsiad Majka bankowo słucha Forumogadki. Zaczał wiercić dokładnie w momencie gdy zaczęliśmy nagrywać. Na szczęście tym razem w wersji bez udaru i nie było to tak uciążliwe jak w weekend. Wybaczcie więc jeśli coś przedostało się do nagrania. W środku dość standardowo, bez udziwnień z dość długą dyskusją o konsolowym Diablo.

W co graliśmy:

- Diablo III: Ultimate Evil Edition
- The Last of Us: Remastered
- World of Warcraft

Zapraszamy do słuchania.

Podcast dostępny z poziomu iTunes oraz jako mp3.

Archiwum podcastów znajduje się tu: http://www.sirmike.org/files/forumogadka/forumogadka.rss
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2014, 19:59:13 wysłana przez SirMike »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14124 dnia: Wrzesień 03, 2014, 19:55:32 »
Ło jeju, ale susza. Mówiłem, że bankowo facet wiercił jak babka z telezakupów i dzisiaj będą poprawki ;).

Offline Zboro

• Mieszkaniec tego forum
  • Life's been good to me so far...
« Odpowiedź #14125 dnia: Wrzesień 03, 2014, 19:55:55 »
Tartaq do WoWa wrócił?  ;D

Offline Naked Blaze

• Badass
  • When I Play I'm Naked
« Odpowiedź #14126 dnia: Wrzesień 03, 2014, 19:56:57 »
Tartaq do WoWa wrócił?  ;D
Straciliśmy go  :'(

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #14127 dnia: Wrzesień 03, 2014, 19:58:30 »
Już po chłopaku... :(

Offline Naked Blaze

• Badass
  • When I Play I'm Naked
« Odpowiedź #14128 dnia: Wrzesień 03, 2014, 20:02:13 »

Offline Dropout Boogie

• I Am Robot
  • God Bless Sony!
« Odpowiedź #14129 dnia: Wrzesień 03, 2014, 20:03:58 »
Mike łap!

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #14130 dnia: Wrzesień 03, 2014, 20:05:07 »

Offline freekEza

• Super Badass
« Odpowiedź #14131 dnia: Wrzesień 03, 2014, 20:05:56 »
Chyba będzie jedna z lepszych Forumogadek, momenty jak Mike obiecuje Etana za 19,99 i cytat z tvgry mistrzowskie ;D

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14132 dnia: Wrzesień 03, 2014, 20:09:03 »
Nowa Fgadka!

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #14133 dnia: Wrzesień 03, 2014, 23:15:51 »

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #14134 dnia: Wrzesień 04, 2014, 02:33:47 »
Przesłuchałem, w związku z czym słów kilka o Warframe'ie. Za pieniądze można kupić prawie wszystko, ale broni nie da się używać jeśli masz za mały poziom ogólny (są jeszcze poziomy postaci oraz broni), no i część broni (podobno te najlepsze) jest dostępna wyłącznie jako efekt wieeeelu godzin gry. To było po pierwsze, po drugie wpływ na siłę broni i postaci mają głównie karty, które zdobywa się albo w trakcie gry (są zadania z których wyciąga się powyżej 10 za sesję), albo za pieniądze. W tej grze, szczególnie na PS4 (nowa postać dostaje na start bodaj 150 platyny), można wszystko osiągnąć bez płacenia. Są jednak dwa warunki. Pierwszy, to dość oczywisty, czyli czas spędzony w grze. Drugim jest klan. W klanie możesz się wymieniać kartami, oraz masz dostęp do broni, których nie da się zdobyć w żaden inny sposób, lub nabycie których jest znacznie ułatwione.

Co do ostatniej łatki, to poza tym o czym Qbar wspomina w nagraniu, został wprowadzony jeszcze statek, którym służy nam za mini bazę (do niedawna byliśmy po prostu zawieszeni w przestrzeni. Teraz gra zyskała + 100 do klimatu, oraz - 5 do przejrzystości), oraz dodany został nowy towarzysz - ichni pies. Nie wiem ile to zmienia w samej rozgrywce, ale dodaję z kronikarskiego obowiązku, oraz dlatego, że gra nie ma osobnego wątku ;)

Gra jest bardzo dobra do wspólnego granio-gadania ze znajomymi. Tak, jest w sposób oczywisty gorsza od płatnych konkurentów z najwyższej growej półki, ale jeśli dać jej kilka godzin (złoty pucharek wpada za 10 godzin gry) to okazuje się, że mimo wszystko ta gra ma coś w sobie. Byle było z kim grać, bo samemu faktycznie nie bardzo jest sens.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2014, 02:35:55 wysłana przez Vuko Drakkainen »

Offline SimonX

• Prezes
  • Przechodzimy na stareforumpoly.pl
« Odpowiedź #14135 dnia: Wrzesień 04, 2014, 09:55:50 »
Mike - KONSERWACJA a nie majtenens :)

Pojechaliście po plusie i OK, byłoby mi chyba nawet dziwnie, jakbyście zaczęli go bronić :)

W porównaniu do tego jakie gry nam dawano kiedyś na ps3 (RDR, TR, ME3, DS3, Bioshock2 i Inifinite itd itp), to faktycznie jest bieda z nędzą. Ale pozwólcie, że coś od strony sony-indie-fanboja wtrącę. Oferta się zmieniła i musimy się pogodzić z tym, że teraz 1 tytuł AAA drugiej kategorii (o którym zdaje się zapomnieliście wspomnieć) na ps3 to będzie max wypasu, a reszta to indyczki. Tak to wygląda i jak komuś indyczki nie podchodzą i uważa, że 195zł rocznie za 6 gier miesiąc w miesiąc + w sumie kilka większych tytułów i opłata za online (który podobno czasami źle działa - muszę wierzyć na słowo, bo ja mało gram online ostatnio, a zwykle jak grałem, to zawsze działało) to nie należy kupować.

Ja jednak cieszę się z subskrypcji nawet w tym miesiącu i na dzień dzisiejszy nie myślę o zaprzestaniu opłacania abonamentu. Raz - lubię indyczki, dwa - chcę mieć dostęp do tego co mi się uzbierało, a korzystam z tych wszystkich dóbr na 2 konsolach ps3, dwóch konsola ps vita i jednej ps4.
Także są osoby, którym się plus może podobać i w takiej srakowej formie :)

Przyczepię się jeszcze do tego, jak podeszliście do hejtu. Omawiacie i oceniacie ofertę, która obejmuje trzy konsole i 6 gier. Z tych 6 wymieniliście 5, z których kojarzyliście jako tako 2...
Żeby crapy krytykować wypadałoby chociaż obejrzeć gameplay na youtube, a zdaje się, że Wam wystarczył w niektórych przypadkach tytuł, który nic nikomu nie mówi (ja też nie mam pojęcia co to jest Hoard, miałem nadzieję, że się dowiem :P).

Velocity 2X zasługuję na chociaż kilka minut uwagi, żeby ogarnąć na czym polega, bo to nie jest po prostu lecę do góry i strzelam. Potem można powiedzieć, że crap, albo to ew. odszczekać. Gra jest w cross-buy na Vitę, na której właśnie najprzyjemniej się w takie małe rzeczy gra. W ogóle Vita - konsola, której nikt nie lubi - w tym miesiącu dostała najciekawsze tytuły. Biorąc pod uwagę cross-buy dostała aż 4 gry z 6. I wszystkie 4 to są średnie-dobre tytuły - nie ma tam imo ani jednego crapa. A jak byście zobaczyli radochę moich dzieciaków, że "motorki" wyszły na Vitę... :)

Większość ocenia plusa z perspektywy posiadacza PS4, wtedy faktycznie - płaci się za online i 2 indyczki, prawdopodobnie sam bym w takim układzie nie płacił, bo online gram niewiele, a indyczki można ogrywać na PC za grosze i to te, które się chce, a nie te, które Ci dadzą.

Tyle ode mnie, przepraszam, że się tak rozpisałem... Po prostu jak Was słucham, to czasami, żałuję, że nie mogę się wtrącić do dyskusji :)

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #14136 dnia: Wrzesień 04, 2014, 10:49:25 »
Mike - KONSERWACJA a nie majtenens :)

Wybacz, cholerne słowo wryło mi się do głowy. Ale to przez pracę :)

Pojechaliście po plusie i OK, byłoby mi chyba nawet dziwnie, jakbyście zaczęli go bronić :)

W porównaniu do tego jakie gry nam dawano kiedyś na ps3 (RDR, TR, ME3, DS3, Bioshock2 i Inifinite itd itp), to faktycznie jest bieda z nędzą. Ale pozwólcie, że coś od strony sony-indie-fanboja wtrącę. Oferta się zmieniła i musimy się pogodzić z tym, że teraz 1 tytuł AAA drugiej kategorii (o którym zdaje się zapomnieliście wspomnieć) na ps3 to będzie max wypasu, a reszta to indyczki. Tak to wygląda i jak komuś indyczki nie podchodzą i uważa, że 195zł rocznie za 6 gier miesiąc w miesiąc + w sumie kilka większych tytułów i opłata za online (który podobno czasami źle działa - muszę wierzyć na słowo, bo ja mało gram online ostatnio, a zwykle jak grałem, to zawsze działało) to nie należy kupować.

Ja jednak cieszę się z subskrypcji nawet w tym miesiącu i na dzień dzisiejszy nie myślę o zaprzestaniu opłacania abonamentu. Raz - lubię indyczki, dwa - chcę mieć dostęp do tego co mi się uzbierało, a korzystam z tych wszystkich dóbr na 2 konsolach ps3, dwóch konsola ps vita i jednej ps4.
Także są osoby, którym się plus może podobać i w takiej srakowej formie :)

Przyczepię się jeszcze do tego, jak podeszliście do hejtu. Omawiacie i oceniacie ofertę, która obejmuje trzy konsole i 6 gier. Z tych 6 wymieniliście 5, z których kojarzyliście jako tako 2...
Żeby crapy krytykować wypadałoby chociaż obejrzeć gameplay na youtube, a zdaje się, że Wam wystarczył w niektórych przypadkach tytuł, który nic nikomu nie mówi (ja też nie mam pojęcia co to jest Hoard, miałem nadzieję, że się dowiem :P).

Velocity 2X zasługuję na chociaż kilka minut uwagi, żeby ogarnąć na czym polega, bo to nie jest po prostu lecę do góry i strzelam. Potem można powiedzieć, że crap, albo to ew. odszczekać. Gra jest w cross-buy na Vitę, na której właśnie najprzyjemniej się w takie małe rzeczy gra. W ogóle Vita - konsola, której nikt nie lubi - w tym miesiącu dostała najciekawsze tytuły. Biorąc pod uwagę cross-buy dostała aż 4 gry z 6. I wszystkie 4 to są średnie-dobre tytuły - nie ma tam imo ani jednego crapa. A jak byście zobaczyli radochę moich dzieciaków, że "motorki" wyszły na Vitę... :)

Chyba zagram w te Velocity. Teraz jak wszyscy moi znajomi z obu konsol pójdą noł-lajfić w Destiny będę miał mnóstwo czasu :)

Większość ocenia plusa z perspektywy posiadacza PS4, wtedy faktycznie - płaci się za online i 2 indyczki, prawdopodobnie sam bym w takim układzie nie płacił, bo online gram niewiele, a indyczki można ogrywać na PC za grosze i to te, które się chce, a nie te, które Ci dadzą.

Tyle ode mnie, przepraszam, że się tak rozpisałem... Po prostu jak Was słucham, to czasami, żałuję, że nie mogę się wtrącić do dyskusji :)

To prawda, PS+ wlasnie tak obecnie wygląda. Jest dla Vity i dla PS3. PS4 jest tu kulą u nogi, ale głupio by było olać tę konsolę. Ani dobrego wsparcia, ani fajnych gier. W grudniu kończy mi się subskrypcja, obecnie jestem mocno na nie.

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #14137 dnia: Wrzesień 04, 2014, 10:53:50 »
Chyba zagram w te Velocity. Teraz jak wszyscy moi znajomi z obu konsol pójdą noł-lajfić w Destiny będę miał mnóstwo czasu :)
To Tartaq nie jest już Twoim znajomym? ;)

Offline mdag

• Badass
« Odpowiedź #14138 dnia: Wrzesień 04, 2014, 12:55:36 »
Posłuchałem, dzięki za odcinek.
Co do Nebuli ze Strażników Galaktyki, mi się ona skojarzyła z Jack z Mass Effect 2.

Jest jeszcze odświeżone Metro ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2014, 13:02:20 wysłana przez mdag »

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #14139 dnia: Wrzesień 04, 2014, 12:58:18 »
Jest jeszcze odświeżone Metro ;)

Fix'd ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #14140 dnia: Wrzesień 04, 2014, 12:58:42 »
Ninja'd ;)

Offline mdag

• Badass
« Odpowiedź #14141 dnia: Wrzesień 04, 2014, 13:01:13 »
łoo, Jezu.
Sam również poprawię, bo mi wstyd  :o

Offline psxfan

• Ultimate Badass
  • Rozwalmy te bude
« Odpowiedź #14142 dnia: Wrzesień 06, 2014, 10:31:14 »
Heh Mike i Tartaq bojkotują Destyny, demokratyczne nie dopuście qbara do głosu gra będzie kupsztalem

Offline Dropout Boogie

• I Am Robot
  • God Bless Sony!
« Odpowiedź #14143 dnia: Wrzesień 06, 2014, 11:17:49 »

Offline Naked Blaze

• Badass
  • When I Play I'm Naked
« Odpowiedź #14144 dnia: Wrzesień 06, 2014, 11:35:47 »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14145 dnia: Wrzesień 06, 2014, 11:38:01 »
Lol, ja myślałem że na tym obrazku to jest niemowlak zawinięty w jakąś białą pieluchę... dopiero teraz widzę że to niby Bóg.

Offline hazi

• I Am Robot
« Odpowiedź #14146 dnia: Wrzesień 06, 2014, 13:45:57 »
Ja też mam gdzieś Destiny, tak więc Mike nie jesteś sam. Na dodatek zgadzam się całkowicie z opinią o Zeldzie, choć ja gram w inną część. Gra ma niektóre elementy bardzo dobre, a niektóre kompletnie idiotyczne i do dupy (typowe nintendo). Ogólnie jednak to dobra i fajna gra jest. A, że każda część jest praktycznie taka sama, to można to odnieść do każdej Zeldy.

Tak przy okazji z tym mejtenensem to faktycznie przesadziłeś ;)

Offline MajorKM33

• Junior
  • *
« Odpowiedź #14147 dnia: Wrzesień 07, 2014, 21:20:12 »
Arghh, to uczucie kiedy PSN w końcu działa i pobiera update przez kolejne pół godziny...   :'(

Offline psxfan

• Ultimate Badass
  • Rozwalmy te bude
« Odpowiedź #14148 dnia: Wrzesień 08, 2014, 17:25:49 »
Super że Mike zagra w vanishing of ethan carter, posłucham z przyjemnością

Ps Qbar o Destyny masz sie streszczać, możesz powiedzieć że strzela sie jak w Halo i na tym koniec, zresztą o czym gadać jak ta gra jest o niczym  :P
(kliknij)

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #14149 dnia: Wrzesień 11, 2014, 14:50:23 »
Dyskusja o zachowaniu psxfana tutaj.

budda

• Gość
« Odpowiedź #14150 dnia: Wrzesień 12, 2014, 19:57:29 »

Z moich obliczeń na IBM PC 1086 wynika, że jutro jest fejsbukogatka. Wyspać się proszę ładnie.

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #14151 dnia: Wrzesień 12, 2014, 20:18:22 »
I rozmowy o Destiny...

budda

• Gość
« Odpowiedź #14152 dnia: Wrzesień 12, 2014, 20:24:13 »
No o dobrym MMO zawsze warto rozmawiać...

Właśnie! Miało jakieś chińskie czy koreańskie teraz wychodzić z zajebiaszczymi "strojami" i laskami z wielkimi... Jak to się ku.wa zwało... Baj gajs. Właśnie mi się przypomniało, że miałem coś pilnego do zrobienia.

Offline Dropout Boogie

• I Am Robot
  • God Bless Sony!
« Odpowiedź #14153 dnia: Wrzesień 12, 2014, 20:40:37 »
Jakiś motywy przewodni?
Proponuje gify z looney tunes!

Podejrzewam, że temat Destiny nie będzie interesować Tartaqa i całą dyskusja będzie mniej więcej wyglądać tak:

Offline Naked Blaze

• Badass
  • When I Play I'm Naked
« Odpowiedź #14154 dnia: Wrzesień 12, 2014, 20:44:06 »
Jutro foruma?

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #14155 dnia: Wrzesień 12, 2014, 21:01:00 »
Już jutro!