Autor Wątek: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy  (Przeczytany 95624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mmgl

• Badass
Odp: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy
« Odpowiedź #1000 dnia: Maj 04, 2018, 13:28:48 »
Dla dorosłego tak. Ale 2 dzieci to codziennie szkoła, przedszkole, zajęcia pozalekcyjne itp. I to przez parę lat.
Moj młody kończy szkołę raz o 15, innym razem o 12. Musiałby do ok. 16 siedzieć dzień w dzień w świetlicy a w tej chwili wraca sobie sam do domu.
subtelnie zastawiam pułapki :)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1001 dnia: Maj 04, 2018, 13:32:32 »
Za 2-3 lata sam dojedzie autobusem czy rowerem, a będzie miał ogródek i weekendy jak na wakacjach.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline mmgl

• Badass
« Odpowiedź #1002 dnia: Maj 04, 2018, 13:34:44 »
Rowerem raczej nie, autobusem tak. A zostaje 2 dziecko ( w tej chwili w przedszkolu) + ogródek dla 8 - 10 latka nie jest wielką atrakcją. 

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #1003 dnia: Maj 04, 2018, 13:57:26 »
Ja bym zdecydowanie wybrał mieszkanie w 'cywilizacji', zwłaszcza że piszesz, że okolica cicha i zielona.

Jak z przedmieścia jest jedna dojazdówka, to przejechanie tych kilku kilometrów może zająć godzinę w szczycie porannym czy popołudniowym. A odwożąc dzieciaki, nie masz komfortu pojechania do roboty przed albo po szczycie.

A za parę lat zostaniesz z musu 'tata taxi', bo tutaj kurs językowy, tu wyjście z klasą do teatru, a tutaj urodziny koleżanki. W mieście nastolatek ogarnie komunikacją miejską, na peryferie już raczej nie.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1004 dnia: Maj 04, 2018, 13:57:43 »
Jak mu zrobisz trampolinę, ognisko, czy co tam to doceni. I wszyscy koledzy będą u was siedzieć.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline mmgl

• Badass
« Odpowiedź #1005 dnia: Maj 04, 2018, 14:06:32 »
@MsbS
Z tych przedmieść raczej korków nie ma, tu nie specjalnie martwię się czasem sprzędzonym w aucie, a bardziej że o to, że do tego auta będę musiał co chwilę wchodzić / wychodzić + oczywiście 2 auta w domu to mus. No i na ten moment są tam kłopoty z netem porządnym (jedynie radiówka, walczą o światło).
Są plusy i minusy. Najbardziej pasowałby szeregowiec gdzieś w pobliżu obecnego zamieszkania, ale w tej chwili nikt nie buduje + ceny pewnie by zabijały.

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #1006 dnia: Maj 04, 2018, 14:06:47 »
Jak mieszkanie jest w centrum i w okolo masz zielen, cisze i spokoj to ja bym w to szedl. Tym bardziej, ze w to poszedlem i pod koniec wrzesnia wlasnie tak bede mieszkal:) Dojazd zabija radosc z zycia.

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #1007 dnia: Maj 04, 2018, 14:25:27 »
Jakiej wielkości ten ogródek? Znasz ludzi, którzy tam mieszkają? Ja nie chcę zmieniać okolicy także ze względu na sąsiadów.
Grill, trampolina, basen, kucyk, strzelnica - lepszy plac zabaw i możliwość wpadnięcia na dwie godziny do kolegi z bloku obok, a imprezę to można na działce zorganizować. Ja mam ogródek 500 m od bloku. :)

Offline mmgl

• Badass
« Odpowiedź #1008 dnia: Maj 04, 2018, 14:37:07 »
Jakiej wielkości ten ogródek? Znasz ludzi, którzy tam mieszkają? Ja nie chcę zmieniać okolicy także ze względu na sąsiadów.
Grill, trampolina, basen, kucyk, strzelnica - lepszy plac zabaw i możliwość wpadnięcia na dwie godziny do kolegi z bloku obok, a imprezę to można na działce zorganizować. Ja mam ogródek 500 m od bloku. :)

Mały, ok. 50m2. Ludzi nie znam, bo ta linia domków jest w tej chwili w budowie (będą oddane na koniec tego roku).
Ja mam rodzinę 2+2 (chłopiec 8 lat i dziewczynka 4 lata) są teraz we wspólnym pokoju i muszę ich w ciągu najbliższego roku rozdzielić, stąd przeprowadzka to mus.
Martwię się czy 72m3 wystarczą (4 pok), dlatego metrażowo domek byłby lepszy, ale znowu te dojazdy.....

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1009 dnia: Maj 04, 2018, 15:05:16 »
Ile te dojazdy Ci zajmą?

Plus można to wykorzystać. Koleżanka wozi dzieciaki 10+ lat i choć to uciążliwe czasem (bo zwykle i tak po drodze do pracy) to mówi, że dzięki temu dużo z nimi rozmawiała, bo w aucie nie ma dokąd uciec i kontakt z dzieckiem jest dużo lepszy. O ile się chce.

Offline mmgl

• Badass
« Odpowiedź #1010 dnia: Maj 04, 2018, 15:13:48 »
Mało, kilka - kilkanaście minut. Czas nie jest problemem, problemem jest uzależnienie robienia wszystkiego od samochodu. Zero szkół, sklepów czy czegokolwiek w odległości 3km, oczywiście teraz, nie wiem jak będzie za parę lat jak to się rozbuduje.

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1011 dnia: Maj 04, 2018, 15:51:12 »
wrzuc moze mapke gdzie to dokladnie jest :) Jak to nie jakis ugor z jedna ruchliwa droga to ja nie widze problemu dlaczego 8-latek nie moglby sam autobusem jezdzic. Ja potrafilem to zrobic bedac w 1 klasie, chociaz przez wiekszosc czasu w klasie 1-2 podstawowki do szkoly chodzilem 1.5km z buta zanim nie wybudowali mi szkoly pod nosem.
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #1012 dnia: Czerwiec 22, 2018, 18:18:24 »
Będę odnawiał drugi raz blat drewniany bukowy- szlifowanie i lakierowanie. Zastanawiam się czy po szlifowaniu, a przed lakierowaniem nie dać bejcy np. koloru dąb. Pytanie czy to bedzie wyglądać i czy podczas użytkowania tam gdzie bedą przetarcia nie bedą przebijały jasne plamy ?