Autor Wątek: Studia - Wybór języków  (Przeczytany 14880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Manjak34

• Junior
  • *
Studia - Wybór języków
« dnia: Wrzesień 23, 2010, 02:36:48 »
Witam, tak się składa że od października będę studencikiem pierwszego roku , i mam pytanie, w I roku będę miał jeden język prawdopodobnie angielski ale  na drugim roku muszę wybrać 2 obowiązkowe języki , i pytanie jest zasadnicze, jakie języki będę miał do wyboru , te co oferuje uczelnia czy takie co sobie zażyczę ?? 

Offline Pafnucy

• Stały bywalec
Odp: Studia - Wybór języków
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2010, 03:02:05 »
Odpowiedź: zależy od uczelni. U mnie po 2 semestrach wybranego języka mamy już w tej materii wolne  :D

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2010, 03:17:09 »
Idziesz do sekretariatu, "dzień dobry, chciałbym spytać o to, i tamto". Serio, oswajaj się z tym pokojem jak najszybciej :D
leukemia, schizophrenia, polyethylene.

Offline Niekumaty_

• Ultimate Badass
  • GoW, GoW2, GoW3, GoW4!
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2010, 10:13:58 »
Ja żadnego wyboru na studiach niestety nie miałem, ale to w sumie było lata temu i pewnie coś tam się zdążyło pozmieniać od tego czasu :)

P.S.
Skąd masz tą maskę dla avatara, względnie gdzie i za ile można ją nabyć? Genialna! :D

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2010, 10:49:09 »
Moglbys chociaz napisac jaka to uczelnia, to moze zglosilby sie ktos z niej i powiedzial jak to wyglada. Co buda to inne zasady i w ogole inne przedmioty nawet.

Najlepiej zrobisz jak zadasz takie pytanie na forum studentow swojej uczelni albo faktycznie zadzwon lub idz do dziekanatu - poznasz przynajmniej uroki tego miejsca i juz od pierwszych dni bycia zakiem zaczniesz planowac morderstwo.

Steam, Origin: EvilVir; UPlay: Virek
---
The time has come for me to kill this game
Now open wide and say my name
Space Lord Motherfucker

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2010, 11:06:29 »
Drogie Brawo...  ;D

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2010, 11:23:06 »
To musisz zapytać na swojej uczelni. Radzę zaprzyjaźnić się z dziekanatem. To jest taki odpowiednik pani (lub pana) wychowawczyni (lub wychowawcy) ze szkoły. Tylko radzę uderzać w godzinach urzędowania. Bo jak przyjdziesz w innych to mogą głowę odgryźć.

Studenty nieroby..... Za moje ciężko pieniądze taki jeden z drugim się szlajają. Jestem za wprowadzeniem płatnych studiów (jak moje dzieci je skończą).

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2010, 12:55:53 »
Kuriozalny watek.  8)
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2010, 13:46:14 »
I przede wszystkim grzecznie, bo wbrew przekonaniom sekretariat to najważniejszy pokój :D

Offline Manjak34

• Junior
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 23, 2010, 14:09:47 »
A więc tak, nie wiem czy na forum jest ktoś z okolic Zielonej Góry Woj.lubuskie , ale uczelnia to Uniwersytet Zielono Górski  :)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 23, 2010, 14:16:13 »
Jak słyszę o szkole a juz o studiach w ogóle, to mam palpitacje serca :) Najtrudniejszy okres w moim zyciu to studia własnie! Trzymam kciuki kolego, abys gładko to jakoś przeżył. Co do języka to raczej rosyjskim się zainteresuj jesli mozesz.

Offline tap-chan

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 23, 2010, 14:28:24 »
[/color]
A więc tak, nie wiem czy na forum jest ktoś z okolic Zielonej Góry Woj.lubuskie , ale uczelnia to Uniwersytet Zielono Górski :)

Ale nie na żadne kierunek humanistyczny? MSPANC.

A tak serio - lepiej zacząć od poznania meandrów języka ojczystego, obce w drugiej kolejności.

Offline Manjak34

• Junior
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 23, 2010, 14:33:29 »
Jak słyszę o szkole a juz o studiach w ogóle, to mam palpitacje serca :) Najtrudniejszy okres w moim zyciu to studia własnie! Trzymam kciuki kolego, abys gładko to jakoś przeżył. Co do języka to raczej rosyjskim się zainteresuj jesli mozesz.

OMG, jestem pewny że przeżyje bo złożyłem podanie na kierunek pedagogiczny , a dokładniej Edukacja Medialna , a więc kierunek nie związany z przedmiotami ścisłymi, a co do języka to chyba sobie żarty robisz, Ruski odpada z automatu, nie interesują mnie też francuski, niemiecki, szczerze to skłaniałbym się ku hiszpańskiemu  :)  

Znajomy jeszcze chyba półżartem zasugerował żebym poszedł na japoński  :)

Offline Manjak34

• Junior
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 23, 2010, 14:34:21 »
[/color]
A więc tak, nie wiem czy na forum jest ktoś z okolic Zielonej Góry Woj.lubuskie , ale uczelnia to Uniwersytet Zielono Górski :)

Ale nie na żadne kierunek humanistyczny? MSPANC.

A tak serio - lepiej zacząć od poznania meandrów języka ojczystego, obce w drugiej kolejności.
Coś w tym złego ?? Ogólnie to zapisałem się na kierunke pedagogiczny , dokładniej Edukacja Medialna  ;)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 23, 2010, 14:49:34 »
Tap-Chanowi to chodziło raczej o tego babola podkreslonego czerwoną czcionką ;)

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 23, 2010, 15:32:00 »
Z pisownią źle, z rozumieniem tekstu pisanego źle...
Kurczę, tam z automatu przyjmują? ;)

Proponuję zapisać się na chiński, bo patrząc na ekspansję Chinoli to przyda się już niedługo :).

Offline tap-chan

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 23, 2010, 16:14:09 »
Naah. Dalekowschodnie wtyki mówią, że teraz znów nicezgo się najlepiej nie uczyć - angielski wystarczy. Rosnąć szybko będą bowiem Indie, a tam nic innego nie potrzeba. :]

Offline Manjak34

• Junior
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 23, 2010, 17:01:16 »
Tak czy siak coś będę musiał wybrać i jak się okazuje nie jeden a dwa języki  :) I dla mnie ogólnie dziwne bo w I roku będę miał anglika a w drugim roku dochodzą dwa wybrane języki WTF?? 3 języki się uczyć to chyba się osram :-[ Enyłej jak narazie jestem nastawiony na hiszpański , a co miałbym jeszcze wybrać to nie wiem ???

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 23, 2010, 17:08:29 »
Trzeba było nie iść na studia. Jakbyś poszedł w jakiś zawód to byś lepiej zarabiał niż absolwent bylejakich studiów :).

Offline Manjak34

• Junior
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 23, 2010, 17:18:41 »
Trzeba było nie iść na studia. Jakbyś poszedł w jakiś zawód to byś lepiej zarabiał niż absolwent bylejakich studiów :).

Tak się składa że zawód mam bo skończyłem technikum informatyczne i pisałem egzamin zawodowy więc jak będe chciał to robotę znajdę , ale nie mam jeszcze ochoty bawić się w codzienną pracę , wole iść na studia , poznać ludzi i ogólnie dobrze się bawić a dodatkowe wykształcenie da mi lepszy wgląd na przyszłość  ;)

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 23, 2010, 17:54:58 »
Świetne podejście.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 23, 2010, 18:08:45 »

MeriB

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 23, 2010, 18:47:52 »

Tak się składa że zawód mam bo skończyłem technikum informatyczne i pisałem egzamin zawodowy więc jak będe chciał to robotę znajdę , ale nie mam jeszcze ochoty bawić się w codzienną pracę , wole iść na studia , poznać ludzi i ogólnie dobrze się bawić a dodatkowe wykształcenie da mi lepszy wgląd na przyszłość  ;)

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 23, 2010, 20:02:28 »
Proponuję poszukac pracy i iść na studia zaocznie. Popracujesz ciężko, to docenisz i może zmienisz podejście :)

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 23, 2010, 20:14:56 »

Mithos

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 23, 2010, 21:48:34 »
Proponuję poszukac pracy i iść na studia zaocznie. Popracujesz ciężko, to docenisz i może zmienisz podejście :)

Studia zaoczne to strasznie kiepski pomysł  ::) Ani to studia, ani praca.

Wbrew lansowanej opinii studia zaoczne + byle jaka praca są znacznie gorzej widziane niż studia dzienne. Nie dosyć, że nie zdobędzie się żadnego sensownego doświadczenia to jeszcze jakość zdobytej wiedzy (i dyplomu) jest wątpliwa  ::)
Chyba, że ktoś pracuje w tym zawodzie, który studiuje ale takie rzeczy to przeważnie w M jak miłość.

Poza tym studia to nie tylko nauka ale także pewnego rodzaju obycie się, zdobycie znajomości (co ma miejsce także podczas spotkań, że tak powiem mniej edukacyjnych), na studiach zaocznych tego po prostu nie ma.

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 23, 2010, 22:51:28 »
Tak się składa że zawód mam bo skończyłem technikum informatyczne i pisałem egzamin zawodowy więc jak będe chciał to robotę znajdę
W ilu i jakich technologiach sie dobrze odnajdujesz? Ile i jakie jezyki programowania ogarniasz? Bo wiesz, zeby byc "informatykiem" takim co jest od wymieniania tuszu w drukarkach i odtwarzaniu ikonki kosza na pulpicie to nie trzeba bylo nawet technikum konczyc.

---
Space Lord Motherfucker

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 23, 2010, 23:06:34 »
Jestem na zaocznych, pracuję we własnej firmie i jakoś nie uważam, żebym narzekał na brak znajomości i zajęć.

Offline Manjak34

• Junior
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 23, 2010, 23:37:09 »
Widzę że sami eksperci się tu wypowiadają , jeżeli uważacie że studia dzienne to zły pomysł to proszę bardzo, ale ja nie mam weny w chwili obecnej żeby tyrać w robocie :) Kompletnie was nie rozumiem, jak można uważać że studia to zła droga, jak słyszę teksty "Geniuszów" że po studiach i tak z robotą ciężko to mnie krew zalewa  ::)

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 23, 2010, 23:50:22 »
Jeżeli z tych wypowiedzi tutaj zrozumiałeś tyle, ile napisałeś, to zdaje mi się, że nie nadajesz się na studia.

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 23, 2010, 23:56:01 »
Prawda jest taka, że dzisiaj za dużo ludzi pcha się na studia a robić to nie ma komu. Fachowcy po zawodówce zarabiają dużo bo jest na nich zapotrzebowanie, proste jak drut.

Dlatego twierdzę tak jak Katanka, studia zaoczne i jednocześnie praca.

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 23, 2010, 23:57:41 »
A tak swoja droga, to co sie robi po "edukacji medialnej"? :)

---
Space Lord Motherfucker

Offline Manjak34

• Junior
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 24, 2010, 00:15:50 »
Prawda jest taka, że dzisiaj za dużo ludzi pcha się na studia a robić to nie ma komu. Fachowcy po zawodówce zarabiają dużo bo jest na nich zapotrzebowanie, proste jak drut.

Dlatego twierdzę tak jak Katanka, studia zaoczne i jednocześnie praca.
Zależy na co patrzycie , rozumiem robota w której dużo zarobie jest dla mnie atrakcyjna ale nie zupełnie , zależy co miałbym w tej pracy robić , tu chodzi też o to co lubisz robić , a więc logicznie rzecz biorąc , człowiek który lubi pracować w grupie, zespołowo, tworzyć różnego typu projekty na pewno nie będzie zadowolony z roboty w której ma układać cegły na budowie, tak samo chuderlak informatyk który jest full wypas programistą nie nadaje się na prace fizyczną, a więc dla mnie priorytetem jest praca w której będę się angażować i pracować bez żadnych niedogodności, nieważne ile będę zarabiał ważne że będę miał taką prace jaką chce mieć , co z tego że będę pracował za 10tys na miech jak będę miał przy tym styraną psyche i fizycznie będę wykończony , ja wole dostać pracę gdzie będę zarabiał 1tys ale będę robił to co potrafię i to co lubię .

A i z tymi "Fachowcami" z zawodówki to przesadzasz , na pewno mają mniej perspektyw na życie niż wyuczony Student  :)

Offline Manjak34

• Junior
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 24, 2010, 00:29:33 »
A tak swoja droga, to co sie robi po "edukacji medialnej"? :)

Jeżeli w tytule kierunku masz napisane "Edukacja" to oznacza to że jaka by to niebyła Edukacja, czy medialna,  czy wczesnoszkolna czy także muzyczna itd. to z automatu wiadomo że bez problemu możesz zostać nauczycielem, tylko że w moim przypadku , czyli przy Edukacji Medialnej masz możliwość także dostania pracy w mass mediach , tzw. jako redaktor w prasie ,  a także jako dziennikarz itd. Więc możliwości są  ;)

A jakby kto miał wątpliwości to tu podaje dokładną sylwetkę absolwenta Edukacji Medialnej:

Edukacja medialna i informatyczna :

Absolwent tej specjalności posiada wiedzę z zakresu mediów i technologii
informacyjnych oraz potrafi ją wykorzystać jako narzędzie pracy intelektualnej. Projektuje,
realizuje i krytycznie ocenia przekazy multimedialne. Jest przygotowany do świadomego
odbioru i rozumienia komunikatów multimedialnych, do pojmowania i tworzenia spójnego
obrazu mediów jako źródeł informacji.
Posiada kwalifikacje pedagogiczne do pracy nauczycielskiej w zakresie kształcenia
informatycznego i medialnego w szkole podstawowej i gimnazjum. Może znaleźć
zatrudnienie we wszelkiego rodzaju instytucjach kulturalno-oświatowych i edukacyjnych,
przedsiębiorstwach i organizacjach samorządowych, mass mediach, wydawnictwach
medialnych itp. Jest w pełni przygotowany do prowadzenia kształcenia informatycznego i
medialnego w szkole.

Absolwenci studiów drugiego stopnia mają podstawy do pracy naukowo-badawczej w obszarze mediów i technologii informacyjnych, projektowania multimedialnych przekazów edukacyjnych.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 24, 2010, 06:35:31 »
Jeżeli w tytule kierunku masz napisane "Edukacja" to oznacza to że jaka by to niebyła Edukacja, czy medialna,  czy wczesnoszkolna czy także muzyczna itd. to z automatu wiadomo że bez problemu możesz zostać nauczycielem, tylko że w moim przypadku , czyli przy Edukacji Medialnej masz możliwość także dostania pracy w mass mediach , tzw. jako redaktor w prasie ,  a także jako dziennikarz itd. Więc możliwości są  ;)

Mhm, no tak...

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 24, 2010, 07:23:16 »
Cytat: Mithos  link=topic=5576.msg131735#msg131735 date=1285271314
Poza tym studia to nie tylko nauka ale także pewnego rodzaju obycie się, zdobycie znajomości (co ma miejsce także podczas spotkań, że tak powiem mniej edukacyjnych), na studiach zaocznych tego po prostu nie ma.

No nie wiem :) Studiowałem na studiach dziennych i tam głównie chodziło o imprezy, chlanie, panny i urywanie się z zajęć, a studentami byli młodzi ludzie, którzy byli kompletnie niedojrzali (łącznie ze mną). Po roku takiej "nauki" poszedłęm na studia zaoczne bo dostałem pracę, a tam to coś zupełnie innego - ludzie starsi, generalnie w większości pracujący, którzy się wyszaleli kilka lub kilkanascie lat temu. Musiałem do nich dociągnąć zachowaniem, bo gdybym się zachowywał tak jak rok wczesniej na dziennych, to by mnie mieli za jakiegoś smarkacza.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 24, 2010, 08:08:48 »
Ja studiowałem na akademii medycznej w Warszawie i była taka orka, że nikomu się nie chciało chlać, chodzić na imprezy itd. Urywać z zajęć za bardzo nie było można, bo na części wykładów były listy sprawdzane, a o ćwiczeniach nie wspomnę. Co uczelnia to obyczaj :).

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 24, 2010, 08:20:13 »
Pewnie tak to jest :) Co uczelnia to obyczaj.

Mithos

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 24, 2010, 08:57:23 »
No nie wiem :) Studiowałem na studiach dziennych i tam głównie chodziło o imprezy, chlanie, panny i urywanie się z zajęć, a studentami byli młodzi ludzie, którzy byli kompletnie niedojrzali (łącznie ze mną). Po roku takiej "nauki" poszedłęm na studia zaoczne bo dostałem pracę, a tam to coś zupełnie innego - ludzie starsi, generalnie w większości pracujący, którzy się wyszaleli kilka lub kilkanascie lat temu. Musiałem do nich dociągnąć zachowaniem, bo gdybym się zachowywał tak jak rok wczesniej na dziennych, to by mnie mieli za jakiegoś smarkacza.

Studia zaoczne z oczywistych względów muszą oferować niższy poziom edukacji, bo ktoś kto 5 dni w tygodniu (lub więcej) pracuje, nie ma tyle czasu na naukę niż osoba studiującą dziennie. Tego czasu się nie nadrobi, bo później strasznie ciężko jest uzupełnić braki w wiedzy. I jeśli taki delikwent później odstaje to nikogo to nie interesuje, że ktoś np. nie miał kasy, pracował w knajpie i studiował zaocznie. Z moich obserwacji wynika, że ludzie po studiach zaocznych to bardzo często właśnie tacy co się nie wyszumieli i to po prostu widać albo mają elementarne braki w wiedzy wynikające z braku czasu na naukę (bo praca) lub z mocno okrojonego programu studiów (mimo to takie persony często kreują się na super fachowców, bo mają dyplom jakiejś prestiżowej uczelni, tylko że prestiż to jest wtedy jak się ma dyplom tej uczelni ale studiów dziennych i średnią w granicach 4,5, a nie papierek dokumentujący studia zaoczne, a w indeksie same 3 i połowę poprawek). Braku wiedzy się nie ukryje i za plecami wywołuje to tylko śmiech, zwłaszcza jak ktoś kreuje się na fachowca, a tak naprawdę to piep*zy od rzeczy :D W moim otoczeniu tacy "fachowcy" to właśnie absolwenci studiów zaocznych.

I przede wszystkim to co pisałem wcześniej, studia to nie tylko zdobywanie wiedzy. Znajomości, kontakty, dużo łatwiej to zdobyć na studiach dziennych niż na zaocznych.

Katanka

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 24, 2010, 09:05:30 »
Ale jak, skoro na studiach dziennych w grupie byli sami nastolatkowie z poglądem na życie, że trzeba sie upić i przeleciec jak najwięcej panienek :) Na studiach zaocznych byli właściciele firm którzy mają doświadczenie i znajomości. To tam zawiązywały się też jakies przedsięwzięcia bo ludzie cos mieli w głowach. Nie wiem, moze gdzieś indziej jest inaczej, ja tylko wiem co było na "mojej" uczelni bo miałem okazję studiowac i tak i tak.