Autor Wątek: Watek komunijny - maj nadchodzi  (Przeczytany 12409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
Odp: Watek komunijny - maj nadchodzi
« Odpowiedź #160 dnia: Kwiecień 04, 2018, 07:32:30 »
Przed dobą zakupów internetowych byłem w Częstochowie dwa razy. W sklepie muzycznym. :)
Gregys out.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #162 dnia: Kwiecień 04, 2018, 11:41:49 »
"Internauci, mamy oto taki problem zgłoszony przez naszą Czytelniczkę. Sprawa nie jest może nowa, ale co roku budzi gorące emocje u zainteresowanych. Mianowicie:

"Mam ja chrześnicę w wieku lat 9, która początkiem maja przystąpi do komunii w jednej z podrzeszowskich miejscowości. Planowałam dać jej w "kopercie" 1000 zł, ale kiedy o planie opowiedziałam znajomym, popatrzyły na mnie jak na Sknerusa McKwacza. 1000 to mało! 1500, 2000 - tyle się teraz daje. Albo prezent o mniej więcej takiej wartości - rower, laptop itp. No i zgłupiałam. Bo skoro 2000 na komunię, to ile na ślub? I czy naprawdę ten tysiak to mało jak na nasz region?"

Pomożecie? Piszcie co (albo ile) daje się obecnie na komunię, pomóżcie kobiecie :-) ????????????"

Na ślub się tyle w moim regionie nie daje...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2018, 11:43:53 wysłana przez Blue__ »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #163 dnia: Kwiecień 04, 2018, 12:11:19 »
Podkarpacie to najwierniejszy bastion katolicyzymu w Polsce, więc jakoś nie dziwi.

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #164 dnia: Kwiecień 04, 2018, 13:07:51 »
Panie, na pielgrzymce do Częstochowy to takie rzeczy odchodziły, ze swojej córki bym nie puścił. Tru story.
Ja pojechałem w liceum i paliliśmy shishe w parku pod tym kościołem. Straż miejska nas obczajala tylko czy coś nielegalnego palimy ale ze był tylko tytoń owocowy to dali nam spokój.

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #165 dnia: Kwiecień 04, 2018, 13:33:10 »
Na ślub znajomym czy chrześniakowi? Bo wiesz, chrześniak to jednak inna ranga. :)

Jakkolwiek doświadczenia jeszcze nie mam, to obstawiam, że kwota dla chrześniaka będzie tylko trochę wyższa przy ślubie niż przy komunii. A daje się tyle, ile dać można i się chce; czasem będzie to 500 zł, czasem 5000.

Ja mam "do zagospodarowania" kwoty od dziadków i po prostu nie chcę, żeby gotówka leżała, bo się rozejdzie na drobiazgi, a tak będzie wiedzieć, że czytnik jest od X, tablet od Y i Z, pierścionek od A, łańcuszek od B. Danie kasy to, owszem, czasem najlepsze, ale też i najłatwiejsze wyjście - a ja bym chciał, żeby jednak te prezenty miały inny "posmak" niźli tylko pieniężny.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2018, 13:36:20 wysłana przez bartukas »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #166 dnia: Kwiecień 04, 2018, 14:40:20 »
Na ślub znajomym czy chrześniakowi? Bo wiesz, chrześniak to jednak inna ranga. :)
Fakt, jakoś jakoś mi umknęło. Na chrześniaka to faktycznie 1000zł maławo sie wydaje, bo wiem ze w planach mojej chrześnicy kupuje rower i taki budżet by nie starczył ;).