Autor Wątek: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy  (Przeczytany 122819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
Odp: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy
« Odpowiedź #680 dnia: Listopad 06, 2015, 12:41:59 »
Z ojcem swietym!
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #681 dnia: Listopad 06, 2015, 12:42:52 »
Może zasłonka z koralików? Jak zrobisz koraliki z gąbki to będzie dźwięki łapać.

Koraliki ftw!

budda

• Gość
« Odpowiedź #682 dnia: Listopad 06, 2015, 12:53:13 »
Koraliki są najfajniejsze jak widelec z talerza z kaszom zahaczy.

Z ojcem swietym!
Bój sie Boga! A z kimże innym!?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #683 dnia: Grudzień 28, 2015, 09:19:39 »
Pralke trzeba kupić, taką "wąską" (czyli ładowaną od przodu, ale szerokości ładowanej od góry). Moze ktoś coś doradzić albo doradzić? Najlepiej zeby 2k nie przekraczać.
Trafiłem z gugla na jakis ranking pralek, pierwsze 5  pozycji zajmował Bosch, na drugim miejscu byla ta pralka http://neo24.pl/?p=bosch_wlt24440pl

Ale to mógł być ranking sponsorowany ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2015, 09:32:09 wysłana przez Simplex »

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #684 dnia: Grudzień 28, 2015, 10:54:59 »
Konkretne wymiary podaj.
Ja ostatnio LG kupilem, ale chyba w standardowych wymiarach.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #685 dnia: Grudzień 28, 2015, 10:57:50 »
Lata całe temu na topie były pralki AEG, marki Boscha. Teraz nie wiem, ale też niedługo będę zmieniał pralkę i chyba w tę firmę będę celował. Zresztą na tym forum to jedyna słuszna marka ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #686 dnia: Grudzień 28, 2015, 11:25:33 »
Konkretne wymiary podaj.
Ja ostatnio LG kupilem, ale chyba w standardowych wymiarach.
No mniej więcej takie jak ta z linka. Głębokość max 50cm

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #687 dnia: Marzec 06, 2016, 18:57:59 »
Był chyba gdzieś wątek o pokojach multimedialnych, ale nie znalazłem.

Na poddaszu układ funkcjonalny będzie jak w spoilerze.
Odległość od projektora do ekranu to ~3,5m

(kliknij)

Pytania:
- Czy dowolny projektor wspiera taki układ jak na obrazku (czyli będzie wisiał gdzieś w połowie ekranu)?
- Na pewno musi być cichutki (wisi tuż nad głowami) - w jaki poziom dB celować?
- Pomijając efekt wizualny - rozwijany ekran czy odpowiednio pomalowana ściana?
- Przyda mi się tam do czegoś TV? Mam obecnie plazmę 60'' i nie ma dla niej w nowym domu miejsca. TV jako takiej nie oglądamy.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #688 dnia: Marzec 06, 2016, 19:19:11 »
Celuj w ok 24-26 dB (pamiętając, że to skala logarytmiczna), przy zaciemnionym pomieszczeniu na start możesz zacząć od tanich (4-5k PLN) Optom (niższe modele dadzą przy takiej odległości ok 110-120")- w trybach eko właśnie z taką intensywnością pracują, nie jest to uciążliwe i kilkukrotnie cichsze od konkurencji (np Benq). Co do farb, znów na start bierz odpowiednią tikkurilę, wydasz raptem 100-200PLN, a efekt będzie świetny (również pod kątem wystroju wnętrza).

Ad tv, jego aktualne zastosowanie to "dekoracja" przy kominku na parterze, jak rodzina wpadnie to się jakiś sport odpali. Grać i oglądać filmów na nim już nie potrafię odkąd przyzwyczaiłem się do tych 130".

edit- bardzo ładny wystrój na tej wizualizacji, good job!

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #689 dnia: Marzec 06, 2016, 19:46:58 »
Czyli co - sugerujesz, że ekran będzie tu zbędny? Funkcjonalnie nie mam problemu z ekranem rozwijanym, jedynie koszt dodatkowy generuje.

Tylko co z ew. kolorem ściany? Ze względów wizualnych nie może być ona biała (optymalnie coś jak na wizualizacji)
Wspomniana tikurilla widzę ma jakieś szarości też, ale czy wtedy obraz nie traci na jakości?
http://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/inspiracje/efekty_dekoracyjne/namaluj_wlasny_srebrny_ekran
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2016, 19:54:05 wysłana przez Harry Keogh »

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #690 dnia: Marzec 06, 2016, 22:28:19 »
Wlasnie szarosc jest w cenie, tzn delikatnie podbija kontrast i glebie kolorow. Sam mam tak namalowany ekran, jesli chcesz moge porobic troche fotek. U mnie tez miejsca bylo sporo, sufit podwieszany zaprojektowalem tak, by w nim umiescic silnik ekranu rozwijanego, ale efekt z tikkurila jest bdb.

Offline Capoman1986

• Stały bywalec
  • www.lasantekielce.pl
    • Gabinet Kosmetyczny La Santé
« Odpowiedź #691 dnia: Marzec 11, 2016, 12:41:52 »
Ja też polecam dobrą, szarą farbę i projektor np. Epsona TW 6100. W cenie do 5-6 k będzie lepszy od Optomy.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #692 dnia: Marzec 12, 2016, 10:07:05 »
Epson w tej cenie faktycznie bardzo dobry. Ja uzywam sprzetu Sony z segmentu troche wyzej (~12k) i jestem zachwycony, jak sie zachowuje taki rzutnik przy codziennym uzytkowaniu. Mialem tez jednak swego czasu entry optome-hd26 i z czystym sercem bede polecac dalej tego producenta.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #693 dnia: Maj 23, 2016, 10:18:00 »
Muszę się wyżalić, bo dałem dupy :/
Na projekcie architekta nie zwróciłem uwagi na proporcje ekranu pod projektor (oczekiwaną szerokość podałem) i dopiero jak go wybudowali to mnie oświeciło, że prawie kwadratowy jest: 260x230cm

Problemem nie jest rozmiar, bo przy mojej konfiguracji wnętrza i tak szerzej niż 250cm obrazu nie rzucę.
Natomiast mam obawy, że będzie mnie nieustannie wkurwiać ta proporcja mająca się nijak choćby do klasycznych ekranów 16:9.

Z waszego doświadczenia - przy oglądaniu w zaciemnieniu będzie na nieforemna ramka wokół obrazu zaburzać/przeszkadzać?
Wizualnie to ma być coś takiego (bez TV i ekranu rozwijanego):

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #694 dnia: Maj 23, 2016, 10:59:41 »
Chyba musisz jakoś to przetestować póki jeszcze można coś poprawić. Ja po zakupie okapu dzień przed wysyłką zorientowałem się, że szafki w kuchni się nie otworzą i na szczęście udało się cofnąć (mimo projektu architekta, niestety ich też trzeba podwójnie sprawdzać).

Powodzenia!

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #695 dnia: Maj 23, 2016, 11:27:31 »

Swoją drogą mało przyszłościowe rozwiązanie, jak kiedyś stwierdzi koleś, że chce TV jednak 20" większy to nici z tej dziury, no chyba że będzie na wysięgniku przed dziurę to robił, albo kuł ;).

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #696 dnia: Maj 23, 2016, 11:43:49 »
Swoją drogą mało przyszłościowe rozwiązanie, jak kiedyś stwierdzi koleś, że chce TV jednak 20" większy to nici z tej dziury, no chyba że będzie na wysięgniku przed dziurę to robił, albo kuł ;).

Czytamy ze zrozumieniem ;)  - tam żadnego TV nie będzie, tym samym dziury pod niego też nie.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #697 dnia: Maj 23, 2016, 11:52:05 »
Z mojego doświadczenia (mam przygotowaną powierzchnię 3m x 2,5m pod obraz z projektora, a wysokość pomieszczenia to >3m, dochodzi jest jeszcze podwieszony sufit i szafka rtv) z wydzielonym obszarem tez bez idealnych proporcji 16:10 nie bedzie przeszkadzac. O ile bedziesz miec odpowiednie zaciemnienie (u mnie zasłony plus rolety fasadowe) naturalnie.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #698 dnia: Maj 23, 2016, 11:54:26 »
Ja mam rozwijany ekran, więc jak rozwinę bardziej, to mam na dole białe niewykorzystane miejsce. W ogóle nie przeszkadza.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #699 dnia: Maj 23, 2016, 12:34:51 »
To chociaż tyle, że w trakcie oglądania nie przeszkadza :)
(zaciemnienie będzie)

Niemniej będzie mnie irytował ten kwadrat na ścianie, w żaden sposób nie kojarzący się z ekranem, grrr...

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #700 dnia: Maj 23, 2016, 13:28:23 »
Znajdzie tu sie ktos z zacieciem architekta? ;) Mam zarezerwowane mieszkanie, ktore w obecnym ukladze ma duzo zmarnowanej powierzchni i nie mam wiekszego pomyslu co zmienic, zeby mialo to rece i nogi. Duzy korytarz jest wymuszony przez mieszkanie pietro wyzej, gdzie w tym miejscu sa schody.

W obecnym ukladzie mieszkanie ma 54,75 m^2 powierzchni uzytkowej, a w praktyce jest to maly "duzy" pokoj, sypialnia, kuchnia i lazienka :x Chcialbym jakims sposobem uzyskac dodatkowy pokoj, ale wszystko psuje duzy (12 m^2) korytarz, ktory ciagnie sie przez cale mieszkanie.

Finalnie chcialbym:
- salon, ew. z aneksem kuchennym,
- sypialnia (moze byc mala, tam sie spi),
- biuro/gralnia,
- lazienka.

Wiem, ze dolna sciana jest skosna, ale to ostatnie mieszkanie w tej inwestycji, ktore ma jakikolwiek sens. Sama inwestycja jest w mega lokalizacji z widokiem na zielen i panorame miasta, a przy okazji bedzie miala rekuperatory w kazdym mieszkaniu, a na dachu panele fotowoltaiczne, wiec jest atrakcyjnie. Jedynym minusem jest ten uklad :/

Wszystkie scianki dzialowe mozna poprzenosic, jedyna stala sa drzwi oraz tunele rekuperacyjne (zaznaczone na rzucie na szaro. Umowy jeszcze nie podpisalem, wiec na razie jeszcze kminie czy cos da sie z tym zrobic. #somebodydosomething

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #701 dnia: Maj 23, 2016, 14:12:53 »
Rzeczywiście dziwny układ. I nie da się nic z tym przedpokojem zrobić? W sensie jakoś zagrodzić, jakieś drzwi czy coś. Nic?

Mnie dziwi to dziwne usytuowanie łazienki, fajny kąt się marnuje.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #702 dnia: Maj 23, 2016, 14:55:44 »
Finalnie chcialbym:
- salon, ew. z aneksem kuchennym,
- sypialnia (moze byc mala, tam sie spi),
- biuro/gralnia,
- lazienka.

Czyli trzy pokoje z łazienką? Ja bym usunął ściankę między kuchnią a pokojem i z tego zrobił salon, może nawet trochę otwarty na korytarz. Tylko ściankę przy drzwiach wejściowych przedłużyć nieco, by wejście nieco odrgodzić. Pokoju 16,18 nie widzę jak można ruszyć, niby można podzielić na dwa, ale wtedy jeden pokój będzie ciemny, bez okna. Niby coś można pokombinować z korytarzem, zrobić tam jakieś biuro, biuro, ale nie lubię siedzieć w przejściu. Chyba żeby w sypialni zrobić kącik biurowy a gralnię zostawić w salonie.
Albo zamknąć wejście do pokoju 16,18 i w tym rogu zrobić biuro ale nie wiem czy miejsca starczy, bo drzwi od łazienki. Można je trochę przesunąć, a przejście do pokoju 16,18 (docelowej sypialni) wybić w ścianie między pokojami.

To tak na szybko :)

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #703 dnia: Maj 23, 2016, 15:08:13 »
Rzeczywiście dziwny układ. I nie da się nic z tym przedpokojem zrobić? W sensie jakoś zagrodzić, jakieś drzwi czy coś. Nic?

Mnie dziwi to dziwne usytuowanie łazienki, fajny kąt się marnuje.

Da sie zrobic wszystko, teoretycznie, ale nie mam pomyslu jak, bo drzwi wejsciowych nie przesune w lewo, tak samo jak drzwi balkonowych nie moge przesunac wyzej. Lazienke teoretycznie mozna wrzucic do gory, bo piony sa dwa - lazienkowy i kuchenny, ale jest to sytuacja jak z korytarzem - nie wiem jak to ugryzc, zeby mialo sens, stad wolanie o pomoc :D

Czyli trzy pokoje z łazienką? Ja bym usunął ściankę między kuchnią a pokojem i z tego zrobił salon, może nawet trochę otwarty na korytarz. Tylko ściankę przy drzwiach wejściowych przedłużyć nieco, by wejście nieco odrgodzić. Pokoju 16,18 nie widzę jak można ruszyć, niby można podzielić na dwa, ale wtedy jeden pokój będzie ciemny, bez okna. Niby coś można pokombinować z korytarzem, zrobić tam jakieś biuro, biuro, ale nie lubię siedzieć w przejściu. Chyba żeby w sypialni zrobić kącik biurowy a gralnię zostawić w salonie.
Albo zamknąć wejście do pokoju 16,18 i w tym rogu zrobić biuro ale nie wiem czy miejsca starczy, bo drzwi od łazienki. Można je trochę przesunąć, a przejście do pokoju 16,18 (docelowej sypialni) wybić w ścianie między pokojami.

To tak na szybko :)
(ciach)

Dzieki, rzuciles swiezym pomyslem, ktory troche mi glowe otworzyl:) Wspomnialem juz, ze drzwi balkonowych nie da sie przeniesc, bo wtedy to juz bedzie ingerencja w wyglad zewnetrzny/projekt budynku, wiec niestety klops, bo jak wiadomo polski salon ma miec wyjscie na balkon ;)

Na dalsze pomysly nadal czekam i z gory obiecuje piwo na spotkaniu forumowym (nie na Slasku, sora peeps:x).

Edit:

To zrzuć kuchnię na dół, koło łazienki na tę skośną ścianę . Będziesz miał pokój z aneksem i balkonem, a oprócz tego dwa dodatkowe pomieszczenia.

Taka byla moja pierwsza mysl, ale 16m^2 na salon z aneksem to jest lekki overunderkill ;) Chcialbym jakos ukrasc te metry z korytarza, zeby nie musiec wstawiac na szaf z calego mieszkania na cala szerokosc sciany ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2016, 15:30:48 wysłana przez Jay »

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #704 dnia: Maj 23, 2016, 15:20:50 »
To zrzuć kuchnię na dół, koło łazienki na tę skośną ścianę . Będziesz miał pokój z aneksem i balkonem, a oprócz tego dwa dodatkowe pomieszczenia.

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #705 dnia: Maj 23, 2016, 15:31:18 »
Przy projekcie Vramina możesz też spokojnie powiększyć łazienkę kosztem korytarza, co daje całkiem fajne możliwości.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #706 dnia: Maj 23, 2016, 16:10:22 »
Chcialbym jakos ukrasc te metry z korytarza, zeby nie musiec wstawiac na szaf z calego mieszkania na cala szerokosc sciany ;)

Chyba zeby wstawic lazienke do gory na sciane gdzie sa drzwi wejsciowe, obok nich. Kuchnie zrobic we wnece miedzy lazienka o oknem. Wtedy z dolem robisz co chcesz.

Mozesz tez zamienic kuchnie z lazienka i ukrasc troche metrow z przedpokoju i pokoju 10m.

Edit:

Ł - Łazienka, wejście gdzie wolisz
B - Biuro, małe ale jest
K - Kuchnia w pokoju.

Inaczej nie widzę :)
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2016, 16:29:45 wysłana przez Vramin »

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #707 dnia: Maj 23, 2016, 16:54:48 »
Dzieki, rzuciles kilka pomyslow, ktore teraz moge doszlifowac, a przedtem wpadlem w niemoc tworca, od ciagle patrzenia na ten uklad :D Swieze spojrzenia zawsze pomaga, moze cos z tego bedzie :)

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #708 dnia: Maj 23, 2016, 20:23:58 »
Nie mam kompa z Paintem po reka, ale cos mi jeszcze chodzi po glowie a wzorem pirata Olafa mam pewien rekwizyt. Jak cos mi wpadnie do glowy gdy rekwizyt bedzie juz pusty - dam znac ;)

Chcialbym przeniesc kuchnie i lazienke na korytarz, ale nie bardzo widze jak. Jeszcze :)

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #709 dnia: Maj 23, 2016, 20:52:24 »
Fajny pomysł Vramin! :)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #710 dnia: Maj 23, 2016, 22:00:19 »

Czytamy ze zrozumieniem ;)  - tam żadnego TV nie będzie, tym samym dziury pod niego też nie.
Czytamy ze zrozumieniem, o Tobie bym nie pisał per "koleś" ;).

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #711 dnia: Maj 24, 2016, 08:19:11 »
Myślałem żeby kuchnię wrzucić zamiast łazienki, ale to jest jakieś 2 x 2 . Standardowa głębokość blatu kuchennego to 60 cm, jeśli będzie z dwóch stron to zostanie 80 cm, czyli kuchnia będzie wąska. Chyba żeby blat dać tylko na prawej i dolnej ścianie i przedłużyć na skośną. Łazienkę można dać nad kuchnią, wejście naprzeciwko drzwi wejściowych. Ale wtedy trzeba będzie wykroić korytarz z pokoju 10,01 co i tak go zmniejszy. A ten rozmiar znam aż za dobrze bo mieszkałem w całe lata w pokoju o tych wymiarach u Rodziców. Innymi słowy - będzie mało.

Standardowe łóżko podwójne ma 140 cm szerokości na 2 m długości. Po wstawieniu do pokoju 10 m lub kuchni, po bokach zostaje 43,5 cm. Niby można, ale to trochę mało i kolana dostaną swoje, bo będą obijane o rogi łóżka. Mnie obijały się choć w starej chacie w Gdańsku mieliśmy nieco szerzej. Znów mało. Niby można przytulić do ściany, ale to nie to.

Jedyne co mi przychodzi do głowy by sypialnia była komfortowa to usunięcie pokoju 10 m. Łazienka zostaje, kuchnia na skośnej, ściana pokoju 10 m do góry i łączymy z kuchnią. Można też dać łazienkę nad kuchnię, ale patrz wyżej. Chyba żeby zrobić jakiś skos ale wtedy kibel będzie takim optycznym centrum domu. Widziałem coś takiego u znajomych i nie wygląda to dobrze.

Dwa mieszkania z żoną przeprojektowaliśmy, ale tu układ jest ciężki.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #712 dnia: Maj 24, 2016, 10:31:49 »
Uklad jest ciezki przez miejsce, w ktorym sa drzwi, ktore wymuszaja korytarz, niestety. Z przenoszeniem lazienki moze byc jednak problem, bo tak teraz sobie skojarzylem, ze pion lazienkowy ma dodatkowa kanalize przeciez, wiec z przeniesieniem na gore bedzie problem - pomyslalem o wodzie, ale o odprowadzaniu nieczystosci juz nie :x Musze przedzwonic do dewelopera i sie wypytac jakie dokladnie tam bedzie (super slowo, fajnie jesli istnieje) orurowanie :D

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #713 dnia: Maj 24, 2016, 10:50:08 »
Nie chcę cię martwić, ale tak drastyczne oddalenie łazieńki od pionów kanalizacyjnych będzie na 90% uniemożliwiało zachowanie odpowiedniego spadku, by twoje 2jki nie czekały pod podłogą  ;D Są ponoć jakieś pompy, które to mogą przepychać, ale to wygląda na rzeźbę w, nomen omen, gównie.

Dwa fajne, jak na tak mały metraż, pokoje wykroisz z tego, jeden z aneksem kuchennym. A w tym drugim, który może być większy (przesunięcie ścianki działowej, bo ta mała sypialnia i tak zyska optycznie po połączeniu z kuchnią) dzięki sensownemu rozplanowaniu stref możesz wykroić miejsce na projektor i miejsce do pracy. Tutaj przyda się sypnięciem groszem na fajnego architekta wnętrz.

edit - jeśli masz tylko "siłę" w kuchni, a nie gaz (o dziwo w nowszych inwestycjach zaczynają devsi wracać do gazu w kuchni, bo to jest trendy po tych wszystkich show kulinarnych ;)) to może zrób tak - duży salon z fajnym aneksem w pokoju dziennym plus sypialnie w pokoju bliżej wejścia. Odpowiednio przesuwasz ściankę działową między tymi pokojami dobierając metraż pod siebie - niech ten dzienny ma ok 25m2 (do zrobienia imho) to wtedy już zrealizujesz te strefy, o których pisałem wyżej. Kuchnia na ściance działowej graniczącej z sypialnią.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2016, 10:57:07 wysłana przez draak »

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #714 dnia: Maj 24, 2016, 10:58:29 »
Uklad jest ciezki przez miejsce, w ktorym sa drzwi, ktore wymuszaja korytarz, niestety. Z przenoszeniem lazienki moze byc jednak problem, bo tak teraz sobie skojarzylem, ze pion lazienkowy ma dodatkowa kanalize przeciez, wiec z przeniesieniem na gore bedzie problem - pomyslalem o wodzie, ale o odprowadzaniu nieczystosci juz nie :x

Czyli łazienka musi zostać na dole. No to kuchnia na dolną, skośną ścianę, ściana od pokoju 10 m do góry, pokój 10 m łączysz z byłą kuchnią i masz sypialnię. Fatalnie że na korytarz nie można wyjechać, bo drzwi wejściowe. One są nie do ruszenia? Chyba żeby poczarować coś z biurkiem w korytarzu, ale nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #715 dnia: Maj 24, 2016, 11:04:54 »
Podobnie, jak mój edit, tylko ja bym kuchnię widział w innym miejscu, by nie rzucała się od razu w oczy przy wejściu do pokoju. Wzrok naturalnie będzie kierować się na ścianę z oknem i "ślizgać" się po tej ciekawej skośnej ścanie.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #716 dnia: Maj 24, 2016, 11:29:45 »
Nie chcę cię martwić, ale tak drastyczne oddalenie łazieńki od pionów kanalizacyjnych będzie na 90% uniemożliwiało zachowanie odpowiedniego spadku, by twoje 2jki nie czekały pod podłogą  ;D Są ponoć jakieś pompy, które to mogą przepychać, ale to wygląda na rzeźbę w, nomen omen, gównie.

Dwa fajne, jak na tak mały metraż, pokoje wykroisz z tego, jeden z aneksem kuchennym. A w tym drugim, który może być większy (przesunięcie ścianki działowej, bo ta mała sypialnia i tak zyska optycznie po połączeniu z kuchnią) dzięki sensownemu rozplanowaniu stref możesz wykroić miejsce na projektor i miejsce do pracy. Tutaj przyda się sypnięciem groszem na fajnego architekta wnętrz.

edit - jeśli masz tylko "siłę" w kuchni, a nie gaz (o dziwo w nowszych inwestycjach zaczynają devsi wracać do gazu w kuchni, bo to jest trendy po tych wszystkich show kulinarnych ;)) to może zrób tak - duży salon z fajnym aneksem w pokoju dziennym plus sypialnie w pokoju bliżej wejścia. Odpowiednio przesuwasz ściankę działową między tymi pokojami dobierając metraż pod siebie - niech ten dzienny ma ok 25m2 (do zrobienia imho) to wtedy już zrealizujesz te strefy, o których pisałem wyżej. Kuchnia na ściance działowej graniczącej z sypialnią.

Nie, lazienka albo zostaje tam gdzie jest albo laduje w miejscu kuchni, ale to drugie raczej odpadnie jesli nie ma tam kanalizy (a raczej nie ma) :<

Wiesz, na polskie standardy to nie jest maly metraz, tylko sredni. Maly to jest 36/42, 50-70 to jest srednie, a powyzej tego to juz sa duze mieszkania (>100 to juz sa potwory). Jak nie wiedziales to #niemazaco ;) A powaznie to tutaj przeszkadzaja te drzwi i korytarz, bo jest inwestycja innego dewelopera, gdzie uklad o identycznym metrazu jest bardzo dobry:

http://rodzko.com.pl/upload/osiedle-nowoczesne/plany/36A.pdf

Metrow tyle samo, a mieszkanie dwupoziomowe i wygodne do rozplanowania. W standardzie maja nawet smart home rzeczy i klimatyzacje, ale nic to, bo lokalizacja jest absolutnie z dupy :D Jakby przeniesli te uklady do tej "mojej" lokalizacji to bym problemu nie mial :x

A co do laczenia salonu z pokojem obok to juz o tym myslalem, ale mi zabraknie biura, a ma byc odseparowane (jak sypialnia) od reszty mieszkania, zebym mial spokoj :P Wiem, wiem, mam fanaberie, ale jak cos ma byc "moje" to musi miec pewne rzeczy, bo inaczej nie bede sie czul swojo.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #717 dnia: Maj 24, 2016, 11:37:18 »
Luz, wg mnie 50m na 3 pokoje to jest mało (będą ciasne te pomieszczenia), obojętnie na jakie standardy. Serio z doświadczenia urządzania od zera 3 mieszkań (w tym aktualnego >130m2) podziel się tym rzutem z architektem wnętrz. Koledzy na forum są sympatyczni, ale ty widać masz wizję, którą możesz zrewidować gadając tylko z kimś kto się na tym faktycznie zna. Nam architekt w paru miejscach otworzyła oczy, akceptowała też nasze wytyczne i w rezultacie wyszło mieszkanie, w którym cieszy nas każdy detal.

Koszt projektu wnętrza to groszowe sprawy w/s do całości wykończeniówki i kosztów nabycia lokum.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #718 dnia: Maj 24, 2016, 11:54:57 »
Draak ma rację, idź do architekta. No offence, ale niech on (architekt, nie draak) ci wytłumaczy że w tym metrażu i układzie (przede wszystkim) ciężko będzie wykroić trzy pomieszczenia jakie byś chciał :)

Trzy pokoje da się zrobić nawet na 48 m2, takie było stare mieszkanie moich Rodziców. Tyle że ono było na planie kwadratu, korytarz był nieduży, a jeden pokój (mój) był klitką 2 x 4 m. Salon i sypialnia też nie porażały wielkością. A tobie chyba nie o to chodzi.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2016, 11:59:32 wysłana przez Vramin »

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #719 dnia: Maj 24, 2016, 12:49:34 »
Wychodzi na to, ze bede musial :< Dzieki za pomoc, tak czy tak :)