Autor Wątek: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy  (Przeczytany 121133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
Odp: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy
« Odpowiedź #840 dnia: Listopad 22, 2016, 21:24:16 »
Mieszkający w blokach żądają zaprzestania tej obrzydliwej dyskryminancyji!

Imho roboty prawie tyle samo, a na 1700 już można coś fajnego zmontować. "Ogarnianie" i tak się sprowadzi do zasiania trawy i pielęgnacji wzrokowej.

Offline amsnake

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #841 dnia: Listopad 22, 2016, 21:35:30 »
Do osob mieszkajacych w domach - jak duze macie dzialki i jakies przemyslenia na ten temat? Chcielibyscie wieksze/mniejsze? Musze wybrac miedzy 900m a 1700 ;) i sie troche obawiam ilosci pracy koniecznej do ogarniecia tej wiekszej powierzchni...

Jaki dom chcesz tam stawiac?
Brałbym 900 :)
Mam 1500 - troche za duzo ....

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #842 dnia: Listopad 22, 2016, 21:37:16 »
Okolice 120m + garaz. Jak budzet pozwoli to parterowy.

Offline Avareon

• Junior
  • *
« Odpowiedź #843 dnia: Listopad 22, 2016, 22:33:27 »
Hesus zdało by się więcej informacji między innymi gdzie działka będzie położona -wieś ,miasto przy głównej drodze mocno ruchliwej  a może jakąś małą uliczka będziesz dojeżdżać sąsiadów sporo ?Wszystko to poniekąd ma wpływ . Z tego co się orientuje to według nowych przepisów nie postawisz już domu na działce 900m minimalna wymagana to 1200. Osobiście doradzałbym ci 1700m wydaje się sporo lecz w praktyce będzie akurat .Przyjmując że cofniesz dom od przedniej granicy w głąb działki aby uzyskać ładny trawnik przed domem oraz podjazd dla gości to z tyłu domu zostaje jeszcze fajne miejsce na postawienie altanki żeby na przykład pogrilować lub jak planujesz dzieci (może już masz) to na postawienie bujawki z domkiem no i będzie gdzie w piłkę pokopać . Jeśli chodzi o pielęgnacje to przyjcie ci 30 minut dłużej z kosiarką pobiegać . Co do altanki znam osoby co mówiły że do grilowania starcza im taras za domem lecz w deszczowe Polskie dni niestety nie sprawdza się to

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #844 dnia: Listopad 23, 2016, 08:20:10 »
Nie no, dom postawie na dzialce 900m spokojnie - to okresla MPZP - u mnie min. jest 600m.
W kwestii lokalizacji - tereny podmiejskie :) ~15km do centrum Katowic. Ta mniejsza jest juz na gesto zabudowanej domkami przestrzeni - 4 dzialka od glownej drogi, ale na moje jeszcze ją tam slychac. Większa jest ok 200m od tej drogi, dojazd droga utwardzana. Cenowo wychodzą praktycznie tak samo, roznica taka, ze do tej wiekszej jest szereg dodatkowych kosztow - utwardzenie części drogi, podciągniecie wody, pradu, ogrodzenie itd. Na mniejszej wiekszosc z tego juz jest.

Mnie ogolnie przekonuje ta wieksza (ciszej, poki co bez sasiadow, ladna panoramka - jak dobra pogoda to nawet góry widac), tylko obawiam sie ze jako osoba spedzajaca nawet 12h dziennie w robocie moge zwyczajnie nie miec czasu i chęci zeby się taka duza powierzchnia zajać.

Offline cezar

• Badass
« Odpowiedź #845 dnia: Listopad 23, 2016, 08:46:49 »
Do osob mieszkajacych w domach - jak duze macie dzialki i jakies przemyslenia na ten temat? Chcielibyscie wieksze/mniejsze? Musze wybrac miedzy 900m a 1700 ;) i sie troche obawiam ilosci pracy koniecznej do ogarniecia tej wiekszej powierzchni...

Khm khm, nie chcę denerwować... Mamy 7200 :) Ale na szczęście ogarniamy koło 1500, reszta to las i tam nie ingeruję. Moim zdaniem - jeżeli nie ma innego wyjścia, 900 wystarczy. Jednak wolałbym mieć 1700. Większy ogród, basen można wstawić, huśtawki, jakiś sad wymyślić. Ogarniania jest teoretycznie więcej, ale tak czy siak i tak musisz o to dbać, także kilkadziesiąt metrów dużej różnicy czasowej nie zrobi.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #846 dnia: Listopad 23, 2016, 10:01:32 »
Wielkość to generalnie gorszy wyznacznik niż szerokość. Bo co po wielkiej działce, jak wąska i sąsiedzi są 5 metrów tylko oddaleni. Tak więc ja bym brał tę, na której jest dalej od umiejscowienia domu do krawędzi działki.

Offline cezar

• Badass
« Odpowiedź #847 dnia: Listopad 23, 2016, 10:37:52 »
Wielkość to generalnie gorszy wyznacznik niż szerokość. Bo co po wielkiej działce, jak wąska i sąsiedzi są 5 metrów tylko oddaleni. Tak więc ja bym brał tę, na której jest dalej od umiejscowienia domu do krawędzi działki.

Dokładnie. Bo ja mam szerokość zaledwie 15 metrów. Taki jamnik. Ale to już praktycznie na końcu wsi, więc tłoku nie ma

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #848 dnia: Listopad 23, 2016, 11:09:40 »
tu bedzie podobnie. mniejsza ma ~27x33m, sasiedzi z kazdej strony. o tak to wygląda:
(kliknij)

druga ma 28x60. ale wjazd od wezszej strony i do gory/na dol podobne dzialki. poki co, bez zabudowy.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #849 dnia: Grudzień 21, 2016, 20:05:46 »
@Harry Keogh
Przepraszam, ale z racji tego co robię nie mogę się powstrzymać.
Biała płyta do takiego blatu i takiego szkła???
(kliknij)

Izi, możesz strzelać do woli, to nie ja projektowałem :)

Przy czym o ile ja sam mam dość białego koloru, bo wszystko mam tu białe, łącznie z podłogą, to akurat ta płyta mi zupełnie nie przeszkadza i pasuje do reszty.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2016, 23:25:54 wysłana przez Xian »

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #850 dnia: Grudzień 21, 2016, 20:12:52 »
A to "strzelę" jeszcze raz ;)

To aluminiowe wykończenie blatu tuż za płytą indukcyjną wygląda paskudnie (fajnie, że wrzuciłeś zdjęcie w dużej rozdzielczości).
Pogięte, obite, jakieś szczeliny (jedna mniejsza, jedna większa) :-X
Pomyśl o kupnie listwy przyblatowej (np. popielatej) i zamontuj ją nawet tymczasowo na dobrą taśmę dwustronną.

#tipsfromkong

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #851 dnia: Grudzień 21, 2016, 20:16:33 »
A to "strzelę" jeszcze raz ;)

To aluminiowe wykończenie blatu tuż za płytą indykcyjną wygląda paskudnie (fajnie, że wrzuciłeś zdjęcie w dużej rozdzielczości).
Pogięte, obite, jakieś szczeliny (jedna mniejsza, jedna większa) :-X
Pomyśl o kupnie listwy przyblatowej (np. popielatej) i zamontuj ją nawet tymczasowo na dobrą taśmę dwustronną.

#tipsfromkong

Możemy się do wątku budowlanego przenieść :)
Tam jest szary silikon, na żywo wygląda bardzo dobrze, teraz w niektórych miejscach się odkleił, chyba z powodu olejowanego blatu (ew. blat popracował), będzie poprawiane.
Jak chcesz zawodową ciekawość zaspokoić  to mogę kiedyś pacnąć lepszą fotkę przy dziennym świetle.

edit: a listy przyblatowe mi się nie podobają

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #852 dnia: Grudzień 21, 2016, 20:20:51 »
Szary silikon? A kto go kładł? Steve Wonder!
Dobra już nie będę, bo śmiecimy w wątku ;)

Może niech Xian przeżuci do wątku budowlanego kilka ostatnich postów.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #853 dnia: Grudzień 21, 2016, 20:48:15 »
Akurat pana od silikonów w kuchni będę bronił, bo to jedyny porządny fachowiec, jaki się u mnie przewinął :)
Tu jakiś wypadek przy pracy, wszystkie inne jego silikonowania wyglądają jak robione maszynowo. To w sumie też, dopóki się nie odkleiło.
Goście w łazienkach to byli dopiero ślepcy, w dodatku minimum bez 1 ręki.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #854 dnia: Styczeń 06, 2017, 14:51:15 »
Ma ktoś może polecić jakąś solidną ekipę od kładzenia podłóg operującą w Warszawie ?

Przeprowadzam się i na podłodze w nowym mieszkaniu są panele .... w dodatku mocno wyeksploatowane po 15 latach wynajmu. Więc chce to wywalić i położyć coś bardziej normalnego.

I teraz się zastanawiam co.

Czy ktoś ma może doświadczenie z podłogami bambusowymi ?

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #855 dnia: Styczeń 21, 2017, 18:02:42 »
HOP HOoOP...

Ma ktos do polecenia jakas firme od rolet? Potrzebuje sobie zaciemnic pokoj pod projektor :)

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #856 dnia: Styczeń 21, 2017, 19:01:32 »
Ja polecam te firmę http://magrolety.pl/ Można wynegocjować dobre ceny na systemy Somfy plus maja bogata ofertę rolet fasadowych, wg mnie idealnych pod właśnie hc room. Mam tak zaciemnione 3 pokoje na pietrze i jestem bardzo zadowolony.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #857 dnia: Styczeń 22, 2017, 00:43:14 »
Oglądam sobie dla sportu jakie ceny w okolicy i na taką perełkę trafiłem:

https://www.otodom.pl/oferta/trzy-pokoje-w-ursusie-ID3a5E0.html#gallery-open[12]

Raczej nie korzystali z porad architekta wnętrz. Widać, że wszystko jest względnie nowe, to nie jest stare, zniszczone mieszkanie z meblościanką po babci.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #858 dnia: Styczeń 22, 2017, 00:49:47 »

https://www.otodom.pl/oferta/trzy-pokoje-w-ursusie-ID3a5E0.html#gallery-open[12]

Raczej nie korzystali z porad architekta wnętrz. Widać, że wszystko jest względnie nowe, to nie jest stare, zniszczone mieszkanie z meblościanką po babci.
Ale rok budowy 1968, więc może być staroszkolne.

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #859 dnia: Styczeń 22, 2017, 11:20:46 »
Ja polecam te firmę http://magrolety.pl/ Można wynegocjować dobre ceny na systemy Somfy plus maja bogata ofertę rolet fasadowych, wg mnie idealnych pod właśnie hc room. Mam tak zaciemnione 3 pokoje na pietrze i jestem bardzo zadowolony.

Dzieki, sprawdze.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #860 dnia: Styczeń 22, 2017, 18:59:32 »
Mieli realizacje i poza Śląskiem, wiec sie nie zrażaj kierunkowym ;) Fasadowe sa fajne, bo przy jaśniejszym projektorze wcale nie musisz mieć pełnego zaciemnienia nawet w słoneczny dzien.

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #861 dnia: Styczeń 22, 2017, 21:01:51 »
Macie u siebie jakieś rozwiązania/systemy z kategorii "inteligentnych domów"? Wkrótce będę swoje nowe mieszkanie urządzał i powoli się w tym orientuję, byłem już na jednym spotkaniu w domu pokazowym i wszystko prezentuję się super i wiele rozwiązań jest bardzo sensownych i może generować oszczędności. Ciekaw jestem jednak jak się to na dłuższą metę sprawuje.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #862 dnia: Styczeń 22, 2017, 21:05:43 »
Jak nie masz co robić z kasą to sobie bierz te yntelygentne domy.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #863 dnia: Styczeń 22, 2017, 21:24:06 »
Ja jedynie mam w ten sposób rozwiązane ogrzewanie połączone z mini stacja meteo, ale w bloku i tak będziesz mieć centralne albo z miasta, albo z własnej osiedlowej sieci. Plus czujki przy roletach na gorze, przy zbyt mocnym wietrze ustawiają lamele pod takim katem, by nie telepaly ;) Jedno i drugie głównie przydatne, jak sie nie jest w domu.

Offline amsnake

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #864 dnia: Styczeń 23, 2017, 08:15:52 »
Macie u siebie jakieś rozwiązania/systemy z kategorii "inteligentnych domów"? Wkrótce będę swoje nowe mieszkanie urządzał i powoli się w tym orientuję, byłem już na jednym spotkaniu w domu pokazowym i wszystko prezentuję się super i wiele rozwiązań jest bardzo sensownych i może generować oszczędności. Ciekaw jestem jednak jak się to na dłuższą metę sprawuje.

Napisz, co Ci pokazywali, to może spróbujemy Ci doradzić :)

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #865 dnia: Styczeń 23, 2017, 08:59:22 »

ale pierdolnik. właśnie dlatego między innymi zrezygnowaliśmy z mieszkania z rynku wtórnego. Wszystko do zaorania ale aż tak serce boli, że w miarę nowe rzeczy trzeba wyrzucać na śmietnik. ale z drugiej strony mieszkać tak 5 lat i się męczyć z uczuciem, że cały czas nie jesteś na swoim.....

a, Blazej - wzieliśmy to mieszkanie u developera na Tomcia ;) będziem sąsiadami

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #866 dnia: Styczeń 24, 2017, 00:47:35 »
Napisz, co Ci pokazywali, to może spróbujemy Ci doradzić :)

Pokazywali różne szmery-bajery. To co nam się najbardziej podobało to:

1. Systemy bezpieczeństwa - antywłamaniowy (który w trakcie gdy rodzina jest w domu jest fotokomórką włączającą światło w korytarzu), przeciwpożarowy, przecizalaniowy - w razie potrzeby wysyłają powiadomienia do domowników, dzwonią do nich (!), uruchamiją alarm w domu itp.
2. Sterowanie ogrzewaniem - ustawianie temperatury dla poszczególnych pokoi, wyłączanie ogrzewania w pokojach, w których nikt nie przebywa itp. itd., sterowanie klimą, wyłączanie klimy z automatu jak otworzy się okno
3. Sterowanie światłem - tworzenie scen, możliowość wyłączania określonych świateł jednym głównym włącznikiem np. przy głównych drzwiach itp.
4. Tworzenie tzw. scen na potrzeby różnych sytuacji

Jak nie masz co robić z kasą to sobie bierz te yntelygentne domy.

A uważasz tak bo...?

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #867 dnia: Styczeń 24, 2017, 10:40:57 »
Ja odpowiem nieco - bo montowanie kotła mającego kilka obiegów pozwalających na naprawdę sensowne regulowanie temperatury zwraca się w kosztach paliwa pewnie z 15 lat, a to dopiero początek.

Z drugiej strony zamontowanie ogrzewania sprzężonego automatycznie z pogodą i trybem wyjazdowym potrafi faktycznie dać sensowne oszczędności. Tak więc będę argumentował za tą stroną, która będzie w mniejszości :P

Offline cezar

• Badass
« Odpowiedź #868 dnia: Styczeń 24, 2017, 12:03:00 »
Ja odpowiem nieco - bo montowanie kotła mającego kilka obiegów pozwalających na naprawdę sensowne regulowanie temperatury zwraca się w kosztach paliwa pewnie z 15 lat, a to dopiero początek.

Z drugiej strony zamontowanie ogrzewania sprzężonego automatycznie z pogodą i trybem wyjazdowym potrafi faktycznie dać sensowne oszczędności. Tak więc będę argumentował za tą stroną, która będzie w mniejszości :P

Ale to Ci załatwia normalny programator, który kupujesz z kotłem, jeżeli mieszkasz w domu. Mój, dość prosty reguluje pobór gazu na podstawie temperatury na zewnątrz (jeżeli -20 to dawaj w palnik, żeby zdążyć przed 22 zanim się wyłączy, jeżeli -2 - masz czas) oraz ma programy weekendowe i w dni powszednie (Pon - piątek - grzej do 7, później stop i zacznij grzać od 15 do 22). Owszem, fajnie móc sterować tym spoza domu i włączyć dwie godziny przed przyjazdem z ferii, ale bajer wart 2k jest ciągle bajerem, bo mogę przyjechać do domu i po godzinie też mam ciepło.

Ostatnio jakiś program w TV był z Rozenek o gadżetach w domu i właściciel takiego domu się wypowiadał. Sugerował, że system za 5000 zwróci się w rachunkach za prąd po dwóch latach. U mnie w takim razie musieli by mi dopłacać, bo zszedłbym z rachunkami poniżej zera.

To co mi się podobało, to automatyczna kosiarka, ale to jest koszt 10k, więc to już zdecydowanie bajer dla posiadających zasobny portfel.

W blokach jest sens montażu głowic sterowanych zdalnie, ale w domu go nie widzę, przy kotle gazowym. Jak kocioł mi grzeje, to grzeje wszędzie, a w pokojach w których bywam sporadycznie (garderoba, spiżarnia) głowice mam przykręcone na stałe.

Bawiąc się prostą automatyką domową muszę stwierdzić, że to wszystko wyłącznie zabawa i kwestia wygody w niektórych miejscach, bo realnych oszczędności w domu nie widzę (a wprost przeciwnie, bo jest chęć dokładania kolejnych klocków, a te swoje kosztują). Nie wiem ile musiałby mi się zwracać automatyczny wyłącznik światła Fibaro, który kosztuje 200 PLN. Tyle, że u mnie to trochę inna kwestia - gdybym teraz budował ponownie dom zrobiłbym to tak, żeby bardziej ułatwiało życie (światła połączone w grupy, programy tematyczne, itp.). Ryć ścian mi się nie chce. Jeżeli zmniejszy rachunki to w minimalnym stopniu.

Jedyna (dla mnie) potrzebna rzecz to powiadamianie o zalaniu, dymu w domu, itp jako dodatkowe elementy bezpieczeństwa. Alarm mam standardowy z powiadamianiem przez GSM, to byłoby jako tako sensowne z połączeniem z automatyką - gdy złodziej w domu a nas nie ma - zamknij rolety. Jeżeli dym w domu, jest noc, domownicy w domu - uruchom syreny i otwórz rolety.

P.S. I najgorsza możliwa rzecz - uzależnić to wszystko od prądu tak, że jak go zabraknie to ani rolet nie otworzysz, ani z domu nie wyjdziesz :D...

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #869 dnia: Styczeń 24, 2017, 12:05:59 »
Automatyczna kosiarka za 10k = tysiąc godzin koszenia bardzo przyzwoicie wynagradzanego typa. Dwa razy w tygodniu koszenie po 5 godzin daje 4 lata koszenia. A i jak się odpowiednio człowieka dobierze to i żona sobie popatrzy. Bez sensu taka kosiarka ;D

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #870 dnia: Styczeń 24, 2017, 13:41:25 »

ale pierdolnik. właśnie dlatego między innymi zrezygnowaliśmy z mieszkania z rynku wtórnego. Wszystko do zaorania ale aż tak serce boli, że w miarę nowe rzeczy trzeba wyrzucać na śmietnik. ale z drugiej strony mieszkać tak 5 lat i się męczyć z uczuciem, że cały czas nie jesteś na swoim.....

a, Blazej - wzieliśmy to mieszkanie u developera na Tomcia ;) będziem sąsiadami

W większości z wtórnego mieszkania są do zaorania. Ja wywalam wszystko bez skrupułów.

No i gites, jak już się zainstalujesz to jakom flaszkę wypijemy

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #871 dnia: Styczeń 24, 2017, 18:28:08 »
Ja piernicze niby tych materiałów wszędzie są setki do wyboru a potem się okazuje, że nie da się kupić listew przypodłogowych w pasującym kolorze drewna bo teraz modne są białe ...

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #872 dnia: Styczeń 24, 2017, 19:57:25 »
Jak już się na białe zdecydujesz to tylko wykonane z białego tworzywa całkowicie, aby po zadrapaniu, uderzeniu, uszkodzeniu w dalszym ciągu były białe, a nie wylaził z nich papier czy drewno.

Offline cezar

• Badass
« Odpowiedź #873 dnia: Styczeń 24, 2017, 23:29:07 »
Ja piernicze niby tych materiałów wszędzie są setki do wyboru a potem się okazuje, że nie da się kupić listew przypodłogowych w pasującym kolorze drewna bo teraz modne są białe ...

A spróbuj kupić komplet gniazdek do domu, czy ościeżnice... Ostatnio kupowaliśmy regulowane do drzwi. Belka prawa w Bielsku-Białej, lewa w Cieszynie a górna w Sosnowcu...

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #874 dnia: Styczeń 27, 2017, 00:17:28 »
Czyli widzę, że z inteligentnymi domami nikt jednak doświadczenia nie ma ;). Jak zostanie nam trochę hajsu to w to pewnie uderzymy, przede wszystkimi w systemy bezpieczeństa, sterowania temperaturą i systemy energetyczne.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #875 dnia: Styczeń 27, 2017, 14:00:18 »
Tylko pamiętaj, że jeśli to będzie podpięte do sieci to jest ten sam problem co z wszystkimi innymi inteligentnymi sprzętami - jak długo twórca tego sprzętu będzie robił aktualizacje bezpieczeństwa i jak dobrze to jest zabezpieczone.

Dobra pierwszy etap koszmaru zakończony - podłoga zamówiona i przy okazji mam już źródło drzwi drewnianych :)

Teraz drugi wrzód - znaleźć dobrą firmę od kuchni na wymiar.

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #876 dnia: Styczeń 27, 2017, 14:36:30 »
Kong pewnie zna, ale nie powie.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #877 dnia: Styczeń 27, 2017, 16:53:03 »
Teraz drugi wrzód - znaleźć dobrą firmę od kuchni na wymiar.
Pewien jesteś że chcesz na wymiar? Ikeowy METOD ma tyle możliwości konfiguracji że każdemu powinien przypasować.
Na plus fajne patenty + jakość wykonania - stolarz bez cnc + prasy próżniowej + lakierni tak nie zrobi. Tacy co mają te sprzęty się cenią baaardzo, bo ich targetem są ludzie robiący kuchnie z litego drewna.
Sam się rozglądałem za wymiarowaną, ostatecznie stanęło na Ikei i jest bardzo ok za swoją cenę(~25k bez AGD)

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #878 dnia: Styczeń 27, 2017, 17:18:58 »
25k za kuchnię w Ikea?  To chyba jakaś duża. Ja zapłaciłem jakieś 7k.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #879 dnia: Styczeń 27, 2017, 17:22:04 »
Duza w aneksie 50m2, wyspa d0uzy stol i drogie fronty zrobily cene