Autor Wątek: Wyścigi Samochodowe - F1, WRC, Porsche, WTCC, Le Mans itd.  (Przeczytany 140059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
Odp: Wyścigi Samochodowe - F1, WRC, Porsche, WTCC, Le Mans itd.
« Odpowiedź #960 dnia: Czerwiec 07, 2017, 11:59:12 »
Ta fotka to mam nadzieje jakiś marny fotoszop dzieciakow z kwejka? Jak nie, to nie pojmuje jakim cudem Kubica wykreca te czasy, przecież to ramie wygląda na bedace w pelnym zaniku.

Widocznie dla niego nie jest to bariera nie do pokonania, bo jakby była to już dawno dałby sobie spokój z jeżdżenia. Nie wiem czy słyszałeś o Bartoszu Ostałowskim (był min. w jednym z odcinków Grand Tour). Niepełna sprawność nie wyklucza od bycia zajebistym.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #961 dnia: Czerwiec 07, 2017, 12:08:22 »
Kilka lat temu miałem przyjemność przejechać się z Bartoszem (za darmo, bez kamer, bo u mnie w pracy R34 testował) i chylę czoła. Prawa noga - pedały, lewa - kierownica, kikut ramienia - sekwencyjna skrzynia biegów. Rozjebany na fotelu i jedzie bokiem. Kot.
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #962 dnia: Czerwiec 07, 2017, 12:29:41 »
Zupelnie nie to miałem na myśli (ze jak inwalida to tylko zbiorkomem ma popieprzac i w domu siedzieć). Jednak f1 na pelnym dystansie to mega fizyczna robota, kręcenie fajerka jedna reka jedynie wydaje mi się az niemożliwe. Ale jakos zrobil te testy ostatnio, wiec szacun.

@hun19, witamy!

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #963 dnia: Czerwiec 07, 2017, 12:36:38 »
Wypowiedź Roberta po testach:
"Dla mnie był to ważny dzień z emocjonalnego punktu widzenia" mówił Kubica. "Długo nie było mnie w padoku i przeszedłem przez kilka trudnych chwil. Cały czas ciężko pracowałem a jeszcze kilka lat temu wydawało się to niemożliwe."

"Mam mieszane odczucia. Jestem dumny z tego co dzisiaj osiągnąłem, ale to również pokazało mi co straciłem."

"Nie wiem co przyniesie mi przyszłość, ale wiem jedno: po przeszło roku przygotowań do tego występu, miałem dobre i równe tempo w trudnych warunkach."

"Nie jest łatwo wskoczyć do bolidu po szczęściu latach, ale wiedziałem, że będę w stanie wykonać tę pracę i mogę być zadowolony. Doceniam tę szansę. Renault umożliwiło mi mój pierwszy test w F1 w 2005 roku, więc tym razem również doceniam tę szansę."

A tu dyrektora sportowego Renault:
Permane przyznał, że przez sześć lat charakter polskiego kierowcy uległ zmianie od czasu kiedy w 2010 roku ścigał się dla jego zespołu, ale przyznał, że współpraca z Robertem układała się jak dawniej.

"Dobrze było zobaczyć Roberta z powrotem w bolidzie Formuły 1. To był bezproblemowy dzień. Staraliśmy się skondensować weekend Grand Prix w jeden dzień. To było interesujące zadanie dla niego" mówił Permane.

"Robert nieco się zmienił. Jest bardziej dojrzały i nie naciskał tak mocno na każdy detal ustawień bolidu! Jego komentarze i wsparcie było jednak takie samo jak dawniej."

"Wskoczenie do bolidu po sześciu latach przerwy to trudna rzecz, a on prezentował świetną formę."

Permane przyznał jednak również, że wczorajszy test był tylko jednorazową próbą dla Robert Kubicy.

"To był jednorazowy występ dla Roberta" mówił. "Jego przygoda z zespołem Renault została nagle skrócona, a my wiązaliśmy z nim fajną przyszłość."

"Zespół był w Walencji testować z Sergiejem Sirotkinem, więc nadarzyła się idealna okazja, aby zaoferować Robertowi dzień w naszym bolidzie i dołożyć się w ten sposób do jego rehabilitacji."

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #964 dnia: Czerwiec 07, 2017, 13:26:09 »
Ta fotka to mam nadzieje jakiś marny fotoszop dzieciakow z kwejka? Jak nie, to nie pojmuje jakim cudem Kubica wykreca te czasy, przecież to ramie wygląda na bedace w pelnym zaniku.

Nie, to nie photoshop, takie ujęcie :)
Są tęż podejrzenia, że w ostatnim czasie przechodził kolejne operacje.

Tutaj sprzed 3 miesięcy, nieco inny kąt:

A to podobno jakiś photoshop, ale kto go tam wie:

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #965 dnia: Czerwiec 07, 2017, 13:37:39 »
No, na ost zdecydowanie wraca do formy!

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #966 dnia: Czerwiec 08, 2017, 21:45:58 »

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #967 dnia: Czerwiec 09, 2017, 11:12:15 »
Meeke widzę to nowy Colin rajdów. Osiąga zajebiste czasy, prowadzi w rajdzie aż się wyperd*oli. Nie inaczej jest w Portugalii, już na 5-ym odcinku miał co najmniej jedną rolkę i po zawodach.

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #968 dnia: Czerwiec 09, 2017, 13:23:05 »
Oczywiście na Sardynii nie w Portugalii.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #969 dnia: Czerwiec 11, 2017, 12:07:52 »
Kontynuując wątek Kubicy, masa ostatnio wywiadów i wypowiedzi ludzi ze świata F1.

RK: "I feel more like a Formula One driver than ever."

Just marketing operation?

"The approach of Renault was a nice surprise. Marketing? No, because they held the tests secret as much as possible. I only know that I didn't expect it, and now I can drive a Formula 1 car."

About tests:

"Fine feelings inside, I know that despite my limitations I can do what I did six years ago. I worked so hard for this opportunity. I have been training as hard as never before. What will happen? I don't know, all I can do is work for more opportunities."

Are you ready for F1?

"I'm glad everyone's interested. Perhaps more to the story that unfortunately or fortunately experienced in recent years. With so much sacrifice, though, I said I wanted to try an F1 car. So far I've only done a test but it was a wonderful thing and an important goal to achieve. I do not hide that at this point, having had good mental and physical sensations [in F1 car], I want to go all the way. I don't know what will happen in the coming months, but we'll see. A person who has worked with me during the test said 'you're an F1 driver', which explains pretty much everything and means a lot to me".

Ta osoba to Alan? Jak myślicie?  :)

If we can see you in the F1 paddock this year:

"Returning to my character ... I promised myself that if I come again I will do it with the helmet to drive a car. I promised myself this goal. For now I did it for a test, then we'll see. It begins a new path and I hope it will take me this way. I will try with all my strength!"

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #970 dnia: Czerwiec 11, 2017, 12:08:09 »

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #971 dnia: Czerwiec 11, 2017, 12:09:14 »
RK: ?Osoba, która pracowała ze mną w 2010 powiedziała mi po teście: ?możesz powiedzieć cokolwiek, ale jesteś kierowcą Formuły 1?. Ten test był dla mnie krokiem milowym. Zeszłego roku zdecydowałem rozpocząć przygotowania, by zbliżyć się do F1 i mam nadzieję, że będzie bardzo poważna okazja w niedalekiej przyszłości. Czuję się kierowcą Formuły 1 bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Rezultat tego testu dał mi kilka odpowiedzi. Po pierwsze, zdałem sobie sprawę, że bez problemu mogę pokonać dystans Grand Prix w bardzo dobrym tempie. Następnie byłem zaskoczony, że nie czułem żadnego bólu, kiedy wyszedłem z samochodu ? oprócz klasycznego uczucia, jakiego doświadczasz, kiedy wracasz do bolidu po przerwie zimowej. Używałem manetek po lewej stronie kierownicy, ponieważ czuję się tak bardziej komfortowo. Wykonałem kilka startów i aktualny regulamin sportowy jest dla mnie definitywnie łatwiejszy wobec używania sprzęgła, ponieważ jest tylko jedna manetka sprzęgła.

Dzisiaj czuję się lepszym kierowcą niż 6 lat temu: zarówno fizycznie, oprócz mojego problemu z dłonią, ale przede wszystkim jeżeli chodzi o poziom mentalny. W ostatnich czasach uzyskałem wiele ofert, ale żadna mnie nie zainteresowała. Chciałem po prostu Formuły 1. Nie odmówiłem tym ofertom z arogancji, ale dlatego, że jestem w pełni skupiony na osiągnięciu powrotu do F1.

https://www.motorsportitalia.net/sorpresa-kubica-la-diretta-sky-pronto-la-f1/

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #972 dnia: Czerwiec 11, 2017, 12:13:09 »
I w końcu sam Kubica, który w wywiadzie dla Sky mówi wprost, że wrócił i chce jeździć.
Czad.

! No longer available

+dyskusja chłopaków w paddocku:

https://t.co/MZA5NXKKQw

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #973 dnia: Czerwiec 11, 2017, 13:15:22 »
A na Sardynii pierwsze w karierze zwycięstwo odnosi Ott Tanak. Już za 3 tygodnie Rajd Polski. Powoli trzeba poobczajać trasy. Grunt żeby nie padało. Nie mogę się już doczekać :)

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #974 dnia: Czerwiec 18, 2017, 02:14:52 »
Czy ktoś ogląda co się dzieje z Toyotą w 24h Le Mans? Przecież to jest jakaś masakra

Offline Szozi

• Badass
« Odpowiedź #975 dnia: Czerwiec 18, 2017, 09:02:26 »
Ja wiem! Już nie jedzie:-) za dużo Gazoo prawdopodobnie...

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #976 dnia: Czerwiec 18, 2017, 12:31:43 »
Teraz nie jedzie też główne Porsche, a drugie ma stratę do prowadzącego LMP2. Pewnie nadrobi, bo jest szybszy, ale to nie jest oczywiste. Tak czy inaczej na podium powinny być dwa pojazdy LMP2 i to już jest zaskakujące.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2017, 12:33:31 wysłana przez maxplastic »

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #977 dnia: Czerwiec 18, 2017, 15:08:55 »
Ależ walka w GT Pro na koniec, coś pięknego :)

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #978 dnia: Czerwiec 18, 2017, 15:13:23 »
Ano. Aston pięknie "pokazał" Amerykanom gdzie ich miejsce ;)

Świetny wyścig z wieloma dramatami.
Gratulacje dla PORSCHE!!! Wygrali samochodem, który na początku spędził ponad godzinę w boksach.

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #979 dnia: Lipiec 01, 2017, 10:33:09 »
To co odleciało po małym crashu od Sebastiana Ogiera ;)

Pozdro z OS Pozezdrze :)

« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2017, 10:35:25 wysłana przez canto »

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #980 dnia: Lipiec 01, 2017, 16:59:39 »
'No picture' from Ogier ;)

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #981 dnia: Lipiec 01, 2017, 17:01:51 »
To Ogier rozwalił komuś bramę na posesję czy ktoś inny? widziałem taki fragment, ale jakoś nie zanotowałem nazwiska. Wyglądało nieźle, ktoś mógłby się wkurzyć. Parafrazując kultowy tekst z jakiegoś innego rajdu: "kurwa, moja brama!" :D

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #982 dnia: Lipiec 01, 2017, 18:40:12 »
To co ja widziałem, to przywalił w stogi siana. Nieźle wyrzuciło go zza zakrętu. W wywiadzie stwierdził, że przywalił w kamień.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #983 dnia: Lipiec 02, 2017, 19:28:04 »
Tegoroczny Rajd Polski to raczej tym zasłynął:

! No longer available

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #984 dnia: Lipiec 05, 2017, 16:36:53 »
https://www.motorsport-news.co.uk/news/rallying-news/wrc/poland-on-edge-of-wrc-axe/

Niestety jak co roku nad kolejnym Rajdem Polski w kalendarzu WRC zawisają czarne chmury. Tym razem zanosi się na najgorszy scenariusz, ale tak to już jest jak się nie wynosi żadnych wniosków i powiela się te same błędy. Szkoda bo impreza przednia i gdy właśnie zacząłem się powoli wkręcać.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #985 dnia: Lipiec 05, 2017, 16:58:34 »
Straż pożarna to faktycznie był jakiś fakap, jeśli wiedzieli gdzie się odbywa rajd, a problemem było tylko powalone drzewo. Gorzej gdyby nagle gdzieś wybuchł pożar albo był wypadek zupełnie niezwiązany z rajdem i nie ma innej drogi dojazdu. Straż pożarna jednak ma swoje zadania, a nie każdego mieszkańca musi interesować rajd, skoro zwaliło im się drzewo i nie mogli wyjechać albo coś w tym stylu, to może być problem. Nie wiem w jaki sposób facet dostał kamieniem na odcinku, który odbywał się na zamkniętej arenie. Jeśli stali za barierkami, jak trzeba, a po prostu kamień tak nieszczęśliwie poleciał to brak tu winy ludzkiej. Oczywiście odwołano też jeden odcinek i to był największy problem, aż trudno w to uwierzyć, że ludzie nie słuchali, nie wiem jakie to było miejsce i ile osób, ale coś takiego nie powinno się zdarzyć. Aczkolwiek wypadki zdarzają się wszędzie, w Monte Carlo zginął człowiek w tym roku, bo oczywiście stał w nieodpowiednim i wyjątkowo pechowym miejscu. W Rajdzie Finlandii, równie szybkim jak Polski, ginęli ludzie dwa lata z rzędu w latach 90. Na imprezach niższego szczebla na pewno też się to zdarza. W tym roku warunki były trudne, ciągle padał deszcz, zawodnicy wyjeżdżali w pole, ale z pogodą nie da się nic zrobić.

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #986 dnia: Lipiec 05, 2017, 19:58:09 »
Organizator poszedł po taniości i zatrudnił jako safeciarzy głównie młodocianych, którzy byli mało ogarnięci. Kibice musieli zwracać im uwagę aby reagowali. Było dużo pijanych Czechów, Estończyków którzy robili gnój. Ludzie wpierdzielali się w niebezpieczne strefy i mimo zwrócenia uwagi, po odjechaniu kontroli, wracali z powrotem. To co działo się w Chmielewie (odwołany 1 odcinek) to wolna amerykanka, W 2015 rajd dostał żółtą kartkę za bezpieczeństwo a w tym roku organizator sugerował, że właśnie ono jest priorytetem numer jeden. Co do samego rajdu to nowe wurce robią ogromne wrażenie. Po obejrzeniu czołówki, niższe kategorie to po prostu przepaść.

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #988 dnia: Lipiec 07, 2017, 18:44:47 »
Jakieś "przecieki i dobrze poinformowani" mówią o klepniętej umowie z Reno

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #989 dnia: Lipiec 07, 2017, 18:53:14 »
Gdzie to przeczytałeś?

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #990 dnia: Lipiec 07, 2017, 19:14:26 »
forum f1wm:  f1wm.pl/forum/viewforum.php?f=14

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #991 dnia: Lipiec 11, 2017, 15:49:50 »
Jak podaje magazyn Italia Racing, Robert Kubica ma wziąć udział w testach dla młodych kierowców Formuły 1, które odbędą się po Grand Prix Węgier. Polak ma pojechać oczywiście nowym bolidem Renault z 2017 roku. Ten dość znany we Włoszech portal nie podaje źródła tej informacji, na której potwierdzenie musimy poczekać.

O tym, że Robert Kubica może wziąć udział w testach zaplanowanych na 1 i 2 sierpnia mówi się już od jakiegoś czasu, ale nikt oficjalnie nie potwierdził choćby rozważania takiej opcji. Wiadomo jednak, że jest to jedyna prawdopodobna opcja przejechania przez Kubicę 300 kilometrów obecnym bolidem, co jest wymogiem do uzyskania Superlicencji.

"Prawdziwą bombą jest informacja, że Kubica będzie jechał w teście dla młodych kierowców, zaplanowanym w Budapeszcie 1 i 2 sierpnia. Renault chce wypróbować go w aucie RS17 Nico Hulkenberga i Jolyona Palmera. W tym momencie zrobi się poważnie ponieważ Kubica nie tylko będzie na torze z innymi kierowcami, ale będzie można porównać jego czasy z tymi uzyskanymi podczas weekendu przez Hulkenberga i Palmera" - czytamy w magazynie.

Jego dziennikarze dodają również: "Są też tacy, którzy widzą go jeszcze w tym roku podczas Grand Prix Belgii".

Dziennikarz F1 Racing Anthony Rowlinson, który jako jedyny dziennikarz obserwował testy Kubicy w Walencji, podkreślił ostatnio w rozmowie z TVP Sport, że Kubica jest bardzo blisko powrotu. - Jeśli pojedzie w Budapeszcie, jego powrót przestanie być tajemnicą. Renault będzie musiało przestać udawać. Jazda bolidem z 2017 roku to już nie zabawa - stwierdził ekspert.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #992 dnia: Lipiec 24, 2017, 15:29:31 »
Krok po kroku, wszystko zgodnie z planem:

"Confirmation from @RenaultSportF1 that Robert Kubica will drive the current car in Hungary on August 2"

?The first two days of testing allowed both Robert and ourselves to gather a great amount of information,? said Renault managing director Cyril Abiteboul. ?The upcoming session with the RS17 at the Hungaroring will allow us all to obtain detailed and precise data in a current car and representative conditions.?

?After this test, we will carefully analyse the collected information to determine in what conditions it would be possible for Robert to return to competition in the upcoming years.?

I jeszcze te socialowe heheszki :)

https://twitter.com/RenaultSportF1/status/889412087818194944

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #993 dnia: Sierpień 26, 2017, 21:43:45 »
Kubica potestował bolid i Renault od razu w Q3. 8)
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline cheebkens

• Badass
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2017, 18:59:08 wysłana przez cheebkens »

Offline radical93

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #995 dnia: Listopad 13, 2017, 16:02:21 »
Znowu Janusze nagle zaczna znac sie na F1 :D

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #996 dnia: Listopad 13, 2017, 17:05:00 »
Williams jak na razie zaprzeczył tym doniesieniom. Wszystko powinno wyjaśnić się najpóźniej kilka dni po ewentualnych testach opon w Abu Zabi.

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #997 dnia: Listopad 20, 2017, 18:47:36 »

Info podał Allard Kalff i Kees van de Grint. Na reddicie piszą, że to konkretne źródła. Van de Grint pracował jako inżynier Bridgestone i był vice prezydentem CIK FIA.

Offline robbo2k

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #998 dnia: Listopad 28, 2017, 22:30:31 »
Robert zrobił 100 okrążeń z ciezkim samochodem a jutro bedzie na hipersoftach i pokaże na co go stać. 

No i Kubica Team promienieje ze szczęscia....  Panów mam nadzieje przedstawiac nie musze.

« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2017, 22:33:11 wysłana przez robbo2k »

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.