Autor Wątek: Seriale - temat ogólny  (Przeczytany 1364067 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Danio

• Super Badass
Odp: Seriale - temat ogólny
« Odpowiedź #10120 dnia: Sierpień 03, 2015, 16:43:02 »
Ja dzisiaj biorę się za The Strain!  ;D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10121 dnia: Sierpień 03, 2015, 16:47:33 »
Krzyż na drogę! Pierwszy sezon był słaby, bohaterowie głupi, ale w finale przeszli samych siebie pod względem głupoty zachowania bohaterów.
http://seryjni.blog.polityka.pl/2015/07/24/wirus-sezon-2-wampiry-wracaja-na-maly-ekran/ - tu i tak bardzo delikatnie go potraktowali.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2015, 16:49:08 wysłana przez Simplex »

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #10122 dnia: Sierpień 03, 2015, 22:17:22 »
Słydżyn!
http://www.ew.com/article/2015/08/01/game-thrones-ian-mcshane

Obejrzalem pilota Dark Matter i jest ciekawie. Troche oldschoolowe wrazenie robi poczatkowa "scena walki", ktora jest tak samo tekturowa jak scenografia, a obie sa wprost z pierwszego Star Trek (that's a good thing :D). Archetypy postaci tez czerstwe, ale zobaczymy jak sie rozwinie, moze byc ciekawie - jestem bardziej na tak niz na nie:)

Offline Danio

• Super Badass
« Odpowiedź #10123 dnia: Sierpień 03, 2015, 22:22:34 »
Krzyż na drogę! Pierwszy sezon był słaby, bohaterowie głupi, ale w finale przeszli samych siebie pod względem głupoty zachowania bohaterów.
No dokładnie, a czy ja mówię że jest inaczej? To moja odpowiedź na The Last Shit. Idiotyczne postacie, nielogiczna fabuła, wkurwiające niekiedy zapychacze - TAK, to mój kochany Wirus. :D Chyba większość osób potrzebuje od czasu do czasu obejrzeć coś totalnie odmóżdżającego - tak sobie tłumaczę też wysoką oglądalność TWD.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #10124 dnia: Sierpień 04, 2015, 01:09:06 »
Ja oglądam Dextera i nawet mi się podoba :P.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #10125 dnia: Sierpień 04, 2015, 01:14:35 »
Dexter to swój ziom! Rozumiem go.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10126 dnia: Sierpień 04, 2015, 06:14:25 »
Pierwszych parę sezonów jest naprawdę spoko. A potem mózg ci eksploduje od durnoty tego serialu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10127 dnia: Sierpień 04, 2015, 07:23:03 »
Ulubiony blog krusty'ego - przeczyta opinię o Galavancie i przeprosi!

http://seryjni.blog.polityka.pl/2015/08/03/najlepsze-seriale-ktorych-nie-zobaczycie-w-polsce/

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #10128 dnia: Sierpień 04, 2015, 09:52:35 »

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #10129 dnia: Sierpień 04, 2015, 12:14:50 »
Jedno mnie ciekawi czy będzie jak w komiksie sugestia czy pokażą co z nią robił... Purple Man to jedna z najbardziej ohydnych postaci w komiksach z drugiej strony trzeba powiedzieć, że też na swój sposób przyciąga i można go zrozumieć.

.....

Ulubiony blog krusty'ego - przeczyta opinię o Galavancie i przeprosi!

http://seryjni.blog.polityka.pl/2015/08/03/najlepsze-seriale-ktorych-nie-zobaczycie-w-polsce/

To nic nie zmienia.... ale dobra okazja bym to dodał:
http://youtu.be/pspiagUGbPw
http://youtu.be/Qd8Mhn2H1so?list=PLkZWKPQQi-sotIWCBcefpiYJkQeRitg4O
http://youtu.be/1xHsAMik9VM?list=PLkZWKPQQi-sotIWCBcefpiYJkQeRitg4O

A serial dostał drugi sezon.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2015, 12:26:33 wysłana przez Krusty »

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #10130 dnia: Sierpień 04, 2015, 13:52:11 »
Przez podśmiechujki WyruchanejPiłki z 6. odcinka TD2 wypożyczyłem 6 odcinek ponownie. Screwball widzę nie tylko na forum ma spóźniony zapłon, ale i komentuje odcinki tydzień po premierze marnując czas forumowiczów ze sklerozą, jak ja. Nieładnie!

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #10131 dnia: Sierpień 04, 2015, 13:56:52 »
Protestuje. Nigdzie nie sugerowałem, że to ostatni odcinek, poza tym temat seriale, to chyba cały czas to samo forum, więc mam prawo również tutaj komentować rzeczy po wyjściu spod kamienia, co nie?

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #10132 dnia: Sierpień 04, 2015, 14:33:00 »
7 odcinek wreszcie daje radę, ale to już tylko konwulsje trupa.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #10133 dnia: Sierpień 04, 2015, 14:45:58 »
A już wiadomo o co chodzi w tym serialu czy nadal bohaterowie patrzą się w dal przez 25 minut, a potem koleś z kijem w dupie co łyka viagrę jest zły i krzyczy?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10134 dnia: Sierpień 04, 2015, 14:53:25 »
Chodziło o strolowanie tych którym podobał się pierwszy sezon i zmuszenie ich do oglądania krapulca.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #10135 dnia: Sierpień 04, 2015, 14:54:38 »
Pierwszych parę sezonów jest naprawdę spoko. A potem mózg ci eksploduje od durnoty tego serialu.

No własnie miałem pytać do którego sezonu warto oglądać. Bo pamiętam lamenty na temat ostatniego i zakończenia ;).

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10136 dnia: Sierpień 04, 2015, 14:59:01 »
Ja skończyłem na 6.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #10137 dnia: Sierpień 04, 2015, 14:59:38 »
Warto obejrzeć całość, żeby wiedzieć dlaczego lamentowali :). Ja już nie pamiętam, ale w pewnym momencie to były takie bzdury, że się w głowie nie mieści.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10138 dnia: Sierpień 04, 2015, 15:06:49 »
I wlasnie dlatego nie warto, chyba ze ktos ma za duzo czasu. Ja spokojnie zakończyłem na 6 sezonie, serial miło wspominam. Po co miałbym stracić dodatkowe kilkadziesiąt godzin - tylko po to żeby się wkurzyć i pisać na forum "Gówno, szkoda czasu!" :)

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #10139 dnia: Sierpień 04, 2015, 15:09:41 »
Ja zakończyłem na Trinity, a właściwie na pierwszym odcinku następnego sezonu.
Gregys out.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #10140 dnia: Sierpień 04, 2015, 15:10:24 »

A już wiadomo o co chodzi w tym serialu czy nadal bohaterowie patrzą się w dal przez 25 minut, a potem koleś z kijem w dupie co łyka viagrę jest zły i krzyczy?

Parę wątków się wyjaśniło, lecz główna oś fabuły nadal jest zakręcona jak świński ogon.

Plus tylko taki że wreszcie coś się dzieje. Nagrodę bohatera odcinka zdobywa Frank :)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #10141 dnia: Sierpień 04, 2015, 15:12:54 »
I wlasnie dlatego nie warto, chyba ze ktos ma za duzo czasu. Ja spokojnie zakończyłem na 6 sezonie, serial miło wspominam. Po co miałbym stracić dodatkowe kilkadziesiąt godzin - tylko po to żeby się wkurzyć i pisać na forum "Gówno, szkoda czasu!" :)
+1. Na razie jestem na 9 odcinku 1 sezonu i jak dla mnie jest to bardzo fajnie pomyślane, nie zbieram facepalmów ;).

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #10142 dnia: Sierpień 04, 2015, 15:14:22 »

+1 idealny moment na zakończenie przygody z tym serialem.

Ogólnie często urywam serie kiedy ich poziom leci na zbity pysk. Nie mam serialowego OCD na szczęście :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10143 dnia: Sierpień 04, 2015, 15:17:15 »
Bardzo słusznie.

No i macie rację, najlepiej skoczyć po trinity, ja w sumie trochę na siłę oglądałem następny sezon, mimo że konkubina próbowała mi to wybić z głowy :)

No chyba że ktoś jest wielkim fanem admirała Adamy, to może oglądać.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #10144 dnia: Sierpień 04, 2015, 16:20:59 »
+1. Na razie jestem na 9 odcinku 1 sezonu i jak dla mnie jest to bardzo fajnie pomyślane, nie zbieram facepalmów ;).

No to jeszcze kilka sezonów możesz spokojnie obejrzeć. Sam obejrzałem wszystko, bo jednak lubiłem tych bohaterów (a w Debrze nawet się podkochiwałem <3), więc już wymęczyłem do końca i dużo wybaczałem, ale ostatni sezon to jest totalne dno. Niemniej tak do 5 da się to oglądać bez bólu zębów.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline MoneyLuck

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #10145 dnia: Sierpień 04, 2015, 21:25:04 »
Kolejny świetny odcinek TD. Polecam. Ponoć ostatni ma trwać 87 minut. Zacieram ręce. Wygląda na to, że Reddit miał rację co do tożsamości zabójcy:
I genialna muzyka:
https://www.youtube.com/watch?v=mjg43nzSYck#t=27

« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2015, 21:28:23 wysłana przez MoneyLuck »

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #10146 dnia: Sierpień 04, 2015, 21:27:55 »
MoneyLuck, wytrwale płyniesz pod prąd, ale przyznaje, ze 7. odc odrobine lepszy.

Offline MoneyLuck

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #10147 dnia: Sierpień 04, 2015, 21:31:00 »
MoneyLuck, wytrwale płyniesz pod prąd, ale przyznaje, ze 7. odc odrobine lepszy.

Blue nie ogląda zbyt wielu seriali więc ktoś musi go zastąpić :P A tak na serio to rozumiem, że większości pierwszy sezon podobał się bardziej, bo jest to pod wieloma względami dzieło wybitne. Z drugiej strony 2 sezon ma w sobie coś, co bardziej mi podpasowało. 1 sezon miał momenty natomiast drugi jako całość bardziej mi odpowiada.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #10148 dnia: Sierpień 04, 2015, 21:40:11 »
Spoko, mogę zrozumieć, ze TD2 może sie podobać. Dla mnie 1. sezon stał klimatem, w drugim go nie odnajduje plus te niespójności fabularne, które wg mnie występują. Ale i tak 2. sezon da sie oglądać, a jak komuś ten klimat a'la pitbull przypasuje to pewnie oceni go sporo wyżej.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #10149 dnia: Sierpień 04, 2015, 21:46:44 »
Genialna muzyka to była pod koniec pierwszego odcinka. Mam nadzieję, że ten cover All The Gold In California w wykonaniu Nicka Cave'a wyjdzie na jakimś OST.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #10150 dnia: Sierpień 04, 2015, 22:15:12 »
Słusznie Pan uczynił. Na Trinity ten serial powinien się skończyć definitywnie.

Offline Krojsta

• Super Badass
« Odpowiedź #10151 dnia: Sierpień 04, 2015, 22:57:06 »
Żeby MoneyLuck nie siedział tutaj tak sam, to powiem że też mi się drugi sezon podoba. Nie ma porównania jeśli chodzi pierwszy, ale dalej jest to coś co chce oglądać. Są głupoty i rzeczy, które mnie wkurzają ale jest też parę scen, które będę pamiętał długo. Chyba najbardziej brakuje mi Fukunagi :(

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #10152 dnia: Sierpień 04, 2015, 23:40:51 »
Tak myslalem, ze ten Dark Matter cos mi przypomina, jakis taki znajony "vibe" :) W czolowce dostrzeglem scenarzystow Stargejtow, wiec juz wiem dlaczego mi sie to tak dobrze oglada pomimo czerstwosci :D

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #10153 dnia: Sierpień 04, 2015, 23:59:34 »
Trzeci!  :D  (co do Detektywa 2, ale nie do końca)

Serial zbliża się do końca więc od siebie napiszę trochę szerzej, choć wypowiadałem się na temat poszczególnych odcinków ze dwa-trzy razy. Tak naprawdę to mam ambiwalentne odczucia co do tej serii. Nie uważam, żeby był sens w porównaniach z pierwszą, ale wszyscy tak robią i trudno tego uniknąć. Matthew McKonahej (nie umiem zapamiętać tego w pisowni i nie chce mi się za każdym razem sprawdzać) i Woody Harrelson są na pewno lepszymi i częściej nagradzanymi aktorami niż cała ekipa drugiej serii razem wzięta. Bardzo ich lubię, ale tak się składa, że mam również dużą słabość do ekipy tej serii, zwłaszcza Colina Farrella, właśnie w takich rolach. Rachel McAdams spoko, Taylor Kitsch za wiele w życiu nie zagrał, ale widziałem go chyba w dwóch filmach i facet ma coś w sobie, w spojrzeniu. Taki duży, ale cichy facet z dziwnym uśmiechem, który nie wiadomo czy zaraz wybuchnie czy chce Cię przytulić (tak apropos). No i Vince! Specjalista od takiego rodzaju komedii, których nie trawię, ale gdzieś zawsze czekałem aż coś takiego zagra. To nie jest typowy śmieszek jak koledzy po fachu. Tutaj nie jest też chodzącym terrorem, którego można się bać, ale uważam że świetnie pokazuję tę postać, mówi tyle ile potrzeba, ma powolne, jakby dostojne ruchy. Tak więc gdyby nie obsada to nie wiem czy chciałoby mi się oglądać ten serial.

Jest jeszcze klimat, który ja dostrzegam. To coś innego niż pierwsza seria, tam była Luizjana, duszno, jakiś okultyzm, filozoficzne rozważania, rytualne morderstwa itd. Za to tutaj mamy scenerie, które bardziej przypadają mi do gustu. Okolice Los Angeles, wielkie industrialne tereny, autostrady, wille w lasach, motele, kluby. Mimo tego jest w tym jakiś syf i brud, ogólne poczucie beznadziei. Na to składają się te postacie, z których każda jest zwichrowana, ma własne problemy życiowe (które niestety u Colina są trywialne i najmniej interesujące). Za to po prostu uwielbiam jego sceny w barze i wszystkie rozmowy z postacią Vince'a.

Gorzej jest z całą historią. Doszło do takiego poziomu, że w zasadzie nic nie czaję i kompletnie się pogubiłem. Może nieuważnie oglądałem poprzednie odcinki, ale nagle zapomniałem kto jest kim, pojawiają się jakieś prostytutki na pięć minut, kilku policjantów, a po 5 odcinkach mówi się o nich z nazwiska czy imienia i zastanawiam się o kim mowa. Poza tym ta intryga jest dziwaczna. Do końca czwartego odcinka, który miał mocne zakończenie, trzymała mnie w napięciu. Potem nagle jakby zaczęli od początku. Jest mnóstwo tropów, które prowadzą donikąd.

(kliknij)

Aż musiałem po ostatnim odcinku poczytać w necie i sobie przypomnieć co się wydarzyło. Spodziewam się, że w ostatnim odcinku będzie dużo się działo, bo siódmy to zapowiada. Na pewno poleje się krew. To może dużo dodać temu serialowi, takie mocne zakończenie. Nadal jest on dobry, aktorstwo, zdjęciowo, muzycznie. Z fabułą grubo przesadzili.

Offline Krojsta

• Super Badass
« Odpowiedź #10154 dnia: Sierpień 05, 2015, 09:18:51 »
(kliknij)

(kliknij)

W przeciwieństwie do Ciebie, ja motyw problemu Farella lubię. Jest dobrze zagrany i niesztampowy.

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #10155 dnia: Sierpień 05, 2015, 13:49:14 »
Też dołączam się do tych, którym drugi sezon się podoba. Intryga jest ZNACZNIE bardziej rozbudowana niż w pierwszej serii, która stała głównie klimatem. Tutaj wszystkiego jest wręcz napchane, ale dla takiego fanów kryminałów jak ja to bardzo dobrze. Co do mordercy -
(kliknij)

To jest moja teoria, którą też znalazłem na reddicie i która wydaje mi się obecnie najbardziej prawdopodobna. Zobaczymy, jak to się rozwiąże. W każdym razie ja liczę, że Pizzolatto zgodzi się zrobić jeszcze co najmniej jeden sezon.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #10156 dnia: Sierpień 05, 2015, 14:09:51 »
To jest oczywiście prawdopodobne i również o tym czytałem. Niestety uważam, że byłoby to rozczarowujące, zważywszy że obok tego zbudowali całą zakręconą intrygę, która nawet w serii na osiem odcinków wydaje się potraktowana po łebkach. No i jest to kolejny przypadek tego, o czym pisałem -

(kliknij)

Zaczyna się z tego robić Morderstwo w Orient Expressie Agathy Christie - nie zdradzę, jeśli ktoś nie czytał/oglądał  :P

Natomiast jeśli chodzi o prywatny wątek Velcoro - walka o dziecko nie jest zbyt oryginalnym tematem, chociaż okoliczności już bardziej, a jego żona w tej sprawie to niezła sucz, o czym już pisałem. Do tego ten synek w ogóle nie jest podobny do rodziców, także coś jest na rzeczy.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #10157 dnia: Sierpień 05, 2015, 14:26:54 »
Zaczalem Sillicon Valley - lubie to!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10158 dnia: Sierpień 05, 2015, 14:28:12 »
Poszedłeś na wagary? Do którego gimnazjum chodzisz?

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #10159 dnia: Sierpień 05, 2015, 20:09:40 »