Autor Wątek: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy  (Przeczytany 121068 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
Odp: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy
« Odpowiedź #880 dnia: Styczeń 27, 2017, 21:46:23 »
Też mam IKEA i wyszło sporo taniej niż wyceny a się mi podoba i rzeczywiście sporo możliwości jest.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline _Music

• Super Badass
« Odpowiedź #881 dnia: Styczeń 31, 2017, 17:12:40 »
Czy znacie może fachowców do zrobienia łazienki, elektryki, drzwi itp co działają na terenie Warszawy? Nasz ugadany fachowiec wszedł właśnie na inną, dwumiesięczną robotę :/

Offline ExpertDanfoss

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #882 dnia: Luty 06, 2017, 22:51:55 »
Napisz, co Ci pokazywali, to może spróbujemy Ci doradzić :)

Pokazywali różne szmery-bajery. To co nam się najbardziej podobało to:

1. Systemy bezpieczeństwa - antywłamaniowy (który w trakcie gdy rodzina jest w domu jest fotokomórką włączającą światło w korytarzu), przeciwpożarowy, przecizalaniowy - w razie potrzeby wysyłają powiadomienia do domowników, dzwonią do nich (!), uruchamiją alarm w domu itp.
2. Sterowanie ogrzewaniem - ustawianie temperatury dla poszczególnych pokoi, wyłączanie ogrzewania w pokojach, w których nikt nie przebywa itp. itd., sterowanie klimą, wyłączanie klimy z automatu jak otworzy się okno
3. Sterowanie światłem - tworzenie scen, możliowość wyłączania określonych świateł jednym głównym włącznikiem np. przy głównych drzwiach itp.
4. Tworzenie tzw. scen na potrzeby różnych sytuacji

Jak nie masz co robić z kasą to sobie bierz te yntelygentne domy.

A uważasz tak bo...?

Dzień dobry, z chęcią odpowiem jak wygląda sprawa jeśli chodzi o sterowanie ogrzewaniem, temat jest warty przemyślenia. System Danfoss Link umożliwia zapewnienie komfortu w domu przez dostosowanie temperatury w pomieszczeniach do indywidualnych potrzeb, np. poprzez tworzenie harmonogramów pracy dzień/noc lub wakacje. Jeśli chodzi o oszczędności zapraszam do wykonania testu na naszej stronie, dzięki któremu może Pan obliczyć ile Pan zaoszczędzi stosując system inteligentnego ogrzewania Danfoss Link http://smartheating.danfoss.pl/oszczednosci.
Pozdrawiam,
Online Ekspert Danfoss Link

Offline ExpertDanfoss

• Nowy Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #883 dnia: Luty 06, 2017, 23:05:29 »
Ja odpowiem nieco - bo montowanie kotła mającego kilka obiegów pozwalających na naprawdę sensowne regulowanie temperatury zwraca się w kosztach paliwa pewnie z 15 lat, a to dopiero początek.

Z drugiej strony zamontowanie ogrzewania sprzężonego automatycznie z pogodą i trybem wyjazdowym potrafi faktycznie dać sensowne oszczędności. Tak więc będę argumentował za tą stroną, która będzie w mniejszości :P

Ale to Ci załatwia normalny programator, który kupujesz z kotłem, jeżeli mieszkasz w domu. Mój, dość prosty reguluje pobór gazu na podstawie temperatury na zewnątrz (jeżeli -20 to dawaj w palnik, żeby zdążyć przed 22 zanim się wyłączy, jeżeli -2 - masz czas) oraz ma programy weekendowe i w dni powszednie (Pon - piątek - grzej do 7, później stop i zacznij grzać od 15 do 22). Owszem, fajnie móc sterować tym spoza domu i włączyć dwie godziny przed przyjazdem z ferii, ale bajer wart 2k jest ciągle bajerem, bo mogę przyjechać do domu i po godzinie też mam ciepło.

Ostatnio jakiś program w TV był z Rozenek o gadżetach w domu i właściciel takiego domu się wypowiadał. Sugerował, że system za 5000 zwróci się w rachunkach za prąd po dwóch latach. U mnie w takim razie musieli by mi dopłacać, bo zszedłbym z rachunkami poniżej zera.

To co mi się podobało, to automatyczna kosiarka, ale to jest koszt 10k, więc to już zdecydowanie bajer dla posiadających zasobny portfel.

W blokach jest sens montażu głowic sterowanych zdalnie, ale w domu go nie widzę, przy kotle gazowym. Jak kocioł mi grzeje, to grzeje wszędzie, a w pokojach w których bywam sporadycznie (garderoba, spiżarnia) głowice mam przykręcone na stałe.

Bawiąc się prostą automatyką domową muszę stwierdzić, że to wszystko wyłącznie zabawa i kwestia wygody w niektórych miejscach, bo realnych oszczędności w domu nie widzę (a wprost przeciwnie, bo jest chęć dokładania kolejnych klocków, a te swoje kosztują). Nie wiem ile musiałby mi się zwracać automatyczny wyłącznik światła Fibaro, który kosztuje 200 PLN. Tyle, że u mnie to trochę inna kwestia - gdybym teraz budował ponownie dom zrobiłbym to tak, żeby bardziej ułatwiało życie (światła połączone w grupy, programy tematyczne, itp.). Ryć ścian mi się nie chce. Jeżeli zmniejszy rachunki to w minimalnym stopniu.

Jedyna (dla mnie) potrzebna rzecz to powiadamianie o zalaniu, dymu w domu, itp jako dodatkowe elementy bezpieczeństwa. Alarm mam standardowy z powiadamianiem przez GSM, to byłoby jako tako sensowne z połączeniem z automatyką - gdy złodziej w domu a nas nie ma - zamknij rolety. Jeżeli dym w domu, jest noc, domownicy w domu - uruchom syreny i otwórz rolety.

P.S. I najgorsza możliwa rzecz - uzależnić to wszystko od prądu tak, że jak go zabraknie to ani rolet nie otworzysz, ani z domu nie wyjdziesz :D...

Dzień dobry, warto przeanalizować dokładniej jakie możliwości daje inteligentne sterowanie ogrzewaniem. Oprócz wspomnianego włączania ogrzewania przed powrotem istnieją również takie funkcje jak "Otwarte okno" , tryb "Wakacje" lub możliwość ustawienia harmonogramu z nocnym obniżeniem osłabieniem. Proszę pamiętać, że dzięki inteligentnemu systemowi możemy sterować ogrzewaniem w każdym pomieszczeniu indywidualnie, a przekaźnik wyłączy kocioł gdy nie będzie zapotrzebowania na ciepło. Zapraszam do wykonania testu na naszej stronie, dzięki któremu może Pan obliczyć ile Pan zaoszczędzi stosując system inteligentnego ogrzewania Danfoss Link http://smartheating.danfoss.pl/oszczednosci.
Pozdrawiam
Online Ekspert Danfoss Link

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #885 dnia: Luty 08, 2017, 12:44:21 »
Nie wierzyli, że palenie szkodzi.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #886 dnia: Kwiecień 05, 2017, 10:10:22 »
Ma ktoś z Was jakąś godną polecenia firmę od okien z Warszawy? W mieszkaniu gdzie mieszkamy, więc ma być szybko i czysto.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #887 dnia: Kwiecień 23, 2017, 12:38:03 »
Robimy projekt domu. I mam cholerny problem pt. Parterowka czy poddasze uzytkowe? Jakies zlote przemyslenia nad plusami i minusami, ktorymi ktos sie chce podzielic? Warunki zabudowy preferuja troche poddasze, a mi troche bardziej pasowala by parterowka i nie wiem czy warto sie szarpac o to...

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #888 dnia: Kwiecień 23, 2017, 13:06:42 »
Jeśli tylko działka ci pozwala - parterówka. Im mniej schodów, tym lepiej.
Pisze to z perspektywy posiadacza parteru, piętra i poddasza :)

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #889 dnia: Kwiecień 23, 2017, 13:18:20 »
Poddasze toi znikomy koszt znacznego powiekszenia, ja za poddaszem. Kociol gazowy z zapasem i tyle trzeba pamietac.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #890 dnia: Kwiecień 23, 2017, 13:52:08 »
Jeśli tylko działka ci pozwala - parterówka. Im mniej schodów, tym lepiej.
Pisze to z perspektywy posiadacza parteru, piętra i poddasza :)
dzialka to mozeby i pozwoliła, ale w mpzp mam bzdurne zapisy o kątach nachylenia dachu i kalenicy rownoleglej do przylegajacej ulicy. A działka jest wąska od strony przylegającej do ulicy, takze z tej perspektywy, żeby bryła była zwarta, to podasze więcej sensu ma... z tym że te schody mnie nabardziej przerażają.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #891 dnia: Kwiecień 23, 2017, 14:20:17 »
Schody sa spoko. Kolezanka medyczka mowi jednak, ze wazny jest projekt prysznica pozwalajacy wjechac pod niego wozkiem inwalidzkim.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #892 dnia: Kwiecień 23, 2017, 14:24:54 »
Poddasze toi znikomy koszt znacznego powiekszenia, ja za poddaszem. Kociol gazowy z zapasem i tyle trzeba pamietac.

O kosztach nie było rozmowy, a przynajmniej ja nie uwzględniałem :)

Poddasze rozważyłbym, mając konkretne zastosowanie na nie, ale nie-sypialniowe (czyli zbyt często się nie bywa - np. pokój gier i uciech wszelakich).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2017, 14:26:42 wysłana przez Harry Keogh »

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #893 dnia: Kwiecień 23, 2017, 14:29:20 »
koszty też są istotne, jednak wydaje mi sie, ze az tak znaczacej roznicy nie bedzie? drozszy dach + fundament vs koszt schodow i stropow. Plus w parterowce jednak duzo latwiej o wszelakie modyfikacje w przyszlosci, bo instalacje mozna spokojnie puszczać poddaszem.

Offline amsnake

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #894 dnia: Kwiecień 23, 2017, 16:36:25 »
Kociol gazowy z zapasem i tyle trzeba pamietac.

Czemu kocioł z zapasem?

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #895 dnia: Kwiecień 23, 2017, 20:28:18 »
To byl skrot myslowy, w ktorym tylko ja wiem o co chodzi - zapominam, ze inni nie slysza co ja mysle ;) Chodzilo mi o to, ze poddasza nie trzeba uzywac - ale jak sie zachce, to jest juz gotowe. Nieuzywajac nie trzeba go grzac, ale kupujac kociol juz warto taki, ktory w razie co poddasze tez moze grzac. A gazowy, bo one maja dobra sprawnosc malo zaleznie od obciazenia, w przeciwienstwie do takich na paliwo stale.

Offline amsnake

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #896 dnia: Kwiecień 23, 2017, 21:00:20 »
To byl skrot myslowy, w ktorym tylko ja wiem o co chodzi - zapominam, ze inni nie slysza co ja mysle ;)

:)
Generalnie na instalacjach CO trochę się znam, i raczej nie polecałbym przewymiarowania kotła :)
Oczywiście ma dać rade ogrzać cały dom, a  dobierając go dobrze uwglednic sposób ogrzewania.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #897 dnia: Kwiecień 23, 2017, 22:05:35 »
Gaz to zobaczymy ile mi policzą za przyłącze :) jak się nie będzie opłacać, to będzie PC-PW chyba. Tylko ciągle nie potrafie wyjść poza problem parter vs poddasze  ;D

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #898 dnia: Kwiecień 24, 2017, 08:10:29 »
Poddasze.
Move along :)
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #899 dnia: Kwiecień 24, 2017, 11:52:53 »
uzasadnij. Mnie męczą wizje zlamania nogi/jakiegos inwalidztwa i wyciecia zapewne calej czesci sypialnej dla takiego domownika. + koniecznosc stosowania jakichs barierek dla dzieci i ciaglego pilnowania. + sam se na bani krzywde moge na tych schodach zrobić :)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #900 dnia: Kwiecień 24, 2017, 12:05:58 »
No zależy jakie schody. Ja wychodzę z założenia, że dodatkowa przestrzeń zawsze się przyda i będziesz żałował jak z niej zrezygnujesz.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #901 dnia: Kwiecień 24, 2017, 12:24:20 »
ale przestrzeni bedzie tyle samo - co za roznica czy bedzie 80+80 czy 160? mam plan funkcjonalny i pytanie jest czy jest sens szarpac sie o rozlokowanie wszystkiego na jednym poziomie

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #902 dnia: Kwiecień 24, 2017, 12:26:33 »
A idźcie w penis z tymi schodami. Mam nad mieszkaniem spory strych, wchodzi się przez klapę i rozkładaną drabinę. Tylko jakiś bezmózg (hiperbola, wiem dokładnie kto to zrobił i będzie cierpiał z tego powodu) zaprojektował to tak że drabina wychodzi na skos dachu. Żeby dostać się na strych muszę wchodzić bokiem, a drabina jest dość słabo pochylona. Jeśli mogę doradzić - dobrze przemyśl sprawę schodów, ich położenie, stromość itd.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #903 dnia: Kwiecień 24, 2017, 13:08:23 »
ale przestrzeni bedzie tyle samo - co za roznica czy bedzie 80+80 czy 160? mam plan funkcjonalny i pytanie jest czy jest sens szarpac sie o rozlokowanie wszystkiego na jednym poziomie

To wylacznie zalezy od ustawnosci i wielkosci dzialki, wg mnie. Jesli wpasujesz na niej parterowca z sensownej wielkosci garazem plus przynajmniej te 300m2 trawy, by dzieciak mogl sie wybiegac (wstawic jakies hustawki itd) i tarasem, to nie widze problemu. Jesli natomiast dzialka na to nie pozwala, to i drugie pietro ma swoje plusy - wieksza intymnosc, fajnie wykonane i zaprojektowane schody to mega akcent stylistyczny itp.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #904 dnia: Kwiecień 24, 2017, 13:29:50 »
miejsca na dzialce nie braknie (1700m). Tak jak pisałem problemem jest raczej interpretacja pewnego zapisu w mpzp i orientacja kalenicy. Łatwiej byloby te poddasze zrobić, ale referowana przeze mnie parterówka jest wydaje mi sie do wywalczenia, z tym że nie wiem czy warte to zachodu, czy to raczej jak dyskusja o wyższości rudych nad blondynami :) i sie po prostu przyzwyczaić trzeba.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #905 dnia: Kwiecień 24, 2017, 13:35:02 »
Mieszkalem przez lata w domu, gdzie parter mial ca. 200m2 i glownie tam toczylo sie nasze codzienne zycie. Teraz mieszkam wlasnie w takim a'la 80+80m2 i nie czuje roznicy. Ergo, do wszystkiego sie przyzwyczaisz. Ale masz racje, co do jakiegos wypadku, czy innej kontuzji, wtedy jest oczywistym, ze schody nie pomoga. Byc moze z tego powodu dom, ktory bym juz budowal, jako swoj "finalny" bedzie wlasnie parterowy, obecny na pewno takim nie jest, stad schody nie byly problemem przy zakupie.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #906 dnia: Kwiecień 24, 2017, 14:57:24 »
Też bym wybrał parterowy jeśli działka pozwala, my osobiście przymierzamy się do tego:
http://www.tooba.pl/projekt-domu-Lemko-TUX-769 , z tym że będzie to dom letni/weekendowy, bo na dzialke w centrum miasta nas nie stać ::)

Offline petrumi

• Stały bywalec
« Odpowiedź #907 dnia: Kwiecień 24, 2017, 15:00:42 »
Ktoś może siedzi na bieżąco w cennikach? Jaki koszt wyrównania ściany (i co wchodzi w grę) oraz malowania m2 w Wawie?
(kliknij)

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #908 dnia: Kwiecień 24, 2017, 15:32:06 »
Pod projektorek? ;)

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #909 dnia: Kwiecień 24, 2017, 15:32:35 »
Wyrównanie w sensie? Gładź gipsowa? Tynk? Całość? Ubytki? Gipsy od 25zł za m2. Malowanie w granicach 12/15zł (grunt i dwukrotne malowanie). Drobne ubytki raczej wejdą w cenę przygotowania, ewentualnie można spodziewać się jakiegoś dodatku 4/5zł za m2 (jeżeli ubytków jest sporo). Im mniej tym drożej, zwłaszcza w kontekście jakichś gładzi (więcej pracy, niż faktycznego zarobku, więc nikt drobnostek nie chce robić). Szukaj kogoś z polecenia najlepiej.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #910 dnia: Maj 27, 2017, 14:11:49 »
Czy tu można spytać o mikrofalę? Coś bym kupił, ale kompletnie nie znam się na temacie, mógłby byc jakiś grill do tostów, czy coś, byle by nie była za duża. Czy ktoś ma jakieś rekomendacje? Mam nadzieje, że teraz nie nastąpi desant bieda-guerilla-marketingowców.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #911 dnia: Maj 27, 2017, 14:26:43 »
Czy ktoś tu całkiem niedawno nie pisał, że wystarczy najprostszy model, dwa pokrętła, na jednym funkcje, na drugim czas? Ja taką posiadam, kupiłem w zeszłym roku jakąś Amicę za ok 200 zł, czarna, chyba 17l pojemności (większe mają 20), ma funkcję grilla i to mi wystarcza - nie potrzebuję skomplikowanych modeli z 10 przyciskami i programami, gdzie możesz ustawić czas co do sekundy. Głównie używam jej do podgrzewania mleka, popcornu i tostów, tak naprawdę to dużo czasu stoi nieużywana.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #912 dnia: Maj 27, 2017, 14:30:34 »
Była rozmowa, są świadkowie. Consensus: dwa pokrętła, ważna jest pojemność taka, żeby duży talerz Ci się mieścił, zależnie co tam w domu używasz. Nikt nie zna nikogo używającego innych funkcji niż zwykłe mikrofale, a przynajmniej nikt taki się nie ujawnił.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #913 dnia: Maj 27, 2017, 14:43:01 »
W dokładnie taki sposób używałem mikrofali przez ostatnie 10 lat :) Dzięki za walidację słuszności tej drogi.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #914 dnia: Maj 27, 2017, 14:58:17 »
Fajerwerki za dobrą poradę:

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #915 dnia: Maj 27, 2017, 19:44:31 »
Pytanie totalnego laika. Czy zgłaszać developerowi to, że planujemy drewnianą podłogę? Teraz wszyscy uderzają w panele które są cieńsze i nie wiem czy odpowiednio na podłożu dużo miejsca będzie dla drewna.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #916 dnia: Maj 27, 2017, 19:56:11 »
Jeżeli są już podłogi to nie ma sensu. Zapłacić za dodatkową wylewke możesz i ludziom od wykończenia mieszkania, a tak przynajmniej będziesz mógł zdecydować na wszystko w każdej chwili. Ogólnie każda normalna ekipa wykończeniowa poradzi sobie z tym spokojnie. Jeżeli natomiast będziesz zgłaszać i będziesz miał robione specjalnie wyższe wylewki w miejsce płytek, polecam znaleźć już płytki i parkiet, który Cię interesuje. Może być tak, iż płytka będzie grubsza od normalnej itp. Szlifowania kilku milimetrów posadzki nikt się podejmować nie chce, a i sprzęt nie zawsze pozwala ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2017, 19:58:40 wysłana przez Rolek »

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #917 dnia: Maj 27, 2017, 20:52:31 »
Konkretnej podłogi jeszcze nie mamy ale zastanawiam się właśnie czy dev nie wyleje za duzo posadzki pod standardowe panele. Chyba będę musial się z nim skontaktować

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #918 dnia: Maj 27, 2017, 21:13:08 »
Nie. Będzie jednakowo wszędzie (nikt niczego nie leje pod panele specjalnie, ponieważ bieda opcji nikt nie stosuje jako standard ;) ). Najwyżej w miejscach, gdzie będzie płytka zostanie wylana wylewka samopoziomująca, aby nadrobić różnicę pomiędzy parkietem, a płytką. To może spokojnie zrobić glazurnik.

Standard pod parkiety to niższa wylewka i jest to robione w droższych mieszkaniach, apartamentach. Pod panele nikt niczego nie leje, ponieważ razem z podkładem dają poziom, mniej więcej, płytki.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2017, 21:19:22 wysłana przez Rolek »

Online Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #919 dnia: Czerwiec 01, 2017, 07:54:50 »
@mikrofalówka

Weto! Moja żona regularnie korzysta z opcji rozmrażania, częściej niż normalnych funkcji.

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL