Autor Wątek: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy  (Przeczytany 121116 razy)

Offline analizator

• Badass
Odp: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy
« Odpowiedź #360 dnia: Październik 28, 2013, 01:04:43 »

Tak na przyszłość- generalnie odradzasz pralki ładowane z góry? Bardziej awaryjne, czy jakieś inne powody?

sam jestem ciekawy odpowiedzi na to pytanie, mam dwie pralki (góra i przód), główna różnica (oczywista) jaką
zauważyłem to oczywiście trudniejszy dostęp do prania - mniejszy otwór załadunkowy (+ dodatkowy kłopot z zamykaniem bębna)

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #361 dnia: Październik 28, 2013, 07:24:28 »
eee, a to nie chodzi o to, że w kontekście zabudowy lepsza jest pralka ładowana od boku, bo tej od góry nie można zabudować blatem?

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #362 dnia: Październik 28, 2013, 09:10:34 »
To chyba logiczne :P

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #363 dnia: Październik 28, 2013, 09:14:49 »
nawet bardzo :)

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #364 dnia: Październik 28, 2013, 09:17:45 »
Także music i analizator, wracać do szkoły powtarzać egzamin gimnazjalny (tam chyba było czytanie ze zrozumieniem) 8)

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #365 dnia: Październik 28, 2013, 11:58:08 »
A w życiu bym nie kupił tego. Płytę,  piekarnik i zmywarkę mam Boscha. Nie ma co się pakować w tani szmelc.

A to Bosch to nie tani szmelc? :) Daj spokój no chyba że chcesz żyć jakimiś dziwnymi złudzeniami :). Mój kuzyn jest serwisantem Boscha w Warszawie w autoryzowanym serwisie gwarancyjnym. Ostatnio naprawiał mi zmywarkę, Boscha właśnie, już prawie 10 letniego. I zaczęliśmy gadać o sprzęcie obecnym bo za jakiś czas planujemy remont łazienki i kuchni bo ostatni raz robione były 15 lat temu, przez teściów jeszcze... No i od kuzyna usłyszałem że dawniej Bosch był bardzo ok i dlatego np. z moją zmywarką, która ma 10 lat nie ma praktycznie żadnych problemów (ta naprawa to była drobnostka, zrobiona od ręki) a teraz wszystko robione jest tak samo, ma się popsuć po tych kilku latach i tyle. A naprawić często sie nie da albo się nie opłaca bo np. pompa kosztuje 700 zł podczas gdy cała zmywarka nowa kosztowała 1200... Gdy więc spytałem co w takim razie kupować to powiedział że w zasadzie nie ma obecnie większej róznicy, owszem, jeden model lepszy, drugi gorszy ale nie ma praktycznie tak że jeden producent jest ok a drugi be.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #366 dnia: Październik 28, 2013, 12:37:38 »
To już jest rozmowa na inny temat. Różnica polega na tym że niektóre produkty będą częściej popsute niż sprawne ;)

Offline tomee

• Super Badass
« Odpowiedź #367 dnia: Październik 28, 2013, 13:25:57 »
Ale to chyba bardziej zależy od kwoty którą chcesz wydać (z jakiej półki kupić sprzęt), niż od producenta.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #368 dnia: Październik 28, 2013, 13:33:13 »
Może zadam pytanie pod innym kątem. Jakie konkretne modele macie sprawdzone i polecacie? Albo których powinienem się wystrzegać?

Płyta indukcyjna, piekarnik, lodówka, pralka, okap. Trochę mniej ważne - mikrofalówka i zmywarka.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #369 dnia: Październik 28, 2013, 14:43:52 »
Lodowka Liebherr - modelu nie pamietam, ale kupowany 4 lata temu, wiec pewnie juz go nie bedzie w sprzedazy.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline analizator

• Badass
« Odpowiedź #370 dnia: Październik 28, 2013, 14:53:54 »
Także music i analizator, wracać do szkoły powtarzać egzamin gimnazjalny (tam chyba było czytanie ze zrozumieniem) 8)

blat uchylny ty kiedyś widział ? :P

podobnie zabudowuje się niektóre zmywarki - nie posiadają "ładnego" frontu bo z założenia jest ona maskowana frontem meblowym aby nic nie było widać

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #371 dnia: Październik 28, 2013, 14:56:52 »
Może zadam pytanie pod innym kątem. Jakie konkretne modele macie sprawdzone i polecacie? Albo których powinienem się wystrzegać?

Płyta indukcyjna, piekarnik, lodówka, pralka, okap. Trochę mniej ważne - mikrofalówka i zmywarka.

Pralka - Amica 2 lata już pierze i nic się nie dzieje ;)

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #372 dnia: Październik 28, 2013, 15:01:53 »
pralki warto poszukać z silnikiem inwerterowym - nie wiem na ile to marketing, ale różnica cenowa nie była duża, po zmianie na taką (electroluxa wzięliśmy) jest zauważalnie ciszej :) no i na silnik dają 10 lat gwarancji.

bodi

• Gość
« Odpowiedź #373 dnia: Październik 28, 2013, 15:22:09 »
Lodowka Liebherr - modelu nie pamietam, ale kupowany 4 lata temu, wiec pewnie juz go nie bedzie w sprzedazy.

Potwierdzam firma bardzo dobra. Jak ktoś lubi design to polecam Smeg.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #374 dnia: Październik 28, 2013, 16:12:57 »

pralki warto poszukać z silnikiem inwerterowym - nie wiem na ile to marketing, ale różnica cenowa nie była duża, po zmianie na taką (electroluxa wzięliśmy) jest zauważalnie ciszej :) no i na silnik dają 10 lat gwarancji.

Yup, potwierdzam. Też wziąłem Electroluxa z czymś takim i jest znacznie cichsza od poprzedniej.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #375 dnia: Październik 28, 2013, 16:38:07 »

Potwierdzam firma bardzo dobra. Jak ktoś lubi design to polecam Smeg.

Heh, pokrywa się to z moimi doświadczeniami. Lodówka Liebherr, piekarnik od Smega. Używałem dokładnie takiego zestawu w poprzednim mieszkaniu. O ile lodówka działała jak każda lodówka, to Smeg był zajebisty i wybijał się na plus. Ale raczej nie będzie mnie stać na te firmy teraz. :) Brakuje mi pięciocyfrowej kwoty w budżecie, a z przodu nie stoi 1. :P

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #376 dnia: Październik 28, 2013, 17:09:06 »
Pozostaje ci tylko taka w takim razie :D

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #377 dnia: Październik 28, 2013, 19:00:29 »
O, zabuduje się tak jak pralkę, a na górze nawet mogę piekarnik wstawić i uzyskam więcej miejsca na blat. Piekarniki też można kupić takie przenośne. 8)

Offline _Music

• Super Badass
« Odpowiedź #378 dnia: Październik 28, 2013, 23:53:40 »

Trololo.
To oczywiste w kontekście zabudowy (choć i jak wyżej- blat uchylny to the rescue), ale liczę na szerszy wykład czemu pralka ładowana tradycyjnie będzie lepsza od tej ładowanej z góry.

Offline Makus

• Badass
« Odpowiedź #379 dnia: Październik 29, 2013, 01:01:00 »
eee, a to nie chodzi o to, że w kontekście zabudowy lepsza jest pralka ładowana od boku, bo tej od góry nie można zabudować blatem?
Ja bym wolał pralkę ładowaną od przodu. Od boku może być problem, jak szafkę obok się postawi  :P

Offline analizator

• Badass
« Odpowiedź #380 dnia: Październik 29, 2013, 08:31:26 »
Ja bym wolał pralkę ładowaną od przodu. Od boku może być problem, jak szafkę obok się postawi  :P

po prostu postaw tą nową szafkę z przodu zamiast z boku :P

wracając do tematu, nadal jestem zainteresowany odpowiedzią na pytanie: pralka ładowana od przodu vs od góry?
(oprócz oczywistych oczywistości już wcześniej wspomnianych)

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #381 dnia: Październik 29, 2013, 13:32:52 »
Ech, ja teraz jestem na etapie remontu, przedsionek miał wyjść 1000 + 500 materiały, na razie materiały do 2k docierają, pewnie robocizna z 1500, do tego szafa jeszcze, masakra... A to tylko pomieszczenie na kapelusz i buty.

Co do AGD - ja wyszedłem z założenia, że firma jest mniej ważna niż wzięcie gwarancji na psujące się sprzęty. Taka np. mikrofala - nie słyszałem, żeby komuś się zepsuła, a ludzie straszne rzeczy z nimi robią. Zmywarka co innego, co i rusz stoi i czeka na serwisanta u kolejnych znajomych. A lodówkę wziąłem z jednym agregatem, połowę tańsza naprawa :P

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #382 dnia: Październik 29, 2013, 18:06:19 »
W moim 5 letnim doświadczeniu z samodzielnego mieszkania zepsuła się właśnie tylko mikrofaka - Candy. Z pierwszym zestawem agd mieszkałem dwa lata, a z drugim mieszkam póki co 3. U rodziców nic się nie psuło.

A sprzęt kupujemy oczywiście najtańszy. Raz,  że jak się zepsuje to mniej kasy utopimy, dwa  - przy zmianie mieszkania na przykład na większe lub fajniejsze nie będziemy targać ze sobą super sprzętu. Podobnie z meblami, ma być tanio, wygodnie i funkconalnie.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #383 dnia: Październik 29, 2013, 19:32:44 »
Mieszkanie to się zmienia jak się wynajmuje :P Jak masz już swoje to raczej prędko go nie zmienisz, więc ten argument jest inwalidą.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #384 dnia: Październik 29, 2013, 19:36:37 »
Ja tam zmieniam jak mam okazję i możliwość :P Ale to dlatego,  że nie śpię na pieniądzach, jakbym spał kupiłbym od razu 120 m na Sadybie albo Ursynowie.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #385 dnia: Październik 29, 2013, 20:41:41 »
Panie, na Ursynowiu to same wiesniaki mieszkaja! Moze jeszcze we miasteczku wilanow na betonie? 8)
trolololo
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #386 dnia: Październik 29, 2013, 21:57:28 »
Ale mam sentyment, bo ja z tych okolic. Na Ursynowie często bywałem i studiowałem. A i metro majo :)

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #387 dnia: Październik 29, 2013, 22:00:25 »
Ja już raczej docelowe sprzęty kupuję (najwyżej będę piętro w domku dorabiał), więc szukaliśmy kompromisu cena/jakość. Znajomy zajmujący się sprzedażą agd od nastu lat się przydaje do wywiedzenia się co potencjalnie warto brać ;)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #388 dnia: Październik 29, 2013, 22:01:32 »
To pomóż coś! Zapytaj znajomego czy ma jakąś opinię o trzech sprzętach, do których linkowałem.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #389 dnia: Październik 31, 2013, 12:54:28 »
Zapytałem o te płyty - znajomy mówi, że te droższe mają bajerów całą masę, ale jeżeli nie są bajery potrzebne, to do gotowania każda z tych trzech wymienionych przez Ciebie firm robi w zupełności wystarczające płyty - także jeżeli nie kuszą Cię bajery to bierz którąś z tych.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #390 dnia: Październik 31, 2013, 13:51:46 »
Dzięki. :) Bajery są fajne, ale nie mam hajsu. Może za parę lat coś wymienię. Myślałem w ogóle, że jestem bogaczem i mam pełno kasy na mieszkanie, ale rzeczywistość mi przyfasoliła w nos i szybko zrewidowałem swoje poglądy.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #391 dnia: Październik 31, 2013, 14:00:13 »
Niestety nie ma czegoś takiego jak "pełno kasy na mieszkanie", przynajmniej nie dla 99,9% ludzi ;)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #392 dnia: Listopad 04, 2013, 22:18:02 »
Nie wiem czy brać fronty kuchenne z MDFu foliowanego (najtańsza opcja :P). Od co najmniej trzech osób (w tym naszego forumowego Konga) słyszałem, że laik nie odróżni folii od lakieru i wizualnie są bardzo podobne. Tyle że dzisiaj jeden spec od kuchni powiedział mi, że odradza folię ze względu na to, że po pewnym czasie zaczyna ona odłazić (np. pod wpływem pary, newralgiczne miejsca to okolice piekarnika, płyty grzewczej, itd.). Zastanawiam się czy dużo użytkowników takich mebli spotkało się z tym problemem i czy problem ten objawia się wcześnie (po ilu latach?).

Offline Tomek Andruszkiewicz

• Badass
  • Pan Spinacz
« Odpowiedź #393 dnia: Listopad 05, 2013, 14:32:38 »
Nie wiem czy brać fronty kuchenne z MDFu foliowanego [...] jeden spec od kuchni powiedział mi, że odradza folię [...] czy problem ten objawia się wcześnie (po ilu latach?)

Bierz folię, przecież TŻ i tak namówi cię na wymianę kuchni wcześniej, niż to zacznie odłazić.

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #394 dnia: Listopad 05, 2013, 15:47:22 »
Fronty zawsze można wymienić nie ruszając całej zabudowy. Ważne żeby szafki były solidne.

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #395 dnia: Listopad 05, 2013, 19:20:18 »
Nie wiem czy brać fronty kuchenne z MDFu foliowanego (najtańsza opcja :P). Od co najmniej trzech osób (w tym naszego forumowego Konga) słyszałem, że laik nie odróżni folii od lakieru i wizualnie są bardzo podobne. Tyle że dzisiaj jeden spec od kuchni powiedział mi, że odradza folię ze względu na to, że po pewnym czasie zaczyna ona odłazić (np. pod wpływem pary, newralgiczne miejsca to okolice piekarnika, płyty grzewczej, itd.). Zastanawiam się czy dużo użytkowników takich mebli spotkało się z tym problemem i czy problem ten objawia się wcześnie (po ilu latach?).

Ten spec, z którym rozmawiałeś ma oczywiście trochę racji.
Dobrze wykonana folia może oczywiście w szczególnych wypadkach się odklejać, ale musiałyby być to naprawdę długie godziny pod gorącą parą non stop, co raczej się nie zdarza (najbardziej newralgiczne miejsce to okolice zmywarki, nigdy nie wymieniałem frontu innego niż front zmywarki do zabudowy ;) Jeśli ktoś dużo myje w zmywarce, to powinien pamiętać, żeby nie wyjmować naczyń "tuż po" skończeniu programu. Należy odczekać trochę czasu).

Poza tym dany producent folii daje oczywiście gwarancje na swój produkt, więc jeśli coś się w tym czasie stanie to wymienią Ci uszkodzony front.

Bierz folię!!! imo to najkorzystniejsza opcja jakość/cena (droższa niż fronty z płyty, tańsza niż lakier, ale wyglądem bardziej zbliżona do lakieru).
I jeszcze jedna sprawa.
Jeśli ty/ktoś przypadkiem, uszkodzi taki front, to w przypadku lakieru bardziej "boli" mieszkanie z uszkodzonym meblem wiedząć ile się za niego dało :P
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2013, 19:24:21 wysłana przez projektkong »

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #396 dnia: Listopad 30, 2013, 16:36:15 »
Ile ważą takie większe telewizory 50-60''? Chciałbym sobie powiesić TV na VESIE albo czymś podobnym (nie wiem czy funkcjonują inne standardy), przy czym jest to ściana pusta w środku (działowa). Wykonawca mi powiedział, że jak chcę tam powiesić telewizor, to wmuruje w tą ścianę taki kwadrat z betonu i do niego się przykręci uchwyt. Nigdy nie miałem telewizora mocowanego na ścianie, nie wiem czy takie rozwiązanie się nadaje dla większych sprzętów.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #397 dnia: Listopad 30, 2013, 16:42:25 »
Wejdź sobie na euro.com.pl i zobacz.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #398 dnia: Listopad 30, 2013, 16:53:16 »
W Euro na pewno nic nie kupię, odkąd walczyłem półtora miesiąca z OleOle należącym do sieci Euro ten sklep jest u mnie skreślony.

Tak sobie tutaj pytam, bo liczę na jakieś opinie i osobiste doświadczenia. :) Zależy mi na obrotowym uchwycie, tak żeby można było odjechać telewizorem od ściany i go trochę obrócić w razie potrzeby. Patrzę na ceneo i widzę, że większość takich regulowanych w pionie i poziomie uchwytów jest przeznaczona do mniejszych telewizorów. A może to zły wątek do zadania tego pytania...

Offline Halski

• Stały bywalec
« Odpowiedź #399 dnia: Listopad 30, 2013, 17:17:46 »
Raczej chodziło o to, że na euro może być info o wadze tv.