Autor Wątek: Seriale - temat ogólny  (Przeczytany 1364052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
Odp: Seriale - temat ogólny
« Odpowiedź #10320 dnia: Sierpień 28, 2015, 08:38:58 »
Pisał o linkach, więc do tego się odniosłem.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #10321 dnia: Sierpień 28, 2015, 09:31:05 »
Sense8 - obejrzałem wczoraj 9 odcinek i to było dno i metr mułu. Treści na 15 minut, a reszta to tęczowe rozterki. Mam nadzieję, że się z tego otrząsną, bo po dobrym starcie zaczyna słabować. Już odcinek 7 był słaby, zachowania bohaterów irracjonalne, ale jeszcze jakoś przełknąłem. Zostało trzy odcinki, mam nadzieję, że się nie zawiodę.
Gregys out.

Offline Goldberg

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #10322 dnia: Sierpień 29, 2015, 00:54:41 »
@Gregys: raczej sie zawiedziesz...Ten serial IMO to jedna z wiekszych wtop Netflixa. Nawet wieksza niz Hemlock Grove  :-\.

Obejrzalem za to pierwsze 2 odcinki "Narcos" i powiem tylko tyle- Me gusta,cabron! Niektorzy narzekaja na voiceover, ale ma to w tym serialu swoj specyficzny urok i dziwnie mocno przypomina mi sposob narracji w Goodfellas. Jose Padilha byl zdecydowanie dobrym wyborem do zrealizowania tego projektu i czuc tu nalecialosci z Tropa de Elite. Jesli kogos interesuje historia Pablo Escobara, to ten serial trzeba zobaczyc...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2015, 01:16:49 wysłana przez Goldberg »

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #10323 dnia: Sierpień 29, 2015, 01:11:22 »
Trzeba mieć otwarty umysł, jak ktoś ma problemy z akceptacją  gender itd. to może mieć ciężko ale z drugiej strony jak ktoś się wychował na literaturze scifi to nie powinien mieć z tym problemu.

Offline MoneyLuck

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #10324 dnia: Sierpień 31, 2015, 07:35:24 »
Otwarty umysl otwartym umyslem ale im dalej w las tym slabszy robi się ten serial IMHO. A co do Narcos to szykuje się kolejny tegoroczny killer, świetna obsada i ciekawy temat, wreszcie coś ciekawego w narkotykowym światku od czasów Breaking Bad.

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #10325 dnia: Sierpień 31, 2015, 10:43:26 »
Otwarty umysl otwartym umyslem ale im dalej w las tym slabszy robi się ten serial IMHO.

A to zabawne, ile może być różnych opinii. Bo np. moim zdaniem Sense8 robiło się tylko coraz lepsze aż do świetnego finału, po którym nie mogę doczekać się drugiej serii :)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #10326 dnia: Sierpień 31, 2015, 10:55:43 »
Obejrzałem również pierwszy odcinek Narcos. Wspominałem już o tym, ale przypomnę że serial tworzą ludzie znani z m.in. Elitarnych, wśród nich José Padilha (reżyser) oraz Wagner Moura, wcielający się w jedną z głównych ról, mianowicie Pablo Escobara. Produkcja opowiada o największej narkoerupcji w historii, czyli jak kolumbijskie Medellin zalało kokainą USA przez Miami. Przyznam szczerze, że to właściwie w ogóle nie przypomina serialu, kręcącego się wokół iluś tam bohaterów. Bardziej przypomina fabularyzowany film biograficzny. Jak dla mnie bomba, trochę się tym tematem interesuje i widzę, że wszystkie główne zdarzenia są autentyczne. Niemniej to oczywiście nie jest produkcja tylko dla fanów tematu, nawet bardziej dla laików, których może zaszokować skala przemytu, który miał w tych czasach miejsce. Przy okazji rozbawią ich huczne doniesienia polskiej policji jak "rozbija międzynarodowy gang, którzy przez kilka lat przemycił kilkadziesiąt kilogramów marihuany" ;)

Ciekawi mnie, czy w serialu pojawi się kilka kluczowych postaci związanych z kartelem z Medellin po amerykańskiej stronie, w tym Jon Roberts i George Jung. Ten ostatni został wprowadzony do kartelu przez Carlosa Lehdera, który już się pojawił w pierwszym odcinku Narcos. A w samego Junga wcielił się kilkanaście lat temu Johnny Depp w Blow.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #10327 dnia: Sierpień 31, 2015, 11:10:09 »
Ogladajac wczoraj pierwszy odcinek mialem bardzo mocne skojarzenia z Blow, ale myslalem, ze tylko przez wyglad Miami, a tu jednak powiazane :D Swoja droga, bardzo dobry film, a sam Narcos jest jak na razie dla mnie genialny.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10328 dnia: Sierpień 31, 2015, 11:13:54 »
Niemniej to oczywiście nie jest produkcja tylko dla fanów tematu, nawet bardziej dla laików, których może zaszokować skala przemytu, który miał w tych czasach miejsce. Przy okazji rozbawią ich huczne doniesienia polskiej policji jak "rozbija międzynarodowy gang, którzy przez kilka lat przemycił kilkadziesiąt kilogramów marihuany" ;)
Ja też nie zdawałem sobie sprawy ze skali przemytu:
At the height of its operations, it smuggled tons of cocaine each week into countries all over the world and brought in at least $420,000,000 per week.[1] For a time the Medellin Cartel supplied at least 84%-90% of the United States and 80% of the global cocaine market.[citation needed]

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #10329 dnia: Sierpień 31, 2015, 11:17:14 »
Ja obejrzałem tylko pierwszy odcinek i podoba mi się, ale ta forma to jednak nie do końca do mnie trafia. Chyba wolałbym już pełną formę dokumentu niż takie przeplatanie pomiędzy scenkami, a narracją. Na razie fajne, ale dla mnie osobiście killer to nie jest.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #10330 dnia: Sierpień 31, 2015, 11:33:06 »
Ogladajac wczoraj pierwszy odcinek mialem bardzo mocne skojarzenia z Blow, ale myslalem, ze tylko przez wyglad Miami, a tu jednak powiazane :D Swoja droga, bardzo dobry film, a sam Narcos jest jak na razie dla mnie genialny.

Jak coś jest o Miami w latach 70/80., to musi być powiązane z Escobarem ;) To miasto zostało zbudowane na narkobiznesie, wcześniej to była jakaś emerycka wiocha.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #10331 dnia: Sierpień 31, 2015, 11:55:13 »
Otwarty umysl otwartym umyslem ale im dalej w las tym slabszy robi się ten serial IMHO.

A to zabawne, ile może być różnych opinii. Bo np. moim zdaniem Sense8 robiło się tylko coraz lepsze aż do świetnego finału, po którym nie mogę doczekać się drugiej serii :)
+65

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #10332 dnia: Wrzesień 01, 2015, 09:50:25 »
Dokończyłem Sense8. Problemów z gender nie zauważyłem, wręcz Lito był przez dłuższy czas moim ulubieńcem, chociaż najbardziej podobała mi się Kala. Sam serial jest bardzo nierówny i niestety mam inne zdanie niż Duplo65. Do szóstego odcinka włącznie, jest świetny klimat, budowanie napięcia i poznawanie postaci. Niestety im dalej tym gorzej. Ostatni odcinek, to już takie nagromadzenie bzdur i kretynizmów, że nie wiem co napisać, żeby nie dostać bana. Prawdopodobnie spróbuję obejrzeć drugi sezon, ale jak mi zaczną znowu wrzucać taką papkę jak w finale, to się bardzo szybko pożegnamy.
Gregys out.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #10333 dnia: Wrzesień 01, 2015, 09:59:52 »
Najfajniejsza była Amanita <3

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #10334 dnia: Wrzesień 01, 2015, 10:19:35 »
Martha Jones! :D

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #10335 dnia: Wrzesień 01, 2015, 11:30:29 »
Najfajniejsza była Amanita <3
Też mi się bardzo podobała, ale miała tak wkurzającą rolę, że jej nie lubiłem. Dialogi dla niej pisał jakiś debil, bo co się odezwała, to nijak nie pasowało do sytuacji. Może pasowało do profilu postaci, ale tworzyło to zupełnie niewiarygodnego człowieka.
(kliknij)
Gregys out.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #10336 dnia: Wrzesień 01, 2015, 12:41:50 »
Zupełnie nie obchodziło mnie, co ona tam mówiła :)

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #10337 dnia: Wrzesień 01, 2015, 12:44:20 »
Rozumiem. :)
Gregys out.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #10338 dnia: Wrzesień 03, 2015, 00:04:33 »
Killjoys jest ogolnie slabe, ma okropnie zla muzyke, ale jest dobre jako wypelniacz.

Dark Matter za to jest boskie (hwhil hwheaton!) i mam nadzieje, ze bedzie sie ciagnelo jeszcze dlugo :D

Also, Aquarius nie jest taki zly jak go maluja, a Duchovny chanelluje momentami Hanka Moody'ego, a innymi Foxa Muldera :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2015, 00:06:25 wysłana przez Jay »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #10339 dnia: Wrzesień 04, 2015, 16:38:12 »
The Bastard Executioner, nowy serial Kurta Suttera (Sons of Anarchy) startuje za niecałe dwa tygodnie. Muszę przyznać, że wygląda to... no mega słabo. Biedafiltrowanie, doklejone backgroundy. Wieje mi to jakąś fanowską produkcją, a nie poważna produkcją telewizyjną, no ale wierzę w Kurta, że to będzie coś wartego oglądania.

http://youtu.be/U5RTRB77K-4

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #10340 dnia: Wrzesień 04, 2015, 17:02:36 »
Nie zawsze kablówka = dobry serial. Mój ulubiony przykład - niesamowicie kiczowate American Horror Story. Ale z tego, jaką reputację ma Kurt (sam 'Sons of Anarchy' nie oglądałem) może to być dobry serial i zaskoczyć jak swego czasu 'Wikingowie', zobaczymy.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #10341 dnia: Wrzesień 05, 2015, 02:22:17 »
Próbowałem oglądać Sons of Anarchy ale nie chycił. W ogóle. Sense8 faktycznie pod koniec tak teczowo zalało monitor, że aż rzyg, jakies manifesty kuźwa. Dark matter tak tandetne, że az ogladam kazdy odcinek Świetny jest ten serial. So '90.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Padre

• Super Badass
« Odpowiedź #10342 dnia: Wrzesień 05, 2015, 09:36:38 »
Killjoys spróbowałem, chujowe. Wszystko na siłę: setting, postacie, dialogi, suchary, akcja. No ale nie takie dziadostwo dostaje kolejne sezony. Skoro wciąż leci Arrow, aka Papież Badziewia, Killjoys też pociągną.
Dark Matter lepsze, jeszcze oglądam.

Taka refleksja na temat Sense8: ten serial jest tym dla LGBT czym The Last Ship jest dla Amerykańskiego Patriotyzmu (tm).

Offline stey

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #10343 dnia: Wrzesień 05, 2015, 10:00:07 »
Próbował ktoś obejrzeć Prokuratora braci Miłoszewskich? Jakkolwiek to brzmi, bo Miłoszewskiego znam tylko jednego.
Jak na polskie wypociny to całkiem przyjemnie się oglądało.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #10344 dnia: Wrzesień 05, 2015, 10:46:16 »
Ja spróbowałem, nawet da się to strawić. Tytułowy bohater (Jacek Koman) naprawdę dobry, ale jego koleżka policjant mocno średni i sztampowy (młody niepokorny policjant w skórzanej kurtce, któremu praca psuje życie osobiste - ile już razy to widzieliśmy?). Dialogi chwilami sztuczne aż zęby bolą, humor czasem naciągany i kompletnie nieśmieszny (a żarty/zaczepki o gejach w pierwszym odcinku żenujące). Ale scenariusz nawet trzyma się kupy, więc może z tego coś będzie. Pewnie spróbuję obejrzeć drugi odcinek (choć nie czekam z zapartym tchem).

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10345 dnia: Wrzesień 05, 2015, 11:45:50 »
Mam podobne wrażenie, po nazwisku Miłoszewskiego miałem trochę wyższe oczekiwania, no ale JAK NA POLSKI SERIAL to ujdzie.
Do dziś nie mogę pojąć czemu anulowali Glinę (ale to ponoć się stało jak PiS przejął telewizję - przynajmniej w/g lewackej spiskowej teorii dziejów).
W ogóle to czy poza Pitbulem, Gliną i Odwróconymi są jeszcze jakieś dobre polskie seriale?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2015, 11:56:20 wysłana przez Simplex »

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #10346 dnia: Wrzesień 05, 2015, 12:14:22 »
Kiedyś podobała mi się Ekstradycja, ale to było ze 20 lat temu. Mogło się słabo zestarzeć. No i dobry był Mrok (8 odcinków w reżyserii Jacka Borcucha, ze świetnym Przemysławem Bluszczem w roli głównej).

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10347 dnia: Wrzesień 05, 2015, 12:46:29 »
Ja z ekstradycji pamiętam tylko scene jak pan komisarz przyłożył lufę jakiemus bandziorowi na siedzeniu kierowcy i wycedził przez żeby "jedź, śmieciu!" :D

Mrok wyglada spoko, tylko ciekawe czy to da się gdziekolwiek legalnie odbejrzeć. Są jakieś odcinki na yt, w kaprawej jakości.

A pierwszy odcinek "Prokuratora" można obejrzeć tu:
http://vod.tvp.pl/seriale/sensacyjne/prokurator/wideo/odc-1/21281819
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2015, 12:51:41 wysłana przez Simplex »

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #10348 dnia: Wrzesień 05, 2015, 13:30:01 »
No, Ekstradycja była PEGI-12 :D Jeden jedyny bluzg był (i to z ust Marka Kondrata). Reszta jak polskie tłumaczenia filmów akcji: "Die, motherfucker" = "Giń, łotrze".

(chociaż w USA raczej dostałaby M za cyc Renaty Dancewicz).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2015, 13:32:49 wysłana przez MsbS »

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
« Odpowiedź #10349 dnia: Wrzesień 05, 2015, 18:27:29 »
Skończyłem Mr Robota. Damn nygga, to jest najlepszy serial jaki widziałem od czasów Archiwum-X. Stawiam go nawet wyżej niż House of Cards i True Detective. Niesamowite są ujęcia i praca kamery w tym serialu, nieziemski klimat to robi. No i takiej galerii pojebów i socjopatów (świetnie zagranych swoją drogą) ze świecą szukać.
A zauważyliście, że wpletli w ostatni odcinek tę historię z Ashley Madison? Ciekawe jak im się to udało tak krótko przez premierą, przecież to się działo jakieś 2 tygodnie temu. Miazga.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2015, 18:48:44 wysłana przez Buster Dogg »
(kliknij)

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #10350 dnia: Wrzesień 05, 2015, 18:39:27 »
To była najlepiej zaczynający się serial w ostatnim czasie i jednocześnie najgorzej skończony.

Offline Lupus

• Badass
« Odpowiedź #10351 dnia: Wrzesień 05, 2015, 18:45:30 »
A zauważyliście, że wpletli w ostatni odcinek ta historię z Ashley Madison? Ciekawe jak im się to udało tak krótko przez premierą, przecież to się działo jakieś 2 tygodnie temu. Miazga.
Mogli dograć kwestię aktora o Ashley Madison na szybko, już po fakcie. Wydaje mi się, że kiedy o tym wspomina nie widać go akurat na ekranie, ale nie chce mi się teraz sprawdzać. ;)

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #10352 dnia: Wrzesień 06, 2015, 00:51:06 »
Ashley Madison dodało całej historii świetnego realizmu, przez co to, co przedstawia wydaje się jak najbardziej realne i osadzone w rzeczywistości - lubię to. Pewnie nagrane na szybko, ale sam fakt, że pomyśleli by coś takiego umieścić świadczy bardzo dobrze o jakości i dopracowaniu, jakimi odznacza się ten serial. Po finale - mam chrapkę na więcej. Wszystko było dla mnie doskonałe, prawdopodobnie mój serial roku, zwłaszcza że jesienią to już wychodzą same kotlety ze stacji ogólnodostępnych, więc nie widzę żadnej konkurencji.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #10353 dnia: Wrzesień 06, 2015, 15:14:22 »
UWAGA NA SPOILERY DOTYCZĄCE FABUŁY! JESTEŚ PO FINALE - KLIKNIJ

W ramach ciekawostki:

Serial telewizyjny Mr. Robot nie bez powodu otrzymuje wysokie noty i rekomendacje od osób mających pojęcie o komputerach. Realizm, z jakim jego twórcy pokazują różne elementy pracy hakera, jest godny podziwu.

Twórcom serialu nie wystarczyło, że główny bohater serialu w swoich włamaniach korzysta z tych samych narzędzi, których używają na co dzień specjaliści zajmujący się bezpieczeństwem informacji. Poszli o krok dalej i poprosili autorów usługi bezpiecznej poczty o wdrożenie funkcji, która ich zdaniem przyda się bohaterowi.

https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/bezpieczna-poczta-protonmail-dodala-funkcje-specjalnie-na-potrzeb/

UWAGA NA SPOILERY DOTYCZĄCE FABUŁY! JESTEŚ PO FINALE - KLIKNIJ

Offline wacha

• Badass
« Odpowiedź #10354 dnia: Wrzesień 06, 2015, 15:44:01 »
Na vimeo jest również filmik który Elliot ogląda w finale

link, filmik jest spoilerem.

Offline MoneyLuck

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #10355 dnia: Wrzesień 06, 2015, 22:29:15 »
Mam pytanie do osób oglądających Banshee: Jak właściwie nazywa się główny bohater? Bo obejrzałem dwa sezony i wydaje mi się, że jego prawidziwe nazwisko nie padło ani razu.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #10356 dnia: Wrzesień 06, 2015, 22:38:22 »
Nie jest znane.

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #10357 dnia: Wrzesień 06, 2015, 22:39:43 »
A on nie nazywa się Lucas Hood?

Offline MoneyLuck

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #10358 dnia: Wrzesień 06, 2015, 22:41:48 »

Nie jest znane.

Trochę to śmieszne i dziwne. Serio Ana czy Rabbit nie wiedzieli jak ma na imię i nigdy nie zwrócili się do niego po imieniu? No ale logika raczej nie jest mocną stroną tego serialu. Dobrze, że ma inne zalety :P

A on nie nazywa się Lucas Hood?

To imię "odziedziczył" po szeryfie (daruje sobie tagowanie to jako spoiler).

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #10359 dnia: Wrzesień 06, 2015, 22:43:43 »
To imię "odziedziczył" po szeryfie (daruje sobie tagowanie to jako spoiler).

Faktycznie.