Autor Wątek: Forumogadka  (Przeczytany 1906241 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
Odp: Forumogadka
« Odpowiedź #23320 dnia: Czerwiec 24, 2019, 11:21:27 »
Jakby CDPR w Cp2077 dał chivo najpierw za 3, potem za 5, a potem za 16, to Qbar i Tartaq by dostali wylewu grając.

Pojebaństwo over 9000.

Powinni na dzien dobry dawac osiagniecie za 77 punktow ;)

Posluchalem chwile i cos czuje, ze w forumogadce bedzie teraz tona gowna z GamePassa :|
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2019, 12:18:51 wysłana przez Sialala »

Offline freekEza

• Super Badass
« Odpowiedź #23321 dnia: Czerwiec 24, 2019, 13:08:07 »
Ewolucja kącika growego w Forumogadce:
- VII generacji konsol: gadanie w szczegółach o najważniejszych grach AAA i AA, spojlercasty + krapy i perełki Tartaqa
- VIII generacji konsol: omówienie promek od Mundków/srundków/I EJ polska, sztrucle z Gejm Pasa + Legocrapy Kubara

Żeby nie było, słucham z przyzwyczajenia, ale co raz częściej po "części newsowej" wyłączam :P

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #23322 dnia: Czerwiec 24, 2019, 13:12:06 »
Ale mam nadzieje, że nie opierasz później swojej wiedzy na tym co usłyszałeś w części newsowej? Bo tam zazwyczaj niezłe banialuki lecą ;)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #23323 dnia: Czerwiec 24, 2019, 13:17:34 »
Chyba nie ma na polskiej scenie żadnego sensownego merytorycznie podcastu giereczkowego ;). Ja już dawno Forumogadki nie słucham. Czasem jakaś Rozgrywka, albo Fanta, ale też już coraz mniej.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #23324 dnia: Czerwiec 24, 2019, 13:30:55 »
Jak to nie ma? ;)

Offline freekEza

• Super Badass
« Odpowiedź #23325 dnia: Czerwiec 24, 2019, 13:33:38 »
Ale mam nadzieje, że nie opierasz później swojej wiedzy na tym co usłyszałeś w części newsowej? Bo tam zazwyczaj niezłe banialuki lecą ;)
Oczywiście, że nie i nawet nie mam ochoty posiadania większej wiedzy giereczkowej.
Słucham tylko jak tło i dla rozrywki.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #23326 dnia: Czerwiec 24, 2019, 14:27:07 »
Ewolucja kącika growego w Forumogadce:
- VII generacji konsol: gadanie w szczegółach o najważniejszych grach AAA i AA, spojlercasty + krapy i perełki Tartaqa
- VIII generacji konsol: omówienie promek od Mundków/srundków/I EJ polska, sztrucle z Gejm Pasa + Legocrapy Kubara

A wiesz, ze to samo ostatnio myslalem?
Pamietam, jak sluchalem forumogadki zeby posluchac wrazen z najnowszych gier AAA i miedzy innymi na tej podstawie decydowalem sie na zakup lub nie, a teraz zdarzaja sie odcinki w ktorych chlopaki omawiaja gry a ja pierwszy raz o nich w ogole slysze. Nie mowie, ze to musi byc zle, bo mozna dzieki temu trafic na jakas perelke (choc nie pamietam kiedy ostatnio forumogadka zrobila mi hajp na cokolwiek), ale jednak trend jest dosc wyrazny. I to nie jest tak, ze tych gier AAA wychodzi teraz mniej niz kiedys - ale zauwazylem ze rzadko kiedy jesli gra jest exem na PlayStation to gra w nia wiecej niz jeden z chlopakow, wiec z dyskusji robi sie monolog. Pol biedy jeszcze jak to Tartaq gral w taka gre, bo zazwyczaj Qbar wrzuca jakies pytania (Miek mam wrazenie ze sie wylacza w trakcie omawiania gier, w kazdym razie w ogole nie wlacza sie w dyskusje), gorzej jak to gral Qbar i przez 15 minut jest monolog, bo nikomu nie chce zadawac sie nawet pytan. Obstawiam ze w tym czasie graja w Pasjansa.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #23327 dnia: Czerwiec 24, 2019, 14:29:21 »
Merytoryczne podcasty? Po co? Czytać przecież umiecie. Nie po to się słucha podcastów.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #23328 dnia: Czerwiec 24, 2019, 14:34:26 »
A po co?

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #23329 dnia: Czerwiec 24, 2019, 14:39:13 »
Dla przyjemności, fanu i subiektywnych opinii.

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #23330 dnia: Czerwiec 24, 2019, 14:43:59 »
No ale jednak w poprzedniej generacji tych gier chyba wychodziło więcej, chodzi mi o takie całkiem sensowne tytuły, zwłaszcza te klasy AA i chłopaki mieli więcej czasu na granie. Miek przecież nie gra w prawie nic to i nic do powiedzenia nie ma.

No i nie mówiąc już o tym ile w tej generacji jest gier multi, a przecież nie będziemy co 2 tygodnie słuchać jakie patche wyszły do Overwatcha czy innego Apexa ;)

___

Mnie w tym wszystkim tylko drażnią te promki od Mundków, skipuję to gówno, bo mam wrażenie że jak kiedyś usłyszałem reckę jednej ich gierki to znam już wszystkie. To powinno mieć bezwzględnie swój osobny kącik.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #23331 dnia: Czerwiec 24, 2019, 14:46:43 »
Przeciez powstał kącik "2 zdania" ;) Mi nie przeszkadza sluchanie o grach, które mnie nie interesują. Tak mam z Rozgrywka czy Fantasmagieria nie wspominając o Gryslawie i grach na Switcha.

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #23332 dnia: Czerwiec 24, 2019, 14:56:43 »
Forumogadka zrobiła pik w dół już dawno temu, odkąd chłopaki przestali kochać gry ;) A na poważnie, to całkiem miło się słuchało ostatniego odcinka, ale z tym gamescorem, to już jakieś kuźwa fanaberie wariata - "Nie będę grał w świetną grę, bo ma 36GS i końcówka nie będzie na 0"

WTF  :D

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #23333 dnia: Czerwiec 24, 2019, 15:00:25 »
Wyłączyć im tego GS i acziki i by się okazało, że rzucają granie, bo się nie opłaca!

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #23334 dnia: Czerwiec 24, 2019, 15:00:36 »
Na szczęście jest GP i teraz na PC mogą zagrać! Czivos może kończyć się na 5 również. To taka religia chyba.

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #23335 dnia: Czerwiec 24, 2019, 15:05:26 »
Dziwicie się jakby to było pierwszy raz kiedy nie grają w grę przez zjebane achievmenty. Ostatnio było to samo z tymi bieda soulsami co na xboxa wyszły, bellow chyba.

A ze 150 odcinków wstecz tez ktoś ze słuchaczy zapytał ich o te achievmenty i Qbar otwarcie mówił ze gdyby nie czivosy to pewnie już by dawno gry rzucił.

Status quo stoi jak stał.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #23336 dnia: Czerwiec 24, 2019, 15:26:29 »
Cziwosy nikogo od zakończenia poprzedniej generacji.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #23337 dnia: Czerwiec 24, 2019, 15:32:50 »
Cos w tym jest. Chyba ta choroba trochę na PC przeszła ale tam to raczej margines.

Offline grzyboslav

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #23338 dnia: Czerwiec 24, 2019, 15:38:15 »
Cziwosy nikogo od zakończenia poprzedniej generacji.

No ale jednak były  u nich ze dwie paraolimpiady achievementowe za tej generacji.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #23339 dnia: Czerwiec 24, 2019, 15:51:36 »
No były, ale to już patologia.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #23340 dnia: Czerwiec 24, 2019, 16:31:07 »
Nie no, jak ktos lubi zbierac sobie achievmenty to niech sobie zbiera, jesli traci jakies gry przez to, ze gierka daje nierowne punkciki, to tez jego sprawa. Ale jednak szkoda troche, ze coraz rzadziej zdarzaja sie dyskusje na temat gry. I przez dyskusje rozumiem to, ze gralo w nia przynajmniej dwoch z chlopakow i moga sobie podyskutowac, a nie jeden opowiada o swoich wrazeniach a drugi ewentualnie zapyta o to i owo. O to mi bardziej chodzi - dawniej jak wychodzil nowy Assassin's Creed dajmy na to, to wszyscy mieli to ograne po kilku dniach i byla zywa dyskusja z wymiana wrazen, jeszcze fajniej jak jednemu sie podobalo a pozostalym nie. A teraz pewnie tak bedzie tylko przy Borderlands 3, ktore #nikogo.

Z drugiej strony w Rozgrywce tez duzo lepiej nie jest - niby czesciej sie zdarza, ze w dana gre gralo wiecej niz jedna osoba, ale jakos tak za duzy tlum dla mnie no i przyznaje, ze nie slucham regularnie, wiec i nie znam gustow chlopakow za bardzo zeby wiedziec co sie komu moze spodobac.

Offline wrobel

• Super Badass
« Odpowiedź #23341 dnia: Czerwiec 24, 2019, 17:01:40 »
No niestety, zalew gierek po 5$ robionych tylko pod łatwe listy 1000GS/platynę zupełnie zdeprecjonowało znaczenie punkcików. Jak pamiętam swoje pierwsze platyny na PS3 w God of Warach, Resident Evil 5 czy nawet Heavy Rain to trzeba było w to włożyć jakiś wysiłek, poznać dobrze grę, wykonać wyzwania itp. Obecnie wygląda to tak, że jest przecena, kupuje się doładowanie za 100PLN i można naklepać gierek, na które nikt w życiu by się nie popatrzył gdyby nie łatwa lista. Sam nie rzucam kamieniem, bo kilka razy kupiłem takie gówno-gierki, kiedyś majonez, slyde, nawet nie tak dawno "polecanego" tu na forum Storm Boya. Koszt chyba 8,5, platyna w 20 minut, radości z pucharka zero. I już postanowiłem, że więcej takiego barachła nie tykam.

Co innego jak gra ma łatwą platynę/calak, ale jest fajna. Tu mi przychodzi na myśl Cars 2, z którego ktoś kiedyś się śmiał, że grałem, a była to naprawdę sympatyczna ścigałka, którą chętnie skończyłbym też bez trofeów. Zresztą Cars 3 na PS4 też mam zamiar ograć gdy nadarzy się okazja.

Inna sprawa, że ogólnie mnie już zbieractwo nie bawi i nie wyobrażam sobie przechodzenia gry po kilka razy, żeby coś tam wpadło. Człowiek się jednak starzeje i wyrasta z pewnych rzeczy. Obecnie staram się grać w grę dla samej gry.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #23342 dnia: Czerwiec 24, 2019, 17:14:50 »
Sony zachęca do calakowania łatwymi i przyjemnymi platynami w swoich eksach (Horizon, Spiderman, Days Gone).

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #23343 dnia: Czerwiec 24, 2019, 17:37:56 »
No i dzbany > ... > gs. Lista, którą zwieńcza ?odhaczony ptaszek? jest znacznie lepsza niż losowa wartość punktowa.

Offline wrobel

• Super Badass
« Odpowiedź #23344 dnia: Czerwiec 24, 2019, 17:41:43 »
Sony zachęca do calakowania łatwymi i przyjemnymi platynami w swoich eksach (Horizon, Spiderman, Days Gone).

I to popieram, bo na taką platynę trzeba porobić side-questy, pozwiedzać świat, pozbierać jakieś znajdźki itp. A potem jak wpada to jednak jest takie uczucie, że dobrze poznałeś gre, zrobiłeś wszystko co trzeba. Nie chodzi, że ma być trudno, tylko o wypaczenie idei platyny jako poznania gry w pełni poprzez flashowe gierki robione celowo pod trofea/acziki. Platyna w Spider-Manie nie jest tak naprawdę równa platynie w majonezie, a jednak wg systemu Sony jest. Po prostu uważam, że gówno-gierki nie powinny mieć platyn. No i kolejna rzecz, dlaczego majonez ma platynę, a Sonic Mania nie ma? Zawsze mnie dziwił klucz doboru, od czego to zależy.

Gram obecnie w God of War i może zrobię platynę jeśli nie będzie dużo pajacowania, bo eksploracja świata jest tu bardzo przyjemna. Musze doczytać co dokładnie trzeba zrobić, bo jak przechodzenie gry na jakimś ultra hardzie to odpada. Ale widzę że chyba nie ma. No i dużo ludzi ma, więc pewnie łatwa.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #23345 dnia: Czerwiec 24, 2019, 17:46:25 »
Dobrze, że się z tego wyleczyłeś, teraz nad orsonem trzeba jeszcze popracować. ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #23346 dnia: Czerwiec 24, 2019, 17:48:08 »

I to popieram, bo na taką platynę trzeba porobić side-questy, pozwiedzać świat, pozbierać jakieś znajdźki itp. A potem jak wpada to jednak jest takie uczucie, że dobrze poznałeś gre, zrobiłeś wszystko co trzeba. Nie chodzi, że ma być trudno, tylko o wypaczenie idei platyny jako poznania gry w pełni poprzez flashowe gierki robione celowo pod trofea/acziki. Platyna w Spider-Manie nie jest tak naprawdę równa platynie w majonezie, a jednak wg systemu Sony jest. Po prostu uważam, że gówno-gierki nie powinny mieć platyn. No i kolejna rzecz, dlaczego majonez ma platynę, a Sonic Mania nie ma? Zawsze mnie dziwił klucz doboru, od czego to zależy.

Gram obecnie w God of War i może zrobię platynę jeśli nie będzie dużo pajacowania, bo eksploracja świata jest tu bardzo przyjemna. Musze doczytać co dokładnie trzeba zrobić, bo jak przechodzenie gry na jakimś ultra hardzie to odpada. Ale widzę że chyba nie ma. No i dużo ludzi ma, więc pewnie łatwa.
Można przejść grę na easy i mieć platynę. Skandal! ;) Ale mnie tam backtracking dobił (przy jednocześnie słabej mapie i słabej szybkiej podróży) więc olałem platynę. W Horizonie, Spidermanie i Days Gone zrobiłem, bo były lajtowe.

Offline wrobel

• Super Badass
« Odpowiedź #23347 dnia: Czerwiec 24, 2019, 17:52:11 »

Można przejść grę na easy i mieć platynę. Skandal! ;) Ale mnie tam backtracking dobił (przy jednocześnie słabej mapie i słabej szybkiej podróży) więc olałem platynę. W Horizonie, Spidermanie i Days Gone zrobiłem, bo były lajtowe.

Właśnie mapa jest jakaś mało czytelna faktycznie, też to zauważyłem. Na razie długa droga by w ogóle skończyć fabułę. Niestety chęci już nie te co kiedyś. 70 gier już w ciągu roku nie kończę :(

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #23348 dnia: Czerwiec 24, 2019, 18:10:37 »
Simplex robi platyny... Idzie wojna.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #23349 dnia: Czerwiec 24, 2019, 18:14:59 »
Nie no, jak ktos lubi zbierac sobie achievmenty to niech sobie zbiera, jesli traci jakies gry przez to, ze gierka daje nierowne punkciki, to tez jego sprawa. Ale jednak szkoda troche, ze coraz rzadziej zdarzaja sie dyskusje na temat gry. I przez dyskusje rozumiem to, ze gralo w nia przynajmniej dwoch z chlopakow i moga sobie podyskutowac, a nie jeden opowiada o swoich wrazeniach a drugi ewentualnie zapyta o to i owo. O to mi bardziej chodzi - dawniej jak wychodzil nowy Assassin's Creed dajmy na to, to wszyscy mieli to ograne po kilku dniach i byla zywa dyskusja z wymiana wrazen, jeszcze fajniej jak jednemu sie podobalo a pozostalym nie. A teraz pewnie tak bedzie tylko przy Borderlands 3, ktore #nikogo.

Z drugiej strony w Rozgrywce tez duzo lepiej nie jest - niby czesciej sie zdarza, ze w dana gre gralo wiecej niz jedna osoba, ale jakos tak za duzy tlum dla mnie no i przyznaje, ze nie slucham regularnie, wiec i nie znam gustow chlopakow za bardzo zeby wiedziec co sie komu moze spodobac.

Rynek się bardzo podzielił, jest dużo ciekawych indyków. Mi się to podoba, że jeden opowiada mi o indyku A, drugi o grze B.

Co do trofików mnie wciąż bawią, przestaną to i przestanę je zbierać, takie to proste jest :)

Natomiast może nie dziwi, ale smuci mnie rekcja niektórych na Qbara i jego nierówne końcówki. Są różni ludzie, Świat jest duży i skomplikowany. Kwestią nie wiem...obycia czy doświadczenia życiowego jest szacunek dla inności/ nieszkodliwych dziwactw.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #23350 dnia: Czerwiec 24, 2019, 18:17:41 »
No ale jego przypadek w kontekście tego, że prowadzi podcast, gdzie ludzie chcą posłuchać o grach a ten nie zagra, bo "zła końcówka" wydaje się kuriozalny. :)

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #23351 dnia: Czerwiec 24, 2019, 18:20:30 »
Ciekawe, że nie założy sobie śmieciowego profilu do grania w nierówne punktowo gry. Chyba, że szkoda mu czasu który mógłby poświęcić na nabijanie punktów.
Nieustannie zadziwia mnie Mike. W najnowszym odcinku powiedział, że apka Xbox beta jest spoko i wygodniejsza niż Steam. Pewnie nie zauważył że na Win10 mają kilkadziesiąt gier w sumie a na Steamie trochę więcej no i Steam ma trochę więcej funkcjonalności, które z pewnością wymieniliby przeciwnicy Epic Stora a mi się nie chce. O problemach technicznych nie wspominam, bo niektórym wszystko działa, a niektórym w ogóle (ale to akurat normalne na pc/win10). Chłopaki zamotali się też z nazwami apek na Win10, ale tu im się nie dziwię, bo nikt normalny tego nie ogarnie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2019, 18:26:04 wysłana przez tolman »

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #23352 dnia: Czerwiec 24, 2019, 18:26:24 »
Natomiast może nie dziwi, ale smuci mnie rekcja niektórych na Qbara i jego nierówne końcówki. Są różni ludzie, Świat jest duży i skomplikowany. Kwestią nie wiem...obycia czy doświadczenia życiowego jest szacunek dla inności/ nieszkodliwych dziwactw.

Z całym szacunkiem Orson, ale to stwierdzenie na tle twoich postów/poglądów/podjazdów które demonstrujesz na forum, to już czysty absurd  :D

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #23353 dnia: Czerwiec 24, 2019, 18:28:23 »
Hę?

Mozesz rozwinać?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #23354 dnia: Czerwiec 24, 2019, 18:35:47 »
Simplex robi platyny... Idzie wojna.
Same się robią praktycznie.  Poziom trudnośc platyn (wg PowePyx):
Horizon: 2/10
Spider-man: 2,5/10
Days Gone: 2,5/10

Low hanging fruit.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #23355 dnia: Czerwiec 24, 2019, 18:42:02 »
Ja też mam kilka platyn w większych grach i to ogólnie fajna sprawa, bo poznajesz grę w każdym aspekcie, oczywiście nie każdy tytuł jest tego warty, więc trzeba uważnie wybierać. ;)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #23356 dnia: Czerwiec 24, 2019, 19:24:58 »
Co do sytuacji jeszcze z "Qbarową końcówką" to głupi i to bardzo jest, ale developer. Bo nie zarobi kasy. Nie mam Xboxa, nie zbieram aczików, ale wiem, że całkiem sporo jest tam podobnych osób.

Zapytałem Biskupa o rozwinięcie bo jestem zdziwiony. Jestem totalnym liberałem, kompletnie nie przeszkadza mi inność. Przeszkadza mi jedynie dyktat- ktoś kto mi mówi jak mam żyć, w każdym aspekcie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2019, 19:33:43 wysłana przez Orson. »

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #23357 dnia: Czerwiec 24, 2019, 19:48:40 »
I nie przeszkadzałoby ci jakby sąsiad sprzedawał heroinę, a w szpitalu wisiały reklamy leczenia raka przez nakładanie rąk.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #23358 dnia: Czerwiec 24, 2019, 19:53:32 »
Sąsiad- nie. Samo w sobie nie. Z tym wiążą sie jego klienci czyli nocne awantury pod domem. Ale samo w sobie- niech ćpa kto chce ćpać. 
W szpitalu państwowym tak, w prywatnym nie

:)

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #23359 dnia: Czerwiec 24, 2019, 20:38:29 »

I tu z pomocą przychodzi rarity lub truetrophies, które szybko pokazuje ile całe to żelastwo tak naprawdę warte. Co poniektórzy szoku mogą doznać ;D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2019, 20:41:27 wysłana przez Xian »