Autor Wątek: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy  (Przeczytany 118657 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
Odp: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy
« Odpowiedź #280 dnia: Lipiec 11, 2013, 15:01:50 »
No nie ma szans, żeby doradca otrzymał w Urzędzie Skarbowym urzędowo poświadczoną kserokopię moich PITów, albo zaświadczenia o niezaleganiu z podatkami i składkami. Tak jak napisałem - będąc na etacie ma się dużo mniej formalności i łatwiej jest dostać kredyt. Mój doradca potwierdza, bo poczyniłem taką obserwację w dyskusji.

Offline Makus

• Badass
« Odpowiedź #281 dnia: Lipiec 21, 2013, 16:05:41 »
Najzabawniejsza rzecz z jaką się spotkałem - jeżeli dochody firmy wzrastają o ponad 30% w ciągu roku, to jest to podejrzane (?) i wówczas bank musi zażądać dodatkowych dokumentów i jeszcze bardziej się wszystkiemu przyjrzeć. :) Zamiast się cieszyć, że klient ma coraz więcej hajsu, to robi się z tego problem, bo na etacie raczej nie dostaje się takich dużych podwyżek.
Trochę to logiczne jest. Wielu przedsiębiorców zaniża dochody kombinując jak najwięcej kosztów do wrzucenia do działalności. Nagły wzrost dochodów przed wzięciem kredytu może zostać odebrany jako chęć podbicia sobie zdolności kredytowej w celu uzyskania większego kredytu. I jeśli to podbicie jest sztuczne (i to bank bada) to może być potem problem ze spłatą większego kredytu.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #282 dnia: Wrzesień 17, 2013, 15:12:41 »
Temat pasuje do kilku wątków, ale zamieszczę tutaj bo wiąże się to z wykończeniem mieszkania. Chcę sobie sprawić jakis fajny system audio w domu, nigdy takiego nie miałem (tylko słuchawki stereo / dwa głosniczki) i jestem zielony w temacie. Jak to ma być dźwięk przestrzenny, to nie można sobie po prostu pierdolnąć głosników do kąta i voila. Załączam szkic sytuacyjny:

To po prawej na dole to narożna sofa, kwadracik obok to fotel, klapka u góry to drzwi do innego pomieszczenia, a to krzywe obok to miejsce, w którym znajdowałby się telewizor lub ekran do projektora. Jak widać, ekran nie znajduje się na srodku sciany, tylko jest przesunięty w lewo. Co w takim przypadku? Czy oprócz fizycznego ustawienia głosników da się jakos je skonfigurować tak, żeby dźwięk się przesunął? Np. głosniki po prawej dają mocniejszy sygnał niż te po lewej czy cos w tym stylu.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #283 dnia: Wrzesień 17, 2013, 15:19:20 »
Kanape na drugi rog przestaw!
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #284 dnia: Wrzesień 17, 2013, 15:34:18 »
Nie da się, szkic jest uproszczony, ma być tak jak to widać.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #285 dnia: Wrzesień 17, 2013, 15:45:49 »
Co sze ne da? Wszystko sze da! ;)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #286 dnia: Wrzesień 17, 2013, 15:52:24 »
A okna gdzie? To jest ciemna piwnica? No i jaki kolor scian? Za malo info dajesz 8).
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #287 dnia: Wrzesień 17, 2013, 15:54:30 »
Jeżeli byś siedział tylko na tym fotelu to problemu większego nie widzę. No chyba że na tym kawałku ściany nie zmieści sie tv+ obie frontowe kolumny.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #288 dnia: Wrzesień 17, 2013, 16:06:32 »
Miałem na studiach taką laborkę, gdzie  ustawialiśmy system audio. W kluczowym miejscu (kanapa) siadasz z miernikiem i ustawiasz Balance tak, żeby poziom dźwięku był taki sam z obu kanałów. Oczywiście musisz mieć jednostajny dźwięk (albo szum) raz z lewego, raz z prawego kanału, o takim samym poziomie.

Przy przestrzennym jeszcze pewnie trzeba dostroić przód-tył.

W skrócie? Da się.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #289 dnia: Wrzesień 17, 2013, 16:13:17 »
Jeżeli byś siedział tylko na tym fotelu to problemu większego nie widzę. No chyba że na tym kawałku ściany nie zmieści sie tv+ obie frontowe kolumny.

Fotel będzie specjalnie do grania (taki rozkładany). 8) Kolumny się zmieszczą po bokach. Przy czym oglądanie filmu w 2 i więcej osób raczej musi się odbywać z sofy i wtedy dupa. :)

A nie da się, bo na lewej scianie znajdują się wrota balkonowe (podwójne otwierane drzwi) oraz dupna szyba, a w scianie po prawej jest przejscie i nie jest ona na całej długosci pomieszczenia. Na dolnej scianie z kolei znajduje się kaloryfer. Zaznaczyłem, że szkic jest umowny. Po prostu w obecnym układzie pomieszczenia taki układ mebli wydaje się najlepszym.

Miałem na studiach taką laborkę, gdzie  ustawialiśmy system audio. W kluczowym miejscu (kanapa) siadasz z miernikiem i ustawiasz Balance tak, żeby poziom dźwięku był taki sam z obu kanałów. Oczywiście musisz mieć jednostajny dźwięk (albo szum) raz z lewego, raz z prawego kanału, o takim samym poziomie.

Przy przestrzennym jeszcze pewnie trzeba dostroić przód-tył.

W skrócie? Da się.

Zastanawia mnie czy wtedy nadal jest mowa o dźwięku przestrzennym czy też mamy do czynienia z jego emulacją (ze względu na złe umieszczenie głosników i grzebanie w ustawieniach)?

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #290 dnia: Wrzesień 17, 2013, 16:20:52 »
Pomieszczenie wybitnie nie kinowe, cieżko coś tu wymyślić.

Może tv plecami do rogu, fronty po jego bokach a tyły za kanapą.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #291 dnia: Wrzesień 17, 2013, 16:46:06 »
Pomieszczenie wybitnie nie kinowe, cieżko coś tu wymyślić.

:(

Pozostaje mi Sony HMZ... I tak planowałem, ale to jest sprzęt egoistyczny no i nie wiem czy zdrowo z tym siedzieć na łbie tyle godzin.

Ewentualnie wspomniany kiedys pokój do gier. Mam jedno pomieszczenie (standardowy układ prostokątny, drzwi na jednej scianie, okno na drugiej, dwie sciany wolne), które nie wiem czym ma być. Może mógłbym połączyć funkcję pokoju goscinnego i pokoju do grania, bo jak ktos będzie zostawał w gosci to i tak nie pogram.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2013, 16:51:31 wysłana przez DarkStar »

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #292 dnia: Wrzesień 19, 2013, 10:40:09 »
Czy ukrywacie kable do głośników lub innych sprzętów? Do takiego 5.1 kable muszą isć przez całą długosć pomieszczenia. Fajnie je ukryć, ale przy wymianie sprzętu na nowy/lepszy lub jakiejs awarii to może być problemem.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #293 dnia: Wrzesień 19, 2013, 10:44:10 »
Miałem mieć spokojny dzionek na popykanie GTA, a tu mieszkanie dla studentów zalali w łazience z góry, w pokoju ze ściany kapie, bo debile nie dokręcili licznika jak wymieniali w mieszkaniu obok - i chuj, muszę na szybko znaleźć kogoś, kto to poprawi. Echhhh.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #294 dnia: Wrzesień 19, 2013, 11:40:53 »

Czy ukrywacie kable do głośników lub innych sprzętów? Do takiego 5.1 kable muszą isć przez całą długosć pomieszczenia. Fajnie je ukryć, ale przy wymianie sprzętu na nowy/lepszy lub jakiejs awarii to może być problemem.

Jak najbardziej. U mnie kable idą pod listwą, przy ścianie.

Offline quong

• Badass
« Odpowiedź #295 dnia: Wrzesień 19, 2013, 12:05:52 »
To i ja się wtrącę nieco w wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy. Małe bo małe (M2) ale muszę trochę odświeżyć mieszkanie od dziewczyny. Głównie chodzi o pomalowanie ścian ale irytuje mnie (jak to w starych blokach bywa) rury z ogrzewania, z gazu itd itp - latają jak szalone. Można (i pytanie czy wolno?) je jakoś fajnie zabudować? Domyślam się, że jakaś płyta gipsowa, wata izolacyjna będzie niezbędna ale jak to zrobić, żeby to zrobić dobrze? Niektóre z tych rur są w ogóle śmiesznie pokrzywione, zamiast przy suficie/ścianie to są kierowane na środek sufitu, potem się załamuje i wraca w kierunku naroża.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2013, 12:18:35 wysłana przez quong »

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #296 dnia: Wrzesień 19, 2013, 12:06:04 »
Można puścić listwą, ale jeżeli mieszkanie jest w stanie deweloperski/przed remontem/nie boisz się kucia ściany, można puścić w ścianie (grubszy kabel i peszel) i zrobić specjalne gniazdka (do kupienia w każdym markecie budowlanym).

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #297 dnia: Wrzesień 19, 2013, 12:33:26 »
To i ja się wtrącę nieco w wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy. Małe bo małe (M2) ale muszę trochę odświeżyć mieszkanie od dziewczyny. Głównie chodzi o pomalowanie ścian ale irytuje mnie (jak to w starych blokach bywa) rury z ogrzewania, z gazu itd itp - latają jak szalone. Można (i pytanie czy wolno?) je jakoś fajnie zabudować? Domyślam się, że jakaś płyta gipsowa, wata izolacyjna będzie niezbędna ale jak to zrobić, żeby to zrobić dobrze? Niektóre z tych rur są w ogóle śmiesznie pokrzywione, zamiast przy suficie/ścianie to są kierowane na środek sufitu, potem się załamuje i wraca w kierunku naroża.
Zabudować można, oczywiście przy wymianie/usterce trzeba będzie rozwalić (gazowych teoretycznie nie wolno zabudowywać, a i mają być pomalowane na żółto, ale nikt się tego nie trzyma). Nie musisz stosować żadnej waty, czy innego wypychacza, nie ma to sensu większego, chyba, że rury znajdowałyby się w nieogrzewanym pomieszczeniu. Musisz kupić profile (ud,cd), kołki szybkiego montażu, gips, płytę gipsową, akryl, grunt, farbę, siatkę na łączenia, kątowniki narożne. Dokładnie przemyśleć konstrukcję, sposób zakrycia rur i działać :)

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #298 dnia: Wrzesień 19, 2013, 12:37:52 »
Albo zrób jak blacharze - nawal tyle pianki montażowej, że będzie się dało z tego wyciąć elegancki prostopadłościan wokół tej rury i pomaluj tyle razy, żeby wyglądało na gładkie ;D

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #299 dnia: Wrzesień 19, 2013, 12:39:23 »
Zdaje się,  że co jakiś czas gazownik robi kontrolę szczelności,  wiec musi być jakiś dostęp i w razie awarii możliwość demontażu.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #300 dnia: Wrzesień 19, 2013, 12:41:42 »
Gazownik kontroluję kuchenki i pomieszczenie czujnikiem, ewentualnie machnie przy zaworze, o ile nie jest on schowany w szafce, więc obawa znikoma. Dodatkowo, zaworów nikt nie będzie zabudowywał (o ile nie jest idiotą), ewentualnie można zrobić drzwiczki i po sprawie.

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #301 dnia: Wrzesień 19, 2013, 12:49:29 »
Mam peszle puszczone w wylewce, przy okazji od wylotu do wylotu mam puszczone linki, także w razie potrzeby mogę coś nowego bez większego problemu w nie wprowadzić :). OFC jednocześnie wtedy wprowadzam nowy kabel + kolejną linkę, żeby zawsze jakaś była we wnętrzu. Linki pooznaczane kolorami, żebym wiedział gdzie która leci.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #302 dnia: Wrzesień 19, 2013, 12:52:06 »
Można puścić listwą, ale jeżeli mieszkanie jest w stanie deweloperski/przed remontem/nie boisz się kucia ściany, można puścić w ścianie (grubszy kabel i peszel) i zrobić specjalne gniazdka (do kupienia w każdym markecie budowlanym).

Dobry pomysł. Po prostu chodzi mi po głowie taka mysl, że za parę lat kupię nowy sprzęt i kable nie będą pasować (mało prawdopodobne, ale może jakis nowy standard wejdzie..?), albo cos się spieprzy z kablem (bardziej prawdopodobne) i będę go chciał wymienić - a tu zonk, bo kabel jest schowany w scianie. :) Pewnie jakies bzdury wygaduję, po prostu się nie znam.

EDIT: Wysłałem przed przeczytaniem posta Blue (nie było powiadomienia, hm).

Mam peszle puszczone w wylewce, przy okazji od wylotu do wylotu mam puszczone linki, także w razie potrzeby mogę coś nowego bez większego problemu w nie wprowadzić :). OFC jednocześnie wtedy wprowadzam nowy kabel + kolejną linkę, żeby zawsze jakaś była we wnętrzu. Linki pooznaczane kolorami, żebym wiedział gdzie która leci.

To by chyba rozwiązywało problem. :) Czyli to jest taka linka dłuższa niż kanał na kabel i do niej przywiązuje się ten kabel, a potem ciągnąc za linkę wyciągamy kabel?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2013, 12:54:05 wysłana przez DarkStar »

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #303 dnia: Wrzesień 19, 2013, 13:00:39 »
Czyli to jest taka linka dłuższa niż kanał na kabel i do niej przywiązuje się ten kabel, a potem ciągnąc za linkę wyciągamy kabel?
Tak, kabel i nową linkę :). Peszle wziąłem najszersze jakie były, ale ja sobie mogłem na to pozwolić, bo wylewkę i tak robiłem dużą.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #304 dnia: Wrzesień 19, 2013, 13:01:12 »
Głośnikowy raczej się nie zmieni, a nawet jeżeli, puścisz jeszcze raz, ewentualnie puścisz listwą. Ogólnie z listwą jest tego rodzaju problem, iż kable wymagają miejsca, a nie każdy lubi wielkie listwy, więc nie wszędzie się zmieści, np. drewniana listwa wymaga i tak bruzdy w ścianie, więc i tak będziesz musiał ją urwać, demolka mniejsza, ale nie obejdzie się bez poprawek. Chyba, że puścisz gruby peszel i kilka linek, aby w przypadku wymiany, można było przywiązać kabel z jednej strony i przeciągnąć na drugi ;)

Blue mnie wyprzedził ;)

Offline quong

• Badass
« Odpowiedź #305 dnia: Wrzesień 20, 2013, 07:23:05 »
Gazownik kontroluję kuchenki i pomieszczenie czujnikiem, ewentualnie machnie przy zaworze, o ile nie jest on schowany w szafce, więc obawa znikoma. Dodatkowo, zaworów nikt nie będzie zabudowywał (o ile nie jest idiotą), ewentualnie można zrobić drzwiczki i po sprawie.
Może uda mi się zrobić jakieś foto w weekend to zapodam jak to z tym gazem wygląda. W każdym razie, dzięki za parę pomocnych słów.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #306 dnia: Wrzesień 25, 2013, 19:15:11 »
A takie cos macie?

http://www.netgear.pl/home/products/powerline-and-coax/high-performance/XAVB5001.aspx

Zapomniałem zupełnie o takim rozwiązaniu. Nie wiem jak to działa technicznie (magia - Internet w prądzie), ale słyszałem o tego typu rozwiązaniach. Oferuje gigabitowe transfery w domu i najwyraźniej jest dostępne w Polsce. Po co więc kłasć kable Ethernet?

Prezentacja: http://youtu.be/u46Y57-xS1Q

Jestem kupiony.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2013, 19:18:41 wysłana przez DarkStar »

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #307 dnia: Wrzesień 27, 2013, 10:32:05 »
Temat: pralka w kuchni. Nigdy tak nie miałem, wiem że niektórzy mają. Co o tym sądzicie? Jakie są wady takiego rozwiązania?

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #308 dnia: Wrzesień 27, 2013, 10:36:20 »
Ja tak mam, bo moja łazienka jest za mała ;/ minus? trzeba przenosić brudne rzeczy do kuchni ;p i nie mam miejsca na np. zmywarkę ;p

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #309 dnia: Wrzesień 27, 2013, 11:50:59 »
Temat: pralka w kuchni. Nigdy tak nie miałem, wiem że niektórzy mają. Co o tym sądzicie? Jakie są wady takiego rozwiązania?
Jeżeli masz dużą kuchnię, schowasz ją w szafce i nie przeszkadza Ci noszenie prania z kosza, ewentualny hałas prania (o ile jest to salon z aneksem) to nie ma żadnych minusów. Pamiętaj, aby doprowadzić wodę, odpływ i gniazdko ;)

Offline Tomek Andruszkiewicz

• Badass
  • Pan Spinacz
« Odpowiedź #310 dnia: Wrzesień 27, 2013, 11:52:45 »

Same zalety. Możesz babę przykuć do zlewu krótkim pętem: wszystko na miejscu obrobi, nie będzie po przedpokoju łańcucha ciągała.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #311 dnia: Wrzesień 27, 2013, 11:55:07 »
Ja mam pralkę w salonie, obudowaną szafką na zamówienie. :)
Gregys out.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #312 dnia: Wrzesień 27, 2013, 11:55:16 »

Same zalety. Możesz babę przykuć do zlewu krótkim pętem: wszystko na miejscu obrobi, nie będzie po przedpokoju łańcucha ciągała.

Sprzeciw! Kto przyniesie pranie z łazienki?  ;D

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #313 dnia: Wrzesień 27, 2013, 11:58:29 »

Patrzcie go! Wszystkie najdroższe sprzęty w salonie, co by goście mogli patrzeć i zazdroscic!

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #314 dnia: Wrzesień 27, 2013, 12:24:22 »
Pralki nie widać, muszę chyba szybkę wstawić.
Gregys out.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #315 dnia: Wrzesień 27, 2013, 12:39:38 »
Ja tak mam, bo moja łazienka jest za mała ;/ minus? trzeba przenosić brudne rzeczy do kuchni ;p i nie mam miejsca na np. zmywarkę ;p

Zmywaj w pralce!

Patrzcie go! Wszystkie najdroższe sprzęty w salonie, co by goście mogli patrzeć i zazdroscic!

Wczoraj w Saturnie widziałem pralkę LG, która po bokach miała szybę - widać wszystko co ma w srodku, cały bęben i inne ustrojstwa. Zastanawiałem się czy to jest model na sprzedaż (chyba tak) czy jakis poglądowy. Zawsze lubiłem patrzeć na wirujące pranie, a tu jeszcze od boku bym mógł oglądać - model dla mnie. ;)

;D Muszę to przekazać dalej.

Łazienkę mam małą - wiadomo, że to jedyny powód żeby w ogóle rozważać wstawienie pralki do kuchni. Kuchnia będzie raczej zamknięta.

Blat nad pralką nie wibruje podczas wirowania? ;) Ponoć pralki do zabudowy są trochę inne niż te standardowe i tak nimi nie telepie, ale tak tylko słyszałem.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #316 dnia: Wrzesień 27, 2013, 12:49:23 »
Ja mam zwykłą pralkę, z której dodatkowo odkręciłem górną pokrywę, żeby mebel nie był zbyt wysoki. Pralka nie dotyka blatu, więc żadne wibracje nie są przenoszone.
Gregys out.

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #317 dnia: Wrzesień 27, 2013, 12:52:03 »
U mnie podobnie z blatem, jest te kilka mm przerwy od blatu, z normalnej wysokości tego nie widać :).

Sprzeciw! Kto przyniesie pranie z łazienki?  ;D
Oj tam, będziesz rzucał do kuchni ;).

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #318 dnia: Wrzesień 27, 2013, 14:21:32 »
Wczoraj w Saturnie widziałem pralkę LG, która po bokach miała szybę - widać wszystko co ma w srodku, cały bęben i inne ustrojstwa. Zastanawiałem się czy to jest model na sprzedaż (chyba tak) czy jakis poglądowy. Zawsze lubiłem patrzeć na wirujące pranie, a tu jeszcze od boku bym mógł oglądać - model dla mnie. ;)
To raczej model promocyjny, ot dla pokazania technologii prania.

Blat nad pralką nie wibruje podczas wirowania? ;) Ponoć pralki do zabudowy są trochę inne niż te standardowe i tak nimi nie telepie, ale tak tylko słyszałem.
Będzie, ale jeżeli ustawisz ją odpowiednio, wypoziomujesz i dasz dwa, trzy centymetry przestrzeni po bokach, nie powinno sprawić to żadnego problemu. Widziałem sporo typowych pralek, suszarek zabudowywanych w szafkach, konstrukcjach gk i nic się nie działo, zwłaszcza, że nowoczesne pralki nie zachowują się jak startujące odrzutowce ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2013, 14:24:47 wysłana przez Rolek »

Offline Tomek Andruszkiewicz

• Badass
  • Pan Spinacz
« Odpowiedź #319 dnia: Wrzesień 27, 2013, 14:42:37 »
Ale jak się zabuduje pralkę albo walnie nad nią jakiś blat, to jak można na niej usiąść podczas prania?