Autor Wątek: Forumogadka  (Przeczytany 1905552 razy)

Offline dKc

• Badass
Odp: Forumogadka
« Odpowiedź #22240 dnia: Grudzień 06, 2017, 10:38:33 »
Tak, ja. Możesz na PM albo w wątku komiksowym.

Właśnie też się ostatnio zainteresowałem tematem i też już pewne rzeczy godne uwagi widziałem.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #22241 dnia: Grudzień 06, 2017, 17:31:43 »
To uzupełnię wątek komiksowy :)

Offline Stig

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #22242 dnia: Grudzień 09, 2017, 18:12:11 »
Taki nowy podcast znalazłem. Mjek, Kuba R. i niejaki Tataraq - chłopaki nawet dają radę, choć czuć że nagrywają od niedawana.
No ale może coś z tego jeszcze będzie więc dajmy im szansę.
Nawet dzisiaj podcast wrzucili:

https://forumogadka.pl/episodes/182-ta-zbudowana-na-nadziei
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2017, 18:14:47 wysłana przez Stig »

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #22243 dnia: Grudzień 09, 2017, 18:36:50 »
Ale ze to zabawne miało być?

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #22244 dnia: Grudzień 09, 2017, 21:52:50 »
Mnie rozbawiło. Szczególnie Kuba R.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #22245 dnia: Grudzień 12, 2017, 14:42:21 »
hejty hejtami ale dalej jest to najlepszy podcast o grach. lubię czasami do grindu w destiny czy gts wracać do starych odcinków.
teksty chłopaków powielane przez inne podcasty (co jest trochę słabe) mówi samo za siebie. kibicuje im cały czas. wiele podróży i zmywań naczyń mi urozmaicili. fajnie, że doszli do momentu w którym słuchacze przesyłają im parę groszy a wydawcy wysyłają promki. oby tylko przez te promki sztucznie nie podnosili oceny danym tytułom. NFS Payback który podoba się Qbarowi jest dla mnie szokiem. ale przynajmniej nie czuć tego jak w przypadku Rozgrywki i Battlefronta gdzie system lootboxów jest ciągle broniony a fabuła chwalona.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #22246 dnia: Grudzień 12, 2017, 14:45:16 »
Powielane teksty? ??? :o

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #22247 dnia: Grudzień 12, 2017, 14:47:25 »
Lingo Forumogadki czasem trafia do rozgrywki, co moim zdaniem jest fajne i naturalne.

nie czuć tego jak w przypadku Rozgrywki i Battlefronta gdzie system lootboxów jest ciągle broniony a fabuła chwalona.
?! Czy my słuchamy tych samych podcastów?!

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #22248 dnia: Grudzień 12, 2017, 14:55:29 »
Przecież w Rozgrywce od trzech czy czterech odcinków jest rant o tym jak to głupie ludzie i MIND HIVE się nie znają i bezsensownie płaczą na skrzynki, a przecież te w Battlefroncie są spoko i nadal można wygrywać, a fabuła jest dobra i zaskakująca dla fanów SW :]

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #22249 dnia: Grudzień 12, 2017, 15:04:04 »
no takie mam odczucia niestety. zresztą kiedyś nawet mówili, że bezproblemowo zbiera się te monetki na karty i według nich w niczym to nie przeszkadza. tylko nie wzięli pod uwagę, że kupując karty na bieżąco brakuje już monetek na kluczowych bohaterów. po prostu patrzyli na tę grę przez pryzmat darmówki którą dostali a nie zwykłego tytułu za pełną cenę.
również w ostatnim odcinku Kuldan zajawiał, iż Prezowi strasznie podoba się fabuła w BFII. Prez strasznie hejtował siódmą część SW. nie wiem jak komuś może podobać się ta śmieszna kampania a film już nie..

edit: Dzięki Ergo. jeszcze kampania Kuldana na ich grupie mająca udowodnić, że nie kupując skrzynek można się też świetnie bawić.
akurat podejście Forumogadki w przypadku tego tytułu mi bardzo odpowiada. mimo, iż grę też dostali za free. w przypadku Rozgrywki może działać sentyment w stosunku do Mikołaja aka Michała z EA.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2017, 15:06:00 wysłana przez SinfulScholar »

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #22250 dnia: Grudzień 12, 2017, 15:36:00 »
Ta akcja Cooldana z niekupowaniem niczego jest generalnie bez sensu bo takie coś powinno być zrobione w warunkach gdy EA niczego by nie zmieniło z kosztem bohaterów i mikrotransakcji. Teraz zmniejszyli liczbę kredytów potrzebną do odblokowania i wywalili mikropłatności i ktoś robi eksperyment czy da się grać bez wydawania złotówki. WUT

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #22251 dnia: Grudzień 12, 2017, 16:05:27 »
Oj troche się zgadzam, zresztą w wyskoczyłem na cooldana za to swego czasu. Fakt mam wrażenie że przyjaźć z mikim wpływa na ich oceny giftów od EA ;). A że prezowi się podoba? Cooldan i Razer zjechał, więc. Prez zresztą w ogóle dziwny jest ;). A cooldanowi sie wszystko podoba, pewnie jestę majoneze by było super gra dla niego ;).

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #22252 dnia: Grudzień 12, 2017, 16:12:54 »
A Mikołaj przypadkiem nie dostarczał kodów chłopakom z Forumogadki? Głównie Qbarowi? Chociażby na tego NFS? Nie mówię, że tu zachodzi jakaś pospolita korupcja, bo taki podcast jest za mały i nie ma znaczenia, ale to jednak ciekawe.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #22253 dnia: Grudzień 12, 2017, 16:14:51 »
Dostarczał tu i tu. Ale to nie znaczy, że każdy bedzie podobnie reagował. Fgadka chyba za wiele wspólnego na stopie prywatnej z mikim nie ma. To może mieć wpływ na ekipę rozgrywki(nawet jak jest to podświadome), nie twierdzę że ma.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2017, 16:20:30 wysłana przez Blue__ »

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #22254 dnia: Grudzień 12, 2017, 16:16:40 »
dostarczał nfsa i battlefronta. nfsa pochwalii a bfII zjechali. nfs może się spodobał bo przywołał wspomnienia z Forzy Horizon która jest przecież serią Microsoftu ;)

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #22255 dnia: Grudzień 12, 2017, 16:41:15 »
Przecież w Rozgrywce od trzech czy czterech odcinków jest rant o tym jak to głupie ludzie i MIND HIVE się nie znają i bezsensownie płaczą na skrzynki, a przecież te w Battlefroncie są spoko i nadal można wygrywać, a fabuła jest dobra i zaskakująca dla fanów SW :]

No dokładnie!

I jeszcze te teksty Kuldana o tym, że "w Battlefieldach już przecież były skrzynki, a te głupie dzieciaki nie płakały w internecie, teraz płaczą bo Star Wars".

Okropne spłycenie tematu skrzynek i spierdolenia EA. Sorry, ale jak słuchałem rozmów Rozgrywki o BFie i NfSie to mną aż zatrzęsło. Ci ludzie w ogóle nie zadali sobie sprawy, żeby sprawdzić o co poszedł ten cały hejt (dotyczy głównie Kuldana). Też odniosłem wrażenie, że jego pochwały wynikały z przymykania oczu na praktyki EA bo żyje w dobrej komitywie z polskim oddziałem.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #22256 dnia: Grudzień 12, 2017, 17:39:25 »
O to ostatnie w zyciu bym go nie posądzał. Brak motywu ot co :). Facet jest po 30, ma własny biznes i olej w głowie. Nie zarobkuje na podkascie, polskie ea nie jest mu do niczego potrzebne. Promki? Mysle ze stac go na gre, ktora zreszta moze odsprzedac jesli chce

Raczej niezrozumienie powagi sytuacji i tematu.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #22257 dnia: Grudzień 12, 2017, 20:43:30 »
Qbarowi wszystko bedzie się podobało co ma milion rzeczy do wyzbierania i grind. ADHD do którego się przyznaje. NFS zjechał strasznie za fabułę tak debilną, że daje raka, itd. Nie polecał.
Ostatni odcinek w tym roku był spokojny i smiechowy zarazem. Dobrze się słuchało. Czekam teraz do 6 stycznia na podsumowanie FGA.

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #22258 dnia: Grudzień 12, 2017, 20:53:30 »
hejty hejtami ale dalej jest to najlepszy podcast o grach

No właśnie już dawno przestał być i to jest chyba w tej całej historii najsmutniejsze.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #22259 dnia: Grudzień 12, 2017, 21:02:51 »
Daj przykład lepszego. Nie znam, a z chętnie się zapoznam.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #22260 dnia: Grudzień 12, 2017, 21:12:56 »
Jesli akceptujesz spojlery to Niezatapialni. Najwieksze kompetencje do nagrywania, niestety maja tez toksyczny kontent (spojlery, jebniete nerdo zarty np na punkcie seksu)

Reszta podcastow to mniej lub bardziej zblizony poziom. Decyduje wiec czy sie lubi prowadzacych mysle.
Forumogadka nie sadze by stracila na poziomie samym w sobie, u mmie decyduje sympatia

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #22261 dnia: Grudzień 12, 2017, 21:33:08 »
Niezatapialni @omujborze. Nie. To nisko jest na mojej liście podcastów. Baaaardzo nisko. Przez to co wymieniłeś i przez samych prowadzących co się wiąże ze sobą.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #22262 dnia: Grudzień 12, 2017, 22:02:40 »
Ale merytorycznie (i tu mysle, ze wielu sie zgodzi, pomijajac czy slucham czy nie) naprawde sie wybijaja.
Wiekszosc podcatow opowie o tym jak sie w gre x gra plus dołozy odczucia. Nieczyste potrafia dołozyc wiecej (czesto niestety ze spojlerami niszczycielami i to bez sensu wstawionymi niestety)

Kazde z trojki to osobnik z duzym przebiegiem ksiazek/ filmow zaliczonych (innych niz Marvele) i to czuc. Inne podkasty? No juz niekoniecznie w tym punkcie

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #22263 dnia: Grudzień 12, 2017, 22:21:35 »
Szpynda się nie zna. A w ogóle to zdrajca Ojczyzny, porzucił w potrzebie, w dodatku szatanista.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #22264 dnia: Grudzień 13, 2017, 00:00:32 »
Potwierdzam.

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #22265 dnia: Grudzień 13, 2017, 09:24:14 »
O to ostatnie w zyciu bym go nie posądzał. Brak motywu ot co :). Facet jest po 30, ma własny biznes i olej w głowie. Nie zarobkuje na podkascie, polskie ea nie jest mu do niczego potrzebne. Promki? Mysle ze stac go na gre, ktora zreszta moze odsprzedac jesli chce

Raczej niezrozumienie powagi sytuacji i tematu.

Myślę, że masz rację.

Ja mogę się w końcu wypowiedzieć bo gram w tą grę i system rozwoju jest tak spierdolony że ręce opadają. Nie potrafię zrozumieć jak można bronić tego systemu "bo w poprzednim Battlefieldzie też były skrzynki i nikt nie płakau"

NFSa nawet nie mam zamiaru sprawdzać, grindowanie żeby skończyć fabułę znużyło mnie już w Shadow of War i nie skuszę się.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #22266 dnia: Grudzień 13, 2017, 09:33:27 »
Dla mnie 1. Rozgrywka 2. Fgadka 3. Fanta

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #22267 dnia: Grudzień 13, 2017, 10:35:50 »
Obecnie u mnie:
1) Forumogadka.
2) Niezatapialni.
Reszta z doskoku.

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #22268 dnia: Grudzień 13, 2017, 10:40:55 »
U mnie tylko forumogadka i Fantasmageria (ale bez kuldana). Rozgrywki trochę słuchałem, ale zanim oni się tam wszyscy zbiorą to jest godzina śmieszkowania, wychodzenia po piwo i gadanie o dupie maryny. Szkoda mi na tych śmieszków czasu.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #22269 dnia: Grudzień 13, 2017, 10:42:41 »
A gdzies indziej to merytoryka jest?;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #22270 dnia: Grudzień 13, 2017, 10:43:08 »
M^2!

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #22271 dnia: Grudzień 13, 2017, 10:46:21 »
1. Forumogadka
2. Inne polskie podcasty o dupe mozna rozbic - albo irytuja sami prowadzacy, albo to co mowia.

Co do skrzynek, naprawde nie zrozumiem nigdy porownania do skrzynek z Battlefieldow. Tam w skrzynkach byly albo niesmiertelniki albo bronie, badz dodatki do tych ostatnich. W BFie nie bylo broni OP tak naprawde - jesli strzelales dobrze to zabijales szybko ze wszystkiego. Multi wycalakowane mam zarowno w trojce, jak i czworce, wiec troche gralem.

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #22272 dnia: Grudzień 13, 2017, 10:46:35 »
O, o Grysławie zapomniałem. Generalnie lubię słuchać wszystkiego gdzie jest Rysław bo to nie głupi facet jest.

Meteorytyki nie musi o ile humor prowadniczych mnie śmieszy a nie żenuje. Wiadomo, każdego śmieszy coś innego ;).

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #22273 dnia: Grudzień 13, 2017, 10:47:58 »

1. Forumogadka
2. Inne polskie podcasty o dupe mozna rozbic - albo irytuja sami prowadzacy, albo to co mowia.
Słuchałes absolutnie wszystkich?

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #22274 dnia: Grudzień 13, 2017, 11:15:14 »
Uderz w stół... :P

1. Forumogadka
2. Rysław
3. Rozgrywka/M2/Fantasma.
Mana Mana poza kategoriami wszelakimi i umiejscowieniem - to już dla mnie zbyt odległy pokoleniowo i tematycznie podcast aczkolwiek b. lubię dziewczyny choć nie rozumiem często i gęsto czym się jarają. Ech ta młodzież... Ale czekam na każdy ich odcinek.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2017, 11:18:47 wysłana przez szpynda »

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #22275 dnia: Grudzień 13, 2017, 11:20:26 »
Forumogadka zdecydowanie na czele.

1. Najlepszy format podcastu - trzyosobowa stała ekipa. Żadnych gości, żadnej rotacji.
2. Sposób mówienia o grach - do mnie trafia podejście forumogadkowe - czyli "narzekamy przez 30 minut, a na koniec mówimy że gra jest bardzo dobra", osobiście nie lubię słuchać peanów i monologów na cześć danego tytułu (co ostatnio napisałem w wątku o PadCaście odnośnie Tomka Pieniaka). Może to moje serducho pompuje cebulową krew, ale wolę posłuchać narzekań.
3. Wyznanie religijne Qbara - Xbottyzm. Jest to powód do uśmiechu podczas praktycznie corocznych targów E3, Gamescomów, PGW, PSX etc.
4. Brak VR pierdololo.
5. Miek, Tartaq, Qbar - kolejność losowa, uwielbiam słuchać każdego z nich.
6. Ciekawe wydarzenia społecznościowe (choć rzadkie) - np. ubiegłoroczna Paraolimpiada Osiągnięciowa
7. Nigdy słuchając FG nie miałem wrażenia, że słucham podcastu, który jest zdominowany przez jedną osobę, dobrze rozkładają siły.
8. Podśmiechujki z Tartaqa.
9. Brak lootboxów.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #22276 dnia: Grudzień 13, 2017, 11:21:17 »
W każdym podcascie merytorycznie walą babole. Fgadka i rozgrywka maja luzne podejscie to da sie tego sluchac.

Offline Funkorama

• Super Badass
  • Czasem lubię sobie zalać Chivasa oranżadą Hellena
« Odpowiedź #22277 dnia: Grudzień 13, 2017, 11:26:44 »
Kiedy jest co druga Sobota, lecę do sklepu po dobre piwko, rodzinkę zamykam w sypialni, gaszę światło, zdejmuje spodnie, leże na kanapie, na tv włączam tryb ambilight "nastrój", zapodaje jakąś gierkę która nie absorbuje 100% mojej uwagi....i włączam Forumogadke, słucham bez przerwy za jednym razem. Inne podcasty słucham na 2x robiąc prani, zmywając, sprzątając :) Myślę, że to wystarczająco pokazało status tego podcastu u mnie :D 

...był podpis, ale ktoś mi go zaj*&%ł :(

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #22278 dnia: Grudzień 13, 2017, 11:34:14 »
Z kącika obrzucania gównem forumogadki zrobił się kącik laurek ;).

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #22279 dnia: Grudzień 13, 2017, 11:34:49 »
Na pierwszym miejscu zdecydowanie Forumogadka, oni są naprawdę przygotowani, lubię ich formułę. I łiiiiii na koniec. Potem wspólnie dzierżą drugie miejsce (bo każdy ma coś fajnego unikalnego): Rozgrywka, Fantasmagieria, Rysław.

Niezatapialnych już nie słucham, czasami puszczę jak już nic innego nie ma. Można o nich powiedzieć, że są zabawni, ale merytoryczni to w życiu bym nie napisał. Czasami przecież wyraźnie widać, że gadają dla samego gadania, bez w ogóle liźnięcia tematu. A już przepraszam za słowo, ale pierdolenie o trailerach, zwiastunach i ich wrażeniach po wpisach w internecie i wyciąganie z tego wniosków to szczyt. W pozostałych podcastach przynajmniej w coś zagrają, wypowiadają się jak sprawdzą tytuł a Niezatapialni potrafią popłynąć na bazie filmku z YT. Trochę szkoda Igi, bo ona jest najlepiej przygotowana, ma najwięcej ciekawych rzeczy do powiedzenia i jest regularnie zagłuszana. Chyba po jednym odcinku gdzie nie dali jej dojść do słowa dałem sobie spokój.
W innych podcastach nie ma tego przerywania, ktoś coś mówi, dają mu do końca powiedzieć, zadają pytania, to jest rozmowa a nie konkurs "ja jestem śmieszniejszy".