Autor Wątek: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy  (Przeczytany 122639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
Odp: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy
« Odpowiedź #960 dnia: Kwiecień 05, 2018, 11:36:46 »
Co to jest SSO?

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #961 dnia: Kwiecień 05, 2018, 11:38:12 »
Stan surowy otwarty.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #962 dnia: Kwiecień 05, 2018, 14:42:29 »
dokładnie. Surowy Otwarty. Mam projekt prostej parterówki, ale jak zacząłem z duzymi devami gadać i dostaje oferty rzedu 600k za SSO czy 300k za sam fundament, to wysiadam troche... i nie wiem czy wszystko już tak poszło do góry, czy po prostu takie marże narzucają i trzeba się trochę samemu wysilić i we własnym zakresie troche więcej podziałać.

Offline hun19

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #963 dnia: Kwiecień 05, 2018, 17:42:35 »
Z własnego doświadczenia radzę szukać każdego wykonawcy oddzielnie. Jest wiecej nerwów i zachodu i nerwów ale można naprawdę dużo zaoszczędzić. Za 370 to ja sie wprowadzilem, a nie zrobilem SSO.

No i pasuje czytać to durne forum muratora bo jak sie podejdzie krytycznie do tego co tam piszą to można wyciągnąć dużo pożytecznych wniosków.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #964 dnia: Kwiecień 05, 2018, 17:53:56 »
Wprowadziłeś tzn. wykończenie pod klucz i ruchomosci w takiej cenie? Trochę jałowa wymiana zdań, bo chyba metraży nie podaliście, słowa brak u Ciebie n/t standardu etc.

Hesus napisz, od których dużych developerow otrzymałeś ofertę. Jednak w ok 200m2 i cenach, jakie sa na Górnym Slasku, to z odchyleniem 10% takich stawek możesz sie spodziewać. Jak mniejszy dom, to ceny faktycznie wysokie.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #965 dnia: Kwiecień 05, 2018, 18:02:35 »
+1. Za mało danych, aby ocenić. No ale za mały parterowiec to całkiem sporo.

Offline hun19

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #966 dnia: Kwiecień 05, 2018, 18:39:02 »
Malo danych ale patrząc na to jakie generalnie sie teraz domy buduje to uważam ze jakies tam porownanie mozna zastosować. Generalnie 600 za Sso to masakra, chociaż podejrzewam że hesus trochę celowo przesadził.
Moj to ok 150m2 z garazem 25m2.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #967 dnia: Kwiecień 05, 2018, 19:15:55 »
128m + 45m garaż. Bryła prosta - prostokat + dach dwuspadowy. Jedynie fundament moze byc tricky, bo dzialka pochyla.

Rozmawialiśmy z Remo, JW (ci po otrzymaniu projektu nawet nie odpowiedzieli), Prefbudem, czekam jeszcze na wyceny od Riser i Wodmetaldomu. Ale podejrzewam, ze marze maja wszyscy podobne, wiec trzeba będzie jednak trochę się zaangażować ;( miałem nadzieje na gotowe wjechać.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #968 dnia: Kwiecień 05, 2018, 19:49:30 »
To polecieli srogo wg mnie, choć w tym roku patrząc po usługach, które kupujemy do firmy, to inflacja lekko licząc 10% względem poprzedniego roku sie materializuje.

Risera znam i mogę polecić, tani nie sa, ale nigdy nie byli tez skrajnie drodzy.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #969 dnia: Kwiecień 06, 2018, 07:18:19 »
W necie czytałem kilka razy w różnych artykułach, że taki dom się stawia za ~380k w stanie deweloperskim. 600k to "ała", jestem zaskoczony. Mam nadzieję, że to jakieś dziwne firmy liczące na frajera.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #970 dnia: Kwiecień 09, 2018, 16:32:53 »
Ja kupuje nowy dom w Irlandii z dosc spora dzialka, wolnostojacy (choc na osiedlu domkow) i mysle, ze uda mi sie wprowadzic do niego nie przekraczajac miliona polskich zlotowek. 130m2. Wydawalo mi sie, ze Polska jest jednak duzo tansza niz Irlandia - tutaj sam koszt ziemii to jakies 35.000EUR - poza centrum oczywista.

Offline mjazzga

• Super Badass
« Odpowiedź #971 dnia: Kwiecień 09, 2018, 17:18:13 »
Ja kupuje nowy dom w Irlandii z dosc spora dzialka, wolnostojacy (choc na osiedlu domkow) i mysle, ze uda mi sie wprowadzic do niego nie przekraczajac miliona polskich zlotowek. 130m2. Wydawalo mi sie, ze Polska jest jednak duzo tansza niz Irlandia - tutaj sam koszt ziemii to jakies 35.000EUR - poza centrum oczywista.

W kraju mamy boom na nieruchomości i działki już wszędzie po 200 z metra (Śląsk) rudery ludzie wystawiają po 0.5mln

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #972 dnia: Kwiecień 09, 2018, 18:09:10 »
A w popularniejszych dzielnicach m2 działki budowlanej to 350 - 400pln, sprzedaż za 280 - 320pln za m2 zdarza sie coraz częściej. Mowa o Slasku. Jak Sialala emigrował gdzieś ze ściany wschodniej, to może tam ziemia jest tansza niż w IRL. Działka pod 150m2 (rozsądne minimum to 800m2 wg mnie) za 35k EUR to śmiesznie niska kwota. Plus nikłe wymogi odnośnie jakości fundamentów, niskie klasy energetyczne i domek pod klucz za bańkę jest możliwy.

Offline mjazzga

• Super Badass
« Odpowiedź #973 dnia: Kwiecień 09, 2018, 19:07:46 »
Panie nawet nie śmiałem Katowic uwzględniać. Po 150-200 to w znienawidzonym Sosnowcu albo w takiej Czeladzi (35tys mieszkańców i bida z nędzą) Ja się cieszę bo to głównie kredyty, a za progiem kolejny kryzys więc będę miał coraz więcej klientów na restrukturyzację. A kto ma gotówkę to będzie kupował porzucone budowy od banków.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #974 dnia: Kwiecień 09, 2018, 19:32:38 »
Zgoda, bańka znów nadmuchana do granic wytrzymałości.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #975 dnia: Kwiecień 09, 2018, 20:12:08 »
Znaczy sprzedawać, zamykać CHF i kupować złoto?
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline mjazzga

• Super Badass
« Odpowiedź #976 dnia: Kwiecień 09, 2018, 21:37:44 »

Ile można na metalach zarobić bez dźwigni? A jeśli już to lepiej srebro;). A na nieruchomości przykład cena kawalerki 190tys wynajem 1400. Jakiś to zysk ale zdecydowanie mało sexy, a doglądać trzeba jak każdego biznesu.
Natomiast jedyną pewną inwestycją jest własny rozwój, relacje z ludźmi i wiarygodność.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #977 dnia: Kwiecień 10, 2018, 00:19:44 »

Ile można na metalach zarobić bez dźwigni? A jeśli już to lepiej srebro;). A na nieruchomości przykład cena kawalerki 190tys wynajem 1400. Jakiś to zysk ale zdecydowanie mało sexy, a doglądać trzeba jak każdego biznesu.
Natomiast jedyną pewną inwestycją jest własny rozwój, relacje z ludźmi i wiarygodność.
Jak metale to teraz tylko REM:-) nie pakowalbym sie w srebro, JP Morgan trzesie tym rynkiem jak chce, wolumen maly, bez sensu.
Zloto to nie inwestycja tylko ochrona kapitalu przed inflacja.
Nie trzymalbym w nim wiecej niz 25% kapitalu

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #978 dnia: Kwiecień 16, 2018, 13:28:38 »
Remont generalny mieszkania ok. 100-metrowego, 4 pokoje, łazienka, toaleta i 3 schowki: podłogi, okna, kuchnia, łazienka, ściany (tynk z PRL), drzwi, nowe meble etc.
Na oko 150 tys. - dobrze liczę? Standard średni.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #979 dnia: Kwiecień 16, 2018, 13:34:57 »
Elektryka zapewne jeszcze. Powinno wystarczyć, ale trzeba będzie liczyć wszystko dobrze, aby budżetu nie przekroczyć.

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #980 dnia: Kwiecień 16, 2018, 15:20:47 »
Tu nie chodzi o przekraczanie budżetu, tylko o uświadomienie sobie, że nie stać nas na zmianę mieszkania na większe, bo nie wyrobimy z remontem. ;)
Wychodzi na to, że remontować trzeba będzie 75 m2 - "ciasne, ale własne".

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #981 dnia: Kwiecień 16, 2018, 16:27:34 »
75 m^2 ciasne? Przy jakiej ilości dzieci?
Ew. z teściową to i 200m będzie za ciasne ;)

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #982 dnia: Kwiecień 16, 2018, 16:38:21 »
A tam ciasne. Ja tam bym nie chciał mieć większego. A na pewno nie większe niż 100m2 :) Kto by to sprzątał panie. No chyba, że "Ukrainka", wiadomo ;)

ninja'd

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #983 dnia: Kwiecień 16, 2018, 16:39:30 »
75 m^2 ciasne? Przy jakiej ilości dzieci?
Ew. z teściową to i 200m będzie za ciasne ;)
Przy liczbie większej niż 1.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #985 dnia: Kwiecień 16, 2018, 20:34:04 »
@bartukas:
zawsze mozesz sobie te ~25m2 sam zrobic, ale nastaw sie, ze zajmie ci to duzo dluzej niz sobie tam sobie wyestymujesz jakos i robienie tego po pracy strasznie cie wymeczy (szczegolnie psychicznie) Ale satysfakcja zostanie z bycia bohaterem zostanie ;)
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #986 dnia: Kwiecień 16, 2018, 20:45:32 »
Don Simon +1, właśnie o to chodzi.
Samodzielny remont już przerabialiśmy dwukrotnie, tzn. ja byłem pomocnikiem, a całość cisnął teść, więc doskonale wiemy, z czym się to łączy i wiemy, że samodzielnego remontu chcemy uniknąć. :)

Po prostu w bloku obok będzie 100-metrowe mieszkanie na sprzedaż i zaczęliśmy się przymierzać, ale wygląda na to, że bez sprzedaży nerek całej rodziny będzie ciężko - nie ma sensu zamiana na większe, jeśli trzeba byłoby spłacać duży kredyt. Chyba po prostu podzielimy jeden duży pokój z obecnych 3 na dwie małe klitki i będziemy tam trzymać dzieci, aż się wyprowadzą. :) Przy okazji wydzielimy toaletę z łazienki (kto ma 2 dzieci i chodzi na 8 do pracy, ten wie, w czym problem), wyrąbiemy drzwi do kuchni i zamurujemy przejście do niej z dużego pokoju salonu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #987 dnia: Kwiecień 16, 2018, 21:15:30 »
Jakie luksusy! Ja dzieciństwo spędziłem w 60 metrowym mieszkaniu bratem, rodzicami i teściową mojego ojca, nie miałem nawet własnego pokoju tylko dzielilem go z bratem.

W dupach się poprzewracało! ;)

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #988 dnia: Kwiecień 16, 2018, 21:21:24 »
60 metrów? Myśmy mieszkali w jednym pokoju w 26 osób, bez mebli i bez połowy podłogi. Musieliśmy się kulić w kącie, żeby nie spaść!
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #989 dnia: Kwiecień 16, 2018, 21:25:26 »
nie miałem nawet własnego pokoju tylko dzielilem go z bratem.
Właśnie w tym problem: córka też dzieli pokój z bratem i już się robi mało fajnie. Przed nami opcja remont albo kupno większego mieszkania (i remont).

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #990 dnia: Kwiecień 16, 2018, 21:29:00 »
A ile dopłaty byś musiał zrobić do większego?

75m to spore już mi się wydaje mieszkanie - 4 pokoje na pewno by dało radę zrobić.

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #991 dnia: Kwiecień 16, 2018, 21:53:39 »
No właśnie nie wiemy. :) Jeszcze nie wiemy ile będzie kosztować to większe; nie wiadomo też, ile dostalibyśmy za nasze. Przy dobrych wiatrach być może udałoby się bez dopłaty (nasze mieszkanie jest od biedy w stanie "do odświeżenia"; większe jest do generalnego), ale niewiadomych jest sporo.

Nasze mieszkanie jest duże, ale rozplanowaliśmy je 9 lat temu, kiedy dzieci dopiero miały się rodzić i priorytetem była duża łazienka, co pociągnęło za sobą połączenie 2 malutkich pokoi. Poza tym kuchnię poprzedni właściciele otworzyli na duży pokój, co jest bardzo wygodne, ale nie pozwala korzystać z salonu jak z normalnego pokoju, bo do kuchni można się dostać wyłącznie przez tenże pokój. A meble w kuchni - po poprzednich właścicielach - są b. dobrej jakości (choć średnio nam się podobają) i dotąd woleliśmy uniknąć ich wymiany, bo musielibyśmy wydać duuużą kasę, żeby otrzymać coś podobnej jakości.

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #992 dnia: Kwiecień 23, 2018, 02:35:40 »
Niedawno, a dokładniej półtora roku temu miałem podobny dylemat - remontować obecne mieszkanie czy kupić nowe? No i kupiłem nowe. Pamiętaj, że remont starego mieszkanie (oczywiście zależy jak starego) to dodatkowe koszty takie jak zrywanie ścian, kucie tynków, kucie ścian, wymiana okien, drzwi wejściowych itp. Rzeczy, które w nowym mieszkaniu w stanie deweloperskim już masz. Więc jeśli chcesz robić całkowity remont to będzie on droższy niż wykończenie nowego mieszkania.

My sprzedaliśmy mieszkanie 67m2 i zamiast tego kupiliśmy nowe 87m2.

I właśnie w związku z tymi "nowymi 87 metrami" mam pytanie. Podłoga drewniana - olejowana czy lakierowana? Co z własnego doświadczenia polecacie?

Offline hun19

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #993 dnia: Kwiecień 23, 2018, 11:52:48 »
Podłoga drewniana - ja mam olejowaną i są wady i zalety
Wady:
- bardzo łatwo się rysuje
- raz - dwa razy w roku trzeba się przed nią pokłonić i natrzeć jakimś środkiem impregnującym, który nie jest zbyt tani (ok 200zł)
- środek do mycia bieżącego też nie należy do tych za 8-10 zł tylko za kilkadziesiąt

Zalety:
- wygląd, co oczywiście jest kwestią nadzwyczaj subiektywną
- te wszystkie łatwo powstające zarysowania bardzo łatwo jest usunąć przy okazji impregnacji i czyszczenia, z głębszymi jest różnie
- znowu subiektywnie, ale ja mam bardzo miłe odczucie przy stawaniu na tej podłodze bosą stopą - lakier jest jednak "zimniejszy" w dotyku

Jeszcze co do lakierowanej podłogi to może nie jest to idealny przykład ale lakier mam na schodach i wcale nie jest jakiś turbo wytrzymalszy w porównaniu do oleju - po półtora roku mieszkania są już na nim wyraźne uszkodzenia. Wiem że to są schody więc miejsce gdzie z grubsza staje się zawsze w tym samym miejscu więc łatwiej o uszkodzenia, ale wyraźnie widać że dzisiejsze lakiery nie są już takie pancerne jak tam chemia z przed 20-30 lat

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #994 dnia: Kwiecień 23, 2018, 14:27:41 »
Nie będzie Ci się chciało olejowac.

Offline mmgl

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #995 dnia: Maj 04, 2018, 11:26:57 »
Dylemat...
Nowe mieszkanie trochę powyżej 70m, bliżej centrum - ale zero hałasu, zieleń, blisko szkół dzieciaków (chodzą na piechotę) czy...
Szeregowiec / bliźniak na bliskich peryferiach, ok. 100m, ogródek itp. więc warunki mieszkaniowe dużo lepsze  ale - 2 auta, dowożenie 2 małych dzieciaków do szkoły/ przedszkola, mimo że niedaleko do centrum to jednak wszędzie dojazd autem (sklepy, szkoły, siłka).
Siedzę i myślę....  :-\
subtelnie zastawiam pułapki :)

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #996 dnia: Maj 04, 2018, 12:23:52 »
Zawsze bliżej, nawet jeśli mniejsze. Codzienna logistyka dojazdowa to odbieracz radości z życia.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline mmgl

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #997 dnia: Maj 04, 2018, 12:34:12 »
No właśnie. W tej chwili mieszkam w fajnym miejscu, wokoło place zabaw, boisko, zieleń. Mój mody (8 lat) chodzi wszędzie sam, szkoła, zakupy, biega z kolegami miedzy placami a boiskiem. Ale muszę kupić coś większego, niedaleko developer buduje 2 piętrowca i mam na oku 73m, ale w tej samej cenie mogę kupić bliźniaka tylko parę km dalej (peryferie). Wtedy mam ogródek, jeszcze więcej przestrzeni, ale w zasadzie uzależniam dzieciaki od siebie i auta.
subtelnie zastawiam pułapki :)

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #998 dnia: Maj 04, 2018, 13:11:38 »
Zawsze bliżej, nawet jeśli mniejsze. Codzienna logistyka dojazdowa to odbieracz radości z życia.
Zalezy od miasta I posiadania dzieci. Z dziecmi wiadomo, lepiej miec wszystko pod nosem, inaczej zycie ucieka I uchodzi z czlowieka. Ale bez - fajne dojazdy do pracy to super sprawa, ja mam codziennie 2 godzinki do zagospodarowania I dzieki temu nareszcie codziennie czytam. I insze rzeczy robie, na ktore w domu szkoda mi czasu, Mario I Kroliki najlepszym przykladem!

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #999 dnia: Maj 04, 2018, 13:24:16 »
Dom. Kilka kilometrów to żaden dojazd.