Autor Wątek: Forumogadka  (Przeczytany 1905033 razy)

Offline MsbS

• I Am Robot
Odp: Forumogadka
« Odpowiedź #14200 dnia: Wrzesień 16, 2014, 16:27:30 »
Pierwsze co przychodzi do głowy to 'Vinci' Machulskiego, o którym już pisałem wyżej. Ale jest choćby taki Borcuch ('Tulipany' i 'Wszystko co kocham' - zwłaszcza 'Tulipany' były nie-ponure i nie-kretyńskie). Rok przed Vinci było całkiem niezłe 'Ciało'. 'Rewers' z 2009 był niby w realiach stalinowskich, ale humoru było sporo. 'Rezerwat' dawał radę (choć to o patolach).

W mule polskich produkcji można naprawdę wyłowić perełki, tylko trzeba wybierać z głową.

A ludziom ciśnienie się podniosło, jak popkornowy Hamerykaniec z Sikago qbarski zbezcześcił Naszą Dumę Narodową, opluł Łodź-Kolebkę-Zanussich-I-Innych-Wajdów. Nie chodzi o to, że kino polskie jest dobre, ale że jest polskie, lepszego nie mamy.

:P

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #14201 dnia: Wrzesień 16, 2014, 16:29:06 »
Smarzowski.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #14202 dnia: Wrzesień 16, 2014, 16:31:54 »

Gdzie te "dobre" filmy można obejrzeć? 

Pewnie nie w Irlandii ani w USA ;) Choć ostatnio taka "Ida" robiła furorę we Francji, pokazywano ją chyba w ograniczonej ilości w Ameryce i ma dużą szansę na nominację do Oscara. Jednak jest to film stricte nie dla szarego widza. Jest naprawdę wiele wartościowych filmów, nie wszystkie pokazują patologie i nie są to ekranizacje lektur, te raczej do takich nie należą (no chyba, że Trylogia Sienkiewicza i Pan Tadeusz, ale to było dawno). Mam wymieniać? Tak jak "Ida" to nie są filmy które trafiają do masowych widzów, zresztą wiadomo ile ludzi chodzi w Polsce do kin, masowy widz to u nas kilkaset tysięcy, niektóre mają po kilkadziesiąt, kilkanaście. Polecam dwa linki:

http://www.pisf.pl/pl/kinematografia/box-office/filmy-polskie?cat=8463

http://www.filmplusminus.pl/podsumowanie-roku-polski-box-office-2013/

W gruncie rzeczy box office nie mówi, które filmy są dobre, ciekawe, oryginalne, ale coś tam sobą reprezentują i myślę, że można znaleźć coś dla siebie, widać różnorodność tematyczną. Gatunkową nie bardzo, bo nie robi się u nas filmów akcji, horrorów czy thrillerów, tylko komedie i dramaty, no ale to wszędzie poza USA są najpopularniejsze gatunki.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #14203 dnia: Wrzesień 16, 2014, 16:35:34 »
"Vinci" to kopia amerykanskich filmów sensacyjnych. I to marnie zrobiona IMHO. Długo trzeba grzebać w tym mule, aż do warstw historycznych. Smarzowski to o patologii.

@up Dzięki za linki.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2014, 16:37:06 wysłana przez szpynda »
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #14204 dnia: Wrzesień 16, 2014, 20:39:22 »
Ida to dla mnie film o niczym, i mówię to z pozycji lewackich i postępackich.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #14205 dnia: Wrzesień 16, 2014, 20:55:45 »
A nie postępowych? Chyba, że to jakieś inne. Jeśli miałbyś przeciwne poglądy to pewnie byłby to film bulwersujący. Tak jak dla kobiety z Żydowskiego Instytutu Historycznego, która twierdzi, że to film o "żydowskiej kurwie alkoholiczce i niewinnej dziewczynce, która próbuje ukryć swoją tożsamość idąc do klasztoru". Zawsze coś, zapowiada polaryzujące dzieło. Mnie ani ziębi ani grzeje ten temat, gorsze rzeczy dzieją się w rzeczywistości. Natomiast aktorstwo, zdjęcia, scenografia w tym filmie są doskonałe. Dla Ciebie chyba wiele filmów jest o niczym ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #14206 dnia: Wrzesień 16, 2014, 20:57:03 »
Most wanted man nie byl.

Moze i Ida ma fajną grafikę, ale fabuła do mnie nie przemawia :P

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #14207 dnia: Wrzesień 16, 2014, 21:05:15 »
Bardzo poszukiwany człowiek dobry film, aktorstwo, był o czymś, bo dużo się tam działo, ale to co się działo, temat jest w sumie wyświechtany i tak interesujący dla szarego widza jak w Idzie - czyli mało. Mnie akurat wciągnął no i był Seymour Hoffmann, jeden z moich ulubionych aktorów. My mamy jakieś rozliczenia z komunizmem i żydostwem, a Zachód i Amerykanie z terroryzmem itd.

budda

• Gość
« Odpowiedź #14208 dnia: Wrzesień 16, 2014, 21:08:02 »
Rozliczenia srozliczenia, a sci-fi nie ma komu robić. >:(

Offline Fredosław

• Badass
« Odpowiedź #14209 dnia: Wrzesień 18, 2014, 00:45:01 »
Jakby mi przyszło kiedyś do głowy napisać list do forumogadki (w latach 50tych ludzie pisali list do Pałacu Kultury jak do osoby) to też bym napisał, żeby nie gadali o czymś czym się nie znają (kino polskie), bo się kompromitują.

Skoro jednak nie napiszę tego listu, to napiszę w zamian tutaj że przejście podziemnie w którym psopająk zaatakował dresiarza jest koło mojego byłego mieszkania i niejednokrotnie je przemierzałem słuchając Forumogadki, nie będąc przez nic zaatakowany. Forumogadka ponad mutanty.

Offline Dropout Boogie

• I Am Robot
  • God Bless Sony!
« Odpowiedź #14210 dnia: Wrzesień 18, 2014, 03:10:00 »
Polska kimenatografia to chyba tylko "szkoły pójdą" albo filmidła dla sprzątaczek i niedopieszczonych kobit marzacych o "białym rycerzu na czarnym koniu". Ewentualnie pokazujące patologie społeczne.
Gdzie te "dobre" filmy można obejrzeć? 

Proponuje obejrzeć chociażby etiudy studentów szkoły filmowej.
Wrzucałem już, ale jest to świetne.
Melbourne International Film Festival "Polish" Cinema - AdNews
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2014, 03:26:45 wysłana przez Dropout Boogie »

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #14211 dnia: Wrzesień 18, 2014, 16:26:22 »
(kliknij)

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #14212 dnia: Wrzesień 18, 2014, 19:01:19 »
 ???

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #14213 dnia: Wrzesień 18, 2014, 20:41:02 »

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #14214 dnia: Wrzesień 18, 2014, 20:41:55 »
Lol, łyknął  ;D

Offline Dropout Boogie

• I Am Robot
  • God Bless Sony!
« Odpowiedź #14215 dnia: Wrzesień 18, 2014, 21:32:31 »
 ???

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #14216 dnia: Wrzesień 18, 2014, 21:34:28 »
Będzie wywiad z Qbarem? I czy pozdrowi foruma?

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #14217 dnia: Wrzesień 24, 2014, 19:01:02 »
Myśle sobie - Forumogadka #110 niedokończona, może bym odkurzył. Nalalem wody do wiaderka, podłączyłem do odkurzacza, otwieram apkę Podcasty... odcinek już przesłuchany. Chyba w aucie skończyłem. Teraz muszę odkurzać słuchając odkurzacza. :/

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #14218 dnia: Wrzesień 24, 2014, 19:04:50 »
Uwaga, mam PRO-TIP dla Ciebie, ale skup się bo to nie jest proste:

(kliknij)

Offline Naked Blaze

• Badass
  • When I Play I'm Naked
« Odpowiedź #14219 dnia: Wrzesień 24, 2014, 19:07:58 »

(kliknij)
(kliknij)

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #14220 dnia: Wrzesień 24, 2014, 19:30:59 »

(kliknij)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14221 dnia: Wrzesień 24, 2014, 20:36:59 »

(kliknij)

Nie, bo ten odcinek był dla mnie słaby. :P Musiałem przewijać dwa razy (całą Fifę i coś wcześniej).

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #14222 dnia: Wrzesień 24, 2014, 20:38:41 »

(kliknij)

Nie, bo ten odcinek był dla mnie słaby. :P Musiałem przewijać dwa razy (całą Fifę i coś wcześniej).

No cóż. Bywa. Nie możemy ciągle rozmawiać o MPK ;)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14223 dnia: Wrzesień 24, 2014, 20:45:48 »
Mnie FIFA interesuje tak jak Tartaqa. ;D

Tartaq mówił, że chciałby, żeby ktoś czekał na jego opinię o jakiejś grze. To ja czekam na jego opinię o Wasteland 2, bo a) qbar ma ADHD i na pewno nie wytrzyma nawału tekstu, b) Mike jest erpegowym casualem*, c) Tartaq jest weteranem erpegów (w tym papierowych) i świetnie opowiada o grach fabularnych. Proszę o recenzję Wasteland 2 w wykonaniu Mr. T. Tylko nie wiem czy mu komp uciągnie - to raz, a dwa - to długa gra i recka zapewne ma szansę się pojawić dopiero za N odcinków, chyba że jakieś pierwsze wrażenia.

* przepraszam, ale takie odniosłem wrażenie przy recenzjach innych RPG, np. Shadowruna - wystarczy, że Tartaq zada pytanie szczegółowe i Mike leży ;)

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #14224 dnia: Wrzesień 24, 2014, 21:04:09 »
Tartq potrafi telefon sprzedać głuchemu, a co dopiero gierkę. Już teraz możesz czuć się wlaścicielem gry i w zasadzie nie musisz czekać na reckę od Mr.Ti. W zasadzie Mr.Ti nie musi nic recenzować- niech poda tylko tytul i wszyscy lecą do sklepu.

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #14225 dnia: Wrzesień 24, 2014, 21:07:27 »
Mike jest erpegowym casualem
Ja tam dalej nie rozgryzłem jakim graczem jest Majk. A to narzeka, że coś jest kotletem by potem zachwycić się takim samym kotletem tylko w trochę innej panierce. Z jednej strony lubi napierdalanki typu Diablo a potem chwali gry typu Depression Quest czy jara się na przygodówkę point&click Zaginięcie Ethana Cartera.

Offline Tartaq

• Forumogadka Team
  • Super Badass
  • recovering WoW addict
« Odpowiedź #14226 dnia: Wrzesień 24, 2014, 21:20:57 »
Ja tam dalej nie rozgryzłem jakim graczem jest Majk. A to narzeka, że coś jest kotletem by potem zachwycić się takim samym kotletem tylko w trochę innej panierce. Z jednej strony lubi napierdalanki typu Diablo a potem chwali gry typu Depression Quest czy jara się na przygodówkę point&click Zaginięcie Ethana Cartera.

Mike jest casualem do czasu aż nie jest, tzn. do czasu aż mu wpadnie w łapy gra którą przerobi na wszystkie sposoby w 150h. Potem wraca do bycia casualem i czeka na następną.
Mike jest jak John Rambo gier wideo; gry go obchodzą tyle co zobaczy w reklamie w przerwie meczu, ale raz na jakiś czas Pułkownik Trautman podrzuci mu jakiś tytuł i wtedy nie ma zmiłuj.

Tartq potrafi telefon sprzedać głuchemu, a co dopiero gierkę. Już teraz możesz czuć się wlaścicielem gry i w zasadzie nie musisz czekać na reckę od Mr.Ti. W zasadzie Mr.Ti nie musi nic recenzować- niech poda tylko tytul i wszyscy lecą do sklepu.

Bardzo to miłe co piszesz, zwłaszcza że na trzy próby ani razu nie udało Ci się napisać prawidłowo mojej ksywki - tylko żartuję, nie gniewam się ;)

Rozczaruję Was Panowie, ale nie grałem i póki co się nie zanosi. PC może i by dał radę, ale boję się zaczynać mając na uwadze ograniczony czas. Może bliżej świat? W czasie kilku(nastu) wolnych dni?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2014, 21:24:47 wysłana przez Tartaq »

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #14227 dnia: Wrzesień 24, 2014, 21:33:59 »
A to nie czas na asasyna? Są nawet dwa (trzy z tym w Chinach).

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #14228 dnia: Wrzesień 24, 2014, 21:46:53 »
Mnie FIFA interesuje tak jak Tartaqa. ;D

To ja czekam na jego opinię o Wasteland 2, bo a) qbar ma ADHD i na pewno nie wytrzyma nawału tekstu,

You know me so well :)

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #14229 dnia: Wrzesień 24, 2014, 22:08:57 »

Bardzo to miłe co piszesz, zwłaszcza że na trzy próby ani razu nie udało Ci się napisać prawidłowo mojej ksywki - tylko żartuję, nie gniewam się ;)

Przepraszam! Sam się zgłoszę do Xiana

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #14230 dnia: Wrzesień 24, 2014, 23:17:21 »
* przepraszam, ale takie odniosłem wrażenie przy recenzjach innych RPG, np. Shadowruna - wystarczy, że Tartaq zada pytanie szczegółowe i Mike leży ;)

Nic dziwnego, kilka godzin grania w RPG nie umożliwia szczegółowych wypowiedzi :) Shadowruna, odpusciłem bo jak dla mnie był zbyt przeciętny i klasyce gatunku nie dorasta do pięt. Głównie w kwestii wykonania. Potrafię przymknąć oko na niedoróbki czy braki audio-wizualne, ale tej grze po prostu zabrakło budżetu. I to niestety bardzo mocno widać, nie tylko na polu grafiki czy dźwięków, praktycznie w każdym elemencie. No i trochę nie mój klimat, zdecydowanie wolę klasyczne fantasy ze smokami i krasnoludami z akcją dziejącą się w lesie ;)

Tartaq to fajnie ujął, choć z tym casualem to bym nie przesadzał. Casual gra 2h w niedziele jak dzieci pójdą spać i jak mu żona pozwoli :P Ja z grami spędzam bardzo często po kilka godzin dziennie.

Większosć gier potrafi mnie jednak znudzic po dwóch, trzech posiedzeniach (Shadowrun i Van Helsing były doskonałym tego przykładem). Do tego nie lubię wracać do tytułów, które odstawiłem w chwilowym przypływie znużenia. Jest tyle tytułów, że drugą szansę ode mnie rzadko cokolwiek dostaje :) Czasem jednak mam tak, że cos ewidentnie mi podejdzie i jakie by to nie było fabularne szambo, kąpię się w nim długo i namiętnie bo zachwyca mnie np. mechanika, patrz seria Souls czy Diablo. Podejrzewam, że z Destiny też mogłoby tak być. To samo tyczy się czysto skillowych gier, Trials <3

Z drugiej strony potrafię grać w przepotężnego kasztana bo przypasuje mi jeden konkretny element, np. rozwój fabuły w Alpha Protocol, voiceacting w Enslaved czy walka w MGS: Rising. Albo po prostu Depression Quest bo mnie zaintryguje :) Potem mogę się pochwalić przed lustrem, że grałem w DQ zanim to było cool ;)

No i nie trawię zbytnio serii zjadających własny ogon. W Asasyna, Call of Duty czy Battlefielda gram wybiórczo, ale z duzym prawdopodobienstwem wsiąknięcia na 80h+ w jedną konkretną, losowo wybraną odsłonę ;)

Offline hazi

• I Am Robot
« Odpowiedź #14231 dnia: Wrzesień 24, 2014, 23:34:03 »
Czyli twoje opinie są ... warte ;)

BTW Van Helsing jest fajny, aczkolwiek nie gram tą klasą z podstawki tylko kolesiem w masce gazowej z miotaczem płomieni ;D Gra kozak i humor wymiata. Znalazłem legendarny pierścień co wygląda jak ten z lotra i opis też to sugeruje ;D

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #14232 dnia: Wrzesień 24, 2014, 23:36:27 »
Czyli twoje opinie są ... warte ;)

A byłyby warte więcej gdyby... ?

budda

• Gość
« Odpowiedź #14233 dnia: Wrzesień 24, 2014, 23:43:19 »
Gdyby były takie same jak jego.

Rzucę sucharem "co człowiek to opinia", ale na tym forum to chyba wiedza dopiero do odkrycia (w bardzo odległej przyszłości).

Majk, uważaj na oko w piątek, bo chcę forumogadkę zdrową w sobotę, żeby móc posłuchać w niedzielę.

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #14234 dnia: Wrzesień 24, 2014, 23:44:40 »

Rzucę sucharem "co człowiek to opinia", ale na tym forum to chyba wiedza dopiero do odkrycia (w bardzo odległej przyszłości).

Majk, uważaj na oko w piątek, bo chcę forumogadkę zdrową w sobotę, żeby móc posłuchać w niedzielę.

W ten piątek wyjątkowo squashowy partner mi się posypał więc co najwyżej wypierdolę się na rowerze ;)

Offline hazi

• I Am Robot
« Odpowiedź #14235 dnia: Wrzesień 24, 2014, 23:53:20 »
Takie zaczepki zostaw dla kolegów.

@Mike
Gdyby nie były tak randomowe. Gdy twierdzisz, że gra jest crapem nigdy nie wiadomo czy to faktycznie crap, czy tylko coś Cię ugryzło i odwrotnie.

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #14236 dnia: Wrzesień 24, 2014, 23:55:16 »
@Mike
Gdyby nie były tak randomowe. Gdy twierdzisz, że gra jest crapem nigdy nie wiadomo czy to faktycznie crap, czy tylko coś Cię ugryzło i odwrotnie.

Ok, cenna uwaga :)

Offline psxfan

• Ultimate Badass
  • Rozwalmy te bude
« Odpowiedź #14237 dnia: Wrzesień 25, 2014, 12:29:46 »
SirMike, a zaginięcie Etana kupiłeś? 
pytam z ciekawości  ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2014, 12:34:58 wysłana przez psxfan »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #14238 dnia: Wrzesień 25, 2014, 13:05:18 »
Dobrze ze dodales, bo myslalem ze pytasz z jakiegos innego powodu.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #14239 dnia: Wrzesień 25, 2014, 16:20:07 »
Specjalnie dla Qbara:

http://film.onet.pl/artykuly-i-wywiady/jaroslaw-boberek-bardzo-osobiste-kwakanie-wywiad/k81tv

+ekskluzywny screen z Uncharted 4. Drak po latach:

Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?