Autor Wątek: Seriale - temat ogólny  (Przeczytany 1364042 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: Seriale - temat ogólny
« Odpowiedź #10200 dnia: Sierpień 11, 2015, 12:39:38 »
Serial serialem, ale ten kawałek moim zdaniem rządzi:
http://www.youtube.com/watch?v=WYNbp0u8WjA#ws

Ale może jak ktos nie oglądał serialu, to wzgardzi.

"Songifikacja" powstała na podstawie tego wywiadu (który też jest parodią):
http://www.youtube.com/watch?v=HUk6GmqfqnY#ws

Offline Krojsta

• Super Badass
« Odpowiedź #10201 dnia: Sierpień 11, 2015, 18:03:59 »
Dialog od Bloodergo IMO ma sens patrząc na to w jakim momencie życia są bohaterowie. Może jest trochę niezgrabnie napisany, ale nie jest kompletnie bez sensu. Złote myśli rzucane przez VV to według mnie próba wczucia się w nową pozycję. Chce być brany za poważnego i mądrego pana biznesmena, który zna życie. Leci to kiczem strasznie, ale nie wynika to z niekompetencji scenarzysty. W ogóle VV to za każdym razem niespodzianka, facet miał sceny mistrzowskie i tandetne do granic możliwości.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #10202 dnia: Sierpień 11, 2015, 18:34:43 »
Fajnie, tylko, że to bodajże nie VV brał udział w tej scenie. Mogę się jednak mylić, bo tradycyjnie przysypialiśmy na TD2. Przed nami jednak finał i zobaczę, jak to wszystko poskładają do kupy.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #10203 dnia: Sierpień 11, 2015, 18:58:57 »
Wydaje mi się, że był to dialog pomiędzy VV a CF. Akurat od niego jakoś mnie zęby nie rozbolały, ten z ostatniego odcinka, o którym wspomniałem to jest po prostu brazylijska telenowela.

Offline Krojsta

• Super Badass
« Odpowiedź #10204 dnia: Sierpień 12, 2015, 01:06:36 »
Dialog od Bloodergo jest z rozmowy Ani z Velcoro. O VV potem pisałem nie w jego kontekście.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #10205 dnia: Sierpień 12, 2015, 11:16:39 »
No to też jestem już po finale TD - niestety ostatni odcinek niczego już uratować nie mógł, a w mojej opinii nawet jeszcze bardziej pogrążył ten serial. Chodzi mi tu o tę zajebistą przewidywalność:

(kliknij)

Ale i tak wydaje mi się, że serial najbardziej położyło nagromadzenie nazwisk, często wymienianych na imiona, żeby było jeszcze trudniej połapać się kto jest kim. Tę produkcję powinno się oglądać z jakąś legendą/ściągą.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline MoneyLuck

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #10206 dnia: Sierpień 12, 2015, 11:28:20 »
Scena na pustyni to majsterszyk. Ewa Wachowicz i Gesslerowa polecają.
(kliknij)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2015, 11:43:51 wysłana przez MoneyLuck »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #10207 dnia: Sierpień 12, 2015, 11:40:04 »
Fajny obrazek, z chęcią zobaczyłbym większy.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10208 dnia: Sierpień 12, 2015, 11:48:39 »
Za mały obrazek.

EDIT: ninja'd przez mulące forum  :'(

Offline jinofthelamp

• Super Badass
  • moczę nogi w musztardzie
« Odpowiedź #10209 dnia: Sierpień 12, 2015, 12:49:03 »
Ale muzyka kapitalna ;)
Fajny był moment jak ta śpiewaczka już opuszczała bar na znak, że kurtyna zaraz opadnie.

Offline Macia

• Stały bywalec
« Odpowiedź #10210 dnia: Sierpień 12, 2015, 13:21:24 »
(kliknij)

Scena na pustyni to pretensjonalny, nudny kawał stolca,a i tak była jednym z lepszych momentów odcinka finałowego.
To naprawdę szokujące jak nisko upadł ten serial po pierwszym sezonie. I nie jest to wina tylko aktorów, bo jak słusznie zauważyło parę oso przede mną, dialogi są beznadziejne - McConaughey i Harrelson też by tego nie uratowali.

(kliknij)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #10211 dnia: Sierpień 12, 2015, 13:46:46 »
(kliknij)

Scena na pustyni to pretensjonalny, nudny kawał stolca,a i tak była jednym z lepszych momentów odcinka finałowego.
To naprawdę szokujące jak nisko upadł ten serial po pierwszym sezonie. I nie jest to wina tylko aktorów, bo jak słusznie zauważyło parę oso przede mną, dialogi są beznadziejne - McConaughey i Harrelson też by tego nie uratowali.

(kliknij)

W którym momencie TD zrzyna z Twin Peaks?

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Macia

• Stały bywalec
« Odpowiedź #10212 dnia: Sierpień 12, 2015, 14:06:30 »
W którym momencie TD zrzyna z Twin Peaks?
pozdr

Może nie jest to zrzynanie, ale na pewno świadoma inspiracja.

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #10213 dnia: Sierpień 12, 2015, 15:04:50 »
Ja tu widzę raczej rzeczy wspólne dla większości seriali kryminalnych... ;)
Czepianie się na siłę.

I wiem że jestem w mniejszości, ale ja z całego sezonu jak i finału jestem zadowolony. Uwierzcie mi, mogło być o wiele gorzej. Pizzolatto dopadł stres po geniuszu pierwowzoru, ale to pozwoliło mu stworzyć historię, która jest prawie pod każdym względem 'większa' i bardziej rozbudowana = nie spoczął na laurach, do tego to 'rzucanie nazwiskami' wcale nie było tak skomplikowane, jak oglądało się w miarę uważnie. Ale przyznam, że można to było zrobić lepiej.
(kliknij)
Do tego - zostanę zlinczowany, ale co tam - Vaugnh, Farrell, McAdams i Vaughn pasowali mi bardziej niż poprzedni duet. Mam nadzieję na trzecią serie.

Offline MoneyLuck

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #10214 dnia: Sierpień 12, 2015, 16:23:57 »
(kliknij)

(kliknij)

To po co się męczyłeś przez 8 godzin skoro to takie gówno?

Czepianie się na siłę.

I wiem że jestem w mniejszości, ale ja z całego sezonu jak i finału jestem zadowolony. Uwierzcie mi, mogło być o wiele gorzej. Pizzolatto dopadł stres po geniuszu pierwowzoru, ale to pozwoliło mu stworzyć historię, która jest prawie pod każdym względem 'większa' i bardziej rozbudowana = nie spoczął na laurach, do tego to 'rzucanie nazwiskami' wcale nie było tak skomplikowane, jak oglądało się w miarę uważnie. Ale przyznam, że można to było zrobić lepiej.
(kliknij)
Do tego - zostanę zlinczowany, ale co tam - Vaugnh, Farrell, McAdams i Vaughn pasowali mi bardziej niż poprzedni duet. Mam nadzieję na trzecią serie.
+1

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #10215 dnia: Sierpień 12, 2015, 18:13:13 »

Może nie jest to zrzynanie, ale na pewno świadoma inspiracja.

Buaahhahaha. Nie no bez jaj. Przede wszystkim, tak jak pisał Duplo65 to są raczej używane przez wszystkich klisze, w podobny sposób samo Twin Peaks "zrzynało" z wielu innych, wcześniejszych produkcji. Porównanie Coopera do Velcoro jest zajebiście tendencyjne (tak jak każde inne porównanie w tych linkach). Weźmy 2 rzeczy które się pokrywają, ale olejmy milion innych które są diametralnie różne. Bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że te dwie postacie pochodzą z zupełnie innych światów. Jeżeli TD zrzyna z Twin Peaks, to gwoli sprawiedliwości powinno się wymienić dziesiątki czy setki innych seriali i filmów, z których "zrzyna" w takim samym stopniu.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Macia

• Stały bywalec
« Odpowiedź #10216 dnia: Sierpień 12, 2015, 18:19:50 »

W skrócie - nic Ci do tego. Może nie mogę przyjmować pokarmów i żywię się wyłącznie nienawiścią do drugiego sezonu True Detective? Obejrzałem i mam prawo się wypowiedzieć. Obejrzałem też np. Avatara, żeby poźniej z czystym sumieniem móc powiedzieć, że był słaby. Dałem temu serialowi dużo większy kredyt zaufania niż każdej innej nowej produkcji (a drugi sezon traktuje jako nową produkcję) u dlatego obejrzałem cały sezon. Gdyby to był zupełnie nowy serial, darowałbym go sobie po 3-4 odcinkach. Pizzolatto po niespodziewanym wielkim sukcesie pierwszego sezonu po prostu przeszarżował, chciał zrobić na pewno coś innego niż poprzednio (co widać) ale ciągle jednak szukał nawiązań do pierwszego sezonu. Może były jakieś naciski ze strony HBO, może miał mniej czasu na przygotowanie scenariusza, nie wiem. Moim zdaniem, przed następnym sezonem powinien zrobić sobie porządne wakacje i zastanowić się, w jakim kierunku chce iść. Drugi sezon wyglądał, jakby  nie miał obranego kierunku.

Buaahhahaha. Nie no bez jaj. Przede wszystkim, tak jak pisał Duplo65 to są raczej używane przez wszystkich klisze, w podobny sposób samo Twin Peaks "zrzynało" z wielu innych, wcześniejszych produkcji. Porównanie Coopera do Velcoro jest zajebiście tendencyjne (tak jak każde inne porównanie w tych linkach). Weźmy 2 rzeczy które się pokrywają, ale olejmy milion innych które są diametralnie różne. Bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że te dwie postacie pochodzą z zupełnie innych światów. Jeżeli TD zrzyna z Twin Peaks, to gwoli sprawiedliwości powinno się wymienić dziesiątki czy setki innych seriali i filmów, z których "zrzyna" w takim samym stopniu.

pozdr

No jak nie widzisz oczywistych podbieństw (w kilku momentach, nie w serialu jako całości!) i te przykłady Ci w tym nie pomogły to co ja mogę. Dla mnie to wyglądało, jakby Pizzolatto nie chciał robić całęgo sezonu w stylu TP i po prostu podlał swoją produkcje takim sosem. W kilku miejscach jest to bardzo zauważalne.

Czepianie się na siłę.

(kliknij)

Z tej czwórki tylko Farrell był znośny. Przyparty do muru mógłbym nawet powiedzieć, że był niezły :)

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #10217 dnia: Sierpień 12, 2015, 18:20:54 »
Jedyna solidna inspiracja to ta wyjąca baba w pubie, a raczej sposób oświetlenia sceny;) Co do grande finale, no cóż granda. Ale zawsze lubię popatrzeć sobie na sekwoje, fascynują mnie ich rozmiary. Ostatnie 20minut odcinka rozmyślałem o tym, jak rozległy system korzeniowy ma taka sekwoja. Dzieki temu dotrwałem do końca. Najgorszy serial, jaki widziałem w życiu wliczając w to prison Break i losta.

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #10218 dnia: Sierpień 12, 2015, 18:28:44 »
Z tej czwórki tylko Farrell był znośny. Przyparty do muru mógłbym nawet powiedzieć, że był niezły :)

A właśnie, to mnie natchnęło do innej dyskusji - jak myślicie, jak TD2 poradzi sobie na kolejnych Emmy? Reżyseria raczej odpada (odejście Fukunagi też mogło przyczynić się do takiej 'inności' tego sezonu), ale myślę że za najlepszą obsadę spokojnie mogą dostać znowu. Skłamiecie, jeśli nie powiecie że Vince Vaugnh momentami was nie zaskoczył, zwłaszcza w kontekście jego poprzednich ról :) To jak dla mnie odkrycie tego sezonu i fajnie, jakby nadal starał się iść w podobne role i odpuścić sobie komedyjki. Farrell prezentował się lepiej niż w każdym filmie, jaki z nim widziałem; podobnie McAdams. Kitsch był raczej słabym punktem, ale ostatecznie ta jego 'jedna mina' i spojrzenie też się dobrze spisało. Za najlepszą czołówkę raczej mają Emmy jak w banku :D

A z innych wieści - Rick & Morty właśnie dostało trzeci sezon. To chyba najlepsza kreskówka, jaka w życiu widziałem :) Choć przyznaję, że nie widziałem dużo, ale biorąc pod uwagę popularność nie jestem w tej opinii osamotniony. Wubba lubba dub dub!

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #10219 dnia: Sierpień 12, 2015, 18:36:41 »
Dotrwałem do końca True Detective i wow.. nawet Losty miały więcej sensu i były mniejszym rozczarowaniem niż ten sezon.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10220 dnia: Sierpień 12, 2015, 18:52:18 »

W skrócie - nic Ci do tego. Może nie mogę przyjmować pokarmów i żywię się wyłącznie nienawiścią do drugiego sezonu True Detective?

Głupie pytanie, wyborna odpowiedź ;D

Drugi sezon miał zauważalnie niższą oglądalność.

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #10221 dnia: Sierpień 12, 2015, 19:00:41 »

Drugi sezon miał zauważalnie niższą oglądalność.

Mówisz? :D Jedynie trzy ostatnie odcinki miały niższą niż w poprzednim sezonie, ale średnia i tak jest wyższa. Ale fakt, że niezadowolenie widzów jest wyraźnie widoczne właśnie przy finałowych odcinkach. Mimo to - jest utrzymana stabilność.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10222 dnia: Sierpień 12, 2015, 19:23:28 »
Ludzie oglądali bo cały czas mieli nadzieję, że się poprawi. W okolicach finału wiedzieli już, że nadzieja matką głupich.

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #10223 dnia: Sierpień 12, 2015, 19:33:57 »
W sumie to nie do końca. 7 odcinek ma najlepszą ocenę w sezonie na rotten tomatoes:

Ale z drugiej strony to ciężko mi ufać tej stronie po tym, jaką wysoką średnią ma tam 'Wayward Pines'.

EDIT: No, drugą najlepszą. Nie zwróciłem uwagi na drugi odcinek.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2015, 20:16:18 wysłana przez Xian »

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #10224 dnia: Sierpień 13, 2015, 01:01:58 »
TD2 to padaka jakich malo, pomimo wielkich nazwisk. A propos padak, widzialem wlasnie pilota Blindspot i nudniejszego procedurala to ja nie widzialem od losowo spotkanego odcinka Law & Order. The Last Ship jest klase wyzej, wiec przepowiadam Blindspotowi 7 sezonow tak jak to bylo z innymi krapami w tym stylu Unforgettable :(

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #10225 dnia: Sierpień 13, 2015, 09:08:34 »
No dobra, zainspirowaliście mnie ;)

psn - Skrubolski

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #10226 dnia: Sierpień 13, 2015, 09:51:03 »
TD2 to padaka jakich malo, pomimo wielkich nazwisk. A propos padak, widzialem wlasnie pilota Blindspot i nudniejszego procedurala to ja nie widzialem od losowo spotkanego odcinka Law & Order. The Last Ship jest klase wyzej, wiec przepowiadam Blindspotowi 7 sezonow tak jak to bylo z innymi krapami w tym stylu Unforgettable :(

Blindspot to ten sam poziom co Blacklist, Legens czy Flash Forward. Kiczowate ale idealnie ogląda się przy kotlecie. Ja będę oglądał! :)

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #10227 dnia: Sierpień 13, 2015, 10:54:36 »
Prosze Cie, wszystkie wymienione przez Ciebie seriale sa jesli nie ok (Legends) to dobre (Flash Forward) badz mega zacne (Blacklist). Blindspot jest ponizej The Last Ship, a ja The Last Ship LUBIE :D :D

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #10228 dnia: Sierpień 13, 2015, 13:27:22 »
Blacklist mega zacne? Coś się zmieniło po finale pierwszej serii, po którym to rzuciłem?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10229 dnia: Sierpień 13, 2015, 13:35:10 »
Co się zmieniło po 3-4 pierwszych odcinkach po których przestałem oglądać? (no jeszcze polewałem z odcinka który dział się "w Polsce" bo jakieś polskie media o tym pisały).
Flashforward też było słabe, tak więc Bloo słusznie wrzucił te seriale do jednego wora.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #10230 dnia: Sierpień 13, 2015, 15:00:55 »
Blacklist Redem stoi, jesli komus to nie pasuje to faktycznie zostaje normalny serial z konspiracyjna[/b] spiskowa (dzieki Simplex, zmeczony jestem) osia fabularna (Illuminati! :D).

A Killjoys po pilocie wydaje mi sie slabe. Na plus Jimmy Olsen, ale na minus zdecydowanie muza, ktora powinna zginac :(
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2015, 15:09:17 wysłana przez Jay »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10231 dnia: Sierpień 13, 2015, 15:04:16 »
Spiskową, nie mylmy pojeć ;)

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #10232 dnia: Sierpień 13, 2015, 23:48:41 »
Nowy Mr. Robot ZMIAŻDŻYŁ.. To niesamowite, jak szybko ten serial sprawił, że nie mogę doczekać się kolejnych odcinków i przesiaduję na reddicie, czytając i układając własne teorie, wyłapując smaczki. Czuję się jak przy How to get away with murder, co jest raczej słaba rekomendacją dla osób, które serialu nie znają, ale ci którzy wiedzieli raczej zrozumieją o jaki mi chodzi typ opowieści :)

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #10233 dnia: Sierpień 14, 2015, 00:16:16 »
+69, niesamowicie dobry serial

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10234 dnia: Sierpień 15, 2015, 11:52:20 »
Tradycyjnie wrzucam linka do ulubionego bloga Krusty'ego ;) http://seryjni.blog.polityka.pl/2015/08/12/az-tak-zle-po-finale-2-sezonu-detektywa/

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #10235 dnia: Sierpień 15, 2015, 19:16:15 »
Ten nowy Mr. Robot to jednak pocisk, wow :O Najlepszy serial tego roku na razie, bez dwoch zdan :D

Offline wacha

• Badass
« Odpowiedź #10236 dnia: Sierpień 15, 2015, 19:33:26 »
Racja. Właśnie zacząłem oglądać 4 odc. i jak do tej pory rewelacja.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #10237 dnia: Sierpień 15, 2015, 20:56:10 »
Jest dobry, ale na pewno nie rewelacyjny. Były odcinki gdzie kompletnie nic się nie działo. Naprawdę nie spodziewaliście się takiego obrotu sprawy?

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #10238 dnia: Sierpień 16, 2015, 09:20:31 »
Czwarty odcinek był strasznie słaby.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10239 dnia: Sierpień 16, 2015, 09:59:37 »
Ja mam mindfuck ze złe korpo naprawdę nazywa się... Evil Corp. Myślałem ze nazwa jest specjalnie przekręcana przez przeciwnikow (nvidia - ngreedia) ale wygląda na to ze nie.

EDIT: wyjaśnienie https://reddit.com/r/MrRobot/comments/37zqw4/evil_corp/

« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2015, 10:01:29 wysłana przez Simplex »