Autor Wątek: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy  (Przeczytany 101956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mmgl

• Super Badass
Odp: Wątek budowlano/mieszkaniowo/remontowy
« Odpowiedź #1000 dnia: Maj 04, 2018, 13:28:48 »
Dla dorosłego tak. Ale 2 dzieci to codziennie szkoła, przedszkole, zajęcia pozalekcyjne itp. I to przez parę lat.
Moj młody kończy szkołę raz o 15, innym razem o 12. Musiałby do ok. 16 siedzieć dzień w dzień w świetlicy a w tej chwili wraca sobie sam do domu.
subtelnie zastawiam pułapki :)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1001 dnia: Maj 04, 2018, 13:32:32 »
Za 2-3 lata sam dojedzie autobusem czy rowerem, a będzie miał ogródek i weekendy jak na wakacjach.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline mmgl

• Super Badass
« Odpowiedź #1002 dnia: Maj 04, 2018, 13:34:44 »
Rowerem raczej nie, autobusem tak. A zostaje 2 dziecko ( w tej chwili w przedszkolu) + ogródek dla 8 - 10 latka nie jest wielką atrakcją. 

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #1003 dnia: Maj 04, 2018, 13:57:26 »
Ja bym zdecydowanie wybrał mieszkanie w 'cywilizacji', zwłaszcza że piszesz, że okolica cicha i zielona.

Jak z przedmieścia jest jedna dojazdówka, to przejechanie tych kilku kilometrów może zająć godzinę w szczycie porannym czy popołudniowym. A odwożąc dzieciaki, nie masz komfortu pojechania do roboty przed albo po szczycie.

A za parę lat zostaniesz z musu 'tata taxi', bo tutaj kurs językowy, tu wyjście z klasą do teatru, a tutaj urodziny koleżanki. W mieście nastolatek ogarnie komunikacją miejską, na peryferie już raczej nie.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1004 dnia: Maj 04, 2018, 13:57:43 »
Jak mu zrobisz trampolinę, ognisko, czy co tam to doceni. I wszyscy koledzy będą u was siedzieć.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline mmgl

• Super Badass
« Odpowiedź #1005 dnia: Maj 04, 2018, 14:06:32 »
@MsbS
Z tych przedmieść raczej korków nie ma, tu nie specjalnie martwię się czasem sprzędzonym w aucie, a bardziej że o to, że do tego auta będę musiał co chwilę wchodzić / wychodzić + oczywiście 2 auta w domu to mus. No i na ten moment są tam kłopoty z netem porządnym (jedynie radiówka, walczą o światło).
Są plusy i minusy. Najbardziej pasowałby szeregowiec gdzieś w pobliżu obecnego zamieszkania, ale w tej chwili nikt nie buduje + ceny pewnie by zabijały.

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #1006 dnia: Maj 04, 2018, 14:06:47 »
Jak mieszkanie jest w centrum i w okolo masz zielen, cisze i spokoj to ja bym w to szedl. Tym bardziej, ze w to poszedlem i pod koniec wrzesnia wlasnie tak bede mieszkal:) Dojazd zabija radosc z zycia.

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #1007 dnia: Maj 04, 2018, 14:25:27 »
Jakiej wielkości ten ogródek? Znasz ludzi, którzy tam mieszkają? Ja nie chcę zmieniać okolicy także ze względu na sąsiadów.
Grill, trampolina, basen, kucyk, strzelnica - lepszy plac zabaw i możliwość wpadnięcia na dwie godziny do kolegi z bloku obok, a imprezę to można na działce zorganizować. Ja mam ogródek 500 m od bloku. :)

Offline mmgl

• Super Badass
« Odpowiedź #1008 dnia: Maj 04, 2018, 14:37:07 »
Jakiej wielkości ten ogródek? Znasz ludzi, którzy tam mieszkają? Ja nie chcę zmieniać okolicy także ze względu na sąsiadów.
Grill, trampolina, basen, kucyk, strzelnica - lepszy plac zabaw i możliwość wpadnięcia na dwie godziny do kolegi z bloku obok, a imprezę to można na działce zorganizować. Ja mam ogródek 500 m od bloku. :)

Mały, ok. 50m2. Ludzi nie znam, bo ta linia domków jest w tej chwili w budowie (będą oddane na koniec tego roku).
Ja mam rodzinę 2+2 (chłopiec 8 lat i dziewczynka 4 lata) są teraz we wspólnym pokoju i muszę ich w ciągu najbliższego roku rozdzielić, stąd przeprowadzka to mus.
Martwię się czy 72m3 wystarczą (4 pok), dlatego metrażowo domek byłby lepszy, ale znowu te dojazdy.....

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1009 dnia: Maj 04, 2018, 15:05:16 »
Ile te dojazdy Ci zajmą?

Plus można to wykorzystać. Koleżanka wozi dzieciaki 10+ lat i choć to uciążliwe czasem (bo zwykle i tak po drodze do pracy) to mówi, że dzięki temu dużo z nimi rozmawiała, bo w aucie nie ma dokąd uciec i kontakt z dzieckiem jest dużo lepszy. O ile się chce.

Offline mmgl

• Super Badass
« Odpowiedź #1010 dnia: Maj 04, 2018, 15:13:48 »
Mało, kilka - kilkanaście minut. Czas nie jest problemem, problemem jest uzależnienie robienia wszystkiego od samochodu. Zero szkół, sklepów czy czegokolwiek w odległości 3km, oczywiście teraz, nie wiem jak będzie za parę lat jak to się rozbuduje.

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1011 dnia: Maj 04, 2018, 15:51:12 »
wrzuc moze mapke gdzie to dokladnie jest :) Jak to nie jakis ugor z jedna ruchliwa droga to ja nie widze problemu dlaczego 8-latek nie moglby sam autobusem jezdzic. Ja potrafilem to zrobic bedac w 1 klasie, chociaz przez wiekszosc czasu w klasie 1-2 podstawowki do szkoly chodzilem 1.5km z buta zanim nie wybudowali mi szkoly pod nosem.
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #1012 dnia: Czerwiec 22, 2018, 18:18:24 »
Będę odnawiał drugi raz blat drewniany bukowy- szlifowanie i lakierowanie. Zastanawiam się czy po szlifowaniu, a przed lakierowaniem nie dać bejcy np. koloru dąb. Pytanie czy to bedzie wyglądać i czy podczas użytkowania tam gdzie bedą przetarcia nie bedą przebijały jasne plamy ?

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #1013 dnia: Lipiec 09, 2018, 13:47:13 »
Stara, nieduża piwnica, w której jest piach. :O
Czym to najszybciej zalać żeby uzyskać twardą powierzchnię, chyba najlepiej jakaś wylewka samopoziomująca? Chcę coś szybkiego a nie jakieś podkłady i przygotowywanie pół dnia podłoża, ma być po prostu twarda powierzchnia, bo tam będą stały rowery, nikt nie będzie tańczył itp. ;)

Offline Rolek

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #1014 dnia: Lipiec 09, 2018, 14:21:47 »
Ubić piach, zalać dużą warstwą betonu jakiegoś, aby jedynie był przeznaczony do grubszej warstwy. Wylewka samopoziomująca wymaga, o dziwo, równego podłoża, a na dodatek jest ona dość cienka jako wartwa, krucha, droga, więc zwyczajnie osiądzie i pęknie po jakimś czasie, nie wspominając, iż będziesz musiał lać to warstwami.

Jeżeli duża powierzchnia i jest możliwość wjazdu, jakieś okno, zamów beton z gruchy. Będzie taniej, mniej pracy. Jeżeli mniejsze pomieszczenie to najbliższy market i woreczki.

Możesz też kupić płyty chodnikowe, kostkę i wyłożyć pomieszczenie tym.
Red Dead Redemption 2 ma zepsuty HDR!

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #1015 dnia: Lipiec 09, 2018, 14:31:24 »
Piwnica malutka, wjadą dwa rowery obok siebie i po piwnicy, bardziej taki schowek.
Potrzebuję czegoś co w miarę łatwo rozrobię w warunkach domowych, chce to szybko opierdzielić i tyle. :P

Offline Rolek

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #1016 dnia: Lipiec 09, 2018, 15:20:46 »
To ubijasz piasek, wysokość wylewki mierzysz, mniej więcej, idziesz do marketu, podajesz wysokość oraz metraż i Ci wyliczają ilość worków. Najlepiej jakiegoś gotowca (aby wymieszać z wodą bezpośrednio z worka). Później wiadro, woda i mieszadło. Mieszasz, lejesz i rozprowadzasz. Możesz sobie jakieś punkty zrobić, aby poziom złapać, ale to już wedle uznania. To, co zostanie, możesz zwrócić do marketu.

Offline knur

• I Am Robot
  • 8==>
« Odpowiedź #1017 dnia: Lipiec 09, 2018, 15:31:06 »
Dzięki, tak pewnie zrobię, mega równo nie musi być ważne, żeby było stabilnie. ;)

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1018 dnia: Lipiec 09, 2018, 17:49:15 »
@blazej:
AFAIR bejce daje sie na surowe drewno tak zeby drewno ja wpilo. Potem bejcuje sie ew. kilka razy zeby uzyskac pozadana barwe i szlifuje lekko pomiedzy. Na koniec by trzeba to bylo chyba lakierem bezbarwnym dla ochrony maznac jak to ma byc na blat, a wiec mocno wykorzystywany. Jak ci sie nie chce za bardzo bawic to chyba najlepiej lakierobejca od razu. Zrobic probke z 2 strony i zobaczyc czy efekt jest ok najlepiej. Chociaz watpie czy mechanicznie taka lakierobejca sie tak utwardzi zeby mozna bylo np takim blacie kroic bezposrednio. Jak masz troche czasu to ja bym sie pobawil z zywica epoksydowa - taki efekt szyby dostajesz :)

https://youtu.be/D58QAnHrgMU?t=604

ta zywica bardzo twarda jest, tu masz kanal goscia, ktory robi blaty kuchenne:

https://www.youtube.com/channel/UCTYSouVgnpkqDbdG2hY2W5w

Kiedys tam nawet to dziubal nozem i bylo ok.

@knur:
tak jak Rolek pisal, plus wez sobie na grubosc tak z 7-8cm. Jak dasz za malo to moze ci peknac. Piwnica niby nieduza, ale lepiej nie robic 2 razy. Tu masz filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=A3BqAuBaU4w
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline SinfulScholar

• Prezes
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #1019 dnia: Lipiec 16, 2018, 15:57:30 »
drewniane podłogi (deski) - jaki lakier najlepszy?

Offline wojteq

• Badass
« Odpowiedź #1020 dnia: Lipiec 19, 2018, 09:40:10 »
Remmers. Stosują go nawet przy zabytkach.

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #1021 dnia: Wrzesień 25, 2018, 00:45:05 »
Czy ktoś z was ma doświadczenie z Philips Hue albo systemem Fibaro? Chciałbym sobie w nowym mieszkaniu jakoś fajnie kwestie oświetleniowe rozwiązać i zastanawiam się nad tymi rozwiązaniami.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1022 dnia: Wrzesień 25, 2018, 11:33:57 »
Phillips Hue mialo taki smieszek, ze jak wylaczyles za pomoca wifi, to pamietalo ustawienie - wiec jak padl router, to nie mogles wlaczyc swiatla, pstryczek nic nie dawal. Teraz mysle, ze moze byla opcja wifi direct, ale znajomy na to nie wpadl.

Offline cezar

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1023 dnia: Wrzesień 25, 2018, 11:43:21 »
Jeżeli chcesz bezstresowo, bez kombinowania, ale drogo - ja bym szedł w Fibaro. Tym bardziej, że ostatnio wykupiło ich Somfy, także mają dodatkowe wsparcie finansowe. Ja wybrałem Xiaomi, ale ja uwielbiam dłubać w tym.

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #1024 dnia: Wrzesień 25, 2018, 20:03:00 »
A co konkretnie bys Xiaomi mógł polecić?

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #1025 dnia: Wrzesień 26, 2018, 10:24:19 »
Ja mam kolorowe zarowki od Xiaomi, bez problemu dzialaja z Google Home, choc trzeba bylo je skonfigurowac wpierw w aplikacji Yeelight i potem powiazac z Google Home. Ale dzialaja bez problemu - moge zmieniac kolor i natezenie swiatla, ustawiac programy (np. stopniowo sciemniajace sie swiatlo czy automatyczne wlaczanie sie o okreslonej godzinie lub wschodzie/zachodzie slonca), choc jako glowne swiatlo w domu sie raczej nie nadaja, maja za mala moc. Ponoc biale zarowki od Xiaomi maja wiecej lumenow, wiec pewnie nadalyby sie jako glowne swiatla, ale problem jaki ja mam z nimi jest taki, ze maja gwinty, a u mnie w domu wszystkie gorne swiatla maja bagnety. Niby moglbym je powymieniac, ale jakos mi sie nie chce.
Znajomy ma tez pasek LED od Xiaomi, dziala identycznie jak zarowki i tutaj juz sie zastanawiam czy sobie tego nie sprawic, szczegolnie ze mam podlaczenie przy szafkach w kuchni, wiec moglbym sobie taki pasek podpiac zeby miec ambientowe swiatelko.
Ja mam dokladnie ten model zarowek

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline cezar

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1026 dnia: Wrzesień 27, 2018, 09:09:21 »
Sialala to świetnie opisał i podpinam się pod jego zdanie o kolorowych żarówkach - na taras mi się sprawdzają świetnie, w domu nie bardzo. Chodziło mi bardziej o całą infrastrukturę od Xiaomi - włączniki (uwaga - kwadratowe puszki potrzebne!), czujniki temperatury, zalania, itp.

Przepraszam, posłużę się swoimi linkami: http://cezarowy.blogspot.com/2018/03/sterowane-przeaczniki-od-xiaomi-w-koncu.html, http://cezarowy.blogspot.com/2018/04/waczniki-xiaomi-aktualizacja-po-remoncie.html - przełączniki, http://cezarowy.blogspot.com/2017/09/yeelight-led-bulb-zarowka-sterowana-wifi.html - Yeelight, Mi Light - sterownik do LED - http://cezarowy.blogspot.com/2018/05/mi-light-podaczamy-parujemy-dodajemy-w.html

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #1027 dnia: Październik 02, 2018, 19:15:07 »
Póki co zakupiłem zestaw startowy Hue bo był w dobrej cenie na niemieckim Amazonie - za 300 zł 3 żarówki, mostek i włącznik wydało mi się sensowną ceną. No i zainstalowałem wszystko, kilka dni już używam i jestem zachwycony możliwościami jakie to ze sobą niesie. Moc żarówek także jest w pełni satysfakcjonująca. Pojawiło mi się tylko jedno pytanie. Czy jest jakikolwiek sposób na podłączenie "tradycyjnych" lamp do systemu, poprzez zainstalowanie np. jakiegoś specjalnego włącznika czy czegoś takiego? Moja żona uparła się na jedną, konkretną lampę nad stołem która ma w sobie cały panel ledowy i chciałbym go jakoś zintegrować z systemem nawet tylko w funkcjonalnością włącz/wyłącz. To już by wystarczyło

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #1028 dnia: Październik 17, 2018, 18:49:04 »
Odpowiedzi na poprzednie pytanie nie uzyskałem ( :( ) ale w międzyczasie urodziła mi się jeszcze jedna kwestia ;)

Macie doświadczenie z AGD z Ikea? Polecacie? Będziemy brali stamtąd kuchnię, obecnie jest -10% plus ja mam jeszcze do tego dodatkowe 15% zniżki i chętnie wziąłbym od nich także sprzęt ale zastanawiam się jak jest z jego jakością.

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #1029 dnia: Październik 17, 2018, 19:02:11 »
Co do jakości to się nie wypowiem, bo nie wiem ;).
Jednak kuchnie IKEA mają szafki dolne wyższe niż standard (niż to co jest przyjęte za standard).
Wiem, że jeśli kupisz kuchnię IKEA i będziesz chciał zamontować zmywarkę pod zabudowę inną niż IKEA, to na 99% będą z nią problemy.
Nie wiem czy podobne problemy są z lodówkami pod zabudowę. W sensie czy lodówki IKEA też mają jakiś inny standard niż 99% sprzętu na rynku.

« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2018, 19:19:38 wysłana przez projektkong »

Offline Rolek

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #1030 dnia: Październik 17, 2018, 19:05:19 »
AGD z Ikei nie polecam. Jakościowo jest to najtańsza półka, spokojnie można w cenie znaleźć coś lepszego innych producentów.

Lodówkę można zamontować każdego producenta. Uniwersalne mocowanie jest (a zazwyczaj sam producent daje swoje, które pasuje).
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2018, 19:06:51 wysłana przez Rolek »

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #1031 dnia: Październik 17, 2018, 19:17:36 »
Lodówkę można zamontować każdego producenta. Uniwersalne mocowanie jest (a zazwyczaj sam producent daje swoje, które pasuje).
Nie chodzi o mocowania, tylko o półkę stałą i wysokość jej umieszczenia względem wysokości samego sprzętu.
Jednak skoro mówisz że pasuje każda to zakładam, że tak jest.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #1032 dnia: Październik 17, 2018, 19:20:53 »
Półki są "ruchome", przynajmniej od jakiegoś czasu, a mocowania półek dają właściwie możliwość ustawienia dowolnej wysokości. W każdym razie raczej jest to uniwersalne i większość lodówek pasuje.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2018, 19:22:46 wysłana przez Rolek »

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #1033 dnia: Październik 17, 2018, 21:08:01 »
AGD z Ikei nie polecam. Jakościowo jest to najtańsza półka, spokojnie można w cenie znaleźć coś lepszego innych producentów.

Tylko że Ikea domyślnie ma 5 letnią gwarancję podczas gdy zdecydowana większość pozostałych producentów 2 letnią. To raczej nie świadczy źle o ich jakości, skoro producent "wierzy" w to, że ich sprzęt wytrzyma bezawaryjnie 5 lat pracy.

A tę opinie o "najtańszej półce" to na czym opierasz? Z ciekawości pytam, nie żebym bronił Ikei bo nie na tym mi zależy. Od osób, które użytkują ten sprzęt póki co mam raczej same pozytywne opinie.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #1034 dnia: Październik 17, 2018, 21:22:51 »
Ikea to moloch duży i ma świetną gwarancyjną politykę oraz system zwrotów. Im opłaca się coś wymienić nawet po 5 latach, ponieważ klient zawsze wróci po coś innego (a przy okazji zje pulpeciki i kupi jakieś świeczki).

Opieram to na kontakcie z wieloma sprzętami różnych marek i producentów z najróżniejszej półki cenowej. Sporo kuchni zamontowaliśmy oraz domów, mieszkań wykończyliśmy. O ile kuchnia od Ikei jest ok to sprzętów nie polecam. Zwłaszcza, że w podobnym przedziale cenowym można znaleźć znacznie lepszy sprzęt znanej marki (a gwarancję spokojnie rozszerzyć w sklepie) i może jeszcze coś zostanie.

No i rzecz najważniejsza, to, że coś będzie działało przez okres gwarancji nie oznacza, że cena jest adekwatna do jakości wykonania. Znacznie tańszy sprzęt jakiegokolwiek producenta może działać tak samo długo. Nie w tym rzecz.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2018, 21:31:18 wysłana przez Rolek »

Offline _Music

• Super Badass
« Odpowiedź #1035 dnia: Październik 17, 2018, 23:28:22 »
Ja posiadam kuchnię z Ikei, ale sprzęty AGD (poza zmywarką) braliśmy już innych marek (mix Samsunga i Boscha). Ze zmywarką jest taka sprawa, że szafka pod nią jest jakaś niestandardowa, więc te z Ikei się mieszczą, innych firm by sprawiały problemy. Jak na razie, po 1.5 roku wszystko z nią w porządku, zresztą jak z pozostałymi sprzętami.

AGD z Ikei są robione przez Electroluxa jakby co. Zapewne żywotność i funkcjonalność niewiele się różni od bardziej markowych sprzętów (które są niewiele droższe), ale wolałem już nie eksperymentować. W sumie to nawet pralka Polar (jakiś tańszy model w dodatku), kupiona jeszcze podczas wynajmowania wcześniejszego mieszkania, która teraz będzie miała już 3 lata, pierze dobrze i nie chce się zepsuć.

Sama kuchnia z kolei sprawuje się spoko- Ikea imo ma dobrą jakość do ceny.