Autor Wątek: Seriale - temat ogólny  (Przeczytany 1606408 razy)

Offline Crazy Butcher

• Badass
  • NO PAIN, NO GAIN
Odp: Seriale - temat ogólny
« Odpowiedź #600 dnia: Listopad 01, 2010, 04:58:41 »
Ogladal ktoś tego preaira? Ja czekam na wersje HD, ale chetnie poznam opinie innych. Zapowiada się bardzo smakowicie :)

Wlasnie obejrzalem pierwszy odcinek i prosze ja was mamy oto najlepszy serial 2010 jak nie ostatnich kilku lat.
Wszystko w tym serialu jest zajebiste :) klimat, napiecie poprostu wsżystko, mam nadzieje ze reszta sezonu bedzie taka sama.

Offline qbar

• Polygamia Team
  • Prezes
« Odpowiedź #601 dnia: Listopad 01, 2010, 16:13:13 »
Słyszałem też coś o nowym serialu o jakiejś rodzince która ma super moce czy coś w tym stylu, warte zachodu? 

"No Ordinary Family". Nie warto...

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #602 dnia: Listopad 01, 2010, 16:48:46 »
mamy oto najlepszy serial 2010 jak nie ostatnich kilku lat.

Chyba w kategorii seriale o zombiakach. Dla mnie bez szału i nie zamierzam oglądać drugiego odcinka. Tyle o najlepszym serialu ostatnich lat :P

Offline jarken

• Super Badass
  • You ROCK!
« Odpowiedź #603 dnia: Listopad 01, 2010, 17:01:50 »
mamy oto najlepszy serial 2010 jak nie ostatnich kilku lat.

Chyba w kategorii seriale o zombiakach. Dla mnie bez szału i nie zamierzam oglądać drugiego odcinka. Tyle o najlepszym serialu ostatnich lat :P
-1

IMO The Walking Dead pobił najlepszy do tej pory pilot tego sezonu, Boardwalk Empire.

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #604 dnia: Listopad 01, 2010, 18:50:20 »
Też jestem po pierwszym odcinku i powiem szczerze, że po kierunku jaki obrała seria Resident Evil to ten serial jest jak wybawienie. Z niecierpliwością czekam na następny odcinek.

Offline spaulding

• Stały bywalec
« Odpowiedź #605 dnia: Listopad 03, 2010, 11:24:34 »
Jestem zaskoczony, że wszystko co było w trailerze walking dead to tylko pilot. Ogólnie sam pierwszy odcinek bardzo dał radę, śmiałe sceny gore, w to mi graj. Trochę martwi mnie sarah tangretti  :P czy coś tam i wątek romantyczny, który pewnie się pojawi, myślałem, że będzie to taka samotna podróż ojca, komiksu nie czytałem więc zobaczymy.

Offline Anszej

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #606 dnia: Listopad 03, 2010, 12:39:54 »
Ja po pierwszym odcinku jestem bardzo zawiedziony. Nudy, dłużyzny, praktycznie bez żadnych ciekawych zwrotów - od początku wiadomo było kto przeżyje [patrz - rodzina] a już wątek "romantyczny" to po prostu kpina. Oczywiście skuszę się na kilka odcinków, może się rozkręci.

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #607 dnia: Listopad 03, 2010, 13:18:34 »
No wątek romantyczny to był najlepszy z tego co tam widziałem ;D

Offline N3W35

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #608 dnia: Listopad 03, 2010, 14:28:42 »
Jestem zaskoczony, że wszystko co było w trailerze walking dead to tylko pilot. Ogólnie sam pierwszy odcinek bardzo dał radę, śmiałe sceny gore, w to mi graj. Trochę martwi mnie sarah tangretti  :P czy coś tam i wątek romantyczny, który pewnie się pojawi, myślałem, że będzie to taka samotna podróż ojca, komiksu nie czytałem więc zobaczymy.
Mnie też się spodobał - do tego stopnia, że przeczytałem na kompie pierwszą część komiksu (nakład został wyprzedany) i kupiłem drugą... w serialu megafajnie zrobili zombiaki :)  ...i tłumacz fajnie przetłumaczył - szwendacze ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #609 dnia: Listopad 03, 2010, 15:02:15 »
Zastanawiałem się jak przetłumaczyć "walkers" i nic madrego mi do głowy nie przyszło.

A tak w ogole, to czy w tym pilocie pada choć raz słowo "zombies"? Bo wydaje mi sie że nie.

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #610 dnia: Listopad 03, 2010, 15:14:58 »
Nic nie wspominano o zombies. Ciągle mówili "walkers".

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #611 dnia: Listopad 03, 2010, 15:32:54 »
To tak jak w L4D, gdzie są "infected". W 28 dni później też chyba nie mowili nic o zombie - ostatnio taka moda na zombie, ktore nie są nazywane zombie ;)
(wyjątek: Zombieland ;) ).

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #612 dnia: Listopad 03, 2010, 16:03:55 »
W Nocy Zywych Trupuch, mistrza Romero, nie ma ani linijki scenariusza, gdzie jest napisane 'zombie' i tylko marne produkcje, zawierajace element ozywionych trupow, nazywaja ich po imieniu:) Zartobliwie mozna by przelozyc ich jako 'chodziki' ;)

Offline mrtoPL

• Badass
« Odpowiedź #613 dnia: Listopad 04, 2010, 11:03:47 »
To mnie drażniło w tym pilocie. Aż się prosiło aby szeryf chociaż raz krzyknął: "ja p......le toż to zombi" :)

Offline spaulding

• Stały bywalec
« Odpowiedź #614 dnia: Listopad 04, 2010, 20:33:25 »
to właśnie w filmach jest dziwne bo przecież każdy normalny członek kultury masowej w 15 minut wiedziałby o co chodzi, że to zombi i trza napierda... w mózg.  ;)

Offline luisam

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #615 dnia: Listopad 09, 2010, 17:19:54 »
Drugi odcinek Walking Dead taki sobie. Miałem nadzieję na dobry serial, ale chyba nic z tego nie będzie. Główny bohater nijaki, zero emocji, reszta co chwile panikuje bez powodu, ech...

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #616 dnia: Listopad 09, 2010, 17:24:19 »
Rozwinie się :D Mnie tam wciągnął na maxa. Dawno nie czekałem na żadne odcinki serialu tak bardzo, jak na nowe odcinki Walkind Dead.

Offline luisam

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #617 dnia: Listopad 09, 2010, 17:33:29 »
Dla mnie to on trochę za lekki, brak uczucia zagrożenia jakie było chociażby w 28 weeks later.

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #618 dnia: Listopad 09, 2010, 18:52:28 »
Nie porównuj serialu do filmu. W serialu można pociągnąć o wiele więcej wątków i tempo można dozować jak się chce. W filmie akcja musi być skondensowana, bo nikomu nie chciałoby się dochodzić wielu szczegółów bo najzwyczajniej w świecie zabrakłoby czasu. Także jak już pisałem, daj temu czas, około 4-5 odcinka będzie można powiedzieć czy serial będzie kichą czy też nie. Na razie za wcześnie na prorokowanie imo.

Offline N3W35

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #619 dnia: Listopad 09, 2010, 19:44:17 »
Rozwinie się :D Mnie tam wciągnął na maxa. Dawno nie czekałem na żadne odcinki serialu tak bardzo, jak na nowe odcinki Walkind Dead.
Cholera mnie też wciągnął... a akcja z flakami (nie piszę kto i jak ;) ) ...normalnie uff myślałem, że zawału dostanę hehe.

Offline luisam

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #620 dnia: Listopad 09, 2010, 20:47:51 »
Nie porównuj serialu do filmu. W serialu można pociągnąć o wiele więcej wątków i tempo można dozować jak się chce. W filmie akcja musi być skondensowana, bo nikomu nie chciałoby się dochodzić wielu szczegółów bo najzwyczajniej w świecie zabrakłoby czasu. Także jak już pisałem, daj temu czas, około 4-5 odcinka będzie można powiedzieć czy serial będzie kichą czy też nie. Na razie za wcześnie na prorokowanie imo.

Mi bardziej chodzi o to, że w 28 days/weeks later, zombie stanowiły prawdziwe zagrożenie, biegały, były silne i bardziej prawdopodobne było to, że mogą opanować cały kraj. W Walking Dead to powolne, głupie kreatury które można napieprzać kijem aż padną, a jakimś cudem poradziły sobie z wojskiem i całą resztą...wtf

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #621 dnia: Listopad 09, 2010, 20:56:30 »
Wow, więc cała seria Resident Evil nie ma sensu :O To rozrywka masowa, musisz wziąć poprawkę na poprawność zarówno merytoryczną/naukową jak i zasady kierujące danym uniwersum. Zombie nie muszą biegać by być groźne [przynajmniej w mojej główce]. Imo ich domniemana nieśmiertelność [oprócz headshota] to ich główna przewaga nad ludźmi.

Zakładamy, że w uniwersum Walking Dead nigdzie nie było wzmianki o zombie [TV/Kino/Komiksy/Książki], więc skąd ludzie/wojskowi mieli od razu wiedzieć, że trzeba strzelać w głowę? Do czasu, kiedy się tego dowiedzieli, zapewne masa ludzi była już przemieniona, a jak się to mówi - gdzie zombie kupa, tam i Leon dupa.

Offline luisam

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #622 dnia: Listopad 09, 2010, 21:32:00 »
No bez przesady, tu nie potrzeba naukowców żeby wywnioskować, że jak się strzela w klatę i zombie "żyje" :P oraz strzela w głowę i zombie pada, to trzeba strzelać w to drugie ;)

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #623 dnia: Listopad 09, 2010, 21:33:47 »
Zauważ co napisałem wyżej, zanim dojdą do tego, że po strzale w łeb zombie pada, wielu zostanie już zainfekowanych. Nie każdy ma w domu broń [w stanach może i większość, ale na pewno nie każdy], więc to także uszczupla w jakiś sposób odpieranie ataków.

Offline luisam

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #624 dnia: Listopad 09, 2010, 21:56:26 »
Rozumiem o co Ci chodzi, jednak nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak zombiaki roznoszą taką potęgę militarną gołymi łąpami (czy tam zębami). :)
No zobaczymy jak to się wszystko rozwinie, bo na pewno obejrzę jeszcze parę odcinków.

Achaa, od paru tygodni leci 3 sezon "In Treatment". Polecam.

strajker92

• Gość
« Odpowiedź #625 dnia: Listopad 09, 2010, 22:50:52 »
Jakby ktoś zapomniał to wczoraj premierę miał szósty odcinek House'a i jest już do obejrzenia (z napisami również) na iiTV.info

Offline Cube822

• Stały bywalec
« Odpowiedź #626 dnia: Listopad 09, 2010, 22:52:24 »
Walking Dead - serial jest NIESAMOWITY! Ma tak niepowtarzalny klimat, ze bajka ( nie mowie o wyskakujacych co 15 sekund zombi krzyczacych: "bu!" bo cos takiego mnie w ogole nie bawi) Jak dla mnie to zdecydowanie jeden z lepszych w 2010 roku

Offline Pafnucy

• Stały bywalec
« Odpowiedź #627 dnia: Listopad 13, 2010, 02:58:20 »
Jakoś nie mogę się przekonać do Walking Dead, niby fajny, czekam na kolejny odcinek, ale mam wrażenie że to samo oglądałem w 28 dni później, tylko że zrobione lepiej: początek, kiedy główny bohater budzi się w szpitalu (zamglony, opustoszały Londyn > słoneczne przedmieście); "realizm" zombiaków (w 28 przynajmniej miało to jakiś sens, że po pewnym czasie zombie po prostu umierały z głodu, w WD - oprócz rozwalenia głowy - nic nie można z nimi zrobić). Brakuje mi tu też jakiegoś poczucia osamotnienia głównego bohatera, tego przygnębiającego klimatu który uwielbiam w postapokaliptycznych filmach.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #628 dnia: Listopad 13, 2010, 12:58:33 »
Tez mialem takie wrazenia, jak 28 Dni Pozniej, ale serial mnie zauroczyl i z niecierpliwoscia czekam na nastepny odcinek :D Mam nadzieje, ze puszczalska zone spotkaja zombiaki :D Jak zaspoilerowalem to sorki, ale nie napisalem kogo zona i z kim sie puszcza :P

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #629 dnia: Listopad 13, 2010, 21:33:50 »
Eeeetam od razu "puszczalska" -ma pełne prawo sądzić, że jest wdową, a pozatym w każdej chwili może zginąć świat się kończy, więc po co ma się oszczędzać i żyć w ascezie? :P

Ja mam nadzieje, ze zeżrą ją zombiaki bo nie lubię tej aktorki ;)

strajker92

• Gość
« Odpowiedź #630 dnia: Listopad 13, 2010, 23:10:31 »
Zacząłem sobie oglądać Magię Kłamstwa (lie to me) z Timem Rothem, pierwszy odcinek był ciekawy :)
Ktoś to ogląda ?

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #631 dnia: Listopad 13, 2010, 23:21:57 »
Zacząłem sobie oglądać Magię Kłamstwa (lie to me) z Timem Rothem, pierwszy odcinek był ciekawy :)
Ktoś to ogląda ?

Obejrzałem kilka odcinków, szczerze mówiąć dla mnie ten serial jest kiepski, wszystko opiera się o to że główny bohater gada z kimś i mówi: "Krzywo się patrzysz, wiec oznacza to że kłamiesz. Drapiesz się po nosie więc napewno to ty jesteś mordercą"

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #632 dnia: Listopad 14, 2010, 00:04:58 »
Lie to me pierwszy sezon jest fajny potem już coraz słabiej :(

Offline Pafnucy

• Stały bywalec
« Odpowiedź #633 dnia: Listopad 14, 2010, 17:23:23 »
Moim zdaniem jest wręcz przeciwnie - pierwszy sezon jest taki sobie, dopiero w drugim robi się ciekawie, kiedy scenarzyści odchodzą od tego irytującego schematu "dwie sprawy na odcinek". Chociaż i tak jest to mocno średni serial.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #634 dnia: Listopad 14, 2010, 23:03:17 »
ja ogladam i nawet mi sie podoba choć zbyt odkrywczy nie jest ;) Głowny powód oglądania to to, że lubię Tima Rotha ;)

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #635 dnia: Listopad 16, 2010, 08:25:47 »
Walking Dead s01e03 - nudniejszy odcinek, skupiający się bardziej na wewnętrznych rozterkach postaci, za to wprowadzający kolejnego dobrego aktora. Szału nie było.

Offline mrtoPL

• Badass
« Odpowiedź #636 dnia: Listopad 16, 2010, 14:47:38 »
A ja wkręciłem się w Castle. Zakochałem się w det. Beckett a Castle to bałwan ;)

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #637 dnia: Listopad 16, 2010, 14:49:09 »
O tak, my też ostatnio zachorowaliśmy na Castle'a. Świetny serial ;).

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #638 dnia: Listopad 16, 2010, 15:13:57 »
W kwestii Castle to robię powtórkę z Firefly aka Serenity.
Gregys out.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #639 dnia: Listopad 16, 2010, 15:24:32 »
A ja wkręciłem się w Castle. Zakochałem się w det. Beckett a Castle to bałwan ;)
Jedyny powód dla którego zacząłem oglądać Castle'a to właśnie Nathan Fillion, ale nie żałuję, bo okazał się to być calkiem spoko serial.

W kwestii Castle to robię powtórkę z Firefly aka Serenity.
Ogladalem całość trzy razy, na razie mi wystarczy ;)