Autor Wątek: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy  (Przeczytany 111700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online MsbS

• I Am Robot
Odp: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy
« Odpowiedź #1080 dnia: Kwiecień 09, 2019, 12:11:32 »
Jak nam podłączyli kanalizację to zostawiliśmy szambo żeby było na pokój dla dziecka- cicho, ciemno, nie ma przeciągów, idealnie.

Nie ma lepszego miejsca dla gówniaka!

(kto pamięta reklamę-piosenkę www.szamba24.pl?)

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #1081 dnia: Kwiecień 09, 2019, 14:11:35 »
Simplex, nie pisze czy mi się podoba - to kwestia gustów.
;)

Dodam na szybko kilka spostrzeżeń.

1. Jeśli pokój gier ma czasem być salonem, przechowywanie padow i innych dupereli na widoku (blat) jest złym pomysłem. Zaprzecza o czym pisałeś - ma nie być inwazyjne oraz sprzęty będą zbierać kurz. Upierdliwe i nieładnie rozwiązanie.

2. Wnęki na sprzęty powinny być odpowiednio szersze i wyższe, 10 cm wysokości to zdecydowanie za mało. Szczegolnie, że miejsce nie będzie przewiewne (ampli i prosiak na pewno się będą grzaly). Ja zostawilbym minimum 10 centymetrów prześwitu od wierzchniej strony sprzetu do zabudowy.

Weź też pod uwagę, że czasem musisz się dostać do sprzętów - chocby przepisać kable, więc dodatkowa przestrzeń po bokach i na wysokości pozwoli wykonać ćwiczenie bez wyciągania całego sprzętu na zewnątrz. Zobacz na jedno z załączonych przez Ciebie zdjęć, gdzie ampli jest ładnie zabudowane, ale zmiana choćby jednego kabla będzie wymagała delikatnego wysuwania ampli na zewnątrz. Niby nie jest to problemem, chyba że masz podłączonych kilkanaście kabli... Oh snap! Tak to właśnie wygląda w rzeczywistości.

3. Wydłużenie blatu (a właściwie cofnięcie półek od sciany) o 10 centymetrow pozostawiając przestrzeń na kable. W ten sposób szafka rtv dochodzi ładnie do ściany, nie widać kabli - a Ty nie martwisz się, że coś się przesadnie ściska.

4. Rozważ centralny na blacie, centralnie pod tv. Aktualne położenie (przy podłodze we wnęce) jest po prostu brzydkie i będzie wpływać na akustyke.

5. Zastanawilbym się raz jeszcze nad całym rozplanowaniem przestrzeni, masz dluzszy pokój niż szerszy. W aktualnym planie ograniczasz przestrzeń pod VR. Nie rozumiem, ale to nie moje kompromisy. Ja bym jednak dał szafę wnękowa tam gdzie aktualnie planujesz ścianę z tv, a TV na lewo od wejścia. Tak, wiem że pojawi się problem z zaciemnieniem, ale nie będziesz miał problemu z przestrzenią do VR.
Pytanie oczywiście co jest priorytetem. Jeśli salon, to nie ma sensu zmieniać. (no chyba że fotele zamiast sofy, łatwiej ustawić pod potrzeby).

Tylko nie wiem po co projektantka...
Mam nadziej, że nie tylko po to aby rozrysowac szafkę ;)

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #1082 dnia: Kwiecień 09, 2019, 14:25:49 »
A nie lepiej kupić fjallbo? https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90339290/ lub https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S79191266/ ?

Przewiewne, dużo miejsca na sprzęty, w warunkach mieszkaniowych nie widać zbytnio co jest w środku.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1083 dnia: Kwiecień 09, 2019, 14:38:20 »
Na pewno taniej :) Sprytny pomysł z tym ażurową budową. Jakby to nie był remont generalny to jak najbardziej, większość mebli mam z Ikei. Ale skoro juz robię ten remont raz na kilkanaście lat, to chcę to mieć zaprojektowane pod siebie, wiem że będzie absurdalnie drogo, ale juz się z tym pogodziłem.

Simplex, nie pisze czy mi się podoba - to kwestia gustów.;)
Nie podoba mi się
Fix'd.

1. Jeśli pokój gier ma czasem być salonem, przechowywanie padow i innych dupereli na widoku (blat) jest złym pomysłem. Zaprzecza o czym pisałeś - ma nie być inwazyjne oraz sprzęty będą zbierać kurz. Upierdliwe i nieładnie rozwiązanie.
Zgadam sie w pełni, dlatego właśnie nie będzie przechowywania na widoku bo to jest skrzynia z otwieranym wiekiem (Rolek to zauwazył i nazwał "trumienką" ;) ) co równiez ułatwi dostęp do kabli. Może są jeszcze jakieś inne rozwiązania (na przykład odwrotna kolejnośc, czyli szuflada na dole a sprzęty nad nimi).

3. Wydłużenie blatu (a właściwie cofnięcie półek od sciany) o 10 centymetrow pozostawiając przestrzeń na kable. W ten sposób szafka rtv dochodzi ładnie do ściany, nie widać kabli - a Ty nie martwisz się, że coś się przesadnie ściska.
Wydłużenie, czy poszerzenie? Bo idea brzmi sensownie, tylko nie jestem pewien czy cię dobrze zrozumiałem.

4. Rozważ centralny na blacie, centralnie pod tv. Aktualne położenie (przy podłodze we wnęce) jest po prostu brzydkie i będzie wpływać na akustyke.
Chciałem centralny na blacie, ale obecne rozwiązanie widział gość z Alfa Audio i powiedział mi, że tak też może być (tym bardziej że jak glosnik będzie stał na otwieranej skrzyni to trzeba by go przestawiac za każdym razem gdy miała by byc otwierana). A on też zwracał uwagę na jakość akustykę, bo glosniki kazal przestawić, bo na projekcie były na górze i bardzo się skrzywił jak to zobaczył, więc jeśli według niego centralny w tamtym miejscu jest ok, to mi to pasuje.

5. Zastanawilbym się raz jeszcze nad całym rozplanowaniem przestrzeni, masz dluzszy pokój niż szerszy. W aktualnym planie ograniczasz przestrzeń pod VR. Nie rozumiem, ale to nie moje kompromisy. Ja bym jednak dał szafę wnękowa tam gdzie aktualnie planujesz ścianę z tv, a TV na lewo od wejścia. Tak, wiem że pojawi się problem z zaciemnieniem, ale nie będziesz miał problemu z przestrzenią do VR.
Pytanie oczywiście co jest priorytetem. Jeśli salon, to nie ma sensu zmieniać. (no chyba że fotele zamiast sofy, łatwiej ustawić pod potrzeby).
Nie ma problemu z zaciemnieniem. Ale szafa wnękowa jest już zbudowana na lewo od wejścia i tam zostanie. Więc to ogranicza pole manewru. Ja mam swoją połowę, żona swoją. Sofę i stół w razie czego można przesunąć żeby było miejsce pod VR.

Tylko nie wiem po co projektantka...
A podobno masz żonę ;)

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #1084 dnia: Kwiecień 09, 2019, 14:53:38 »
Rozwiązania z trumną nie rozumiem... tworzysz szafkę rtv i wybierasz opcje, która nie pozwala położyć głośnika / wazonu / świecy (czegokolwiek) bo otwiera się blat do góry? Ok, może jest w tym jakiś sens - wspomniane przez Ciebie kable, ja jednak widzę głównie ograniczenie. Szafka/polka/cokolwiek na bibeloty jak pady jest łatwa do zaprojektowania i wcale nie zabije ducha estetyki ;)

Tak, oczywiście miałem na myśli szerokość zwaną głębokością czyli szerokością ;)
(czyli żeby odstawała np 60 centymetrow od ściany, a plecy są 10 cm odsunięte od ściany - czyli głębokość półki to 50).

Re żona.
W domu, do którego pewnie się przeprowadzimy w październiku dostanie ogródek, skarpę i kilka innych miejsc do samodzielnej realizacji architektonicznej. Już mnie próbowała zaangażować w kwiaty, schodki, czy inne dziwne rzeczy. Zrozumiała, że ma wolną rękę. A skoro ona może się realizować bez przeszkód... Ja też nie życzę sobie problemów i fochow powiązanych z wykonczeniem pokoju gier i zabaw :p

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1085 dnia: Kwiecień 09, 2019, 15:05:40 »
Blat nie musi sie otwierac na całej szerokości może to być od połowy (wzdłuż), wtedy głosnik mógłby być z tyłu na nieotwieralnej części.
Idea jest taka żeby był łatwy dostęp do rzeczy schowanych wewnątrz oraz do kabli. Jeżeli wiesz o jakimś lepszym rozwiązaniu które to umozliwi, to chętnie je poznam i zmienię koncepcję. Dla mnie dostęp do kabli tez jest bardzo ważny. Wszystko jest projektowane od zera, więc pełna dowolność (w granicach dostępnej przestrzeni).
Mieszkanie jest dwupokojowe więc niestety nie moge mieć całego pokoju dla siebie, dużego pokoju nie da się podzielić, bo ma tylko jedno okno (a właściwie drzwi) na krótszej ścianie - więc jeden pokój byłby ślepy.

A żona tez ma wolną rękę - w akceptowaniu lub odrzucaniu propozycji biura projektowego ;)

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #1086 dnia: Kwiecień 18, 2019, 07:16:45 »
Kupił sobie dom dlatego, aby opalać go piecem na pellet!

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #1087 dnia: Kwiecień 18, 2019, 07:17:52 »
Kupił sobie dom dlatego, aby opalać go piecem na pellet!