Autor Wątek: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy  (Przeczytany 121333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
Odp: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy
« Odpowiedź #320 dnia: Wrzesień 27, 2013, 16:02:50 »
Użyć krzesła albo usiąść na blacie ;)

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #321 dnia: Wrzesień 27, 2013, 16:13:35 »
A takie cos macie?

http://www.netgear.pl/home/products/powerline-and-coax/high-performance/XAVB5001.aspx

Zapomniałem zupełnie o takim rozwiązaniu. Nie wiem jak to działa technicznie (magia - Internet w prądzie), ale słyszałem o tego typu rozwiązaniach. Oferuje gigabitowe transfery w domu i najwyraźniej jest dostępne w Polsce. Po co więc kłasć kable Ethernet?

Prezentacja: http://youtu.be/u46Y57-xS1Q

Jestem kupiony.
Ja mialem cos takiego. Dwa tplinki modelu co prawda nie pamietam. Dzialalo slicznie przez poltora roku dopoki jeden sie nie zjaral. Teraz mamy remont w chacie wiec nie ma sensu kupowac bo normalna skretka poleci w scianach. Ale moge smialo polecic.
Jedyny taki problem, ze jak Ci leci jeden to musisz znowu kupic dwa ;)
Steam/Origin/UPlay: Toriniasty

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #322 dnia: Wrzesień 27, 2013, 16:38:21 »
Dlaczego? Oba się palą wtedy czy są jakos sparowane na amen?

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #323 dnia: Wrzesień 27, 2013, 17:41:56 »
Mi sie zjaral jeden, ale sprzedaja je zawsze w kompletach po 2 :) Przynajmniej ja tylko takie znajdowalem.

Offline Tomek Andruszkiewicz

• Badass
  • Pan Spinacz
« Odpowiedź #324 dnia: Wrzesień 27, 2013, 17:46:22 »

To elementarne, Watsonie - żeby skutecznie wymijać bitami strumień elektronów, muszą mieć idealnie skorelowane stany kwantowe (są po prostu w stanie splątanym). Zaleta jest taka, że dzięki uwolnieniu się od ograniczenia prędkości światła dysponują niezłym transferem, ale wadą jest fakt, że jak się jara jeden, to drugiego nie da się skorelować z innym.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #325 dnia: Wrzesień 27, 2013, 21:16:15 »
Jednak wyjasnienie Torina brzmi prawdopodobniej. :P

Patrzyłem na te Netgeary, do których linkowałem - niby strona jest po polsku, znalazłem je gdzies na sieci (chociażby przez ceneo.pl), ale wszędzie na zdjęciach mają amerykańskie wtyczki. Niby można przez przejsciówkę to puscić, ale trochę bez sensu taka atrapa. Nie wiem czy po prostu zdjęcia takie są czy nie ma modelu z europejską wtyczką. Najwyżej jakis inny producent, chociażby wspomniany TP-Link.

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #326 dnia: Wrzesień 27, 2013, 22:17:44 »
Jasne, ze mozesz sparowac je. Nawet wrecz musisz. Tylko tak jak mowilem zycze powodzenia w kupieniu pojedynczej sztuki :)
http://allegro.pl/komunikacja-i-lacznosc-4413?string=powerline
Tutaj masz od groma. Ja mialem tplinka nie powiem ktory model, ale bylem bardzo zadowolony(dopoki sie jeden nie zjaral kij wie czemu :) )

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #327 dnia: Wrzesień 28, 2013, 09:33:05 »
Widzę, że trochę tego jest, a ja cały czas myslałem, że takie rzeczy to najwyżej w Ameryce. ;) Po prostu czytałem o takim rozwiązaniu lata temu i raczej była to ciekawostka w jakims magazynie komputerowym.

Ja powinienem już mieć "instalację internetową" w mieszkaniu, bo jest ona w projekcie, tylko na razie nie wiem czy kable są rozprowadzone po lokalu czy tylko doprowadzone do lokalu (spora różnica) i w których puszkach. Możliwe, że nic nie będę musiał robić poza założeniem gniazdek.

A te Powerline'y są dobre chociażby ze względu na nadchodzący SteamOS - 500Mb powinno chyba wystarczyć do streamowania gry w 1080p@60 z jednego pokoju do drugiego?

Offline Makus

• Badass
« Odpowiedź #328 dnia: Październik 15, 2013, 15:30:51 »
Ma ktoś pomysł jak rozplanować instalację audio w takim przypadku?

Czerwona krecha to planowana lokalizacja telewizora - raz, że żona nie chce siedzieć tyłem do okna przy TV a dwa, że słońce nie będzie świecić w telewizor który wg. projektu byłby na północnej ścianie. Do tego na lewo od TV na prześwicie okna myślę o wrzuceniu z czasem ekranu na rzutnik - chociaż nie wiem gdzie ja wtedy rzutnik zamontuję, bo po przeciwnej stronie salonu może być za daleko. I mam teraz dylemat jak rozmieścić w podłodze peszle pod przyszłe kable. Nawet bez rzutnika mam skomplikowaną sytuację gdzie dać głośniki, a co dopiero przy dodaniu rzutnika (chyba, że pod rzutnik miałbym oddzielną "strefę" na głośnikach, ale wtedy strasznie dużo głośników wyjdzie. Ktoś ma jakieś pomysły? Instalację bym robił 5.1, chociaż myślę, że jak dam radę ustawić 5.1 to i pod 7.1 nie będzie problemu. Bez głośników praktycznie centralnie na środku salonu widzę, że się chyba nie obejdzie... A może dałoby radę tylne-boczne głośniki dać na ścianach - jeden jak się kończy okno na lewej ścianie (przy drzwiach) a drugi przy tym małym oknie na prawej ścianie?

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #329 dnia: Październik 15, 2013, 16:23:51 »
TV nad naroznikiem? I jak Wy to bedziecie ogladac? Co tez te hipstery nie wymysla. 8)
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #330 dnia: Październik 15, 2013, 16:48:40 »
Pomysł z tym rogiem fatalny. Oczywiście najlepiej tv dać na ścianę po prawej a na okno rolety/grube zasłony. Tyły przy krawędziach okna czy co to tam jest.

Jeżeli uprzesz się na tv w rogu to jedyne logiczne rozmieszczenie tyłów podałeś sam, lecz na moj gust okno za plecami jest 100x lepszym wyjściem.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #331 dnia: Październik 15, 2013, 16:58:13 »
Przynajmniej nie ja jeden mam "wyjątkowo niekinowe pomieszczenie" jak to tu okreslono. :D Z tym że z moim dowiedziałem się w salonie firmowym Denon, że faktycznie dźwięk da się "przesunąć" bo ichnie amplitunery mają funkcję autokalibracji (z mikrofonem się siada w różnych miejscach i ustawia) i pan sprzedawca/doradca nie widział żadnego problemu w tym, że telewizor nie stoi na srodku (zapewne chciałby sprzedać mi sprzęt ;) ).

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #332 dnia: Październik 15, 2013, 17:01:47 »
Teraz to chyba każdy amplituner będzie miał te autokalibrację. Mój ma, ale ja bym temu tak do końca nie wierzył ;). Z resztą i tak pewnie dojdziesz do wzniosku po jakimś czasie użytkowania, że Ci w zasadzie wszystko jedno w większości przypadków ;).

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #333 dnia: Październik 15, 2013, 17:02:40 »
Nawet napewno :)

Offline Makus

• Badass
« Odpowiedź #334 dnia: Październik 15, 2013, 17:04:38 »
Wiem, że jest fatalny ten narożnik, ale małżonki nie mogę przekonać... Nie chce siedzieć tyłem do okna i już (pewnie za dużo horrorów w dzieciństwie). Na oknach będą rolety, więc z tym nie byłoby problemu.
Więc muszę kombinować coś z tym rogiem... I zastanawiam się gdzie schować peszle w podłodze teraz. Jeden pewnie puszczę od narożnika do tamtego małego okna, drugi od narożnika do końca okna po lewej. Ew. myślę właśnie o dodatkowych 2 peszlach, żeby w razie zmiany koncepcji na pierwotną móc ustawić głośniki po bokach kanapy w narożniku.
Co do ampli - mam teraz jakiś ampli Onkyo, już ze 2-3 late i jego też ustawiałem z dołączonym mikrofonem - odpowiednia dobiera moc głośników zależnie od ich ustawienia. Potem w ustawieniach widać, że np. głośnik ma -db względem innych.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #335 dnia: Październik 15, 2013, 18:29:31 »
Nie rozumiem, budujesz dom, a ustawiasz telewizor w najbardziej nieodpowiednim miejscu, bez sensu. Mieszkanie (męczy mnie  to już od kilku tygodni, zobaczyłem projekt i nie śpię, ponieważ planuje), ale dom? Projekt proszę dostosować o po sprawie, a jak nie można, żonę należy przekonać odpowiednio, nie ma możliwości dobrego nagłośnienia w tego rodzaju ustawieniu. Po co się męczyć? Zasłony załatwią sprawię światła i ustaw sprzęt jak człowiek.

Offline Tomek Andruszkiewicz

• Badass
  • Pan Spinacz
« Odpowiedź #336 dnia: Październik 15, 2013, 18:35:03 »
Tylko nie myśl o wymianie TŻ, bo trafisz do sąsiedniego wątku o wkurzeniu.

Offline analizator

• Badass
« Odpowiedź #337 dnia: Październik 15, 2013, 19:09:39 »
kupa blablania
na pierwszy rzut oka widać, że idealnym miejscem d oglądania będzie garaż

Offline Makus

• Badass
« Odpowiedź #338 dnia: Październik 15, 2013, 19:30:58 »
Dobry pomysł, prawie jak kino samochodowe :P

Zastanawiam się ew. nad przesunięciem TV trochę w prawo, na granicę ściany i okna. Te okno na górze i tak zrobiłem jako fix, więc nie jest otwieralne. Tylko jak nie będę miał ściany za TV a okno, to wszelkie duperele typy ambilight odpadają.

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #339 dnia: Październik 15, 2013, 20:03:10 »
Jak dla mnie tragedia, na suficie powieś ;). A tak serio, forsuj lubą, bo to bez sensu jest, jedyna sensowna ściana to ta na front od okna i rogówki, o ile masz dobre rolety i najlepiej nie masz plazmy ;).
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2013, 20:06:50 wysłana przez BluePL »

Offline Makus

• Badass
« Odpowiedź #340 dnia: Październik 15, 2013, 20:37:41 »
Ale tak szczerze to mi się średnio podoba to oryginalne ustawienie. Salon ma 5m szerokości - jak dla mnie ciut za daleko żeby TV komfortowo oglądać, nawet przy 60 calach :)
Na poniższym obrazku telewizor ma około 60 cali - wszystko rysowane w skali. Zobacz jakie maleństwo :P

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #341 dnia: Październik 15, 2013, 21:12:17 »
No ok, ale kanapę byś ustawił mniej więcej w połowie szerokości pokoju. Dało by to max 3m do tv, czyli idealnie :)

Tak na marginesie, nie używa się mikrofonu do konfigu ampli, ustawia sie to ręcznie. Lvl na słuch a opóźnienia z miarką ;)

Offline Makus

• Badass
« Odpowiedź #342 dnia: Październik 15, 2013, 21:19:19 »
Czyli oryginalne ustawienie i kanapę na środek? Bez sensu :P

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #343 dnia: Październik 15, 2013, 21:53:30 »
Dlaczego bez sensu?

Offline Makus

• Badass
« Odpowiedź #344 dnia: Październik 15, 2013, 22:26:20 »
Bo prawie niczym nie będzie się różnić od ustawienia z obrazka wyżej? Czyli kanapa odsunięta od ścian na samym środku salonu. Do tego głośniki z których jeden wylądowałby prawie przed samym kominkiem...
Nic to, postanowiłem że puszczę sobie 3 kanały na kable, tak, że w razie czego będę bez większego kombinowania mógł przejść z ustawienia jak na obrazku do ustawienia jak w projekcie, wystarczy tylko kable odpowiednio przestawić w kanałach. W sumie to zaproponawane przez Ciebie ustawienie też będę mógł zastosować - z aktualnie prawego kanału teoretycznie będę mógł puscić prawy i lewy dla kanapy.

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #345 dnia: Październik 15, 2013, 22:28:08 »
Ok, źle oceniłem wymiar, bo narysowałeś TV skośnie jako tą czerwoną linię i byłem pewien że taki ma być. To nie ma jednak tragedii jak na tej ścianie ustawisz.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #346 dnia: Październik 15, 2013, 22:38:35 »
Teraz to chyba każdy amplituner będzie miał te autokalibrację. Mój ma, ale ja bym temu tak do końca nie wierzył ;). Z resztą i tak pewnie dojdziesz do wzniosku po jakimś czasie użytkowania, że Ci w zasadzie wszystko jedno w większości przypadków ;).

Już sobie odpusciłem zabawę z "profesjonalnym" sprzętem. Audiofilem żadną miarą nie jestem, nie będę na tym się delektował muzyką, tylko filmy i gierki - chcę słyszeć dźwięk przestrzenny po prostu (ma mnie otaczać, a nie lecieć tylko z przodu). Na razie na celowniku mam te dwa gotowe zestawy dla normalnych ludzi:

http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/kino-domowe/sony/test-kino-domowe-3d-4k-upscal-sony-bdv-n91-r264

http://www.ceneo.pl/14426899#tab=spec

U mnie również jest problem z ustawieniem głosników.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #347 dnia: Październik 15, 2013, 23:11:23 »
Bo prawie niczym nie będzie się różnić od ustawienia z obrazka wyżej? Czyli kanapa odsunięta od ścian na samym środku salonu. Do tego głośniki z których jeden wylądowałby prawie przed samym kominkiem...

Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja to widzę tak, tyły na przeciwległej ścianie.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #348 dnia: Październik 16, 2013, 09:23:08 »
Co do ustawienia telewizora naprzeciw okna, to również jestem "naprzeciw" tej decyzji. :) Zasłanianie rolet w ciągu dnia powoduje mrok, ponurą atmosferę, przygnębienie i smierc z wyziębienia. Może o to chodzi żonie, a nie że boi się siedzieć tyłem do okna. A poza tym sąsiedzi mogą oglądać naszą telewizję, jeżeli akurat mamy sąsiadów za oknem.

Offline quong

• Badass
« Odpowiedź #349 dnia: Październik 16, 2013, 09:57:00 »
Zestaw mebli (sofa narożna, sofa, dwa fotele) musi pozostać takiej właśnie ilości jak jest czy można coś "wyrzucić" ?

Offline Makus

• Badass
« Odpowiedź #350 dnia: Październik 16, 2013, 13:37:47 »
Zestaw mebli (sofa narożna, sofa, dwa fotele) musi pozostać takiej właśnie ilości jak jest czy można coś "wyrzucić" ?
Można spokojnie wyrzucić. Raczej nie będzie więcej jak sofa+2 fotele ewentualnie sofa narożna + fotel.

mataman - no wygląda to w miarę dobrze, jedyny minus taki, że idąc z kuchni/jadalni na taras będę obchodził głośnik. Ale przy tym jak planuję rozprowadzić kanały na przewody powinienem być w stanie uzyskać taki rozkład głośników przy ew. przemeblowaniu.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #351 dnia: Październik 26, 2013, 15:55:59 »
Polećcie jakąś pralkę do zabudowy (do kuchni). Coś marnie to wygląda. :) Na razie wyczytałem, że wybór jest mały, a pralki są brzydkie. Potrzebne mi jakieś opinie o konkretnych produktach.

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #352 dnia: Październik 26, 2013, 16:09:06 »
@DarkStar

Nie polecam pralki do zabudowy ;)
Tak jak piszesz. Wybór jest "nieciekawy" (mało modeli, kiepski wygląd, ceny "z dupy" itp.).
Polecam rozwiązać ten problem/dylemat w inny sposób. Wybrać jakąś pralkę (koniecznie ładowaną od frontu) i najzwyczajniej zabudować ją drzwiami.

Robiłem tak kuchnie wielokrotnie u wielu klientów i nie spotkałem jeszcze osoby, która nie byłaby zadowolona z tego rozwiązania.
Same plusy:
- tańsza pralka
- większy wybór (aspekt wizualny)
- pralka tak jak chcesz jest "ukryta" w rzędzie szafek kuchennych

UWAGA
Koniecznie przed zakupem sprawdzić wszelkie wymiary pralki, żeby uniknąć jakichkolwiek problemów z "zabudowaniem".
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2013, 16:11:34 wysłana przez projektkong »

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #353 dnia: Październik 26, 2013, 23:53:56 »
To jest myśl. :) Jakoś ciekawszym rozwiązaniem jest pralka dedykowana do zabudowy, ale realia są trochę inne. Chyba faktycznie zrobię tak jak mówisz.

A tak w ogóle to zrozumiałem to o czym ludzie mówią przy okazji budżetu na wykończenie mieszkania. :( Właśnie uderzam głową w mur i czuję się jak JVR, tyle że ja nie mogę sobie dodrukować pieniędzy ani przekroczyć progu ostrożnościowego. Nie wiem jakim cudem się mam zmieścić w budżecie, a więcej kasy już nie mam i nie bardzo mam skąd pożyczyć. Ten pociąg wjeżdża powoli do tunelu, ale to chyba nie jest tunel, tylko tzw. ciemna dupa. :[ Zwyczajowy "1000zł na m2" to za mało - trzeba jeszcze zapłacić ekipie, kupić meble i AGD. Ten 1000zł to jest chyba tylko na materiały, a to nawet nie jest wtedy żaden wysoki standard.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #354 dnia: Październik 27, 2013, 01:19:52 »
1tys/m2 na wykończenie nie jest jakimś szałem. Reszta, czyli wyposażenie absolutnie nie zmieści się w tym tysiaku.

Offline analizator

• Badass
« Odpowiedź #355 dnia: Październik 27, 2013, 06:58:34 »
To jest myśl. :) Jakoś ciekawszym rozwiązaniem jest pralka dedykowana do zabudowy, ale realia są trochę inne. Chyba faktycznie zrobię tak jak mówisz.

A tak w ogóle to zrozumiałem to o czym ludzie mówią przy okazji budżetu na wykończenie mieszkania. :( Właśnie uderzam głową w mur i czuję się jak JVR, tyle że ja nie mogę sobie dodrukować pieniędzy ani przekroczyć progu ostrożnościowego. Nie wiem jakim cudem się mam zmieścić w budżecie, a więcej kasy już nie mam i nie bardzo mam skąd pożyczyć. Ten pociąg wjeżdża powoli do tunelu, ale to chyba nie jest tunel, tylko tzw. ciemna dupa. :[ Zwyczajowy "1000zł na m2" to za mało - trzeba jeszcze zapłacić ekipie, kupić meble i AGD. Ten 1000zł to jest chyba tylko na materiały, a to nawet nie jest wtedy żaden wysoki standard.

i najgorsze co mógłbyś zrobić w tej sytuacji to podejść do sprawy tak:
"właściwie to zrobię całość trochę gorzej a później się to powoli poprawi" - bezedura, tak zostanie na lata
jeśli zależy ci na jakości to np odpuść całkiem jedno pomieszczenie - zostaw "gruzowisko" jak dozbierasz kasy to je zrobisz, bo takie gruzowisko będzie cię na tyle wkurzało, że będziesz musiał to zrobić

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #356 dnia: Październik 27, 2013, 07:46:29 »
Zgadzam się. W ogóle nie dopuszczam też myśli, że jak brakuje kasy, to wezmę np. najtańsze AGD, najtańsze płytki, itd. Nie chcę najtańszego syfu. :) Na forum nie będę podawał żadnych kwot, ale jak brałem kasę na wykończenie (bo brałem - swoje oszczędności zamiast tego przeznaczyłem na wkład własny, żeby uzyskać lepsze warunki kredytu), to bank kręcił nosem, że o dużo proszę. Tylko jak teraz przyszło co do czego, to nie potrafię domknąć budżetu, a nie robię luksusowego mieszkania. Najwięcej kasy idzie na ekipę remontową (bo nie rodzina) oraz schody (pół nowego samochodu z salonu). Potem chyba kuchnia, łazienka i reszta. W sumie zaszalałem tylko z płytkami łazienkowymi - tutaj przyznaję, że wziąłem towar z górnej półki, bo mi się strasznie spodobały w sklepie.

Doradczyni finansowa (??) mówiła mi, że przyjmują standardowo 1000zł/m2 na wykończenie. Taką samą kwotę rzuciła projektantka. Taką samą kwotę znalazłem w necie. Ale niech mówią, że to jest za same materiały! :) Bo za komplet materiałów i prac to bardziej bym przyjmował 1900zł.

Sofy, fotel i łóżko biorę z IKEI. :P

Pogadajmy jeszcze o sprzęcie AGD. :-) Ponieważ znam się na tym jeszcze gorzej niż na sprzęcie komputerowym (a ostatniego peceta składałem 8 lat temu), to posiłkowałem się ceneo.pl - szukałem sprzętów, które mają dużo opinii przy jednoczesnej wysokiej ocenie. Trochę się zdziwiłem, że królują płyty indukcyjne za 1200zł - nie wiem czy "Polaki cebulaki" czy faktycznie nie warto przepłacać. Na przykład te 3:

Whirlpool ACM816BA http://www.ceneo.pl/17121078
Teka IR 641 http://www.ceneo.pl/2141246
Electrolux EHH6540FOK http://www.ceneo.pl/16632208
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2013, 07:50:43 wysłana przez DarkStar »

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #357 dnia: Październik 27, 2013, 12:01:22 »
A w życiu bym nie kupił tego. Płytę,  piekarnik i zmywarkę mam Boscha. Nie ma co się pakować w tani szmelc.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #358 dnia: Październik 27, 2013, 14:00:37 »
To nie jest pomocna opinia. :)

Offline _Music

• Super Badass
« Odpowiedź #359 dnia: Październik 28, 2013, 00:49:59 »
@DarkStar

Nie polecam pralki do zabudowy ;)
Tak jak piszesz. Wybór jest "nieciekawy" (mało modeli, kiepski wygląd, ceny "z dupy" itp.).
Polecam rozwiązać ten problem/dylemat w inny sposób. Wybrać jakąś pralkę (koniecznie ładowaną od frontu) i najzwyczajniej zabudować ją drzwiami.

Robiłem tak kuchnie wielokrotnie u wielu klientów i nie spotkałem jeszcze osoby, która nie byłaby zadowolona z tego rozwiązania.
Same plusy:
- tańsza pralka
- większy wybór (aspekt wizualny)
- pralka tak jak chcesz jest "ukryta" w rzędzie szafek kuchennych

UWAGA
Koniecznie przed zakupem sprawdzić wszelkie wymiary pralki, żeby uniknąć jakichkolwiek problemów z "zabudowaniem".

Tak na przyszłość- generalnie odradzasz pralki ładowane z góry? Bardziej awaryjne, czy jakieś inne powody?

Teraz mam takową po raz pierwszy w życiu i nie wiem, czy jest jakaś uszkodzona, ale hałasuje jak potępiona podczas wirowania- no ale może akurat na taki model (lub takie uszkodzenie) trafiłem.