Autor Wątek: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy  (Przeczytany 121211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
Odp: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy
« Odpowiedź #400 dnia: Listopad 30, 2013, 18:18:11 »
Wiem, ale ja nawet na ich stronę nie wchodzę, a jak mijam ich sklep w galerii handlowej to odwracam głowę! :P Chyba sobie osobny wątek założę.

Online blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #401 dnia: Styczeń 16, 2014, 17:57:50 »
Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z opłatami za wieczyste użytkowanie gruntu? Moja mama w 2009 roku dostała pismo z Urzędu Miasta z Biura Gospodarki Niruchomościami, w którym jest napisane, że do 31 marca z tytułu wieczystego użytkowania gruntu musi zapłacić 550 pln (za mieszkanie 65 m). Ja też mam własnościowe, ale nic takiego nie muszę płacić (albo o tym nie wiem). Podobno koleżanka mamy musi 3000 płacić  :o Trzeba to płacić, jest jakiś sposób na ominięcie?

Offline Tomek Andruszkiewicz

• Badass
  • Pan Spinacz
« Odpowiedź #402 dnia: Styczeń 16, 2014, 18:14:44 »
Nie ma znaczenia, czy też masz własnościowe mieszkanie. Chodzi tylko o to, czy masz prawo wieczystego użytkowania gruntu na którym mieszkanie stoi czy też prawo własności.

Płacić za wieczyste użytkowanie trzeba, to wymóg ustawowy.  Roczne opłaty to 0,3-3% ceny nieruchomości, w zależności od określonego w umowie celu, na jaki nieruchomość gruntowa została oddana. Dopuszczalna aktualizacja opłat nie częściej niż raz na trzy lata, jeśli ulega zmianie wartość nieruchomości. Zażalenia na nieuzasadnione podniesienie opłaty przyjmuje Samorządowe kolegium odwoławcze, w terminie 30 dni od zażądania nowej opłaty.

Pozdrawiam,
Wikipedia

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #403 dnia: Styczeń 16, 2014, 19:08:09 »
Dobra, niech qbar doda Tomkowi kolejną rangę na forum! Pan Spinacz lub Spinacz może być. Serio mówię.

Online blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #404 dnia: Styczeń 19, 2014, 19:46:15 »
Porąbało tych ludzi z cenami mieszkań, byłem dzisiaj przypadkiem w Międzylesiu, nawet ładnie jeżeli komuś nie przeszkadza prawa strona Wisły. Z ciekawości patrzę na ceny mieszkań i jak na Mokotowie normalnie.

http://allegro.pl/mieszkania-na-sprzedaz-112739?order=d&string=mi%C4%99dzylesie

Najtaniej co widzę, kawalerka 36 m 240.000

Międzylesie takie prestiżowe?

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #405 dnia: Styczeń 19, 2014, 19:51:29 »
buehe, 379 000,00 zł za 50m ;d jak ja się ciesze, że mieszkam w sypialni śląska, gdzie dałem ~200 000,00zł mniej za tyle ;)

Online blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #406 dnia: Styczeń 19, 2014, 20:16:21 »
To też jest sypialnia, tylko że Warszawy :)

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #407 dnia: Styczeń 19, 2014, 20:41:14 »
Porąbało tych ludzi z cenami mieszkań, byłem dzisiaj przypadkiem w Międzylesiu, nawet ładnie jeżeli komuś nie przeszkadza prawa strona Wisły. Z ciekawości patrzę na ceny mieszkań i jak na Mokotowie normalnie.

http://allegro.pl/mieszkania-na-sprzedaz-112739?order=d&string=mi%C4%99dzylesie

Najtaniej co widzę, kawalerka 36 m 240.000

Międzylesie takie prestiżowe?

Na Ursynowie byloby z 24m^2 za to ;)

Online blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #408 dnia: Styczeń 19, 2014, 22:57:27 »
Nie mów, że tam po 10 jeszcze mieszkania stoją.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #409 dnia: Styczeń 20, 2014, 09:41:35 »
Czytałem, że w Szwajcarii młodzi ludzie na myśl o wzięciu kredytu hipotecznego i kupieniu mieszkania pukają się w czoło. Podobno tam się wynajmuje i jest to dla nich normalne. Nie wiem jak sprawa wygląda w rzeczywistości, nigdy nie byłem w Szwajcarii. :) Ale tak sobie ostatnio myślę - jeszcze rok temu miałem pełno kasy, było mnie stać na wakacje na Majorce dla dwóch osób, na Maka za 10000zł, na gry w premierowej cenie, po prostu na wszystko czego chciałem. Kupiłem mieszkanie, wydałem wszystkie oszczędności, zabrakło mi jeszcze 20-30k (nie wiem czy mi na materac starczy, na pewno będę musiał spać na podłodze na początku, a zamiast szafy kupię sobie materiałową - upatrzyłem już w markecie w cenie 50-150zł 8) ), nie stać mnie na nowego peceta, na gry mnie nie stać, wakacji nie będę miał drugi rok z rzędu (nie stać mnie), mam kredyt na 25 lat (mam nadzieję spłacić wcześniej, ale na razie jest na tyle). Na cholerę komu kupować mieszkanie? ;)

A jeszcze ile stresu i harówy na to wszystko idzie... Żeby mieć kasę na mieszkanie, trzeba pracować, ale żeby wykończyć to mieszkanie trzeba się tym zajmować kosztem pracy. Potem albo za mało pracowałem i mam mniej kasy (wtedy brakuje na mieszkanie), albo siedzę wieczorami i w weekendy, żeby móc zajmować się mieszkaniem. Jeszcze raz zapytam - na cholorę komu kupować mieszkanie?

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #410 dnia: Styczeń 20, 2014, 09:45:12 »
coś ty za mieszkanie kupił? :D

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #411 dnia: Styczeń 20, 2014, 09:52:06 »
w moim przypadku bez kredytu by się nie obeszło, ani ja bogol, ani rodzice. zarabiam też dość standardowo. jeden plus jest taki, że udało się na ~15lat, obecnie już 13. jakoś zleci :) no i to ~800zł miesięcznie, mogło być gorzej.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #412 dnia: Styczeń 20, 2014, 12:36:00 »
coś ty za mieszkanie kupił? :D

Za duże w dużym mieście. ;)

Taki pro tip jak ktoś będzie kupował mieszkanie. W banku, u doradcy i u architekta powiedzą wam, że przyjmuje się, że wykończenie mieszkania kosztuje 1000zł za metr kwadratowy. Nie wierzcie im!!! To jest 1000zł za materiały! Ani bankowiec, ani doradca finansowy, ani architekt nie uwzględnia robocizny, kosztu sprzętów, mebli i innych zamówień. Jak brałem kredyt, to mi się wydawało, że nie dość, że wykończę mieszkanie, to jeszcze mi zostanie hajsu na szaleństwa (projektor, audio 5.1 i takie tam). Została mi dziura w kieszeni. :P Fakt, że musiałem schody kupić (14k) - tego też w banku się nie uwzględnia, może dlatego, że większość mieszkań jest jednopoziomowych. Należy sobie przyjąć 1000zł na materiały + X na wykończenie, gdzie X jest zmienną zależną od tego czy sami robimy, czy robi wujek, czy obcy ludzie, jakiej jakości stuff kupujemy, itd. Ten X to może być kilkaset złotych, może być 2k - nie wiadomo. Jak zobaczyłem wycenę od projektantki, to mi mina zrzedła. :) Fakt, że projektantki kiepskie (pisałem, że mam to za co zapłaciłem - projekt fajny wizualnie, ale sprawy techniczne typu liczenie z kalkulatorem już gorzej ;) ), to też wyjechały poza budżet. Nie wiem czy to źle, przebieduję trochę, ale będę miał fajne mieszkanie.

Problem z hajsem wynika z tego, że kosztorys do banku na potrzeby uzyskania kredytu ma się nijak do kosztorysu rzeczywistego. :) Żeby kosztorys był wiarygodny, to musiałoby się składać dwa wnioski kredytowe - jeden na kupno lokalu mieszkaniowego, a potem drugi (np. po miesiącu) na wykończenie. W praktyce musi to być złożone na jednym wniosku, więc ja nie mam pojęcia ile kasy potrzebne mi będzie na wykończenie, więc wymyślam głupoty.

Brałem kasę na wykończenie, bo swoje oszczędności dałem na wkład własny (żeby mieć więcej % udziału).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2014, 12:40:45 wysłana przez DarkStar »

Offline mjazzga

• Super Badass
« Odpowiedź #413 dnia: Styczeń 20, 2014, 12:46:18 »
Czemu remont musi być na jednym wniosku? Nie można sobie zrobić remontu po pół roku?;]
Ja właśnie kupuję mini domek 77m2 użytkowej i 15m2 magazynu za 140k (niech żyją sypialnie śląska) właściwie do zamieszkania, ale może dłubać będę, robił drugie piętro i montował niewiadomo co w przyszłości

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #414 dnia: Styczeń 20, 2014, 14:04:03 »
Czemu remont musi być na jednym wniosku? Nie można sobie zrobić remontu po pół roku?;]

Nie można, chyba że chcesz na ten cel wziąć po pół roku kredyt gotówkowy (oprocentowanie typu 15% (z 22% RRSO), hipoteczny ma z 5%). Ja chciałem na hipotekę - planowane wykończenie od razu zwiększa wartość mieszkania w oczach banku. Po prostu combo zakup + wykończenie razem na hipotece jest tańsze niż hipoteka na zakup + wykończenie za dodatkowy kredyt. A poza tym - panie, ja nie chcę pół roku dłużej płacić za wynajem, a dodatkowo spłacać kredyt hipoteczny w miejscu, w którym nie mieszkam. :)

Ja właśnie kupuję mini domek 77m2 użytkowej i 15m2 magazynu za 140k (niech żyją sypialnie śląska) właściwie do zamieszkania,

Fajna cena. :) Rozważałem początkowo domek drewniany, bo są bardzo tanie. Ale przeglądałem oferty działek - działka to niestety kolejny koszt - jakoś nic mi nie podchodziło. Ma ktoś drewniany dom? :)

Sorry za wszystkie edity. :/

« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2014, 14:06:50 wysłana przez DarkStar »

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #415 dnia: Styczeń 20, 2014, 14:38:02 »
Moi rodzice mają drewniany dom. Kuna wygryzła dziurę i wyciągnęła prawie całe ocieplenie ze ścian żeby młode tam chować, wiewiórki wygryzają dziury ucząc młode chuj wie co robić, trzeba impregnować co kilka lat, inaczej kołatki wpierdolą cały w pół roku. Plusy natomiast to zawsze zajebista wilgotność, poczucie przytulności, przy pożarze człowiek nie ma dylematu czy coś ratować oprócz dokumentów - bo i tak nie zdąży. Chata ma klimat jak skurwiesyn, gramy tam LARPy regularnie, ale do użytkowania jest dość upierdliwa. Jak chcesz wygodnie mieszkać to rób dom z czego innego, jeśli cenisz klimat to polecam drewno :) No i masz poczucie zwycięstwa za każdym razem jak przepędzisz kolejnego szkodnika drewnowpierdalacza :)

Offline mjazzga

• Super Badass
« Odpowiedź #416 dnia: Styczeń 20, 2014, 14:40:28 »

Nie można, chyba że chcesz na ten cel wziąć po pół roku kredyt gotówkowy (oprocentowanie typu 15% (z 22% RRSO), hipoteczny ma z 5%). Ja chciałem na hipotekę - planowane wykończenie od razu zwiększa wartość mieszkania w oczach banku. Po prostu combo zakup + wykończenie razem na hipotece jest tańsze niż hipoteka na zakup + wykończenie za dodatkowy kredyt. A poza tym - panie, ja nie chcę pół roku dłużej płacić za wynajem, a dodatkowo spłacać kredyt hipoteczny w miejscu, w którym nie mieszkam. :)

A nie jest tak, że można brać na zakup, a potem udać się do tego samego banku i dobrać na remont na tych samych warunkach jak na zakup? Wiadomo, że tym nie sfinansujesz mebli itp. W końcu bank to i tak rozliczy z harmonogramu, powinien dojść tylko koszt nowego wpisu do hipoteki?

BTW kredyty gotówkowe niezabezpieczone nie są takie drogie ja mam 9% rrso 10.5%;)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #417 dnia: Styczeń 20, 2014, 15:09:17 »
A nie jest tak, że można brać na zakup, a potem udać się do tego samego banku i dobrać na remont na tych samych warunkach jak na zakup?

Nie jest, pytałem, bo chciałem kupić mieszkanie, a na wykończenie wziąć kredyt po 2-3 miesiącach jak się zaprojektuje wszystko i będę wiedział ile kasy tak naprawdę potrzebuję. Powiedziano mi, że mogę wtedy wziąć kredyt gotówkowy (w praktyce na dowolny cel), ale jak chcę konkretnie na wykończenie i na tych samych warunkach, to muszę to zrobić od razu. Być może są to zasady danego banku, a nie wszystkich. Dopuszczam, że moje informacje mogą być niekompletne albo błędne (albo dotyczą banku, który dał mi kredyt). Mówię o swoich doświadczeniach.

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #418 dnia: Styczeń 20, 2014, 15:26:33 »
Planują wymienić piony w łazience. Orientuje się ktoś czy można to jakoś ubezpieczyć by pokryli koszty jak całą wyremontowaną łazienkę rozwalą?

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #419 dnia: Styczeń 20, 2014, 15:31:37 »
Jedyne co mi przychodzi do głowy to wziąć solidną firmę, która zrobi kosztorys, weźmie ze 2-3 razy więcej niż zwykła firma, ale bierze odpowiedzialność za uszkodzenia.

Online blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #420 dnia: Luty 12, 2014, 21:45:22 »
http://otodom.pl/mieszkanie-warszawa-wilanow-54m2-2-pokoje-379000-pln-id19507670.html

Mieszkanie w miasteczku Wilanów, rzućcie okiem jakie widoki z okiem  ;)

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #421 dnia: Luty 12, 2014, 22:21:02 »
Nie no spoko, jak ktos lubi zeby ogladali jego poranny wzwod to brac w ciemno
Steam/Origin/UPlay: Toriniasty

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #422 dnia: Luty 12, 2014, 22:30:00 »
Bo to kołchoz niesamowity, do tego cena średnio atrakcyjna.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #423 dnia: Luty 13, 2014, 11:32:06 »
Tam to mieszkac musi byc tragedia. Jeszcze jak wyciskarke odpala po budowie i zaczna dzwonic to tylko sie powiesic.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #424 dnia: Luty 13, 2014, 13:52:33 »
Zamurować okna=>zrobić wentylację=>zrobić wygłuszenie i można sensownie mieszkać, ale trzeba spełniać pewne wymogi wstępne w zakresie osobowości.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #425 dnia: Luty 13, 2014, 14:40:29 »
Przynajmniej mają darmowe reality show i można sobie u sąsiada pooglądać telewizję z własnego balkonu. W lecie jak drzwi balkonowe są otwarte, to nawet można zawołać, żeby dał głośniej trochę, bo nie słychać. :)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #426 dnia: Luty 17, 2014, 12:04:49 »
Gdzie ubezpieczyliście swoje mieszkanie lub dom? Byłem u agenta, pani coś poklikała i podała mi parę przykładowych kwot, ale na razie nic nie podpisywałem. Pomyślałem sobie, że agent jest dobry do ubezpieczenia komunikacyjnego bo może załatwić zniżki, ale w przypadku ubezpieczenia mienia chyba mogę sobie sam poklikać i zawrzeć jakąś polisę przez Internet. Widzę, że można dodatkowo wykupić sobie łączone ubezpieczenia typu "OC w życiu prywatnym", jakaś ochrona prawna, NNW (tego to mam już ze 3, bo przy każdym kredycie bank chce :P) - nie wiem czy warto coś z tego brać.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #427 dnia: Luty 17, 2014, 13:26:47 »
Aegon.

Ale tez oferty byly ze spoldzielni.

I mBank tez cos ma.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #428 dnia: Luty 17, 2014, 14:05:28 »
Aegon.

Nie wiem czy coś o nazwie Aegon jest dobrą inwestycją. Mi się od razu kojarzy Aegon Targaryen. :P

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #429 dnia: Luty 17, 2014, 14:07:32 »
To ubezpieczenie, a nie inwestycja :).

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #430 dnia: Luty 17, 2014, 14:26:31 »
Ale wiesz o co chodzi - szaleńcy, mordercy, smoki palące mieszkanie... ;)

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #431 dnia: Luty 17, 2014, 17:45:49 »
Ja mam w Allianz, ale jeszcze nje testowalem i obym nigdy nie musial.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #432 dnia: Luty 17, 2014, 19:22:57 »
Czym kierowaliście się podpisując umowę z ubezpieczycielem? Co was skłoniło akurat do wyboru tej konkretnej oferty?

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #433 dnia: Luty 18, 2014, 08:35:21 »
Jak podpisywałem umowę, to ważne dla mnie było, żeby nie oglądali mieszkania przed podpisaniem umowy, bo było już zalane kilka razy :P Zupełnie przypadkiem Compensa nie chciała też oglądać mieszkania po zgłoszeniu, tylko przelewali po 700zł.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #434 dnia: Luty 18, 2014, 11:06:23 »
Mi kumpel zrobil wycene byla dobra cenowo, a zalezalo mi glownie na OC (zalanie sasiada) - pozar i kradziez to mniejszy problem - jakiegos majatku wielkiego nie mam.

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #435 dnia: Luty 18, 2014, 14:20:08 »
no tak, kto chciałby kraść te gry warte max 30 zł

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #436 dnia: Luty 18, 2014, 14:35:20 »
Regularne zalania to podwójna korzyść  - bo i pożaru nie będzie i nie trzeba od pożaru ubezpieczać ;)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #437 dnia: Luty 19, 2014, 18:19:17 »
no tak, kto chciałby kraść te gry warte max 30 zł

Kij z grami - najbardziej by bylo zal kolekcjonerskich singli Majki Jezowskiej... 8>

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #438 dnia: Luty 25, 2014, 09:22:48 »
Wybór okazał się prosty ze względu na ograniczenia w polisach. Przedmioty służące do prowadzenia działalności gospodarczej nie są objęte ubezpieczeniem. Takie ubezpieczenie mnie nie interesuje. Ciekawy przypadek Allianz Direct - w formularzu można podać, że w ubezpieczanej nieruchomości prowadzona jest działalność, natomiast w OWU ubezpieczyciel wyklucza odpowiedzialność od tych przedmiotów. Czytałem, że jeżeli w formularzu poda się, że prowadzi się działalność, to te rzeczy powinny być objęte ochroną, ale warto przeczytać OWU, bo jak widać nie są. Jedynym towarzystwem ubezpieczeniowym, które do normalnego ubezpieczenia dopina osobne ubezpieczenie przedmiotów zakupionych na firmę jest Link4. Niestety limit odpowiedzialności do 20k - może się wydawać dużo, ale kupcie na firmę iMaka i dwa MacBooki i już mamy przekroczoną tę kwotę. ;) A gdzie drukarka, router, peryferia? Lepsze to niż nic, muszę sobie jeszcze poszukać czy nie ma na rynku dostępnych osobnych ubezpieczeń mienia firmowego, widziałem tylko nieruchomości, to nie ta skala firmy.

---

A teraz pytanie z innej beczki. Czy możecie polecić mi jakieś sprawdzone garnki i patelnie na płytę indukcyjną? Chciałbym, aby były to ferromagnetyki. Nie wiem czy te produkty przeznaczone do wszystkich rodzajów płyt grzewczych są ferromagnetyczne? Czy tu chodzi o to, że jak coś działa na indukcji, to działa wszędzie czy też raczej jest to coś do wszystkiego, czyli do niczego?

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #439 dnia: Luty 25, 2014, 13:45:52 »
Ferromagnetyki to takie ładne określenie mające straszyć ludzi - zastosowanie wymyślone przez któregoś producenta garnków. Jeżeli garnek działa na indukcji, to zupełnie tak samo działa wszędzie - bo to znaczy, że jest po prostu metalowy ;D Prostym wskazaniem jest kupienie garnka z grubym dnem, do którego przyczepia się magnes. Nie ma cudów w garnkach specjalnych do indukcji, po prostu mają przeważnie dno grubsze od standardowego garnka emaliowanego.