Autor Wątek: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy  (Przeczytany 122429 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MsbS

• I Am Robot
Odp: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy
« Odpowiedź #1080 dnia: Kwiecień 09, 2019, 12:11:32 »
Jak nam podłączyli kanalizację to zostawiliśmy szambo żeby było na pokój dla dziecka- cicho, ciemno, nie ma przeciągów, idealnie.

Nie ma lepszego miejsca dla gówniaka!

(kto pamięta reklamę-piosenkę www.szamba24.pl?)

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #1081 dnia: Kwiecień 09, 2019, 14:11:35 »
Simplex, nie pisze czy mi się podoba - to kwestia gustów.
;)

Dodam na szybko kilka spostrzeżeń.

1. Jeśli pokój gier ma czasem być salonem, przechowywanie padow i innych dupereli na widoku (blat) jest złym pomysłem. Zaprzecza o czym pisałeś - ma nie być inwazyjne oraz sprzęty będą zbierać kurz. Upierdliwe i nieładnie rozwiązanie.

2. Wnęki na sprzęty powinny być odpowiednio szersze i wyższe, 10 cm wysokości to zdecydowanie za mało. Szczegolnie, że miejsce nie będzie przewiewne (ampli i prosiak na pewno się będą grzaly). Ja zostawilbym minimum 10 centymetrów prześwitu od wierzchniej strony sprzetu do zabudowy.

Weź też pod uwagę, że czasem musisz się dostać do sprzętów - chocby przepisać kable, więc dodatkowa przestrzeń po bokach i na wysokości pozwoli wykonać ćwiczenie bez wyciągania całego sprzętu na zewnątrz. Zobacz na jedno z załączonych przez Ciebie zdjęć, gdzie ampli jest ładnie zabudowane, ale zmiana choćby jednego kabla będzie wymagała delikatnego wysuwania ampli na zewnątrz. Niby nie jest to problemem, chyba że masz podłączonych kilkanaście kabli... Oh snap! Tak to właśnie wygląda w rzeczywistości.

3. Wydłużenie blatu (a właściwie cofnięcie półek od sciany) o 10 centymetrow pozostawiając przestrzeń na kable. W ten sposób szafka rtv dochodzi ładnie do ściany, nie widać kabli - a Ty nie martwisz się, że coś się przesadnie ściska.

4. Rozważ centralny na blacie, centralnie pod tv. Aktualne położenie (przy podłodze we wnęce) jest po prostu brzydkie i będzie wpływać na akustyke.

5. Zastanawilbym się raz jeszcze nad całym rozplanowaniem przestrzeni, masz dluzszy pokój niż szerszy. W aktualnym planie ograniczasz przestrzeń pod VR. Nie rozumiem, ale to nie moje kompromisy. Ja bym jednak dał szafę wnękowa tam gdzie aktualnie planujesz ścianę z tv, a TV na lewo od wejścia. Tak, wiem że pojawi się problem z zaciemnieniem, ale nie będziesz miał problemu z przestrzenią do VR.
Pytanie oczywiście co jest priorytetem. Jeśli salon, to nie ma sensu zmieniać. (no chyba że fotele zamiast sofy, łatwiej ustawić pod potrzeby).

Tylko nie wiem po co projektantka...
Mam nadziej, że nie tylko po to aby rozrysowac szafkę ;)

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #1082 dnia: Kwiecień 09, 2019, 14:25:49 »
A nie lepiej kupić fjallbo? https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90339290/ lub https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S79191266/ ?

Przewiewne, dużo miejsca na sprzęty, w warunkach mieszkaniowych nie widać zbytnio co jest w środku.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1083 dnia: Kwiecień 09, 2019, 14:38:20 »
Na pewno taniej :) Sprytny pomysł z tym ażurową budową. Jakby to nie był remont generalny to jak najbardziej, większość mebli mam z Ikei. Ale skoro juz robię ten remont raz na kilkanaście lat, to chcę to mieć zaprojektowane pod siebie, wiem że będzie absurdalnie drogo, ale juz się z tym pogodziłem.

Simplex, nie pisze czy mi się podoba - to kwestia gustów.;)
Nie podoba mi się
Fix'd.

1. Jeśli pokój gier ma czasem być salonem, przechowywanie padow i innych dupereli na widoku (blat) jest złym pomysłem. Zaprzecza o czym pisałeś - ma nie być inwazyjne oraz sprzęty będą zbierać kurz. Upierdliwe i nieładnie rozwiązanie.
Zgadam sie w pełni, dlatego właśnie nie będzie przechowywania na widoku bo to jest skrzynia z otwieranym wiekiem (Rolek to zauwazył i nazwał "trumienką" ;) ) co równiez ułatwi dostęp do kabli. Może są jeszcze jakieś inne rozwiązania (na przykład odwrotna kolejnośc, czyli szuflada na dole a sprzęty nad nimi).

3. Wydłużenie blatu (a właściwie cofnięcie półek od sciany) o 10 centymetrow pozostawiając przestrzeń na kable. W ten sposób szafka rtv dochodzi ładnie do ściany, nie widać kabli - a Ty nie martwisz się, że coś się przesadnie ściska.
Wydłużenie, czy poszerzenie? Bo idea brzmi sensownie, tylko nie jestem pewien czy cię dobrze zrozumiałem.

4. Rozważ centralny na blacie, centralnie pod tv. Aktualne położenie (przy podłodze we wnęce) jest po prostu brzydkie i będzie wpływać na akustyke.
Chciałem centralny na blacie, ale obecne rozwiązanie widział gość z Alfa Audio i powiedział mi, że tak też może być (tym bardziej że jak glosnik będzie stał na otwieranej skrzyni to trzeba by go przestawiac za każdym razem gdy miała by byc otwierana). A on też zwracał uwagę na jakość akustykę, bo glosniki kazal przestawić, bo na projekcie były na górze i bardzo się skrzywił jak to zobaczył, więc jeśli według niego centralny w tamtym miejscu jest ok, to mi to pasuje.

5. Zastanawilbym się raz jeszcze nad całym rozplanowaniem przestrzeni, masz dluzszy pokój niż szerszy. W aktualnym planie ograniczasz przestrzeń pod VR. Nie rozumiem, ale to nie moje kompromisy. Ja bym jednak dał szafę wnękowa tam gdzie aktualnie planujesz ścianę z tv, a TV na lewo od wejścia. Tak, wiem że pojawi się problem z zaciemnieniem, ale nie będziesz miał problemu z przestrzenią do VR.
Pytanie oczywiście co jest priorytetem. Jeśli salon, to nie ma sensu zmieniać. (no chyba że fotele zamiast sofy, łatwiej ustawić pod potrzeby).
Nie ma problemu z zaciemnieniem. Ale szafa wnękowa jest już zbudowana na lewo od wejścia i tam zostanie. Więc to ogranicza pole manewru. Ja mam swoją połowę, żona swoją. Sofę i stół w razie czego można przesunąć żeby było miejsce pod VR.

Tylko nie wiem po co projektantka...
A podobno masz żonę ;)

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #1084 dnia: Kwiecień 09, 2019, 14:53:38 »
Rozwiązania z trumną nie rozumiem... tworzysz szafkę rtv i wybierasz opcje, która nie pozwala położyć głośnika / wazonu / świecy (czegokolwiek) bo otwiera się blat do góry? Ok, może jest w tym jakiś sens - wspomniane przez Ciebie kable, ja jednak widzę głównie ograniczenie. Szafka/polka/cokolwiek na bibeloty jak pady jest łatwa do zaprojektowania i wcale nie zabije ducha estetyki ;)

Tak, oczywiście miałem na myśli szerokość zwaną głębokością czyli szerokością ;)
(czyli żeby odstawała np 60 centymetrow od ściany, a plecy są 10 cm odsunięte od ściany - czyli głębokość półki to 50).

Re żona.
W domu, do którego pewnie się przeprowadzimy w październiku dostanie ogródek, skarpę i kilka innych miejsc do samodzielnej realizacji architektonicznej. Już mnie próbowała zaangażować w kwiaty, schodki, czy inne dziwne rzeczy. Zrozumiała, że ma wolną rękę. A skoro ona może się realizować bez przeszkód... Ja też nie życzę sobie problemów i fochow powiązanych z wykonczeniem pokoju gier i zabaw :p

Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1085 dnia: Kwiecień 09, 2019, 15:05:40 »
Blat nie musi sie otwierac na całej szerokości może to być od połowy (wzdłuż), wtedy głosnik mógłby być z tyłu na nieotwieralnej części.
Idea jest taka żeby był łatwy dostęp do rzeczy schowanych wewnątrz oraz do kabli. Jeżeli wiesz o jakimś lepszym rozwiązaniu które to umozliwi, to chętnie je poznam i zmienię koncepcję. Dla mnie dostęp do kabli tez jest bardzo ważny. Wszystko jest projektowane od zera, więc pełna dowolność (w granicach dostępnej przestrzeni).
Mieszkanie jest dwupokojowe więc niestety nie moge mieć całego pokoju dla siebie, dużego pokoju nie da się podzielić, bo ma tylko jedno okno (a właściwie drzwi) na krótszej ścianie - więc jeden pokój byłby ślepy.

A żona tez ma wolną rękę - w akceptowaniu lub odrzucaniu propozycji biura projektowego ;)

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #1086 dnia: Kwiecień 18, 2019, 07:16:45 »
Kupił sobie dom dlatego, aby opalać go piecem na pellet!

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #1087 dnia: Kwiecień 18, 2019, 07:17:52 »
Kupił sobie dom dlatego, aby opalać go piecem na pellet!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1088 dnia: Maj 31, 2019, 08:46:18 »
Ma ktoś jakiekolwiek doświadczenia z klimatyzacjami? Ja mam zerowe, firma instalacyjna proponuje mi jakiś model Mitsubishi, a ja nie mam pojęcia, czy to dobry wybór, czy nie, czy cena dobra, etc. Wszelkie protipy mile widziane :)

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #1089 dnia: Maj 31, 2019, 17:08:46 »
Ja zainwestowałem w rolety dzień-noc, zasłony nieprzepuszczające światła oraz cichy wentylator. W salonie mam słońce od godz. 13 do zachodu i tam była masakra. Przed wyjściem do fabryki zamykam okna, ustawiam noc, zasuwam zasłony. Temperatura jest bardzo znośna, nawet w bardzo upalne dni, a przy okazji robię sobie salę kinową gdy potrzebuję. Co do samej klimy, to niestety nie pomogę.
Gregys out.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #1090 dnia: Maj 31, 2019, 17:15:20 »
Cisza sprzętu, który będzie na zewnątrz, wydajność w przeliczeniu na powierzchnię i żeby odpływ skroplin zrobili jakiś normalny, a nie tak, że kapie sąsiadowi na balkon.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1091 dnia: Czerwiec 22, 2019, 19:23:29 »
Przy okazji remontu wymieniamy wszystkie sprzęty agd (pralka, lodówka, kuchenka, etc.). Wiadomo jak znają się "doradcy" w marketach, więc biuro projektowe poleciło nam coś w rodzaju hurtownika AGD z którym współpracują. Przygotowali ofertę, glownie sprzety Electroluxa (na które dają 5 lat gwarancji w standardzie) i ceny konkurencyjne patrząc po ceneo. Twierdzą że oferują sprzęt lepszej jakości, produkowany w Europie Zachodniej. Czy to seems legit, czy marketingowe pierdololo? Macie jakies doświadczenia w kupowaniu dużej ilości sprzętu AGD?

Offline muminek

• Super Badass
  • PS4: fisiek_ck
« Odpowiedź #1092 dnia: Czerwiec 22, 2019, 19:31:25 »
Taaa sprzęt lepszej jakości i tańszy produkowany w Europie gdzie jest droższa siła robocza. Kufa logiczne

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #1093 dnia: Czerwiec 22, 2019, 19:41:05 »
Gdybyśmy mówili o proszku do prania, to potwierdzam!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1094 dnia: Czerwiec 22, 2019, 19:44:09 »
hehe, no właśnie, legendarna chemia z Niemiec!
A co do kraju produkcji to bardziej chodziło o to że sprzęt konkretnej marki jest robiony w Europie (co widać na tabliczkach), a nie że ten sam model w markecie jest z Chin a u nich nie.

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #1095 dnia: Czerwiec 22, 2019, 19:58:31 »
Jesli mas gwarancje producenta (nie dystrybutora), to czym ryzykujesz? Elektrolux jest dosc znana marka, nie mojego pierwszego wyboru ale to nie jest losowy chińczyk.
Imo jesli ceny sa konkurencyjne, a Ty akceptujesz sam sprzet - glownie zwroc uwage na halas i zastosowane technologie - to wygoda zakupu i dostarczenia calosci razem jest milym dodatkiem w dobie wszedobilskich fv. Pozniej bedziesz musial wszystko pukladac w segregatorkach itp.

Przy okazji podrzuc namiary na firme, sam zapytam o moje sprzety, ktore musze zakupic w najblizszych msc. Moze cennik bedzie odpowiedni, bo ja powoli trace sily na szukanie dobrej promocji - a zamawiac z 6 sklepow nie mam ochoty... Chce jedna dostawa calosc - pralka i szuszarka (samsung), lodowka LG, zmywarka Bosh, piekarnik Bosh lub Samsung plus okap (tu nie wybralem jeszcze... ale wciaz waham sie czy indukcja czy gaz - jestem zwolennikiem gazu).

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1096 dnia: Czerwiec 22, 2019, 20:16:35 »
Chcieliśmy właśnie brać większosc rzeczy od Boscha i Samsunga i nam bardzo odradzili, bo ponoć się popsuli.

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #1097 dnia: Czerwiec 22, 2019, 20:52:01 »
Bosch ma bardzo sprawny serwis na tle konkurencji, więc osobiście mogę polecić.

Offline muminek

• Super Badass
« Odpowiedź #1098 dnia: Czerwiec 22, 2019, 20:57:49 »
Nie wierzę w ani jedno słowo sprzedawcy w sklepie rtv agd
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2019, 21:39:33 wysłana przez muminek »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1099 dnia: Czerwiec 22, 2019, 21:04:38 »
No spoko, ja też nie wierzę, tylko to nie jest konstruktywne. Skoro nie im, to komu wierzyć? Własnej wszechstronnej wiedzy o sprzętach agd? Recenzjom randomów w necie? Producentom? Taki sprzęt kupuje raz na 5-10 lat, to przecież nie będę się w tym celu doktoryzował z kuchenek, lodówek, pralek, suszarek, zmywarek, kuchenek, płyt grzewczych bo w tym czasie wolę robić ciekawsze rzeczy (zresztą ponownie pojawia się pytanie - skąd czerpać wiarygodne infiormacje?). Dlatego chciałbym żeby ktoś kompetentny mi doradził (i nawet mógłby wziąć za to pieniądze, jeśli ta porada będzie dla mnie korzystna). Wydam na to wszystko ze 20 tysięcy, więc wolałbym żeby te pieniądze były wydane sensownie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2019, 21:35:47 wysłana przez Simplex »

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #1100 dnia: Czerwiec 22, 2019, 21:21:09 »
Nie wieżę w ani jedno słowo sprzedawcy w sklepie rtv agd

Zostawiam dla Grzesia.

Offline muminek

• Super Badass
« Odpowiedź #1101 dnia: Czerwiec 22, 2019, 21:40:41 »

Zostawiam dla Grzesia.
Nie zdąży, poprawiłem

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #1102 dnia: Czerwiec 22, 2019, 21:47:08 »
Za puźno!!1

Offline muminek

• Super Badass
« Odpowiedź #1103 dnia: Czerwiec 22, 2019, 22:18:08 »
Ja mam od kilku lat bezawaryjną lodówkę i zmywarkę Bosh. W pralkach i suszarkach podobno rządzi Electrolux i taką właśnie mam choć to jakiś podstawowy model. Jakoś LG i Samsung to dla mnie marki rtv a nie agd. Na pewno nie polecam Amica, po dwóch latach w kuchence gazowej padł wyświetlacz

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #1104 dnia: Czerwiec 22, 2019, 22:50:51 »
Ja mam od kilku lat bezawaryjną lodówkę i zmywarkę Bosh. W pralkach i suszarkach podobno rządzi Electrolux i taką właśnie mam choć to jakiś podstawowy model. Jakoś LG i Samsung to dla mnie marki rtv a nie agd. Na pewno nie polecam Amica, po dwóch latach w kuchence gazowej padł wyświetlacz
Samsungowi to nawet czolg zdazylo sie produkowac wiec ciezko o nim mowic w kontekscie marki rtv...
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/K9_Thunder

Offline hadxmen

• Super Badass
  • https://stareforumpoly.pl/
« Odpowiedź #1105 dnia: Czerwiec 22, 2019, 23:09:05 »
Co do pralki to polecam brać tania, ale sprawdź czy ma funkcję, które potrzebujesz - szybkie pranie itd. Nie ma sensu dopłacać, bo to bardzo awaryjny sprzęt i nawet Miele za kilka tysięcy się psuje.

Z lodówką i kuchenka nie ma większych problemów - awaryjnosc jest dość niska. Z tego co wiem Samsung miał bardzo fajne piekarniki, ale nie siedzę w tym od dawna. Z lodówek znowu Samsunga nie polecam, bo wysusza dość mocno.

Ogólnie trudny temat, nie pracuje na tym dziale, więc kompletnie się nie znam. Oferta, która ci przedstawili jest dość nietypowa, ale przy 5 letniej gwarancji moze warto ją wziąć pod uwagę.

W sklepie nawet nie pytaj, bo teraz w każdym jednym jest syf (nawet u nas) i wszędzie wciskają ci albo starocie, albo produkty, które wymuszają sprzedawać na siłę w pierwszej kolejności.

Offline hadxmen

• Super Badass
« Odpowiedź #1106 dnia: Czerwiec 22, 2019, 23:11:31 »
Simplex Nie porównuj też do Ceneo - są często świetne akcje promocyjne w stylu za ostatni produkt (najtańszy) zapłacisz ułamek ceny. Z doświadczenia Euro ostatnio bije wszystkie markety z promocjami.

Odezwij się do mnie jutro rano na Telegramie. Postaram ci się jakoś pomóc, ale to nie będzie hop siu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2019, 23:32:09 wysłana przez hadxmen »

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #1107 dnia: Czerwiec 22, 2019, 23:20:33 »

Zostawiam dla Grzesia.
Nie zdąży, poprawiłem
Kocham was. :)
Gregys out.

Offline muminek

• Super Badass
« Odpowiedź #1108 dnia: Czerwiec 22, 2019, 23:24:52 »
Dokładnie, rtvagd ma promo na drugi i trzeci i też wyjdzie tanio.
Awaryjne są najczęściej pralki, dlatego jak kolega napisał bez sensu inwestować kasę bo za naprawę zwykłej zapłacisz połowę ceny nowej. Tylko nie Amica
Jedyne na co bym teraz zwracał uwagę w pralkach i zmywarkach to poziom hałasu bo mieszkam w bloku. Gdybym miał dom to miałbym to w dupie bo były pomieszczenia na te sprzęty.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2019, 23:29:25 wysłana przez muminek »

Offline hadxmen

• Super Badass
« Odpowiedź #1109 dnia: Czerwiec 22, 2019, 23:33:36 »
Pod pralkę są fajne podkładki amortyzujące. Moja bez nich jeździła po kafelkach, raz mało kibla nie rozwaliła:). Poziom głośności spadł zauważalnie. Niestety nie ma (chyba?) ogólnego wskaźnika głośności przy takich sprzętach.

Odnośnie Electroluxa i ich gwarancji:
https://www.wykop.pl/link/4407451/kupiles-sprzet-electroluxa-i-popsul-sie-na-gwarancji/

Jak widać to loteria, często i tak trzeba się z producentem pieprzyć.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2019, 23:37:31 wysłana przez hadxmen »

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1110 dnia: Czerwiec 22, 2019, 23:48:56 »
Ostatnio testuję sporo zmywarek i każda jest jakaś niedojebana. Nie domywa, ma za niskie pręty, pręty się nie składają, ogólnie tzw wady Diatlowa. Żona zrobiła research I od 8 lat nie widziałem lepszej zmywarki niż Bosch, jest też dość cicha, zmywarka również. Zanusii, neff, jakieś inne - wszystko gorsze. Wszystkich na świecie oczywiście nie widziałem, ale tak z 5 firm ostatnio przerobiłem.

Offline hadxmen

• Super Badass
« Odpowiedź #1111 dnia: Czerwiec 22, 2019, 23:57:56 »
Jakaś konkretna? U mnie w pracy jest jakaś koszmarnie słaba, tak się zraziłem, ze nie chcę prywatnie żadnej :D.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1112 dnia: Czerwiec 23, 2019, 00:02:21 »
Może tabsy słabe? Generalnie poniżej fairy platinum to nie widziałem jeszcze takiej domywajacej. Albo program poniżej 60 stopni? Nie pamiętam modelu niestety.

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #1113 dnia: Czerwiec 23, 2019, 01:27:58 »
@Simplex:
20k na sprzet agd? :o wow!
nie wiem co sie do tego zalicza ale ja kupilem:
-lodowke bosch taka 2m A+ ~1.2k
-pralkosuszarka bosch najtansza ~2.5k
-kuchenke bosch ~1.5k
-okap bosch .8k
-zmywarke skipnalem,bo musialbym kuchnie zmieniac.

jak ty chcesz 20k uzbierac? no chyba, ze plyta grzewcza bedzie bora, to moze braknac :)
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #1114 dnia: Czerwiec 23, 2019, 02:00:54 »
Da się... Ja planuje lodówkę za 6 LG, zmywarka 2,5 Bosh, piekarnik Samsung 2k, mikrofala do 1 (jeszcze nie wybrana), pralka 2,5, suszarka 3k, okap do 1k (jeszcze nie wybrany). No i płyta, ale mam kłótnie indukcja vs gaz - ja jestem za gazem.

Można rzec, że wszystko zależy od priorytetów.
Nie planuje np wydawać majątku na blat kuchenny - lepsiejsza okleina niż kamień czy kompozyt - tu otrzymywalem wyceny po 12-15k... Sam też kilka rzeczy wykonam z tatą,  więc tak przerzucam z koszyka do koszyka balansujac całość wydatków na dom.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2019, 02:04:59 wysłana przez Irreversible »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1115 dnia: Czerwiec 23, 2019, 02:07:33 »
@Simplex:
20k na sprzet agd? :o wow!
nie wiem co sie do tego zalicza ale ja kupilem:
-lodowke bosch taka 2m A+ ~1.2k
-pralkosuszarka bosch najtansza ~2.5k
-kuchenke bosch ~1.5k
-okap bosch .8k
-zmywarke skipnalem,bo musialbym kuchnie zmieniac.

jak ty chcesz 20k uzbierac? no chyba, ze plyta grzewcza bedzie bora, to moze braknac :)
10k na rower? :o wow!
Ja kupiłem Wigry 3 za 500 i jeździ ;)

Masz żonę?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2019, 02:13:06 wysłana przez Simplex »

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #1116 dnia: Czerwiec 23, 2019, 02:24:16 »
Z tym problemem to do Orsona musisz pisać.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1117 dnia: Czerwiec 23, 2019, 09:49:35 »
A co do tego co się zalicza: Piekarnik, płyta indukcyjna, mikrofalowka, lodówka, pralka, suszarka, okap, zmywarka. Z tego połowa do zabudowy.

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #1118 dnia: Czerwiec 23, 2019, 11:58:48 »
Masz żonę?
w sumie po przemysleniu to wydalbym i wiecej. Potem jakby chciala wyjsc z kuchni/ lazienki to gralbym karta "ale juz sie znudzilas tymi pieknymi sprzetami, ktore tak bardzo chcialas? Moze cos wypierzesz/ugotujesz/upieczesz?" :D
A tak serio to ja nie widze wielkiej roznicy miedzy pralka za 1 a 6k poza wizualna (kwestia gustu). Marketingowe A+++++ vs B to jest roznica, ktora nigdy sie nie zwroci. I ta, i ta pierze i to w zasadzie wystarcza, bo do tego sluzy. Reszta to jakies szmery bajery, ktore nikogo (pikanie mojej pralki vs notyfikacja na telefonie - sprawa zapewne warta kilku kilo zl ;) No ale ogolnie wszystko co jest premium to jest ciezkie racjonalnie do obronienia. No i jak sie ta tania popsuje to tak nie boli.
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1119 dnia: Czerwiec 23, 2019, 12:10:10 »
Gdybym nie miał żony kupiłbym to co ty :)