Autor Wątek: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy  (Przeczytany 122741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy
« Odpowiedź #800 dnia: Listopad 06, 2016, 09:30:32 »
Okna wychodzą na parking i drugi blok. Rolety mam ale montowalem je 10 lat temu więc nawet dokładnie nie pamiętam ile płaciłem (chyba ok 2 tysięcy za 2 okna i drzwi balkonowe), ale wtedy byłem biedny więc szukałem tanich rozwiązań, rolete od drzwi balkonowych otwiera się korbką. Zawsze je zamykam na noc no bo niski parter.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #801 dnia: Listopad 06, 2016, 09:52:38 »
Zawsze je zamykam na noc no bo niski parter.
Zawsze je zamykam na noc no bo lubię nago z HTC Vive pobiegać.

Fixed.  ;D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #802 dnia: Listopad 06, 2016, 09:53:12 »
To wystarczy zaslony zaciągnąć ;)
Rolety są super jak się ma projektor albo plazme (to plazma wymaga ciemnego pomieszczenia?)

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #803 dnia: Listopad 06, 2016, 11:24:50 »
Pytanie jeszcze jak wysoki jest ten płotek ogradzający ogródek? Bo jak niski i będzie widać okna z ulicy to będziesz miał schizę, że ci ktoś ciągle zagląda do chaty. Rozwiązaniem są rolety, ale IMO to trochę lipa mieć ciągle zaciągnięte rolety, ciemno w chacie się wtedy robi.
(kliknij)

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #804 dnia: Listopad 06, 2016, 11:44:01 »
Plot (a raczej siatka z betonowa podstawa) dwa metry i developer ogrodek zasiewa trawa i naokolo obsadza tujami juz o wysokosci 1.5metra. Rowniez i my prawdopodobnie od strony ulicy i klatki dodatkowo bysmy sie ogrodzili takimi sciankami drewnianymi do ogrodow. Rowniez bezposrednio nasz plot od strony ulicy nie styka sie z chodnikiem tylko z drogq pozarowa i dwoma miejscami parkingowymi dla niepelnosprawnych.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2016, 11:46:39 wysłana przez SinfulScholar »

Offline freekEza

• Super Badass
« Odpowiedź #805 dnia: Listopad 06, 2016, 12:41:49 »
najprawdopodobniej zostanę sąsiadem Blazeja. póki co Ursus Skorosze wygrywa. tylko gdyby jeszcze pozbyc się tych samolotów...
mam do Was pytanie: jakie jest Wasze doświadczenie mieszkania na parterze?
Mieszkam od 5 lat na parterze... i właśnie odbieram nowe mieszkanie na II piętrze :P Może ludzie to lubią, ale imho parter ma za dużo wad zaczynając od tych poważnych (u mnie dev skopał robotę i przy dużych ulewach woda szła "w ścianach" i wybijała u mnie i u sąsiada obok na ścianach robiły się purchle i zalania, totalny koszmar, sąsiedzi na piętrach tego nie mieli), do błahych jak kipy i inne "przypadkowe prezenty" od sąsiadów z góry (na szczęście to szybko wyjaśniłem) i kocie kupy w ogródku (tak, tak środek miasta zamknięte nowe osiedle, ale kilku "sąsiadów" puszcza wolno koty i psy, które w ciągu dnia robią totalny "kipisz" na dziedzińcu, kot nie nasra u siebie, ale u wszystkich sąsiadów wkoło to i owszem). Kradzieże mnie ominęły, bo osiedle monitorowane, ale np. rowery przypinane na klatkach kradli równo :-\ Generalnie jak masz ogródek, to mimo wszystko warto jakoś się odgrodzić : tuje, drewniane panele etc. Z moich doświadczeń, nie polecam parterów. Zwłaszcza w tych nowych osiedlach, gdzie wszystko jest "na płasko" i praktycznie cały czas masz big brothera, a siedzieć za roletami cały dzień to trochę creepy ;)

Aha piszesz że pod Tobą będzie garaż podziemny, też podobnie mam, sąsiadka naprzeciwko ma mieszkanie centralnie nad bramą wjazdową do hali garażowej... i tu są problemy, bo zwijana brama od hali jest otwierana jakieś milion razy dziennie :P U nas  konserwator nie kwapił się z przeglądami oraz smarowaniem mechanizmów i łańcuchów, co skutkowało dużym hałasem który niósł się po budynku, właśnie ta sąsiadka miała najgorzej. Auta wjeżdżają/wyjeżdżają często do później nocy, a taki dźwięk ciągniętego łańcucha i skrzypienie rolek nie pomagają zasnąć :-\

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #806 dnia: Listopad 06, 2016, 13:09:40 »
Ta sprawa z woda to rzeczywiscie nieciekawa opcja i troche odstraszajaca

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #807 dnia: Listopad 06, 2016, 14:53:41 »
Zwykle firanki wystarczą żeby nie było nic widać, pod warunkiem że nie zapali się światła, rzecz jasna.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #808 dnia: Listopad 06, 2016, 15:39:37 »
Jakis czas mieszkalismy na wysokim parterze i jak dla mnie byl lekki dyskomfort. Jednak co pietro to pietro, nie lubie parteru.

Offline freekEza

• Super Badass
« Odpowiedź #809 dnia: Listopad 06, 2016, 18:50:44 »
Jakis czas mieszkalismy na wysokim parterze i jak dla mnie byl lekki dyskomfort. Jednak co pietro to pietro, nie lubie parteru.
No właśnie. Jeszcze wysoki parter to pół nieszczęścia, ale na tych nowych osiedlach (przynajmniej w GDA, bo tam dużo inwestycji sprawdzałem), wszędzie jest totalnie płasko - nawet jak pod oknami idzie kurdupel to widzi wszystko w mieszkaniu na wysokości 1m+.

Zwykle firanki wystarczą żeby nie było nic widać, pod warunkiem że nie zapali się światła, rzecz jasna.
No właśnie, ale teraz trzeba zapalić od 16-17 ;D

Ta sprawa z woda to rzeczywiscie nieciekawa opcja i troche odstraszajaca
Nie nie chce straszyć ;D Zasięgnij języka o deweloperze. Ja akurat wtopiłem, bo całe osiedle mimo że ładne z zewnątrz, miało bardzo wiele wad ukrytych, które wyszły po roku-dwóch np. rynny o średnicy słomek, puszczone pod elewacją - efekt przy ulewach właśnie zalania, albo hala garażowa tzn. platformy na których stały auta, okazało się że przed oddaniem budynku było mega zalanie fundamentów, efekt taki że po czterech latach zapadły się platformy, cały rząd wyłączony z użytku. Naprawiali to u mnie chyba z cztery miesiące. Ale były też śmieszne fuszerki np. rura ciepłownicza nie jest w ogóle zaizolowana i cała podłoga na parterze na klatce... jest podgrzewana :)

Offline Pierog

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #810 dnia: Listopad 06, 2016, 18:51:34 »
NIE wiem czy dobry temat, ale jestem zdesperowany.  Zna ktos kogoś kto w Krakowie naprawia zabudowane zmywarki?

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #811 dnia: Listopad 06, 2016, 19:36:03 »

Wysoki tak, żeby było conajmniej te 2 metry do okna jest spoko tylko trzeba sprawdzić czy nie idzie pod oknem jakaś ścieżka do szkoły. Fajnie mieć taras na którym można posiedzieć.

W starej chacie z wielkiej płyty miałem niski parter i ogród ok 200m^2 i tam mi się próbowali  raz włamać i uszkodzili kraty w oknie a mimo gigantycznej powierzchni i tak nic tam się nie dało zrobić bo każdy przechodzący w okolicy widział.

Więc imho wysoki zdecydowanie tak, niski raczej nie - zwłaszcza, że teraz nikt nie pozwoli tyle odgrodzić  :D

Offline Wallhammer

• Stały bywalec
« Odpowiedź #812 dnia: Listopad 06, 2016, 19:49:41 »
Ja mieszkałem przez pewien czas na wysokim parterze. Za którym zaraz był nasyp i parking dla kolejnego bloku. Nawet dziecko widziało mnie w mieszkaniu.

Nie przepadam, za podglądaniem mnie w mieszkaniu, szczególnie, że lubię po nim łazić w samych gaciach. A czasem i bez. A ponieważ nie miałem ochoty non stop zasuwać rolet, kupiłem folię matową i okleiłem nią szyby do poziomu nieco niższego niż moja głowa gdy stoję. Więc mogłem wyjrzeć za okno gdy chciałem, w lato i tak były otwarte więc mogłem nacieszyć oczy zielenią nawet siedząc, a poza tym nie widział mnie praktycznie nikt. Nabyłem na Allegro za grosze. Potrzeba trochę wprawy, żeby przykleić bez bąbli, polecam kupić nieco więcej i pierwszą szybę okleić na próbę.
Spieszcie się czytać moje komentarze, tak szybko mogą być kasowane.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #813 dnia: Listopad 06, 2016, 20:05:21 »
Można jeszcze zasłony zaciągnąć.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #814 dnia: Listopad 07, 2016, 06:51:47 »
dzięki za opinię. sama opcja skrępowania przez gapiów nas nie dotyczy ponieważ wszystkie okna będą skierowane w stronę ulicy przed którą będziemy mieli ogródek do własnej dyspozycji o wielkości 46 metrów (a za nim miejsca parkingowe i droga pożarowa więc naprawdę daleko do tego chodnika). wzdłuż płotu posadzone będą tuje a i postawi się też ogrodowe panele.
bardziej chodzi mi o jakieś niuanse mieszkania na parterze o których pisze freekEza - bo jeśli chodzi o bezpieczeństwo - widzę, że konkluzja jest taka, że złodziej, jak będzie chciał się dostać to i na czwarte wejdzie.

a no i rzeczywiście parter jest zimniejszy od innych pięter?
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2016, 06:53:28 wysłana przez SinfulScholar »

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #815 dnia: Listopad 07, 2016, 09:20:46 »
to zależy od izolacji, ale zazwyczaj piwnice/podziemne garaze raczej ogrzewane nie są.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #816 dnia: Listopad 07, 2016, 10:17:51 »
Zrob zdjecie z okna na ogrodek i potem z ulicy na okno.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #817 dnia: Listopad 07, 2016, 10:27:36 »
Panie póki co wszystko w budowie. oddanie planowane jest na 2 kwartał 2018 roku (deweloper twierdzi, że oddadzą do końca 2017 roku ale zabezpieczają się podając umownie dłuższy czas oczekiwania).

zaznaczyłem gdzie są okna, ogródek  i ulica.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #818 dnia: Listopad 07, 2016, 12:34:20 »
No to w zyciu bym nie kupil. Na planie to tam moze byc uliczka i 2 miejsca dla niepelnosprawnych, a pozniej Ci postawia smietnik albo przystanek albo latarnie z dziwkami i bedziesz mial ogrodek.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline freekEza

• Super Badass
« Odpowiedź #819 dnia: Listopad 07, 2016, 15:17:38 »
SinfulScholar > planem i tym co mówi Dev się nie sugeruj, u mnie np. wiata śmietnikowa miała stać na granicy posesji, finalnie Dev się nie dogadał i "skrócił terem", finalnie wiata śmietnikowa stanęła na dziedzińcu ;D Taki mały bunkier w środku.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #820 dnia: Listopad 07, 2016, 19:27:30 »
no troche moloch.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #821 dnia: Listopad 07, 2016, 19:42:37 »
no troche moloch.
Budynek ma 5 pieter. Teraz naprawde ciezko znalezc 5 pietrowa inwestycje. Zazwyczaj sa wieksze budowle albo  zamknieteh, paro etapowe osiedla przypominajace wiezienia. Myslimy o tym ze wzgledu na usytuowanie, okolice, zielen i mdm :)

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #822 dnia: Listopad 12, 2016, 13:28:05 »
Doradźcie - czym uszczelnić dziury w ścianie wokół kabli?

To jest skrzynka RTV  w pomieszczeniu gospodarczym, niemniej zimne powietrze zasuwa tamtędy całkiem żwawo.
Nasuwa mi się pianka montażowa, ale to chyba jest strasznie trudne przy usuwaniu? 

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #823 dnia: Listopad 12, 2016, 13:59:30 »
A po co chcesz później ją usuwać? Bo jak "nigdy nie wiadomo" to z mojego doświadczenia - wiadomo, nigdy ;D

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #824 dnia: Listopad 12, 2016, 14:06:33 »
A po co chcesz później ją usuwać? Bo jak "nigdy nie wiadomo" to z mojego doświadczenia - wiadomo, nigdy ;D

"Nigdy nie wiadomo" - to oczywiście jedyny powód :)
Kable mam redundantne, nawet chyba światłowód jest dodatkowy doprowadzony.

Tę samą historię mam jeszcze ze skrzynką elektryczną, ale tamtych dziur bez pokrywy nie widać, muszę sprawdzić.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #825 dnia: Listopad 12, 2016, 14:06:48 »
Piankę usuwa się prosto, zwłaszcza z takich szczelin. Kup niskoprężną jakąś i zapiankuj. Odczekaj kilka godzin, zetnij nadmiar nożem i po sprawie. Gdyby coś się wybrudziło w czasie procesu, zostaw, aż wyschnie, znacznie prościej usunąć ubrudzenie (jeżeli miękką zaczniesz ruszać, zrobisz tylko większy syf).

Możesz też kupić wate szklaną i wsadzić ją w szczeliny. Oczywiście rękawiczki i ubranie jakieś, bo musi to do prania pójść po zrobieniu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2016, 14:17:13 wysłana przez Rolek »

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #826 dnia: Listopad 12, 2016, 14:29:27 »
BARDZO WAŻNY PROTIP - nie wyrównuj pianki rękami, a jeśli już, to koniecznie w rękawiczkach. Jedna akcja ratowania podłogi przed wypływającą pianką i miałem dwa tygodnie skórę jak ten skalisty typ z Fantastycznej 4.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #827 dnia: Listopad 12, 2016, 14:34:02 »
Trzeba było zostawić, aż wyschnie i bezproblemowo usunąć :)

Przed piankowaniem najlepiej powierzchnię odrobinę namoczyć (pojemnik po płynie do szyb i mgiełka) pianka będzie znacznie lepiej lepić się do powierzchni.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #828 dnia: Listopad 12, 2016, 16:47:46 »
Dzięki za tipy!
Dam znać, jak poszło :)

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #829 dnia: Listopad 12, 2016, 16:49:28 »
Polecam zabezpieczanie rąk przed watą szklaną. Jak ocieplali blok, w którym mieszkałem, to robili to watą szklaną. Była taka góra tego, że świetnie się po tym skakało. Pół roku miałem drobinki jakieś w skórę powbijane, bo traktowaliśmy to jak trampolinę. Cud jakiś, że oczu nie straciłem.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #830 dnia: Listopad 12, 2016, 22:08:29 »
Panie póki co wszystko w budowie. oddanie planowane jest na 2 kwartał 2018 roku (deweloper twierdzi, że oddadzą do końca 2017 roku ale zabezpieczają się podając umownie dłuższy czas oczekiwania).

zaznaczyłem gdzie są okna, ogródek  i ulica.

Wiem, że lekko stary post - ale w tym budynku jak zaznaczyli inni nie chcesz parteru za żadną cenę

Offline Borewitz

• Junior
  • *
  • Jestem wodorostem, więc mam obowiązki morskie.
« Odpowiedź #831 dnia: Listopad 14, 2016, 14:58:55 »
Zastanawialiście się kiedyś jak skuteczne są blokady antydziecięce w piekarnikach? To wam odpowiadam, że bardzo. Moja dziewczyna przypadkiem zablokowała, a ja spędziłem jakieś 2 godziny na próbie naprawy "nie działającego" piekarnika rozkręcając go do ostatniej śrubki i sprawdzając wszystko. Po tym jak się okazało, że wszystko powinno działać dopiero mi się przypomniało, że piekarniki mają funkcję blokowania i u nas akurat jest to przytrzymanie długie timera i kliknięcie plusa. XD Wniosek? Działa nie tylko na dzieci. :v
Jestem wodorostem, więc mam obowiązki morskie.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #832 dnia: Listopad 14, 2016, 15:17:14 »
Dobre. Na mnie na przykład nie działają blokady na szafki i szuflady. Przy młodszym mieliśmy pomontowane, a jak z rozmachem otwierałem szafkę to blokada połamana leciała w drugi kąt pokoju razem z doklejonym lakierem z szafki :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2016, 15:33:07 wysłana przez blazej »

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #833 dnia: Listopad 14, 2016, 15:49:15 »
No to karny chu dla producenta, że nie wyświetla ikonki, że blokada bo. I dla porucznika, że nie zajrzał do faqa w instrukcji, bankowo jest wpis "nic nie działa, aaa, co robić". A jak nie ma to kolejny dla producenta i teraz to już chcemy znać markę, by grzybni unikać.

Offline Borewitz

• Junior
  • *
« Odpowiedź #834 dnia: Listopad 14, 2016, 16:11:29 »
Mastercook. No faktycznie ikonki nie wyświetla, ale znając moje rozgarnięcie to nawet bym na nią nie spojrzał, tylko od razu do rozbierania. :v

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #835 dnia: Listopad 14, 2016, 16:17:33 »
Co masz w domu co nie rozkręcałeś jeszcze?

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #836 dnia: Listopad 14, 2016, 17:29:24 »
W sumie to dobry lifehack - baba nie dziala to ja rozbierasz!

Offline Borewitz

• Junior
  • *
« Odpowiedź #837 dnia: Listopad 14, 2016, 17:42:32 »
Prysznica nie rozkręcałem, ale to dlatego, że tam mieszkam miesiąc dopiero. :D No kaloryfera też nie, ale to chyba nie za bardzo się da.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #838 dnia: Listopad 15, 2016, 10:48:35 »
Wiem, że lekko stary post - ale w tym budynku jak zaznaczyli inni nie chcesz parteru za żadną cenę

ale to ze zdjęcia wywnioskowałeś czy masz jakieś dane apropo tej inwestycji/wiesz gdzie się znajduje etc (pytam bo widzę, że jesteś z Warszawy).

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #839 dnia: Listopad 22, 2016, 21:04:32 »
Do osob mieszkajacych w domach - jak duze macie dzialki i jakies przemyslenia na ten temat? Chcielibyscie wieksze/mniejsze? Musze wybrac miedzy 900m a 1700 ;) i sie troche obawiam ilosci pracy koniecznej do ogarniecia tej wiekszej powierzchni...