Autor Wątek: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy  (Przeczytany 124415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
Odp: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy
« Odpowiedź #520 dnia: Maj 19, 2014, 17:21:18 »
Panie on już nawet pisał że parapetówki dla dwóch forowiczów na krzyż nie zrobi, a co dopiero impry jak w Wilku!

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #521 dnia: Maj 28, 2014, 09:33:47 »
Macie może koncepcję, co z tym fantem na zdjęciu zrobić?
To halogen z podwieszanego sufitu w łazience, czyli nie mam dostępu od góry..

Wyszlifować i próbować przykleić? A jeśli tak, to na co?

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #522 dnia: Maj 28, 2014, 09:49:04 »
Klej do karton gipsu itp.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #523 dnia: Maj 28, 2014, 10:00:26 »
Chuj, niech wisi

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #524 dnia: Maj 28, 2014, 10:01:48 »
Nie wiem kto to zrobił, naprawiał ale powinien dostać solidnego kopa w dupę. Spróbuj oczyścić oprawkę, kup np. MAMUT GLUE (powinien być dostępny w większości marketach budowlanych, jest w tubie sprzedawany) ewentualnie cokolwiek, co wytrzyma termicznie i przyklej (rozwiązanie tymczasowe). Możesz też wymienić oprawkę na taką ze sprawnym systemem mocowania. Wystarczy, że przekręcisz żarówkę przytrzymując czarny element na którym jest zamocowana i całość bezproblemowo powinna się odczepić. Jeżeli otwór jest bardzo uszkodzony i jest to widoczne, kup gładź szpachlową, najmniejsze opakowanie np. Cekol C-45, zetnij nożem poharatane elementy płyty gk, obrób Cekolem, zaczekaj, aż wyschnie, zatrzyj, popraw, aż będzie dobrze wyglądało, pomaluj i po sprawie. 

Dodam, iż klejenie tego to czysta głupota, więc po co partaczyć kolejny raz. Wymień oprawkę i tyle.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2014, 10:04:26 wysłana przez Rolek »

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #525 dnia: Maj 28, 2014, 11:27:31 »
@Alexej :)
Nie może wisieć /choć to kusząca opcja/ bo blokuje szklane drzwi zamykające półkę w ścianie nad kibelkiem.
A to przeszkadza niektórym domownikom, płci przeciwnej naturalnie :)

A wypadło całkiem po tym, jak ktoś nie zauważył, że się trochę odkleiło i przywalił w to tymi szklanymi drzwiami, na szczęście się nie posypały.

Dlaczego tak to wygląda - nie wiem. Widać było tak od nowości, czyli tak fachowcy zrobili.

@Romek
Wymiana oprawki jest wątpliwa. Raczej nie znajdę pasującej wizualnie do pozostałych 5-ciu, ale popatrzę.

Dzięki za rady!

Online blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #526 dnia: Maj 28, 2014, 11:41:24 »
Było już w tym wątku, albo w innym,  nie mogę znaleźć.
Gdzie ubezpieczyć mieszkanie?  Gdzie jest tanio?

Offline amsnake

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #527 dnia: Maj 28, 2014, 11:44:36 »
@Alexej :)

@Romek
Wymiana oprawki jest wątpliwa. Raczej nie znajdę pasującej wizualnie do pozostałych 5-ciu, ale popatrzę.

Dzięki za rady!

Ja bym "dokroił" kawałek płyty g-k,  "zakleił" nim te dziurę i w ten doklejony kawałek wstawił oprawkę, potem obrobił, co by ładnie wyglądało. I tak powtórzył dla każdego z tych 5 halogenów. Skoro ten jest tak słabo zamontowany, to pewnie pozostałe również :)

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #528 dnia: Maj 28, 2014, 11:51:14 »
Ej no, Panowie - ja to chciałbym bezwysiłkowo zrobić i w krótkim czasie :)
Nie może być "tak słabo", bo już 7 czy 8 lat się trzyma, a na pewno nie zamierzam pozostałych sprawdzać, czy też coś z nimi nie tak :)

A jaka jest prawidłowa technika montażu tych oprawek? Muszą być dopasowane "na wcisk" do płyty, czy od góry jakieś zaczepy są?

Online blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #529 dnia: Maj 28, 2014, 11:53:01 »

I czy słyszał ktoś o TUW, bo się do mnie ich agent odzywał.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #530 dnia: Maj 28, 2014, 11:55:10 »
Dobra, widzę obrazki jak to działa.  Tej moje oprawki jakieś idiotyczne, skoro bez sprężynek, pewnie do innych celów niż sufity...

edit: chociaż raczej się coś urwało, bo to wisi przecież na drugiej sprężynie. Może urwali i dlatego potem kleili...
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2014, 11:57:39 wysłana przez Harry Keogh »

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #531 dnia: Maj 28, 2014, 11:56:51 »

I czy słyszał ktoś o TUW, bo się do mnie ich agent odzywał.

Porownaj z Aegon, ING i mBankiem.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #532 dnia: Maj 28, 2014, 11:58:44 »
@Romek

http://youtu.be/_wGXib6KYig

Panie, ja tu rady daję, a Ty Romkiem mnie nazywasz! ;)

Dzięki za rady!
Zdemontuj oprawkę i udaj się do większego marketu, pokaż sprzedawcy, a może coś znajdzie, ewentualnie poszukaj w jakimś mniejszym sklepie elektrycznym, często mają tam jakiegoś rodzaju końcówki, pozostałości serii różnych.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #533 dnia: Maj 28, 2014, 12:07:42 »
@Romek

http://youtu.be/_wGXib6KYig

Panie, ja tu rady daję, a Ty Romkiem mnie nazywasz! ;)

*Palę się ze wstydu*
 :-[

Riposta z BB wyborna :)
http://youtu.be/WzhW20hLp6M?t=48s

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #534 dnia: Czerwiec 09, 2014, 11:43:40 »
Babskie pytanie ;) Jak kupujecie firanki? Pani w sklepie powiedziała, że powinno być 2x szerokość okna/karnisza, podobne informacje znalazłem w necie. Tyle że ja nie przepadam za takimi falami, określam takie rzeczy mianem "stylu babcinego". Jak kupowałem firankę do wynajętego mieszkania, to nawet mi nie przyszło do głowy, żeby zwracać uwagę na jakieś fale - wzięliśmy szerokość okna + kilkadziesiąt centymetrów. W efekcie firanka była dość prosta i tylko leciutko się zginała, żadnego marszczenia.

Byłem parę dni temu w sklepie, wybrałem firankę za 50+ PLN od metra, która mi się spodobała. Mam 2,5m okna, więc pomyślałem, że tak ze 3m wezmę. Pani spojrzała na mnie jak na barbarzyńcę i powiedziała, że powinno być minimum 5m. Po kilkuminutowym zastanowieniu zdecydowałem się uznać jej rację. 5x50+ to będzie 250+ złotych, przeboleję. Pani spisała zamówienie i okazało się, że taśma i jakieś obszycie na około są też płatne, bla bla bla - wyszło prawie 400zł za firankę.  :o Nie kupiłem. :) Te poprzednie, które mieliśmy na wynajętym mieszkaniu były ładne i nowoczesne, a daliśmy poniżej 100zł. Serio za firanki się tyle płaci czy też po prostu powinienem unikać "markowych" sklepów stacjonarnych?

Żeby uprzedzić pytania po co mi firanka :P - chcę móc odsłonić okna od strony podwórka, ale tak żeby wszyscy nie zaglądali mi do domu, a jednocześnie żebym ja wszystko widział. Rolety już mam.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #535 dnia: Czerwiec 09, 2014, 11:52:23 »
Moze w takim razie lustro weneckie?

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #536 dnia: Czerwiec 09, 2014, 11:56:22 »
żeby wszyscy nie zaglądali mi do domu, a jednocześnie żebym ja wszystko widział.
Emeryt, rencista czy podglądacz?
Gregys out.

Offline analizator

• Badass
« Odpowiedź #537 dnia: Czerwiec 09, 2014, 11:57:43 »
Babskie pytanie ;) Jak kupujecie firanki? Pani w sklepie powiedziała, że powinno być 2x szerokość okna/karnisza, podobne informacje znalazłem w necie. Tyle że ja nie przepadam za takimi falami, określam takie rzeczy mianem "stylu babcinego". Jak kupowałem firankę do wynajętego mieszkania, to nawet mi nie przyszło do głowy, żeby zwracać uwagę na jakieś fale - wzięliśmy szerokość okna + kilkadziesiąt centymetrów. W efekcie firanka była dość prosta i tylko leciutko się zginała, żadnego marszczenia.

Byłem parę dni temu w sklepie, wybrałem firankę za 50+ PLN od metra, która mi się spodobała. Mam 2,5m okna, więc pomyślałem, że tak ze 3m wezmę. Pani spojrzała na mnie jak na barbarzyńcę i powiedziała, że powinno być minimum 5m. Po kilkuminutowym zastanowieniu zdecydowałem się uznać jej rację. 5x50+ to będzie 250+ złotych, przeboleję. Pani spisała zamówienie i okazało się, że taśma i jakieś obszycie na około są też płatne, bla bla bla - wyszło prawie 400zł za firankę.  :o Nie kupiłem. :) Te poprzednie, które mieliśmy na wynajętym mieszkaniu były ładne i nowoczesne, a daliśmy poniżej 100zł. Serio za firanki się tyle płaci czy też po prostu powinienem unikać "markowych" sklepów stacjonarnych?

Żeby uprzedzić pytania po co mi firanka :P - chcę móc odsłonić okna od strony podwórka, ale tak żeby wszyscy nie zaglądali mi do domu, a jednocześnie żebym ja wszystko widział. Rolety już mam.

gdybyś był PRAWDZIWYM FACETEM, zamalowałbyś okna czarną farbą a nie wydziwiał z gejowskimi wynalazkami w stylu firanek

(kliknij)

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #538 dnia: Czerwiec 09, 2014, 12:02:14 »
DarkStar, zapytaj w sklepie o "transparentne rolety" - tanie nie jest, ale IMO lepsze niż firanka.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #539 dnia: Czerwiec 09, 2014, 13:33:57 »
żeby wszyscy nie zaglądali mi do domu, a jednocześnie żebym ja wszystko widział.
Emeryt, rencista czy podglądacz?

Cenię swoją prywatność. I chcę mieć widok na mój samochód. :)

50zł za metr firanki to wcale nie jest jakiś kosmos

Chodzi o to, że na firance (wzorniku) była cena bodajże 52zł za metr, a jak przyszło co do czego, to zrobiło się prawie 80zł/m. :/

DarkStar, zapytaj w sklepie o "transparentne rolety" - tanie nie jest, ale IMO lepsze niż firanka.

Już mam rolety w tym oknie i to takie, które można odsuwać/zasuwać w obu kierunkach. 8) Tyle że trzymam je odsunięte w dół, bo inaczej byłoby mnie widać z podwórka, a tego nie lubię. Nie cierpię ekshibicjonizmu.

Meh, chyba złe forum do takich pytań. :)

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #540 dnia: Czerwiec 18, 2014, 09:05:53 »
ja wiem, że równouprawnienie, ale czy nie powinieneś oddelegować kobity do takich zadań? nawet nie musi to być twoja kobita :D

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #541 dnia: Czerwiec 18, 2014, 13:52:05 »
Szyba z bajerem "klik i mleczna" (za chuj nie wiem jak to się nazywa). Pracujesz - mleczna. Sąsiadka studentka przygotowuje się na imprezę - przezroczysta.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #542 dnia: Czerwiec 18, 2014, 16:53:35 »
W wersji dla ubogich wiadro farby i cegła.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #543 dnia: Czerwiec 19, 2014, 10:41:42 »
No i drapaczka do szyb, aby studentki oglądać.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #544 dnia: Lipiec 14, 2014, 12:14:20 »
Czy ktoś zdecydował się na położenie drewnianych płytek na balkonie? Takie coś jak sprzedają w IKEI, albo jakieś inne. Interesuje mnie przede wszystkim na jakim podłożu się to kładzie. Czy na balkonie należy położyć najpierw normalne płytki, a później dopiero na to drewno?

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #545 dnia: Lipiec 14, 2014, 14:23:36 »
Panie to wygląda jak powiększona wersja wycieraczki ;).
Imo możesz to położyć (bo z tego co widzę to właśnie do położenia ogranicza się montaż) na dowolnej powierzchni. Byle była równa i twarda (beton, kafle itp.).

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #546 dnia: Lipiec 14, 2014, 14:55:51 »
Nie napisałem, ale chodzi przede wszystkim o grzyba. Jak się nie położy żadnych płytek, to można urządzić grzybobranie, a te płytki są dziurawe, tak że jak woda na nie leci, to i tak dostaje się pod spód. Dlatego zastanawiam się czy coś pod nimi powinno się jeszcze znajdować. Czytałem również, że balkon powinien mieć nachylenie min 3%, żeby woda z niego spływała.

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #547 dnia: Lipiec 14, 2014, 14:59:22 »
Balkon powinien mieć spadek z założenia ;). Jeśli nie ma, to ktoś spieprzył robotę.
Co do grzyba to ja np. od kilku lat nie mam na balkonie nic poza samą wylewką i nie mam z powierzchnią żadnych problemów.
Woda spływa, balkon wyschnie i tyle (zero pleśni/grzyba).

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #548 dnia: Lipiec 14, 2014, 15:44:31 »
A ja właśnie układam u siebie na tarasie płytki. Ponad 40 metrów i po tygodniu nawet nie jestem w połowie. Albo deszcz, albo 30 stopni i klej wysycha w 5 minut po nałożeniu. A miało być tak szybko i przyjemnie. Też myślałem o drewnie, ale to trochę drogie rozwiązanie. I podobnie jak te podesty z Ikei wydaje mi się idealnym siedliskiem dla robactwa przez to, że nie przylegają do podłoża.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #549 dnia: Lipiec 29, 2014, 15:05:43 »
Drodzy Budowlańcy Forumowicze!

Opowiem Wam historię.
Lat 7 czy 8 temu, w pewnym mieszkanku pewna żona wymarzyła sobie na kuchennej ścianie płytki.
Idealnie pasowały jej białe, matowe, z bruzdami (taką fakturą jakby). Jak żona wymyśliła, tak posłuszna ekipa zrobiła i zakupione płytki przykleiła.

I żyli długo i szczęśliwie aż do czasów współczesnych, gdy owej żonie przyszło do głowy sobie jakieś uchwyty na tejże opłytkowanej ścianie powiesić.
I mąż tej żony nawet podołałby wyzwaniu, po tym jak się przez 2 tygodnie do niego przygotowywał mentalnie, ale...

Czym w tym #$%#@% niezniszczalnym kurestwie koloru białego wiercić?

Najwyraźniej konwencjonalne wiertła do betonu/granitu w cenie 20zł za sztukę nie działają.

Wiertła diamentowe to dobry kierunek?
Coś takiego jak niżej? Tylko to jednorazowe badziewie kosztuje prawie 100zł

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #550 dnia: Lipiec 29, 2014, 15:12:07 »
A nie mozesz przykleic polek/uchwytow?

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #551 dnia: Lipiec 29, 2014, 15:14:30 »
To wydaje mi się jeszcze bardziej skomplikowane metodologicznie, niż zwykłe wywiercenie otworów na kołki :)

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #552 dnia: Lipiec 29, 2014, 15:18:36 »
Generalnie będziesz musiał wiercić na mokro zapewne (jeżeli dobrze rozumiem co opisałeś). I tak zapewne po wiertło musisz iść do sklepu, to tam też od razu zapytaj. Ja się wkurwiłem i wierciłem z udarem, na szczęście mało popękało i uchwyty zakryły, ale nie polecam takiego rozwiązania  ;D

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #553 dnia: Lipiec 29, 2014, 15:19:09 »
E - sa takie hiper mocne uchwyty teraz na klej. Mozesz sie na nich powiesic, a nie urwiesz. Wiec jak stuknie 20 lat malzenstwa bedzie jak znalazl.

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #554 dnia: Lipiec 29, 2014, 15:20:34 »
Po pierwsze to przestań kupować w Castoramie ;D

Podjedź do jakiegoś serwisu z markowymi elektronarzędziami i tam na pewno będą mieli jakieś porządne wiertła.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #555 dnia: Lipiec 29, 2014, 15:21:36 »
Pytanie, co jest problemem. Czy cała płytka jest uber-twarda, czy może tylko szkliwo. Jeśli szkliwo, to może wystarczy dobry punktak? Ew. z jakąś twardą końcówką, jak zbijak do szyb? Punktakiem przebić szkliwo i z górki?

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #556 dnia: Lipiec 29, 2014, 15:31:06 »
Klejenie i dopasowywanie nadal wydaje mi się niepotrzebnym wyzwaniem, skoro w tych wieszakach mam dziurki itd :)

Udar jednak odrzucam, mój instynkt nie-budowlańca tak podpowiada.

Płytki to jakiś defaultowo-podłogowe coś, twarde są w środku. Zewnętrzną warstwę 1-2mm udało mi się z trudem nawiercić, ale dalej wiertło robi się czerwone :)

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #557 dnia: Lipiec 29, 2014, 15:31:48 »
Czym w tym #$%#@% niezniszczalnym kurestwie koloru białego wiercić?
Ja wiem, ja wiem ;D.
Mam z tym do czynienia bardzo często. To jest najgorsza robota (no może gorszy jest od tego gres >:().
Najłatwiejszy sposób (co nie znaczy że łatwy), to wiercić w fudze ;D (Poważnie! Jeśli uda Ci się dopasować jakąś fugę do użytecznej wysokośći wierć w fudze).

Zasada jest taka (jeśli nie masz specjalistycznego sprzętu):
- przez płytkę wiercić powoli, bez udaru (płytki lubią pękać), często polewając miejsce w którym wiercisz wodą (niejako się przez nią przecierając)
- wiercić kilkoma wiertłami (jak masz np. docelowy kołek fi8, to wiercisz kolejno wiertłami np. 3, 5, 7 i na koniec 8
- dopiero jak już się przez płytkę/fugę przebijesz na wylot (czuć, że już w beton/cegłę się wierci) to na koniec wiertło docelowe 8 z udarem i jazda
- musisz się liczyć z tym, że większość wierteł (do betonu - widiowe) po robocie będą do wywalenia

Mam nadzieję, że nie masz za dużo otworów do wiercenia, bo da się przy tym nieźle wk***ić ;D.
Powodzenia.

Offline Harry Keogh

• Super Badass
  • .
« Odpowiedź #558 dnia: Lipiec 29, 2014, 15:37:54 »
Fugi odpadają niestety. Możliwe też, że mam do czynienia własnie z gresem.
To normalnie jakieś podłogowe ustrojstwo jest.

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #559 dnia: Lipiec 29, 2014, 15:43:05 »
Za przeproszeniem: Zaj***esz się przy tej robocie jak głupi :(.
Pokaż (jakiś link, lub cokolwiek) co tam chcesz zamocować.
Klejenie to nie jest głupi pomysł (jakiś klej kontaktowy/patex w tubie itp.). Trzyma to jak głupie (w sensie bardzo dobrze).

« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2014, 15:45:19 wysłana przez projektkong »