Autor Wątek: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy  (Przeczytany 119468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
Odp: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy
« Odpowiedź #760 dnia: Wrzesień 19, 2016, 11:29:21 »
Z doświadczenia wynajmującego powiem, że zwykle do czynszu nie dolicza się czynszu na rzecz spółdzielni. Czyli jak ktoś Ci płaci te 2000 za mieszkanie, to 600 z tego oddajesz spółdzielni. Niby oczywiste, ale można przeoczyć licząc ewentualne spłacanie kredytu z wynajmu.

Ja o hipotekach wiem niewiele, ale wrażenie zrobił na mnie rozdział o kupowaniu mieszkania w ten sposób w książce Szafrańskiego "Finansowy ninja" - ze 2 godzinki czytania raptem (tego rozdziału), a jest tam trochę fajnej wiedzy (z mojego punktu widzenia przynajmniej).

Doświadczenie kolegów kupujących nowiutkie mieszkania - to, że jest nowe, nie oznacza, że nie trzeba na przykład przekuć pół łazienki celem innego poprowadzenia rur. Z drugiej strony masz gwarancję dewelopera jakby coś było nie tak (koledze na przykład zalało kuchnię, bo nie było odprowadzenia wody z kanałów wentylacyjnych i deszczówka tak długo się zbierała w kanale aż się przelała górą i wylała do kuchni.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #761 dnia: Wrzesień 20, 2016, 00:27:53 »
Bielany super, ale ten nowy moloch obok huty bym nie chcial (Sokratesa itp) - tam ma/miala byc prowadzona obwodnica do mostu polnocnego, zaraz pod oknami. A z drugiej strony stacja elektryczna z chujwielkimi slupami. Albo ten przy serku (Marymoncka i Kasprowicza) - kolchoz przy wielkim skrzyzowaniu.

Kupilbym 3 pokojowe, ok 55-60m (lub wiecej jak stac) na starym osiedlu. Nic Ci pod okno nie wsadza, naokolo place zabaw, przedszkola itp.
Ja mieszkam w starej plycie - w promieniu 10 minut spacerem mam 6 przedszkoli i ze 4 szkoly, 2 mini parki, 2 place zabaw i do metra 2 przecznice.

Jak bym mial to powtorzyc to szukalbym troche dalej od ulicy i tramwajow, ale tez w tym stylu.

Remont sobie licz, ze sam zrobisz - deweloperski stan to moze zawsze tu pekac, tam zalewac i remonty ludzi naokolo przez 3 lata. Co z tego, ze masz gwarancje jak Ci sciana peknie i masz rozbabrany pokoj?

Ekipa remontowa roznie - cos tam moge polecic jak bedziesz szukal - mi zrobili i jestem zadowolony - o ile nie szukasz beverly hills to powinni byc ok.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #762 dnia: Wrzesień 20, 2016, 08:11:59 »
Ze starej płyty to uciekać najdalej! Ściany może i twarde ale cienkie jak dupa węża, instalacje z prehistorii, wentylacja z dupy, piwnice i klatki śmierdzą. Remont, przebudowy to katorga istna.

Tylko nowe, ewentualnie nowsze, ale z układem, który nam się podoba, inaczej masz taki sam deweloperski stan, jak na początku.

Remonty robią częściej w starych mieszkaniach i to całkowicie randomowo. Nowe maja to do siebie, że są nowe i przy zakupie masz szum, a późnień kilka lat spokoju. Zalać to można i w płycie z lat 50.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2016, 08:17:05 wysłana przez Rolek »

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #763 dnia: Wrzesień 20, 2016, 08:15:05 »
zobaczymy. zanim coś kupimy zrobimy dobry risercz. mieszkanie może być i ze starej płyty byle właśnie cały budynek był zadbany, mieszkanie spoko a i sąsiedzi żeby nie byli szemranymi zbieraczami złomu.

na pewno odpadają ogromne bloki ze starej płyty. teraz w takim mieszkamy na 9 piętrze. jednak wolelibyśmy coś na wysokości ulicy, drzew i trawy.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #764 dnia: Wrzesień 20, 2016, 13:47:53 »
A ja bym wolal na 9. - mozemy sie zamienic :)

Najgorsze za moim zdaniem bloki z lat 2000 - cienkie sciany, slychac wszystko przez kilka pieter. Stara plyta przynajmniej stosunkowo niezle izolowana, a jak spoldzielnia ogarnia to i blok i klatki wyremontowane, sciany ocieplone, domofony wymienione itp.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #765 dnia: Wrzesień 20, 2016, 14:12:42 »
przy ruchliwej ulicy to i z tego 9 piętra słychać samochody i jakieś dyskusje społeczne pod klatką.
widok z takiej wysokości jest przekichany. z jednej strony ulica domaniewska, mordor i al. niepodległości.
z drugiej modzelewskiego i al. wilanowska. same bloki, niektóre jeszcze wyższe od naszego a i z daleka można dojrzeć jakieś kominy przemysłowe.

na bielanach super były takie bloki/kamieniczki 3-4 piętrowe. ładne, zadbane. też nie jest wielkim fanem nowych "apartamentowców" z takich samych powodów jakie opisywałeś wcześniej. ale i również dodatkowo wyglądają one trochę jak więzienia a już nawet na poziomie projektu nie prezentują się zbyt okazale.

a jak wygląda prawnie sytuacja takiego pasma zieleni jak na załączonym obrazku?

czy po iluś latach developer może odsprzedać taki kawałek ziemi dajmy na to lidlowi czy biedronce które postawią tam pod oknami sklep?

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #766 dnia: Wrzesień 21, 2016, 11:13:11 »
A ja zapomnialem napisac, ze w koncu wzialem ten twardy materac z Ikei. Nie narzekam, choc napisze wiecej "po testach" 8)

Offline wojteq

• Badass
« Odpowiedź #767 dnia: Wrzesień 21, 2016, 11:25:37 »
Orson i Szpynda już Ci przetestowali  8)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #768 dnia: Wrzesień 21, 2016, 12:51:04 »

Online blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #769 dnia: Wrzesień 21, 2016, 13:39:35 »

Będziesz dojeżdżał komunikacją czy samochodem? Nie jestem przekonany czy Ursus ma taki dobry dojazd, chyba że masz na myśli wyjazd na obwodnicę i w ten sposób można szybko dojechać. Jest kolejka, ale ona zazwyczaj jest zapchana. Jechać autobusem do centrum to lekka katorga. Ursus to jednak zadupie, co tu dużo mówić, osobiście uważam że nie jest tam zbyt przyjemnie. .

Mieszkam w Ursusie z 8 lat już to mogę conieco napisać. W starym budownictwie ( bardzo starym ) ze względu na to co pisał Don Simon. Z dwóch stron orzed oknami mam drzewa, a nie sąsiedni blok. Poza tym jak kupowałem to były jednak tańsze od nowych. Teraz tez bym raczej szukał z rynku wtórnego. Szczególnie jeśli cena byłaby korzystniejsza j miałbym dodatkowy pokój w tej samej cenie.

Plusy Ursusa.  Dojazd i ogólnie poruszanie sie po mieście to zależy gdzie i jak. Rano wszyscy ładują się do centralnych dzielnic i tam sie kotłują. Ja pracuje w Ursusie i często w tygodniu mam wolne to doceniam ciszę i spokój. Gdybym mial jeździć do centrum to tylko skm, aleje w stronę centum potwornie zakorkowane. Jest ta obwodnica czy jak to sie nazywa i na Mokotów śmigasz szybko ale jak już dojedziesz dobzjazdu to stoisz, żeby sie wbić na Marynarską, a tam jeszce gorzej. Tak samo dalej na Ursunow w pewnym mięknie sie korkuje . Co z tego ze śmignę na Pyry w 5 minut jak potem 30 minut czekam, żeby zjechać. Korki rano są wszędzie. Jakbym musiał gdzieś dojeżdżać do pracy do albo skm, albo kupiłbym skuter.

Plusem Ursusa jest to, ze jest to samowystarczalne miasteczko z duża ilością punktów handlowo usługowych, placów zabaw, szkół, przedszkoli.  Znowu jak mieszkałem na Mokotowie to wyjazd do urzędu miasta czy komunikacji to była wyprawa i stanie w korkach. Nawet głupie xero zrobić musiałem jechać nie wiadomo gdzie.

Minusy. Specyficzny klimat. Albo przywyknąć, albo nie zauważać . Ja wybrałem drugą opcje. Na starym Ursusie mieszkają sami emeryci pisiory. Nowe Skorosze to sami młodzi dynamiczni przyjezdni z dziećmi i kredytami i Niedźwiadek - dresy i skejci.

Drugi minus to jednak wszedzie daleko. Wyskoczyć na spacer do Łazienek, Wilanowa czy starówkę to jednak wyprawa.

Reasumując. Polecam mieszkanie na Gagarina, jest blisko Łazienek. Jak wybierzesz Ursus to zawsze możemy razem wypić piwo.

Sory za błędy , ale pisze z telefonu.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #770 dnia: Wrzesień 21, 2016, 13:46:02 »
Ursus to zadupie i nie ma co dyskutować ;) Dojazd SKM to koszmar (tłok i opóźnienia), samochodem wcale nie lepiej. Cieszę się że już tam nie mieszkam :)

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #771 dnia: Wrzesień 21, 2016, 14:15:10 »
Ursus to zadupie i nie ma co dyskutować ;) Dojazd SKM to koszmar (tłok i opóźnienia), samochodem wcale nie lepiej. Cieszę się że już tam nie mieszkam :)

oj to jest kwestia indywidualna. ja mieszkałem większość swojego życia w Brwinowie i do szkoły dojeżdżałem pociągiem do Wawy. później zanim zacząłem wynajmować z partnerką w Warszawie również i do pracy. dojazd czasami zajmował godzinę a nawet i półtorej. teraz wprawdzie do pracy mam 25 min ale jestem świadomy tego, że jest to przywilej nielicznych i prawdopodobnie sytuacja ta na przestrzeni kilku najbliższych lat się zmieni. można kupić mieszkanie gdzieś na woli albo w mordorze (teraz się tego tam dużo buduje, nie wiem co za lemingi to kupują) ale mimo wszystko wolałbym mieć spokojniejszą dzielnicę z ładnymi widokami aniżeli ekspresowy dojazd do pracy.

dodatkowy atutem ursusa jest właśnie to połączenie pociągiem z moją rodzinną miejscowością tak, aby przyszli dziadkowi mieli łatwy dostęp do wnuków. jest wiele plusów jak i minusów. nigdy nie ma idealnego rozwiązania.

dzięki Blazej za informację. Jak już bliżej rozejrzę się to pozwolę odezwać się prywatnie co sądzisz o danym odcinku tej dzielnicy - czy jest w miarę bezpiecznie i spokojnie.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #772 dnia: Wrzesień 21, 2016, 15:09:54 »
Ja mogę jechać i 1,5h do pracy, ale te 20min w SKM to był serio koszmar. Nie raz i nie dwa pociąg zatrzymywał się w kartoflach przed zachodnim i stał 30min lub dłużej.

Ursus może być fajny jak się pracuje gdzieś na Ochocie lub tych okolicach, inaczej każdemu bym odradzał.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #773 dnia: Październik 07, 2016, 11:22:52 »
Poleci ktoś sprawdzony i skuteczny detektor przewodów?

Zastanawiam się, czy warto kupować coś takiego:
http://allegro.pl/wykrywacz-detektor-profili-kabli-przewodow-metali-i5950738267.html

czy wystarczy taki: http://allegro.pl/wykrywacz-detektor-metal-belka-przewodow-niemiecki-i6079286203.html

Deklarowane parametry wyglądają podobnie.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #774 dnia: Październik 07, 2016, 11:36:27 »
Na ile precyzyjnie te kable musisz lokalizować? Do zwykłego wiercenia wiertarą spokojnie wystarcza taki tester: http://allegro.pl/detektor-wykrywacz-kabli-napiecia-elektrycznego-i6209693201.html
Natomiast jak musisz się wwiercić w ścianę, na której elektrycy grali w kółko i krzyżyk, to faktycznie trzeba wydać więcej.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #775 dnia: Październik 07, 2016, 11:57:07 »
Standardowe domowe zastosowania w nowym i teoretycznie unormowanym  budownictwie.

Ale elektryki sporo, a ekipie nikt na ręce nie patrzył, spodziewam się więc niespodziewanego.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #776 dnia: Październik 07, 2016, 11:59:17 »
To jak w nowym to elektryk brał od punktu, więc w jego interesie ekonomicznym jest robienie minimum wg wymagań, za dodatkowe kilometry kabla nikt mu nie zapłacił. Ja bym brał taki zwykły pen, jak ma regulację czułości to w zupełności wystarczy.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #777 dnia: Październik 07, 2016, 12:21:13 »
Bez przesady - kosztów takich kabli to nikt nie liczy.

Poza tym, jak jesteś fajfus i możesz wykuć po skosie (bo nikt nie sprawdzi) to wykujesz, wszak i kabla mniej i kucia mniej...

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #778 dnia: Październik 24, 2016, 08:32:54 »
miał ktoś z Was może do czynienia z developerem z Krakowa - Wawel Service?

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #779 dnia: Październik 25, 2016, 13:55:03 »
UP-kurwa-C, oraz ich podwykonawca.

Zmieniliśmy mieszkanie niedawno. W budynku jest UPC więc sądziliśmy że z przeniesieniem łącza nie będzie problemu. Mamy wprawę, dwa razy to już przerabialiśmy. Jakimi byliśmy naiwnymi łosiami.

Pierwszy zgrzyt pojawił się gdy zadzwoniła lasia z UPC. Powiedziała że na starym mieszkaniu ktoś chce usługę uaktywniać, a tam przecież ja mieszkam i co teraz? Ja na to że już nie, chata sprzedana i w sumie fajnie że dzwoni bo przy okazji załatwimy przeniesienie. Lasia na to że oczywiście i prosi o adres. Podałem. Chwila ciszy. Hmmmknięcie. Kolejna chwila ciszy, tym razem dłuższa. Zapytałem co jest. W odpowiedzi usłyszałem standardowe muczenie paszczą, takie które występuje gdy aparat mowy się uruchomi, ale mózg nie poda jeszcze tekstu i słychać yyyyyyyeeeeee oraz wielokropki. Skoro przeszliśmy na komunikację nieartykułowaną, wydałem z siebie znak zapytania. Takie krótkie coś jak yyye z akcentem pytającym. Okazało się że w bazie UPC nie ma tego adresu i należy go dodać. I potrwa to kilka dni, mam się nie martwić, jestem pod opieką. I lasia sama do mnie zadzwoni. Co okazało się wierutnym kłamstwem ale jak mawia Wołoszański, nie uprzedzajmy faktów.

Minęło 486 strzałów znikąd. I trzy dni. I nic. Zadzwoniłem do UPC. Oczywiście nikt nic nie wie, my pana adresu w bazie nie mamy i co nam pan zrobisz. I oczywiście poczekać trzeba bo dodanie trwa. Ja na to że od trzech dni czekam, a że ostatnio trochę w bazach siedzę więc wiem że technicznie to minuta osiem. Okazuje się technicznie może tak, ale organizacyjnie trochę dłużej. Bo trzeba to do działu serwisu przekazać. I mam czekać.

Chyba dwa dni później żona straciła cierpliwość. A był to piątek wieczór. Zadzwoniła do UPC, po wysłuchaniu standardowej śpiewki że adresu w bazie brak i czekać, powiedziała że czeka już tydzień. I jej to nie interesuje, w poniedziałek ktoś ma być do przełączenia. Bo jak nie to sąd konsumencki, rzecznik praw konsumenta i parę innych instytucji. Akurat jeden prawnik jest nam winien przysługę i sam się oferował że jakby coś to on chętnie pomoże z pismem i resztą. I rozwiązanie umowy z winy UPC, jak nas nie chcą podłączyć to my też ich nie chcemy i nie będziemy płacić za usługę której UPC nie świadczy. I konsultant ma to zapisać w notatce z rozmowy, a najlepiej przekazać do serwisu. I się rozłączyła. Kwadrans później zadzwonił kolo z UPC który z żoną rozmawiał, zeznał że abrakadarbra, to czary i magia, sekretem jest sposób na gumisiowy sok, oraz to jakim cudem nasz nowy adres się nagle w bazie pojawił i on już umawia wizytę serwisu.

W poniedziałek około 17 pojawił się technik z firmy podwykonawcy UPC (w skrócie FPU). Okazało się że końcówka kabla jest w ścianie na klatce, klatka świeżo odnowiona i żadnych plastikowych korytek, trzeba w prawo do szachtu 5 centymetry dalej, a potem górą, strychem i w salonie z sufitu w dół. Cztery dziury, naście metrów kabla, trójnik, parę wtyczek, zarobienie kabla w skrzynce w piwnicy. Łatwizna. Ale nie. Technik z FPU przybrał Fachowy Wyraz Twarzy i Przemądrzałym Tonem stwierdził że takich rzeczy od teraz nie będzie robił bo to trzeba przy dziennym świetle. I on przyjdzie z kolegą w sobotę rano o dziewiątej i na pewni to ogarną, będzie pan zadowolony. Tak się zastanawiałem dlaczego przy dziennym świetle, skoro praca pod dachem i na ciemnym strychu. To bardziej sztuczne światło będzie potrzebne. No i dodał że nie ma sprzętu, więc do soboty.

Nastała sobota. Jako że była to sobota po piątku w który była premiera BF1, o 8:30 byłem raczej niewyspany. Ale wstaliśmy. Kwadrans później zadzwoniła lasia z FPU. Zeznała że ten technik co to był w poniedziałek, to ma problem z samochodem i nie przyjedzie. Kolor nosa oraz faktura twarzy technika przy poniedziałkowej wizycie mogła wskazywać na inne problemy niż motoryzacyjne, ale nie rzucajmy bezpodstawnych oskarżeń. To że ktoś wygląda jakby ostro łoił wódę dzień w dzień nie oznacza że łoi wódę dzień w dzień. Zapytała czy możemy przełożyć na poniedziałek rano. Ja na to że w poniedziałek rano pracuję. To może popołudnie. Nie wytrzymałem i zapytałem czy wie co mówi. Przecież technik Czerwony Nos zeznał że to trzeba rano i we dwóch. Ona na to że przyśle kogoś innego. Chyba w tym właśnie momencie odezwały się moje ukryte zdolności parapsychologiczne bo zasugerowałem zapytanie Czerwonego Nosa na okoliczność opisu prac u nas i przysłanie dwóch osób, bo Nos podkreślał że to robota na dwóch. Lasia westchnęła że on, ten Nos, pewnie telefonu nie odbierze, ale ona kogoś przyśle.

Dwie godziny później pojawił się technik. Popatrzał, obejrzał i stwierdził że to surprajs, surprajs robota na dwóch. A on jest sam. Powiedziałem mu że to samo mówił Czerwony Nos w poniedziałek i przekazałem to lasi w biurze. I (grzecznie, spokojnym tonem) że to dziś zrobione być raczej powinno, bo czekamy długo, cierpliwość jedzie na oparach, rezerwa się pali i mogę zrobić się naprawdę nieprzyjemny. Bo płacimy a usługi od dwóch tygodni brak. Technik złapał za telefon i dzwoni do biura. Po pięciu minutach słuchania lasi i patrzenia na mnie, gdy widział że że słyszę i że staram się, jak mogę się staram być spokojny, ale zaraz przestanę i wybuchnę jak Little Boy, powiedział "ty to panu wytłumacz" i z lekkim półuśmiechem podał mi słuchawkę. Lasia do mnie że to robota na dwóch, że ten technik jest sam. I że potrzebna jest Brygada RR. A nie pracuje w soboty więc ona proponuje wtorek.

Wybuchłem. Oszczędzę detali.

Gdy metaforyczny kurz opadł, technik wziął ode mnie telefon. Posłuchał chwilę i powiedział że tak, że może to zrobić. Ale nie ma drabiny. Ja na to do niego że mamy drabinę. I że mu pomogę bo kiedyś kładłem kable, co prawda skrętkę a nie antenowy, ale coś o tym wiem. Godzinka roboty i było po wszystkim. Okazało się że technik doskonale zna się na robocie, kabel położył rewelacyjnie przy mojej skromnej pomocy, gdzie mógł założył flopy i jest OK. Ja cieszę się internetem, a żona kablówką.

I tyle. Okazuje się że korporobole znają się tylko na tym co w procedurach, a jeśli cokolwiek poza nie wykracza to zwyczajnie tego nie robię. Czemu? Nie wiem, to jakieś korporacyjne zwyrodnienie mózgu, degeneracja umysłu i zanik jakiegokolwiek myślenia. No bo po co korporobol ma myśleć? Nie musi, od tego ma procedury a samodzielne myślenie tylko przeszkadza w ich prawidłowej realizacji.
O totalnym bałaganie w małych firmach gdzie pracami zarządzają lasie z biura, które o tych pracach nie mają zielonego pojęcia, nie będę więcej pisał bo znam to z autopsji, niestety.

Jaki z tego morał? Ano taki by się nie dawać i znać swoje prawa. I kiedy trzeba grać agresywnie bo czasem inaczej się nie da. Gdybym tak nie zagrał, dalej siedziałbym na necie od sąsiadów, a tego miałem serdecznie dość.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #780 dnia: Październik 25, 2016, 14:02:16 »
Warto przeczytać :)

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #781 dnia: Listopad 03, 2016, 09:50:02 »
UPC oraz ich podwykonawca.

Epilog.
Jakiś czas temu dostałem mailem link do ankiety. Wypełniłem szczerze, napisałem co mnie wkurzyło i dlaczego. Dziś zadzwonił ktoś z UPC, przeprosił, zapewnił że to czytają i powiedział że zmniejszą fakturę grudniową za czas jaki usługo nie mieliśmy. Szok, ktoś to jednak czyta :)

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #782 dnia: Listopad 04, 2016, 10:49:23 »
Czytaja ankiety! ;) Ja mialem podobnie z hotelem.

Jak jestem w Wawie to glownie korzystam z Mercure przy Zlotych Tarasach - w pol drogi miedzy HQ a kolejka PKP!
Ale ostatnio mi podpadli, bo nie mialem pralinki ani (co gorsze) pantofli jednorazowych - 4 wczesniejsze wizyty byly zawsze kompletne pod tym wzgledem. Napisalem o tym w ankiecie (wewnetrzna ankieta sieci accor), aczkolwiek finalna ocena dalem jednak pozytywna 7/10. 3 godziny pozniej mialem wiadomosc na skrzynce z przeprosinami, informacja ze podczas kolejnej wizyty bedzie voucher do baru itp. Co zdziwilo mnie jeszcze bardziej, to informacja ze mialem pokoj o nizszym standardzie wiec brak wspomnianych kapci (do tego jest jeszcze szlafrok w kombo) byl tym spowodowany - ja sugerowalem przeoczenie. Zapewniono mnie, ze na moja prosbe zawsze otrzymam kapcie nawet jesli zabookuje nizszy standard - bez dodatkowych kosztow... milo.
Oczywiscie wyjazdy sluzbowe, nie ja place - ale jestem zarejstrowany i chyba to bardzo pomaga w takich sytuacjach.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #783 dnia: Listopad 04, 2016, 11:29:40 »
awantura o brak laczków :D myślę, że Irre zasługuje na:

« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2016, 12:15:26 wysłana przez SinfulScholar »

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #784 dnia: Listopad 04, 2016, 11:41:19 »
I pralinki nie było. Pralinki! Skandal po prostu! Następnym razem hotel powinien

https://youtu.be/acd-nioYmyI?t=25

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #785 dnia: Listopad 04, 2016, 12:10:23 »

Offline wojteq

• Badass
« Odpowiedź #786 dnia: Listopad 04, 2016, 12:14:54 »

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #787 dnia: Listopad 04, 2016, 17:51:09 »
Może wy na delegacje targach pół domu, ja jednak nauczyłem się podróżować mądrze bo zdarza mi się kilka razy w miesiącu. Nie będę targach laczkow w walizce, szczególnie jeśli to jest w standardzie hotelowym.
A pralines... Napisałem w ankiecie, że pokój sprawiał wrażenie nieprzygotowanego i wymieniłem rzeczy, które we wszystkich wcześniejszych wizytach miały miejsce.  W tym pralniny!
Nomen omen, doskonale ;)

Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #788 dnia: Listopad 04, 2016, 17:54:57 »
Dude, próbowałeś kiedyś chodzić bez butów? No, na serio można. Polecam, niesamowity ekspirjens.

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #789 dnia: Listopad 04, 2016, 18:17:29 »
W hotelu wybieram higienę, Ty możesz inwestować w maści.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #790 dnia: Listopad 04, 2016, 18:23:40 »
Skarpetki nie wystarczą?

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #791 dnia: Listopad 04, 2016, 18:27:03 »

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #792 dnia: Listopad 04, 2016, 19:04:43 »
Skarpetki nie wystarczą?
Rozumiem ze biore wieczorem przysznic/kapiel a pozniej zakladam skarpetki, tak? Powiedz jeszcze czy mam w nich spac czy moze zalozyc je ponownie gdy rano wstaje? ;)
No i rozumiem, ze biore dodatkowa pare prawda? Czy moze jest to ta sama, ktora nastepnego dnia zakladam do pracy? Tyle pytan! a taki maly mozdzek...

Sirously guys, wiem ze sie droczymy ale jest jakis limit absurdu. Sugestie chodzenia boso w hotelach zostawcie sobie dla rodziny :p
Kwestie doradztwa w higienie osobistej to chyba wyskok o krok za daleko ;D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #793 dnia: Listopad 04, 2016, 19:13:14 »
Ja nic o boso nie mówiłem!

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #794 dnia: Listopad 04, 2016, 19:21:51 »
A kto może wiedzieć jakie pantofle mają w tych hotelach i gdzie one były? ;) Dlatego lepiej własne.

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #795 dnia: Listopad 04, 2016, 19:27:57 »
A kto może wiedzieć jakie pantofle mają w tych hotelach i gdzie one były? ;) Dlatego lepiej własne.

Przeważnie to jednorazowy "gówniany" szajs nie nadający się do niczego.
Dlatego tak ja napisałeś "lepiej własne" ;)

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #796 dnia: Listopad 04, 2016, 19:35:58 »
Czytaja ankiety! ;) Ja mialem podobnie z hotelem. 

Opineo też czytają. Po tym jak po 2 tygodniach czekania na monitor Komputronik skasował mi zamówienie pisząc, że nie dostępny by dwa dni później wystawić go na stronę 200PLN drożej to im wystawiłem taką laurkę, że szybciutko przyszedł mail z przeprosinami i ofertą rabatu w zamian za wycofanie opinii.

Ale ja już monitor miałem z innego sklepu, więc opinia 1/10 została do dzisiaj ;)

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #797 dnia: Listopad 06, 2016, 09:16:14 »
najprawdopodobniej zostanę sąsiadem Blazeja. póki co Ursus Skorosze wygrywa. tylko gdyby jeszcze pozbyc się tych samolotów...
mam do Was pytanie: jakie jest Wasze doświadczenie mieszkania na parterze? na początku zastanawialiśmy się z lubą nad pierwszym piętrem poniewaz sam parter był zarezerwowany. okazało się, że najprawdopodobniej będzie wolny więc zaczeliśmy i go brać pod uwagę. plusami parteru na pewno jest:
1. Cena
2. Ogródek (free)
3. Dostępność (remonty, w przyszłości dzieciaki i wózki)
Pytanie jak wygląda kwestia hałasu, ciepła i bezpieczeństwa.
Inwestycja jest ogrodzona natomiast samo ogrodzenie będzie przebiegało na granicy właśnie wspomnianego wcześniej ogródka. będzie zainstalowany jakiś podstawowy monitoring natomiast nie jest przewidziana ochrona.
pod Nami byłby garaż podziemny, tutaj też nie wiem jak wygląda sytuacja podłogi od które może będzie "ciągnęło". niedaleko też usytuowane jest wejście do klatki więc może być jakiś dodatkowy hałas i przeciąg. no i samo bezpieczeństwo, mimo dwu metrowego ogrodzenia chyba trzeba będzie zainwestować w wzmocnione rolety zewnętrzne. jak myślicie? nie wiem czy za bardzo nie panikuję :D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #798 dnia: Listopad 06, 2016, 09:21:56 »
Od 10 lat mieszkam na niskim parterze na niegrodzonym osiedlu i mnie nikt nie ograbił (odpukać). Tyle że w Krakowie. Ale jakieś rolety na parterze to mus.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #799 dnia: Listopad 06, 2016, 09:24:49 »
Od 10 lat mieszkam na niskim parterze na niegrodzonym osiedlu i mnie nikt nie ograbił (odpukać). Tyle że w Krakowie. Ale jakieś rolety na parterze to mus.

masz takie rolety? jaki jest ich koszt? i czy masz okna na ulicę czy "na osiedle"?