Autor Wątek: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy  (Przeczytany 122625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
Odp: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy
« Odpowiedź #720 dnia: Wrzesień 12, 2016, 22:28:03 »
Jakie materace macie i polecacie?

Rozwazam Ikea twardy Hesseng.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #721 dnia: Wrzesień 12, 2016, 22:42:22 »
Kupiłem twardy hovag (bo brzmi jak wołanie koleżanki), dam znać po miesiącu użytkowania. Natomaist w Ikei, jak nie do końca Ci podpasuje to masz bodajże miesiąc żeby go zabrali i przywieźli inny. Warto skorzystać.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #722 dnia: Wrzesień 13, 2016, 08:18:48 »
Na krótko zanim przeprowadziłem się do KRK kupiłem po znajomości Hilding Select Multi średniotwardy i muszę przyznać, że był superwygodny.
Nie wiem, czy jeszcze je robią.
(kliknij)

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #723 dnia: Wrzesień 13, 2016, 08:25:55 »
Już nie pamiętam nazwy,  ale kiedyś kupiłem dosyć miękki że sprężynami z Ikea coś ok. 900 pln za 140 cm i nie byłem zadowopony. Najgorzej jak śpisz przy brzegu to się zapada i spadasz z łóżka. Teraz kupuje tanie,  piankowe,  twarde. Ostatnio dla dziecka Malfors Ikea chyba za 450 pln za 140 cm i jest super.

Offline pantooh

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #724 dnia: Wrzesień 13, 2016, 08:51:53 »

kupiłem średni hesseng i chyba jednak wolałbym twardy. kupiłem pod wagę, bo jeśli zdaje się tam 90/100 kg się nie przekracza to średni powinien być, no i żona waży mniej wiadomo,
jeśli kupujesz, bo ma te naturalne materiały, kokos, włosie konia, inne pierdoły, to nie polecam, to tylko śruba w głowie
jeśli chcesz lepszy materac to wydaje się ok, nic się z nim nie dzieje

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #725 dnia: Wrzesień 13, 2016, 09:20:14 »
W temacie - kolega w pracy ostatnio wymieniał materac IKEA w ramach gwarancji (bodajże 25 lat dają?). Powód był jakiś 'techniczny' (czy się porwał, czy pianka ugniotła - nie wiem), w każdym razie bez najmniejszych problemów wymienili, mimo że był poplamiony (dwójka dzieci - a przecież tak fajnie przyjść rano do rodziców do łóżka ze szklanką soku).

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #726 dnia: Wrzesień 13, 2016, 11:00:07 »

Niezmiennie Original/Select Thermo albo Original/Select Visco od Hildinga.

Offline pantooh

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #727 dnia: Wrzesień 13, 2016, 11:05:14 »
z tego co wiem to Hilding robi dla Ikei właśnie

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #728 dnia: Wrzesień 13, 2016, 11:34:43 »
Raczej mi chodzi o twardosc i zdrowie - naturalnosc materialow to efekt uboczny :).

Hessenga polecil sprzedawca w Ikei wlasnie - podobno fizjoterapeuta :).
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #729 dnia: Wrzesień 13, 2016, 11:51:59 »
No popularna opinia mówi, że jak twardy, to zdrowy.

(kliknij)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #730 dnia: Wrzesień 13, 2016, 16:13:45 »
No wlasnie fizjoneterapeuta z ikea mowil, ze to mit i roznie z tym jest, ale zona lubi twardy 8)

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #731 dnia: Wrzesień 13, 2016, 16:18:08 »
Generalnie idea jest taka, żeby się na takim położyć - i po jakimś czasie wiadomo co pasuje. Sprawdź jak tam jest z tą wymianą w Polsce, bo a nuż tylko na droższe wymieniają. Telewizor z projektorem do domu bierzesz to i materaca nie ma się co wstydzić.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #732 dnia: Wrzesień 13, 2016, 17:04:20 »
No wlasnie fizjoneterapeuta z ikea mowil, ze to mit i roznie z tym jest, ale zona lubi twardy 8)
Na miękkim ciężko różne akrobacje wykonać, jest słabe podparcie. Seriously.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #733 dnia: Wrzesień 13, 2016, 19:26:23 »
Ktoś mi kiedyś mówił, że powyżej 90kg powinno się już brać twardy.
(kliknij)

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #734 dnia: Wrzesień 14, 2016, 00:06:27 »
Ta wytyczna wagi jest mało sensowna, bo można ważyć 90kg mając 160 albo 200 cm wzrostu.

Offline pantooh

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #735 dnia: Wrzesień 14, 2016, 08:57:14 »
to tylko taka wskazówka dla w przeciętnych bmi, przynajmniej tak to widzę,
ja ważę mniej niż 90 i sprzedawca mi powiedział, że kupując strefowy nie "skorzystam" ze stref jak wezmę twardy
czy czuję strefy? nie, ale możliwe, że źle ułożyłem rusztowanie pod materacem, muszę poprzesuwać,
ogólnie chyba wolałbym twardy  ;D

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #736 dnia: Wrzesień 14, 2016, 11:22:20 »
Ja mimo ochlejstwa ciagle ponizej 70kg,  zona tez a i tak twardy bierzemy.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #737 dnia: Wrzesień 16, 2016, 12:10:38 »
Duży problem budowlany mnie spotkał. Wprowadziłem się do nowego domu (naprawdę nowego, budowany pewnie z 5 lat temu max). I jakiś geniusz designu doszedł do wniosku, że nie potrzeba ludziom w tych czasach prysznica, wystarczy wanna. I zamontował taką baterię jak na zdjęciu poniżej.

Jakby to był zwykły kran to w najgorszym wypadku bym sobie po prostu założył węża ze słuchawką z taką gumową nakładką na kran - no ale na taki wynalazek się nie da. Czy ktoś mi może powiedzieć jak się takie cudo zjebania designerskiego demontuje? Albo jak to zamienić na prysznic bez kucia ścian? Landlord za granicą, agencja nic nie zrobi bez landlorda, a ja niespecjalnie mam rano czas na kąpiele z napuszczaniem wody do wanny.

Próbowałem odkręcić sam ten ryj szeroki, są 4 śruby od spodu plus dwie malutkie na klucz imbusowy - odkręcenie tych 4 nic nie dało, a boję się odkręcać te malutkie, że nie będzie się dało za bardzo przykręcić jakby się okazało, że to zły pomysł.

Pomocy!

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #738 dnia: Wrzesień 16, 2016, 12:20:26 »
Podtynkonkową nie zmienisz tak prosto, bez inwazji w sam system, a nawet jeżeli, zniany będą dość kosztowne. Musisz znać producenta i poszukać osprzętu, który pozwoli zamienić lejek na prysznic, ewentualnie dodać możliwość podpięcie "słuchawki" (końcówkę lejka zamienić na normalną z prysznicem, o ile producent oferuje coś takiego). Odkręcać sensu również nie ma, najprawdopodobniej nie ma tam żadnego gwintu, a system uszczelek i tyle.

Na szybko można prowizorkę odwalić. Jeżeli masz gdzieś w pobliżu umywalkę, spróbuj kupić długi wąż i podłączyć całość pod baterię. Będzie śmiesznie, ale się umyjesz pod prysznicem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2016, 12:22:05 wysłana przez Rolek »

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #739 dnia: Wrzesień 16, 2016, 12:22:45 »
:( Niestety jakiś geniusz dizajnu do umywalki też takie krany zamontował, tylko mniejsze. No to jest tak spierdolone że szkoda słów...

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #740 dnia: Wrzesień 16, 2016, 12:29:15 »
No to nie wiem co to za czary. Przeważnie systemy podtynkowe mają wyjście na słuchawki/deszczownice i większość je motuje w wannach.

Jeżeli ten właściciel na Alaskę wyjechał to możesz zdemontować baterie umywalkową (o ile nie jest podtynkowa) i kupić jakąś najtańszą i do niej prysznic podpiąć. Opcja najmniej inwazyjna.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2016, 12:32:23 wysłana przez Rolek »

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #741 dnia: Wrzesień 16, 2016, 12:35:55 »
No właśnie ktoś się musiał dobrze naszukać takiej baterii. No albo nie schodziły, więc były na dobrej wyprzedaży. Właściciel gdzieś w Bangladeszu, czy innych Indiach, siedzi. Z tą podmianą umywalkowej to przyzwoity tip, dzięki, sprawdzę, czy to nie jakiś montaż klejowo-spawano-błogosławiony.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #742 dnia: Wrzesień 16, 2016, 12:48:25 »
Można pójść jeszcze dalej. Jak to normalne mocowanie (wężyki przykręcane) to można dać trójniki na podłączeniu przy kranikach (tych, co wodę odcinają do baterii), dłuższe węże, baterię do wanny doprowadzić i do niej podłączyć słuchawkę. Będzie to wszystko prowizoryczne, ale będziesz mógł przepływ wody kontrolować przynajmniej.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #743 dnia: Wrzesień 16, 2016, 13:33:21 »
Taka piękna bateria, niestandardowa, nie będąca po prostu przedłużeniem brzydkiej rury kryjącej się w ścianie, koniecznie z plastikowymi kurkami w stylu późnego PRL (wiem, że to nie w PL, ale na Wyspach ktoś by mógł chcieć styl podrobić), a kolega ekiera marudzi, bo mu się marzy prysznic. Proponuję podwieszenie pod sufitem konewki, do której sobie przywiążesz linkę. Konewkę będziesz napełniać wodą, następnie pociągasz linkę i masz prysznic.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #744 dnia: Wrzesień 16, 2016, 13:37:25 »
Ale wiesz, że piękne baterie mają równie piękne deszczownice. Brak tego to jakieś nieporozumienie godne brudnej dupy hrabiego, co to mył się w misce całe życie i ze wspomnianej konewki sobie na głowę wodę lał.

Offline pantooh

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #745 dnia: Wrzesień 16, 2016, 13:39:32 »

naciągasz na rynienke i gotowe, żadnej ingerencji w ściany, jak przyjdą goście to łatwo zdemontować i jest z powrotem dizajnersko, same plusy  8)

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #746 dnia: Wrzesień 16, 2016, 13:40:48 »
To chyba nie do tej rynienki :D

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #747 dnia: Wrzesień 18, 2016, 19:07:37 »
zastanawiamy się z lubą nad własnym mieszkaniem. póki co byliśmy pogadać o kredycie hipotecznym tylko w jednym banku. sytuacja wydaje się być ok. jak zdecydujemy się na kredyt to zapewne na 25 lat. przy opcjach 30 i 30+ rata jest niewiele niższa a wysokość kredytu do spłaty zdecydowanie wzrasta. oczywiście na tym jednym banku nie poprzestaniemy.

ale rozmowa z tym doradcą otworzyła nam oczy na parę kwestii. między innymi przed nią byliśmy zdecydowanie na większe mieszkanie pod Warszawą, blisko moich rodziców aby w razie pojawienia się latorośli podrzucać ją po prostu moim rodzicom przed pracą i żeby nie inwestować w niańkę (na którą w chwili obecnej nas nie byłoby stać). facet od razu powiedział, że z własnego doświadczenia i z tego co widzi po klientach, nie ma co rzucać się na głęboką wodę jeśli chodzi o większe mieszkanie poza miastem. tylko zainwestować w jakieś mniejsze (do 60 metrów) w Warszawie. w razie jakby w trakcie spłacania tego kredytu to mieszkanie nam się znudziło - można to mieszkanie wynająć (jak się dowiedzieliśmy wynajem wlicza się do dochodów nawet) i wtedy wybrać sobie inne, uwzględniając nasze wcześniejsze doświadczenia (albo w ogóle wybudować dom do czego chyba większość dąży). całkiem rozsądne rozwiązanie. niby wolimy spokój i opcja tej mniejszej miejscowości byłaby ok ale jesteśmy w zasadzie dopiero na początku naszej kariery zawodowej i w sumie nie wiemy gdzie będziemy pracować za X lat. no i bylibyśmy raczej uwiązani do tego lokum gdyż jego już nikomu byśmy nie wynajęli. już sam nie wiem co robić. podzielicie się własnym doświadczeniem i radą?

a tak apropo polecacie w ogóle jakichś doradców finansowych typu open finance?

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #748 dnia: Wrzesień 18, 2016, 19:17:30 »
jakiś czas temu, zanim zdecydowaliśmy się na wynajem, to zrobiliśmy badanie pt mieszkanie na kredyt. wnioski co do doradców - jak nie masz znajomego/poleconego to omijać. To są handlarze dodatkowych usług, wciskają to na co mają największą prowizję. A udając się do banku osobiście po drobnych negocjacjach otrzymywaliśmy takie same lub lepsze oferty.

Oprócz tego jak raz zostawisz maila, to spodziewaj się regularnego spamu marketingowego :)

Od roku szukamy dzialki budowlanej i znaleźć coś to jest po prostu dramat... chyba bedziem do konca zycia wynajmowac :P

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #749 dnia: Wrzesień 18, 2016, 19:27:46 »
To teraz po dobrej zmianie jeszcze dłużej poszukacie. W mojej okolicy działki podrożały o dobre 15%, podaż ziemi zwyczajnie mocno sie ograniczyła.

Offline _Music

• Super Badass
« Odpowiedź #750 dnia: Wrzesień 18, 2016, 20:50:28 »
Ziemia generalnie idzie szybko do góry, szczególnie w dużych miastach i w ich okolicach- naturalna kolej rzeczy, to zawsze dobra inwestycja.

Zaletą mieszkania w mieście (szczególnie Wawie), jest to że można w miarę bezpiecznie założyć, że jego wartość będzie rosła więc też i dobra lokata kapitału. Ze sprzedażą takowego czy wynajmem też nie powinno być większych problemów, ludzie rzucają się na nowo budowane mieszkania jak szaleni (na etapie dziury w ziemi- tu dość dosłownie, najlepiej usytuowane lokale schodzą właśnie wtedy). Imo najlepiej najpierw się rozejrzeć po ościennych dzielnicach jak Wawer, Białołęka, Wilanów czy Ursus (tak by strategicznie mieć dobry dojazd do potencjalnego pracodawcy)- ceny nie zwalają z nóg tak bardzo jak na Mokotowie, Śródmieściu, Pradze południe czy Ursynowie.

Także, z jakiego założenia sam wychodziłem- akurat w Wawie jest najwięcej firm i ich siedziby główne, więc najbezpieczniejsze miejsce by w razie potrzeby mieć możliwość zmiany pracodawcy.

Wynajem miesięcznie kosztuje praktycznie tyle co rata kredytu- jak się policzy lata ile człowiek wyłożył innym przez ten czas, to szkoda trochę, że to nie we własne się pakowało kasę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2016, 20:55:46 wysłana przez _Music »

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #751 dnia: Wrzesień 18, 2016, 21:18:47 »
To oczywista oczywistość w odniesieniu do ziemi, ja pisałem o ustawie pisu dot działek rolnych. Kiedys zmiana na budowlana była stosunkowo łatwa. Teraz takiej działki nawet nie kupisz bez kombinacji. Nie narzekam, na szczęście my pokupowalismy 2 lata temu, ale jeśli ktoś teraz szuka działki budowlanej to będzie mieć trudniej. Jak działki z dojazdem ok 9km do centrum Kce sa teraz sprzedawane za ok 400pln/m2, to wole nie pytać o ceny w takiej samej odległości od centrum wawy.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #752 dnia: Wrzesień 18, 2016, 21:30:19 »
no właśnie Music, o to mi chodziło - mieszkanie w Wawie jest droższe ale w razie czego to pewniak jeśli chodzi o wynajem czy sprzedaż.
ze względu na moich rodziców i przyszłe dzieci mysleliśmy o Brwinowie bądź Pruszkowie. Niania miesięcznie będzie wychodziła tyle samo (jak nie lepiej) co miesięczna rata kredytu.
myśleliśmy np o takim rozwiązaniu pośrednim jak Ursus właśnie. dobry dojazd do centrum jak i do wyżej wymienionych miejscowości. podrzucenie dzieciaka też nie będzie zajmowało wieczności przed i po pracy. długa droga jeszcze przed Nami ale musimy myśleć perspektywicznie gdyż najzwyczajniej w świecie nie stać nas na wtopienie :)

a ktoś jest z Wawy i poleca jakiś kontakt do konkretnych doradców bankowych?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2016, 21:34:10 wysłana przez SinfulScholar »

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #753 dnia: Wrzesień 18, 2016, 22:57:33 »
Na Bielanach piwo mozna ze mna wypic!

A Open Finance - lomatko, u Samcika na blogu poczytaj o nich, cos tam bylo ze plajtuja.

Te bajki z wynajmem i zmiana to tez stara spiewka - wynajem to niezla babrnina, a nowe mieszkanie to znowu gehenna.

Lepiej kupic takie, zeby bylo stac, ale od biedy dalo rade i 15 lat wytrzymac w nim.

Czyli jak nie masz dzieci to 3 pokojowe bierz, ustawne jakos, z dojazdem w miare (nie wiadomo jak z robota).

A babcia - jak na emeryturze to mozna rozwazac - inaczej niania albo znajomi lepsi duzo.

Ot moje madrosci.

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #754 dnia: Wrzesień 19, 2016, 07:10:10 »
wczoraj byliśmy na bielanach i mega nam się okolica podobała!

bierzemy pod uwagę tylko 3 pokojowe (jako pokój wliczam salon z kuchnią). aczkolwiek w przeciągu tych 15 lat znowu wydaje się ono zbyt małe bo mimo wszystko z dwójkę smrodów to ja chciałbym spłodzić w przyszłości...
babcia już emeryturka. z tym drugim wynajmem i drugim kredytem masz rację. ale z drugiej strony po tych x latach masz nowsze mieszkanie i drugie które się samo spłaca i będzie w przyszłości dla dzieciaków.

czyli w sumie przychylasz się ku opcji - kup raz a dobrze?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2016, 07:15:41 wysłana przez SinfulScholar »

Offline pantooh

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #755 dnia: Wrzesień 19, 2016, 09:38:43 »
To są handlarze dodatkowych usług, wciskają to na co mają największą prowizję. A udając się do banku osobiście po drobnych negocjacjach otrzymywaliśmy takie same lub lepsze oferty.
zgadza się z tą prowizją, oferty z banków były u mnie zbliżone/identyczne

mogę się wypowiedzieć z tax care, bo koszystaliśmy z polecanego dorady chyba przez znajomych
sami też chodziliśmy po bankach, czytaliśmy regulaminy, oferty itp, żeby wszystko sprawdzić
załatwialiśmy wszystko przez doradcę, ale nie w opcji która polecał, nawet nie blisko, to co polecał było wg mnie fatalne
mocno się nam śpieszyło i traktowaliśmy to jako pomoc z papierami, dodatkowe dojścia w sezonie urlopowym itp
oczywiście żadne rocket science to nie jest, teraz bym olał całkowicie "doradcę", szczególnie, że wywinął nam dwa wałki
niepolecam

Offline _Music

• Super Badass
« Odpowiedź #756 dnia: Wrzesień 19, 2016, 09:53:12 »
Ja przez ostatnie 10 lat mieszkałem w mieszkaniach do 35m2, więc jestem przyzwyczajony- 3 pokojowe 60m2 dla 4 osób mnie nie przeraża :]

Bielany fajne, rok mieszkałem tam na Słodowcu i było spoko- plus blisko do Marymontu gdzie masz spory targ owocowo-warzywny. Fajne ceny mają nowo budowane mieszkania w pobliżu ostatniej stacji metra.

Jeśli zdecydujesz się na miasto, sprawdź dojazdy w godzinach szczytu jak będziesz mógł sobie pozwolić i plany miasta, gdzie powstają lub będą powstawać obwodnice i nowe drogi. Z tego też powodu nowa trasa budowana od Wawra wzmocni jego pozycję chociażby, a Wawer i Wesoła to już jak na wsi prawie.

Przejedź się też na obrośnięty legendami niestworzonymi Wilanów, ceny są niezłe wbrew pozorom, dzielnica fajna i dzięki budowanej obwodnicy, dojazd powinien być lepszy już wkrótce- tutaj też można i ze mną wyskoczyć na piwo.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2016, 09:55:13 wysłana przez _Music »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #757 dnia: Wrzesień 19, 2016, 10:14:13 »
Tax care to znani oszuści z bandy Leszka Czarneckiego

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #758 dnia: Wrzesień 19, 2016, 11:10:27 »
Jeśli zdecydujesz się na miasto, sprawdź dojazdy w godzinach szczytu jak będziesz mógł sobie pozwolić i plany miasta, gdzie powstają lub będą powstawać obwodnice i nowe drogi. Z tego też powodu nowa trasa budowana od Wawra wzmocni jego pozycję chociażby, a Wawer i Wesoła to już jak na wsi prawie.

sorry ale jestem zielony w temacie. podpowiedz proszę, skąd takie plany zagospodarowania przestrzeni można ściągnąć? na stronach urzędu powinno to być czy trzeba bezpośrednio się pofatygować do danej dzielnicy i tamtejszych urzędasów? Ursus wygląda wyśmienicie cenowo i dojazdowo. Wilanów rzeczywiście cenowo wypada ok tyle, że tam widok z okna jest nieciekawy (albo sąsiedni blok albo sokowirówka aka świątynia opatrzności).

a no i z własnego doświadczenia co się bardziej opłaca - mieszkanie nowe w stanie deweloperskim czy już urządzone i generalny remont? ile trzeba sobie liczyć za remont takiego mieszkania w średnim standardzie (bez fajerwerek) w obydwu tych przypadkach biorąc pod uwagę również urządzenie (meble etc)?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2016, 11:14:56 wysłana przez SinfulScholar »

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #759 dnia: Wrzesień 19, 2016, 11:28:56 »
http://architektura.um.warszawa.pl/plany-miejscowe

http://www.mapa.um.warszawa.pl/mapaApp1/mapa?service=plany_zagospodarowania

Myślę, że w tych linkach można znaleźć te plany, chociaż nie wiem czy one obejmują wszystko, zresztą nie wiem też jak wygląda temat zagospodarowania w Warszawie, ile procent powierzchni dzielnic itd. Trzeba to dokładnie przejrzeć. Dobrze wiedzieć czy nie zbudują Ci czegoś dosłownie pod nosem. U mnie budują tramwaj, który jest świetny, ale niektórzy kupili mieszkania i mają go bardzo blisko bloku. To może być dobre i niedobre. 

Będziesz dojeżdżał komunikacją czy samochodem? Nie jestem przekonany czy Ursus ma taki dobry dojazd, chyba że masz na myśli wyjazd na obwodnicę i w ten sposób można szybko dojechać. Jest kolejka, ale ona zazwyczaj jest zapchana. Jechać autobusem do centrum to lekka katorga. Ursus to jednak zadupie, co tu dużo mówić, osobiście uważam że nie jest tam zbyt przyjemnie. Sam mieszkam na innej dziurze, czyli Białołęce, ale już 10 lat i trochę tu utknąłem. Bielany są fajne, bardzo lubię, codziennie przejeżdżam metrem, czasem bywam rowerem. Dzielnica staro-nowa, nowsze osiedla przy Słodowcu, zwłaszcza taki wielki moloch przy samym metrze, ale tu są wysokie ceny. Zapewne taniej jest przy metrze młociny, 18 min w centrum. Dużo zieleni, fajne miejsca.

Ceny remontów są niestety bardzo wysokie. Jestem na bieżąco, bo szukałem ekipy do malowania, wieszania lamp, robienia gniazdek itd. Za jakieś 35 metrów powierzchni do pomalowania itd większość śpiewała ze 3 tys albo więcej, chociaż tu były problematyczne kolory do pokrycia, liczą sobie więcej za przejście z ciemnego na jasne. Jeśli malujesz czyste deweloperskie ściany to będzie tańsze za metr i łatwiejsze. Oczywiście meble to jest kwestia gustu i możliwości, ja mam nadal wszystko z ikei :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2016, 11:33:09 wysłana przez maxplastic »