Autor Wątek: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy  (Przeczytany 118660 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
Odp: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy
« Odpowiedź #200 dnia: Kwiecień 30, 2013, 22:55:08 »
Tak - moj w OF nic mi nie wciskal tylko szybko i skutecznie pomogl zalatwic co trzeba ;) A spam oni maja liste wszystkich swoich klientow i wysylaja do wszystkich maila ;)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #201 dnia: Maj 01, 2013, 08:49:03 »
Właśnie przeczytałem, że jeden z deweloperów, których oferty mnie interesują, również pomaga w formalnościach związanych z kredytem - też mają 25 banków, z którymi współpracują. I, jak to ujęto w artykule, pracownikowi banku zależy na sprzedaniu kredytu, na którym zarobi bank, a deweloperowi zależy na załatwieniu jak najtańszego kredytu, żeby sprzedać mieszkanie. Do tego deweloper ma większą siłę przebicia i załatwia lepsze warunki kredytowania. Takie wyjaśnienie nie jest pozbawione sensu. Co o tym myślicie?

Offline mjazzga

• Super Badass
« Odpowiedź #202 dnia: Maj 01, 2013, 09:26:11 »
Brzmi super, ale jeśli ktoś da sobie wcisnąć drogi wysokomarżowy pakiet to wszędzie go dostanie.

Offline Puchacz

• Super Badass
  • Apex predator
« Odpowiedź #203 dnia: Maj 01, 2013, 23:02:14 »
Właśnie przeczytałem, że jeden z deweloperów, których oferty mnie interesują, również pomaga w formalnościach związanych z kredytem - też mają 25 banków, z którymi współpracują. I, jak to ujęto w artykule, pracownikowi banku zależy na sprzedaniu kredytu, na którym zarobi bank, a deweloperowi zależy na załatwieniu jak najtańszego kredytu, żeby sprzedać mieszkanie. Do tego deweloper ma większą siłę przebicia i załatwia lepsze warunki kredytowania. Takie wyjaśnienie nie jest pozbawione sensu. Co o tym myślicie?

Jakby to był 1-2 banki, które finansują inwestycję to ok, mogą być jakieś lepsze warunki. Ale 25 banków ??? To chyba wszystkie banki w Polsce więc nie wiem czy jest szansa na super ofertę. Dla mnie to jakiś marketingowy bełkot :)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #204 dnia: Maj 08, 2013, 13:54:41 »
Jak ktoś ma namiary na sprawdzoną ekipę remontowo-budowlaną z Krakowa lub okolic, to proszę o info (tu albo PW). Szukam ludzi, którzy wykończą pod klucz mieszkanie w stanie deweloperskim.

Jak ktoś ma namiary na sprawdzonego architekta wnętrz z Krakowa lub okolic, to też proszę o info.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #205 dnia: Maj 08, 2013, 14:12:35 »
Czyli kredyt wziety? :)
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #206 dnia: Maj 08, 2013, 15:39:01 »
Jeszcze nie, działam. :)

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #207 dnia: Maj 09, 2013, 18:04:05 »
O co chodzi z tymi architektami wnętrz? To jak ktoś nie wie jakie meble kupić, jak je ustawić i gdzie gniazdka rozmieścić?

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #208 dnia: Maj 09, 2013, 18:43:28 »
To + malowanie jednej ściany w kilka kolorów.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #209 dnia: Maj 09, 2013, 19:00:10 »
Zawsze mnie rozwala jak widzę ścianę pomalowana pół zielona i pół żółta, dzielone po skosie.

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #210 dnia: Maj 09, 2013, 19:01:18 »
w sumie co kto lubi, są pewnie wnętrza gdzie to fajnie wygląda

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #211 dnia: Maj 09, 2013, 19:14:42 »
Chętnie bym takie zobaczył :)

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #212 dnia: Maj 09, 2013, 20:01:57 »

O co chodzi z tymi architektami wnętrz? To jak ktoś nie wie jakie meble kupić, jak je ustawić i gdzie gniazdka rozmieścić?

Lub jak zmienić rozkład pomieszczenia/pomieszczeń aby mieszkanie było bardziej funkcjonalne.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #213 dnia: Maj 09, 2013, 20:34:33 »
aka strata kasy ;)

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #214 dnia: Maj 09, 2013, 21:23:03 »
Szczególnie jak się ma kuchnię jako aneks i cos trzeba z tym zrobić, bo nie lubimy aneksów. Czyste marnotrastwo :P

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #215 dnia: Maj 09, 2013, 21:50:13 »
No to sobie podzielę jak będę chciał. Magistra inżyniera mi do tego nie trzeba :)

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #216 dnia: Maj 10, 2013, 00:45:23 »
Jak bym podzielił to było by jeszcze gorzej.

Offline tomee

• Super Badass
« Odpowiedź #217 dnia: Maj 10, 2013, 06:55:04 »
Można poprzeglądać jak inni się urządzają i na tej podstawie zrobić coś u siebie :) Oczywiście jak ktoś chce ograniczać koszty. Ja chcę ;)

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #218 dnia: Maj 10, 2013, 08:09:11 »
Ja miałem pierwsze spotkanie. Jak skończy mi koncepcję to powiem, czy było warto ;).
Do tego jeszcze będzie nam ekipy budowlanej pilnować, bo my na to czasu nie mamy.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #219 dnia: Maj 10, 2013, 09:23:52 »
Ja mam właśnie aneks i nie chcę mieć aneksu. Albo będę go oddzielał "parawanem" (czyli niedomknięta ściana) i powiększał salon, albo przeniosę kuchnię do pokoju obok (ale wtedy muszę jakąś rurę puścić od okapu, bo nie ma wentylacji w tamtym pomieszczeniu), albo... nie wiem. Chcę żeby architekt trochę pomysłów rzucił, bo ja mogę na coś nie wpaść. Muszę również urządzić małą łazienkę - ma być ładnie, wszystko ma się zmieścić i jeszcze fajnie jakby wyglądała na większą niż jest w rzeczywistości. Tu też liczę na pomysły architekta. Poza tym różne bajery na ścianach, bo nie będą tylko malowane, ale mają mieć wnęki, wystające części, oświetlenie, kamienie, etc. Zależy ile kasy wyjdzie. ;) Do tego mam w mieszkaniu schody i do zagospodarowania poddasze, które ma skosy - tutaj również liczę na architekta tak żeby pod dachem nie była dziura, tylko coś funkcjonalnego. Generalnie chodzi o spójny projekt całego lokum. Pomalować ściany i ustawić meble to sobie mogę w mieszkaniu na wynajem studentom albo w starym bloku z lat '80. Nie jestem projektantem i jestem przekonany, że to co sam bym zaprojektował będzie gorsze niż od fachowca, który przerobił dziesiątki mieszkań, apartamentów i domów.

Taka słaba analogia - to jak z projektowaniem stron inernetowych. Jeden zrobi w Wordzie z przewijającymi się napisami i nigdzie nie walidującą się stronę, a drugi zleci to firmie, która projektuje strony.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #220 dnia: Maj 10, 2013, 09:46:57 »
Aneks ssie pałę (imvho). Jak ktoś prawie nie gotuje to spoko, ale jak ktoś to lubi i gotuje dużo, to mimo najlepszego wyciągu będzie miał smrody w salonie. Poza tym trzeba mieć nieskazitelny porzadek żeby lekki syfek w kuchni nie psuł wizualiów. :)
Poza tym jak patrzę na te designy kuchni to... niektóre są piękne ale kompletnie niepraktyczne. Panel z litego drewna w cały ciągu kuchennym? Przy płycie gazowej/elektrycznej? Smażymy stejka i sru, mamy tłuszcz na panelu. Kafelki i koniec. trwałe, łatwo zmyć, praktyczne. Jak ostatnio smażyłem wątróbeczkę (mniam) to mi pryskało w promieniu 30 cm od patelni, w tym na podłągę. No i uj, wziąłem gąbkę, przemyłem blat (nie drewniany :P), glazurkę przy kuchni i podłogę i gitara.

Oddzielenie niedomkniętą ścianą jest dobrą opcją. Ale całkowicie otwarta? Nie i jeszcze raz nie.

Co do architekta, to ja mam mieszkanie 90m2 do kapitalnego remontu. Mam tam mieszkać długo i chcę żeby to było zrobione funkcjonalnie i w miarę ładnie. Dizajnerskość mnie mierzi, zarówno jej niepraktyczność jak i koszty. Trzeba będzie pewnie nieco hamować architektę, bo do łazienki wystarczy ładna bateria Grohe za 350 zł (na promocji), a nie jakieś włoski dizajnerski pyton za 2500 :).
Jasne, nie ma co kupować gówna chińskiego za 120 zł bo to się rozsypie po 2 latach.
Z drugiej strony jak patrzę na rozstrzał cen ceramiki, gdzie za 1800 zł masz porządny zestaw podtynkowy ze stelażem geberita i klopem od Roca, a za chwilę widzisz sam kibel za 5000 zł to oczy wychodzą z orbit ;).
Albo wyciągi kolumnowe za kilka tysięcy. Okej, ładne to, ale nie za te pieniądze. Za 1200 ma się bardzo dobrego Siemensa.

Offline Padre

• Super Badass
« Odpowiedź #221 dnia: Maj 10, 2013, 10:33:05 »
Z tymi architektami to dobre. "Co mi będzie jakiś pedał urządzał, sam umiem kanapę przestawić". Takie stare konie, a projektanci kojarzą im się z bandą gamoni, którzy z mieszkania robią niefunkcjonalny burdel za zylion. :D

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #222 dnia: Maj 10, 2013, 10:41:10 »
Odnośnie aneksów - miałem zarówno kuchnię zamknięta jak i aneks (teraz mam) w kilku różnych mieszkaniach i w pełni zgadzam się z m1szą. Jeszcze mam telewizor i kąsole (dwie) kilka metrów od tej "kuchni", śmierdzi mi smażoną kiełbasą, grochówką (chociaż lubię ten zapach :P), octem (odkamienianie garnków), czasem coś się przyfajczy i leci mi pełno dymu wprost na moją Bravię. ;( Do tego jak przyjdą goście to widzą wszystko co robię - czy to kawa, czy kanapki, obserwują mój każdy ruch. :/ To moja opinia bazująca na kilku- (w przypadku zamkniętej kuchni to -dzięsięciu) latach używania obu rozwiązań. Aneks jest kompletnie niefunkcjonalny. Niedomknięta ściana będzie półśrodkiem, bo może kuchni nie będzie widać, ale nadal będzie dymić, parować i pachnieć (albo śmierdzieć) na cały salon albo i dalej.

@m1sza: architekt chyba pyta na początku o budżet?

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #223 dnia: Maj 10, 2013, 11:02:00 »
Pyta na początku i z tego co sam juz zauważyłem i rozmawiałem ze znajomymi konieczne jest bardzo dokładne określenie i położenie nacisku na to, że budżet jest nieprzekraczalny. Jak dasz wolną rękę to wyjedzie Ci poza budżet a i tak jak to zwykle bywa trzeba będzie dołożyć +15% nawet jak masz żelazne plany na wydatki. 15% na wypadek jakiegoś nieprzewidzianego fakapu, chociaż na pewno łatwiej jest ustalić budżet na mieszkanie w stanie deweloperskim niż w mieszkaniu do totalnego remontu. Ja na przykład nie wiem co mam pod podłogą. Na pewno legary, ale nie wiem jaki jest ich stan. Jak słaby to trza będzie zmieniać - dodatkowy koszt. A jak nie to co zrobić? Suchy jastrych+ płytta OSB i na to wylewkę? A może coś na mokro? Uj wi :).

U nas to wygląda tak, że po zaakceptowaniu koncepcji (układ, jakie meble, gdzie szafy do zabudowy i ich ilość, co do łazienki) architek sporządzi kosztorys, co ile i będziemy cięli tam gdzie można (np. na omawianych już bateriach, bo nie sądzę że ona wrzuci baterię za 500 zł, tylko przywali  z czymś za 1200). na szczęście ani ona, ani my nie jesteśmy zwolennikami sufitów podwieszanych (tylko w łazience będzie), bo to dodatkowy i niemały koszt.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #224 dnia: Maj 10, 2013, 11:21:34 »
Mi architekt posunął takie rozwiazanie na które sam bym w życiu nie wpadł :P I jest idealnie.

tomee, przy ogólnych kosztach wykończenia kasa dla architekta/projektanta, to są grosze.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #225 dnia: Maj 10, 2013, 12:46:50 »
Ale są architekci i architekci. Ja z moją skontaktowałem się po poleceniu jej przez moją koleżankę z pracy (wcześniej jej znajoma poleciła tą architekt, więc łańcuszek ;)), dostałem wycenę, wydawała się dobra. Potem przyszły jeszcze mailem wyceny od 2 innych architektów. Jeden w sumie podobnie, a druga... 40% więcej. Słałem na chybił trafił (z googla) i nie znam tego światka, ale może ta super droga to jakaś super modna ;). Anyway, cena z dupy totalnie.

Widziałem koleżanki mieszkanie i nie jest do końca w moim stylu, ale zrobione jest z pomysłem i obiektywnie ładnie :).

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #226 dnia: Maj 11, 2013, 11:35:46 »
Czym się właściwie różnią drzwi antywłamaniowe od "wzmacnianych"? Oba rodzaje mają bolce wchodzące we framugę, etc.

Offline Capoman1986

• Stały bywalec
  • www.lasantekielce.pl
    • Gabinet Kosmetyczny La Santé
« Odpowiedź #227 dnia: Maj 11, 2013, 11:46:51 »
Czym się właściwie różnią drzwi antywłamaniowe od "wzmacnianych"? Oba rodzaje mają bolce wchodzące we framugę, etc.

Pewnie dodatkowe zabezpieczenia siakieś, za to na pewno inna klasyfikacja bezpieczeństwa przy ewentualnym ubezpieczeniu lokalu.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #228 dnia: Maj 11, 2013, 12:21:50 »
Szukam tego architekta i nic mi się nie podoba. :/ Wiem, że zaprezentowane wizualizacje i realizacje były robione pod konkretne osoby, które mają inny gust niż ja, ale normalnie nie mogę znaleźć nawet jednego mieszkania/domu, które styl by mi w pełni spasował i gdzie mógłbym powiedzieć - to jest to, skopiuj pan i jedziemy. ;)

A może gdzieś poszukać inspiracji - nie wiem, jakieś katalogi z przykładowymi projektami czy coś. Mam wrażenie, że bardziej mi się podobają te "pokoje" zaprezentowane w IKEI niż to co widzę na stronach architektów.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2013, 12:29:13 wysłana przez DarkStar »

Offline Capoman1986

• Stały bywalec
  • www.lasantekielce.pl
    • Gabinet Kosmetyczny La Santé
« Odpowiedź #229 dnia: Maj 11, 2013, 12:33:58 »
Szukam tego architekta i nic mi się nie podoba. :/ Wiem, że zaprezentowane wizualizacje i realizacje były robione pod konkretne osoby, które mają inny gust niż ja, ale normalnie nie mogę znaleźć nawet jednego mieszkania/domu, które styl by mi w pełni spasował i gdzie mógłbym powiedzieć - to jest to, skopiuj pan i jedziemy. ;)

Projektantka wnętrz, która jest klientką mojej żony, często narzeka, że ludzie boją się zaszaleć w sensie wizualnym i oczekują designu wnętrz z katalogu ikea, albo tak jak ma sąsiad-także bym się tym nie kierował. Polecam Ci magazyny: Dobre wnętrze i Czas na wnętrze, prenumeruję oba i pomimo dosyć drogich propozycji designerskich urządzeń, czy gadżetów do domu (aczkolwiek mają tam dział, gdzie polecają podobne przedmioty, a tańsze wielokrotnie) to na pewno znajdziesz jakieś rozwiązania dla siebie.

Dodatkowo polecam:
http://www.myhouseidea.com/
https://www.facebook.com/hgdesignpl
http://freshome.com/#sthash.2wFodd75.dpbs
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2013, 13:25:42 wysłana przez Capoman1986 »

Offline Makus

• Badass
« Odpowiedź #230 dnia: Maj 11, 2013, 13:08:14 »
Dorzucę jeszcze houzz.com - mają też appkę na iOS.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #231 dnia: Maj 11, 2013, 22:33:58 »
normalnie nie mogę znaleźć nawet jednego mieszkania/domu, które styl by mi w pełni spasował i gdzie mógłbym powiedzieć - to jest to, skopiuj pan i jedziemy. ;)
To spotkaj się, pogadaj i powiedz co Ci się podoba, a co nie. :)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #232 dnia: Maj 11, 2013, 23:59:23 »
I tak nic nie zobaczę dopóki nie wyłożę kasy. Jutro sobie do IKEI pojadę pooglądać "mieszkania", bo dawno nie byłem. ;D

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #233 dnia: Maj 12, 2013, 00:20:34 »
Jak by ktoś na Warmi potrzebował architekta, to moja rodzicielka robi to od 25 lat i kąsa co nieco w temacie:)
BTW, ja to się ludziom dziwię trochę jak wydają np. 400 k na mieszkanie, a szkoda im 12 k na architekta. Przecież to jest nasze najbliższe otoczenie, w którym codziennie będziemy żyć. To trochę tak, jakby samemu próbować się leczyć.
Jasne, ktoś może mieć zmysł dekoratorski, ale z projektowaniem wnętrz to ma zwykle niewiele wspólnego.

Offline SirMike

• Forumogadka Team
  • I Am Robot
    • SirMike's blog
« Odpowiedź #234 dnia: Maj 12, 2013, 01:19:03 »
Jak by ktoś na Warmi potrzebował architekta, to moja rodzicielka robi to od 25 lat i kąsa co nieco w temacie:)
BTW, ja to się ludziom dziwię trochę jak wydają np. 400 k na mieszkanie, a szkoda im 12 k na architekta. Przecież to jest nasze najbliższe otoczenie, w którym codziennie będziemy żyć. To trochę tak, jakby samemu próbować się leczyć.
Jasne, ktoś może mieć zmysł dekoratorski, ale z projektowaniem wnętrz to ma zwykle niewiele wspólnego.

Bo 400k jest z kredytu, a architekta trzeba oplacic gotowka ;)

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #235 dnia: Maj 12, 2013, 08:00:53 »
I tak nic nie zobaczę dopóki nie wyłożę kasy. Jutro sobie do IKEI pojadę pooglądać "mieszkania", bo dawno nie byłem. ;D

No to bedzie ci robic dopoki ci sie nie spodoba, czyli najgorszy klient. My mniej wiecej wiemy co chcemy (styl).

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #236 dnia: Maj 12, 2013, 08:58:22 »
BTW, ja to się ludziom dziwię trochę jak wydają np. 400 k na mieszkanie, a szkoda im 12 k na architekta.

12.000 za projekt mieszkania? Ja się nastawiam na circa 7k, takie ceny mniej więcej widziałem w Krakowie. To zależy od metrażu też.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2013, 09:06:02 wysłana przez DarkStar »

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #237 dnia: Maj 12, 2013, 10:31:13 »
150-250 brutto zł za metr w Warszawie średnio, ale może tez być więcej. Jeden architekt wycenił mi na 314 zł brutto, to myślałem, że go (ją) śmiechem zabiję :). Ale nie wiem, może to ktoś znany :P.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #238 dnia: Maj 12, 2013, 15:26:22 »
Jak mam coś kupić, to przestało mi się podobać w IKEI. Ale znalazłem fajny dywanik do domu dla Puchacza:

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #239 dnia: Maj 14, 2013, 19:20:43 »
Czy macie jakiś pokój do gier? 8) Zastanawiam się co zrobić z telewizorem, praktycznie nie oglądam telewizji (chociaż ją do tej pory miałem) i telewizor w sumie zostanie jako sprzęt do grania (95% czasu) i oglądania filmów na bluryju (5% czasu). Niestety wygląda na to, że jednak pewnie będę musiał żyć z aneksem kuchennym, bo obawiam się, że przeróbki byłyby zbyt kosztowne, a ja już muszę stawać na głowie, żeby domknąć budżet. No i tak sobie myślę czy mieć ten TV w salonie z tą kiełbasą z kuchni, czy może zrobić sobie z jednego pomieszczenia pokój kinowo-gamingowo-bilbioteczny - taki azyl do grania, oglądania i czytania. Tylko nie wiem po co mi wtedy salon, bo pewnie nie będę tam dużo siedział. :P