Autor Wątek: Seriale - temat ogólny  (Przeczytany 1196590 razy)

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
Odp: Seriale - temat ogólny
« Odpowiedź #16240 dnia: Marzec 31, 2019, 16:37:44 »
Zaraz zaraz zaraz... Nie oglądałem. Można prosić o wyjaśnienie? :D Co tam się odwala z tym SJW?
Oglądam na bieżąco, ale nie wiedziałem co oznacza SJW. Jak już wiem, to nadal nie wiem co to ma niby wspólnego z Discovery.

Offline l0l0

• Badass
« Odpowiedź #16241 dnia: Marzec 31, 2019, 17:43:43 »
Danio wcześniej o Solo podobnie pisał, internetowe autorytety słaby wynik w kinach tłumaczyły sjw itp - na seansie nic takiego nie widziałem. Wciąż czekam na ten fanowski remake 8 epizodu bez sjw!
(kliknij)

« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2019, 17:45:49 wysłana przez l0l0 »

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #16242 dnia: Marzec 31, 2019, 17:48:09 »
Discovery to zwyczajnie słaby serial, przynajmniej nie dla fana ST, a Gwiezdne Wojny (nowe) to zwyczajnie gówniane filmy.

Offline Danio

• Super Badass
« Odpowiedź #16243 dnia: Marzec 31, 2019, 18:09:36 »
Ja pisałem słabo o Przebudzeniu Mocy, Solo jeszcze nie widziałem, właśnie na HBO Go wrzucili, może sprawdzę. Ale tak, nowe Star Warsy to syf, polecam też tę recenzję - https://youtu.be/5ECwhB21Pnk

Offline l0l0

• Badass
« Odpowiedź #16244 dnia: Marzec 31, 2019, 18:43:24 »
Chodziło mi, że pisałeś podobnie jak teraz, ktoś gdzieś powiedział, że słaby i sjw, nie, że to twoja opinia.

http://forum.polygamia.pl/index.php?topic=6.msg1103247.msg#1103247

Tak, nie mam pojęcia jak zacytować w Tapatalk, żeby wypowiedź z innego tematu pojawiła się w tym, co chcę.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2019, 18:45:52 wysłana przez l0l0 »

Offline Danio

• Super Badass
« Odpowiedź #16245 dnia: Marzec 31, 2019, 20:12:59 »
A to tak, zgadza się, dobrą pamięć masz. :)

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #16246 dnia: Kwiecień 01, 2019, 15:30:10 »
Nadrabiam 7. sezon Strike Back i w 5. odcinku az zrobilem oO Typiara umiera i tekst "She sees you. Smerch.", na co postac drugoplanowa "Smerch - It's Polish. Old lady in a white robe. Death." Byle polka z ulicy by zgarneli i by lepiej ich przeszkolila i zagrala :D

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #16247 dnia: Kwiecień 01, 2019, 15:38:50 »
Musiałem trzy razy przeczytać żeby załapać :D

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #16248 dnia: Kwiecień 02, 2019, 01:10:30 »
Ja musialem kilka razy cofac i sluchac co mowia, bo nie jarzylem ocb :D Jaki znowu smercz?! :D

Offline Danio

• Super Badass
« Odpowiedź #16249 dnia: Kwiecień 05, 2019, 16:16:45 »
@up: W Rodzinie Soprano była najgorsza tego typu scena - klik.

Obejrzałem drugi sezon Paktu i bardzo mi się podobało, dużo lepszy od sezonu pierwszego, zamiast imitować mroczny oryginał poszli w kino sensacyjne i wyszło to temu serialowi na dobre. 8/10. To z polskich rzeczy od HBO zostało mi do sprawdzenia jeszcze tylko "Bez tajemnic", ale nie napalam się raczej na nic dobrego.

Zacząłem też najnowszego Detektywa, na razie jest super i nie przeszkadza mi to, że praktycznie zrobili drugi pierwszy sezon. Jak poziom będzie dobry, to mogą zrobić takich nawet 10. ;) Szkoda tylko, że czołówka taka biedna, do rewelacyjnej z pierwszego sezonu nie ma porównania.

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #16250 dnia: Kwiecień 05, 2019, 17:13:54 »
@up: W Rodzinie Soprano była najgorsza tego typu scena - klik.

Przebijam. Najgorszy "polski" jest w the Wire. Brzmi jak ukraiński syntezator mowy.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #16251 dnia: Kwiecień 11, 2019, 13:55:34 »
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #16252 dnia: Kwiecień 14, 2019, 20:35:51 »
The Chi - dobrze nakręcone, zagrane i napisane. Świetny serial. Dramat/obyczajówka. Zacząłem oglądać w poprzedni weekend, ale idealnie się wstrzeliłem, bo HBO właśnie zaczęło puszczać drugi sezon.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #16253 dnia: Kwiecień 14, 2019, 22:29:21 »
Hmmm... Już się nawet ucieszyłem, że poogladam cudze dramaty i sie będe cieszył patrząc na czyjeś nieszczęście ale przeczytałem, że to kreci się wokół śmierci murzyńskiego nastolatka. I odechciało mi się od razu.

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #16254 dnia: Kwiecień 14, 2019, 23:18:18 »
W sumie zaaplikowałeś sobie pierwsze 3min serialu. To jest historia kilku osób i nieźle się to ogląda. To co aktor grający Ronniego wyprawia przed kamera to poezja.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #16255 dnia: Kwiecień 14, 2019, 23:27:24 »
A propos HBO, kolega polecił mi serial Crashing. Jest o gości który próbuje zrobić karierze w standupie, gra tam wielu standuperów (samych siebie). Serial całkiem zabawny, jak się lubi humor Apatowa.

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #16256 dnia: Kwiecień 15, 2019, 07:16:05 »
Mi HBO ostatnio zaproponowało "Wojownika" ("Warrior"). Fabuła trochę na poziomie Assassin's Creed, ale sceny walki mocno miodne, klimat jest, muzyka też dobra (chiński rap na koniec!), więc podeszło mi niewiele mniej, niż "Deadly Class" 2 miesiące temu.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #16257 dnia: Kwiecień 15, 2019, 10:27:51 »
Obejrzałem drugi odcinek Wojownika i wrażenia mam raczej średnie. Największe zarzuty mam do pracy kamery oraz czasu ekspozycji. Niektóre ujęcia są tak ciemne, że trzeba się domyślać co przedstawiają. Fajne są w miarę prawdziwe realia, ogólny syf (moralny i realny). Fabuła zapowiada się bardzo słabo. Jeśli chodzi o lanie po mordach, to Into the Badlands jest moim (guilty pleasure) typem.
https://youtu.be/ZF-SOC49ofw
Gregys out.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #16258 dnia: Kwiecień 15, 2019, 10:56:20 »
Carlo & Malik na Netflix, typowy policyjny serial ale włoski dla odmiany. Nie odkrywa koła na nowo ale ogląda się go całkiem nieźle.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #16259 dnia: Kwiecień 15, 2019, 20:47:54 »
The Chi - dobrze nakręcone, zagrane i napisane. Świetny serial. Dramat/obyczajówka. Zacząłem oglądać w poprzedni weekend, ale idealnie się wstrzeliłem, bo HBO właśnie zaczęło puszczać drugi sezon.
Gdzie to oglądałeś?

Offline Danio

• Super Badass
« Odpowiedź #16260 dnia: Kwiecień 17, 2019, 21:24:08 »
True Detective (sezon 3) - super klimat, zajebiste aktorstwo i postacie do których się już zdążyłem jakoś przywiązać, mimo że to było tylko 8 odcinków. Ale zakończenie serialu i rozwiązanie głównego śledztwa idiotyczne, jak z bajki Disneya jakiejś. Plus wcześniej też było parę głupot, które automatycznie stawiają ten sezon sporo niżej od wspaniałego sezonu pierwszego. I tak muszę powiedzieć, że oglądało to mi się z przyjemnością, bo główny wątek to nie wszystko, a cała reszta była na całkiem wysokim poziomie. Jedynie charakteryzacji Stephena Dorffa muszę się przyczepić, bo jako staruszek Roland wyglądał trochę sztucznie. Za to Mahershala Ali cały czas zajebiście. Cudów nie ma, pierwszy sezon już nie wróci, ale na pewno jest to ogromna poprawa po tragicznym sezonie drugim i z chęcią w przyszłości obczaję kolejne sezony (są w ogóle planowane?). 7/10

Miłość, Śmierć i Roboty - słabizna. Żaden odcinek nie powalił mnie na kolana, za to sporo było bardzo słabych, a jeden wręcz żenujący (ten z Hitlerem).  Na 18 odcinków tylko 5 zaliczyłbym do dobrych (acz nic wspaniałego), 12 do słabych oraz 1 poniżej krytyki. Czyli strata czasu. Oceny nie wystawiam, bo w przypadku antologii nie ma to za bardzo sensu (zaraz ktoś powie, że nigdy nie ma, ale lubię wystawiać ocenki ;) ).

Odwróceni: Ojcowie i córki - obejrzałem 4 odcinki i porzuciłem. Byłem pozytywnie nastawiony, chciałem obejrzeć całość, ale nie ma co się zmuszać. Pierwszy sezon oglądałem już tak dawno temu, że ciężko już porównywać, ale pamiętam, że na pewno serial wtedy bardzo wciągał i od razu chciało się obejrzeć kolejny odcinek. A tutaj to wszystko co się dzieje po prostu zupełnie mnie nie obchodzi. Bo postacie są głupie i irytujące (najbardziej tytułowe córki), a scenariusz nierealny (Blaha to niby świadek koronny, a lata sobie po mieście z byle powodu i nagle stał się milionerem i playboyem). Plus aktorsko jest bardzo słabo, spora część obsady bardzo młodziutka i talentu aktorskiego nie ma za grosz. Oprócz córek najgorsza pod tym względem jest grupa handlująca koką, kompletnie niewiarygodna bo każdy jej członek to wymuskany dwudziestoparoletni chłopczyk wyglądający ja model. I te plastiki mają niby wzbudzać strach czy szacunek. Wolne żarty. Jedyne jasne punkty tego tworu to Kowal i Mnich, czyli gangsterzy z oryginału, a w obejrzanych przeze mnie odcinkach było ich naprawdę malutko. Nie warto. 2/10

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #16261 dnia: Kwiecień 18, 2019, 09:19:19 »
Gdzie to oglądałeś?

HBO Nordic. Po tydzień dają nowy odcinek 2 sezonu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #16262 dnia: Kwiecień 18, 2019, 10:20:01 »
To fajnie, ale tu większość mieszka w Polsce.

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #16263 dnia: Kwiecień 18, 2019, 23:28:14 »
Ale nie widzisz żadnego ciągu logicznego? Skoro jest w NO to jest szansa, że trafi do HBOGo.

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #16264 dnia: Kwiecień 19, 2019, 00:28:24 »
To nie jest ciąg logiczny tylko domniemanie.

Offline Astarot

• Super Badass
Seriale - temat ogólny
« Odpowiedź #16265 dnia: Kwiecień 19, 2019, 01:04:18 »
HBO posiada już licencję. Przynajmniej w jednym regionie. Serial jest dobrze oceniany, wiec jest o co walczyć i pchać licencję na dalsze kraje.

PS. Darmowy miesiąc HBO plus VPN mógłby tez załatwić sprawę.

EDIT:

Włączyłem z żona Bates Motel. Z nudów do kotleta. Boże jakie to złe. Jesteśmy w drugim sezonie, ale to o niczym nie świadczy (poza naszym brakiem szacunku do własnej inteligencji i czasu). Wątki mogą być budowane przez trzy odcinki, a zakończone z dupy w środku sezonu jakąś 30sec sceną. Na przykład ktoś zginie ?ot tak?. Wtf. Dialogi też są boskie.

Wchodzi typ na zajęcia, prosi bohaterkę żeby zajęła inne miejsce etc. Ona się stawia i.... OCZYWIŚCIE to był wykładowca. Śmiechu nie było końca. Potem ten sam wykładowca gada z nią w innym odcinku i pada zdanie ?Sorry, to było moje stałe miejsce, a podczas pierwszego dnia mocno się stresowałem?. Niech to zdanie podsumuje jakość tego serialu. Nic nie trzyma się kupy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2019, 01:11:48 wysłana przez Astarot »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #16266 dnia: Kwiecień 19, 2019, 07:02:08 »
Ale nie widzisz żadnego ciągu logicznego? Skoro jest w NO to jest szansa, że trafi do HBOGo.
Zwłaszcza że w USA nadaje go Showtime.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #16267 dnia: Kwiecień 19, 2019, 08:53:41 »
Jeżeli Showtime to (raczej) na pewno prędzej czy później będzie na HBO.

PIĄTY SEZON BOSCHA JUŻ NA AMAZONIE!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2019, 09:13:26 wysłana przez Bloodergo »

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #16268 dnia: Kwiecień 19, 2019, 13:50:07 »
Zwłaszcza że w USA nadaje go Showtime.

Mówisz o stanach, a wszyscy tutaj większość mieszka w Polsce. Kulą w płot z tym argumentem. Mówię o HBO w Europie, które również jest dostępne w Polsce.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #16269 dnia: Kwiecień 19, 2019, 13:51:10 »
Ale ja sie z tobą zgodziłem. Seriale które w USA nadaje Showtime są często dostępne w europejskim HBO GO.

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #16270 dnia: Kwiecień 19, 2019, 22:10:26 »
Ale ja sie z tobą zgodziłem. Seriale które w USA nadaje Showtime są często dostępne w europejskim HBO GO.

A to przepraszam.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #16271 dnia: Kwiecień 19, 2019, 22:22:44 »
Bosch znowu dostarcza. Świetny sezon. Fenomenalny serial - imo największa perełka VOD i chyba mój ulubiony nadal lecący serial ostatnich lat.
Serial w którym w sumie za dużo się nie dzieje, a ja od pierwszego do ostatniego odcinka siedzę jak na szpilkach z zapartym tchem.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #16272 dnia: Kwiecień 19, 2019, 22:37:30 »
Już obejrzales cały sezon? ;)

Offline Danio

• Super Badass
« Odpowiedź #16273 dnia: Kwiecień 19, 2019, 23:01:16 »
Mi się pierwszy sezon nie podobał więc porzuciłem. Kolejne sporo lepsze jakieś, czy to po prostu nie dla mnie?

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #16274 dnia: Kwiecień 20, 2019, 08:55:27 »
Początek trzeciego sezonu True Detective nie zachwyca. Tych dwóch wypłoszy nie sięga nawet do podeszw Matthewa McConaughey i Woody'ego Harrelsona. Gdyby nie to że czuję podobny klimat co w pierwszym, odpuściłbym sobie, zrobił powtórkę "Ślepnąc od świateł" zamiast i byłoby sztywniutko, cały czas ;D

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #16275 dnia: Kwiecień 20, 2019, 11:22:31 »
Gdyby z Ślepnących wywalić zakończenie i całe te grafomańskie artsy-fartsy wstawki to byłoby fenomenalnie. Mimo wszystko serial jest bardzo dobry. Za to lubię HBO. Nawet jak coś mnie drażni w ich serialach to i tak cała reszta trzyma zajebiście wysoki poziom.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #16276 dnia: Kwiecień 20, 2019, 11:31:22 »
Dzięki temu fani tzw. kultury wysokiej którzy brzydzą się prosta rozrywką mogą obejrzeć to z czystym sumieniem. Bo artystycznie jest ;D

Cienka linia dzieli artyzm od bełkotu, ale "Ślepnąc..." jej nie przekroczył. Nie jest to na tyle odjechane by załamać ręce i nie chciało się tego jakoś interpretować. Ale fakt, gdyby wyciąć artsy-fartsy serial wiele by nie stracił.
(kliknij)

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #16277 dnia: Kwiecień 20, 2019, 13:35:47 »
Już obejrzales cały sezon? ;)
Jup. Nie pamiętam już kiedy ostatni raz zdarzyło mi się tak bingnąć cały sezon w sumie bez odrywania się od ekranu.
Teraz mam depresję, bo nie mam co oglądać :D

Mi się pierwszy sezon nie podobał więc porzuciłem. Kolejne sporo lepsze jakieś, czy to po prostu nie dla mnie?
Kolejny sezon lepszy, ale jak pierwszy nie podszedł to nie ma raczej co tykać, bo formuła jest stała.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #16278 dnia: Kwiecień 20, 2019, 13:56:39 »
Ja jestem na 7 odcinku. Bardzo dobry sezon.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #16279 dnia: Kwiecień 20, 2019, 14:01:05 »
Ktos paczał OA na Netflix? To ma drugi sezon, a ja zaczynam pierwszy i mam mieszane uczucia?